Keresés

Részletes keresés

bukta1 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 18447

Sziasztok!

Medencét építünk.... a nehezén túl vagyunk.... szép nagy gödör kiásva (5x3x1,2):-)

Hétvégén aljzatbeton készítés,  majd falazás zsalukőből.

Mozaikkal burkolt medencéhez vettük meg a lámpát, szkímmert, összefolyót és a

befúvókat és most jön a de.... ahol mindezeket megvásároltuk nagyon

a fóliázott medencére akarnak rábeszélni  ( a fent említett dolgokat természetesen

becserélik fóliás medencéhez valókra).

Így aztán most teljesen elbizonytalanodtunk.

Ha tudtok azzal, hogy pro és kontra tapasztalatokról beszámolni ill. tippet,

tanácsot adni azt nagyon megköszönnénk.

További szép napot!

 

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18446

Szia!

Köszönöm, de az nekünk túl gyors növekedésű és sok baj van aztán vele, az előző hsz-ban írtam, hogy miért.

Előzmény: tücsök01 (18441)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18445

Szia!

 

Köszönöm, de már be vannak ültetve a növények, csak nőni kell nekik....a kerítésre borostyán fut, virágzó bokrok, sás, ecetfa és örökzöldek vannak előtte, csak hát még belátni, még jó pár évig szükség lesz valami kiegészítő takarásra a növények mellett, azt hiszem.

Csodasövényt, loncot (ez pedig gyönyörű, és isteni illata van!:), hasonlóan gyors és brutális növekedésű növényt nem akartunk, mert azokkal egy idő után elég sok baj van, az ember nem győzi nyírni őket, utána meg a gond, hogy a rengeteg lenyírtat hová tünteted el, nálunk hátul majdnem 40 méter kerítésről van szó, komposztálónk nincs, úgyhogy tényleg csak a gond lenne a lenyírttal...inkább kisebb helyre jó egy ilyen élősövény, mármint, amit rendszeresen nyírni kell.

Előzmény: pajaci (18440)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18444

Szia!

 

Hát tény, hogy legjobb egy kőkerítés lenne, na majd ha nyerünk a lottón.:)))

Megnéztem, amit mutattál, akkor nekem kb. ugyanazt sikerült megtalálnom tegnap este, csak jóval olcsóbban. Szétnézek még helyben, hogy milyen árak vannak.

Nagyon köszi a segítséget!:)

 

Akkor kap majd ő is egy kis medencét, hátha nem lesz kíváncsi a nagyra...kicsit attól is tartok, nehogy beleugorjon, amikor nem vagyunk itthon, kijönni meg nem tud...vagy nem is tudom, el sem tudom képzelni, ki tudna-e jönni...

Előzmény: motinka (18439)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18443

Szia!

 

Köszönöm, de az akkor elég drága is lenne, nálunk hátul cca. 40 m kerítésre kellene, akkor mégiscsak ez lesz a megoldás, amit tegnap hirtelen előkotortam a neten, és ezt UV-stabilnak is írja, hátha megmarad, amíg megnőnek a növények eléggé.:)

Előzmény: lac1 (18435)
lac1 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18442
Hohó! Emlékeim szerint erre a növényre, vagyis a virágjára nagyon buknak a méhek, tehát ahol gyerekek vannak, annak pokollá teszik az életét! Ha egyre gondolunk...
Előzmény: pajaci (18440)
tücsök01 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18441
Szia! keress rá a csodasövényre .Igaz nem örökzöld de 1 év alatt 1,5 métert is nőhet és igénytelen.
Előzmény: tunderlala-3 (18433)
pajaci Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18440
Kerítésre nagyon jó a tatáriszalag.

2 méterenként ültetve brutális zöld függönyt alkot már egy év alatt is. A második évtől pedig készítheted a sövényvágót és a metszőollót. Csak víz kell neki, meg jó erős kerítés. Én tavaly tavasszal ültettem el 4 tövet egy 13 méteres pergola oszlopaihoz, és kapásból lehagyta a hajnalkát és a futóbabot.
Előzmény: tunderlala-3 (18433)
motinka Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18439
szia,

ez egy árnyékoló, belátást megakadályozó háló, amit valamelyik multiban vettem még 2 éve talán 1,2x10 méteres tekercsben, de itt megtalálod, szerintem ez nagyon hasonlít rá. 1xűen felkötöztem a hozzá kapott zsinórral a kerítésdrótra. Nekem is nád volt fent 3 éve ( mert sajnos a sövényem nem örökzöld így kopasz a kerítés a kert felé), de az valóban gyorsan tönkrement. Persze legjobb egy jó kerítés, de.....

Mivel neki is van egy kicsi így nem :o) Leástam egy O.is gyerek homokozót és abban cserélgettem neki a vizet, nagyon bírta, de a nagyba nem akar belemenni :o)
Előzmény: tunderlala-3 (18433)
tücsök01 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18438
SZIASZTOK!

Szombaton voltam több árúházban .Takaró főlia volt mindenütt ,több méretben is. A Metro-ban még 6*8 méteres is volt .Lidl-ben ettől kisebbek .Baumax ott rendes téli medence takarók, de ezek olcsobbak a medencés áruházakban .Hátha tudtam segíteni.
Előzmény: Szili1 (18437)
Szili1 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18437

Sziasztok!

 

Takaró fóliából 2 félét lehet kapni:

- Kék, egyszerű takarófólia, nem vízálló, ezt mednece téli takarásához nem ajánlom, már a szél is szétszedi szinte!

- Zöld, ez sokkal vastagabb, és ami fontos, hogy vízálló, ezt vegyétek!

 

Én tavaly az OBI-ban ilyen tályban vettem meg (5mx8m), leárazva volt a zöld, ha jól emlékszem 6eFt, de megérte, nekem jól szuperált, és még pár évig jó is lesz!

Szili1 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18436

Sziasztok!

 

Már több mint egy éve én is büszke medence tulajdonos vagyok (Velence 4,5m, x0,9m)! A telek lejt, így az egyik oldalán 80 cm-re, a másikon 20 centire van lesüllyesztve.

Megosztanám néhány tapasztalatom, főleg a télesítésről! Én nagyon simán és egyszerűen átteleltettem! Kivettem a keringetőt, és leeresztettem belőle kb. 3/4-ig a vizet, és öntöttem egy flakon téliesítő algátlanítót is bele, ez ajánlott. Vettem a Lidl-ben 5 karton 6-os csomagolású 2L-es ásványvizet (49Ft/flakon), melyeknek csak a kupakjánál vágtam ki az összefogó fóliát, és kiöntöttem a 3/4-ed vizet belőlük. Ezeket a 6-os pakkok pedig lefogattam egy-egy kövekkel telerakott üres 5l-es (pl. autó ablakmosó) kannával, ami lehúzta a víz alá annyira, hogy ha jön a fagy, a jég ezeket a levegős palackokat nyomja össze, nem pedig kifelé a medence falát! Ez nekem bevált, pedig volt fagy rendesen az előző télen, ajánlom mindenkinek!

lac1 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 18435
Hali,

az obiban (de már láttam tuskóban is) lewhet kapni, kerti takaróponyva, egyesek autótakarónak is hívták, de az nem igaz, mert fémgyűrűk vannak a sarkain és az oldalán, ahol le tudod fogatni.
A 3*4 méteres olyan 4000 JMF (vagy egy icipicivel olcsóbb), de egy év alatt megeszi a nap.
Nekem legalábbis. A teszkóban kék színű van, az nagyobb ugyanazért az árért, de ránézésre nekem vékonyabbnak is tűnt.
Előzmény: tunderlala-3 (18433)
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 18434
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 18433

Szia motinka!

 

Bocsánat, hogy nem medencés téma, de megmondanád, hogy a kerítésen mi az a zöld háló (fólia?) ? Hol lehet ilyet kapni, milyen néven keressem, és mennyibe kerül kb?

HÁtul a drótkerítést nem nőtte be még a növényzet, még több év kellene hozzá, viszont nem szeretem, hogy így két oldalról belátnak hozzánk, valami kéne a kerítésre. NÁdon gondolkoztam, de az hamar csúnya lesz az időjárás miatt, valami mást kéne kitalálni...

 

A kutyust nem izgatja a medence, nem akar nyáron belemenni? Hamarosan nálunk is lesz, kicsit frászom is, nehogy gond legyen majd a medivel, nehogy baja essen benne...

 

Köszi!

 

Előzmény: motinka (18431)
index27 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 18432
De minosegi :)
Előzmény: zsloti (18430)
motinka Creative Commons License 2009.10.04 0 0 18431
szia judo77,

Igen nekem egy leásott, 3.6-as, acélpalástos medencém van. Kb 15 centi "lóg ki" a földből a mélyebbik oldalon, a másikon kb. 5-8 (lejt picit a terület).
Tegnap óta félvizzel, telelésre előkészítve áll, vizszint kb 35-40 cm, a szkimmer alatt a befúvó fölött. Befúvó belülről gumi dugóval ledugózva, csövek, gépészet kiszedve, elmosva, padlásozva :o)
Tavaly mint írtam tettem bele fagytestnek 1/3-ig saját vízzel töltött PET palackokat, lefáradtam mire az összesbe tettem vizet, na meg tavasszal ki is kellett önteni belőle. Na nem ezért de az idén nem lesz benne, többek szerint semmi értelme ebbe a fajta medencébe, mivel tud tágulni a jég, nem töri össze a medence falát. Másrészt tettem bele tavaly valami teleltető folyadékot ( valamelyik multinál vettem, 1 doboz elegendő volt a leírása szerint ennyi vízbe), de az idén ez is elmarad, mivel valószínű emiatt, tavasszal és még a nyár elején is habzott a vizem. Igaz ezt a vizet nem engedtem le, kitisztítottam és bent maradt a mediben.
A medence fölé egy fóliasátor volt építve, fekete fóliával, körbe letéglázva.
Tavasszal volt benne egy kevés szemét (fogalmam nincs honnan került bele) meg pár giliszta, de a víz alapjában véve tiszta volt, nagyon nagy takarítást nem kívánt, kapott klórsokkot aztán kész.
és végére eghy téli és egy nyári kép, az utóbbit jobban szeretem :o)))
Előzmény: judo77 (18426)
zsloti Creative Commons License 2009.10.04 0 0 18430
Nézted az árát is?
Nem az olcsó kategória
Zs
Előzmény: index27 (18429)
index27 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18429
A BNV-n láttam csak azért szurtam be, hogy tavasszal megtaláljam :)
index27 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18428
Msei07 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18427

 

Köszi a választ !

 

A jobb érthetőség kedvéért képet is mutatok.

A medi nincs leásva, acélpalástos, 90 cm magas.

 

Köszi !!!

medi
Előzmény: pajaci (18411)
judo77 Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18426

Motinka!

 

Ha jól emlékszem, neked kőr alakú medid van de nem emlékszem a méreteire és hogy milyen mélyen van leásva és hogyan van telepítve. Te hogyan telelteted át, teszel bele fagytestet? Pár írással lejebb írtam, hogy beszéltem egy forgalmazóval és Ő azt mondta, hogy a fémpalástos fóliás medikbe nem kell bele fagytest, mert tágul és a tágulást a hőszigetelő lemezek veszik fel oldalt.

Előzmény: motinka (18424)
tau ba Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18425
Koszi. Korabban nekunk is acelpalastos volt, az jopar telet kihuzott hasonlo modszerrrel. Azon viszont nem volt padloosszefolyo egyaltalan. Az a baj, hogy nem tul mely a medi (1,05m), ha annak a felet leengedem mar csak 50-60cm marad. Az meg mar eleg sanszos.
Előzmény: motinka (18424)
motinka Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18424
Szerintem vagy teljes víztelenítés - fedés (az biztosan nem árt neki), de én a helyedben megkérdezném a medenceépítőt (fóliázót) mit javasol?

Azt el tudom képzelni, hogy megfelelő számú fagytest, szkimmer alatti vízszint, befúvó(k) a víz felől ledugózva át tud telelni. Ha nem nagy és hosszan tartó fagy van akkor biztosan nem fagy át 60-70 cm víz, tehát a fenékleeresztőt nem veszélyezteti a befagyás. Természetesen minden cső, berendezés szárazon telel!
Az enyém acélpalástos leásva így telel, igaz az "nyúlik" a beton medence nem szokott.
A legjobb egy polikarbonát elcsúsztatható fedés, de az annyi mintha építenél egy másik medencét :o(
De jobb ha szakembert kérdezel, vagy ki tudja ... :o)
Előzmény: tau ba (18423)
tau ba Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18423
Sziasztok! Ugyan nem mobil medi, de itt nagyobb mozgas van es mobil mediknel is hasznos lehet. Teliesitessel kapcsolatban lenne kerdesem. Zsalukoves medi, foliaval (lsd kep) Szivem szerint leengednem teljesen a vizet, csak nem tudom a folianak nem artana-e? Csinaltattam ra teherauto ponyva anyagbol takarot, az lenne a tetejere feszitve, igy allat nem tudna belemaszni telen sem (kozepen hagytam 2 lyukat, igy satoroszlopot ala teve satorszeru kepzodmenyt kapunk, lefolyik rola a viz + ho). Altalaban azt irjak a szkimmer es befuvok ala kell leengedni a vizet, de nem tudom a lampaval es a feneklefolyoval mi a helyzet. Ahhoz, hogy egyaltalan a szivattyut ki tudjam venni, az osszefolyo csovet is meg kell bontani. Mivel eleve nem mely a medence, ezert kb. 0,5m viz maradna benne, annyi meg siman atfagyhat. Draga mulatsag lenne, ha szetfagy a feneklefolyo csove. Az a legfobb kerdesem, hogy a folianak arthat-e, ha nincs rajta viz (de azert le van takarva rendesen, nehogy fagyott allapotban seruljon) ?

valaszokat elore is koszonom

Udv
zsloti Creative Commons License 2009.10.03 0 0 18422
A medence téli hasznosítása:)
mikinet Creative Commons License 2009.10.02 0 0 18421
Ahol nem jön le a vízkő a magasnyomásúval (nálam mustársárgás mint a lösz, főleg a ráncokra rakódik) ott én kiszáradni hagyom, és a fólia mozgatásával töredezik. Aztán óvatosan körömmel kapargatom. Szóval nekem sincs jobb ötletem egyes részeken én is nagyokat szenvedek.Elég szívós fajta a vízkő, a letöredezett darabokon kipróbáltam a háztartási sósav és a vízkőoldó sem oldja.

Azonkívül bár nem volt kérdés még 1 jótanács mindenkinek: észrevettem hogy a szkimmer kosarába rakott lassan oldódó clórtabletta lassan a fóliát is marja a szkimmer környékén.Pedig azt írták a hasznutmellémafor-ban hogy oda kell rakni. Persze külön adagolóba is volt nekem mert elég nagy a medi,kevés az 1 tabletta
Előzmény: futóék (18420)
futóék Creative Commons License 2009.10.02 0 0 18420
Ja...a macskaűző spray-t én már használtam.....oda fújtam ahová a kutyánk betojt a kertbe...és még egyszer nem ment oda szarni...azonban a macskák vígan telepisáltak mindent szer ide vagy oda, pedig végig fújtam a kerítés tövét is ahol bejártak. Köcsög vagyok vagy se végül a sziklakertben a helyet, ahová jártak kakilni a drágák, éles kis kövekkel béleltem ki jó kényelmesre...azóta nem jönnek annyira gyakran.
Előzmény: mikinet (18404)
futóék Creative Commons License 2009.10.02 0 0 18419

Köszi a választ, akkor megpróbálkozom az ecetes megoldással. Magasnyomású mosóval már próbáltuk, de néhány helyen nem használt. A igen....a lyukak, akkor lebontjuk a fóliát, és kívülről ragasztjuk. Utánna feltöltjük télére.....és jól letakarjuk...macska és télállóra.

 

Előzmény: mikinet (18404)
lac1 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 18418
Dicséretes az optimizmusod.
Ám én hallottam, olvastam már olyant, hogy "ebből a börtönből nem lehet megszökni", meg " ezt a bankjegyet nem lehet hamisítani", aztán mégis...

Én BIZTOSAN lefedném úgy, hogy ne fagyjon be.
Most is ezen dolgozom.
Előzmény: judo77 (18417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!