Keresés

Részletes keresés

ugyezo Creative Commons License 2014.05.12 0 0 5589

Én azért azon gondolkodtam el, hogy ha a Mátraholding új megbízást már nem kaphat, a folyamatban lévő felszámolásait kell befejeznie, akkor azt milyen pénzből fogja megtenni? Ott is emberek dolgoznak, elvileg fizetésért, a felszámoló pénze mindig az új megbízásokból van, a régi döglődő ügyekből nem. Hol lesz már Mátraholding addigra szerintetek????

Előzmény: BAUmagnélküli (5580)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.05.11 0 0 5588

Húsz ember 2004. tavaszán, még a felszámolás elrendelése előtt 30%-os árfolyamon megszabadulhatott szövetkezeti üzletrészeitől. Mivel 2004 és 2011 között a három-hat hónapra lekötött banki akciós betétek kamatai új forrásra átlagosan két számjegyűek voltak (például:OTP, CIB, MKB, UniCredit 12%, K&H 13,13%, AXA 14,09%...), okos bankváltásokkal és a lekötések három havonkénti ide-oda mozgatásával a BAUMAG-ba befizetett tőkéjük ma már a 130-140%-nál tart (tartana)...vagyis pl.: 10 millió tőkekövetelésük alapján 10 évvel ezelőtt visszakaptak 3 milliót, ezt védett betétekben okos váltogatásokkal kamatoztatták, akkor ma 13-14 milliójuk van...és már rég elfelejtették, hogy a BAUMAG egyáltalán létezett...

Előzmény: fehér andrea (5585)
nyakfogom Creative Commons License 2014.05.11 0 0 5587

Azért csak meg kellett volna mutatnuk,hogy még élük,és mink is

vagyunk valakik.Néma gyereknek anyja is érti a szavát,ha egyszer

mégis megszólal.Jogi helyzetünk ismerete ugyan fontos,de

sokszorta fontosabb lenne láthatóvá,hallhatóvá válnunk.

Egy fecske nem csinál nyarat,de sok az csinálhat.Lehetetlen

helyzeben csak meghökkentö ,szokatlan eszközökkel/nagy tömeggel/

lehet segíteni.Amíg nem próbáljuk meg,addig nem minősíthetjük

egy mindenkire kiterjedő aláírásgyüjtés hatását.

Bíztam,és csaódtam a közgyűlésben

nyakfogom Creative Commons License 2014.05.11 0 0 5586

Azért csak meg kellett volna mutatnuk,hogy még élük,és mink is

vagyunk valakik.Néma gyereknek anyja is érti a szavát,ha egyszer

mégis megszólal.Jogi helyzetünk ismeretete ugyan fontos,de

sokszorta fontosabb lenne láthatóvá,hallhatóvá válnunk.

Egy fecske nem csinál nyarat,de sok az csinálhat.Lehetetlen

helyzeben csak meghökkentö ,szokatlan eszközökkel/nagy tömeggel/

lehet segíteni.Amíg nem próbáljuk meg,addig nem minősíthetjük

egy mindenkire kiterjedő aláírásgyüjtés hatását.

Bíztam,és csaódtam a közgyűlésben.

 

fehér andrea Creative Commons License 2014.05.11 0 0 5585

Patyi azért kapta meg a pénzét , hogy maradjon csenben  és  ne szervezzen semmit.

 

Többet vártam a közgyűléstől mint ahogy itt azt olvasom

Előzmény: okoskodo12 (5584)
okoskodo12 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5584

Patyi, és két társa hogyan kaphatta vissza a pénzét."

valószínű sohasem tudjuk meg (az igazságszolgáltatás kifürkészhetetlen)

Előzmény: Toprongy1 (5579)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5583

"Minden esetre irigyeltem azokat az embereket, akik valószínűleg a mi pénzünkből is ragyogó ábrázattal ünnepeltették magukat az Országház tövében."

Én meghívtam volna Őket a közgyűlésre...azért fontosabb számunkra az, hogy a pénzünket visszaadják, mint az amit ma a parlamentben alkottak...mert kerülnek minket mintha leprások lennénk...de a felszámoló sem jött el...ennek is van üzenet értéke...

Előzmény: Toprongy1 (5579)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5582

Az átlag életkor hetven feletti, zömében kisnyugdíjas, szerény, visszafogott, alázatos jogkövető állampolgár. Ha nem így lenne, akkor törvény ide, törvény oda, amit az igazunk érvényesítéséhez diplomáciai úton, tárgyalások, megegyezések útján nem tudunk elérni, azt ember által alkotott törvények erejének megtörésével kell kikényszeríteni. Ehhez azonban meg kell teremteni a személyi, financiális, tárgyi, eljárásbeli, stratégiai feltételeket, ugyanúgy ahogy ez a maffiáknál már bizonyítottan a kitűzött céljaik megvalósítását szolgálta...a törvények hiánya + korrupció helyettesítheti az erőszakot: lásd a BAUMAG "stratégiai fejlesztő" tevékenységét... 

Előzmény: Toprongy1 (5579)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5581

A közgyűlésen kivetített anyagokat is rakjátok fel. Kösz minden segítő olvasónk nevében.

Előzmény: egyesületek (5571)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5580

A hivatalos verzió az egyesület honlapján fog megjelenni.

http://www.befszovkare.t-online.hu/2014.htm

 

Másfél órás történelmi áttekintés után, mely a BAUMAG megalakulásától (1995.03.01) a fizetésképtelenség bejelentéséig (2003.10.09), majd a felszámolás elrendelésétől (2004.04.06) jelen közgyűlés meghirdetéséig  tartott, sor került a célok, a jövőkép felvázolására, egy hatékony cselekvési program tervezetének ismertetésére. A lényeg: két év az AGENDA-H felszámolása, ennek lezárása után részesedik követelése arányában a BAUMAG SFSz fa (MÁTRAHOLDING). Ezt követő további két éven belül zárul majd BAUMAG SFSz felszámolása, a felszámolásból rendelkezésre álló maradvány kerül majd a negyven napon belül bejelentkezettek "f" kategóriába sorolt tőke követeléseinek arányában történő kifizetésre. A követelt tőke jelenleg becsült megtérülésének mértéke: ~1,3%. Tehát a regisztrációs díjjal együtt: 1%+1,3%=2,3% (a tízmillió feletti tőkekövetelés esetén 1,3%+százezer forint). A valós kárunk mértékének ismeretében leghamarabb négy év múlva indulhatnak el az állam elleni perek, és ha ezeket nem fogadják be, vagy ha számunkra eredménytelen jogerős ítélettel zárulnak, akkor léphetünk az Európai Bíróság irányában, amely ugyanúgy visszadobhatja a labdát a magyar igazságszolgáltatásnak, mint a deviza alapú hitel károsultak ügyének beadványát. Tehát itt tartunk. Egy újabb évtized próbálkozásainak kezdetén. Ha ahhoz hasonlítom, hogy a védett betéteket a fizetésképtelenség bejelentésétől számítva azonnal, de legkésőbb húsz napon belül kifizetik, akkor tizenegy év után nyugodtan mondhatjuk, hogy ugyanott tartunk, mint 2003. október 09. napján, tehát sehol! Halottaink száma több ezer, a reményt vesztettek száma napról napra nő, az ügy miatt gyógyíthatatlan betegségekben szenvedők száma közel a károsultak egynegyede. Aki 2003-ban hatvan éves volt, az ma hetvenegy, aki hetven az ma nyolcvanegy és így tovább.

 

Az egyesület próbapert kíván indítani az állammal szemben, annak a még élő károsult társunknak a személyével, példájával, aki bizonyítottan a legjobban szenvedte meg vagyona elrablását. Ebből a célból "elszegényedési vizsgálatot" indít egy ide vonatkozó űrlap közreadásával. Tehát lehet versenyezni, panaszkodni, dicsekedni, hogy melyikünket verték át a legjobban.. ..  

Előzmény: fehér andrea (5578)
Toprongy1 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5579

Nem sokat veszített kedves Andrea! Legalább is a mai nap nem.

Én megfáztam mire bekerültem. Aztán jöttek az unalmas, előírás szerű szavazások, majd egy részletes, de nagyon visszafogott, nevek, és felelősök mellőzésével egy nagyon óvatos  BAUMAG história.

Nagyjából ezek lebonyolításával, és részletes ismertetésével, el is telt az idő.

Aztán rövid ismertető következett, hogy mire nem számíthatunk.

Lényegében semmi jóra, talán a legjobb esetben is a befektetéseink tíz százalékának a megtérülésére talán öt-hat év múlva.

Pár kérdésre is maradt még idő, ami lényegében érdekelt volna bennünket, de ezekre is nagyon tömör válaszokat kaptunk.

Nem kaptunk választ arra, hogy Patyi, és két társa hogyan kaphatta vissza a pénzét. Kevés hangzott el a valódi felelős emlegetésére, az állam, és a kormányok felelősségére sem.

Semmi biztatót nem kaptunk arra, hogy az EU esetén érdemes-e hozzájuk fordulni, ha már az embert a saját hazájában magasról le..nézik.

 

Aztán délután sajnos bekapcsoltam a televíziót, és szégyelltem, hogy magyar vagyok ebben az országban, ahol egyesek azt csinálhatnak amit akarnak.

Egy ember leköpése nagyobb bűnnek számíthat, mint más emberek földönfutóvá tétele. Felelőse semminek nincs, ami a politikát illeti.

Eljutottunk oda, hogy a kívül rekedt magyarjaink hozzák meg azt a döntést a szavazataikkal, hogy idehaza, kik szorongathatnak meg bennünket. De nem őket hibáztatom, hanem azokat az embereket, akik a hatalmuk megtartására őket is eszköznek tekintették.

Sajnálom, hogy én és családom egy ilyen országban él, és korunknál fogva, már abban sem reménykedhetünk, hogy hazát válthatunk.

Minden esetre irigyeltem azokat az embereket, akik valószínűleg a mi pénzünkből is ragyogó ábrázattal ünnepeltették magukat az Országház tövében. 

Előzmény: fehér andrea (5578)
fehér andrea Creative Commons License 2014.05.10 0 0 5578

 

 Mi történt ma ?  Tud már valaki valamit írni. Én sajnos nem tudtam elmenni.

 

Előzmény: nyakfogom (5577)
nyakfogom Creative Commons License 2014.05.09 0 0 5577

Eddig két alkalommal is MEGVÉDTE IGAZÁT,és ELÉRTE CÉLJÁT a fidesz

az ALÁÍRÁSOK GYÜJTÉSÉVEL nem más,és nem akármi/akárki ellen,

mint a nagymedve EU ellen.

Három a magyar igazság cimszó alatt most harmadszor készül MEGVÉDENI IGAZÁT,

és ELÉRNI CÉLJÁT pálinka,és akác ügyben,ami biztos SIKERRE VAN ÍTÉLVE.

AZ EU-val szemben a mi gazemberünk csak kis medvének minősül.

 

nyakfogom Creative Commons License 2014.05.03 0 0 5576

A KÖZGYŰLÉS az egyetlen,vissza nem térő,

és a lehető legjobb alkalom az ALÁÍRÁSOK

összegyüjtésének elindítására.

Mivel 250 km-re lakok,és tag sem vagyok ,így nem leszek ott.

Kíváncsian várom lesz-e annyi magunkhoz való eszünk,hogy

elindítjuk ezt a mostani körülményeink mellett leghatékonyabb

módszert,vagy tespedünk tovább Pató Pál módjára.

Sikeres gyűléskezést kívánok mind a 623 résztvevőnek.

pumukli1948 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 5575

Pontosíts!

Tisztelt Károsult Tagtárs Hölgy/Úr!
A Befektetési Szövetkezetek Károsultjai Érdekképviseleti Egyesülete elnökségének megbízásából
tisztelettel meghívom Önt
2014. május 10.-én szombaton egyesületünk közgyűlésére.
Helye: József Attila Színház színházterme.

 

Tehát mindenkit vár az egyesület, aki elsősorban TAG, és érvényes tagi jogosultsággal rendelkezik. éves tagsági díját legalább 2013 -ig rendezte.

Szavazati joga nyilván csak  tag károsultaknak van.

A színház befogadó képessége a meghatározó (623 fő) elsősorban a tagok mehetnek be regisztrálás után, és a szabad helyekre tarthatnak bejutási lehetőséget a nem tag károsultak.

 

 

micimackó513 Creative Commons License 2014.05.03 0 0 5574

A Közgyűlési meghívó az egyesület tagjaira vonatkozik, akiknek tagdíj hátralékuk 2012-2013 évre nincs.

Előzmény: cp75pp (5573)
cp75pp Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5573

Köszönöm. Sokat segített nekem.

Előzmény: egyesületek (5571)
cp75pp Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5572

Köszönöm.

Előzmény: mama 35 (5570)
egyesületek Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5571
Előzmény: cp75pp (5569)
mama 35 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5570

2014.május 10-én 9 órakor lesz a közgyülés a József Attila Szinházba!

cp75pp Creative Commons License 2014.04.30 0 0 5569

Kérdésem lenne a Fórumhoz. Nem hallottam semmit a 2014. május 10-i közgyűlésről, nem kaptam semmilyen értesítést. Kik vehetnek részt rajta, miről szól, hol lesz megtartva, és mikor lesz megtartva?

Toprongy1 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 5568

Ez az ország már annyira korrupt lett, hogy én csak egy külföldi bíróság által látom azt, hogy végre visszakaphassuk a pénzünket, ami nem kölcsönből, és nem tisztességtelenül szerzett pénzből származik.

Mert ha abból származna, már rég vissza kaptuk volna.

De azért azt mondom, hogy az itthoni lehetőségeket sem szabad még feladni.

fehér andrea Creative Commons License 2014.04.27 0 0 5567

Szörnyű !  Most mi lesz velünk ??? Most mot csinálunk ?

Előzmény: Toprongy1 (5564)
Toprongy1 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 5566

Azért ez mégis borzasztó, hogy az áldozatoknak kell félni.

BAUmagnélküli Creative Commons License 2014.04.27 0 0 5565

Így jár aki a BAUMAG ügy hátterét próbálja boncolgatni. Tehát csak olyan mélységekig bonyolódjunk bele az ügybe, amely még megvéd minket attól, hogy a maffia zárt osztályra vitessen bennünket...

Előzmény: Toprongy1 (5564)
Toprongy1 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 5564

És egy kis nézni való.

 

Toprongy1 Creative Commons License 2014.04.27 0 0 5563
nyakfogom Creative Commons License 2014.04.26 0 0 5562

Kedves Andrea!

Még csak most pattant ki a aláírásgyüjtés gondolata.Nincs eddig erről

vélemény nyilvánítás.Nyugodtan leírhatod ,ha esetleg tudnál valami

egyszerű,gyors megoldást,mert most a  jó gondolatokra nagy szükség van.

A mi városunban korábban évente 1-2 alkalommal ujsághirdetés alapján  

összejöttünk mintegy ötvenen,és kibéreltünk egy termet. Ezt akkor

15.000 Ft-ba került.

 Az aláírások összegyüjtésére javaslatom a következő:

1.Egy településen belüli teendők:

Arra gondolok-ahogy már írtam-hogy minden

helységben legyen egy főszervező ,aki tovább adja az infót ismerőseinek,

akik legalább két ismerősüknek szólnak,és így tovább. Végül minden

károsult értesülne arról,hogy fénymásoltassa le az utolsó ÜZLETRÉSZ ADÁSVÉTELI

SZERZŐDÉS-ét. Ennek a fénymásolatnak az aljára saját kezüleg írja rá,hogy:

 

"A fenti 4 millió  ft elrabolt pénzemet azonnal kérem kamatostól visszaadni",

és irja alá.Az így elkészített anyagot mindenki annak adná visszafele, akitől az értesítést kapta.

Az összegyüjtés tehát az értesítés láncolatán folyna,csak visszafelé.

Ez eltart 1 évig is ,ezért mielőbb el kell kezdeni.Bár csak meglenne már,

akkor megtehetnénk az ezt követő lépéseket.

2.Települések értesítésével,főfelelőseinek megtalálásával

kapcsolatos teendőkre jöhetnek javaslatok.

Biztosan létezik más módszer is, aki jobbat tud tegye közzé.

Ez a nickes/topikos helyzet nehézkes,jobb

lenne kerek asztalos tárgyalás,szavazás. 

 

Biztos van hibája is a fenti módszernek,ez csak egy elgondolás,előnye 

az,hogy nem kerül sokba. 

fehér andrea Creative Commons License 2014.04.26 0 0 5561

 

Ez nagyon jó lenne!  Köszönjük !

Előzmény: BARUKA (5556)
fehér andrea Creative Commons License 2014.04.26 0 0 5560

 

 

Május 10 közgyülés  ez rendben.

 

 

Hol lesz az aláírás gyüjtés ?

 

 

Kinek és hova kell küldeni az adatokat ?

Előzmény: nyakfogom (5559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!