Keresés

Részletes keresés

korkis Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55906

Szia Nicky! Az én inzulin eredményem valamivel rosszabb volt a tiádnél, és nekem is hasonlókat mondott az endokrinológus. Én sem kaptam metet, mert szerinte a lakosság nagy részénél ilyen eredményt mutatna a vizsgálat. Ráadásul rengeteg káros mellékhatása van... Azt mondja, teljesen megosztott a szakma, ezért úgy tűnik, sajnos, neked kell eldöntened, kinek akarsz hinni.

Milyen más problémád van, ami miatt lombikra vársz?

Előzmény: Nicky1983 (55899)
korkis Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55905

Én a Prolaborba járok vérvételre, viszonylag olcsón dolgoznak, és nagyon jól tudnak vért venni (terhelésesnél és az én semmilyen vénámnál nem mindegy).

http://www.plabor.hu/index.php?page=elerhetosegek

 

Árlista is van, és a 2. alkalomtól már van 20 % kedvezmény.

 

 

Előzmény: L0riana (55878)
b.gina Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55904

Szia! hát tényleg nem szép eredmények... érdekes meglátása van a dokidnak, az IR kezelhető és ha nincs más szervi bajod, babád is lehet spontán, de ahhoz a hármas alapkezelés kell, és az idő, amíg hat... Tehát diéta (ami azért nem annyit jelent, hogy bármit ehetsz csak kevesebbet :D), heti 3-4x kardió mozgás legalább 40 percig és plusz emellé mehet a gyógyszer...

Persze sikerülhet így is a beültetés, csak a magas inzulinszint eleve kockázatot jelent a vetélés szempontjából :S

Hormoneredményeid milyenek?

 

A helyedben inkább elmennék egy hozzáértő endokrinológushoz (Mensmentis) és az alapproblémát kezeltetném, szerintem a beültetés még nem kéne...

Előzmény: Nicky1983 (55903)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55903

Igen,babáznánk.Lombikra készülünk.Mikor meglett ez az eredmény a doki azt mondta,nem olyan gáz,mindent ehetek,amit eddig,csak kevesebbet,meg írt fel Merckformint.

Kb.5-6 hét múlva lesz az első beültim.És nagyon félek,mert most többen is mondták,h ez az eredmény elég gáz... :(

Előzmény: >>Amy>> (55902)
>>Amy>> Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55902

Nicky! 

 

 

Ejhaaa ! ez elég magas! mármint az inzulin. Az éh az nagyon alacsony és utána majd 20xosára emelkedik. A cukor sztm normális. Ez egyértelmű IR.

mensivel hogy állsz ? tüneteid ? babát szeretnétek?

Előzmény: Nicky1983 (55899)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55901

Nem.Csak ennyi van a papíromon.

Előzmény: Törölt nick (55900)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 55899

Sziasztok!Nem akarok zavarni,csak segítséget szeretnék kérni.Olyan problémám van,h a cukorterheléses vérvétel után elég magas lett az IR-em.Nem nagyon értek hozzá,de azt a javaslatot kaptam,h jöjjek ide.

Leírom az értékeimet :

 

Vércukor terhelés előtt 5,2 mmol/L

Vércukor terheslés 60 perces 8 mmol/L

Vércukor terhelés 120 perces 6,5 mmol/L

 

Inzulin szint 2,7 

Inzulin szint 120 perces 51,7 mIU/L  

 

 

Amúgy eddig semmit sem vettem észre a terheléses vérvételig.

Köszönöm a segítséget.

 

 

L0riana Creative Commons License 2012.01.28 0 0 55897

Semmi baj, tényleg eléggé egyedi a helyzetem (mondjuk az SZTE-n belül nem annyira). A lényeg, hogy arra jutottam, kivárom a következő ciklust, ha normálisan megjön 32 napon belül, akkor nem megyek háziorvoshoz, ha meg nem, akkor megkonzultálom vele, és sanszos, hogy legalább egy cukorterhelést megcsináltatok saját kasszára.

Előzmény: kore30 (55886)
marchesa Creative Commons License 2012.01.28 0 0 55896

Még egy cikk az eritritről, amúgy én másfél hónapja rendszeresen használom, és nekem nagyon bevált. Az egyetlen gond vele, hogy az élesztőt nem futtaja meg, de azt a xilit sem teszi.

 

http://www.biobolt.e-tar.hu/biobolt/details/819/eritrit-1000-gramm

 

 

Előzmény: marchesa (55895)
marchesa Creative Commons License 2012.01.28 0 0 55895

Vagy eritrittel, állagra ugyanolyan, mint a nyírfacukor (xilit), de kevésbé édes, és picit drágább (sajnos) iyen pl. a Xukor Zéró, de Eritritol néven is lehet kapni.

 

A 100%-ban növényi eredetű eritritolt (eritritet) tartalmazó Xukor Zérót több kiváló tulajdonsága miatt használjuk természetes édesítőszerként.

A 0 glikémiás indexe miatt nem vált ki a szervezetből inzulinreakciót, így cukorbetegek, candidások, pcos-sok és egyaránt használhatják. Mivel csak 20kcal energiát és 1% szénhidrátot tartalmaz, a fogyókúrázóknak is kifejezetten ajánljuk! Ami miatt egyedülálló a cukoralkoholok között, hogy az emésztés során a vastagbélbe alig vagy egyáltalán nem jut, mivel a vékonybélben szívódik fel. Ezért nincs laxatív hatása, tehát nagy mennyiségben fogyasztva sem okoz emésztési problémákat.


A Xukor Zéró csaknem olyan édes, mint a szacharóz (kristálycukor), állaga is hasonló. Sok más édesítőszerrel ellentétben nincs mellékíze. Az eritrit növényi cukor, amit vízzel kevernek, majd fermentálnak (természetes kultúrák segítségével erjesztenek), majd leszűrés után kristályosítanak és szárítanak.


A baktériumokat az eritrit cukrok helyett a fehérjékhez köti a sejtbe bejutott, megakadályozza, hogy plakkot képezzenek több cukor bevonásával, és így megelőzi a fogszuvasodást.

 

A dietetikus szerint nem kell CH-t számolni rá.

Előzmény: Törölt nick (55894)
>>Amy>> Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55893

Sziasztok! 

 

 

rég jártam erre...sok volt a vizsga de hál isten végeztem a tegnapi nappal :) no meg a babó is nagyon lefoglal.

 

Szele! 

 

ez tényleg elszomorító amiken keresztül mész mire észbe kapna a szervezeted addigra megint elveszik tőled a "reményt" :( és amúgy most h elvette mert h ugye megjön 35 napra a mensid és met nélkül is megjött ?? 

A mens drága ? uhg  eléggé :( sajnos ezt a világot éljük. Elszomorító.

 

Előzmény: Szeleszte (55887)
b.gina Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55892

Szia! Sajnálom, hogy így jártál... :( Én is szegedi vagyok :)

Kecskemétre járok, mert Szegeden reménytelen hozzáértőt találni, de ezt te is tudod :D Esetleg neked Kecskemét nem jöhet szóba? Az utazás is olcsóbb, és a doki díja is feleannyi, mint a MM-ben... :)

Előzmény: Szeleszte (55891)
Szeleszte Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55891

Szegeden már lefutottam a köreimet... Volt öt évig egy endomókusom akinél kiharcoltam, majd három év felírás után elvette. Utána kerítettem egy másikat, aki fél évig felírta, majd most megint elvette..... és természetesen egyik kutya nem harapja meg a másikat. Megoldást jelentene a Mens Metis, de arra sajna nincsen pénzem:S

Előzmény: Zemanek (55889)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55890

A paleo nagyon nem kó nekünk, CH mentesen nem szabad étkezni.

Előzmény: malajcc (55888)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55889

Szeirntem ez hülyeség. Az, hogy megjön semmit nem jelent attól még kell a met, sokaknak van rendes ciklusuk még is keményen ir-esek, keress másik dokit aki felírja, mert ez így nagyon nem jó.

Előzmény: Szeleszte (55887)
malajcc Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55888

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e itt olyan, aki Merckformin mellett paleo diétát folytat? Én csak tegnap óta próbálgatom a paleót, de eléggé szédülök, arra gondoltam, talán a gyógyszer és a CH mentes étkezés már sok a jóból?

 

Csak enyhe IR-em van amúgy és fogynom sem kellene.

 

Láttam, hogy Szaloncukorka étkezik így, írtam is neki privit, ha lesz időd, Szaloncukorka, válaszolsz majd?

Köszi!

Szeleszte Creative Commons License 2012.01.27 0 0 55887

Szia

 

Sajna tudom, hogy IR, három évig szedtem is a metformmint és tökéletesen jól voltam. Most az endodoki azzal érvelt, hogy 35 nap alatt megjön a vérzésem, nincs szükségem metforminra, próbáljuk majd meg a babát is spontán és ha nagyon nem jön össze akkor ad met-et. Az senkit nem érdekel, hogy a magas inzulin nap mint nap mennyire terheli meg a szervezetemet.... Igyekszek nem enni fehér lisztes dolgokat, a kristálycukrot már nem ismerem, csak a steviát, fruktózt (tudom az sem egészséges, de valamivel sütni kell), és a szorbitot amit valószínűleg nem bír a hasam mert állandóan a fosok..... Kb ennyi a helyzetkép nálam:S Őszintén elkeserítő.....

Előzmény: Zemanek (55879)
kore30 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 55886

Bocs, nem tudtam, hogy ilyen is van. Számomra a doktori ösztöndíj az állami és nappalis. Akkor nincs ötletem. :-((

Előzmény: L0riana (55885)
L0riana Creative Commons License 2012.01.26 0 0 55885

(Nem mintha lényeges lenne, de levelező jogviszonyban vagyok, ez nem biztosítotti jogviszony, így a TB-t magamnak fizetem sárga csekken havonta, és nem állami, hanem egyetemi ösztöndíjat kapok...)

Előzmény: kore30 (55884)
kore30 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 55884

Az is jogviszonynak számít, vagyis TB-biztosított vagy. Szerintem. (És elég jó "fizetésnek" számít az, tudom. Persze nem a megélhetéshez, hanem a normál fizetésekhez viszonyítva.)

Előzmény: L0riana (55882)
L0riana Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55882

Köszi mindenkinek a választ! Sajnos nekem nem hogy egészségpénztári befizetésem, de még munkaviszonyom sincs, doktori ösztöndíjból tengetem életem majdnem 5 éve, de már nem sokáig hál'istennek... Akkor 30k alaphangon, ha jól értem. Még alszom rá egyet.

Előzmény: Törölt nick (55881)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55880

Mensmentisben

Előzmény: L0riana (55878)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55879

Ez elég keményen ir, nagyon kéne rá a gyógyszer.

Előzmény: Szeleszte (55876)
L0riana Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55878

Hol lehet fizetősen megcsináltatni a terhelést és a hormonokat anélkül, hogy előtte fizetős endokrinológushoz mennék, vagy bárkivel konzultánom kellene előtte? Valahogy nagyon nem hiszem, hogy PCOS-es lennék, de szeretnék azért biztosra menni... ezért ha valami gáz van a leleten, inkább utána keresnék dokit, vagy szerintetek ez így nem járható? (Orvosi körökben mozgok, úgyhogy a kiértékelésben lenne segítség.) Egyébként orvosnak kit ajánlanátok? Meg milyen gyakran kell konzultálni? Csak mert mondjuk havi rendszerességel nem bírja a kassza, de mondjuk félévente még elviselném azt a nagyonmax. 15-20 ezer forintot.

Előzmény: b.gina (55874)
b.gina Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55877

Na meg az a másik... :S barátnőmmel is majdnem ezt tette egy doki, de hálisten a ti segítségetekkel sikerült jó dokihoz irányítani :)

 

Azt a könyvet én is el akarom olvasni :) Erősen gondolkodom a megrendelésén :)))

Előzmény: yoyo444 (55875)
Szeleszte Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55876

Hali, sziasztok

 

Ezer éve írtam... Tegnap voltam endodokinál, nem adja vissza a metformint....:((((((

 

Ilyen inzulin eredményeim voltak: Cukor eredmények:

0 perces 3                     0: 4.4      

60 perces: 60               60: 8.2

120 perces: 40              120:5.4

180 perces: 1.9             180: 2.8

240 perces: 1.9             240: 4.4

 

Az LH FSH-ra nem emlékszem pontosan, de azt mondta, hogy megfelel a folukális fázisnak és rendben van.

 

A tesztoszteronom és a DHEA-S a felső határon volt:( Továbbra is szőr mentén szőr:S

 

Más:

Gasztro problémáim mindig vannak, öt hónapja megy a hasam..... erre meg pláne nem is akar metformint adni:S

Ezen túl mostanában folyamatosan vizesedik a lábam, ödémásodik a szemhéjam, de még nem tudtam megsaccolni, hogy vese vagy szív eredetű a dolog....

 

Metformin:

Természetesen hivatkozott a mai magyar jogszabályokra, szerinte nem kéne belebabrálni, tartsam fent életvitellel, sporttal, diétával.....Meg egyébként is lelki tényező, nyugodjak meg bla bla.... na kb itt tartok most:S

yoyo444 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55875

... és még ott van az a tényező is, ha esetleg egy akadékoskodó endo dokit fogsz ki, aki a "régi módszer" híve és esetleg nem akar beutalót adni, csak tömné beléd a fogamzásgátlót...

 

Csajok, tegnap elkezdtem olvasni a PCOS könyvet, nagyon tetszik :)

Előzmény: b.gina (55874)
b.gina Creative Commons License 2012.01.25 0 0 55874

Hú, az se rossz :)

hát én nem tudom nőgyógyi tud-e adni beutalót, de úgy néz ki nem :S nekem eddig csak endokrinológus írta ki a terheléseket. Lehet jobban járnál, ha fizetősen csináltatnád meg a terhelést, kb. 6-7000 ft lehet, és aznapra (vagy másnapra) van eredmény.

Háziorvos tuti nem tud a vérvételre beutalót adni, max egy endokrinológushoz, aki meg majd a terhelésre ad. De az a baj, hogy több hónap is lehet a várakozás egy tb-s endokrinológusra, szal ez ilyen türelemjáték, ha tb-s alapon akarsz mindent :((

Előzmény: L0riana (55872)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 55873

Háziorvos tuti nem tud adni terheléses inzulinra beutalót, nekem nőgyógyász sem tudott, csak belgyógyász - endokrinológus, vagy - diabetológus. Én Zalaegerszegről járok Budapestre, de nyugodt szívvel mondom, hogy megéri. Beutaló nélkül is tudsz fizetősen csináltatni.

Előzmény: L0riana (55872)
L0riana Creative Commons License 2012.01.24 0 0 55872

Na nálam Szeged -> Budapest a szitu. Akkor keressek egy másik nőgyógyászt itt Budapesten ezekkel a papírokkal, és reménykedjek benne, hogy ő is pont úgy ítéli meg a státuszomat és ad beutalót? Vagy háziorvoshoz menjek? Ez így elég gáz :-/.

Előzmény: b.gina (55871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!