Keresés

Részletes keresés

balcsi73 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 432
A hex rendelésről csak annyit hogy találtam feketében de mindenhol csak egyfajta elektronikus pénztárcával lehet fizetni és nekem pont nem az hanem egy másik van.Szóval nyitottam másikat de mire az utalás rámegy jövő hét lessz.DE intézem ha megvan szolni fogok.(egyébként 3db rendelek)
otto22 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 431
Igen ,pl.:nagyüzemi termelésnél,gépesírésnél,stb.De a régi hagyományos módszerekre gondoltam , mert amcsiban még a panos módszerhez is kell engedély.Attol függ mi számít nagyüzemi módszernek mert ha 2 m X 8 m -es paddal és egy bobcat-tel akarok mosni már az is nagyüzeminek minősül.Aszt hiszem.Ha valakinek vannak ien kósza ötletei nemcsak nagy fába vágja a fejszéjét de tönkreteszi magát anyagilag mert nem éri meg,mert még egy akora géppel sem lehet gazdaságosan termelni,ez csak hobbinak felel meg de annak nagyonjó.Kint vagy a természetben,mozogsz ,gyönyörű a táj látványa (ha a sok szétdobált szemetet nem zézed),kell enél több.Szerintem nem.
Előzmény: Törölt nick (429)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.10 0 0 430
Oh, meg is feledkeztem róla.
Aki valamilyen gyári felszerelést szeretne az küldjön nekem egy e-mail-t, segítek.
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.10 0 0 429
A fórum szabályzatából:
"Felhasználási feltételek
(...)
Nem használhatod Fórumainkat reklámtevékenység folytatására, kivéve, ha erre írásos engedéllyel rendelkezel a Szolgáltatótól."
Egy konkrét cím megadásával félek, megszegném ezt a szabályt.

Vannak olyan amikor már bányászati engedélyt kellene kérni, de ennél többet nem tudok róla. Ezt onnan tudom, hogy pár évvel ezelőtt valaki kért ilyen engedélyt aranymosásához. Valószínűleg nem jött be neki a dolog, mivel rossz helyen keresett.
otto22 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 428

Szia.

balcsi73 fog rendelni nekem is.Nekem is feketében kellene mert itt a dunán szerintem az lenne a legjobb.

Előzmény: nattila34 (427)
nattila34 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 427

Szia otto22

Ha kérhetnék én is 1 fekete Hexet.

Előre is köszönö.

nattila34

Előzmény: balcsi73 (423)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 426

Ezzel teljes mértékben egyetértek.Nehogy megkönyítsük az aranyász életét.Még az a szerencse hogy bányászati engedélyt nem kell kérni,mint amerikában.Ott még a pan-os módszerre is kell engedély.Ha jók az ismereteim.Köszönöm a gyors választ.A linket azért bemásolhattad volna (www.) nélkül.Igaz én ennél drágábban vettem de folyóméterre ami 3199 Ft / fm.Lehet ha türelmesebb vagyok találtam volna jobbat olcsóbban,de nagyon elkapott a gépszíj.Nemigazán bírok magammal.Pedig a mondás is azt mondja "Türelem aranyat terem" :)  :D 

 

köszönök mindent.

Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.09 0 0 425
Közkívánatra.
Kértem egy árajánlatot az egyik olyan cégtől amit a Google a "mikro bordás gumiszőnyeg" keresőszóra kiadott. Ezt válaszolták:

(...)
Köszönjük érdeklődését.
Van lehetőség kiskereskedelmi tétel megvásárlására is, általában 1 200
mm tekercsszélességek vonatkoznak a sűrűbordás gumilemezre, da kívánt
hosszt méretre vágjuk.
Ára 2 200 Ft + Áfa / nm


A cég nevét és a címet inkább nem írom le, mivel nem szeretnék a fórum szabályzata ellen véteni.

Szivattyúhoz a helyi önkormányzatól kell engedélyt kérni. Hát, szerintem az sem mosott aranyat aki ezt kitalálta...
balcsi73 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 424
Hind 2-től kérdezem hogyan oldotta meg a szivattyúd hangtompítását +a padodon abordás gumi le van-e ragasztva a padhoz ?Gondolom hogy nincs,hogy le tudd öblíteni a végterméket egy külön edénybe.(vagy ne így van).Egyébként kösz a címet utána nézek!
balcsi73 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 423
OK ! Most olvasom hind2 által írt címet ha kell valakinek most szóljon mert egy -két napon belül rendelek.
balcsi73 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 422
Egyébként én mikrobordás gumit egy csapágyboltban kaptam(2600/m)áron.Amúgy meg rendelnék hex pant nekedis meg másnak is csak eddig senki nem küldött címet.
Előzmény: otto22 (414)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 421
Biztos nagyon zavaróvagyok,de még egy kérdés.A szivatyús megoldáshoz nem kell engedély?Még nekem nem aktuális,mert egyenlőre nem lessz szivatyúm,de szeretnék egyet.Nagyonszépen köszönöm a segítségedet.Nagyon sokat segítetetek.
Előzmény: hind2 (420)
hind2 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 420

A guminak tapasztalatom szerint nagyobb szög kell a psztónál, nekem 12-15 fok között működött jól.
Fontos hogy jól tisztuljon a gumi, mert csak úgy fognak a bordák, kis szögön hamar telítődnek. Én inkább a vízet szoktam állítgatni .

Ezt a profilt nem próbáltam, de ránézésre remekül fog működni.
Előzmény: otto22 (418)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 419

Na így a tuti.Mostmár rendesen lehet látni.

 

Előzmény: otto22 (418)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 418
mindegy nem bírok képet feltölteni. talán most!
Előzmény: otto22 (417)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 417
előbb vagy utóbb csaksikerül képet feltöltenem!
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 416
iet sikerült vennem,majd egy kicsivel kisebb bőlésszöget adok neki,a mosásnál.
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 415

szia.Köszönöm szépen a tanácsot akkor sietek megvenni a gumit mert mindjárt zár a bolt.Köszi-köszi-köszi.

Ui:látom egy nap te is töbször nézegeted a fórumot.Énis felnézek egy nap vagy ötször.

 

Előzmény: hind2 (413)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 414

szia balcsi73.

Ha esetleg rendelnél pant,tudnál egyet nekem is rendelni?Nekem azért nehézkes a rendelése mert angolul az össz tudásom yes,no.Nekem feketében kellene.A duna meik részekörül laksz?Amikor én horgásztam lehettem kb 13-15 éves azért foglalkoztam csak a vízzel.Mostmár nem igazán horgászom,de mostmár engem sem csak a víz érdekel,hanem a környezete is.

Előzmény: balcsi73 (410)
hind2 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 413
A rádiuszos gumi is működik, akitől én lestem el azt használta. Nekem volt fenn a padon mindkettő egyszerre, azt láttam, hogy a már megfogott anyag könnyebben tovább vándorolt a rádiuszosból. Ki kell tapasztalni a pad, és a víz beállítását és remekül fog működni.
Előzmény: otto22 (412)
otto22 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 412

szia hind2.

Végre találtam gumit,de sajnos rádiuszos az alja.Nemtudom az is jó?Lehet vele dolgozni vagy eléggé nagy a veszteség.Mert ugyan találtam másik helyen is trapézosat,de nagyon drága.Visszaolvastam a fórumon és láttam hogy azt írtad neked jobban bejött a trapézos de azt nem írtad hogy a másik menyire volt rossz.Esetleg egy tízes skálán menyire értékeled.

Elöre is köszönöm a válaszod.

hind2 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 411
A hex pant a goldprospectorssupply.com ról rendeltem, a postaköltsége 35 dollár volt 3 darab esetén, egy darabnál sem sokkal olcsóbb. Mostani dollár árfolyamon kb 6500 forintból érne ide 3 darab esetén. Sajnos a fizetés csak úgy lehetséges, ha elküldi az ember a hitelkártya számát mail ben, ez pedig nem túl biztonságos, ezért én nem is akarok onnan rendelni.
Nem a hex az egyetlen megoldás, van akinek egyáltalán nem jött be. Talán érdemes lenne szétnézni az európai piacon hátha van valami elérhető áron.
balcsi73 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 410
Sziasztok!Régóta olvasgatom a fórumotokat ,plusz még elolvastam egy könyvet is a dologról,szóval egye jobban kezdek beleszeretni a dologba.Most kezdem el a padomat építeni a minta hind 2 padja lessz,betyár jól néz ki.Mosásra alkalmas helyet már találta a Dunán,én horgászat közben már nem csak a vízzel foglalkoztam. A hex pannal kapcsolatban ha valaki rendel nekem is tudna egyet rendelni,vagy ha ez nem megoldható akkor adnátok egy címet ahol én is tudok rendelni.Előre is kösz.
otto22 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 409

Szasztok.

Még nem tudom biztosra , az összes részletet , de biztos hogy gumi borítású . Eggyenlőre csak kicsiben gondolkodom , mert ezek a piszkos anyagiak nem úgy akarnak összejönni ahogy elterveztem .Összecsukható , kb 35 X 200 - as lesz , fenyőfából . aztán majd egy kicsit később szeretnék egy 80 X 300 - asat,alumíniumból,szintén összecsukhatót.De még mindíg nem találtam megfelelő gumiborítást . Most is megyek a practikerbe szétnézni hátha találok valami jót . De ha nem találtam a neten egy boltot remélem hogy ott találok . csak az a baj hogy a honlapukon olyan tipusu van fent , amin 5mm - enként vannak a bordák . valahol csk találok olyat ami jólessz . Mint ahogy írtad egy lemezzel is lehetne csinálni igaz nagy veszteséggel , akkor mindegy hogy mien gumit veszek csak legyen rajta borda?

 

Köszönöm a segítséget , és a tanácsokat

Előzmény: Törölt nick (408)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.07 0 0 408
Otto22!

A pad borítása valóban egy fontos tényező. De a pad dőlésszöge legalább, ha nem még fontosabb. Például, egy jól beállított lemezzel akár borítás nélkül is lehetne aranyat mosni. Igaz, nagyon lassú és veszteséges eljárás lenne.
Amikor neki látsz az aranymosásnak, helyi aranyszemcsék méretéhez megfelelően kell beállítanod a padot. Ilyenkor általában érdemesabb a sok lúd disznót győz elvet követni. Azaz a kisseb szemcsékhez igazítani a pad dőlésszögét, mivel valószínűleg abból lesz több.
A többit már hin2 leírta.
Az uticélok már nagyábból tisztázva vannak (+/-50km :-) de a mikor már kérdéses. Őszintén szólva arra is volt tervem de már nem fogom tudni tartani. Szóval csak annyit tehetek, hogy neked is időben fogok szólni.
Milyen padod lesz?
nattila34 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 407
Kérdezném, hogy 1 darabot is lehetett rendelni, vagy volt valami alsó limit?
hind2 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 406
Üdv!
A hex pan már elkelt, és nem is tervezem a rendelést, sajnos nagyon megbonyolították.
Előzmény: nattila34 (404)
otto22 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 405
Sziasztok . ha valaki rendelne pan-t , nekem is kellene egy hex gold pan , feketében .
nattila34 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 404

Üdvözlet minden fertőzöttnek!

Olvastam, hogy valakinek volt eladó HEX panja, érdekelne, hogy esetleg megvan-e még.

attila34

 

otto22 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 403

Szia hind2 : Igen . Ezt hírtelen felindulásbol írtam , nem gondoltam át rendesen . Nameg tapasztalatom sincs , még egy picike se . Zöldfülü amatör vagyok , de valahol el kell kezdeni . Ettöl a képtől nagyon kivagyok . Tudtátok hogy a fórumon egy sújos betegséget terjesztetek ? a neve : ARANYLÁZ . Én is elkaptam . Már nagyon várom hogy mehessek a partra . Asszem fanatikus leszek , vagyok , vagy valami ijesmi . Nem akarom az összes szemcsét hazahozni , nem is tudnám mert úgylátom te már hazavitted . :)

 

Szia davej : Remélem kibirom míg a víz elvonul . Bár nem biztos . Van valami ötleted hogy hová akarsz menni ? Mert van autóm , aztán nekem majdnem mindegy hova megyünk . Az e mail címem otto22@freemail.hu .

 

Szia papaver : Hozád is ugyan ez a kérdésem , kb tudod hogy hova akarsz menni , és kb mikor ? mert megyek erdélybe esküvőre , és ha már ott vagyok akkor megyek a Tiszára 1 napra Zalau közelébe . Bár lehet hogy oda kell engedély . Nem tom .

Előzmény: hind2 (402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!