Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1184

Nem. Hazautalják a pénzed, az átváltódik forintra. Mire elköltöd, addig romlik a forint, ezért kevesebbet ér, mint Euróban érne....

Előzmény: tutis (1183)
tutis Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1183

"Szerintem meg havi 10%-ot is simán bukhatsz havonta, ha gyengélkedik a forint. Erre pedig van esély!"

 

 

 

 

 

Akkor inkább több Ft-ot kapok az Euroért..Nem?

Előzmény: Törölt nick (1182)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1182

Szerintem meg havi 10%-ot is simán bukhatsz havonta, ha gyengélkedik a forint. Erre pedig van esély!

Előzmény: tutis (1172)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1180

mindegy,nekem kenyelmesebb az ING-s.ami meg havi koltsegeim vannak,lizing,casco,mobilnet azt atutalom a nemet szamlamra,onnan emelik le.

 

Girokontom van a Commerznel.

 

az elso pofaraesesem az mindjart a megnyitas utan 1honappal volt amikor szokas szerint netbankon keresztul akartam utalni forintszamlara  ahogy azt az ING-nel megszoktam.

hat csak nem akart legordulni az a franya nemzetkozi utalas menu DDDD

aztan benn a bankban elmondtak hogy az nem is fog,es a kezembe nyomtak egy SEPA csekket hogy toltsem ki es dobjam be a ladaba es akkor majd ugy fognak utalni...

 

hat ledobbentem DDDD

Előzmény: Törölt nick (1179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1179

Uszkve 10 eve letezik HBCI, termeszetesen SEPAt is tudsz intezni interneten keresztul, de azert hulyezd tovabb a bankot batran. Nyilvan ok a hibasak azert, mert te meg mindig a kokorszakban elsz, es a szamlavezetesi koltsegeket sem hasonlitottad ossze.

 

https://www.commerzbanking.de/P-Portal2/XML/IFILPortal/pgf.html?tab=12&doc=/de/gb/hauptnavigation/1/2/contentseite_zf__starmoney.htm

 

Wichtige Funktionen
Überweisungen, Terminüberweisungen und DaueraufträgeSammelüberweisungen und -lastschriftenEU-/ SEPA-ÜberweisungDTAUS-SchnittstelleVerwaltung der KontoumsätzeDepotbestand abrufenMultibankfähigDatenimport, - exportAutomatische DatensicherungKategorien, KostenstellenAdressbuchfunktionAuswertungen, Reports

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1174)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1177

szerintem egy szoval se irtam hogy ne ott nyissanak szamlat.

 

a sztory onnan indult hogy nemet munkaltato utal e kulfoldi szamlara.

en meg leirtam hogy utal.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1176)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1175

ismerem a Postbankot.nem veletlen nem ott nyitottam szamlat.

Előzmény: Törölt nick (1174)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1173

ugyanezert kertem a fizum a nemet szamlam helyett a hollandra.ket kattintas es a hollandrol barhova utalok a nemetrol meg csak akkor tudtam ha bementem a bankba.persze 5kor zarnak...

Előzmény: tutis (1172)
tutis Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1172

Egyszerübb lenne nekem Otp devizaszámlára utaltatni a lét mert igy neten keresztül eltudnám intézni minden "kötelezettségem".

Egy bank=egy probléma!Szerintem....:)

Előzmény: Törölt nick (1165)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1171

délen.északon nagyobb az esély a kurdokra.azoknak ne köszönj úgy hogy merhaba mert nem értik meg.

amúgy külsőre nehéz őket megkülönböztetni.

 

a töröknek azt mondod hogy Madjarstanból jöttél megpuszil.ha azt mondod neki az alma az elma a zseb az cseb akkor örül.

a kurdnak nem tudsz igy villogni.:DDDD

Előzmény: Dózerbike (1169)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1170

Szerintetek egy német cég elfogadja az Otp-bankszámlát?Vagy csakis ott nyitott számlára utalja a lét?

 

miért ne fogadná el? október óta én se a német bankszámlámra kértem a fizetésem mert tele volt a hócipőm hogy a Commerzbanknál havi 8,50 a számlavezetési dij és 3,50 a készpénz felvét és ha külföldre akarok utalni akkor be kell slattyognom a bankba és kitöltenem egy ürlapot és igy megy a SEPA utalás.

 

munkáltatomnak leadtam a holland ING számlaszámomat,neten a világ összes valutájában utalhatok,neten intézhetek mindent,és a negyedéves dijam 3,50.

 

volt lakótársam OTP devizaszámlára kapja a fizetését,lengyel ismerősök lengyel zloty számlára.1nappal később megy át. 

 

Cloppenburgban teszteltük a Commerzbankot és a holland ING bankot.

leszaladtam a Nettoba 3 sörért,kártyás fizetéssel,Commerzbank kártyával.

utána leszaladtam a holland kártyámmal,szintén 3 sörért kártyás fizetéssel.

mindkét kártya chipes kártya.

 

eredmény:

 

a holland ING óra perc másodpercre azonnal könyvelte a 3 sör vásárlását,a netbankon ellenőriztük.nem volt jutalék,levonás,semmi

a német Commerzbank 2nap!!!! múlva vezette át az aktuális egyenlegen hogy kártyás fizetéssel vettem 3 doboz sört a Nettoban.

 

szóval szomorú de hanyagolom a német bankszámlámat.

Előzmény: tutis (1162)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1169

Újabb kérdésem :-)  :  északon, vagy délen van több török?

 

És Ausztriában mi a helyzet? Mennyire vannak "egzotikus" bevándorlók?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1168

De ha csak azt a 10 %-ot nézem, már az is elég nagy probléma.

 

...es innentol automatikusan adja magat a balhe a munkaltato es a munkavallalo kozott, hogy az aututalasi es konverzios koltsegeket ki viselje. Boritekolom, hogy egy ilyen otlettel barmelyik munkaltato csuklobol elhajt a francba (nyilvan nem szemelyesen rad ertem).

Előzmény: Dózerbike (1167)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1167

Nekünk többször utaltak már Németo.ból pénzt, itthoni Tak.szöv.-es számlánkra. De egyik az, hogy csak Ft-ban vehettük fel a pénzt, a másik meg, hogy kb. 10 %-al kevesebbet kaptunk, mint a hivatalos árfolyam. Az OTP sem a rugalmasságáról híres, ha meg még a német cég sem, az, akkor veszett ügy.

De ha csak azt a 10 %-ot nézem, már az is elég nagy probléma.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1166

EU es SEPA ide vagy oda, nem fognak kulfoldi szamlaval szarakodni kulon a te kedvedert a berszamfejtesnel - arrol nem beszelve, hogy pl a kozuzemi szolgaltatoknak sem fogsz tudni bevonasi megbizast adni egy kulfoldi szamlara.

Nyitsz egy szamlat helyben, csokolom.

Előzmény: tutis (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1165

A bankszámla nyitás ingyenes. Miért nem a tutira mész???

Előzmény: tutis (1162)
PiciPeti22 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1164

Bad Sackingen ből van valaki ??

A79 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1163

Sziasztok !

4 hónapja élünk egy Frankfurt am main melletti városban,Offenbacban férjemmel és 7 éves kisfiunkal.  Egy úgyszintén gyermekes magyar családdal szeretnénk ismerkedni szoros baráti kapcsolat kialakulásának reményében, a környéken. 

“Nagyra becsülöm azt a barátom, aki időt talál számomra a naptárában, de még jobban szeretem azt, aki elő sem veszi a naptárát, ha rólam van szó.”
(Robert Brault)

:)

tutis Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1162

Szerintetek egy német cég elfogadja az Otp-bankszámlát?Vagy csakis ott nyitott számlára utalja a lét?

 

tutis Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1161

Hello.Nekem is van egy ilyen ajánlatom.Jan 2-án kell menni Ausztriába szerzödést kötni.

Zeg-i érdekeltségü vagy te is?Amugy eddig korrekt amit az ember elmondott...Majd meglátjuk.

Előzmény: blackgarde (1157)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1160

javitás...autó témában tudok hozzászólni.ökörtóni sofőr gajravágta a T4-es transportert...

 

csere:

 

-generátor

-öninditó

-hengerfejtömités

-vizpumpa

-ez meg az

 

számla: 2200euro netto

 

a teljes T4-est vette a cég 1900euroért...

 

Nachstern varrógépet irtál :DDDD apá varrógépműszerész.hasra lehet esni a műhelyében a Németországból behozott "csak pici hibája van" varrógépekben... van amelyik noname gép,vagy ha azonositható az alkatrész 25-30ezer HUF és akkor még hozzá se lett nyulva...

Bayern73 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1159

nem hinném hogy átverés lenne mert rakosgatják szorgalmasan a napelemeket és a napkollektorokat.

ahol most laktam csak az istállók tetején volt annyi napkollektor mint a telek kétszerese.

 

mig fenn északon a szélerőmű a menő erre lefele délen a napelem és a napkollektor.

Előzmény: blackgarde (1157)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1158

München környékén nagyjából minden háztetön van napelem, nem is kevés. Gondolom nem oda nöttek, hanem telepítik különbözö cégek öket. Többet nem tudok a témáról mondani.

Előzmény: blackgarde (1157)
blackgarde Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1157

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy valaki hallot már közületek a München környéki napelem panel telepítő munkáról??Vagy ez is csak átverés???Magyar cég kinti munkavégzést ígér!Valakinek infó???

Előre is köszönöm ha valaki tud valamit!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1156

A feleségem már vett egy varrógépet, mert egy nadrág felvarrás is horror áron van :-)

Előzmény: nosztalgika02 (1154)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1155

http://www.my-hammer.at/

 

Itt lehet szakembereket találni, de a legjobb ha kollégák ajánlanak valamit, vagy a környékeden látsz hirdetéseket újságban, stb.

Előzmény: Dózerbike (1152)
nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1154

Az én tapasztalataim szerint alig-alig javítanak már valamit. Cipész pl. vidéken alig-alig található. Ruhajavító akkor van, ha van a városodban egy nagyobb török klán, akik általában ruhajavítással foglalkoznak, meg az építöiparban szorgoskodnak, illetve döner kebabos gyorskajáldát üzemeltetnek (többnyire nagyon jól föznek). Ha német javítja meg a ruhádat, akkor azt olyan áron teszi, hogy abból már vehetnél újat is...

Előzmény: Dózerbike (1152)
nosztalgika02 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1153

Ok, értem :)

A jófej fönök meg a klassz kollegák tényleg megfizethetetlen elönyök (tudom, ismerem saját börömön is, meg az Uram börén is).

Előzmény: Szipolyka. (1141)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1152

18 euro az tényleg nem sok, még itthon sem egy női fodrászért.

Igen, én is így vettem itthon Siemens mosogépet olcsón. Benne volt a szűrőjében egy fémpénz, ennyi baja volt. :)

A 240 euro az viszont már komoly, nem tudom megérte e egyáltalán. Nálunk a háztartási gépek épp mostanában adták be az unalmast. Először a mosogatógép, pár nap mulva a mosógép, most meg a gázbojler. Szerencsére mindegyiket meg tudom javítani, ha kisebb baja van, ha meg nagyobb, akkor meg nem érdemes javítani úgysem. 

Igazából azért kérdeztem ezeket, hogy mi pénzt lehet ott kint elkérni a különféle szolgáltatásokért. Én nem igen szeretném ezeket igénybe venni, ami kell, a többségét én megcsinálom magamnak.

A 180 Euros ajtónyitás sem gyenge! Én ha itthon elkérek egy ilyenért netto  5-6 ezret, akkor már "örülhetek.

A következő kérdésem, mennyire van igény a különböző javító szolgáltatásokra, és mennyire könnyű vagy nehéz rá találni embert?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1151

Egy barátomnál a mosogatógép javítás 240 Euró volt, a Pellet kazán vezérlése meg garanciaidön kívül 1200 Euró, számla nélkül, okosban, feketén...

Vannak árak az biztos, csak feketén lehet elfogadható áru szakembert találni.

Előzmény: Szipolyka. (1149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!