Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 97557

Ez így van, viszont a rutint is meg kell tanulni. Ebbe tartozik bele, hogy mivel megy felmérni, miből mennyi van nála mindig készleten, (szerszámból, anyagból) milyen közegben mozog. Más eszközök kellenek egy panelházhoz és mások a vályoghoz. Ezek mind kialakulnak, lesznek zsákutcák benne.

Előzmény: Törölt nick (97556)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 -1 1 97556

A vélhetően jó munkát végző szaki már ránézésre is kiszúrható tipikusan 

- a felszereltsége-szerszámozottsága 

- a cuccai és saját kinézete, tisztasága

- a cuccai tárolása/kezelése/rendezettsége

alapján, hisz a trehány-igénytelen ember nem ad ezekre a dolgokra >> és így aztán a munkája is trehány-igénytelen szinte biztosan.

 

Szerszámból-eszközből a jó ár/érték arányú, munkára laklmas de még nem extrém árú cucc az optimális.
Sajnos az ár nem mindig tükrözi helyesen a minőséget-használhatóságot.

 

Azonban az biztos, hogy: vacak, nem rendszeres munkára való (azaz barkács/háztáji) szerszámmal-felszereléssel üzletszerűen/rendszeresen melózni szívás és veszteség.

Előzmény: saguaro9 (97550)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.13 0 0 97555

Rendszeres munkára csak a JÓ szerszám ésszerű, akkor is ha drágább.

 

Előzmény: saguaro9 (97550)
molnarfmet Creative Commons License 2019.03.13 0 1 97554

Üdv.

Ez attól függ hogy a szakma melyik ágát akarod művelni. Csavarhuzók, fogok, csupaszoló eszközök biztosan kellenek. Feszültség kémlelő is beletartozik az alapkészletbe. Kalapács, véső, fandli, spakli is beletartozik az alapkészletbe. De ezeken kivül még nagyon sokféle eszközre szükséged lehet. Kéziműszer (analóg, digitális, szigetelésmérő, de ugy sem tudom felsorolni hogy még hány félére lehet szükséged. majd a gyakorlat eldönti.

Ferenc

Előzmény: sanse79 (97551)
saguaro9 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 97553

Köszönöm! :)

Előzmény: Faszagyerekvoltam (97552)
sanse79 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 97551

OFF

 

szia!

irtam mailt! nem tudom lattad-e!

udv es koszonom!

Előzmény: Törölt nick (97523)
saguaro9 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 97550

Sziasztok!

 

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Most tanulom a villanyszerelést és szeretnék venni szerszámokat. Kezdetnek nem gondoltam a legdrágább dolgokra, de nem tudom például, hogy megéri-e mondjuk Stanley fogókat vásárolni vagy csak a 10 ezres kategóriából érdemes. És például milyen mérőműszert ajánlanátok?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 97549

Légkábelről átálltunk földkábelre, új, dupla, a saját lábain álló villanyóra szekrény a telekhatáron két mérővel,

 

 

nekem ez a része 140+FA volt

Előzmény: rollo_tomasi (97532)
ötfelezős Creative Commons License 2019.03.12 0 1 97548

Igazából megválaszolta.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (97545)
kiggyo Creative Commons License 2019.03.12 -1 1 97547
"pedig abban reménykedtem, hogy elhúzom egy ideig a dolgot, mialatt pár buta+gonosz kismalac ismét jól leégeti magát szakmailag :"

Ezen írásodból tisztán látszik miért jársz ide. Trollkodni. Nem jelentkeztél egész sokáig a napokban, sokkal kevesebb post volt, és szerintem a kutyának nem hiányoztál.
Kár hogy visszavett a fene...
Előzmény: Mekk Elek ezermester (97546)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97546

"Főelosztó lehet a mérőhely tokozottja alatt/felett elhelyezett tokozott is."

 

Most lelőtted a poént,

pedig abban reménykedtem, hogy elhúzom egy ideig a dolgot, mialatt pár buta+gonosz kismalac ismét jól leégeti magát szakmailag :)

 

De még te is megkaphatod az okosságot tőlük, hogy hülye vagy, mert ahol csak a JÖVŐBEN lesz tényleges elosztás (egyelőre egyetlen továbbmenő kábel van),  azt a dobozt addig tilos elosztónak tekinteni ;)

Előzmény: sámli_ (97544)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 97545

"A foeloszto ELOTT-rol volt szo. De nyilvan a foELOSZTO azert ELOSZTO, mert ELOSZTJA a madzagot, ergo utana lehet barhova ELOSZTANI :)"

 

Nem válaszoltál a kérdésemre, pedig nem volt olyan bonyolult. Vagy a villanyszereléshez nem értesz csak gonoszkodni tudsz?

Előzmény: tfe_tng (97538)
sámli_ Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97544

Főelosztó lehet a mérőhely tokozottja alatt/felett elhelyezett tokozott is.

Előzmény: Törölt nick (97542)
rollo_tomasi Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97543

Ismét pontatlanul fogalmaztam. Többen elvállalták, de sosem jeleztek vissza, vagy halogatták a melót, mert durván be vannak táblázva és nem izgatja őket (itt vidéken ez van), továbbá van elég nem papírozós munkájuk, senki nem szeret ilyen teljesítménybővítéses, légkábel-földkábel cserés témákkal foglalkozni. Három napig dolgoztak egyébként eddig ketten és még lesz vele munka.

 

Előzmény: Törölt nick (97540)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97542

Amelyiknél a legelső plombázás utáni ELÁGAZÁS+TÚLÁRAMVÉDELEM van.

 

szolgáltató-mérőhely-főelesztó-mindenmás

 

A mérőhely és a főlesztó között csak elágazás nélküli vezeték van/lehet.

 

(szerintem)

Előzmény: rollo_tomasi (97539)
tfe_tng Creative Commons License 2019.03.12 0 1 97541

> Gondolom lehet azt mondani, hogy az első a fő, nem?

 

Nem. Marmint nem "lehet azt mondani" hanem fixen az elso a foeloszto. Attol foeloszto hogy az elso. 

 

> Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam, nem leágazás van, inkább befordulás :)

 

Ize, nem biztos hogy ertelek. A leagazasnal egy kabelbol kettot csinalsz (ergo van egy kotes), a befordulas pedig szimplan annyit jelent (?) hogy tekeredik a kabel. Ez utobbi senkit nem erdekel, elobbi azert necces. 

Előzmény: rollo_tomasi (97539)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97540

Ez max 2 embernap meló lehet, inkább kevesebb, ha valóban csak ennyi a meló.

Manapság egy villanyszerelő embernap 30-40 eFt tipikusan. 


Kell némi anyag is, ami lehet olcsó és drága is.... így az anyagban akár 3-5X árkülönbség is lehetséges.

 

Az alsó árszint valahol 200-250 eFt körül (anyag+meló) lehet, de valószínűbb a 300-350 eFt manapság.
A 400 eFt és pláne a még több már erősen indokolandó az eddigiek, hogy miért is?!

 

Persze lehetnek spéci helyi körülmányek amik szívatósak.
Azonban az eddigi leírásod nem sejtett ilyesmit.

 

---

 

Más kérdés, hogy: ha senki nem vállalja... akkor annyi, amennyiért vállalják.

Bár meg lehet azért találni a"normális árú" szakit is általában, kitartással.

 

 

Viszont az mindig gyanús, ha nem akarja elvállani senki a melót.

Vajon miért nem?!

- miattad (nem vagy szimpi, nyűgösnek-hülyének-megbízhatatlannak tűnsz)

és/vagy

- a feladat szívatós valamiért (amiről hallgatsz) és ahhotz képest túl olcsón akarod megoldani

 

Szóval,  miért nem vajon?

Előzmény: rollo_tomasi (97532)
rollo_tomasi Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97539

Köszönöm szépen a választ.

Nyilván hétköznapi értelemben gondoltam a nagyságrendet, nem a matematikai fogalmat akartam helyesen használni :)

A főelosztótáblát ki mondja meg, hogy melyik? Úgy lett megcsinálva, hogy bejön az összes vezeték, befordul a garázsba, következik az említett elosztótábla kismegszakítókkal és megy tovább egy újabb elosztótáblához, szintén kismegszakítókkal. Gondolom lehet azt mondani, hogy az első a fő, nem?

Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam, nem leágazás van, inkább befordulás :)

Előzmény: ötfelezős (97535)
tfe_tng Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 97538

A foeloszto ELOTT-rol volt szo. De nyilvan a foELOSZTO azert ELOSZTO, mert ELOSZTJA a madzagot, ergo utana lehet barhova ELOSZTANI :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (97537)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 97537

Én úgy tudom, hogy a főelosztó UTÁN akár több al-elosztó is lehet párhuzamosan (egy gerincre) kötve.

Szerinted nem így van?

Előzmény: tfe_tng (97536)
tfe_tng Creative Commons License 2019.03.12 -1 1 97536

Mindjart Elek megmondja hogy lehet okosba' leagazni akarhol. Ha szerencsenk van akkor nem lesz benne nyomas alatti vizcso :)

Előzmény: ötfelezős (97535)
ötfelezős Creative Commons License 2019.03.12 0 1 97535

Ma már eleget kötözködtem máshol, de ugye 100 000-től 999 999-ig az ugyanaz a nagyságrend...

 

Szerintem ez a munka egy félmillió.

 

Viszont... nem lehet a mérő utáni vezetékről leágazni csak úgy. Az első szerkezet, ahol az a vezeték elvágódik, az a főelosztó tábla. 

Előzmény: rollo_tomasi (97532)
Jahno Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97534
Por? Nem érdekes, 5 évente lefújod, de még ennyi sem. Mire koszos lenne arra szolgáltató is eszközt cserél.
Előzmény: sanse79 (97522)
rollo_tomasi Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97533

3x32A mindkét órán, ezt elfelejtettem.

Előzmény: rollo_tomasi (97532)
rollo_tomasi Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97532

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy nagyságrendileg (tényleg csak nagyságrendileg, hogy el tudjam helyezni a 100 ezer és az 1M között valahol) mennyibe kerülhetnek az alábbiak kompletten anyaggal, munkadíjjal? Nem értek hozzá, sok villanyszerelő járt itt, mire egy hajlandó volt megcsinálni, de kicsit túlzónak érzem az árat, ezért érdeklődöm.

 

Légkábelről átálltunk földkábelre, új, dupla, a saját lábain álló villanyóra szekrény a telekhatáron két mérővel, utána földben 4 méter a házig. Ott külső csőben fel a régi légkábeles csatlakozáshoz, onnan kb. 20 méter a házban, a régi csőben a régi villanyóráig, ahol lett új doboz és kismegszakítók (12 db). Végig dupla kábelezés a két óra miatt. Útközben készült egy leágazás a garázsba, szintén egy fali dobozzal és 3 kismegszakítóval.

 

Köszi előre is.

RangerJoe Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97531

A leírásokban a túlfeszültség védő elé zárlatvédelem (előtét-biztosító) is szerepel. Ez olvadó-biztosító. Nálunk a cégnél ilyen van beépítve minden túlfeszültség védő mellett:

Előzmény: bankoz (97512)
sanse79 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97530

:)

koszonom a hozzaszolast!

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.12 -1 2 97529

Hülye.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (97528)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.03.12 0 0 97528

"A bedobozolt switch, router és hasonló kábeltv-s vackokhoz célszerű kivezetni valami villanykapcsolót, ha meghülyülne valami valahol, akkor könnyen lehessen resetelni."

 

Régen a szoszédok tőlem kapták az internetet (meg sok egyebet is). Amikor nem voltam otthon, akkor az informatikai rendszerük reset-gombja egy kismegszakító volt a villanyórám alatt :)

A WC mennyeztén lévő dugaljnak is lehet egy kapcsolója valami elérhetőbb helyen (pl rá lehet kötni a wc lehúzó karjára: pisi = system quick reboot, kaki = system full firmware update)

Előzmény: Törölt nick (97525)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2019.03.12 -2 0 97527

Kipróbált megoldás:

- a helyiségbe minden be-ki menő lyuk, kábel, falra felfúrt és polcon heverő izé 220 centinél magasabban legyen

- 220 centi magasságban JÓL ÁTSZELLŐZŐ álmennyezet készítése a budiban (ha nem jár a levegő, akkor a fenti (zárt) üreg túlmelegedhet és az elektromos ketyerék sorra tönkremennek.

 

Egy lehetséges olcsó megoldás: polisztirol szegélyléc körben a budiban, rá pl 25x100x5 centis polisztirol csíkok, közöttük 2-2 centis szellőző résekkel.

 

Másik megoldás: fa perforált lemez pontosan budi-méretre szabva
(fenntartás: falra szerelt mágnesekkel felülről, vagy előre befúrt kis lyukakba/dübelekbe a felemelés után utólag bedugott rozsdás görbe szögekkel)

Előzmény: sanse79 (97520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!