Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2862

Köszönöm a segítséget, de nem szeretnék vitát szítani senki között :-)

A táp, egyszerű hagyományos DC jelölésű, és természetese PC-n keresztül egy úgynevezett GARAGEBAND programon keresztül hajtom meg, ami eddig tökéletesen kezelte a MIDI-t.

Ezt a készüléket ROLAND A30-at frissen szereztem és kb ennyit tudok is róla (táp és minden nélkül).

Én ugyan még nem hallottam szólni, de ahonnan van, ott a nagy esküt letették, hogy hibátlan a hangszer (hihető, mert nem kétes eredetű cucc).

Most programon belül próbálok állitgatni, hátha az a baj.....

Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált.

 

Előzmény: djuice (2861)
djuice Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2861

A diódákat áramgenerátoros üzemben kell hajtani, az áramkorlátozó ellenállás csak félmegoldás vagy hozzá nem értő tervezés eredménye. Tehát egy táp is lehet állandó feszültségre tervezett vagy állandó áramerősségre tervezett, de utóbbit annyira nem hajintgálják az ember után.

 

De több kérdés felvetődhet a kollégánál:

- milyen tápot használ? (trafós hagyományos vagy kapcsolóüzemű, intelligens táp?)

- egyenáramú vagy váltóáramú táp? (DC vagy AC jelölés?)

 

Mert utóbbitól diszkózhat a cucc, bár azt nem értem miért mondja írja, hogy nem szól? Az eleve ez egy midi billentyűzet nem tud szólni! :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2860)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2860

A legtöbb esetben igazad van, de nem véletlenül raknak pl. ellenállásokat bizonyos diódák (pl. LED) elé -- ezeknek a méretezésénél már nem feltétlen mindegy az áramerősség. Szóval a felhasznált alkatrészek vagy kapcsolási rajz ismerete nélkül én óvatosabb lennék ekkora nagyságrendi különbséggel.

Előzmény: djuice (2859)
djuice Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2859

Ha vmi nagyobb mA értékű, az nem olyan mint mikor azt mondják hogy 6V-os akkumlátor helyett nem tehetsz be 12-est!

Attól hogy vmi nagyobb áramot tud szolgáltatni, de feszültségre egyezik az oda tervezettel, az akkor is csak akkora áramot fog leadni, amit a terhelés (meghajtott készülék, izzó, stb...) igényel.

 

Vizes példával szemléltetve: ha van egy csapod (ami elvezeti a vizet) és tökre kinyitod, annak totál mindegy hogy 6 collos csövön megy oda a wasser vagy csak 2 colloson, az akkor is csak annyi vizet enged át időegység alatt, amekkora a csap keresztmetszete. Merthogy itt is az áramlás tárgya a víz, mint az áramkörnél az elektronok...

Ha a feszültséggel akarjuk ezt párhuzamba állítani, akkor azt a nyomás jelképezné. Tehát nagyobb nyomás a kis csőnél és a nagy csőnél is nagyobb áramlást idéz elő, de a meghatározó ott is csak az, hogy a csapnak mekkora a keresztmetszete (vagy meddig nyitottuk ki).

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.10 0 0 2858

Annyiból nem, hogy a MIDI hálózati alyzat fölött 9V 80mA van feltüntetve, az adapteren amellyel próbáltam 9V 1000mA.

Csak 4-5 másodpercig volt rádugva. A Volt az stimmelt csak a mA nem.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2857)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.01.10 0 0 2857

Nem elírás a 80mA vs. 1000mA ?
Nagyságrenddel nagyobb áramerősséggel nem kísérleteznék...

Előzmény: Törölt nick (2856)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.10 0 0 2856

Sziasztok!

Van egy ROLAND A30-as midi keyboard controllerem és nincs hozzá tápom. 9V 80mA.

Több helyen is néztem/kerestem, és nem kapok sehol. Van valakinek ötlete hol tudnék szerezni?

Próbáltam egy 1000mA táppal, kivillan minden rajta, de csak búg és nem ad hangot. Lehetséges hogy a nem megfelelő táp végett lehet?

Köszönöm.

koqxdioo Creative Commons License 2021.01.09 0 0 2855

B. Ú. É. K.!

Nagy a csend erre. Mindeki tud mindent, meg is osztotta stb. 😊

Hosszú "kínlódás" után kialakulóban van a várva várt hangkép. Vásároltam Behringert, Rolandot, kipróbáltam legalább 5 másik kombót/aktív hangfalat, végül 2db belépő szintű stúdió monitor hozta meg az eredményt Mackie MR824 személyében. Ezígymá nagyon tetszik. 

Előzmény: djuice (2784)
Cooperx Creative Commons License 2020.12.30 0 0 2854

Leült ez a digi zongi fórum.:(

Legyünk inkább gitár fórum!

Azt hamarabb meg lehet tanulni, és olcsóbb is a hangszer...  

djuice Creative Commons License 2020.12.18 0 0 2853

PC-s zongoristák most tutira mehetnek ezzel a 21 layeres ingyenes VSTi-vel!

 

https://youtu.be/RnCu0Cu1m50

 

https://www.soniccouture.com/en/products/p322-hammersmith-free/

Cooperx Creative Commons License 2020.12.09 0 0 2852

Ahogy látom, itt az E és a G billentyűk vannak lejjebb.

"de eddig ebből semmit nem vett észre játékban" - írod.

Teljesen igaza van a zongoratanárnak.

A billentyűk "merülése" átlagosan 12 mm.

Fenntartom, amit az előzőekben mondtam.

Ha néhány óra intenzív játék után nem romlik a helyzet, akkor az a gép jó. 

 

Előzmény: djuice (2851)
djuice Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2851

A zongoratanár ismerősöm is lefotózta most ennek kedvéjért a Korg B2 zongoráját. Itt is van minimális eltérés, de eddig ebből semmit nem vett észre játékban és ebben egy jóval olcsóbb billentyűzet van mint az LP380-ban! Tehát annyira nem egyedi az eset innentől...

 

Előzmény: djuice (2849)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2850

Ez az oktávonkénti eltérés szokatlan a billentyűk elhelyezkedésében...

 

Az viszont korrekt, ha így már a 14 nap miatt nem kell aggódni, amíg gyorsan kiderül, mit gondol a disztribútor / gyártó ezekről a tünetekről.

Előzmény: Proci_85 (2848)
djuice Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2849

Igen, ez jelenthet jó kiindulópontot, hogy oktávonként ua. billentyűk rendellenesek. Ezeket tényleg jelzésekkel látják el, nem mehet akármelyik billentyű akárhova. Tehát elképzelhető, hogy azoknál a hangoknál kicsit másképp jött le egy széria az öntőgépről, de őszintén megmondva én nem gondoltam volna sosem, hogy a Korgnál ilyesmi előfordulhat, ahogy neked a szerviz is megfogalmazta, hogy sosem látott még ilyet és az azért mérvadóbb, mint amit én mondok!

Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy rögtön egy ilyennel kellett szembesülnöd az első hangszer vásárláskor. Elhiszem hogy zavar, még ha csak esztétikai gond is.

 

Arra azért még nem kaptunk választ, hogy megmozgattad-e jól sorban a billentyűket és tapasztalsz-e súrlódó, akadozó, szoruló, zörgő, csörgő, kattogó hangokat?

(Ezzel a szerviz felé is tudsz még hasznos infókkal szolgálni majd...)

 

Ez egy másik észrevétel, egy haverom Korg SP250 régebbi zongorájáról. Hasonlóan RH3 mechanika van benne. Itt pl. a billentyűhézagok egyenetlenebbek és elég nagyok is az alább látható Yamahához képest. Esztétikai dolog ez is, mindazonáltal a Yamaha precízebb billentyű kivitelezése egy lomhább, kezet fárasztó mechanikát eredményez (na nem azért mert esetleg szorulnának a billentyűk a szorosabb hézagok miatt), a Korg viszont teljesen jól játszható mechanikájú azzal szemben!

 

Korg SP250

Yamaha MO8

Előzmény: Proci_85 (2848)
Proci_85 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2848

Szia!

 

A szervíz miatt is kicsit alaposabban megnéztem így tudok pár felvetésre válaszolni.

Mindegyik CDE hármas billentyű fentebb van. A legutolsó különálló C már síkban van.

Tolómérővel megmérve 1mm magasságbeli különbség van, ami nem csak síkba betekintéskor látszik, hanem 45 fokos szögben ránézve is észrevehető nagyobb billentyű közöket eredményez optikailag ezeken a lent-fent váltásokon.

 

A boltot értesítettem, azt mondták a 14 nap így nem jár le, mivel időben szóltam. Intézik a cserét vagy meglátjuk.

A szervizzel is beszéltem. Nem látott még ilyet sem ennél a hangszernél sem az RH3 billentyűzettel. Körbenézett épp ott lévő 20 éves példányokba is és nagyon kritikusan nézve alig talált 1-2 eltérő magasságú billentyűt, ami elmondása szerint max 0.2mm eltérésre van.

Ő fröccsöntési hibára gondol, mert minden billentyű más súlyozással bír és meglepő, hogy minden CDE fentebb van.

Megkérdezte a gyártót, hogy mi lehet ez, mert lehet, hogy feleslegesen akarok cserélni, ez gyártási hiba/sajátosság.

Szóval egyelőre várás van.

Előzmény: Cooperx (2847)
Cooperx Creative Commons License 2020.12.07 0 0 2847

Hello!

Megnéztem a képeket.

Ha ennyi, kb. átlagosan 0,5 mm-nyi az eltérés, az a zongora játék szempontjából semmit nem jelent.

(Ha esztétikailag zavarja a szemed, az egy szubjektív dolog.)

Ha a billentyűk így maradnak, akkor semmi gond, viszont ha pár tucat óra játék után nagyobbak lesznek a "gödrök", akkor garanciális javítást lehet kérni.

 

Előzmény: Proci_85 (2832)
djuice Creative Commons License 2020.12.06 0 0 2846

Sőt, itt van FP30-ra is egy kis betekintés tőle:

https://www.youtube.com/watch?v=dtlTEeIqkZA

djuice Creative Commons License 2020.12.06 0 0 2845

Ez kicsit precízebb videó ua mechanikáról: Korg D1

https://youtu.be/l2Vn9yYN2R4

Előzmény: djuice (2844)
djuice Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2844

Csak elképzelés szintjén, itt meg épp műtenek egy ilyen RH3 mechanikát. Acél konzolos tehát a felépítménye, nem müa. Talán a sorjás dolgok is evégett kizárhatónak vehetők.

https://youtu.be/jn85uphVHYc

djuice Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2843

Ha nagyon zavar esztétikailag és esetleg szorulnak is a billentyűk, ha átmozgatod őket sorban akkor kérhetsz nyugodtan cseredarabot a webshopos vásárlás okán 14 napon belül lévén. Akkor ezt lépd meg, ne várj semmire, ill. a fotókat tartsd meg róla.

Kérdeztem egy szervizes ismerőst, azt mondta sose látott hangszernél ilyet, de nem is figyelte nagyon, mert főleg elektronikát javít. Kalapács, billentyűtörés az már más... Viszont szerinte lehetnek a billentyűk vagy a keret öntési, sorjás hibái is belül vagy nincsenek helyükre pattanva rendesen a billentyűk (bár ez a korábban linkelt Korg gyártási videókban látszik, hogy meón megy át a hangszer, mielőtt bedobozolnák), azaz lehet esetleg szállítási, rakodási problémából adódó kellemetlenség. Nyilván ehhez otthon nem is szabad nyúlni, megbontani a garanciás hangszert, tehát leellenőrizhetetlen. Mindenesetre belsőleg csak egy alapos vizsgálat, dönthetné el, vagy ha mondjuk megmozgatod, nem-e csörög, lötyög vmi, nem-e tört le benne akármi, vagy szorul, kattog, súrol a mechanika, mert ha elrepedt egy eséskor és vannak ilyen zörgő dolgai is, akkor jogos a gyanúd!

Előzmény: Proci_85 (2841)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2842

Pl. a https://www.youtube.com/watch?v=dwMPtKmhraA&t=1669s kommentjei alatt van az, amibe belefutottam most:

Előzmény: Proci_85 (2841)
Proci_85 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 2841

Más fórumokat be tudnál linkelni, ahol ilyen hibára panaszkodtak?

Filcet lehet kizárnám, mert hármassával van ilyen hiba és megnéztem: ha lenyom a magasabb és a mellett lévő alacsonyabbat, lenyomva is látszik a különbség. Olyan, mintha hármassával lennének modulok, amik nincsenek a helyükön vagy gyártási hiba..nem tudom.

Írtam a boltnak, írtam a szervíznek is, hogy mi ez...

Neten rendeltem, jövő kedden jár le a 14 napos elállási jog. Fontolgatom, mert böki a csőröm. A zongora egy szép esztétikai tárgy is, ne legyen már 0km-esen hepe-hupás a billentyűzet.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2840)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.12.03 0 0 2840

Azért a hasraesés valószínűleg nem ilyen tüneteket mutatna :) Kicsit erőteljes dobálást a többi doboz tetejére vagy közel vízszintes leejtést kb 0,5 - 1 méter magasból nem zárnék ki.

 

Előkerestem, láttam már fórumokon megjegyzést a Korg zongorák csomagolása és szállítási sérülések kapcsán. Jól emlékeztem, hogy volt ilyen :)

(Évekkel ezelőtt a Kawai is küzdött ilyesmivel...)

 

az utolsó komment a filcek kapcsán és az összehasonlítás másik példánnyal teljesen korrekt.

Hacsak nem a tipikus 3 nap cseregarancia miatt gyorsan akar lépni a tulaj -- ott ha még benne van az időben, érdemes lehet legalább dokumentáltan jelezni hogy felmerült a gyanú, és küldeni a fotót, hogy ne legyen vita később.

 

Előzmény: djuice (2834)
bodri99 Creative Commons License 2020.12.02 0 1 2839

A legjobb az lenne ha meg tudnál nézni egy másik ugyanilyen tipusú hagszert (újat, pl. egy boltban), hogy azon is olyan hepehupás-e a billentyűzet. Ill. erőteljesen nyomogasd (le-fel) végig legalább egy szakaszon, hogy "beállnak"-e egy síkba, mert lehet hogy csak valami koppanás tompító filc (pl. a bill. visszatérést megállító) kezdeti egyenetlensége miatt olyan. Nekem Yamaha P90-el és P75-el van tapasztalatom (elég régiek), mindkettőnél síkban vannak szépen a billentyűk még ide-oda forgatás és szállítás után is, ha meg valami eltérés volt, akkor az a Yamahánál komoly hibára utalt, általában elrepedt az öntött fehér billentyű és cserélni kellett. Manapság már elég ciki egy ilyen értékű cuccnál hogy ennyire feltűnően hepehupás legyen a billentyűzet. Ha meg ilyen "bejáratós", akkor azt meg tudnia kéne az eladónak ill. a gyártónak és erről tájékoztatni.

 

Előzmény: Proci_85 (2832)
-YDX7- Creative Commons License 2020.12.01 0 1 2838

Megnéztem gyorsan a frissen vásárolt Casio zongorámat milyenek billentyűi, de nincs rajtuk semmi nagy hiba. Talán ha 2 van egy picit (0.5 mm) feljebb de nagyon tüzetesen meg kell nézni hogy észerevedd. Nem tudom hogy melyiket hogy csomagolják de ez elég rendesen be volt bugyolálva. A teljes billentyűzet(fehér ) végig  le volt ragasztva erősen így nem tudtak elmozdulni semmilyen irányban. 

djuice Creative Commons License 2020.12.01 0 0 2837

Ez is igaz, hogy a kiszállításnál pont az ajtó előtt a lépcsőn esik hasra vele mondjuk a futár. Nagy, terjedelmes nehéz csomagnál lesajnálják ők milyen hangszer rajzolata van ráfestve a gyári dobozra.

Nekünk mondjuk a tisztelt Posta károsított meg pár éve egy használtan vásárolt Yamahát. Pechünkre, mivel szinti volt, vmi beakadhatott a billentyűk alá és 3 db felszakadt benne. Szerencsére pár ezerből javítható volt és a Posta kifizette utiköltséggel együtt a pesti szerviz látogatást. Azóta is kiválóan üzemel a hangszer, szerencsére nagyobb baj nem történt!

Előzmény: ÁsítóSárkány (2836)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.12.01 0 0 2836

A legtipikusabb szállítási sérülés persze a pontszerű behatás és az valóban nem így néz ki.

Arról, hogy mennyire szokták a zongorákat szállítás közben dobálni -- amíg sok zongora van együtt, addig nem is.

De ha 1 db zongorát rendelsz és normál futár viszi, akkor sajnos előfordul. Volt már, hogy a futár átadáskor jött rá, hogy zongorát szállított, és megjegyezte, hogy ha hamarabb rájött volna, akkor máshogy bánt volna vele...

Előzmény: djuice (2834)
djuice Creative Commons License 2020.11.30 0 0 2835
djuice Creative Commons License 2020.11.30 0 0 2834

Szerintem emiatt nem kell aggódnotok, ha nem szorulnak, kattognak, csörögnek a billentyűk, vagy nincs feltűnő viselkedési probléma, járassátok be nyugodtan. Ennyi beleférhet, bár tény hogy vannak teljesen precíz, síkba szerelt billentyűzetek is adott márkáknál.

Ha csak naponta végignyomkodjátok az összes billentyűt kisebb nagyobb erővel pár héten keresztül és ha a differenciák még jobban kirajzolódnak, akkor érdemes érdeklődni a kereskedőnél.

 

Szállítási sérülés döntően nem így szokott kinézni (pl. szorul, reped, törik behatásoktól függően),  s ezeket jellemzően nem dobálják, mivel eleve konténeres nagyobb tételes szállítmányok, bár az alapos csomagolást tekintve a gyárban még ejtési teszteket is szoktak végezni, kb. ha ½ méterről leejtenék felborulna satöbbi... Ki kell bírnia.

Aki mozgó zenész és kocsiban szállít ilyen cuccokat, az örökös ki-bepakolás a zötykölődés, na és az aktív használat, évek alatt legalább akkora igénybevételt jelent, mint ha párszor érné nagyobb pofon is a hangszert.

 

A billentyűzet általában úgy szokott beszerelésre kerülni, hogy a hangszer alját egy 2-3 cm vastag préselt falap adja. Erre van felcsavarozva az a jellemzően műanyag vagy erősebb fémlemez keret, ami befogadja a mozgó mechanikákat és a billentyűket. A billentyűk legtöbbször rugóval előfeszített, kampós, kipattintható rögzítési móddal rendelkeznek, mely a burkolat alatti véghez esik. Ezeknél a dolgoknál, ha a felfüggesztésnél pár tized mm is van, a billentyűk szabad végeinél már jelentkezhet a képen látható 1-2 mm különbség is. Nyilván ez nem teljesen esztétikus dolog, de ha a normál működést nem befolyásolja és nem nőnek a differenciák, vagy később inkább beáll normál helyzetbe minden billentyű, akkor minőségi panaszt nem igazán lehet érvényesíteni tudtommal emiatt.

Előzmény: Proci_85 (2832)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.11.30 0 0 2833

Akár még szállítási sérülés is lehet...

Előzmény: Proci_85 (2832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!