Keresés

Részletes keresés

HartaiGyuri Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9006
hogyan mülödik ez az élezö szett? láttam van árulnak dvd nem lehet letölteni ezt valahonnan?
altefnegy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9005
Nem. A Profile nem állítható bele a Triangle alapba, mert más a keresztmetszete. A Triangle követ az alakja tartja meg, nem a vájat. A vájat a horgok, orvosi műszerek, és más, hasonlóan élezhető pengék számára van.
Előzmény: Zozo*HC* (9004)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9004
Szvsz az a Spyderco élező szettbe való beillesztés miatt van, az  árok tartja meg a rudat a műanyag talapzatában hogy ne mozduljon el amíg a pengét tologatod rajta. Remélem nem lőttem mellé:P
Előzmény: zolocz2 (9003)
zolocz2 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9003
Sziasztok!

A Spyderco élező rudakközt találtam olyat aminek a neve "ProFile", ezekben hosszában
árok van.
Mire jó ez ?

Üdv Z!
HartaiGyuri Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9002
nekem a héten meg kell jönnie a d'allara nak már nagyon várom, egyébként a spyderco.com on vannaka fent hatalmas felbontásu képek minden késröl 20mb os körüliek istenien rá lehet nagyitani minden porcikáját látni a késeknek, http://spyderco.com/news/photos.php itt és itt a d'allara figyelem 20mb körüli letöltés http://spyderco.com/news/download.php?size=hires&file=C82BK2.psd.zip
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.04.03 0 0 9001
Nekem legutóbb global priority nem jött meg,:S bár azóta sem tudom hogy az ebay es shop tényleg feladta e vagy sem, na mindegy, azt hiszem belevágok a dologba majd, itthon utánanéztem, 18000 lessz az ára a kés edényben és a moskitó nál is, gondolom extrametál ba is hasonló de csak kb 1.5 hónap mulva lessz raktáron mind  a 2 helyen. A 2 Plázás késes boltban már megsem néztem mióta 30 ezerért akartak native ot rámsózni:):):)
Előzmény: Konnektororrú (9000)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.04.02 0 0 9000
Global Priority Mail vagy Global Express Mail küldés választható. Ezek ide szoktak érni (legalábbis amiket én rendelgetek így, az még mindig ideért). Ami rizikós, az a közönséges levélformátumú küldés, mert a magyar posta (hogy rohadna le a keze) hajlamos eltüntetni.
Előzmény: Zozo*HC* (8998)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2007.04.02 0 0 8999
Elég gyorsan megjött, kb 1 hét. Insurance-ra nem emlékszem, de nézd meg.
Előzmény: Zozo*HC* (8998)
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8998
Huhh télleg nagyon jó áron van, köszi a tippet:D Neked mennyi idő alatt jött meg? Ugye lehet postal Insurance-t választani?? mert nem akarok úgy járni mint a Sting gel hogy csak várom és soha nem jön meg:(:(

Köszi

Üdv
Előzmény: Psychedelicatessen (8995)
tantoknife Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8997
Legalább fényképet lehetne  kitenni vagy  személyesen megtapogatni  ....  arról a  sokat  látott  késről   ?   Tanto
Előzmény: altefnegy (8996)
altefnegy Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8996
Szia!


Legalább leírja mindenki a véleményét. Én az előttem szólónak válaszoltam ("...szükségem van egy "munka"késre, valami emberesebb darabra, ami hasznosabb terepen, mint mondjuk a Native, vagy a hasonló méretű bicskák."), s nem általánosságban írtam. Pont a linóleum/karton vágása nem jutott eszembe ezzel kapcsolatban. Ha városi terepre gondolt, akkor persze más. Nagyjából tisztában vagyok az ilyesfajta tantók használhatóságával, többek között egy "börtönviselt arc" ;) kisebbfajta kését is bírom, s nem eladásra.

Kezdőként első nagyobb késként továbbra se egy hosszú pengéjű tantót vennék, de a tetszési index sok mindenért kárpótol.
Előzmény: tantoknife (8985)
Psychedelicatessen Creative Commons License 2007.04.01 0 0 8995
Nincs mit, örülök, hogy valaki hasznosnak találta. :) Igen, VG10 a penge természetesen. Lighthound-ról rendeltem, összesen 60$ alatt volt szállítással, ennél jobb árat rövid keresés után nem találtam.
Előzmény: Zozo*HC* (8983)
ZOTMUND Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8994
Köszönöm a választ! Kizárólag munka feladatra használnál (nem díszkés lenne), ezért érdekelt a tapasztaltak véleménye, hogy melyiket javasolják. Még egyszer köszi!
Előzmény: golbat (8993)
golbat Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8993
A BG-42 értékállóbb, ha gyűjtői szemmel nézed.
Az S30V viszont ma már elég elterjedt, van vele tapasztalat a gyártóknál bőven - ha hétköznapi és munkafeladatokra szánod, mára az S30V is kiváló választás (főleg a Spyderco késeknél).

Mindig van "jobb" acél technikai értelemben. Ilyen pl. az új Hitachi ZDP-189 porkohászati acél, de számtalan drága, egzotikus acélfajta létezik még ezen kívül is, amiből lehetne kést gyártani, csak nagyon macerás lenne a sorozatgyártás. (Kis szériában pedig győzd megfizetni. :))
Előzmény: ZOTMUND (8992)
ZOTMUND Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8992
Tiszteletem! Késanyagként melyik a használhatóbb? A spyderco mindkettővel gyártja a military-t hosszútávon acél szempontjából melyikkel járok jobban?
Előzmény: golbat (8991)
golbat Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8991
Ed, jól mondtad. Emellett a BG-42 hőkezelése rendkívül macerás, nagy odafigyelést és tapasztalatot igényel, ez sem teszi olcsóbbá késanyagként... (Forrás: Bladeforums)
Előzmény: edrose (8986)
pepe326 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8990

Üdv.

 

Rég írtam gondoltam beleugatok má kicsit a topikba :-D.

 

Nekem spec a tanto formavilág egyrészt jobban tetszik, másrészt jobban tudtam használni EDC re mint a drop point késeimet. A kérdés tényleg az hogy mire. Hát szerintem Drop point : konyhai munkálatok, pucolás, szeletelés, faragás stb.

Viszont semmi nem szolgált olyan jól mint a Kershaw Storm tanto a ház körüli munkákban. Pl az emlegetett PVC bár én padlószőnyeget is stabilan tudtam vele szabni. Nagy hátránya ennek a bökőnek az volt hogy kb 1 hét alatt elkezdte falni a rozsda ;-). Persze örömmel kicserélték volna egy másikra anyaghibára vonatkozva, de ezutánn elveszettem a hitem a Kershaw irán.

 

Szerintem mindenki maga tudja hogy mire kell neki az aktuális EDC és aszerint válasszon pengeformát. de lévén hogy az ember már a második kését sem azért veszi mert azzal jó PVC-t vágni, hanem azért mert szereti a késeket így inkább azt mondom. Mindenki vegye ami neki tetszik :-DDDD

 

Pá mindenkinek

tantoknife Creative Commons License 2007.03.31 0 0 8989
Hello
RCC GGT eladva, eddig az SNG zárolva volt, most lehet az SNG-re érdeklődni.

Az utolsó Smers -3 ra van jelentkező, de ha vaalkit érdekel még.... szóljon ......illetve van még NOKSZ KOMAR nyakkés.

Tanto
Előzmény: tantoknife (8916)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8988
Én annyit tennék hozzá, hogy állítólag a BG-42 képességeit pont CR hozta fel, állítólag az edzés és az edzés előtti fémmegmunkálás révén .... Tanto
Előzmény: edrose (8986)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8987
Bocs, de lemaradt két dolog:
- viszonylag hoszabb pengéknél szerintem a drop jobb, a tanto hegyet(ameikai :)) kevésbé tudod a nagy távolságban lévő nyéllel kellően irányítani
- az amerikai tanto hegy elülső éle igencsak alkalmas véső jellegű munkákra,
lyukfúrásra , stb stb stb
Szerintem.
Tanto
edrose Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8986
Mind a kettő klassz acél, mondjuk a BG-42 nem porkohászati, de sokan esküsznek rá, vagy sírják vissza (pl. Chris Reeve-nél, aki erről ált át az S30V-re). Nem könnyű élezni, ahogy olvasom. A Military esetében az sem elhanyagolható tényező, hogy BG-42-vel csak a limitált karbonmarkolatos változat jött ki, amely kb. 1/3-dal drágábbá is teszi, mint a G-10-es markolatú! Viszont állat, úgyhogy ha a különbség nem számít, vedd azt. Abban már mindkét oldalon van rejtett belső liner és így persze a legeslegutolsó változat, ami a Militarynál a folyamatos fejlődés aktuális csúcsát is jelenti, a zár anyagában is.
Előzmény: ZOTMUND (8984)
tantoknife Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8985

Hello

Bocs, de  nem igazán értek  Veled  egyet.

Egy  tantohegy, és  itt  pontosítani kell, hogy  pontosak lehessünk  -   amerikai  tantohegy -  igenis  elég  kényelmes  munkakés  -  egyes  esetekben.

Ha  valami  közepesnél keményebb felületet, anyagot  kell   hoszabban  vágni - pl. linóleumot, vastag  kartont, stb stb  ,  akkor  igenis  az  amerikai  tantohegy , pontosabban  a  hegy  előtti  pengerész  egy kis  döntés  mellet iegncsak   metszőképes  egy  élrész, szemben a  drop  pointos  heggyel .....  de nem kell hinni nekem,  ki kell próbálni.  természetesen nem tudom azt mondani, hogy mindenre  ez a  legjobb  él  és  hegykiképzés ...de   adot  típusú  tevékenységre  jobb, mint  más  késhegyek.

Bocs, de  szerintem  ez  egy kicsit  pontosabb . Tanto

Előzmény: altefnegy (8978)
ZOTMUND Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8984
Szép estét!

Kérdezném a szakértőket: Spyderco military CPM-S30V vagy BG-42 pengével a jobb és az eltérés a két anyag között a használatban miben jelentkezik??? Köszönet a válaszért!
Zozo*HC* Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8983
Hali

Hogy én mit gondolok?? IRTÓ HÁLÁS VAGYOK EZÉRT A VIDEÓÉRT:D a sima delicával szemben a native ot jobban preferáltam eddig, de ez a wave es megoldás fantasztikus, és SD re sokkal jobb mint bármi amit eddig láttam:D azt hiszem nem is native ot fogok venni hanem 1 delicát aztán később meg 1 endurát, csakis Wave eset:D ugye VG-10 a penge??

Köszi
Üdv

Zozo
Előzmény: Psychedelicatessen (8969)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8982
Jaigen, az egyszerűbb emberek levegőt sem kapnak, ha mondjuk csomagbontáshoz előrántok egy kést a zsebemből, mire pislognak egyet, már el is tettem :-)
Előzmény: altefnegy (8981)
altefnegy Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8981
Az egyszerűbb embereknek azért egy fekete tantó sem a mindennapi kategória. ;) Azért ne zárd ki később egy másfajta pengeforma megszeretését se. :)
Előzmény: Törölt nick (8980)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8980
Én is bízom benne :-)
Igazából nem tudom eldönteni, hogy a tanto-t az esztétikuma miatt kedvelem-e, de eddig nagyobb gondom nem volt, persze gyakorlati tapasztalatom kisebb késekkel volt csak. Ami nagyon bejött még az a CS kukri, csak az borzasztóan nagy, és feltűnő, "normális" emberekkel való erdei kirándulás közben meg pláne :-) Na aztán azzal lehet dolgozni :-)
Előzmény: altefnegy (8978)
altefnegy Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8978
Remélem elégedett leszel. A tanto forma nem kifejezetten munkakésnek való. Az alsó keresztvas bőven elég munkára, sőt sokszor praktikusabb is. A nem rozsdamentes acéloknál mindig ez ajánlott.
Előzmény: Törölt nick (8975)
altefnegy Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8977
Még egy kis off. ;) Erre az élményre bármilyen nagy fekete terepjárót lehet rendszeresíteni, sötét fóliás ablakokkal... ;)

A mégoffabb. Ez a legenda. A valóságban még most sincs légzsák benne, mert ebben a méretkategóriában nem kötelező. A gyűrődőzóna szinte tökéletes hiánya egy ideig mindent elsöprővé teszi a kasztnit, de egy bizonyos sebesség/ellenfél súly felett nagyon csúnyán törik. Illetve a paciens vidáman ül az alig törött kocsijában, miközben a lassulástól leszakadt a lépe. (1x1x1 betonkockával legfeljebb promóvideóban ütköztetnek.)

Én is mindig eljátszogatok a lottóötös utáni autóparkom gondolatával, de egy ilyen csak játszóautónak lenne. Arra viszont tökéletes. :)
Előzmény: laikus_ (8974)
laikus_ Creative Commons License 2007.03.30 0 0 8976

Tömör, összefésült deszkákból, egyedileg készült fa ajtó, az a típus, ami még Z alakú erősítéssel is el van látva. Felénk nyílt volna... A fa annyira átnedvesedett, hogy már alig akart törni - inkább csak szakadt, szálasan.

A nyitási metódus az volt, hogy az ajtó lap jobb felső sarka és a tok közé bevágtam a DB-t, majd feszítettem. Ettől a sarok pár centit kihajlott a tokból. A keletkezett rés legalsó pontjára be az AR-t, újabb feszítés, újabb pár centi kihajlás, DB ki, és így tovább lefelé - cserélgetve a késeket. Ahogy haladtam lefelé, egyre nagyobb erőre volt szükség, ezért kellett a végén már taposni... Közben pedig, amikor már hozzá lehetett férni, egy kollega húzta is a felső részt. Végül kiszakadt... :)

Fotó sajnos nem készült róla, mert 1. váratlan helyzet volt, a probléma megoldására koncentráltam - eszembe sem jutott, hogy fotózzak 2. ha eszembe jutott volna, akkor sem hiszem, hogy értékelhető kép születik pl. egy telefonnal, mert eléggé féhomályos, sötét helyen történt...

Előzmény: tantoknife (8967)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!