Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1179

Uszkve 10 eve letezik HBCI, termeszetesen SEPAt is tudsz intezni interneten keresztul, de azert hulyezd tovabb a bankot batran. Nyilvan ok a hibasak azert, mert te meg mindig a kokorszakban elsz, es a szamlavezetesi koltsegeket sem hasonlitottad ossze.

 

https://www.commerzbanking.de/P-Portal2/XML/IFILPortal/pgf.html?tab=12&doc=/de/gb/hauptnavigation/1/2/contentseite_zf__starmoney.htm

 

Wichtige Funktionen
Überweisungen, Terminüberweisungen und DaueraufträgeSammelüberweisungen und -lastschriftenEU-/ SEPA-ÜberweisungDTAUS-SchnittstelleVerwaltung der KontoumsätzeDepotbestand abrufenMultibankfähigDatenimport, - exportAutomatische DatensicherungKategorien, KostenstellenAdressbuchfunktionAuswertungen, Reports

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1174)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1177

szerintem egy szoval se irtam hogy ne ott nyissanak szamlat.

 

a sztory onnan indult hogy nemet munkaltato utal e kulfoldi szamlara.

en meg leirtam hogy utal.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1176)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1175

ismerem a Postbankot.nem veletlen nem ott nyitottam szamlat.

Előzmény: Törölt nick (1174)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1173

ugyanezert kertem a fizum a nemet szamlam helyett a hollandra.ket kattintas es a hollandrol barhova utalok a nemetrol meg csak akkor tudtam ha bementem a bankba.persze 5kor zarnak...

Előzmény: tutis (1172)
tutis Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1172

Egyszerübb lenne nekem Otp devizaszámlára utaltatni a lét mert igy neten keresztül eltudnám intézni minden "kötelezettségem".

Egy bank=egy probléma!Szerintem....:)

Előzmény: Törölt nick (1165)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1171

délen.északon nagyobb az esély a kurdokra.azoknak ne köszönj úgy hogy merhaba mert nem értik meg.

amúgy külsőre nehéz őket megkülönböztetni.

 

a töröknek azt mondod hogy Madjarstanból jöttél megpuszil.ha azt mondod neki az alma az elma a zseb az cseb akkor örül.

a kurdnak nem tudsz igy villogni.:DDDD

Előzmény: Dózerbike (1169)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1170

Szerintetek egy német cég elfogadja az Otp-bankszámlát?Vagy csakis ott nyitott számlára utalja a lét?

 

miért ne fogadná el? október óta én se a német bankszámlámra kértem a fizetésem mert tele volt a hócipőm hogy a Commerzbanknál havi 8,50 a számlavezetési dij és 3,50 a készpénz felvét és ha külföldre akarok utalni akkor be kell slattyognom a bankba és kitöltenem egy ürlapot és igy megy a SEPA utalás.

 

munkáltatomnak leadtam a holland ING számlaszámomat,neten a világ összes valutájában utalhatok,neten intézhetek mindent,és a negyedéves dijam 3,50.

 

volt lakótársam OTP devizaszámlára kapja a fizetését,lengyel ismerősök lengyel zloty számlára.1nappal később megy át. 

 

Cloppenburgban teszteltük a Commerzbankot és a holland ING bankot.

leszaladtam a Nettoba 3 sörért,kártyás fizetéssel,Commerzbank kártyával.

utána leszaladtam a holland kártyámmal,szintén 3 sörért kártyás fizetéssel.

mindkét kártya chipes kártya.

 

eredmény:

 

a holland ING óra perc másodpercre azonnal könyvelte a 3 sör vásárlását,a netbankon ellenőriztük.nem volt jutalék,levonás,semmi

a német Commerzbank 2nap!!!! múlva vezette át az aktuális egyenlegen hogy kártyás fizetéssel vettem 3 doboz sört a Nettoban.

 

szóval szomorú de hanyagolom a német bankszámlámat.

Előzmény: tutis (1162)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1169

Újabb kérdésem :-)  :  északon, vagy délen van több török?

 

És Ausztriában mi a helyzet? Mennyire vannak "egzotikus" bevándorlók?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1168

De ha csak azt a 10 %-ot nézem, már az is elég nagy probléma.

 

...es innentol automatikusan adja magat a balhe a munkaltato es a munkavallalo kozott, hogy az aututalasi es konverzios koltsegeket ki viselje. Boritekolom, hogy egy ilyen otlettel barmelyik munkaltato csuklobol elhajt a francba (nyilvan nem szemelyesen rad ertem).

Előzmény: Dózerbike (1167)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1167

Nekünk többször utaltak már Németo.ból pénzt, itthoni Tak.szöv.-es számlánkra. De egyik az, hogy csak Ft-ban vehettük fel a pénzt, a másik meg, hogy kb. 10 %-al kevesebbet kaptunk, mint a hivatalos árfolyam. Az OTP sem a rugalmasságáról híres, ha meg még a német cég sem, az, akkor veszett ügy.

De ha csak azt a 10 %-ot nézem, már az is elég nagy probléma.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1166

EU es SEPA ide vagy oda, nem fognak kulfoldi szamlaval szarakodni kulon a te kedvedert a berszamfejtesnel - arrol nem beszelve, hogy pl a kozuzemi szolgaltatoknak sem fogsz tudni bevonasi megbizast adni egy kulfoldi szamlara.

Nyitsz egy szamlat helyben, csokolom.

Előzmény: tutis (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1165

A bankszámla nyitás ingyenes. Miért nem a tutira mész???

Előzmény: tutis (1162)
PiciPeti22 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1164

Bad Sackingen ből van valaki ??

A79 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1163

Sziasztok !

4 hónapja élünk egy Frankfurt am main melletti városban,Offenbacban férjemmel és 7 éves kisfiunkal.  Egy úgyszintén gyermekes magyar családdal szeretnénk ismerkedni szoros baráti kapcsolat kialakulásának reményében, a környéken. 

“Nagyra becsülöm azt a barátom, aki időt talál számomra a naptárában, de még jobban szeretem azt, aki elő sem veszi a naptárát, ha rólam van szó.”
(Robert Brault)

:)

tutis Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1162

Szerintetek egy német cég elfogadja az Otp-bankszámlát?Vagy csakis ott nyitott számlára utalja a lét?

 

tutis Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1161

Hello.Nekem is van egy ilyen ajánlatom.Jan 2-án kell menni Ausztriába szerzödést kötni.

Zeg-i érdekeltségü vagy te is?Amugy eddig korrekt amit az ember elmondott...Majd meglátjuk.

Előzmény: blackgarde (1157)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1160

javitás...autó témában tudok hozzászólni.ökörtóni sofőr gajravágta a T4-es transportert...

 

csere:

 

-generátor

-öninditó

-hengerfejtömités

-vizpumpa

-ez meg az

 

számla: 2200euro netto

 

a teljes T4-est vette a cég 1900euroért...

 

Nachstern varrógépet irtál :DDDD apá varrógépműszerész.hasra lehet esni a műhelyében a Németországból behozott "csak pici hibája van" varrógépekben... van amelyik noname gép,vagy ha azonositható az alkatrész 25-30ezer HUF és akkor még hozzá se lett nyulva...

Bayern73 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1159

nem hinném hogy átverés lenne mert rakosgatják szorgalmasan a napelemeket és a napkollektorokat.

ahol most laktam csak az istállók tetején volt annyi napkollektor mint a telek kétszerese.

 

mig fenn északon a szélerőmű a menő erre lefele délen a napelem és a napkollektor.

Előzmény: blackgarde (1157)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1158

München környékén nagyjából minden háztetön van napelem, nem is kevés. Gondolom nem oda nöttek, hanem telepítik különbözö cégek öket. Többet nem tudok a témáról mondani.

Előzmény: blackgarde (1157)
blackgarde Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1157

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy valaki hallot már közületek a München környéki napelem panel telepítő munkáról??Vagy ez is csak átverés???Magyar cég kinti munkavégzést ígér!Valakinek infó???

Előre is köszönöm ha valaki tud valamit!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1156

A feleségem már vett egy varrógépet, mert egy nadrág felvarrás is horror áron van :-)

Előzmény: nosztalgika02 (1154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1155

http://www.my-hammer.at/

 

Itt lehet szakembereket találni, de a legjobb ha kollégák ajánlanak valamit, vagy a környékeden látsz hirdetéseket újságban, stb.

Előzmény: Dózerbike (1152)
nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1154

Az én tapasztalataim szerint alig-alig javítanak már valamit. Cipész pl. vidéken alig-alig található. Ruhajavító akkor van, ha van a városodban egy nagyobb török klán, akik általában ruhajavítással foglalkoznak, meg az építöiparban szorgoskodnak, illetve döner kebabos gyorskajáldát üzemeltetnek (többnyire nagyon jól föznek). Ha német javítja meg a ruhádat, akkor azt olyan áron teszi, hogy abból már vehetnél újat is...

Előzmény: Dózerbike (1152)
nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1153

Ok, értem :)

A jófej fönök meg a klassz kollegák tényleg megfizethetetlen elönyök (tudom, ismerem saját börömön is, meg az Uram börén is).

Előzmény: Szipolyka. (1141)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1152

18 euro az tényleg nem sok, még itthon sem egy női fodrászért.

Igen, én is így vettem itthon Siemens mosogépet olcsón. Benne volt a szűrőjében egy fémpénz, ennyi baja volt. :)

A 240 euro az viszont már komoly, nem tudom megérte e egyáltalán. Nálunk a háztartási gépek épp mostanában adták be az unalmast. Először a mosogatógép, pár nap mulva a mosógép, most meg a gázbojler. Szerencsére mindegyiket meg tudom javítani, ha kisebb baja van, ha meg nagyobb, akkor meg nem érdemes javítani úgysem. 

Igazából azért kérdeztem ezeket, hogy mi pénzt lehet ott kint elkérni a különféle szolgáltatásokért. Én nem igen szeretném ezeket igénybe venni, ami kell, a többségét én megcsinálom magamnak.

A 180 Euros ajtónyitás sem gyenge! Én ha itthon elkérek egy ilyenért netto  5-6 ezret, akkor már "örülhetek.

A következő kérdésem, mennyire van igény a különböző javító szolgáltatásokra, és mennyire könnyű vagy nehéz rá találni embert?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1151

Egy barátomnál a mosogatógép javítás 240 Euró volt, a Pellet kazán vezérlése meg garanciaidön kívül 1200 Euró, számla nélkül, okosban, feketén...

Vannak árak az biztos, csak feketén lehet elfogadható áru szakembert találni.

Előzmény: Szipolyka. (1149)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1150

Nekem volt idén egy ajtónyitás. 5km-röl kijött a lakatos, egy perc alatt kinyitotta, két perc alatt számlát írt, majd ment is, mindezt baráti 180 Euróért (kb 50.000Ft)

Előzmény: Dózerbike (1147)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1149

> Úgy tudom, a lakhatás mellett, a szolgáltatások is sokba kerülnek ott. Pl. egy lakatos mennyiért nyitja ki az ajtód, vagy egy gázszerelő mennyiért javítja meg pl a gázkazánt?

 

Hát erről nem sok fogalmam van. Az emberi munka sokba kerül, az biztos. Így aztán amikor beletört a kulcs a zárba, akkor inkább kipiszkáltam kínkeservesen, hosszas pepecseléssel, aminek a során többször ott tartottam már, hogy odaqrom az egeszet, es elmegyek egy szallodaba lakni :-D De a vegen sikerult :-D

 

Eddig bérelt lakásban laktunk, ott ha valami volt, jött a házkezelőség, és megcsinálta. Most kezdődik az igazán önálló élet, egy éve költöztünk a saját házunkba. Ezidő alatt az ominózus kulcsügy kivételével még nem romlott el semmi... Egyébként vajh miért lehet osztrák lomtalanításokból jutányos áron kishibás mosógépeket, tévéket és egyebeket venni? Mert az emberek javíttatás helyett alig valamivel többért inkább újat vesznek. Ez sokmindent elárul...

Azért van, ami nem drága, például a fodrász 18 euróért vágja le a hajamat (de én szárítom meg). Bicikliboltban a bicaj javítása is szinte alkatrészárban történik. De ha a hőszivattyúnk mondjuk a gari lejárta után találna meghibásodni, attól az ég óvjon. Márkás cuccok javítása általában q. drága.

Előzmény: Dózerbike (1147)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1148

nem kell hogy felálljon a szőr a hátadon, mivel az a megjegyzés nem neked szólt. Akinek szólt, az vette a lapot, és jól is reagálta le. 

Így van, én is oda készülök, így nem is értem, ezt az egészet miért nekem, vagyis főleg miért ilyen hangnemben írtad.

Előzmény: Kovács szaki (1146)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1147

Oké, akkor bízhatok benne, hogy csak ilyen speciális esetekben, mint a tied, fizetnek rosszabbul a gyüttmenteknek. :)

Amúgy a mig itthon volt munka, nagyon jól kerestem, eszem ágában nem lett volna külföldre menni. És ott most is van elegendő munka, ezért bízom benne, hogy előbb utóbb jól fogok ott is keresni.  

Úgy tudom, a lakhatás mellett, a szolgáltatások is sokba kerülnek ott. Pl. egy lakatos mennyiért nyitja ki az ajtód, vagy egy gázszerelő mennyiért javítja meg pl a gázkazánt?

Előzmény: Szipolyka. (1145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!