Keresés

Részletes keresés

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2421

Jó reggelt! Éjjel 2-kor felébredtem, úgyhogy most van egy csomó időm hülyeségeket írni :-)

 

Kovaxx, én kb 15 éve vagyok már ezen a fórumon, sajnos a régi nevemtől idén megváltam, mert összehozott a sors egy borzalmas trollal. Nem tapasztalom azt, amit írsz. Van egy fórum a szomszédban, ahol egyik oldalról sajnos, másikról szerencsére már OFF-nak számítok, mégsem koptam ki onnan és a többség - olyanok, akik már 5-10 éve elfelejthették volna a topik létezését - szintén nem. A babás fórum volt talán az egyetlen, ahonnan viszonylag hamar kinőttem, de mivel ahhoz kötődik az indexes pályafutásom kezdete, az is nagyon fontos számomra. Persze tudom, sokan tényleg csak átjáróháznak nézik a topikot, de nem mindenki. Ettől függetlenül a Facebook csoport sem rossz ötlet, csak akkor aki ott aktív, az itt nem lesz az, mert sokan nem szeretnek mindent kétszer leírni.

 

Képzeljétek, már passzívan hajlik a térdem 110-120 fokig, nagyon durván javul és ennek nagyon örülök! Hétvégén már biciklizni akartam, de a férjem kiröhögött (meg tudom érteni, az utolsó bicajozásom végére máig nem emlékszem) :-)) Viszont most, hogy ilyen szépen hajlik, nyilván többet is használom, és mostmár elég egyértelműen érzem, hogy hol fáj. Pontosan ott, ahol a sérülés van. Csak terhelésre fáj, de úgy viszont mindig, magyarul minden lépésnél. Most megint 3g fájdalomcsillapító a napi adagom, dehát biztos lesz ez majd jobb is. Most épp azon aggódom - mindig van min -, hogy a fizikos tape-eket akar a térdemre ragasztgatni, hogy jó útra térítse a térdkalácsomat. Ez nem fog megint egy kicsit akadályozni a mozgásban? Úgy örülök, hogy végre csak egy helyet foglalok el a vonaton és a leülés sem vesz igénybe 3 perc rákészülést, nem szívesen rontanám ezt most el.

Arzén, azt hiszem, te írtad, hogy készültek ilyet adni, kaptál végül?

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2420

Szerintem belefér, mert a protéziseket egy bizonyos számú mozgatásra tervezik. Kicsit morbid, de biztos láttál az Ikeában olyan ajtó makettet ahol azt modellezik, hogy hányszor lehet kinyitni ezzel bizonyítva a jó minőségű zsanért. Egy intenzív sport több mozgással jár ami egyenesen arányos a protézis többlet mozgatással és a gyártók egy átlag napi mozgásból adódóan számolnak és ehhez terveznek, mert az is nyilván való, hogy nekik illik olyant gyártani amit nem pár évente kell cserélni.  Gondolom az erősített pont arról szól, hogy olyan a forgási pontokat megerősítik, hogy több mozgatást bírjanak ki ugyanannyi idő alatt mint a normál.

Nyilván nem írhatják elő a gyártók, hogy hajrá mindent bele mert nem lehet egyformán kezelni egy hosszabb gyaloglást egy kinizsi 100-al. A síelésben is lehet sí futni és lehet lazán kényelmesen siklani.  A bringázásnak is vannak stációi. Képzeld ha nem javasolnának semmit akkor elszabadulna a pokol, főleg Amerikában ahol sportot űznek az ilyen perekből.

Ezen a honlapon sok mindent megtalálsz. Van egy ahol tudsz is velük kommunikálni. Szerintem sok mindenre választ kaphatsz tőlük. Ez a gyártó honlapja.

 

http://www.zimmer.com/en-US/hcp/knee/product/nexgen-posterior-stabilized-lps-flex-fixed.jspx#

 

A magyar képviseletet szerintem ők látják el.

 

http://www.comesa.hu/hu/home.php

 

Szerintem ők tudnak neked segíteni a felmerülő kérdésekben.

 

 

Előzmény: cimbóka (2419)
cimbóka Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2419

Huhh, most kicsit megnyugtattál. :)

A zárójelentésen az alábbiak vannak:.....a baloldali térdizületbe NexGen total felszívódó endoprotézis beültetést végeztünk....

Próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit.

A korábbi válaszodban idézted: Nem szabad a térdet nagyon megterhelni hosszas gyaloglással, túrázással, sízéssel, tenisszel, step aerobikkal vagy erőteljes kerékpározással.

Akkor ebbe egy laza siklás, meg a normál kerékpározás belefér szerinted?

A dédidnek meg gratulálok! A férjemnek 2 szobatársa volt a kórházban, egy 81 éves és egy 83 éves úr. Remélem ők is jól vannak!

A férjemnek sajnos úgy néz ki, hogy a következő lépés a bal csípőprotézis lesz, mert -lehet, hogy a korábbi deformált térdétől-ott is erős kopás és fájdalom van. Egyelőre persze ez nem aktuális még.

Előzmény: zkovaxxx (2417)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2418

Arzeen!

Miután te vagy a fórum motorja szerintem csinálnod kéne egy közösségi oldalon belül egy zárt csoportot mert az sokkal kötetlenebb. Ott lehet, sokkal humorosabb formában kezelni a helyzeteket és az sokszor átsegít a nehéz napjaidon.

A fórum egy egészen más platform más szabályokkal és nem látsz a nick nevek mögé ami korlátozza így nagyrészt személytelenné téve a csevegést.

Azt gondolom az itt levő tagok nagy része egy séma alapján került ide.

Mikor jön a sérülés mindenki egy új számára ismeretlen helyzetbe kerül és el kezd utána olvasni, hogy mis is történhetett vele és a mi vár rá.  Miután a google mindnyájunk jó barátja, idetalál.

Utána nyilván itt marad egy ideig ( műtét, gyógytorna stb) és, ha megfelelő morális értékkel bír még utána is marad és megosztja másokkal azt a sok tapasztalatot amit szerzett ezzel kvázi visszaadja azt amit a fórumtól kapott. Senkitől sem várható el, hogy akár még egy év múlva is naponta emlékeztesse magát az egyébként nem kellemes emlékeire  azzal, hogy naponta itt csevegjen:))) Jó esetben nem szerez újabb sérülést és nem tér vissza. Ettől a sok megélt tapasztalattól lesz a fórum értékes sokunk számára.

Fel a fejjel harcosnak nem születik senki, de azzá válik ha az élet rákényszeríti:)

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2415)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2417

Szerintem alapból az átlag protézist teszik be, és csak külön kérésre ( gondolom speciális térítésre) az erősítettet.  Amennyiben megkérdezed a pontos gyártót és típust megpróbálok szélesebb információkat szerezni nektek, mint amit az orvos egy mondatban elmond. Az is lehet, hogy szerepel a záró jelentésen a típus, akkor légy szíves küldd el.

Azt gondolom a férjednek nem kell lemondani erről az igen fontos programról.  Annál fontosabb nincs mint a gyerekkel sítáborba menni. Én is imádtam az orvosok nagy örömére. Aki jól síel az ezt rutinból megoldja.:)) Egyedül az esés lehet gond, de az minden térddel.:)))

Nem hiszem, hogy ez bármilyen protézissel gondot jelentene. Az erősített annak fontos aki pl. még maratonokat szeretne futni. Szerintem a protézisek sokkal erősebbek mint egy 5-6 alkalommal minden részletében már műtött térdízület.  Egy jó gyógytornász sokat segít abban, hogy az utókezelés során azokat az izmokat megerősítsék ami a síelésnél kell. 

Most voltam a dédivel és ilyenkor mindig csekkolom a térdét. Hat hónapja volt a műtét és teljesen fájdalom mentes, lépcső föl le mint a villám:)) Már nagyon mérges magára, hogy szenvedett vagy 15 évet mire rászánta magát a műtétre. Most úgy belejött, hogy mehet a másik is.

 

 

Előzmény: cimbóka (2416)
cimbóka Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2416

Ne haragudj, de ez  a válasz valóban abszolút érdemi, és hasznos volt. Valamiért még visszakereséssel sem akadtam rá korábban, csak most, hogy megadtad a számát. Mondtam, hogy béna vagyok. Nagyon köszönöm!!

A férjem egyébként 58 éves, és sajnos nem volt szó műtét előtt arról, hogy milyen típusú lesz a protézis. :( Ezt nem kérdezték meg tőle... Úgyhogy most egy kicsit elkezdtem aggódni. Mindenesetre a 6 hetes kontrollra mindenképpen én is bemegyek és rá fogok kérdezni. Nem mintha utólag bármit is tehetnénk, de legalább tudjuk, hogy mire van méretezve a protézis.

A férjem még nem tudom hogy fogja feldolgozni, ha el lesz tiltva a sízéstől. Már nem is annyira a sport része volt fontos neki, hanem a feeling, és hogy  olyan jó fiús program volt a 12 éve kisfiunkkal sítáborba menni...

A dédinek  hajrá a Kinizsi 100-on! :))

 

És köszönöm.

Előzmény: zkovaxxx (2209)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2415

jó reggelt :)

 

elsősorban éljen chillout, aki már majdnem meggyógyult, éljen éljen :)

továbbá cimbóka férje is túl van a nehezén, bár őt közvetlenül nem ismerjük :)

 

a vizitornával kapcsolatban, itt felénk 2*15 alkalmat lehet felirni egy évben, az önköltség ha jól olvastam 500 ft/ alkalom, ami fél óra

reumatológus irja fel

 

én úgy kerültem gyógytornára, hogy a gyógytornászom akinél először voltam egy közeli városban vizitornát is tartott és mikor a száraz tornán már baromira fájt a térdem, mondta menjek át vizitornára és átmentem, tehát onnantól vizitornára jártam és nem a szárazra

a vizben mindenképpen könnyebben mozog az ember, jobban hajlik a lába és egyébként is jó érzés a vízben mozogni

reumatológus fel tudja irni, az biztos

gabesz próbáld meg feliratni, hátha sikerül

 

zkovi!

 

tudom jól, hogy néha kapkodok, meg tanácstalan vagyok, csapongok, de ez a régóta fenálló problémámnak és a bizonytalan jövőképemnek tudható be főleg, vagyis részben

azért is szoktam itt kérdéseket feltenni, meg ilyesmi, mert komoly és lényeges hozzászólásaitok vannak, én inkább csak irogatok a saját stilusomban..  

röntgenre azért kértem beutalót, mert egyébként is voltam a háziorvosnál a sportkoriba beutalót iratni a Hatalmas TA-hoz, és gondoltam elmegyek itt röntgenre és már röntgenfelvételt is viszek hozzá kapásból

 

 

a pozitiv gondolkodásomat próbálom, próbáltam fenntartani.. ez teljesen hullámzó, állapottól és a környezetemtől is függő

egyébként köszönöm a felajánlott segitségedet, még nincs kizárva, hogy később szükségem lehet rá, egyenlőre október 07.-én TA

 

mivel teljesen rossz a magánéletem, nem tudok onnan energiát meriteni és ez nagyon nagy hátrányt jelent a gyógyulásomban is, ezt nagyon jól tudom

irtam erről, de inkább kitöröltem

jó ide feljönni néha a fórumra olvasni amit irtok és váltani egy két gondolatot veletek.. ez a fórum a legerősebb kapcsolatom és azt hiszem ez sok mindent elmond

 

Ha megyek TA-hoz, az előzmények csak vicc volt :) természetesen semmi olyasmit nem mondok, hogy mentsen meg :) annyit viszont igen, hogy többen ajánlották a nagy szakértelme miatt és hogy mindenképpen keressem fel

semmilyen előző orvosról nem akarok rosszat mondani, szidni, vagy hivatkozni, ha mégis elkerülhetetlenül véleményt kell formálni, akkor is diplomatikus tudok maradni ilyen téren

de azért pompomra a zsonglőrre lehet, hogy utalást teszek, majd meglátjuk

de pompi, most mennyi a jutalék? és neked akkor most mennyit kell fizessek? időben szólj, hogy kölcsön tudjak kérni :)

 

 

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2414

Kedves Cimbóka!

 

Azt gondolom, a férjed jövőbeni sport lehetőségével kapcsolatos kérdésedre a 2209-es posztban elég kimerítően válaszoltam. Amennyiben ez számodra nem érdemi, elfogadom,de gondolom tudod, hogy nem könnyű anélkül  válaszolni , hogy ismernénk a részleteket és mielőtt elfelejteném itt senki sem orvos:)

 

A fórumon belül visszakeresni nem túl bonyolult, mert csak idő kell hozzá míg elolvasol számtalan hozzászólást. Nyilván van egyszerűbb is mikor kereső motort használsz, hidd el az is könnyen megtanulható ha valaki egyszer megmutatja.

 Bár szeretem a viccet, de a dédi állapotát nem véletlenül írtam le neked. Azt gondolom, hogy ha valaki 85 éves korban két még járásra sem alkalmas térddel, egy protézis műtét után pár hónappal már lépcsőzik és az orvosa már kiírta a másik térd protézis műtét időpontját, az sok mindent elmond a térdprotézis hatékonyságáról. Nyilván miután a férjed gondolom, egy másik korosztály az ő esélyei szélesebb spektrumon mozognak akár a sport terén is.

 

Azért külön nem örülök, hogy aktív tag leszel mert ez azt jelenti mint írtad is, hogy beléptél a klubba.

Sok okos és hasznos tanácsot fogsz itt kapni, ami egyrészt sok időt és sok költséget takarít meg neked.:(

Természetesen amiben tudok(unk) szívesen segítek.

Szép napot!

Zkovaxxx

Előzmény: cimbóka (2413)
cimbóka Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2413

Kedves zkovaxxx !

 

Részben jogos az észrevételed, hiszen valóban nem olvasom folyamatosan a fórumot. Ennek az az egyik oka, hogy érdemi válasz a korábbi kérdéseimre nem érkezett. Szerintem azért nem, mert az itt jelenlévőknek inkább sportsérülésből eredő, vagy egyéb más problémái vannak, és a protézis kérdés nem érintett mást, így közvetlen tapasztalata sem volt. A vicces választ a 80éves dédi műtétjével kapcsolatban nem tekinthettem érdeminek, bár azt is köszönöm.

Amellett , bár együttérzéssel olvasom a  fejleményeket, és mindenkinek nagyon drukkolok a mielőbbi teljes felépülésért, egyéb feladataim miatt nincsen módom arra, hogy naponta kövessem azokat. Ráadásul itt egy összeszokott, baráti csapat van, akiknek a beszélgetésébe nem is lenne illendő beleszólni folyamatosan. Főleg úgy, hogy nem lenne érdemi hozzászólásom, hiszen tapasztalatom sincsen. Fecsegni meg nem szeretek.

Most a térdszalag kérdés engem érint egy esés, és térdkalácsrepedés miatt(ezt kimutatta a RTG), ezért jöttem és kérdeztem megint. Majd máskor igyekszem azért alaposabban visszakeresni(bár ebben elég béna vagyok), mert úgy tűnik, hogy a térdprobléma elég rendszeres jelenség nálunk. :(

Köszönöm, hogy megírtad a doktor úr nevét, és a véleményedet.

 

Szép napot!

Cimbóka

 

Előzmény: zkovaxxx (2412)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.21 0 0 2412

Cimbóka!

 

Miután nem vagyok törzstag de annak jogán, hogy már több alkalommal válaszoltam többekkel egyetemben a feltett kérdéseidre engedj meg nekem némi kritikai észrevételt.

Amennyiben havonta nézel csak be ebbe a fórumba és felteszel egy kérdést, majd az arra kapott válaszokat el sem olvasod nem sok alappal várhatod el azt, hogy valaki időt szánjon arra, hogy válaszoljon neked.

 

Az általad kérdezett orvos nevét nagyon sokszor megírták már a fórumban, de van annyira jó véleménnyel van róla ez a fórum, hogy akár sokszor szerepelhet a neve mert megérdemli: Dr.Tállay András.

 

A szalag sérülés UH kontra MR kérdést is már számtalan alkalommal tárgyalták a fórumtagok. Ahhoz nem is kell sokat visszaolvasnod, hogy a kérdésedre széles körű választ kapj . Annyit röviden, hogy szerintem a gyógytornász barátnődnél van az igazság:)

 

Örülök, hogy a férjed már jól van, ahol most tart onnan még rohamosabb lesz a javulás. Lesz még jobb is mint a 90 fok, amennyiben továbbra is szorgalmasan tornázik:)

 

Szép napot Neked!

Előzmény: cimbóka (2411)
cimbóka Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2411

Szeretném kérdezni, hogy szalag sérülést az UH is kimutatja-e, vagy csak az MR. A hlyi rendelőben a doki szerint igen, a gyógytornász barátnőm szerint nem.

A másik kérdésem az lenne, hogy lenne kedves valaki megírni privátban , hogy kicsoda T.A. ? Kfúrja az oldalamat...Hátha még szükségünk lesz rá.

Korábban kérdeztem a térdprotézis műtétről. Megtörtént a férjem műtétje, csütörtökön volt 4 hetes. Az első napok, és hetek szörnyűek voltak, de most mrá egészen jól van. Igaz szorgalmasan tornázik, és betart minden utasítást. Már autót is vezet. :) A térde 90 fokos, de lesz ez még jobb is remélem. :)

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2410

 '1. verzió: Hivatkozz rám.Elég,ha azt mondod neki,hogy a cég reklámembere küldött ide. (így legalább nem felejti el elküldeni a jutalékom).Mond meg neki,hogy már az öregek otthonában vagyok,és oda utalja a pénzem.Amennyiben aggódását fejezné ki ,mond meg neki,hogy nyugodjon meg,mert  az  otthonban én vagyok a góré .Annyi pénz jött már össze a jutalékból,hogy megvettem az öregek otthonát.Én a helyedben lennék simán levágnám neki ezt a dumát,van humorérzéke.De ,ha Te parázol,akkor legyen a szolidabb  2. verzió 

 

Azt ne mond ,hogy mentsen meg.Mert ő sem Isten.És  így csak nagy felelősségét tennél  rá.Minden leletet vigyél neki el.Azt mondhatod ,hogy benne bízol meg a legjobban,mert többen ajánlották akiket Ő műtött.

 

2. verzió:Nyugodtan hivatkozhatsz  rám.Elég ,ha azt mondod az artista 57 éves akinek mind a két lábában pótolta  a szalagot.Hozzáteheted ,hogy a cég reklámembere Szerintem se szidjál  egy dokit sem, úgyse fog helyeselni az etikett miatt sem.És holló a hollónak nem vájja ki a szemét.

Előzmény: Arzeen03 (2385)
L0riana Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2409

Szerintem nem :).

Az úszást (úszójegy) felírhatja ortopédus, és sztem reumatológus. Én választhattam, melyik gyógyfürdőbe kérem: a Széchenyit választottam :D, kb. 1200-at kellett fizetni így alkalmanként, 2 órára, ami azért már tűrhető. Van vmi limit, talán 15 alk/félév, amit felírhatnak. Fürdőtől függ, mennyit kell fizetni. Szegeden - ahol csak egy helyre lehetett menni - 300 Ft volt, de ott úszni sem lehetett igazán, mert az (én kérek elnézést) unatkozó kisnyugdíjasok a 15 méteres medencét melegedőnek és a szocializációs helynek (értsd: pletykáldodásra) használták (tisztelet a kivételnek): ha a mellúszás helyett bármivel próbálkoztam, felcsattanva ordibáltak, hogy el fog ázni a hajuk és belemegy a víz a szemükbe. Hát mondtam, hogy a víznek van egy ilyen tulajdonsága, hogy vizes lesz tőle az ember :). No comment... Nadeviszont a Széchenyiben a 25 m-es úszómedence ehhez képest teljesen használható. És ha csak egy órát úszol ;), mind a maradék húszféle gyógymedencét és szaunát is kipróbálhatod napi wellness címén.

Előzmény: Gabeszgrx (2405)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2408

Hú, mennyit írtatok tegnap :-)))

 

Arzén, örömmel olvasom, hogy megvolt a vizsgálat, kíváncsian várom az eredményt! Gondolom, sugárzol a boldogságtól :-)) (ez de rossz volt)

 

Gabesz, csak így tovább, nagyon szuper, hogy ilyen gyorsan helyre tesznek! Reméljük, megúszod a második műtétet!

 

Én csupa jóról tudok beszámolni, harmadik napja megint teljesen jól hajlik a lábam, még lépcsőzni is tudok, igaz, lefelé kapaszkodva. A mankót is újra elhajítottam, persze a térdem sajog a sok használattól, úgyhogy szedem a fájdalomcsillapítót. Szóval nagyon úgy néz ki, hogy a fizikoterápia egy jó dolog :-) Amúgymeg munka-munka-munka, mellette tanulás-tanulás-tanulás és mindjárt október, te jó ég, jól elment ez az év is (életem eddigi legrosszabb éve)!

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2407

Nem teljes jól görgetted:)))  Nem ismerem a korodat ezért azt sem, hogy beférsz valamelyik kategóriába esetlegesen. Gondoltam azért azt sem írnám le, hogy a piciny országunkban nem olyan feszesek a szabályzók. Remélem már világosabb voltam, de még most sem akkor.... :)))))

Előzmény: Gabeszgrx (2405)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2406

Teljesen normális, hogy szomorú vagy mert nem könnyű helyzeten mész keresztül. A szeretteid sok lelki pluszt tudnak adni, de végül minden döntést egyedül kell meghoznod. Szerintem aki ezen a fórumon írogat nagyrészt már átment ki ki különböző formában. Mindenkinek a saját nyűgje a legnagyobb, de mikor pár emberét elolvastam ( pl LOriana) azért a dolgok kicsit más megvilágításba kerülnek.

Hülyén fog hangzani, de ez csak a maximálisan pozitív gondolkodással tudod végig vinni. Gondolj arra, hány ember cserélne veled a világon, hogy csak  fele annyira járni tudjon mint te most.

Ennek a fórumnak a legnagyobb haszna lehet számodra, hogy kapsz olyan segítséget mint orvos terén, mint módszerekben amit már valaki végig csinált és nem kell akár neked fölöslegesen pénzt időt bele tenni.

 

Minden kritikai él nélkül, néha úgy érzem csapongsz kicsit a dolgokkal. A te ügyedben is nagyon fontos az időfaktor mert minden hét amit ebben az állapotban eltöltesz az a lelkedet és a hitedet is rombolja. Nem teljesen értem például , hogy miért csináltatsz most egy röntgent ismét, mikor a T.A. is ezzel fogja kezdeni.

 

Örülök, hogy eldöntötted, hogy másod véleményt kérsz, mert több szem többet lát. Amennyiben harmadik véleményt szeretnél kérni, ismét felajánlom a segítségem abban, hogy segítek benne, hogy ne egy hónapra kapj időpontot olyan orvos(ok)-hoz egy méltán jó hírű traumatológián aki már számtalan bonyolult esetben bizonyítottak. 

 

Mikor te voltál vizitornán azt neked felírták OEP alapon?

Előzmény: Arzeen03 (2402)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2405

Akkor a gondolatomat tovább görgetve arra jutottam,hogy marad a saját zsebes megoldás?! Jól görgettem? :-D

Előzmény: zkovaxxx (2403)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2404

Nem vagy egyedül,mi is itt vagyunk neked meg TA is,aki gyorsan rendbe fog tenni! A vízitorna kell nekem? Csak sima úszást mondott és abból is a gyors hát úszást. Nem fogok eltünni a fórumról,nagyon rendes segítőkész embereket ismertem itt meg, ami számomra nagyon pozitív! 

A tegnapi vezetés meg séta nem volt túl jó, azóta fáj egy picit a térdem és furi módon szerintem izomlázam is van!:-(

Előzmény: Arzeen03 (2402)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2403

Létezik egy csoportos gyógyúszás, de azt csak 18 éves kor alatt írhatja fel és csak szakorvos. Akkor teljesen ingyenes mert az OEP támogatja.

A másik a nyugdíjasoknak ( csak 60 év felett) van bizonyos feltételek megléte esetén lehet igényelni 2500ft önerővel Erzsébet kártyát ami kb 10-25 alkalomra elég értelem szerűen a fürdő árkategóriájának függvényében.

A gondolat tovább görgetését rád bízom:))

A kerékpár az kimondottan jót fog tenni a térdednek, kivétel ha jön egy autó:)))

Előzmény: Gabeszgrx (2401)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 2402

Koszonom hogy megkerdezted, en most mar nagyon szomoru vagyok, ugy erzem, teljesen magamra maradok a problemammal..

 

Szerintem mindenkeppen probalj meg feliratni vizitornat, biztosan felirjak. Jovo heten en is pont ezzel fogok probalkozni. Mar jartam ilyenre, teljesen jo volt, mindenkeppen erdemes.

Nemsokara ugy rendbejossz, hogy kozelebe sem jossz a forumnak :-) 

Előzmény: Gabeszgrx (2399)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2401

Azt hiszem öregszek, hogy egy hozzászólasban nem jut eszembe minden,elnézést a sok kommentért!

Szerintetek a reumatológián tudok magamnak felíratni úszást, vagy saját zsebből oldjam meg? Ahogy utána néztem nem nagyon szeretik az ilyet csak úgy osztogatni,pedig még egy friss uszodája is van a kerületnek! 

Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2400

A sportot már terveztem,hogy abba hagyom de ez megadta a végső lökést. Valószínűleg a biciklizést fogom a jövőben űzni, meg maximum egy kis kondizás. 

Előzmény: zkovaxxx (2397)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2399

Érzem ahogy húzódik az izom,egyébként nem vészes!

Nincs ropogás,pedig a torna alatt nyújtásból hajlításba kell mozgatnom! 

Én is boldogabb vagyok, hogy hála égnek alakulgatok!  :-)

Veled mi újság a vizsgálaton kívül?

Előzmény: Arzeen03 (2398)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2398

Gabesz, es a hajlitas nem faj?

Es nem ropog a terded?

Jo olvasni, milyen jol gyogyulsz..

 

Előzmény: Gabeszgrx (2395)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2397

A 2346-os-ban leírtam a véleményem.  LOriana példája is mutaja a valóságot. Szerintem teljesen csak azon múlik, hogy milyen az életmódot élsz, amennyiben szeretsz sportolni nem kérdés, hogy meg kell csináltatnod. Persze, ha csak sétálsz vele akkor a világ végéig el leszel így:)

Biztos majd hallasz történeteket, hogy ki hány évig sportolt keresztszalag nélkül, de ez cseppben a tenger.

A fizikát és az anatómiát nem lehet becsapni:)

Előzmény: Gabeszgrx (2395)
L0riana Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2396

Szia Gabeszgrx!

Nekem az sérülésemkor szintén nem teljes szakadás volt, az AS során 80%-ot mondott az orvos. Meg azt is, hogy várhatóan el fog teljesen szakadni, 3 hónap vagy 3 év alatt. Nálam az előbbi igazolódott, a 3 havi kontrollon már nem volt ott (némi via ferrata és falmászás, barlángász lehet a ludas, bár sosem derült ki biztosan). A statisztikákat nem ismerem, de felteszem, hogy ha sportolsz, akkor nálad is reális esély van ennek bekövetkezésére. Fél szalaggal lehet élni, az még tart valamennyit. Szalag nélkül is lehet élni, ha utána csak kímélő sportokat űzöl (úszás, kerékpár). A labdajátékok, sí már nem az a kategória. Bár olyat is hallottam, hogy valaki mindkét térdében LCA nélkül, rögzítőben síelt évekig, de nem tudom, azóta hogy áll a porcaival, és hallomás a sztori, lehet városi legenda is.

Előzmény: Gabeszgrx (2395)
Gabeszgrx Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2395

Sziasztok!

 

Ma voltam ellenőrzésen.A doki azt mondta, hogy a nyújtás már nagyon oké és a hajlítás is egész jó pedig még csak kb. 100 foknál tartok! A következő 6 hétben gyógytorna,bicikli és úszás a program és utána derül majd ki a műtét.


Rákérdeztem ma pontosan hogy mit is csinált és azt mondta, hogy több kötegből áll a szalag és az egyik olyan köteg szakadt le és azt szedte ki. Szerinte kb. 50% maradt meg a keresztszalagból,de a lényeg hogy legalább egy kicsi van! :P 

 

Szerintetek mennyi az esélye, hogy ne legyen műtét? Most a combomat rendesen megakarom erősíteni. 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 2394

voltam ma ezen a térdizotópos vizsgálaton

átvilágitottak a fejemtől a talpamig

nem egy nagy izé, de mikor egy centire volt az arcom előtt az a fedél, vagy mi, kicsit elfogott a klausztrofóbia, vennem kellett vagy 15 mély levegőt..

majd kipostázzák az eredményt, doktornő aki csinálta a vizsgálatokat, mondta, hogy vannak elváltozások, de annyira nem mélyedtünk bele

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2393

hátha mégis... :)

de ez főleg a csajoknak lenne jó, mármint ha ott lennék velük.. bár nem szivesen törném össze senki szivét egy vizitornán, ebben igazatok lehet.. 

L0riana Creative Commons License 2014.09.18 0 0 2392

Álmodik a nyomor :)

Avagy nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

Előzmény: _chillout_ (2391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!