Keresés

Részletes keresés

Norbyd Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13145

Üdv! küldtem mailt neked.

Előzmény: lovasgeza (13134)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13144

Mondhat bárki bármit, a porzsákos a legkényelmesebb és nem annyival drágább mint sokan szeretnék hinni. Nem véletlen, hogy a halk porszívók, mind porzsákosak.

A halk és olcsó nehéz ügy lesz. Vagy emeled a tétet egy kicsit és megcélzod a Miele alját, Electrolux halk sorozatát vagy az egyik nem lesz befutó. 

Ennyiért Samsungot vagy Philipset nézegetnék, azok talán egy árnyalattal halkabbak.

Előzmény: Cpt.Dave (13139)
atthany Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13143

Nekem is Electr. 6440-esem van, illetve volt, mert megadta magát, de amíg működött, addig teljesen elégedett voltam! (mi hibánkból ment tönkre)

Én is keresem az utódját...

Előzmény: Garfield007 (13142)
Garfield007 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13142

A valóság is azt mondja, hogy a topik porszívó igenis jó ár/érték arányú eszköz. Azt azért tegyétek hozzá, hogy 2008 óta ajánlgatják itt és rengeteg elégedett tulaj van.

Szóval, lehet szidni mindenkit, de azért maradjunk a földön, szerintem.

Előzmény: *Steve (13138)
lovasgeza Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13141

Ezek szerint ha tartályos, akkor mondjuk ezek lehetnek alternatívák?

Esetleg nem ismered őket? Megérné inkább a DC08-as?

 

Ha porzsákos, akkor meg azok pl., amiket már linkeltem?

Előzmény: Norbyd (13140)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13140

Én tartály párti vagyok, de azt azért tudd, hogy ezt a ciklon rendszert a dyson találta ki, szóval bárkinél látod, az nem pont úgy működik mint náluk(kb mindegyik egy kevésbé jól sikerült koppintás, és többek között ezért olyan macerás a takarítása, stb  nekem a dyson-nal semmiféle problémám nem volt, sem műszaki, sem takarítás beli, tökéletesen, és gyorsan takarítható a tartály. Én megutáltam az összes márkát, porzsákostól, szétesőstől, mindenestől együtt :) ),  Ebből a szempontból, már tényleg hamarabb javasolnék porzsákosat, pl Miele,  karcher lehet alternatíva.

Előzmény: Cpt.Dave (13139)
Cpt.Dave Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13139

Sziasztok. Jó ideje böngészek a neten, szeretném ugyanis édesanyámat meglepni egy normális porszívóval.  Olvastam pro kontra porzsákos és porzsák nélküli véleményeket. Böngészgetem a márkákat az árakat is, de nem megy olyan könnyen a választás. Jómagam a porzsák nélkülire voksoltam így vakon, de olvasgatva a hátrányokat a porzsák nélkülinek már kicsit bizonytalan vagyok. Árban úgy gondoltam hogy azért ne az alja legyen. Milyen márkákat javasolnátok, legyen az akár porzsákos vagy anélküli. 

Ariete-t találtam ciklon rendszerűt, de arról a márkáról még nem nagyon hallottam.

Elektrolux-nak láttam a ZTF7615 változatát hogy csak egy-kettőt említsek.

Maximum 30.000-ig gondoltam.

Mivel maga a porszívó hangja irritál, ezért szempont lenne még a zajszint. :)

 

*Steve Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13138

Biztos jó az csak mióta eltűnt a amarkentinges ember maradt a valóság

Előzmény: lovasgeza (13137)
lovasgeza Creative Commons License 2014.09.18 0 0 13137

Ezek szerint már nem is olyan menő a régi topicporszívó? :)

Előzmény: apci500 (13136)
apci500 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13136

Na most bajban lesznek azok akiknek 2 éve még ez volt itt a grál, azóta meg már no HEPA csak porzsák.

:-)

 

Előzmény: lovasgeza (13135)
lovasgeza Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13135

Találtam most Electrolux ZCX 6440 -et használtan 15k-ért, inkább azt?

lovasgeza Creative Commons License 2014.09.17 0 0 13134

Sziasztok!

 

Sikerült tönkretennem barátnőm porszívóját (jó, nem is volt nagy szám, valami Samsung szutyok...), és most keresek valamit helyette.

 

Az első kérdésem, hogy érdemes e használtban gondolkozni?

 

Mert ezeket néztem ki:

Persze nem feltétlenül akarok rászánni 25k-t, de ha ez alatt csak sz.rt kapok, akkor inkább legyen jó.

 

Utoljára még akkor olvastam a fórumot, mikor az Electrolux ZCX 6440 volt a topicporszívó. Azóta nem vagyok képben, de úgy látom a Miele a nyerő most.

 

Valami tanács?

Bz81 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 13133

Okés rendben akkor vároma  visszajelzésedet, köszi előre is!

Előzmény: Norbyd (13132)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.16 0 0 13132

Üdv! Nincs mit, remélem kicsit segíthettem:) Azt, hogy most lehet-e olyan készülék, ami nincs fent a honlapon, azt nem tudom. Viszont, én is így vettem anno, a dc23-at. Bemutató,  utolsó darab volt, és épp a kifutó széria utolsó darabja, már akkor ott voltak azon új gépek, amik ezt váltották. A boltban ez volt a teszt készülék, ezen mutatták be, mit tudnak ezek a gépek.(gyakorlatilag, már akkor is használták:D) Viszont nekem engedett az árból emiatt, és természetesen ugyan azt a garancia feltételt megadta, mintha egy 0-a órás használatú gépet vettem volna.. Kicsit féltem, hogy eleve "használt" volt, de az eladó megnyugtatott :) Azt mondta, hogy pár órát ment összesen a gép, és nem komplett takarítást mutattak be, hanem csak azt, hogy mit tudnak ezek a ciklon rendszerű gépek, szét is szedtük megmutatta a szűrőket, hogy nézzem meg, semmit nem látni rajta, de ha én látok rajta valamit, akkor rendel egy új szűrőt és kicseréli természetesen, ettől függetlenül engedett az árból.  Futok még én is egy kört, mert szerintem hamarosan rendelek egy motor szűrőt az enyémbe, és utána érdeklődök mik a lehetőségek az új gépek terén. Üdv!

Előzmény: Bz81 (13130)
0426 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13131

Eio targa 1600w-os porzsívóhoz tudtok hepafilter?

Bz81 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13130

Köszönöm kimerítő válaszod, amit még kérdeznék, hogy ezen a helyen amit ajánlottál (budaörsi út) lehet más fajta készülékeket kapni, mint ami a honlapon (www.dyson.hu) van feltüntetve?!

Előzmény: Norbyd (13129)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13129

Szia! Nem vettem hozzá semmilyen kefét, csak amit adnak hozzá alapból. A normál nagy fej, amivel lehet padlót porszívózni, vagy amikor ugyan ezen a fejen, a két szélén rálépsz, akkor kijön a sörtés kefe, ha esetleg szőnyeg, vagy valamilyen recés felületet porszívózol, (pl műkő). Van a kis kerek fejű sörtés kefe, portalanításra, függöny porszívózásra, karnis  és pókháló takarítására.  Van a kis lapos fejű műanyag vég, amivel kis helyekre beférsz vele, a teleszkópos cső ugye benne van az árban. Kész ennyi.. Ezeknek a kiegészítőknek mind van hely a porszívón, úgy hogy egyiket sem hagytuk még el. Hepa szűrő? Nem volt még cserélve, mert mosható! Eddig 2 komoly lakás felújításon vett részt ahol a törmeléket, ( nyílás zárók cseréje, majd a festés előtti glett por feltakarítása, amikor meg lett csiszolva a fal, a másik meg amikor a kandalló be lett építve). Az ilyen nagy munkák után lett kitakarítva  a HEPA szűrő. Először csak kifújattam kompresszorral(visszafele, és nem átfújva  a szűrőn!), 1-2 évre rá a másik nagy munka után lett mosva. Azt mondják kb 7-10 évet bír ki a hepa, ha mondjuk évente 2-szer kimosod. Na én eddig összesen 2szer mostam, és öt éves a gép.  Attól függ mit takarítasz vele(ha mosod is célszerű óvatosan, átnyomkodva mosni, és nem össze vissza gyűrögetni, hogy minél kevésbe gyötörd,  bár baja nem lesz, csak nem 8-10 évet használod, hanem 5- 6-ot.) A motor szűrőt még csak ellenőriztem többször, mert nem kell cserélni, igaz amikor szétkapom, akkor amennyire lehet, kitakarítom, de ez sajna nem mosható, szóval csak kifújatni tudom. (a motor szűrő  akkora mint az autómban :D ) Egyébként, ha szűrőt kell venned, akkor kb ~15.000-ft körül mocorog mind a két szűrő.(de nincs porzsák ugye) Próbáltam a boltban a motoros kefét, de feleslegesnek tartottam, és azóta sem gondoltam meg magam, de ha állat van a lakásban, akkor valószínűleg gyorsabb a szőnyegek takarítása. (Előtte azért próbáld ki   motoros kefe nélkül mert lehet, hogy úgy ítéled meg te is, hogy felesleges, mint én is ugye,)  Az előbb leírtak saját tapasztalatok, és az én gépemhez való leírásokból származnak, lehetnek eltérések más dyson készülékekhez képest, úgyhogy ha gondolod  én is utána járok, hogy az általam tapasztalt dolgok, és az én gépemhez leírt specifikációk, mennyire érvényesek más dyson-hoz, de túl nagy eltérések nem lehetnek.

Előzmény: Bz81 (13127)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 13128

köszi, majd beszivárgok

facebook-on két csoportban is próbálkoztam már, ezidáig sajnos nem sikerült... sajna úgy tűnik amúgy, ugyanazok vannak az nlc-n is.....

Előzmény: cizella (13126)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13127

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Megnéztem a honlapjukat dyson.hu -de ott nem találom azt a típust amit ajánlottál...

A HEPA szűrőjét milyen időközönként kell cserélni?!

Vettél hozzá matractisztító kefét is?!

Előzmény: Norbyd (13123)
cizella Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13126
Előzmény: tunderlala-3 (13124)
Norbyd Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13125

Ja és az 50+-os porszívó(ez nem sok) is tönkre ment kb 1,5 év után simán elkezdett csökkenni a szívóereje a végén már gyakorlatilag csak zümmögött, és  le is égett.( ez ha jól emlékszem pont a samsung volt)

Előzmény: Bz81 (13114)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13124

off

van itt valakinek parfümmániás felesége, vagy ő maga?:)

mert akkor írnám a vágyam

keresek néhány illatot szinte reménytelenül,  hátha másnál van és eladná.

on

Norbyd Creative Commons License 2014.09.14 0 0 13123

Üdv! A Magyarországi forgalmazótól vedd, s meg lesz az öt év gari. Árulja itt boldog-boldogtalan. Tapasztalatom nekem egy dyson dc 23 allergy-vel van..(itt azért másképpen vannak a szűrők elhelyezve a gépben) Mégpedig az, hogy a sok  leégett szétesett szar után, vettem egy porszívót, ami az 5. éve működik hibátlanul, és semmire (porzsák, gégecső) nem kellett költenem. (mi   mielőtt ezt vettük kb 5-6-7 év alatt összesen kinyírtunk kb 7 porszívót, és nem a 20ezres kategóriából, hanem az átlag 30-40, egy esetben az 50 ezer feletti árkategóriából) Hepa szűrőt utólag is tudsz ezekbe venni, nem baj ha a vásárláskor nincs )  Nagyon jó vételnek tartom, bármelyik dysont. Ezeknek a gépeknek nem csökken a szívó ereje, szóval a kb 2-300 légwatt szívóerő megfelelő lesz turbófej nélkül is,(ezt egyébként utólag is megveheted)  a motor teljesítmény meg kb 1400w, ami bőven elég. Ez a 2-300 w szívó teljesítmény a kb kétszer ekkora  szívó teljesítményű  samunak felelt meg, csak ennek nem csökkent az ereje)  A kb 400 légwatt szívó teljesítményűre megadott samsung nem takarított olyan jól, mint a 280-90 légwatt teljesítményben megadott kisebb dyson. Ahogy telítődik, úgy gyengül a zsákos(frodó) porszívó. Semmiféleképpen nem venném multiban, vagy webshopban, mert nem adnak rá megfelelő garanciát. Azt tudd, hogy 5 év gyári gari van rájuk kivéve akkor, ha ipari felhasználásra használod, mert akkor csak 2 év, de az feltétel nélkül!!(azért az itthoni  hivatalos forgalmazót kérdezd meg, változott-e valami ezen a téren,  mert nekem ezekkel a feltételekkel adták anno. Mivel nem reklámozok, annyit segítek, hogy a 11.-kerületben vannak, Budapesten és egy KFT-ről van szó, nagyon készségesek, netes megkeresésre is válaszolnak! Alapvetően tényleg szarok azok a gépek, melyeknek (legtöbb kereskedelmi forgalomba lévő porszívó),  a tartályban van a szűrő. Nem tudom, a dyson miként küszöbölte ezt ki, hogy ne legyen cumi, de utána járok, mert engem is érdekelne.   Egy biztos, hamarabb vennék  dyson-ból ilyen elrendezésűt, mint bármelyik másikból zsákosat, vagy  tartályosat. A ciklon rendszert is róluk koppintották,  nem is sikerült mindenkinek. Ami hasonló mint az enyém, az a dyson dc 26, és olcsóbb is, mint amit néztél, de javaslom menj el hozzájuk,(- ha teheted,:-) próbálgathatod az összes gépüket is.

Előzmény: Bz81 (13114)
krisztike72 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13122

Én 2 hete vettem egy Samsung sc5485 porszívót 2100 w teljesítmény + 460 w szívóerő. Ciklon előszűrővel együtt adták 23.000,- ft-ért. Nagyon szuper, az előszűrő összegyűjti a szöszöket és finom port is, lecsavarom, kiöntöm, kiöblítem és már kész is. A papír porzsákban aig, szinte semmi kosz nem gyűlt össze, így szerintem a hozzá vett 5 db zsák 1 évig is ki fog tartani. Előtte elektolux volt,  ez sokkal erősevben szív, és az előszűrő a legcsúcsabb. Remélem hosszú életű lesz. Van egy vizes pszívóm is, de nagyon nehéz, két szint között hurcibálni nem praktikus.

Tücsök-koma Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13121

Én szintén ezt a tipust rendeltem, meg elvileg kedden vehetem át. Majd beszámolok tapasztalatokról.

Milyen porzsákot adnak hozzá gyárilag?

Illetve melyiket érdemes megvenni hozzá? Ha jol gondolom a legköltséghatékonyabb ez:

http://www.s-bag.com/node54.aspx

 

A papir zsákos kivitel mennyire gagyi?

http://www.s-bag.com/node26.aspx

 

 

Előzmény: Bz81 (13119)
dorian.hu Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13120

Jónak tűnik, köszi a javaslatot.

Közben találtam ezt:

http://www.eta.hu/padloporszivok/7468.html

Fele annyiért elég jó szívóteljesítménye van. Vélemény, ellenvetés, ismert hibák? :)

Előzmény: Bz81 (13119)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13119
Előzmény: Bz81 (13118)
Bz81 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13118
Előzmény: dorian.hu (13117)
dorian.hu Creative Commons License 2014.09.12 0 0 13117

Megnéztem a boltok kínálatát, meg az árakat... úgyhogy ezennel módosítok a paramétereken, legyen 40ezer a határ. Ennyiért már csak lehet egy normális porszívót kapni?

Előzmény: dorian.hu (13113)
tunderlala-3 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 13116

kutya mellé csak olyat, ami vagy bazierősen szív, vagy van hozzá turbófej... de nemtom ez 25-be hogy fog beleférni, keresgélni kell.

Előzmény: dorian.hu (13113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!