Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104856

ja és Pomber úr, még mindig várom a forrást a kint levő magyarokkal kapcsolatban, illetve volt még egy Gruevszki üggyel kapcsolatos forrás, de gondolom, Önnél elég a hit, nem kell forrás...

Némedi László __ Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104855

a kérdés nem UK only volt, hanem EU szintű, ezért válaszoltam úgy (bár pont az NI-t megemlítettem, de pl a németeknél a munkaügyi rendszereket használják, UK használja az NI-t, régebben a beutazásnál véletlenszerűen végzett survey-t, és a munkaügyi infókat, az EU (Eurostat) inkább a munkaügyi rendszerekből próbál kiindulni). A SEEMIG volt az egyik legnagyobb és legjobb becslés eddig, már készül a SEEMIG 2, de az még egy év, amíg adat lesz.

A KSHnak volt egyszer becslése, ahol az otthon maradottaktól kérdezték a kintlevőket, persze, ha a család mozdult ki, ez nem sokat ért. A NAVnak és a lakcímnyilvántartásnak is vannak adatai, mivel elméletileg be kell jelentened a kimenetelt, de a Bristol facebook csoportnál sűrűn olvasom, hogy az NAV büntetgeti őket, és csak ekkor próbálják egyesek bejelenti a kintlétet.

Egyébként azt tudtad, hogy elméletileg lejelentheted a kinti címedet, és így kaphatsz lakcímkártyát (azt hiszem, ez kötelező lenne, vagy mi).

 

A másik szépség, hogy az EUs gyerekeknek nem kell diákig, de a magyaroknak igen, de hát a kint élő magyaroknak ez nincs, emiatt nem jár a diák kedv?

Előzmény: seci (104814)
XANTIi Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104854

Orbanisztánban is szenvedhetnek a reumások, szívbetegek. Pár nap alatt a -8-ból lesz +20 fok. Aztán csoda a sok indulat bűncselekmény. Autóval késsel, szavakkal.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (104852)
XANTIi Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104853

Terelsz, hazudozol feszt. O1G ! A gyűlöletplakátokat is biztosan én teszem ki. Meg a hasznukat is én offshore viszem el Gibraltárba.

99!

Előzmény: Pomber Béla (104808)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104852

Igen, erdekes nap a mai. Reggel -3-at mutatott a homero es jocskan le volt fagyva a kocsi. Most 21 fok arnyekban. Februarban...

Előzmény: seci (104851)
seci Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104851

A hétvégére megjott a TAVASZ: virágoznak a korai cseresznyefák!

 

Persz a KUTYA nem ette meg még teljesen a TELET (hiszen a télben nincs HÚS), így reggel lehetett jeget olvasztani a kocsiról...

 

-seci

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104850

Van minden, sakk, reversi/othello, amoba, malom, Race for The Galaxy, meg sok-sok tucat absztrakt, logikai,risk taking, szerencse es tarsas jatek online verzioban. Pl Battle Sheep, Battle of LITS, Kahuna, Hive, China Gold, Can't Stop, Six nimmt!, Quoridor, Chess, 9 Men Morris, Reversi, Gomoku stb nagy kedvenceim. :-)

Előzmény: Caitlin (104845)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104849

Volt olyan, h egy csaj tök rám volt állva, de nálam nem jött a kattanás, pedig csinos, képzett, normális csaj volt. Csak ugye pár hónappal idősebb.. Nekem csak az a korosztály tetszik, akit írtam, sosem volt más korú bnőm. Most nincs ezzel gond, de pl 23 évesen is egy 15 éves csajért voltam oda, meg 27 évesen is 18 éves bnőm volt. :-)

Előzmény: Zlot (104840)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104848

A feleségem 7 évvel fiatalabb, de én vagyok az edzettebb, s sztem ez mindig is így marad.. :-)

Előzmény: VeraVictoria (104834)
Zlot Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104847

Nem mindenki indult ugyanazzal a hatterrel. Neha pedig meg kell lepni egy ilyet, mert van az a helyzet, ahol a teljes elzarkozas az egyetlen megoldas. Most mar nem banom, mert nyugodtabb az eletem igy

Előzmény: ocso79 (104844)
Caitlin Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104846

Ferjem vagy 10 eve nem beszelt az anyjaval. Meg 14 evesen koltozott koliba inkabb csak ne otthon legyen. Viszont anyamek total befogadtak es sajat fiukkent kezelik. Ami neha meg mindig furcsa nekem, az egykenek :)

Előzmény: Zlot (104843)
Caitlin Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104845

Agricola - a kovetkezo a listankon

Small World - szinten

Race for The Galaxy - nekunk hummmm

Magic The Gathering - minden pentek es sok vasarnap ment mar bele :D

Bang - nekunk nem jott be igazan. nem rossz, de magamtol nem vennem elo (meg)

 

online: hummmm hummmmm en elvezem a valodit, de elgondolkodom rajta

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (104837)
ocso79 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104844

Húúú

Basszus akkor majdnem egy cipőben jarunk.

Én meg éppen beszélek vele de azt is asszony csak azért mert az asszony nyaggat ha nem.

Nem könnyű helyzet nem irigyelek.

Előzmény: Zlot (104843)
Zlot Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104843

A szuleimmel evek ota nem talalkozom, s nem beszelek ... sajnos van ilyen. Halistennek anyai agrol a fiamnak klassz nagyszulei vannak

Előzmény: ocso79 (104841)
Zlot Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104842

Hat ez az ugye, hogy sosem tudod, hogy az illeto vajon jo apa lesz-e vagy sem. Bar azert jellemvonasokbol lehet sejteni. En mindig azon mosolyogtam, amikor ismerosi koromben mondtak az apak, majd akkor foglalkozom a gyerekkel, amikor 3 eves lesz, mert elotte sok mindent ugysem tudok vele csinalni. En a fiammal szuletese ota rengeteget foglalkozok, es valami csodalatos dolog reszese lenni a fejlodesenek, hogy az elso naptol aktivan nyomon koveted :) 

Előzmény: KawaBazsy (104831)
ocso79 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104841

Nallunk kint volt anyám egyszer múlt évben hogy majd vigyáz a gyerekre.

Első és utolsó próbálkozás volt.

Nem vette fel a telefont ( nem tudom hogy kell) egész nap.

Gyomorideg szétbaszott. 

Mondom főzöl valamit,erre E  nem tudok ezen főzni mert ez gáz.

Mai napig nem tud készpénzt levenni a kártyájáról mert azt mondja leblokkol amikor benyeli a kártyát.

Mondám neki Te 1990- ben leblokkoltál azóta minden idegen.

Abszolút nem számíthatunk rá semilyen teren,totál szomorú de így van.

Előzmény: Zlot (104827)
Zlot Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104840

Hat ez nem tudatos valasztas, elvegre nem nagyon magad iranyitod, hogy kivel jossz ossze ... :) 

Előzmény: KawaBazsy (104830)
Zlot Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104839

Meg egy gyerek? Szerintem soha, bar orulnek. (A mostani is IVF volt)

Előzmény: KawaBazsy (104829)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104838

Na végre, ma kuldott Bulb email-t, marcius 8-tol naluk vagyunk! Es tenyleg £128 lesz a havi direct debit, nem £176 mint az E.On-nal lett volna, nagy kulonbseg egy evben...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (104780)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104837

Ezeket is probaljatok ki:

Agricola

Small World

Race for The Galaxy

Magic The Gathering

Bang

Itt pedig velem is jatszhattok barmikor online tarsast, van kismillio fele (en leginkabb az absztraktokat szeretem):

https://en.boardgamearena.com

Előzmény: Caitlin (104833)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104836

Pedig bolcs dolog ha a no idosebb 1-2 evvel, mert statisztikailag a nok tovabb elnek :-)

Előzmény: KawaBazsy (104830)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104835

Igen, az ember visszalep a gyerekkorba ha gyereke van, resztvesz benne ha esze van, olyan erdekes ujra gyereknek lenni egy kicsit.

A gyereknek is nagyon jo, oszintebb, bizalmasabb lesz a szulovel es  ezt meg extra szeretettel is meg fogja fejelni  mig az ember el. Tapasztalatbol beszelek, az enyem mar 30 folotti.

 

Előzmény: Caitlin (104833)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104834

Nekem van ismerosom aki boldogan vette el a 8 evvel idosebb baratnojet es mar tini koru gyerekeik vannak de mindig kezenfogva mennek mikor talalkozok veluk. Nerm a kor szamit hanem a vonzalom.

Nagy korkulonbsegnel ha a no fiatalabb bizony idosebb korban mar nem olyan biztos hogy olyan nagy a megertes, foleg has a ferfi megvaltozik, hulyesegeket beszel vagy csinal, hagyja magat megoregedni.

Előzmény: KawaBazsy (104830)
Caitlin Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104833

En is buszke vagyok gyermetegsegemre, bar lehet, h tultolom a biciklit. Mult heten 5bol 3 napot voltunk tarsasozni, baratokkal, fiam haverjaval :)

Tarsasjatek Ajanlo kovetkezik (lehet atugrani)

Zsenialisak:

- Tokaido 2-5 fo

- Tiny Epic barmi (sokfele van) 2-5 fo

- 5 Tribes 2-5 fo

- Hero Realms (2 szemelyes)

- Tsuro 2-6 fo

 

Voltak kevesbe jok is, azokat nem sorolom :)

 

Ahogy javul az ido egyre inkabb hianyolom a gorkorimat es sima betont, nem a szep koveket. A kornyekunkon vagy nagyon patchwork a beton vagy diszkovek vannak. Ide nem veszek....

Előzmény: Zlot (104827)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104832

Nalunk az anyai nagymamanal hianyzott az unoka szeretet, igaz hogy a sajat gyerekeitol is tavol  tartotta magat amelyest csak lehetett, nagy kritikaval kezelt minket, mi is otet de megis kedveltem mert furcsa, erdekes elbeszelesei, tanacsai egeszen jok voltak mikor felnott koromban hasonlo szituacioval talalkoztam meg az oreglany olyan erdekes, nem nagymamai volt a divatos oltozkodesevel, / megelozte a korat/, a ruzsaival, az egesz fellepesevel, lehetett rajta nevetni, / nem kinevetni, volt a kozonyos stilusaban, meltosagaban igazan mulatni es egyben csodalni valo, utanozni sem akkor sem most nem szerettuk volna.

Utalta a ferfiakat, ki tudja miert, apam szerint egy csodalatos figyelemre melto allatfajta volt, ki nem allhattak egymast.

Anyam tisztelte, szerette, magazta,  hehehe... mi tegeztuk, ja es meg talalkozasnal kezet is csokolt neki, mi nem, apam megtiltotta, hihihi, akkoriban volt ilyen szokas is egyeseknel.

A masik nagymama mar nem elt amikor szulettunk, nekunk ez volt a nagymama elmeny de nevetve gondolok ra vissza, semmi harag vagy igeny nem volt bennunk iranta.

A nagypaparol csak halvany emlekem volt, egy vekony sapadt kedves es nagyon beteg ember az agyban fekudt mindig...Imadta a nagymamat ezen apam nagyon el tudott mindig csodalkozni...

 

 

Előzmény: KawaBazsy (104831)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104831

Engem sem érdekelt sose. Azt viszotn tudtam, h saját gyerek kell. Ill. lehet h Sasnál is előjönne az ösztön, ha lenne neki. Csak mi van, ha nem (mint pl apámnál..).

Előzmény: Bmrenault (104826)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104830

 Nagyszülő pedig tök jó dolog, én is gyerekesként jöttem rá. Így már el nem tudnám képzelni, h külföldön éljek, nagyon jó az a segítség, amit kapunk, persze a kölköknek is. ANyám most volt, itt egyik Lego traktort kapott, másik bébitaxit, volt nagy játék, viháncolás, boldogság. Én is jobban biztonságban érzem magam tudva, azt, h milyen (rokoni) háló van körülöttük.

 Feleséged idősebb?? Ufff.. azt sem tudnám elképzelni :-) (nekem minden bnő 6-9 évvel fiatalabb volt).

Előzmény: Zlot (104827)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104829

Mikor lesz még egy gyereked? :-)

Előzmény: Zlot (104815)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104828

Na akkor legalabb ebben nem vagyunk csodabogarak :-)

Előzmény: Zlot (104827)
Zlot Creative Commons License 2019.02.25 0 0 104827

A fiam iskolaba jar (5 eves), es az osztalyaban levo apukak egy Whatsapp csoportot tartanak fent, mondvan "okorkodjunk, hisz mi is meg gyerekek vagyunk". En 39 eves vagyok, imadok fara maszni, turazni, jonni menni, sportolni, bohockodni, stb. Asszony 41 eves, a multkor a tengerparton gordeszkazott, amig a fiam mellette biciklizett. A szorakozas, abszolut kortalan. Nekunk sincs itt kint senki nagyszulo, egyedul boldogulunk. A gyereket mindenhova visszuk magunkkal, 2 hetes West Coast USA road trip-re is, es hihetetlen mennyi emlekkel tertunk haza es o is mennyi mindent latott es tanult. Az a legjobb ha olyan felnott vagy, aki meg tud gyerekkent szorakozni, engem nem erdekel ha barki is megmondja, hogy "illene" viselkednie egy felnottnek, en siman leallok a fiammal kergetozni, katonasdit jatszani, fara maszni, ciganykerekezni, trambulinon ugralni, stb :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (104818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!