Keresés

Részletes keresés

IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120295
Kis csipkelődés volt, nem vérgőzös kirohanás e pár sor! :-)

Előzmény: Törölt nick (120292)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120294
"Ne emlegesd egy napon a topic törzsközönségét müveletlen bunkókkal, és a 'bélákkal' akik csak belevakkantanak a topicba."

Azért ez sajnos nem tisztán ennyire korlátozódott, anno...

.

Az ETA-k részegységeinek Kínában gyártása tárgyában már valamikor öt éve is megkongattam a vészharangot, hogy ebből az leszen, hogy előbb utóbb szinte-azonos "ETA" szerkezetek lepik el a piacot (épp azoknak okozva anyagi kárt, akik anyagi érdekeik miatt tolták oda a gyártást - másoknak meg presztízskárt csinálnak így, közösen) .

Nos, akkortájt nemhogy a Bélák, vagy a partvonalról bekiabálók hurrogtak le ezért a gondolatomért, hanem jól hangzó nevű, aktív hozzászólók, szinte szakembernek tekintett Topictársak is. Mondván, hogy ne fessem ilyen sötéten a jövőt.

Most az eredmény számunkra már látható.
De a kevésbé érdeklődőknek is kezd felsejleni.

.

U.i.: Egyébként többségében optimista ember volnék. Én a fél pohár víznek örülök, ha szomjas vagyok, nem a másik felét hiányolom.
Előzmény: Mechanikus (120246)
Smíró Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120293
Én tényleg nem tudom elso, vagy 2. ránézésre sem megkülönböztetni a hamist a valóditól, ehhez szakértoi szem kell. Itt sokan kiszúrjátok a gagyit Vaterán és bárhol. Ki és hány esetben tett feljelentést ilyet észlelve? Csak belinkelik sokan az árut, hogy "némáwazzemitakarnakeladni". Az állampolgári kötelességrol se feledkezzünk el buncselekmény észlelése estén...;-) Aztán ha ezután sem történik semmi, jogos lehet a kritika. (így is az, csak aki látja a bajt, miért nem teszi meg az elso lépést?)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120292
Off

IL-2,

Ez lemaradt: van egy barátom, apja mondhatni nagy ember. Neki "rendes" órája van, de a haveromat legutóbb hamisítványban láttam. Mondta is vigyorogva a sokmilliós autójában. Én meg mondtam, h bazmeg XY... Azért még a haverom, mielőtt megkérded.

Természetesen, aki akarja tökéletesen megérti miről beszélek, aki meg a hibákat keresei abban amít írtam, az "beleköt" ahol lehet. Elég a replika kifejezést megnézni hány embernek hányféle dolog jut eszébe róla. Nem vagyunk egyformák. Nem fogom pontosan, úgy leírni a gondolataimat, h abba senki nem tudjon hibát találni, talán nem is tudnám.

On
Előzmény: IL-2 (120289)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120291
Off

IL-2,

Közhelyek és tévedsz. Jó eséllyel meg tudom ítélni kinek lehet eredeti vagy hamis óra a karján. Szélsőség: van különbség az öltönyös ("becsületesen élő" üzletember, ügyvéd, cégvezető, topmanáger és kicsi pénzből gyűjtögető óraimádó stb-stb) és a susogós joggingos (seftes, munkanélküli, segélyből élő, bűnöző, fiatal iskolakerülő stb-stb) bkv-zós között. És nem azért tart valaki _ütött-kopott,_szétrohadt_ e30-at, mert bmw fun, hanem mert erre telik, de azért másnak akarja magát láttatni. Ha van is eredeti pl. Rolexe jó eséllyel nem üzletben/másodkézből, de tiszta forrásból vette, hanem "találta". Ne legyünk álszentek, ne előlegezzünk meg semmit a társadalom azon rétegének, akik már ("papírral") bizonyították, h nem közénk valók. És egyáltalán nem a romákról beszélek, mielőtt még valaki megvádolna.

Ne folytasuk, nem ez volt a mondandóm lényege.

On
Előzmény: IL-2 (120289)
IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120290
Legyen az bármilyen hamisítvány, a zúzdába velük!

Előzmény: Törölt nick (120287)
IL-2 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120289

Te is a külsőségek szerint ítélsz.

Sokat közlekedem busszal, földalattival, villamossal, sőt olykor-olykor még vonattal is, vagy egy nem drága öreg autóval. Ezek ellenére a csuklómon, vagy a zsebemben hordott óra, eredeti IWC, JLC, Rolex, Omega, Glashütte, had ne soroljam. Az új A8-ból kiszálló emberkének a kezén meg nem feltételezed a gagyi hamisítványt.;))

Mint ismert, -Nem a ruha teszi az embert. Kicsit szenteskedve, -Ne itélj, hogy ne ítéltess!

Előzmény: Törölt nick (120286)
Passionata Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120288
Mechanikus
"Hm. én hagyoménytisztelő vagyok, nem ítélem el a másságot, de a vegyes párost többre tartom.."
1.az orat figyeld
2.es a threesome ?ott megfelelo az ivararany
:)
Előzmény: Mechanikus (120280)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120286

Off

 

boxer-gs,

 

Igazad van (sajnos) nem bűntetendő, rosszul értelmeztem... Amíg van kereslet, és még szabad is...

 

"Áru hamis megjelölése

296. §8 Aki árut - a versenytárs hozzájárulása nélkül - olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel vagy elnevezéssel állít elő, amelyről a versenytárs, illetőleg annak jellegzetes tulajdonsággal rendelkező áruja ismerhető fel, vagy ilyen árut forgalomba hozatal céljából megszerez, tart, illetőleg forgalomba hoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

 

Szerencsére a legtöbb ember azért nem akarja másnak láttatni magát, "felvági" úgy, h gagyi cuccokban jár. Őszintén szólva nem is értem azokat, akik 5000 forintos hamisítványokban "villognak". A metrón meg a buszmegállókban, vagy a 20 éves e30-as lakótelep-tuning bmw-kben majd elhiteteik másokkal, h milliós órájuk van? Nevetséges, igénytelen egyedek.

 

On

Előzmény: boxer-gs (120284)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120285
Mechanikus,

Azt hiszem az eredeti értéket nézik, a hamisnak meg sem lehet pontosan állapítani.
Előzmény: Mechanikus (120281)
boxer-gs Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120284

Szerintem is meg lehetne pontosabban  fogalmazni a jogszabályt, de bárhogy is utáljuk a hamisítványokat, a viselésük egyelőre még nem bűncselekmény.

 

Sőt, ami számomra újdonság és eddig valahogy elkrülte a figyelmemet (pedig lehet, hogy nem most találták ki), a büntetni rendelt eseteknek van szabálysértési alakzata is az elkövetési érték függvényében.

Előzmény: Törölt nick (120260)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120283

Melyik is ő?

egy másik HEQ (High End Quartz) rajongó.

Előzmény: Wicked Belzebub (120277)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120282

Enron...

Madoff...

a privatizált angol vasút összeomlás-közeli állapota 20 éve...

a londoni (és egyéb) tözsdei alkuszok prémiumai...

a Credit Lyonnais székház leégése Párizs közepén...

a tisztakezű ügyészek legyilkolása Olaszországban...

a svájci privátbankok ügyfelei a náciktól Kim Dzsong Il-ig

Algemeine Krankenhaus Wien...

az IKEA pénzeli a környezetvédőket, hogy lejárassák a finn konkurrenciát...

Nobel békedíjat adni az alig beiktatott amerikai elnöknek, aki

az USA-ból indult hitelválság közepén azzal hülyíti a világot, hogy Magyarország gondjaitól félti az Egyesült Államok gazdaságát ...

 

Ez mind csak jéghegy csúcsa.

 

Kéretik először odahaza rendet tenni, nem peig erről az etikai és értelmi színvonalról "besorolgatni" a kevésbé gazdag országokat transzparencia szerint. 

 

Ne prostik ítéljék meg az én morálomat >:(

 

Ne vagyok én túlméretes patrióta, csak utálom, ha hülyének néznek.

 

 

Előzmény: Mechanikus (120278)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120281

Igen jó a link, csak arról az egy oldalról fél órás előadást lehetne írni.

 

Egy kérdésem van, hátha tudja valaki a választ:

 

Hogyan számolják ki a lefoglalt értéket?

 

A gagyi cuccok filléres értékeiből jön össze ez a nem-zsebpénznyi összeg, vagy a hamisítás alapjául szolgáló portékák listaárait összegezik?

 

Előzmény: Törölt nick (120267)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120280
Hm. én hagyoménytisztelő vagyok, nem ítélem el a másságot, de a vegyes párost többre tartom...
Előzmény: Passionata (120273)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120279

Na ez a baj.

 

Javítsatok ki ha rosszul tudom, a magas beosztású rendőrnek vagz a rendőrtiszti főiskolán kellett jogi ismereteket hallhgatnia, elvileg többet, mint nekem az MBA-n, vagy egyenesen jogvégzettnek kell lennie.

 

Így már nem is azon kell gondolkodni, hogy milyen az erkölcsi színvonala, hanem azon, hogy miért nem alkalmazza kötelezöen meglévő tudását az árú hamis megjelölése tárgyában.

 

Előzmény: jung (120254)
Mechanikus Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120278

Nem szeretném hamvas lelkedet összezúzni, de a világ magukat legbecsületesebbnek mondó országaiban is

 

" a gdp % aban merheto vagyonok mennek el erre-arra . "

 

Csak ök jobban ügyelnek a látszatra, jobb a PR-juk. Ök pénzelik azokat a "független" (mibők is élnek a munkatársaik?) szervezeteket, akik "pártatlanul" megmondják, hogy ki a "jó" és ki a "rossz".

 

A hiszékeny nép meg hisz nekik.

Színház az egész világ és színész benne minden férfi és nő.

 

Két igazodási pont lehet:

- akinek van önbizalma, annak a saját kritikus és kiművelt elméje,

- akinek van hite, annak az

minden más, ami a tömegtájékoztatáson jön át, a legfinomabb kifejezéssel éve is

"Erős forrs-kritikával" kezelendő.

 

Előzmény: Passionata (120269)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120277
Eltelt 4 hét az utolsó állítás óta, nem látok eltérést. Tartja a pontos időt a nyomorult.
Dehát ezért szeretjük a hőkompenzált kvarcokat :))
Franz Ferdinand Creative Commons License 2009.11.21 0 0 120276
http://www.tissot.ch/?mod_collections/action_getsubfamilies/colid_0006/famid_0054/refid_T56_5_622_32

Erről az óráról (egészen pontosan ennek elefántcsont színű számlapos változatról, ami ezüst színű tokos) mi a véleményetek? Megtetszett a történelme a Classic Princenek (a Tissot 1917-es, első sikeres karórájának replikája), maga a "banán" fazon, kedvelem az Art Deco-t, ráadásul nincs is bőr szíjas órám jelenleg. Ami aggaszt, hogy egy nagyon egyszerű kvarcszerkezet van benne (olcsó, 0 köves ETA 901.001), hogy plexiüveges és a szíja sem átlagos. Vajon ehhez plexit mennyire lehet szerezni? És normális szíjat ilyen fazonhoz? Nem szívesen vennék meg olyan órát, amit nem tudnék rendesen "ápolni" utána.
tomcat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120275
"Fejben dől el" - motoros körökben ez a mondás járja.
Na mindegy, be is fejeztem az OFFolást.

tomcat
Előzmény: Passionata (120272)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120274
"Minden mindennel összefügg"
Előzmény: Passionata (120272)
Passionata Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120273
de inkabb valtsunk,
garantaltan eredeti.
szep hetveget mindenkinek
Passionata Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120272
nem igazoljak , de a sajat igazsagerzetemet jobban zavarjak az "ugyek" mint az , hogy egy szerencsetlen parkolosfiu vett egy kamu bretyot.
Előzmény: tomcat (120271)
tomcat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120271
Már bocsánat, de ez egy olyan önigazolás, ami nem vezet sehova. Most inkább nem vulgarizálnék, mert ez nem az a fórum.
Hová vezet az, ha elfogadjuk, hogy a felderített nagy lopások igazolják az egyén részéről a jogsértést? Elvehetem a szomszéd néni előfizetett újságját? Megverhetem a szomszéd gyereket ha csak 20 kilós vasággyal együtt?
Rajzolhatok a kínai órám számlapjára tetszőleges márkejelet?

tomcat
Előzmény: Passionata (120269)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120270
Így bizony. Kevesen ismerik ezt a kifejezést. Helyette inkább a "neki is lehet, akkor nekem is" dolog van érvényben.

Éppen ma szaladtam össze egy ismerőssel. Nézem a csuklóján, vmi böszme Breitling hamisítvány figyel... Mondom neki, szép "bretyó". Ez? Ez Casio, dehogy vennék fel hamisat! Úgy megörültem :) (valami EF-527D-1AVEF volt, benéztem Breitlingnek, az mondjuk szép :)
Előzmény: tomcat (120268)
Passionata Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120269
igen ezt jol mondod csak itt egy moralis nihilben vergodo orszagrol beszelunk , ahol a gdp % aban merheto vagyonok mennek el erre-arra .
ugy fogalmaznek ,hogy teljes problema sulyahoz kepest kicsit ezen tema tul lett reagalva.

hangsulyozva ,hogy minden antifakernek igaza van.
Előzmény: tomcat (120268)
tomcat Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120268
Van erre egy jó szó, úgy hívják: morál. Mondjuk mint pl. közlekedési morál. Mindannyian megéljük nap mint nap.
Mindaddig amíg minden egyén azt gondolja, hogy "ez sem számít", addig nem is fog.
De pont azért vannak a kisebb közösségek (valamennyire szakmai fórumok, mint ez is pl.), hogy ezt a morált pozitív irányba építsék, formálják. Mert nem az egyén érdeke, hogy ne legyen lopás, hamisítás, stb., hanem hosszabb távon közérdek.
Aki eddig nem jut el és rajtakapják csaláson, hamisításon - akár felhasználóként, az viselje a következményeit.
A jóhiszeműség (pl. egy 100e Ft-ért vett Rolex) esetében erősen kérdőjeles.

tomcat
Előzmény: Passionata (120265)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120267
Nem csak pár óráról van azért szó. És ezek csak a felderítettek...
Aki pedig Gucci cuccokban jár-kel, biztosan a Geucci holmik zavarják a szemét.
Előzmény: Passionata (120265)
Passionata Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120266
nalam jellemzoen az ingektol , szerintem oly nagy kulonbseg nincs plexi es plexi kozt ,a differencia inkabb az ,hogy regen az ember nem hasznalt polywatchot igy a karcok szepen osszeadodtak.3-4havonta felpoliroztam es olyan volt mint az uj,csak ajanlani tudom.
Előzmény: Franz Ferdinand (120264)
Passionata Creative Commons License 2009.11.20 0 0 120265
FF
most komolyan beszelsz/tek?
szoktatok ujsagot olvasni?szvsz csak az elmult 3-4evben kvadrillo erteku ugyek lettek elsimitva , most oszinten szerintetek ennek az orszagnak az a nehany kamu ora faj?
ertem en , de megis.
Előzmény: Franz Ferdinand (120262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!