Keresés

Részletes keresés

foxrudi Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139211

Gratulálok,nem kevés pénzt,és energiát fektettél bele!!

 Várjuk a tapasztalatokat!! :-)

 Szűrő hogy szűr,mennyin indul finomításkor,felfűtési idő indulásig,.....! :-)

Előzmény: 1zsakkrumpli (139201)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139210

Most olvastam el a Hsz-edet. Akkor ez tekercsenként kaphat 220 Voltot. Tehát bekötheted Deltába is. Ha áttudod kötni csillagba úgy is jó, csak kevésbé terhelhető. A fordulat elvileg nem változik. Üdv. ksanyi.

Előzmény: ksanyi52 (139209)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139209

Szia! Ha erről a motorról érdeklődtél a forgácsolós topikban, akkor 3 fázisú motor amit egy fázison szeretnél használni. Ha 6 kivezetése van bekötheted csillagba vagy deltába is. ha csak 3 kivezetése van akkor belső kötéses. Bármelyik 2 kivezetésre rákötöd a 220-at a megmaradt 3. kivezetésre a kondit. A kondi másik kivezetését attólfüggően hogy melyik másik kivezetésre kötöd jobbra ill balra forog. Remélem hogy segítettem.

Előzmény: rézműves1 (139161)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.06.29 0 2 139208

Én elég régóta látogatom ezt a fórumot, igaz ritkán hozzászólva.

5 éve főzök pálinkát és a tudásom javát innen szedtem fel. Nagyszerű fórumtársakra akadtam itt, akik önzetlenül adták át tapasztalataikat. A technológiában Snapszmester volt nekem az etalon, a technikai dolgokban pedig sokat olvastam Rézműves kolléga hozzászólásait.

Persze senkit nem akarok megbántani, van itt 20-30 nagyon tapasztalt fórumozó, akik nagy segítséget jelentenek.

Amiért ezt írtam: Itt mindenki ingyen és önzetlenül segít a másiknak, ossza meg gondjait és ad tanácsot. Pontosan azért amit írtál, vigyük előrébb a magyar pálinka kultúrát.

természetesen ha megkérem Rézműves kollégát, hogy csináljon nekem egy thumpert :), az pénzbe kerül nyilván. ( munka + anyag ) De minden tanácsa ingyen van.

Nyilván ti se jótékonysági egyesület vagytok de ez a fórum nem piactér na :(

Én is propagálhatnám a saját üzletem de nem teszem mert tiszteletben tartom a hely szellemiségét. Kérlek tedd ezt te is.

Előzmény: moderngazda (139190)
körte51 Creative Commons License 2017.06.29 0 1 139207

 Van jó írás  és van kevésbé jó! Nem kötjük össze az formátumával, attól,hogy nyomtatott,miért jobb, nincs köze egymáshoz!

Előzmény: moderngazda (139193)
endrepp Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139206

Pont javasolni akartam, hogy egy utánfutóra kellene telepíteni, hogy könnyen mobilizálható legyen. :))

Előzmény: rézműves1 (139204)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139205

Mivel ez alapból is elég kis teljesítményű, jobb lenne, ha mindegyik tekercs "üzemelne"...így is eléggé melege lesz...DD...

Előzmény: 1zsakkrumpli (139202)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139204

Hát öregem, ez sokkal különbül néz ki, mint amit 2011.-ben a Hagyóéknál láttam 1,5-milláért...nagy gratula...

Jó sokat dolgoztál vele...örök darab...zárható helyen lesz?...:):)...tudod, a "familiárisan-pigmentáltak" az udvarokba is belesnek...DD...

Előzmény: 1zsakkrumpli (139201)
moderngazda Creative Commons License 2017.06.29 0 1 139203

Igen, gyere ide és a "kezedbe nyomom" :) Megírom privátba az elérhetőségünket.

Előzmény: schlumberger (139198)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139202

Én úgy tudom, hogy 3x230 V-st is be lehet kőtni 1x230 V-ra, de akkor az egyik tekercs csak indításkor üzemel, üzem közben nem.

Ezért van, hogy ilyenkor kb 30 %-al kisebb teljesítménnyel üzemelnek az ilyen motorok, ill. jobban melegednek.

Majd az elektromos emberek jobban leírják itt.

Előzmény: rézműves1 (139197)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2017.06.29 0 3 139201

Végre megszületett, és ma volt az éles próba cseresznyével:

Szeretnék köszönetet mondani a következő fórumtársaknak, akik segítettek, hogy megszülessen a szerkezet:

endrepp

Figyelget

foxrudi

gabor0036

rézmanó75

rézműves1

 

raczno Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139200

Sztem nem kell elnézést kérnek. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le az enyémről... Jó kis motor, ha még tudok, veszek tartaléknak is...

Előzmény: Törölt nick (139192)
schlumberger Creative Commons License 2017.06.29 0 4 139199

 jó néhány tele van hülyeségekkel, amik többet ártanak mint segítenek, ezért olyan a véleményem róluk amilyen. Azt bárki kiadhat, hozzáértéstől függetlenül. 

 

A reggelink e-book. Tele hasznos infoval, marketingmentesen, tömény szakmai anyag. Csak nem kell megfizetnem a nyomdát, és egyéb járulékos összeget. Majd én kinyomtatom, ha akarom, ha meg nem, olvasom képernyőn. 

Úgyhogy csak óvatosan...

Előzmény: moderngazda (139190)
schlumberger Creative Commons License 2017.06.29 -1 2 139198

Az emberektől annyit kértünk, hogy a szállítást fizessék,

 

Ha személyesen érte megyek, akkor ingyen a kezembe nyomod? Én már ingyen utazom :-)

Előzmény: moderngazda (139178)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139197

Nem is állította senki, hogy "fikáztad" a motort, csak van ebből többféle is (1-fázisú 230V-os), meg 3x230V-os és 3x400v-os is...nos ez ami van éppen, az 3x230V-os az adatlapja szerint...(a címkéje szerint 220V-os)...

Akkor most hogyan is van ez??...azt hittem, hogy talán te tudsz valamit ennek a bekötéséről...

Előzmény: Törölt nick (139192)
Jolida Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139196

Az élesztőzött mára (6. nap) kész lett, elfogyott a CO2. A pH maradt 3.4, visszahúztam 2.9-3-ra, hétvégén főzöm.

A vadélesztősnek még kell egy nap.

Előzmény: Jolida (139145)
Jolida Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139195

Tavaly nem volt ilyen meleg (mondjuk a cukorfok is elég gyatra volt) és az 5. napon vége volt.

Persze függ attól is, hogy mennyire tudod hűteni.

Ha nem alszik el felette a gyufa, akkor főzni kell.

gyula.uw Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139194

Sziasztok.

Valaki tudna segíteni abban hogy a kajszibarack cefre hány napra forki.

moderngazda Creative Commons License 2017.06.29 0 2 139193

Küld el privátban az elérhetőséged, és postázok egyet a saját költségemen. A tiszteletadós köröket hagyjuk szerintem. Érdekel a véleményed, mint veteránt, eddig leginkább csak kezdők olvasták. Tervezem a bővítését a jövőben, és örömmel fogadom a kritikát, ha építő jellegű. Örömmel veszem az összehasonlítást az ebookokkal, előljáróban azt vedd figyelembe, hogy ez szándékoltan tartalmaz annyi információt amennyit, mert kezdőknek szól.

Előzmény: mili70 (139191)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139192

Elnézést kérek az érintettektől! A motorról nem tettem negatív megjegyzést. Az elektromos bekötésről tettem észrevételt. A fotó alapján talán jobban érthető lesz. Én 3x400V-ról csillagba kötve üzemeltetem, csigakerekes hajtóműves 60-at forog.

 

Lehet látni a bekötés szerint az áramokat.

Előzmény: raczno (139182)
mili70 Creative Commons License 2017.06.29 0 1 139191

Jó, akkor megveszem, piaci áron. Az árat természetesen Te határozod meg. Bármilyen összeget hajlandó vagyok kifizetni érte - egy ésszerű határon belül -, ezzel is bizonyítva az alapvető tiszteletet irányodba. Viszont van egy kikötésem. Ha megérkezik, akkor össze fogom hasonlítani azzal a bizonyos  ócska e-bookal, és ha azt mondom, hogy nem tartalmaz olyan lényeges információt, hozzá képest, amivel jobbá tehetem a pálinkám, akkor kérdés nélkül visszautalod az 1290 Ft. és az általam ténylegesen fizetett összeg különbségét.....

Előzmény: moderngazda (139190)
moderngazda Creative Commons License 2017.06.29 0 3 139190

Szerintem leírtam mindent az előző kommentemben, hogy miért "éri meg Nekem", és miért is foglalkozom vele. A pálinkafőzés a szívügyem, mint itt elég sok mindenkinek. Élvezem ha magyarázhatok róla, élvezem ha cikket írhatok róla, és azt is élvezem ha valakinek hasznára válik, és nem várom el senkitől, hogy körberajongjon érte, csak hogy akkor kössön belém, csak ha szakmailag hibát vétek, és téves amit állítok. (De azért elmondok egy titkot. Már egy ideje rájöttem, hogy rohadtul nem éri meg. Úgy tűnik még egy fórumon sem kapom meg azt az alapvető tisztelet azért,  hogy egyáltalán megpróbáltam/próbálok hasznos anyagokat gyártani. Kíváncsi vagyok, hogy Te mit tettél le az asztalra, hogy jogosnak érzed azt, hogy belém köthetsz, vagy minősíthetsz.) Lehet hogy új vagyok itt, de ha ez tényleg egy olyan szakmai közösség, amilyennek leírtad, akkor a szakmai részével kellett volna foglalkoznod, nem a formaival. 

 

Az ebookokról csak annyit, csináltam már párat életemben. Tudom mennyi munkával jár. Egészen odáig gondoltam munkának az ebook készítést, amíg nem írtam két könyvet. Mert ha valamit nyomtatásba engedsz, akkor látod meg igazán milyen a tartalomgyártásnak ez a formája, mert az már téged minősít ha egyszer forgalomba kerül.  Időben, pénzben, és energiában 10x annyit emésztett fel, mint bármelyik ebook, mert odafigyeltünk az igényességre. Elég sok emberrel találkoztam, akik az ebookokban leírt tudásoktól csak összezavarodtak, arról nem is beszélve, hogy jó néhány tele van hülyeségekkel, amik többet ártanak mint segítenek, ezért olyan a véleményem róluk amilyen. Azt bárki kiadhat, hozzáértéstől függetlenül. Részemről ezzel a vitát lezártam. Nem akartam senkinek sem ártani, csak megosztani egy friss cikket, ha másnak is gondot okozott ez, akkor jelezze egy minusszal és többet nem osztom meg a friss tartalmakat.  

Előzmény: mili70 (139189)
mili70 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139189

Először is, itt elég sokan egy ócska e-bookból szívták magukba az információkat a pálinkafőzésről, és még is elég jól elvannak vele.  A megjegyzéseddel viszont pont a  készítőit degradáltad le, aki ugyan úgy munkát fektettek bele mint Te, azzal a különbséggel, hogy az anyag nem került nyomdába..

A másik témáról: amit elolvastam belőle azt hasznosnak találtam. De inkább fizetnék érte 4.000Ft-ot, mintsem , hogy egy egy önzetlen segítség miatt, azokat, akik megdolgoztak érte, anyagi veszteség érje. :)

( mert értékelem az értéket )

Tényleg, azt még elárulod, hogy miért jó neked, ha minden egyes kiküldött füzettel pénzt buksz? Ha

nincs semmi hátsó szándék benne, akkor megemelem a kalapom előtted.  ( bár úgy látom, már meg is válaszoltad az előbb a kérdésem :) )

Előzmény: moderngazda (139178)
moderngazda Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139188

Még mindig jobbnak tartom az olyan "marketinget" ami nem csak a termékről szól, hanem próbál értéket adni, és jobbá akarja tenni a világot.  Nekünk a pálinkafőzés vagy az agrárium sorsa egy szentimentális dolog is, nem "csak üzlet". Földművelő családból származom, hiába lettem vegyész elektrokémikus doktor, a vér nem válik vízzé. A zöldség termesztés meg a pálinkafőzés gyerekkorom óta az életem részét képezte, ezért is hoztuk létre a modern gazdát, mert ebben az országban mindenki csak panaszkodik, de változtatni kevesen próbálnak a helyzeten. A tudatlanságnál csak az önérzet és a dac a nagyobb, mert "én már 20 éve termesztek/főzök pálinkát, meg apám is így csinálta, nekem aztán ne mondja meg senki". Igyekszünk a tudományt közelebb hozni az emberekhez, de nem egy hálás feladat. Ezt csak a marketing részre reagálva írtam meg, mert személy szerint nekünk ez nem a pénzről szól, mert a műszerekből mindenki a legolcsóbbat keresi, és azt nem nálunk fogja megtalálni, mert nem árulunk ócskaságokat meg játékszereket, mint a konkurencia nagyrésze. De ha sikerül elindítani ezeket az iparágakat a modernizáció felé, és végre sikerül belátniuk az embereknek, hogy attól még hogy régen máshogyan csinálták apáink, attól még nem kell az ő példájukat követni, mert nekik közel sem voltak olyan lehetőségeik mint nekünk.

Előzmény: endrepp (139179)
moderngazda Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139187

Köszönöm az észrevételt, jogos :) Erre is ki fogok még térni, mert terveztem folytatni a cikket. Tudom, hogy szájbarágós lett, de úgy akartam megírni, hogy a teljesen kezdők is tudjanak asszociálni az összetettebb folyamatokra, és kicsit a vizuálisan is bemutatni a dolgot.

Előzmény: barkócza (139181)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.06.29 0 1 139186

Refraktométerek: ezekre is igaz az, mint ami a többi, kereskedelemben kapható mérőeszközre: vannak olcsó, kevésbé olcsó és drága műszerek. Az igazán pontos refraktométerek igen drágák. Jellemzőjük még, hogy rendszerint csak egyféle anyagra kalibráltak, és egy relatíve keskeny tartományban mérnek. Pl: 0-20 BRIX, 20-40 BRIX. Cserébe tized, vagy akár század pontosságúak.

Az olcsó készülékel inkább csak közelítő mérésre valók. A tizenezer forintos refraktométerek az olcsó kategóriába tartoznak. ( a cégnél van egy asztali Abbey-refraktométer, cserélhető prizmapárral. 3 éve potom másfél milla volt az ára)

rézműves1 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139185

Szia Körtés!

 

Mielőtt elcsesznénk a jó kis motort, írjál már rám privibe...megküldöm a számomat és ezt beszéljük meg telón...

Előzmény: Törölt nick (139180)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.06.29 0 2 139184

Tegnap a haverokkal mi is "cseresznyéztünk". Egyelőre csak az alszeszek vannak meg, ma, holnap finomítás.

 

Ilyenkor biza megy a "bréjnsztorming". Megmutattam a készülő, 50 lityis szimplafalút. Felvetődött a keverőmotor kérdésköre is.

Lujdzsi-barátunk máris lökte a zokosságot a keverésre:

- Komám! Bédzsalsz a teszkóba, oszt veszel egy teszkógazdaságos fordulatszabályzós fúrúgépest. Hukk! (megvót a 4. tavalyi birs) A gépnyak szabvány, taknyolni meg tucc. Tizes tengelyt bele, arra ékszíjtárcsa. 1-5 áttétellel a főzőtengelyen. Beállítod 400-ra a fordulatot, oszt haggyúrja. Böff (ez meg a tavalyelőtti körte). A tengelyre alul flekszi kaparó, fölötte 15 centire meg 4 ágú ferderaston (gy.k.: propellerkeverő). Na, mennyi eszem van 6 feles után?

endrepp Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139183

Értem, köszi.

Előzmény: Törölt nick (139180)
raczno Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139182

Én ennek a motornak a tesóját (zöld színű) tettem a főzőmre.

Egy fázis, 25 watt, állítható fordulatszám (100-ig).

Teszi a dolgát, nem kérdez... Mindenkinek csak ajánlani tudom

Előzmény: Törölt nick (139180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!