Keresés

Részletes keresés

Wxxx.3 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 119082

Állatorvos tanácsára Ivermectrinnel oltottunk már 2004-ben.  Verseny közben is (oltás kedden-szerdán is volt)működött. 50ml 250 posta vagy 100 texán. csepegtetést nem alkalmaztunk csak pelyhes fióknál. (az oltóanyagot csepegtettük).

Előzmény: Kálmán Ökrös (119066)
szálkaaszemben Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119081

Csak nem Ő az "Ikon", akiről a múltkori, -kissé hosszabb lélegzetű- hsz-odban tettél említést ?

Előzmény: Törölt nick (119078)
ewyccee Creative Commons License 2015.04.28 -1 0 119080

 

Sporttársak!
Megjelent A MAGYAR POSTAGALAMBSPORT ARANY OLDALAI című könyv amely válogatás Anker Alfonz és Szappanos István régi és új írásaiból, legérdekesebb újság cikkeiből, 400 oldalon, fényképekkel!
Rendkívül értékes, még most is időszerű szakmai írások olvasása mindenkinek csak hasznára válhat!
Ajándéknak is kitűnő!
Megrendelhető postai utánvéttel a gasparistvan56@gmail.com
vagy a 30/518 9686! 
4000 ft + 1240 ft postaköltség (ez egy könyv csak két címlapja van)

Kálmán Ökrös Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119079

Mi köszönjük a megtiszteltetést!

Előzmény: Heim Olivér (119070)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119078

"A barátság olyan híd, mely hosszú időket és nagy távolságokat köt össze"! 

(Gulyás József) 

Előzmény: Heim Olivér (119077)
Heim Olivér Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119077

Főleg, ha értik is! De van egy ilyen kavicsos haverom, nem tudom ismered-e... Na vele jókat szoktunk röhögni, csak kár hogy kissé messze lakik ahhoz, hogy sűrűn látogassuk egymást.

Előzmény: Törölt nick (119076)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119076

:-D

A humorod megvan, és ez a lényeg Olli-kám! legalábbis számomra!!!

A többi csak gyenge körítés!

Előzmény: Heim Olivér (119075)
Heim Olivér Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119075

Te élőben is! :-D

Előzmény: Törölt nick (119073)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119074

Magkeverék! :-D

Előzmény: Törölt nick (119071)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119073

Észleltem!!! :-D

Előzmény: Heim Olivér (119072)
Heim Olivér Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119072

Nem tudom, mert le volt írva a menülapra és hát ugye funkcionális analfabéta vagyok, egy ideje... ;-)

Előzmény: Törölt nick (119071)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119071

Jó, jó, de mi volt a kaja? -:)

Előzmény: Heim Olivér (119070)
Heim Olivér Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119070

Ökrös Kálmánnak és kedves feleségének Andinak szeretném megköszönni a szívélyes vendéglátást és galambászást! Egy élmény volt nálatok lenni, veletek beszélgetni! Rengeteg új ismeretre tettem szert, mindezt úgy, hogy nem rám erőszakolva, hanem rávezetve szereztem meg. Intelligens és kulturált eszmecsere volt a szó szoros értelmében. Nem sajnáltak semminemű információt rendelkezésemre bocsátani, őszintén, közvetlenül. Mindenkinek, aki még nem volt Kálmánéknál ajánlom, hogy egyszer pótolja eme hiányosságát, megéri... Köszönök szépen mindent!

Előzmény: Kálmán Ökrös (119066)
Sandokán60 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119069

Élősködők a galambházban

A nedves, meleg június kedvez az élősködők elszaporodásának. Például a tollatkák állandóan a galambon élősködnek, nem hagyják el a gazdaállatukat. Érdemes tudni róluk, hogy kizárólag a tollat károsítják, a toll állományát, nedveit fogyasztják. Ennek következtében a fertőzött galamb tolla fénytelen, töredezett, kusza lesz, annak ellenére, hogy a galamb a szokásosnál lényegesen több időt tölt tollászkodással.

A tollatkák mozgása nyugtalanítja, zavarja a galambot, ezáltal romlik a takarmány értékesítése is. Az életét azonban a tollatkák nem veszélyeztetik.

Az atkákon kívül a galambot többféle tolltetű is károsítja. Többnyire csak a tollon élősködnek, van köztük azonban a bőrbe fúródó, vért szívó faj is. A tolltetvek gyorsan szaporodnak, de rövid életűek, legfeljebb egy hétig élnek. A galambokat nyugtalanítják, a vért is szívók senyvessé, vérfogyottá teszik. Ezért elengedhetetlen, hogy megfelelő fertőtlenítéssel védjük az állatokat az élősködők ellen.

A galambokon élősködők közül a vörös madártetű atka szabad szemmel még épp hogy látható. Tojás alakja van. A vérszívók közé tartozik. Jóllakottan vörös színűek, innen a nevük is. A nyári időszakban gyorsan, hatalmas tömegekben szaporodnak el, szinte ellepik a galambot.

Említésre méltóak az óvantagok is. Ezek a galambház falának repedéseiben, az alomban élnek megbújva, és rendszerint éjjel keresik fel a galambot. Lárváik és a kifejlett óvantagok is vérszívóak, jelentős mennyiségű vért képesek elfogyasztani, ezért kis számban is veszélyesek az állományra.

Behurcolásuk többnyire fertőzött galamb vásárlásával történik. Mivel nehéz őket kiirtani, arra kell törekedni, hogy ne tudjanak megtelepedni. Azaz a galambtartónak ügyelnie kell arra, hogy a galambház falán ne legyenek repedések, takaríthatatlan, fertőtleníthetetlen zugok.

Neon Licht Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119068

Látszik a jó szándék, ezért köszönet.

 

Mindazonáltal nem világos, hogy a szódabikarbóna mit segít bármin is. Metilénkéket akvaristaként használtam, darakór ellen. Egyszerű vízfertőtlenítőszer.

Előzmény: Kálmán Ökrös (119066)
sárfi Creative Commons License 2015.04.28 0 0 119067

Kaptam egy eredményes versenyzőtől egy pár galambot és egynél hiányzott a begyénél a toll, ki látszott a bőre. Lekezeltem cevamec 1%-os oldattal, ezt vagy kétszer meg ismételtem, de nem múlt el az atkásodása. Ekkor eszembe jutott, hogy az 1980-as években használtuk az UNIFOSZ 50 EC rovar irtót. Beszereztem a szert és befújtam vele a galambot, melytől elmúlt az atkásodás. Akitől hoztam a galambokat annál is sikeres lett a kezelés. Másik ismerősömnél a galambjainál, a vezértollak végeit mintha valami lerágta volna, Ő is be szórta  galambjait unifosszal, és az óta helyre állt a tollazat. Én ezt tenyész galamboknál használtam, nem repülőknél. Nagyon vigyázni kell, hogy szembe ne kerüljön a szer, ez elég drasztikus, de hatásos az atka és egyes toll tetűk ellen.

Kálmán Ökrös Creative Commons License 2015.04.28 -1 2 119066

Elösször is bocsánat a helyesírásért!

Elszaporodott a begy atka ,találkoztam ezzel a jelenséggel én magam is,olyan egyedeket támad meg több esetben amik nevelnek,versenyek során mikor összepakolás történik adott a lehetőség a fertőzésre,teljesítmény csökken több esetben túlzott veszteséggel jár.

Kezelés macerás és hosszadalmas,kutatásaim szerint állítólagosan a trihamonász felel érte,én azt mondanám részben igaz. Galambok begyén lévő tollazatot szinte lehámozza a bőr felületét, atkák a bőrfelszín alatt élnek,vedlés során mikor tollait elváltja a tollak új minősége nem a régi,nem ragyognak, ha jobban megvizsgáljuk rendezetlen végei szét terülnek így utat engednek az időjárás viszontagságainak,színében bronzos árnyalatok és tapintásában észlelhető a rendezetlenség.

Kezelés során Ivermectin csepegtetővel próbálkoztam úgy hogy egy csepp nyitott csőrbe és egy hiányos toll felületre,közben atkák elleni spray 6 napon keresztül napi 1x szem eltakarásával az egész galamb felületét befújtam, nem minden esetben jártam sikerrel , százalékos arányban nem haladja meg a sikeres kezelést 50% kot,viszont a társ atkák nem támadták meg.

Amit tehetünk és már szinte mozdulataimban rendszeressé vált a napi vizsgálat,a begy toll vizsgálata,ha gyorsan reagálunk kezelési siker valószínűsége sokkal nagyobb,mikor észleltem már 1-2 toll hiányát azonnal kezeltem a fentebb le írt módon és sikeres volt,fürdetéskor szódabikarbóna került és metinkék a vízbe,20l vízhez 6 evőkanál gyógyszertári szódabikarbóna és 8 csepp metinkék.

Fertőzést fiatal galambon nem tapasztaltam,inkább az első vedlés követően támadja meg galambokat,hímeket nagyobb % ban,valószínűsítem hogy a vedlés során kerül be a szervezetbe és ott egy idő múlva elkezdenek dolgozni mikor már fejletekké válnak az atkák,ellenőrzés során észleltem hogy azoknál az egyedeknél amelyeknél megállapítottam a fertőzést a vezér tollak hosszanti repedések találhatók amik rugalmasságukat elvesztették,törékenyebbek mint társaiké,repülés során feltételezem a galamb érzékeli hogy kevésbé tudja terhelni vezér tollait a megfelelő gyors repüléshez így kialakít egy lassabb tempót a biztonságos hazatérés érdekében,esős párás időben a fertőzött galambok hamar megülnek,vezértollaikon a víz beszivárog a repedéseken a toll vázon lévő toll minősége púderezetsége gyenge így hamar elvesztik viszkozitásukat, toll ellenálló képesség az időjárási körülményeknek nem megfelelően működik. Szárny felület minőség vizsgálat, napfénybe tartva galambunk szét nyitott szárnyát alulról vizsgálva a fertőzött egyedekben valószínűsítem más társ atkát is megtalálhatóak,apró lukak hiányosságok találhatóak a szárny összefüggő felületét szétszórva,méretekben1 milliméter  vagy inkább kisebb méretűek,a fül takaró apró finom tollak részben eltünnek ,valószínűsítem a fülben élősködő atka él ami éjszakai életmódon él és teszi dolgát viszont ez valószínű nem a begy atka elősködő ezeken tudunk győzedelmeskedi atkák elleni spray vel.

Úgy néznek ki a tollak mindha le lennének vágva a bőr felületét,én ezeket a toll maradványokat ki húztam részben sikerrel,nagyon könnyen megsérül a bőr felület és  nem kevés vérveszteséggel jár! Csepegtetéskor észleltem hogy a bőr alatti szövet lilává változott a fertőzött egyedeknél,valószínűsítem hogy könnyen begy nyálka gyulladás kapnak ezek az egyedek,vagy már abban a pillanatban a betegség jelei mutatkoztak.

Élversenyző galambjaimon a fertőzést nem észleltem,az az nem ők kapták el elösször,az egész állományt kezeltem attól függetlenül hogy fertőzött e vagy nem,azok az egyedeknél akiknek sérült tokokat eltávolítottam nem jól versenyeztek,takarmányt nem jól értékesítették,nem jött formába,és 4 db ból 2 db már az első úton elveszett,viszont a megmaradt társaikat nem versenyeztettem sajnos gyenge láncszemnek  minősültek,a vezér tollakban a hosszanti repedés összefüggött a begy fertőződéssel.

 

Verseny szezonban már késő a kezelés és ilyen fertőzött galambok vagy elvesznek vagy eredménytelenül repülnek.

Ökrös Kálmán 2014.

frici608287 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119065

Ez is relatív,mint minden.Nézőpont kérdése.

Te úgy látod,én meg másképp.

Előzmény: Mister Olimpia (119061)
Schill Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119064

Chebből kerületi 3. díjat repült 3 éves galambom tegnap kora délután érkezett Győrből(az eleje fél kilenckor) és még ma délután is alig bírt felmenni az alsó fészkébe.

Előzmény: nor 77 (119062)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119063

Sajnos nem fog hazaérni, felüljárón elütve hevert.

 

2013-D725417 SKov

nor 77 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119062

Nem mondod?????!!!!!!! Mert az, hogy el röptettem 80 km-ről egy nyámnyila 1 évest, aki nem tudott magának fészket fogni, azután tettem neki fel magasra egy lepkét azt se tudta meg fogni. Hát istenem . De mi lesz a rutinos 3 éves galambbal aki mindent meg repült még Magdeburgot is. Rejtély.............

Előzmény: Neon Licht (119041)
Mister Olimpia Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119061

Nem javulsz, azt látom.

Előzmény: frici608287 (119060)
frici608287 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119060

Ebben igazad van.Én sem szabom meg (ahogy Te mondod),de ettől még próbálom az utat megmutatni, ami szerintem nem bűn,sőt segítség lehet a helyes irányt "látni"!

Persze tudom,hogy ezt sokan nem díjazzák (főleg) először,de később rádöbbennek sokan,hogy a saját érdekében célszerű figyelembe venni az "útmutatást".Általában előbb vagy utóbb ez letisztul,akinél meg nem hát annak nem lesz minden egyenes.

Arról nem beszélve,hogy nemcsak az tanulhat belőle,akinek íródott,hanem mások is,annál is inkább,mert ez nyilvános.

 

Előzmény: Mister Olimpia (119059)
Mister Olimpia Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119059

Na látod. Mégsem szabom meg az utat másnak.

Előzmény: frici608287 (119058)
frici608287 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119058

Bagoly mondja verébnek?

Az adatlapodat olvashatjuk:

 

Bemutatkozás:      a bajnok

 

Minden rosszindulat nélkül.

Előzmény: Mister Olimpia (119056)
frici608287 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119057

Gábornak írtam,nem Neked!

 

Előzmény: Mister Olimpia (119056)
Mister Olimpia Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119056

Egy kicsit sem vagy elszállva .

Előzmény: frici608287 (119054)
sárfi Creative Commons License 2015.04.27 0 0 119055

Azért nem semmi, a Derbynél  13600 galamb rajtolt Kutyból.

frici608287 Creative Commons License 2015.04.26 -2 0 119054

Mostanában többször is sikerült olyanokat írnod,amiből arra következtetek, hogy "jó útra" tértél!

Ha korábban meg is dorgáltalak,az pont azért volt,hogy pozitív irányba próbáljalak terelni.

Ha jó úton jársz,akkor pozitív visszajelzésekre számíthatsz (legalábbis tőlem),ha rossz úton jársz,akkor negatív visszajelzéseket kapsz.Korábban ez volt a jellemző,mert azt vívtad ki magadnak.

Ha pozitív úton jársz,akkor számíthatsz sokak segítségére (az enyémre is).

Akik a rossz úton segítenek Neked,azoknak nem "érdeke",hogy legyen belőled VALAKI ebben a sportban!Ilyen egyszerű.

 

"Ön dönt, iszik,vagy vezet!"- jeligére!:-)))))

 

Csak így tovább!

Előzmény: Törölt nick (119045)
FvT Creative Commons License 2015.04.26 0 0 119053

jóvanna

Előzmény: Törölt nick (119051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!