Keresés

Részletes keresés

Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3295

Kösz a megerősítést! :R :)

Előzmény: nicko (3293)
zlota Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3294

Akkora barom vagyok...

Már megint rossz irányba indultam!Nem TV-t kellett volna venni számítógép funkciókkal, hanem számítógépet TV funkcióval!

Az egyik cégnél kb 1,5 éve vett a tulaj egy számítógépet ami csak egy kijelző(monitorból) áll.

Ez a kijelző TV-ként is üzemelhet.Sőt érintőképernyős a cucc. Ha jól rémlik valami I szériás gép.

Mindent tud amit a számítógép-mivel számítógép az alap funkciója.Win7 van rajta gyárilag és van beleépítve egy TV tuner.

Kb 4cm széles lehet, de teljesen TV kinézetű.

Valami ilyesmi:

http://shop.lenovo.com/hu/hu/desktops/ideacentre/b-series/b540p/

 

TV-re is lehet használni meg teljes 100%os számítógép!Rögtön van teljes youtube,porthu, megy minden rajta....Meg azt raksz rá amit akarsz, nem amit telepítenek neked rá.TVként tudom, hogy használják othon.Nem kell fejleszteni egy ilyen számítógép évek múlva is bármilyen filmet le tud játszani.Blu ray is van benne!

És ajándékként lehet felfogni a billentyűt és az egeret

USB-n azt csatlakoztatsz hozzá amit csak akarsz!

Ha mindent eldugsz ugyanugy néz ki mint 1 TV.

 

Előzmény: nicko (3289)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3293

nem de magadnak megadtad a választ. 24p lejátszása sem lehetséges a saját lejátszóval csak külső forrásból.

Előzmény: Mur (3291)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3292

mint írtam nálam működik de nem használom.ha mem hozzátok szóba nem is tudok róla. :)EPG-t használom.

Előzmény: robee19 (3290)
Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3291

Sziasztok!

 

Komolyabb Samsung Smart TV-k (pl. új 8000-es sorozat) tudnak olyat, hogy ha csatlakoztatok rá egy kompatibilis külső Samsung Blu-Ray drive-ot (SE-506BB/TSBD) USB-n keresztül, akkor lejátszhatok vele bolti original Blu-Ray/DVD lemezeket?

A netet túrva gyanítom, hogy nem, de hátha van valakinek pontosabb infója.

A supportot kérdezve csak azt szajkózzák, hogy max. 4GB-os média file-okat tud játszani, de arra nem válaszolnak, hogy mi van a gyári DVD-kkel.

 

(bár ha ezt megoldották volna a TV-ben, akkor kutya sem venné az asztali Blu-Ray lejátszóikat :))

 

Thx!

Mur

robee19 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3290

A vicc az az egészben, hogy éppen az előbb mikor írtam, beléptem a smart-ba és írta, hogy frissült a port.hu. Az ikonja alatt is végigszaladt egy kis csík. Persze frissülés után sem működik, és frissítési dátumnak is 2011-et ír :D

Előzmény: nicko (3289)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3289

nálad semmi.

anál több az F szériával hidd el.

nálam és másoknál is tökéletesen mennek ezek D és E szérián.

a samsung széttárja a karját és azt mondja írj a port.hu-nak meg a többinek, hogy frissítsék az appot..

Előzmény: robee19 (3287)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3288

kb ez a helyzet.

 

amíg ilyen faszságopkkal foglalkozik a samsung addig a japánok (sony, panasonic) legalább szerződést kötnek az operával és mozillával, hogy az ő böngészőiket használják.

Előzmény: zlota (3285)
robee19 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3287

Kezd egy kicsit dühíteni a dolog. Nem megy ugye a port.hu app, amit már mondtam. Mindemelett nem működik a facebook és az MTVA alkalmazás sem. Mind a hálózati kapcsolatomra panaszkodik. A netet wifin kapom, tökéletes jelerősséggel. Nem értem mi lehet a baj.

GPS Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3286

 

Behívod böngészőből a citromot - és pont úgy nézed meg a leveleidet mint a PC-den, vagy laptopodon.

Persze, csak ha a derék mail-szolgáltatód el nem tökítette, mert volt rá példa.

 

 

(Közöm sincs hozzá - de azért néha komolyan meglepődök azon, hogy még ma is van aki ezt a citromos mailt használja.)

.

Előzmény: specko610 (3284)
zlota Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3285

Én meg itt bántam, hogy nincs mozgásérzékelő, meg beszédfelismerő.... közben meg örülhetek, hogy minnél kevesebbet tud a TV-m, mert elvileg annál kevesebbet költöttem a felesleges szarokra!?

specko610 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3284

Sziasztok,hogy tudom a smart tv-n az email üzeneteimet megnézni? citromailes vagyok.    Köszi elöre is 

nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3283

samsung egyik parasztvakítós pr faszsága a több közül.

kérdezz rá a MM-ben a csatorna rendezésre..kiváncsi vagyok arra mit mondanak..mert erre magasról szarik a samsung pedig az egyik alap funkciónak kellene lennie.

Előzmény: Törölt nick (3278)
robee19 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3282

Lehet rosszul emlékszem, de a 7000 és feletti kategóriákban nem kell nyomogatni a gombot. Ha jól tévedek, akkor még bekapcsolni is be tudod a tv-t a hangoddal. Csak a 6XXX szériákban van lebutítva nem?

Előzmény: GPS (3279)
GPS Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3281

 

Nálam még (F széria) überelték valami arc-felismerővel is. Vagyis ha meglátja a gazdi pofázmányát, azokat az állításokat állítja be, amit az hozzárendelt előtte.

 

Állítólag !!!!

 

Mert ehhez kell(ene) a Samsung "olcsó" saját kamerája is - amit sem most, sem az elkövetkezendő mondjuk úgy 25 évben biztos nem fogok megvenni. Ilyen áron legalábbis.

 

Eszem megáll mekkora működésképtelen és használhatatlan szarokkal képesek házalni - miközben 3 perc alatt kiderül mindegyikről, hogy mennyit is érnek valójában.

.

Előzmény: Ati_66 (3280)
Ati_66 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3280

A mozgás vezérlés is hasonló hatékonyan használható az ES szériában.

A hang vezérlést már ki sem próbáltam.

 

Mind kettő "csillogó üveggyöngy" aminek semmi gyakorlati hasznossága/értéke nincs, de jól lehet reklámozni. 

Előzmény: GPS (3279)
GPS Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3279

 

Igen, nekem is van - ki is próbáltam.

 

Ennél nagyobb felesleges marhaságot szerintem még nem csinált TV-gyár. Abszolút használhatatlan - pedig én beszélek angolul, akkor is.

 

Néha sikerül elkapja a parancsszót - amit persze előre be kell tanulni hajszál-pontosan, különben kampó.

 

De nem is ez a legnagyobb marhaság az egészben, hanem az, hogy ha valaki arra adja a fejét, hogy ilyen abnormális módon vezérelje a TV-jét, az azt tapasztalja, hogy csak 1 (egyetlen egy) parancsot tud csak kiadni - mert utána újból meg kell nyomja a hangvezérlés gombot a távkütyün.

 

Tehát NEM marad hangvezérlés módban - így ha például egyszer hanegrőt akarsz állítatni vele, utána meg csatornát váltani - akkor újból a mikrofonos gombot kell megnyomni.

Vagyis ugyanezzel a fárdsággal megnyomhatja a csatornaváltás gombot is - csak nem kell a hanggal bohóckodni.

 

Szégyen, hogy ilyen használhatatlan szarral képesek égetni ezt a szériát.

 

Mgjegyzem, hogy ahhoz már nem volt eszük, hogy esetleg a távkütyü hangvezérlő-mikrofonját Skype-beszélgetésre is lehessen használni - mert ahhoz persze (és természetesen) meg kell (kéne) venni a rohadtrága kamerájukat is.

 

Részemről a tanács: felejtsd el ezt a funkciót!

.

Előzmény: Törölt nick (3278)
robee19 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3277

".. akkor egy csomó ikon jelenik meg."

 

Akkor oké...csak erre írtam :)

Előzmény: GPS (3276)
GPS Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3276

 

"A serviio consol-ban le lehet tiltani, hogy a sok felesleges mappa ne látszódjon, csak az, amiben valóban vannak a megosztott tartalmak."

 

Nálam nem is látszanak a TV-n csak kizárólag a megosztottak (konkrétan csak 3 videós-mappát látok a 30+ mappából - amennyi a meghajtón van).

.

Előzmény: robee19 (3275)
robee19 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3275

A serviio consol-ban le lehet tiltani, hogy a sok felesleges mappa ne látszódjon, csak az, amiben valóban vannak a megosztott tartalmak.

Előzmény: GPS (3274)
GPS Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3274

 

Nekem is F6400-am van. A Serviioval ez a helyzet:

 

Amikor bekéred, hogy Videos... akkor egy csomó ikon jelenik meg. Onnan válaszd ki a Folders ikont - és meg fognak jelenni azok a folderek, amelyeket az anya-gépnél felkínáltál a Serviionak. Figyelem: csak a felkínáltak jelennek meg - de ez normális.

 

Ezen belül majd tudsz válogatni, hogy a legfrissebeket, az utoljára nézetteket... vagy csak simán az adott kezdőbetüjü videót mutassa abból a könyvtárból.

 

Lista-szerű megjelenítésre ne számíts, mert olyan itt nincs - csak ez a hülyéknek szánt, ikonos szarok.

De ettől eltekintve, jól lehet szelektálni a könyvtárak és fájlok közt - több kritérium szerint is.

 

(aki ezt ilyenre tervezte, hogy nincs lista -azzal szívesen találkoznék egyszer egy késő este - egy elhagyatott, sötét sikátorban)

.

Előzmény: mihalat (3273)
mihalat Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3273

Üdv!

Samsung 46 F6400 TV-t vettem.

A hálózaton tárolt fájlokat látom, le tudom játszani, de egybe van az összes ömlesztve, könyvtárszerkezet nélkül.

USB-n rádugott hdd-n felismeri a könytárakat.

 

Valaki tud megoldást, hogy a hálózaton is látszódjanak a könyvtárak?

Attila

nicko Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3272

ez megint csak arra jó, hogy bolondítsák a népet pr célokból..egyébként meg a szoba sarkába raknám az ilyen tv-t ;) 2 év múlva ez is eltűnik..

egyébként meg...ha már pr és webböngészés tévéken..

opera böngészót a sony foglalta magának

ff-t a panasonic

samsungnak nem maradt semmi csak a saját szar böngészője ;)

Előzmény: GPS (3269)
nicko Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3271

serviiot, allsharet annyi eszközre kell telepíteni ahányról megosztani akarsz.

PC-re is felraktad? routerban nincs ip cím ütközés?

Előzmény: pano78 (3266)
nicko Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3270

van

D szériánál "pvr megoldása másként" fejezet.

de gondolom F szériás vagy akkor itt kell nézelődni.

 

 

Előzmény: Sir_werwer (3264)
GPS Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3269

 

Hát ez az:

 

Van egy adott fizikai szélesség (mondjuk a moziterem szélessége, amit elég nehéz lenne kitolni).

 

 

Ezt látja nyájas néző - aki hozzászokott, hogy ekkora szélességben mennyi dolog szokott elférni a szeme előtt.

 

Igenám, de ha a vásznat ravaszul meggörbítik előtte - akkor arra már jóval több dolog fér el - mint egy ugyanilyen szélességű, ám sík képernyőre.

 

És a néző elégedetten csettint - mert nem tudja mi a fene ez a képtartalom-gazdagság - hisz a természetet nem ilyen "görbítet-tér" vetületben látja - de valamiért tetszik neki.

 

Gondolom én ezt így, legalábbis.

.

Előzmény: Nick_X14XE (3268)
Nick_X14XE Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3268

Vagy az, hogy nagy méretnél már kijön, hogy a képernyő közepe közelebb van a szemedhez, mint a szélei. Aztán hogy ez miért baj, nem tud jól fókuszálni a szem vagy vmi hasonló.

Az IMAX moziknak is hajlított a vászna:

https://static.squarespace.com/static/51b3dc8ee4b051b96ceb10de/51ce6099e4b0d911b4489b79/51ce61c7e4b0d911b44a09ac/1367357238307/1000w/IMAX64573673613Private-Theatre.jpg

 

Előzmény: GPS (3267)
GPS Creative Commons License 2014.01.12 0 0 3267

 

Elolvastam a cikket... de sokkal okosabb nem lettem görbített-képernyő ügyileg.

 

Agyaltam picit a dolgon és arra jutottam, hogy megint csak a szem (és az agyunk) átveréséről lehet szó:

 

Ugyanis az ember (már csak olyan) hogy megszokta, hogy adott szélességben (legyen mondjuk 2 méter, 3 méter távolságból nézve) mennyit szokott látni a valóságból.

 

Erre jönnek ezek, meggörbítik "a teret" és ugyanebbe a 2 méterbe az elvártnál TÖBB képtartalmat sűritenek be (hisz síkra kiterítve a görbe képernyő mondjuk 2,3 méter széles lehet).

 

Más szavakkal: mi 2 méter vizuális szélességet látunk - de valójában 2,3 méternyi képanyagot toltak elénk.

 

Aztán az agyunk csak ámul, hogy "Mi van itt, kéremszépen?"  :-)))))

.

Előzmény: Androidfan (3265)
pano78 Creative Commons License 2014.01.11 0 0 3266

Köszi,

 

a Serviio-t telepítettem,viszi is faszán a 12GB-os mkv-t,hangot,feliratot is tudok váltani,akár telefonról is,öröm és boldogság.

Már csak az a baj,h a laptopot látja a TV,de az asztali PC-t nem,pedig a PC is WIFI-n csatlakozik a netre.

 

Előzmény: nicko (3262)
Androidfan Creative Commons License 2014.01.11 0 0 3265
Előzmény: GPS (3263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!