Keresés

Részletes keresés

nyárimádó Creative Commons License 2009.09.13 0 0 18286
Sziasztok!
Szeretnék kötekedni azokkal, akik nem akarják idén kiszárítani a homokot a homokszűrő tartályából. Miért nem idén? A tartályban tavaszig sem szárad ki, ennek az eredménye az is lehet ( lesz), hogy büdös, poshadt és tiszta penész lesz tavaszra. Én csak szóltam.
Üdv
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.13 0 0 18285
Szia Janaboy!
Nem, nem volt késő, csak este hatalmas nagy vihar volt Szegeden, és sokan el sem jöttek. De dél körül már egy polóban voltunk, sőt reggel felengedték a gyógyvizes medencét, abban is ücsörögtünk. Jó volt.
A munkahely elküldött Szabolcs megyébe, de igazán nem voltam közel Nyíregyhez, így nem látogattalak meg. De, ha esetleg Te jársz felénk, hívj, szívesen látunk.
Üdv
Előzmény: Janaboy82 (18255)
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.13 0 0 18284
Szeva Lac1!
Bocs, de még most értem rá, hogy netezzek. Festés projekt van nálunk( kerítés, melléképület, lábazat stb) ill. kerítéscsere. Eléggé túlhajtottam magam, esténként csináltam ezeket meló után, meg most hétvégén. Elfáradtam, ráadásul meg valami vírust összeszedtem:((
Hát igen, Szegeden az előző évekhez képest a 700 bogrács helyett csak 150 alá lett begyújtva. Ez állítólag köszönhető a válságnak és a rossz időnek.
A medencém még áll, még most sem ürítettem le. Majd jövőhéten.
Na üdv
Előzmény: lac1 (18254)
lac1 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 18283
Ööö...
Ajánlani nem tudok, de én csak arra gondoltam, hogy ha te SAJÁT MAGAD csinálod...
Amúgy drága mulatság, ha úgy csináltatod, még attól is drágább. Persze ha megteheted, akkor ne habozz...

;-)
Előzmény: judo77 (18282)
judo77 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18282
Megfontolnám, de tudsz is valakit ajánlani aki vállalná a szerelést???
Előzmény: lac1 (18273)
judo77 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18281
küldten mailt remélem jó helyre! Előre is köszi.
Előzmény: tau ba (18274)
kókuszka Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18280
Én kerti szivattyúval csinálom. Annak a csövével az utolsó 1 cm-t is ki lehet szívni.
Ja és a nagynyomású mosót is használom.
tau ba Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18279
Pontosan ezért írtam nem egyszer, nem kétszer, hogy a mobil mediknél is gondolni kell a kesőbbi leeresztésre, és valamilyen módon kialakitani egy "legmélyebb" pontot (egy kis gödröt, amerre mindenhonnan odafolyik a víz) és onnan egyszerűbb kiszedni a vizet. Fémfalas fóliásokhoz van beépíthető leeresztő idom is. Nekem sem volt sajnos ilyen pont, káromkodtam is rendesen. Kisebb keringetőszivattyúval és 0,5 colos csővel még egész sokat ki lehet azért szedni. Én próbáltam nedves porszívóval is. Az is jó, csak sűrűn kell kiönteni a vödröt.
Előzmény: dasziszi2 (18275)
palot Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18278
Nálunk ugyanez volt a helyzet, amikor a lányom kreatívan előkapta a nagynyomású mosót, nekiállt és rövid idő alatt minden nagyobb erőbedobás és vegyszer nélkül ismét kék volt, az addig rákövesedett és megfeketedett algával borított medencefenék.
:)
Előzmény: dasziszi2 (18275)
lac1 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18277
Dehogynem. Leeresztésnél amikor az alacsony vízszintnél megjelenik az örvény, akkor bizony szív, le is áll az egész szívás, utána következik a szívás, szemeteslapáttal maradékot kimerni.

De azért igazad van.
Előzmény: tau ba (18274)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18276
SZia.Meregesd csak meregesd.........én is úgy szoktam(műanyagedénybe vagy vödörbe)jó munkát hozzá.Ja,meg derekat....
Előzmény: dasziszi2 (18275)
dasziszi2 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18275

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Teljesen tanácstalan vagyok. Hátha valaki már járt így, ahogy most mi, és tudja a megoldást. Szóval a medence vize az utóbbi egy- két hétben teljesen bezöldült, mivel már nem vegyszereztük. Most elkeztük leengedni, és ott van az alján kb 3-5 cm viz, amit már a búvárszivattyú sem hajlandó kidobni, és ott van még pluszban az aljára lekövesedett alga vagy vízkő, vagy tudom is én ,hogy mi. Az biztos, hogy sem kefével, sem dörzsivel ,sem vízkőoldóval nem jön fel.  Ez egy csővázas medi,ami ráadásul kb 20 cm mélyen van letéve , de addig nem szeretném a vázát szétbontani, amíg nincs kitakarítva, mivel összelottyant állapotában ezt sokkal nehezebb lenne megtenni.

Szóval ,hogy szabaduljak meg attól a kis víztől ,na és persze legfőképp a zöld kövülettől az alján? ??? SOS!! Köszi!

tau ba Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18274
Dobj egy mailt a pan point tau pont ba kukac gmail pont com -ra, es kuldok meg kepeket az akna belsejerol. Ha meg nem keso gondold at meg egyszer a padloösszefolyót. Nagyon meg tudja könnyiteni az ember életét leeresztésnél. Ráadásul mivel ott mindig van viz a szivattyú soha nem sziv levegőt. Én nem hgynám ki az tuti. Nem akkora tétel, hogy megérné azon spórolni.
Előzmény: judo77 (18272)
lac1 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18273
Én ezzel már futottam egypár kört. Javaslatom: nagyon-nagyon-nagyon-nagyon jól fontold meg, ha saját kezűleg akarod megcsinálni...
Előzmény: meszigab69 (18271)
judo77 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18272

Lesz gépészeti aknaközvetlenül a medence mellett(1.2*1.2)! Köszi a képeket, tehát nállad is a szkimmer körbe van öntve betonnal. Lényegében az akna fedlap betonjával van egybe betonozva.

 

Csak azért kérdezem ezeket, mert ahogyan azt korábban írtam 95.000.-Ft-ért vállalták nekem a medence és a gépészet összeszerelését. Ezért úgy döntöttem, hogy magam próbálom meg össze szerelni a medencét. De azt továbbra sem tudom, hogy a gépészetet hogyan kell becsövezni. 

A homokszűrös vízforgatómat (5m3/h 3 állású, előszűrős) a leírása alapján össze tudom tenni, a szkimmert és a befúvókat be tudom szerelni(remélhetőleg),  de azt nem tudom, hogy hova és miért kellenek olyan csapok amik a te aknádban is vannak.

Végül lebeszéltek a padló összefolyóról, így az nem lesz, de 2 befúvóm van. Hova kellenek ilyen csapok, ha kellenek egyáltalán.

Előzmény: tau ba (18270)
meszigab69 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18271

Azt hiszem, hogy a hűvösebb időben való vízmelegítésre megtaláltam a megoldást. Egy fával fűthető bojlert fogok beszerezni, ezt könnyű lesz hőfokszabályzós kapcsolóval (keringetőszivattyúval) üzemeltetni, mellette persze szolár is lehet.

Láttam, hogy több fórumozó is szeretne áttérni fix (pl.beton) medencére.

Én már döntöttem, egy üvegház mintájára fogom, persze a megfelelő módosításokkal ( pl. akna, nyitható oldal, és üveg helyett légkamrás polikarbonát lapból  ) fogom megépíteni. Így zárt lesz, de egyszerűen az egyik fele nyitható lesz az ajtón kívül.Fűtést pedig a fatüzelésű bojler szolgáltatja majd, ezért hűvös estén is lehet majd csobbanni terveim szerint.

Zsalukőből és csempézve fogom csinálni.

 

 

 

tau ba Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18270
2 kép az enyémről (tudom ez nem fémpalástos, de a megoldás hasonló):


tau ba Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18269
Gépészeti akna nem lesz? Abba kéne inkább bepasszintani.
Előzmény: judo77 (18267)
kókuszka Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18268
Elpakoltam a medencét a dobozába:o((
Mivel a homokszűrő csöve egy szita volt, levágtam a hollandiról.
Jó hír!! Simán passzol bele a 32-es cső!!! Csak bele kell ragasztani egy 10 cm-es darabot és lehet bilincselni az új csövet.
judo77 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18267

Üdv mindenkinek!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a fémpalástos medence esetében amit a földbe süllyesztek a szkimmernek a ház részével mit kell csinálni ami a paláston kívül van, mert ott nekem 4cm styrofoam szigetelés és 20 cm földnedves beton lesz. Tehát a beton körbeveheti-e a házat vagy azt el kell valamivel takarni, hogy ne érje közvetlenül a beton???

 

köszi!

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 18266

Végül is mindent lehet, bár szerintem nem tesz jót neki. Ezeket a medencéket nem erre tervezték.

 

De aki mer az néha nyer. :-)

Előzmény: Manoka79 (18264)
tau ba Creative Commons License 2009.09.11 0 0 18265
A nem süllyesztett -gyk. föld feletti- (többnyire) kör alakú medencékbe nem kell fagytest télire. Ezek a konstrukciók tágulnak annyit, hogy nem okoz problémát a fagyás. A vizet a beömlőnyilások alá kell leengedni (durván a fele), hogy a szűrőnek ki tudjad venni. Medencésboltban kell valamilyen lassú lebomlású téliesítő folyadék (pl. Télapool, de van ezer másik), hogy ne tenyésszen mindenféle a vízben. Én a lenti 4,5m átmérőjű fémfalas(fóliás) medi többször is átteleltettem így gond nélkül. Mondjuk nekem volt hozzá vastag téli takaróponyva is. Amilyen szelek mostanában vannak a sima mezgazfóliát nem biztos hogy biztonsággal rögzíteni tudod. Mondjuk ez a téli takaró is szétmállik pár év alatt. Láttam METRO-ban tegnap pár ezer pénzért (3-5e) 3,5mx6m-es kerti ponyvát, szvsz jó lehet hasonló is.
Manoka79 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 18264
Válaszolok a többieknek is, köszönöm a reagálásokat, igen ez nem fémpalástos, csak normál fémvázas medi. Marad télre mert van ismerős akinél még a puhafalú is simán telelget gond nélkül.

A mezőgazdasági nekem is eszembejutott. Nézegettem azért eredeti fóliákat, de azon tűnődtem hogy van olyan, ami a puhafalúakhoz való anyagból van, de a fémvázashoz...na most az az anyag télen nem hiszem hogy sokat kibír.:( legalábis nem tudom, hogy a hidegben hogy viselkedik, de nekem sima jégeső szellőző lyukakat csinált rá...tehát mondjuk egy ekkorára ami 457-es átmérőjű kb mekkorát ajánlanál?
Fagytest mindenképp kell bele? Kb a víz meddig legyen, félig? Illetve mint laikus kérdéseként, ha teletöltve hagyja az ember akkor mivel jár?
Előzmény: dawn** (18263)
dawn** Creative Commons License 2009.09.10 0 0 18263
FEKETE mezőgazdasági fólia.. Nekem ezt ajánlotta "súgva" a medencetechnikás mert nem akartam 5000ft/nm ért készítettet venni..

Jóval nagyobb legyen, hogy a kétharmadig leengedett medibe bele tudd lógatni.. De ebben az esetben a fagytestet és a téliesítő folyadékot ne felejtsd el..

Fagytest lehet kevés homokkal töltött műanyag kanna is..

Előzmény: Manoka79 (18259)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 18262
Igen azt írja.......de tuti hogy nem az acélpalástos(fémpalástos)medire gondol....egy páran itt keverik úgy vettem észre.Tuti hogy a csővázas "merevre" gondol,amit télen bizony szét kell szedni,míg az acélpalástosat nem kell.Blue szerintem jól értette,ezért írta azt-az bizony garázsos.....eleve a bestwaynek nincs fémpalástossa...bocsika.....:-)
Előzmény: pajaci (18261)
pajaci Creative Commons License 2009.09.10 0 0 18261
Azt írja, hogy merev vázas.
Előzmény: Blue_Sky_007 (18260)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 18260
Ezeket nem téliesítik, hanem leeresztve garázsban tárolják.
Előzmény: Manoka79 (18259)
Manoka79 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 18259
Érdeklődni szeretnék, hogy egy 457x91-es Bestway merev-vázas medencéhez télre milyen takarófóliát tudnátok nekem ajánlani. Sajnos a nyári eredeti fóliája kb 2 hónap múlva szétszakadt. Így most nincsen még rajta semmi. Várom a javaslatokat. Köszi :)
dawn** Creative Commons License 2009.09.09 0 0 18258
Na ezek a mi épített beton medencénknek is a duplája legalább:))

Valami költségkímélőbb megoldás??
Előzmény: Janaboy82 (18257)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 18257
Más dolog..sokat gondolkoztunk mostanában, hogy milyen fedési módot találjunk ki a medencére, amit akár egy ember könnyedén "nyithat-zárhat"...igyekeznénk költséghatékonyságot szemelőtt tartani..illetve a tartósságot is...erre várok ötleteket is amugy, bár tudom, hogy már volt joh pár példa is a fórumban..
Viszont találtam egy nagyon érdekes megoldást:
http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=803
Keressétek a négylábon álló cuccot..marha joh! Vélemények?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!