Keresés

Részletes keresés

altefnegy Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8961
Laikus!


Nagyrészt egyetértek veled. A H1-et viszont nem közutakra tervezték elsősorban, hanem csataterekre, nehezen megközelíthető helyekre. Bármilyen civil városi környezetben nehézkes, hátrányos a vezetése. A gyakorlatban tgk. élményt nyújt a mindennapokban. (Igen, egyszer vezettem egy kört. :)) (A motor jó ideje 6.6-os, előtte 6.5-ös volt, és csak az első civil sorozat 6.2-es. A katonai meg egy széles UAZ kényelmét nyújtja...)

A Strider meg annak jó, aki úgy érzi. Ezzel nincs mit vitatkozni. Nekem pl. jó. ;)
Előzmény: laikus_ (8958)
zolocz2 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8960
Azért én sjnáltam volna a hyper késemet favágásra használni... :)
Előzmény: laikus_ (8958)
golbat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8959
Laikus, szépen összefoglaltad!
(Bár nagyságrendekkel olcsóbb, és nem ennyire exrém, a Mini Manix és a NatiX :) ugyanezt a biztonságot sugallja számomra.)
Előzmény: laikus_ (8958)
laikus_ Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8958

A Strider témához...

Sok minden ízlés és egyéni adottságok kérdése - pl. lehet, hogy valakinek "nem jön be" a Strider kések jellegzetes formavilága, vagy a kényelmetlennek találja a fogásukat, stb...

Azon viszont nem lehet vita, hogy a legjobb anyagokból dolgoznak, nagyon átgondolt, "hiper-funkcionalista" tervezéssel, precíz, a kényes részeknél máig egyedi, kézi megmunkálással. (Pl. minden egyes folderbe kézzel "paaszintják" bele a pengéket a tökéletes illeszkedés miatt...)

A kihasználásukról/kihasználhatóságukról pedig csak annyit, hogy a számomra ez olyasmi, mint egy autó esetében... Ha megengedhetném magamnak, akkor nagyon szívesen járnék pl. egy Hummer H1-essel... Nem azért, mert egy vadállat vagyok a közutakon és mindenkit el akarok taposni - általában eléggé megfontoltan és biztonságosan vezetek (elég sokat... sajnos...). Viszont a 6.2 V8 biTD iszonyatos ereje és nyomatéka, plusz a több mint 3 t vas olyan biztonságérzetet nyújtana, amit más autóban nem nagyon érez az ember... Vsz., nagyon-nagyon ritkán használnám csak ki a képességeit - de ha a szükség úgy hozná, nagyon kellemes és megnyugtató érzés lenne, hogy egy sarkított, szélsőséges szituációban is vannak még tartalékok...

Egy "átlagos" kést úgy terveznek meg, gyártanak le, mint egy "átlagos" autót - vedd meg (viszonylag olcsón), használd (ma már előre tudható, hogy kb. mennyi ideig marad egyáltalán használható...), aztán cseréld le gyorsan... Egy H1-et pedig úgy terveznek és gyártanak, hogy ledobható legyen ejtőernyővel is, minden alkatrésze többszörös túlméretezéssel és túlbiztosítással készül, stb... Igaz, az ára is "húzósabb"...

A H1 ma már (sajnos) kuriózum az autók között - egy speciális modell, speciális feladatokra... De nem véletlenül hoztam fel példának. Számomra a Strider késeknek van egyfajta "filozófiai vetülete" is. Ebben a mai világban, amikor minden a hihetetlen tempójú fogyasztásról szól, a termékekbe beépített "mesterséges elhasználódásról", a vedd meg - cseréld le újra mókuskerekéről - akkor a Strider kések azt a szemléletet tükrözik nekem, ami szinte csak a régi időkre jellemző...

Hogy az autóknál madjunk: ismerek egy 1967-es Ford Galaxy-t. 40 éves autó. A mai napig gyári állapotban rója az utakat. A karbantartása, szervizelése olyan egyszerű, hogy egy fészerben is elvégezhető - sk... Történetesen, azt is tudom, hogy 1967-ben egy vidéki (amerikai) tanítónőnek vásárolta meg a férje, hogy el tudjon járni dolgozni. A hölgy (később már néni...) naponta beült a garázsban a kocsiba és elpöfögött vele 40-50 mérföldet. Gond nélkül. Az autó, amiről szó van, 6.5 V8, 275 LE... Biztos vagyok benne, hogy a néni nem nagyon "gizdázott" a vassal, nem füstölt vele gumit és hasonlók... Ha viszont elnézett egy előzést és kicsit meleg lett a helyzet, akkor nyomott egy kövéret és helyrehozta a hibát... Az autó túlélte a tulajdonosát, a fia adta el, mert nem volt elég "modern"... A mai tulajdonosa pedig azt mondja, hogy neki nagyon sok "modern" autója volt már, egyik drágább a másiknál és tele lett velük a ...-a, mert mindegyik sokkal "kifinomultabb" volt a Fordnál, de mindegyik otthagyta a ...-ban, amikor nagyon nem kellett volna. Most van egy "service manual"-ja a csomagtartóban, meg pár szerszáma, meg 1-2 olyan alkatrésze, ami cserére szorulhat és kész... Ha valami gond támad (nem jellemző), akkor félreáll és fél óra alatt újra útra kész az autó.

Ja! és 40 év után is _MNDEN_ alkatrész beszerezhető az autóhoz! Nem is drágán.

Azt hiszem, talán érthető, hogy mire is gondolok...

A Strider kések nem olcsók - ez tény.

DE: olyan "tartalékok" vannak bennük, amik miatt - akár - több generációt is kiszolgálhatnak...

DE: olyan a garanciális és szerviz hátterük, hogy amikor megveszel egy Stridert, gyak. "örök darabot" kapsz - ha valamit eltörsz, elkoptatsz, stb - csak küldd vissza és máris cserélik, javítják. Most szigorítottak éppen valamit, de a gyakorlatban arról van szó, hogy akkor is örök garancia vonatkozik a késedre, ha te vagy a hülye és üvegtömböt faragsz vele, de akkor is, ha használtan vetted..., stb...

(Konkrét, személyes tapasztalatokra alapozott tények!)

Ha pedig így nézem, akkor már nem is olyan drága egy Strider...

Ps.: általában "normál módon" használom a késeimet, de akadnak helyzetek, amikor "nyomni kell egy kövér gázt"...

A múlt héten "útba került" egy tömör fenyőből készült ajtó, ami vizet kapott és teljesen beledagadt/belerohadt a tokjába. Ha nem vagyok ott, akkor több órás időveszteséget jelentett volna mindenkinek, mire szerszámokat kerítenek (messze mindentől), stb... Egy AR és egy DB segítségével kb. 10 perc leforgása alatt kifeszítettem. Közben lábbal tapostam, ütöttem-vágtam a késeket. A többiek csak szörnyülködtek, hogy "jaj, ne már...! ...eltörik...!" Nem tört el, sőt, kutya bajuk sem lett. Amikor végeztem, csak eltörölgettem a késeket és kész... Közben persze, vigyorogtam, mint a pék kutyája a friss zsömlére... ;)

tantoknife Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8957
Részemről OK. Tanto
Előzmény: kobun01 (8956)
kobun01 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8956

Hali!

 

Köszönöm esetleg alakalomadtán élnék a dologgal, hamár így felajánlottad :))

Akkor legalább elviszem mutatóba a Sebbie-t.

MTP-n megkereslek, oszt talizunk.

 

Üdv

Előzmény: tantoknife (8955)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8955
Nekem az SNG a második, alig elővett kés ...mellette mindig van egy kicsi mindenes, ami általában drop-os. Az övtok pedig igencsak kellemes amit megerveztem és aKuvasz legyártotta, nem a zsebben van...sokan észreveszik ...felesleges...
A talin sokaknak tetszett a tok ... Kobun, ha gondolod, adok kölcsön, mert nekem van egy rakás minden övre és szíjra .... kipróbálod és ha tetszik, csináltatsz egy párat ..... Tanto
Előzmény: kobun01 (8943)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8954
Az pedig, hogy nem fogod sohasem használni ... az csak jó ....DE LEHETETT VOLNA, HA KELL.
Ez a lényeg.
Tanto
Előzmény: Hexenjaeger (8942)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8953

Hello  Bozsorkányvadász

Ezt a  kérdésedet  nem lehet, de szerintem nem is  szabad  megválaszolni.

Szerintem  először  is  kellene  két  dolog:

-  hogy  eljuss  oda, hogy  meztelennek érzed magad  kés  nélkül (kivéve  magamutogatós  népligeti  buzik).......

-  ezek  után  pedig, hogy  milyen legyen is  az a  valami .....  amiben  megbízz  bármikor  bárhol

 

Ha  pedig  a 2. pontban    úgy  gondolog, hogy  ez a  valami  Strider, akkor  azt  fogod  megvenni .....

Nekem volt  vagy  5o késem, ami  nem tétel  egyes  késfanok  mennyiségét  figyelembe  véve .....  viszont most  van  kb  15 ,   ugyanazon  összárban és nem bántam meg ....

 

Látnod  kellett volna,   a talin hogyan tapizta  mindenkia  kis  PT-t.... csillogó  szemekkel .....bólogatva 

Tanto

Előzmény: Hexenjaeger (8942)
golbat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8952
A www.survival.hu késkészítés topikjában Syaky éltárs éppen szervez valami beszerzést. Talán nála érdeklődj.
(Magánszemélyként, kis tételbe itthon szinte esélytelen az anyag beszerzése az infók szerint.)
Előzmény: vertesivadasz (8951)
vertesivadasz Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8951

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Van valakinek információja arról, hogy hol tudnék venni Kydex anyagot?

Késtokhoz kellene.

 

Silent Bob Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8950
Világos ;) Monnyuk Recont nem sorolnám az "átlagos" felhasználók özé. :D
Előzmény: golbat (8949)
golbat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8949
Bob, nekem nem kell magyaráznod az érzelmi szempontokat. :D Mondjuk Recon éltárs viszont kihasználja a képességeit., ebben biztos vagyok.

Ha megteheted, vedd meg, Manix mellé vagy helyett! De Hexenjager éltárs úgy kérdőjelezte meg egy Strider beszerzésének értelmét, hogy nem írta, mihez viszonyítja az ár/érték mutatót! Vágod a különbséget, ugye? ;)
Előzmény: Silent Bob (8947)
golbat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8948
Akkor válassz pl. egy CS AK47-et/Recon 1-et, BM Rukus-t, egy MOD-ot vagy Emerson-t, ha finnyás vagy a nyitási módszerre. :)

Ha azok nem elégítik ki az igényeid, megintcsak marad a Strider... >:)
Előzmény: Hexenjaeger (8946)
Silent Bob Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8947
Golbat, ezzel vitatkoznék. Nekem van Manixom, sosem használtam ki "maximálisan" a képességeit, mégis nagyon szeretném lecserélni (vagy beszerezni mellé) egy SNG-re. Hogy miért? Szerintem ezt te is tudod... Csak. :D
Szerintem egy átlagember Strider-vásárlása 80% érzelem 20% értelem.
Előzmény: golbat (8945)
Hexenjaeger Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8946
Igazából ugyanarról a dologról beszélünk.Vagy mégsem.Az említett modellek közül egyikkel sem rendelkezem azon egyszerű oknál fogva hogy nem tetszenek, meg nem jön be a póklyuk-nyitás. A Striderek formavilága szimpatikus, bár mondjuk az is igaz hogy beleszeretni azokba se tudnék igazán. Ugyanakkor se krőzus nem vagyok, se nem veszek a vitrinnek cuccot, egyre csak bóklászom a modellek között hogy megtaláljam azt amibe tiszta szívvel beruházom akár Dareiosz összes kincsét is mert annyira bejön.
golbat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8945
Boszivadász: van Para/military-d, Mini/Manix-od, BM Mini/Skirmis-ed? (Mind 4 mm-es pengevastagsággal rendelkeznek.)

Ha nem, akkor értelmetlen a kérdés felvetése (Nem kellene a "csúcson" kezdeni, mert nem fogod tudni kihasználni.)
Ha igen, kihasználtad valaha is maximálisan a képességeiket? Ha igen, a Te késed a Strider, semmi kétség! :)
Előzmény: Hexenjaeger (8942)
golbat Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8944
Kobun, jöhetnek a képek! (Minél több, annál jobb!) :)
Előzmény: kobun01 (8943)
kobun01 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8943

Hali!

 

A számolást csak azért vezettem le, mert sajnos még itt tartunk, hogy az ereedeti ár többszöröse ha nyugodtan hozzá akarsz jutni, de majd egyszer eljutunk oda is...

Nekem egy Drop point SnG V.-m van már jó pár éve(kb.3). Én személy szerint jobban szeretem a Drop point-ot, mint a tanto-t (mármint pengefazont :)) ),tokot nem csináltattam hozzá, clip-pel használom, bár most már kezdek haragudni Mick-re, mert az összes nadrágomat kikezdte már...

Már sokszor terveztem, hogy elugrok egy MTP késtali-ra, de tróger módon még addig sem jutottam el, hogy feltegyek egy-két képet(CRK)az MTP-re, pedig már beígértem golbat-nak.Ezt megpróbálom hétvégén pótolni.

 

(Ha egyszer majd meglesz a Navigator, meg az Escalade akkor csapunk egy versenyt...)

 

Üdv

 

Hexenjaeger Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8942
Hmm, hát akkor belátható időn belül biztosan nem lesz Sztrájderem, de nem is mondok le róla. Mondjuk az érdekelne hogy valóban annyira über-e hogy megéri azt a száz ropit vagy a szerény kis civil életvitelemmel soha a büdös életben nem kerülök olyan helyzetbe hogy kihasználjam extrém tulajdonságait? Ehh, csak filozofálgatok...
tantoknife Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8941
Én most a régi SONY VAIO-m helyett szemezek egy kisebb méretű hasonlóval, ami a mérete miatt 35%-os szorzóval fut a 15"MÉRETHEZ KÉPEST ...SAJNOS.
Ja, én Lincoln Navigatorba szállnék be sötét acélkék színben ....

Ha valaki belegondol, egy 1ooK akkor is összejön, ha magától nekiugrik....átlagban ...van, hogy 109 K vám, ÁFA, szállítás, banki utalás és banki devizaárfolyam miatt ..... van hogy 94 K .... és akkor még olcsóbb, mint EU-s beszerzést forszírozni ..... Tanto
Előzmény: kobun01 (8937)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8940
Hello
Az érdekelne, hogy az egymás mellé tevésen túl mi a tapasztalat ...mert nekem meg egy ismerősőmnek igenis gyakorlati tapasztalat alapján jó a véleményem, mert nem sajnálom és tényleg használom mindenre.....
A Tied Tanto vagy Drop .....? Tanto
Előzmény: kobun01 (8935)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8939
Kobun,

kezd jól alakulni a számolás,, ha reálisan nézzük a helyzetet - ez a számolás figyelembe veszi a két végletet .... de legjobban az utolsó hozzászólásod tetszett.

Érdekelne, hogy miért .... nem a személyes érzelmi rész, hanem a gyakorlati tapasztalat, okok ......

Nekem egyébként kettő van, és egy fél évet kibirok a második
nélkül .... de most 4 év után szeretnék egy új notit, abból is a jobbat a jelenlegi beszámítása mellett plusz egy kis kiegészítő .......... aztán meg talán megcsinálják az RCCC-t, direkt az én kisebb kezemre - sajnos amit hoztam RCC GGT modellt a TNK-tól ...sajnos egy kicsit nagy, pont annyira, hogy kényelmetlen egy kicsit a fogása .....én meg meghozatam, stb ... talán ismerős a dolog, ugye ?


Egyébként Te hogyan hordod ? Tanto
Előzmény: kobun01 (8933)
altefnegy Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8938
Nekem meg olcsó CPS kéne. Komolyan.
Előzmény: kobun01 (8937)
kobun01 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8937

 

Csak azt akartam mondani, hogy hiába kerül az USA-ban annyiba amennyibe sajnos mire ide ér Magyarországra, akkor vagy nagyon sokat kockáztat az ember, vagy sajnos be kell látni, hogy az eredeti ár többszörösével kell számolni...

Amennyiben áron lehetne hottájutni itt az amerikai dolgokhoz, akkor már nekem is jóval több ilyen késem lenne, és most szépen lehajtanám a zsír új Apple Notebook-ot, és belehuppanék egy új Escalade-be......

Előzmény: Hexenjaeger (8936)
Hexenjaeger Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8936
Hát szerintem eme rózsaszín habos fantáziáimat egy velün párhuzamos szebb univerzumból nem is kell komolyan venni:P
Előzmény: kobun01 (8933)
kobun01 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8935

Szia!

 

Igazad van, hogy nagyban hozzájárul magas árukhoz a kisszéria, meg a Strider nagy "sikere", ami viszont tuti, hogy az SnG-nek közel 5 mm vastag a pengéje, míg a Spyderco, Benchmade modelljeinek általában 3 mm körüli, még a Military is csak 4 mm. Ez így nem tűnik nagy különbségnek, de amikor az SnG-met egy barátom Militarí.je mellé tettem olyan érzésem volt, hogy ha akarnám ketté tudnám vágni vele azt. No persze ez nem lett volna olyan egyszerű, de sokkal-sokkal robosztusabb a Strider.

Azért egy komolyabb Snody-ért, vagy Padrue-ért a Benchmade is elkér kb 200-230 USD-t...

 

Üdv

Előzmény: Zozo*HC* (8934)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8934
Sziasztok

Jól tudom azt hogy CPM S30V pengéjük van a stridereknek?? Azt gondolom hgogy az árban nagyrészt benne van a kisszéria és a sok kézi muka árképző hatása, meg  a kis mennyiség, de vajon a valóságban tényleg annyival jobb mint mondjuk 1 csúcsszériás benchmade vagy spyderco?? vagy ha azok gyengébbek akkor miért?? a felhasznált anyagokban nem hinném..talán konstrukciós eltérések?? És télleg ennyire masszívak a Striderek??

Üdv
kobun01 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8933

Re Kalkulátor 2!

 

Valóban számolhatsz a 400 USD-s árral de azzal nem sok mindent érsz el. Ha azt veszed, hogy Németországban az új SnG ára 450-460 EUR, akkor ezt szépen megszorozzuk a 248 Ft-os középárolyammal, akkor ott tartunk, hogy 113K, és kinnt van Németo.-ban.Ha netán szerencséd van és gyors vagy nézel valami német nyelvű fórumon használtad, akkor ahhoz esetleg 300 EUR-os áron jutsz hozzá, ami közel 75K, de használt és jóesetben sincs messzebb Bécsnél, valamint papír, tok(ok) nuku.

Én nem tudom tanto mi pénzt kér az SnG-kért, de én az enyémet még 100K-t sem adnám el....

Előzmény: Hexenjaeger (8921)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.28 0 0 8932
A készletben van két vízszintes tok övre és szíjra (különbség a tokok esetében a tok bujtatójában van illetve ezek a tokok a nadrág bujtatóhoz is kapcsolódnak egy füllel , hogy ne mozogjanak el elővételkor) a'la Kuvasz , és választhatóan egy kydex vagy egy függőleges bőr ....emellett persze rajta a clipsz .. Tanto

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!