Keresés

Részletes keresés

KGPista Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139234

Szép jó napot kívánok! 

 

Először is szeretnék beszámolni arról, hogy június 18.-án Jászberényben tartott Jászsági Pálinkamustrán bronz érmes lett az almapálinkám. :) Nem nagyon szoktam versenyezni (eddig két versenyen voltam összesen 1-1 mintával), de számomra nagy meglepetés volt a helyezés. Miért is? Mert az almát még tavasszal vettem, becefréztem és verseny előtt kb. 3 héttel főztem ki. Szóval elég "friss" volt még amikor debütált. Úgy megörültem, hogy majdnem megőrültem... :D 

 

Másik dolog...

Faeper pálinkát kotyvasztok éppen. Észrevettem, hogy kb. 30 foktól ez a barna trutyi jön ki a szerkezetből. Nem sok, de ahhoz éppen elég, hogy megrökönyödjek. Megfogtam, olajos. Azt gyanítom, hogy kozma olaj. De furán barna... Szerintetek parányi rézszemecskéket vonzott magához? Vagy mi lehet az oka ennek? Nem szokott más gyümölcsnél előfordulni...  Fotót mellékelem. 

 

 

rézműves1 Creative Commons License 2017.06.30 0 2 139233

Ahogy ígértem, itt vannak a képek a tartóról...egész pofás lett...

 

............

 

............

 

...Sajnos még nem tudom kipróbálni, mert még a propeller nem jött meg a lézervágóból...

 

 

 

 

ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139232

Szerintem ne pocsékold a pénzedet freki váltóra! Ha esetleg melegedne szakaszos üzemelés! 

Előzmény: rézműves1 (139230)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 4 139231

Fel kellene tölteni a netre a könyvet és mindenki eldöntené akar-e nyomtatott példányt.

Sok könyv van már feltöltve, mégis sokan vadásszák a nyomtatott példányokat. Ez csak az én véleményem,

 Annak ellenére, hogy 1963- mas negyedik,bővített és átdolgozott kiadás időnként bele lapozok nosztalgiából. És 16 Ft- volt. 

Előzmény: moderngazda (139223)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139230

Köszi neked is, de egyik drágább, mint a másik...D...és a motor sem volt olcsó...

Mégis azt gondolom, ez a megoldás...egy kis teljesítményű "ócsó" frekiváltó kéne...

Előzmény: kopasz szuzukis (139215)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139229

Eszement tanácsokkal vigyázni kéne.  

Előzmény: Alpári Gnác (139216)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139228

Igazad van, hagyjuk is...most már mindent megtudtunk a témáról...(szerintem ebből is tanultunk)...a többit telefonon megbeszéljük...említetted, hogy vannak kondijaid...

És a többieknek is had köszönjem meg az értékes infókat, mert ez nekem "sötét-ló" volt eddig...

Előzmény: endrepp (139224)
vick_1899 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 139227

Nem védeni akarom az Úriembert, de amit belinkelt az csak egy rövid cikk, nem a teljes könyv tartalma. Én személy szerint köszönetet mondok az ilyen munkákért. Snapszmester "művét" is egyből nyomtattam és szentként őrzöm a főző szentélyemben, azonban, ha egy gazdaboltban leltem volna rá 2 ezer forintért nem haboztam volna, hogy megvásároljam. Általában minden ilyen anyagot nyomtatok és megőrzök, mindig jó őket fellapozgatni amikor elbizonytalanodom egy pillanatra.

Előzmény: barkócza (139225)
barkócza Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139226

(Bocsánat, most látom, hogy a W... anyaga nincs ott.)

Előzmény: barkócza (139225)
barkócza Creative Commons License 2017.06.30 0 3 139225

Nézd, az a helyzet, hogy belinkeltél egy korrekt, de rövid és nagyon alap anyagot. (Remélem, nem tévedek, és azt láttam.) Ezen azért mi már bőven túl vagyunk. Ha nem haragszol a kifejezésért, többször adódott már, hogy valaki új beesett, és megpróbálta "osztani az észt"; Nyilván többen többen erre asszociáltak, és ezért reagáltak úgy, ahogy.

 

A másik pedig, hogy emlegetted az "interneten kerengő e-bookokat", mint megbízhatatlan forrásokat. Az itt rendszeresen linkelt anyagok sok munkával, nagy gonddal lettek összeállítva, az előző megjegyzésed ezért könnyen válthat ki ellenérzést, ezen ne csodálkozz. Az más kérdés, hogy a linkgyűjteménybe is belekerültek a tietekhez hasonló reklámanyagok, a W...ling az analitikai szolgáltatásait, a K....ferm pedig az anyagait próbálja ezerrel nyomni. Ami persze egyáltalán nem bűn, és mindkettő hasznos, csak az nem igaz, hogy nélkülük nem lehet jó pálinkát csinálni.

Előzmény: moderngazda (139223)
endrepp Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139224

Ha 3 kivezetése van, akkor nincs lehetőséged eldönteni, hogy delta vagy csillag, attól függ, hogy a motorban belül hogy vannak összekötve a tekercsek.

Deltában a tekercsáram 400V, csillagban 230V. Mindkét esetben tudod kondival 1 fázisról járatni.

Sztem hagyjuk ezt a témát, nagyon off. :)

(ha valami nagy hülyeséget írtam, azért javítsatok ki, de én úgy emlékszem így tanultam).

 

 

Előzmény: ksanyi52 (139222)
moderngazda Creative Commons License 2017.06.30 0 4 139223

Ezt most tényleg úgy mondod nekem, mintha reklámoztam volna bármelyik termékünket vagy bármit. Egyszer linkeltem be, 1 CIKKET, ami egy általam írt, szakmai cikk, és hasznosnak tartom. Egy szakmai fórumon osztottam meg, és reménykedtem hogy lesznek rá szakmai észrevételek, de efelett mindeki valamiért inkább elsiklott, ahelyett hogy inkább segítettek volna együtt továbbfejleszteni vagy javítani rajta, ha esetlegesen érdemes.  Az hogy más megosztja napi szinten többször a linkgyűjteményt, pedig nem csak a jótéteményről szól, mert keresőoptimalizálás szempontjából előrébb sorolja emiatt a Google, és hirdetés is van rajta, így ennyi erővel az is marketing, ha már én is emiatt lett közutálat tárgya. De hogy egy megosztás miatt mekkora forradalmat indítottam el, az már lassan kezd vicces lenni. Nem értem miért kell ennyire ellenségesnek lenni, és miért nem lehet valaminek a pozitív oldalát is nézni..

Előzmény: Jocó0423 (139208)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139222

Rézművesnek! Ha csak 3 kivezetése van akkor ez a bekötés lehetséges. Delta. Minden tekercs 230 Voltot kap, 1 tekercs direktben, második kondival sorba kötve, 3. kondival párhuzamosan a fázis eltolás miatt. Fordulatszámot csak frekvencia változtatással lehet szabályozni.

Előzmény: Törölt nick (139212)
vizimento Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139221

A kész pálinkába áztatott dióval készülő diólikőrről volt szó korábban... 

Volt aki próbálkozott alszeszbe áztatással, és utána a finomítással? (Esetleg finomítás alatt az üstbe dobott diókkal?) 

Milyen volt úgy az eredmény az utólag áztatóshoz képest?

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 4 139220

:))Nem kötözködés,de.... Mindenben egyet értek veled,majdnem....Mert a "reggelink" kimondottan hasznos kezdőknek de még tapasztalt pálinkafőzőknek is,(én is ott kezdtem magamat okosítani,sokszor még most is vissza-vissza térek és hála ezért sogi01-nek ki fáradhatatlanul megteszi minden nap reggel a belinkelését számunkra és az újdonsült kezdő otthoni pálinkafőzőknek) viszont azért van egy "ici-pici" marketing benne a mai napig ...(belinkelt zöld logós weboldal snapszmester kezdő oldalán....) Csak hogy azért tisztán lássunk...-:) "rézmanó75" már bőven kifejtette többször is több irányból...És most ezzel nem "tolom"semerre senki szekerét,csak 1 észrevétel részemről és a "marketingről" vagy mentességéről...:))   Úgyhogy csak óvatosan...D..D..:))

Előzmény: schlumberger (139199)
Figyelget Creative Commons License 2017.06.30 0 1 139219

Őőő... Mondd nekem is és én rá se kezdek!😁😁😁

Előzmény: moderngazda (139203)
sogi01 Creative Commons License 2017.06.30 0 1 139218

                                                                     vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (139158)
Figyelget Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139217

Minden elismerésem az elszántságodért és a végeredményért! 

Előzmény: 1zsakkrumpli (139201)
Alpári Gnác Creative Commons License 2017.06.30 0 0 139216

Némi keveredés lesz itt.

 

A 230V-os európai fázis feszültségből adódik, hogy két fázis között közelítőleg 400 Volt van. (Valójában 398 Volt, ez egy jó műszerrel ellenőrizhető is.)

Mivel a fázisok 120 fokos szöget zárnak be egymással, így könnyen kiszámítható, hogy a fázis feszültség gyök 3-szorosa lesz két fázis feszültség-különbsége. (1,732... stb a végtelenségig)

 

Az USA-ban 110 Volt a fázisfeszültség, így ott közelítőleg 190 Volt két fázis feszültség-különbsége.

 

Aztán persze lehet csillag-deltában indítani, de ez olyan kicsi motor és a csillag-delta átkapcsolók olyan drágák, hogy egyszerűen nem érdemes.

 

Könnyen beszélek, nem az én motorom, de ha az van rá írva, hogy 3-fázis és 220 Volt, (Koreában 220 Volt a fázis feszültség, ők nem álltak át a 230 Voltra) én simán ráküldeném a 3 fázist pár másodpercre, addig biztos nem lesz baja, ha nem melegszik nagyon, akkor kicsit tovább is és így tovább.

 

A frekvenciának pedig nem lesz jelentősége egy motor esetében, az Koreában amúgy 60 Hz, picit lassabban fog forogni.

 

Különben az USA-ban azért találták ki a 110 Voltot, mert az megráz, de nem üt agyon senkit, cserébe a kisfeszültségű hálózaton vastagabb vezeték kell és valamivel nagyobb a veszteség.

De Japánban meg 100 Volt a fázis feszültség, és van 50Hz, meg 60 Hz is földrajzi elhelyezkedéstől függően, hogy ezt hogy gondolták jónak, nem tudom, mindenesetre tipikusan a Japán berendezések olyanok, hogy 100-240 Voltig bármiről elmennek.

 

 

Előzmény: rézműves1 (139213)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139215
Előzmény: rézműves1 (139213)
kopasz szuzukis Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139214

Ezt most nem a reklám miatt, hanem rézműves1 kollega érdeklődésére linkelem:

 

http://theissdrive.com/ode-frekvenciavalto/

Előzmény: rézműves1 (139213)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139213

Akinél működni kellene, neki van 3-fázisa (ez lenne a legegyszerűbb), de arra (állítólag) nem szabad kötni, mert az nálunk 3x400V...ez meg csak 3x230V-ot igényel, ami pl. az Amcsiknál van...pedig valahogy, (valamivel) ment itthon is, de azt nem adták hozzá...DD...a német nyelvű adatlapján a kondi ki van húzva, hogy ehhez nem kell...

De valóban csak 3-spagócája van, fehér-szürke-és fekete...milyen frekiváltóval menne ez?...

Előzmény: ksanyi52 (139209)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139212

  0,6 mikrós 400 V-os üzemi kondival. Már említették, hogy nagyon zsákbamacska az átkötés.

Az okával nem terhelném a fórumot. 230 V -on, 1 kW-ot 70 mikróval szokás szorozni. 

 

Előzmény: rézműves1 (139197)
foxrudi Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139211

Gratulálok,nem kevés pénzt,és energiát fektettél bele!!

 Várjuk a tapasztalatokat!! :-)

 Szűrő hogy szűr,mennyin indul finomításkor,felfűtési idő indulásig,.....! :-)

Előzmény: 1zsakkrumpli (139201)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139210

Most olvastam el a Hsz-edet. Akkor ez tekercsenként kaphat 220 Voltot. Tehát bekötheted Deltába is. Ha áttudod kötni csillagba úgy is jó, csak kevésbé terhelhető. A fordulat elvileg nem változik. Üdv. ksanyi.

Előzmény: ksanyi52 (139209)
ksanyi52 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139209

Szia! Ha erről a motorról érdeklődtél a forgácsolós topikban, akkor 3 fázisú motor amit egy fázison szeretnél használni. Ha 6 kivezetése van bekötheted csillagba vagy deltába is. ha csak 3 kivezetése van akkor belső kötéses. Bármelyik 2 kivezetésre rákötöd a 220-at a megmaradt 3. kivezetésre a kondit. A kondi másik kivezetését attólfüggően hogy melyik másik kivezetésre kötöd jobbra ill balra forog. Remélem hogy segítettem.

Előzmény: rézműves1 (139161)
Jocó0423 Creative Commons License 2017.06.29 0 2 139208

Én elég régóta látogatom ezt a fórumot, igaz ritkán hozzászólva.

5 éve főzök pálinkát és a tudásom javát innen szedtem fel. Nagyszerű fórumtársakra akadtam itt, akik önzetlenül adták át tapasztalataikat. A technológiában Snapszmester volt nekem az etalon, a technikai dolgokban pedig sokat olvastam Rézműves kolléga hozzászólásait.

Persze senkit nem akarok megbántani, van itt 20-30 nagyon tapasztalt fórumozó, akik nagy segítséget jelentenek.

Amiért ezt írtam: Itt mindenki ingyen és önzetlenül segít a másiknak, ossza meg gondjait és ad tanácsot. Pontosan azért amit írtál, vigyük előrébb a magyar pálinka kultúrát.

természetesen ha megkérem Rézműves kollégát, hogy csináljon nekem egy thumpert :), az pénzbe kerül nyilván. ( munka + anyag ) De minden tanácsa ingyen van.

Nyilván ti se jótékonysági egyesület vagytok de ez a fórum nem piactér na :(

Én is propagálhatnám a saját üzletem de nem teszem mert tiszteletben tartom a hely szellemiségét. Kérlek tedd ezt te is.

Előzmény: moderngazda (139190)
körte51 Creative Commons License 2017.06.29 0 1 139207

 Van jó írás  és van kevésbé jó! Nem kötjük össze az formátumával, attól,hogy nyomtatott,miért jobb, nincs köze egymáshoz!

Előzmény: moderngazda (139193)
endrepp Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139206

Pont javasolni akartam, hogy egy utánfutóra kellene telepíteni, hogy könnyen mobilizálható legyen. :))

Előzmény: rézműves1 (139204)
rézműves1 Creative Commons License 2017.06.29 0 0 139205

Mivel ez alapból is elég kis teljesítményű, jobb lenne, ha mindegyik tekercs "üzemelne"...így is eléggé melege lesz...DD...

Előzmény: 1zsakkrumpli (139202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!