Keresés

Részletes keresés

wapdigit Creative Commons License 2009.09.30 0 0 18395
bekavart az index és ez már nem a medencés fórum?:))
kókuszka Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18394
Hődob-nak hívják.:o))
Előzmény: nyárimádó (18393)
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18393

Lehet nem jól írtam, hogy puffer. Végül is ez még leszed a füstgáz hőmérsékletéből, hatalmas bordázott cső, azaz leadja a meleget még ez is. Azt hogy minek hívják nem tom.

Bocs, ha nem az a neve.

Üdv

Előzmény: kod1111 (18388)
Nonamona Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18392

Szia! Akkor érdemes most még rendbehozni a vizet! Az 2-3 nap alatt kitisztul. De tényleg nincs más dolgotok. Minél tisztábbal tudod téliesíteni, annál könnyebb lesz tavasszal megnyitni! Mi a folyamatos karbantartás mellett/után 2 óra alatt téliesítettük. (szétszereléssel, elpakolással, szolár feltekeréssel, betakarással)

Mi télen, ha arra jártunk (mert nem az a téli lak, mint a nyári :-( ) max. leszedegettük a tetejéről a faleveleket, hogy könnyebb legyen majd a kezdés. Ne pánikolj, ha látod, hogy jégpályának is alkalmas vastagságú jég lesz rajta. :-) Semmi baja nem lesz tőle. Nekünk ajánlottak jégtesteket, de soha nem tettünk bele. És nem hiányzott.

 

Egyedül arra vigyázz, hogy a beömlő nyílás alá ne sokkal menjetek alá, mert a kollégám 30 cm vizet hagyott benne az alján, és télen az egész medijét összeroppantotta egy szélvihar! Ja! A vízmennyiség ellenőrzése! Mi a beömlő nyíláson szoktunk hagyni egy hosszabb gégecsövet, mert ha esik, esetleg emelkedhet a medence vízmennyisége. Ezt, hogy ne a medence alá folyjék, a gégecső hivatott elvezetni. Volt már olyan is, hogy szivattyúzni kellett kora tavasszal a vizet, mert sok volt az eső + megolvadt a jég a tetején. És a legfontosabbb: tavasszal úgy levenni a takarófóliát, hogy először leszivattyúzni róla a vizet, hagyni megszáradni a fóliát, és úgy leszedni, hogy véletlenül se boruljon bele a szemét. 

Előzmény: tücsök01 (18387)
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18391

:)))

Nem írtam ki teljesen, tehát rossz vagy, mert rosszra gondolsz, de amúgy igen:)))

 

Előzmény: kókuszka (18386)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18390
Figyelek ám ide is. :-)))
Előzmény: kod1111 (18388)
ciszterna01 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18389

Sziasztok!

 

Sok érdekes és hasznos információt találtam ezen a fórumon. Én csak egy ciszternát (helyesebben viztározót) szeretnék épiteni kb. 3x3x3 m vagyis olyan 25-30 m3 nagyságban. Mi is a konszenzus atekintetben, hogy egy ilyen épitmény hogyan kivitelezhető nagyon fejlett infrastrastruktura nélkül házilag? Ebbe beleértem az elérhető kőműves szaktudást is, mert az ugye ha nem rendelkezik tőkével és fejlett infrastruktúrával, akkor gyakorlatilag házilagos elkészitési módnak minősül.

 

Az egybeöntött monolit betonra nem látok esélyt, ennek valószinűleg olyan költsége lenne, ami már nem éri meg. Ehhez szerintem kétoldalon kellene megzsaluzni a falat, és emiatt a földet is legalább 1-1.5 méterrel szélesebben kellene kiásatni, ami jelentősen megdrágitja a földmunkát is. A föld nem szolgálhat zsaluként, hiszen leomlik, ha egyszer leomlott nem tapasztható vissza, igy a vastagság nem lesz állandó, jelentős költségtöbblet lehet a vastagabb részeken a beton, és a legrosszabb pillanatban is beomolhat, pl. akkor, amikor a betont nyomják a zsalu közé, de elég az is ha csak egy közepesebb rög belekerül a falba betonozás közben, máris lyuk keletkezik a szerkezeten. Lehetne védeni esetleg egy fóliával, de az állandó falvastagság ott sem garantált.

 

Szóval várom a javaslataitokat.

 

kod1111 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 18388
Bule Skay 007 már régóta ilyenekkel foglalkozik a Pufferes topicban, már talán kész a rendszere.
Előzmény: nyárimádó (18384)
tücsök01 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18387
Szia Nona! Mi is vízzel feltöltve teleltetnénk a medit. Nekünk ez lesz az első telünk. Tudom a vizet lejjebb kell engedni , a szűrőt leszerelni kitakarítani , a vízbe télapool folyadék letakarni és ennyi ? Várhatjuk a tavaszt ? Kell még valamit csinálni ezen kívül ? Mi azért kicsit elhanyagoltuk a miénket és eléggé zöld lett a vizünk. Most probálkozunk még helyrehozni .
Előzmény: Nonamona (18380)
kókuszka Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18386
Azt a b@dös r@sszista mindenit!!:o))))
Előzmény: nyárimádó (18383)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18385
:-))
Előzmény: nyárimádó (18384)
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18384

Át lehetne nevezni a topikot: Nyáron fürdünk, télen fűtünk címre :))

 

nyárimádó Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18383

Szia feketefelho!

Tudom miről írsz, de nincs. Azzal magyaráztam a kollégának, hogy ha elzárja a szelepet és lefekszenek aludni nem biztos hogy felkelnek. Nagyon sokszor arra ébred az ember, hogy reggelre köd van, és ebben az esetben nagyon sokszor nincs meg a huzat. Sőt, sokszor ilyenkor visszafelé áramlik a füst. De van a kandalló felett egy puffer ami még levesz a forró gázból ( kb 1 kW plusz). Jó lesz az így is. A pillangó szeleppel én is játszottam otthon, de sokszor visszafüstölt a huzat változásakor:(( Ilyenkor elég ci..ny szag volt a lakásban:))

Üdv

 

Előzmény: feketefelho (18382)
feketefelho Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18382
"300 ezret a kandallónál."

Tegnap láttam a B...hausban egy divatos kandalló burkolatot, az ára 990.000. Ft volt (plusz a tűztér), szóval jó pár magyar forinttal olcsóbban úsztátok(ússzátok) meg a kandalló építést.
Apropó (a képen nem látszik, de ugye van pillangó szelep a kivezető füstcsőben (vagy a tűztérben)? (Met ha nincs akkor csak az utcát fűti az ember.)
Előzmény: nyárimádó (18377)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18381
Meg van,jana!!!!!Sikerült!!!!Épp jött az uncsitesóm(legjobbkor)ő persze rögtön feltelepítette......Lényeg hogy fent van,majd később tudok a többiről nyilatkozni működik e vele.El kell kérnem a kábelt,mert nekem nincs ám sajátom....na,megvagyok én veled áldva mi???....o:-))Hálásan KÖSZI a segítséget,mostmár ha ezzel működne...akkor isten király vagy!!!!!!!!!!!
Előzmény: toncsa8 (18379)
Nonamona Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18380
Szerintem egy "kis" odafigyeléssel ( az utolsó időben nem elhanyagolás, takarás,) mindenki vize ilyen marad!!!!
Előzmény: toncsa8 (18373)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18379
Köszi a direkt linket jana.Ez sikerrel járt,csak sajna nem értek a többihez.....illetve sikerült beletöltenem egy mappába,ahol a képeim is vannak,de onnan hogyan telepítsem fel az rejtély.Irigyellek benneteket hogy ti ezt tudjátok,mert ez olyan bonyolult......Összevissza nyomkodtam,ezért aztán még azt sem tudom hogy tömörítettem e.Valamit csinált vele,talán kicsomagolta???Nem értek hozzá,töredelmesen bevallom.De az tény hogy a képeim mellett ott virít 3db.Mindegyik az 5-ös változat,csak érdekes módon más a "képe".Van amelyik kék sárga kis fiókkal,van olyan amelyik egy sárga dossziétartót(mappa??)jelöl,van egy zöld utorrentes is......jajj isztenem.....
Előzmény: Janaboy82 (18376)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18378
Csumi.Ez tök jó...Látod,én is mindig azt mondom többet ér egy barát,mint bármelyik rokon.Ez bizony igaz-nagy kincs!!!Nálunk is beigazolódott e népi bölcsesség-ezért aztán tapasztalatból tudom.Ha elkészítettétek tuti jól fog kinézni.Azért látod milyen sokat ér ha az ember maga lát hozzá dolgokhoz(jó azért némi hozzákonyítás sem árt),sokszor többe kerülne a leves mint a hús.....De azért pihenjél is néha,mert "máshol"is kell teljesíteni.......-oszt nehogy CSUMI legyen........o:-)))
Előzmény: nyárimádó (18377)
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.28 0 0 18377

Szia Toncsika!

Köszi igyekszem, majd pihenek a vakondokkal a föld alatt:))) Sajna, annak idején csak egy lepukkant kertesházra futotta ( azt is hitellel), és most szép apránként kell mindent javítgatni. Az új kerítésnél mérlegenem kellett, hogy vagy 50 ezer és marad a régi szétrepedt kerítés, vagy 90 és zsír új akác ( örök élet). Haver egy építkezésen van túl, állandóan segítkezünk egymásnál. Nálunk még működik a baráti alapon való kölcsönös kisegítés, amúgy meg az egyik legjobb barátom. Így én 150 ezrest  spóroltam a kerítésnél, Ő pedig 300 ezret a kandallónál. Nem mindegy.... A hétvégén lábra állítottuk a kandallót, kifúrtuk a kéményt, és a szakik által rosszul lerakott járólapokat korrigáltuk. A hétvégén burkoljuk kővel, bekötjük a kéménybe a csövet, és 2 nap múlva már fűthet is. Egy kép a mostani állapotról:

 

Tsumika Drága!

 

 

Janaboy82 Creative Commons License 2009.09.27 0 0 18376
Akkor adok direkt linket..íme:
http://www.turmixtanciskola.hu/jana/Motorola%20Phone%20Tools%205.0.5.zip

ezt innen kimásolod és be egy böngészőbe! Ez igy ok?
Kitömöriteni tudsz?
Előzmény: toncsa8 (18375)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 18375
Köszi jana.Csak egy a baj.......nekem az az oldal túlontúl bonyolult......rengeteg minden van,oké minden......de ott én nem találom meg az életbe se.....bocsesz...ha lépésenként leírnád,hova mikor "nyomjak"....akkor talán lesz esélyem.....köszike:-)))Csumika
Előzmény: Janaboy82 (18374)
Janaboy82 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 18374
Az oldalamon találsz egy Motorola phone tools zipet töltsd le, tömörítsd ki és telepítsd fel, aztán meglátjuk!
www.turmixtanciskola.hu/jana
Előzmény: toncsa8 (18369)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18373
Szia.4-5 éves????Ti aztán tudjátok a medizés fortélyait!!!Gratula hozzá.Azt hiszem én ennyire sosem tudom elsajátítani majd,de a teljesítményetek dicséretre méltó.:-))
Előzmény: Nonamona (18368)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18372
Gyönyörű a kerítésed,jól néz ki.Mostanában nekem is ezek jönnek be,dehát......Nekem rácsos vaskerítésem van(zöld)nem ártana már újra pingálni.Azért látom a kőburkolat elöl is visszaköszön a házon.....nagyon ott vagy a szeren!:-)))
Előzmény: nyárimádó (18367)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18371
Csak ennyire futotta?????:-) Te aztán nem vesztegetted az idődet........szép teljesítmény.Esetleg kimaradt még valami a felsorolásból????
Előzmény: nyárimádó (18366)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18370
Csumi nyárimádó.Látod a gatyám még mindig szakadt......ráfogjuk a válságra.A létrámat mindenképp kékre akartam festeni,de nem volt csak fekete festékem itthon,ígyhát ideiglenes megoldásként megteszi.Egy az ízlésünk.......
Előzmény: nyárimádó (18364)
toncsa8 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18369
Hellóka.Rendes tőled hogy számítógépes ügyben is megpróbálsz segíteni rajtam,köszi.Akkor írom:a telóm 3-4éves Motorola V235(az a kinyitós fajta)tudom nem a legújabb,de még az apukámtól származó örökség-ezért ragaszkodom hozzá.Megaztán tökéletesen működik,akkor meg minek másik-úgy vagyok vele.A problémám azért nem értem hogy a gép miért nem ismeri fel,mert az ismerősömé is motorola(legújabb persze)és azt felismeri azonnal.Szerinted mit lehet tenni???Hát ha te tudod a választ.....?Áruld el.......:-)))A létráról:a saválló csövet tényleg aranyárban mérik....a havernek aki hegesztette,neki volt és nekem adta(ezért nekem a létra 0ft-ból kijött a gyári 8-10ezer helyett.)A kötéllétra működik,bár az igaz hogy jobb híján muszáj hogy "működjön".Ha már itt tartunk,"összedughatjuk"ez ügyben a fejünket,hogyan lehetne más megoldással esetleg belső létrát varázsolni????Ötleteket szívesen vennék én is,de úgy látom te is.4 hónapos gyári létra máris megadta magát???Jó anyagból van az is....Most már a miénk masszív lett,be is lett betonozva,kék festék híján lett fekete ideiglenesen.Ez már nem inog!!!A belső oldala meg ideiglenesen jó,akkor jobb híján nem tudtam mit kitalálni.Csumika
Előzmény: Janaboy82 (18363)
Nonamona Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18368
Igen, takarom télire, és vegyszereztük, vízforgattuk eddig, továbbá a takarás előtt napi 2x porszívóztuk. Nagyon sok bosszúságtól, vízcserétől "fosztjuk" meg így magunkat!!!! 4 (5?) éve, mióta megvan, egyszer cseréltünk vizet, mert a téli fóliáról beleborítottuk a szutyis (és kukacos) vizet!!
Előzmény: toncsa8 (18350)
nyárimádó Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18367

Kerítésről egy részlet:

- akác 25 mm -es szeletek

- 17m-re eső kerítés ára ~61000 Ft anyag + 30000 Ft festék+ ecset+stb ( Sadolin).

 

nyárimádó Creative Commons License 2009.09.25 0 0 18366

Már Te is kötekedsz? :))

Egy hét alatti táppénz eredménye: kerítés bontás ( 17m) csiszolása, rozsdamarózása, festése, új lécek vásgása, háncsolása, felrakása, alapozása, 2 rétegű festése

Ház alapjának festése ( 52-58m körül), garázs homlokdeszkáinak festése, gyerek játszókájának csiszolása, festése, 3 db ajtón üvegcsere, festése, fűnyírás + az említett kandalló építése.

Úgyhogy örülök, ha pihi van. Ja és még van 34 nap szabadságom idén:(((

Huhh

Tsumika 

Előzmény: toncsa8 (18362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!