Keresés

Részletes keresés

norissz Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2319

Szia!

Ez jó lesz!

Az enyém is kb ilyen nagyságú!

Előzmény: zsozé1 (2317)
Gocan Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2318

Szerintem ez a lényege, hogy nem préseli izomból a falnak, a kúpnál ezt megpróbálja elosztani teljes k.metszeten. Ha tévedek akkor bocsánat. Mint már írtam egzakt a téma, tehát nincs rá pontos fizikai elmélet. Ezek csak feltevések, és spekulációk, amik lehet ,hogy jó irányba viszik a dolgot, de lehet pont rossz irányba. Szerintem eleget fizikáztunk, és győzködtük egymást, a lényeg hogy már vannak közeli megoldások. Különben rabolt felrakot egy képet, ahol pont az látszik amit mondtam. Más rész ha az működő gépé, akkor kész, már csak a jó öreg rajz kell, méretekkel, és egy kis szerencsével.
zsozé1 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2317
Figyelj Norisz. Egyenlőre ilyen nagyságú forgácsot sikerűlt keritenem. Amit én igen aprónak találok és szerintem biztosan vinni fogja. Nálad milyen nagyságuú forgács található. Esetleg ha a tieid nagyobbak , akkor holnap kézi gyaluval legyalulok egy táskára valót.
Előzmény: norissz (2311)
Gocan Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2316
Üdv!
Ezért írtam, hogy jobb ha az egyenes(vagy hengeres rész) rész belelóg a zárt csőbe (te ugyanezt mondtad most). A subleres megoldást viszont teljesen elvetem, mert ott nem fog "kilőni" (a furaton kimegy és kész) , más részt én nem fogom azt nyitogatni, mert akkor mindig ott kell állnom mellette, és nyitni zárni. A másik, hogy nem kétféle nyomás (itt a mechanikus szóra értem) az ha az egyik kúp a másik meg henger (a keresztmetszet a lényeg). Kúposon is működik a nyomás (Sőt jobb mert homlok felületen szinte teljes keresztmetszetben nyom, mivel itt kissebb átmérőn is történik mozgás a felületen), ezért nem lehet akkora hézag (rajzi 2 pont). Az utolsó egyenes menet felépíti a nyomást a kúp meg elossza lejjebb is és így tovább a legkissebb keresztmetszetig. Szerintem ennyi a lényeg!
Előzmény: "Blade" (2306)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2315
http://www.youtube.com/watch?v=9HKjpp7CqjY&NR=1
Még egy link ez már bármit aprítana :D
halmos.attila Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2314

Űdvözlök minden forumozot,

Azt szeretném kérni, hogy a kalapácsos résziröl nem lehetne jobb, jobban nagyitható képet feltenni, daráloval és brikettáloval kinlodom  egy éve kisebb nagyobb sikerrel, de azért vannak jó megoldások itt!!csak figyelem a forumozokat, csak azt nem tudom, hogy az én gépem összedarélja a fat,  utána az elégetés, brikett formában nem lehetséges, rengeteg fürészporom van, darálékom, de nem haladok előre

Előzmény: zsozé1 (2307)
OAndorka Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2313
Nézzétek csak, mit sodort partra a dagály!

http://www.youtube.com/watch?v=44OC7PY1Oms&NR=1

OAndorka
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2312
Szerintem fog menni a forgács is csak nagyobb rostával! Ez a gép is valami hasonlóan működik!
http://www.youtube.com/watch?v=Rkt9JjCvlHs&feature=related
norissz Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2311

Jó köszi!

Ha jó lesz akkor van egy jó 5,5 kw-os motorom abból már lehet csinálni egy jó nagy kalapácsos darálót!

Nagy garattal persze!

Előzmény: zsozé1 (2309)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2310
Köszönöm a képeket sokat segített és azt hiszem nem csak nekem!
Előzmény: zsozé1 (2307)
zsozé1 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2309
Szevasz Norisz!
Holnap szerzek forgácsot és megpróbálom. Egyébként a motor, 2 kw.
Előzmény: norissz (2308)
norissz Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2308

Szia!

Durvább faforgácsot( gyaluforgács) nem próbáltál darálni?

Próbáld meg a kedvemért, mert kíváncsi lennék rá mit csinál vele!

A leghatékonyabb és a legtermelékenyebb a fűrészpor a brikettáló gépben és ha lehetne olyan finomra őrölni a gyaluforgácsot ilyen darálóval akkor én is csinálnék egyet! A motorod mekkora rajta?

Előzmény: zsozé1 (2307)
zsozé1 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2307
Kalapácsos búzadarálóval 1-2 cm darabokra apritottam a szalmát. A rostalyukak 5 mm-esek .
Előzmény: traktoros_feri (2305)
"Blade" Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2306

A nyomás ezeknél a gépeknél mechanikusan működik, a csiga utolsó menete(élszalaga) számít mert ezzel történik a tömörítés. - ( ha a csiga nem kúpol)

Te amit nyomásnak gondolsz (mint ahogy a műanyagos gépeknél történik) itt olyan nincs. - ( visszaáramlás meg ilyenek, - ott nem a csiga élszalaga kúpol hanem a magátmérőt növelik, és ezzel fokozzák a nyomást a térben.) - de ez egy másik történet.

A brikettáláskor is keletkeznek gázok, de azok jobb ha távoznak is a csiga elején lévő kúpolás következtében készített lukon - (a brikettben). 

Van amikor még ez is kevés!

És ahogy elmélkedtem, a kupolásnak a csigán semmi mechanikus szerepet nem találtam, ha csak ezért nem, hogy a gázok hátrafelé is könnyen

kitudjanak terjeszkedni ha túlságosan megnőne a nyomás (gáznyomás). - ez csak az én elméletem. ( Ha valakinek más ötlete van rá, ossza meg.)

De ha ez az elmélet működik akkor a garatot súbelesre kell tervezned, hogy a darálékot ne lője ki a gáz a garatból amikor terjeszkedne.

Azt is leírták már elég sokan, hogy a csiga utolsó menetének kell keménynek és kopásállónak lenni-e, mert  nagy mértékű mechanikai surlódó hatásnak szinte csak ez a rész van kitéve, a többi csak behordó rész simán csak szegmensekből is elég volna elkészíteni.  - ( ez is csak akkor érvényes ha a csiga nem kúpol )

A szűkítő elég kényes dolog, mert ha betömörödik az anyag akkor lehet vésni, de ha a fej után csinálod a fojtást, akkor ha betömörödik csak leszereled a fejről és kinyomatod az anyagot! - (ez már nem elmélet hanem tapasztalat!)

Előzmény: Gocan (2289)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2305
Zsozé és milyen módszerrel sikerül kellően összeaprítanod a szalmát?Kalapácsos daráló vagy ágaprító átalakítva?
Előzmény: zsozé1 (2303)
rabolt Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2304
Valami ilyesmi lenne a jó megoldás.
Előzmény: Gocan (2289)
zsozé1 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2303
Az előző hozzászólásomban még elfelejtettem megemliteni István37 -et is, mert ő is hasznos tagja volt a topik elején, akinek a 3 brikettálógépe közzül a csigás gépe lett sikeresebb, csak kellő képen nemfigyelték meg a csigásgép készitők. Pedig az nagyon is működő gép. Kaptam is tőle brikettet, abból a csigásgépből. Ami nagyon meggyőző. Zsozé
Előzmény: zsozé1 (2302)
zsozé1 Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2302
Szevasz Traktoros Feri! A gépemen nemsikerült megvalósitani az automatikus betöltést, mivel leáltam a gép további épitésséről. A terv, többek között, hasonló volt mint a norisz gépe, csak az előtömörités felülről lett volna , amibe oldalról egy csiga hordta volna be az anyagot.
Az ok amiért nem épitem tovább a gépet, az pénzügy. Egyenlőre szalmabrikett eladással foglalkozom, amiből majd kiderűl hogy, meg e éri nekem egy jó brikettálógép megépitése , vagy vásárlássa. Egyenlőre kicsi a vevőkör, de alakul.
De a cél, amit e topik nyitással elakartam érni, az megvalósult. Példa erre Norisz gépe , d imi alakulóban lévő gépe, és nemutolsó sorban Brikigép gépei, amik már a topik megnyitássa előtt készen voltak, de egy pár információ neki is segitségére lett a topikból. Sikerűlt összehozni egy pár ügyeskezű embert, akik nem titkolják terveiket és segitik a barkácsoló társaikat. Ezúton is köszönöm nekik! Zsozé
Előzmény: traktoros_feri (2286)
traktoros_feri Creative Commons License 2010.01.20 0 0 2301
Brkigép
A gépedről tudnál feltenni videót munka közben, hogy milyen gyorsan dolgozik a munkahenger tudom hogy nagy kérés mert félted mintha a gyereked lenne de akkor legyen össze hasonlítási alapunk Norisz gépéhez képest egy két irányú munkahengeres gépről még semmi ilyesmit nem láttam! Viszont én is ilyesmiben gondolkozom mert sokkal termelékenyebbnek találom, illetve minek járjon a motor üresen feleslegesen!
Már én is dolgozok a terveken és belekezdtem az elemek begyűjtésébe már van három szivattyúm, a munkahengerhez pedig megveszem a külső csőrészt és a belső szárrészt! 30-40mm-es szárra gondoltam, hogy minél nagyobb legyen a hasznos rész a külső pedig 140-160mm Aztán magam állítom össze+ esztergályos munka :D és 140-160 bár a traktorok fogaskerék szivattyúi ilyen nyomásra képesek A vázhoz pedig kellő vas menyiséggel rendelkezem!
Előzmény: brikigép (2284)
Gocan Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2300
Elküldtem!
Előzmény: rabolt (2298)
Gocan Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2299
Oké!
A személyes adataimat elküldöm, ha nem gond itt nem adom meg. Nekem ez teljesen megfelel. Ha az e-mailt megkaptad igazolj vissza.
Előzmény: rabolt (2297)
rabolt Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2298
A lemezen rajta van a V20 is!
Előzmény: rabolt (2297)
rabolt Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2297
Elpostázom,meg egy pendriveot és jpeg be átformázod.A többiek ha igénylik egy új topikban egyesével felrakjuk.Írj egy emailt a címeddel és neveddel és küldöm!Egyébként hol laksz?
Előzmény: Gocan (2295)
Gocan Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2296
Egy két fájlt erre küldj: gocan01@citromail.hu
Megnézném milyenek a fájlok (par, asm, dft , stb.), meg a Solid Edge verzió szám is érdekel, mert nekem V17 van fennt, de tudok felrakni V20-at is. Ha 20-as azt nem olvassa 17. Ebben az esetben telepítés van.
Előzmény: rabolt (2294)
Gocan Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2295
Oké!
Jöhet! De hogy küldöd?
Előzmény: rabolt (2294)
rabolt Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2294
Szia.Akkor mehetnek a solid edge rajzok,a hidraulikus présről?(grabolt@t-email.hu)
Előzmény: Gocan (2289)
Gocan Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2293
Üdv!
A motor az kicsi bármelyiket is akarod. 7-10 kW között jó az extrudereshez. Ami egyszerűbb szerkezetileg, de bonyolult technológiailag. A rajz kérése az nem egyszerű, mert igazából nincs itt még olyan, ami jó. Én is azt keresem ezerrel. Ha vissza nézed a hozzászólásokat ott találsz vázlatokat ötleteket.
Előzmény: yamaha r6 (2285)
norissz Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2292

Szia!

Mi is gondoltunk erre a kilincses megoldásra, de ugygondoltam a visszacsapószelep meg a munkahenger elég lesz!

Nekem ez volt azért raktam elősürítőnek nagyot!

Van kisebb is csak az nem tudja azt a hosszt ami nekem kellett!

Előzmény: halaloszto (2283)
norissz Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2291

Lehet hogy rosszra válaszoltam?

Az előtömörítő munkahengerét egy visszacsapó szeleppel láttam el és így csak vezérelten tud hátramenni!

Előzmény: norissz (2290)
norissz Creative Commons License 2010.01.19 0 0 2290

Szia!

A szorító már működik, be van kötve és egy nyomáskapcsoló szelep oldja fel, ha eléri a fődugattyú a megfelelő nyomást!

Külön felfele nem kell megjáratni, mert az elektromos szelep ha nincs behúzva akkor átengedi az olajat visszafelé! Képzelj el egy nagyon erős rugós szorítót, ez majdnem ugyanojan csak ez vezérelve van és mindíg egyforma keménységű a végtermék!

Holnap csőrövidítés meg dupla szíjtárcsa felrakása  200bar üzemi nyomás és újból próbaüzem!

Mostmár csak 100mm környékére tervezem lerövidíteni a préscsövet!

Előzmény: traktoros_feri (2288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!