Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105187

Thx

Előzmény: cam aro (105186)
cam aro Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105186

semmi baja nem lesz, sot idonkent meg hasznal is neki hogy kivan kormolva. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105178)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105185

Es majdnem minden napra jut valami hulyeseg. Nem tudom Ti hogy erzitek, de szerintem az elmult 10-12 ev alatt sokat romlott a vezetesi/kozlekedesi moral az orszagban...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105184)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105184

Ja es akkor a legundokabb szokasukat, a mogotted egy meterre autozast nem is emlitettem. Multkor egy BMW-s (tenyleg BMW-s volt, nem elozo hsz-em alatamasztasaul irom) tapadt a lokharitomra, latom hogy egy megtermett facan figyel az uton szelen es ugy nez ki mint aki mindjart at fog menni, ezert elkezdtem enyhen fekezni. Es tenyleg atszaladt. Ha nem lattam volna, csak amikor atszaladt elottem akkor fekeztem volna egy nagyobbat reflexbol, akkor a BMW-s szepen belekostolt volna az autom hatsojaba, nincs az az emberi reflex ami egytized masodperc alatt fekezni kezdi az autot... Lehet hogy kiteszek egy "The closer you get the slower I go" matricat... :-) Valami ilyent :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105183)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105183

Nem, nem, itt Angliaban. Mostanra mar ott tartok hogy kezdem utalni a ferfi Audi es BMW vezetoket (noknel erdekes modon nincs bunkosito hatasa a negy karikanak meg a vesenek). Keptelenek betartani a sebesseghatarokat, nekik gyorshajtani kell, keptelenek valaki mogott autozni, nekik elozni kell, keptelenek varni a sorukra nekik zarovonalon athajtani masok ele bevagni kell, stb. Akkor se vennek Audi-t vagy BMW-t ha megnyernenk ma este a jackpotot az EuroMillions-on, mert szememben ez a ketto a taho ferfiak autoja lett (elnezest a normalisan kozlekedo ferfi Audi/BMW autos olvtarsaktol az altalanositasert). Kiveve persze a BMW i3, azt vennek :-)

Előzmény: kiskutya1070 (105180)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105182

Koszi. Most legalabb tudom hol szabalyoz le :-)

Előzmény: Bmrenault (105179)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105181

nem tudom kell-e majd 20%VAT-t szamlaznom.

 

???

Ezt nem értem. Bármi is történik, ha eddig nem számoltál fel VAT-ot akkor ez után sem kell.

Előzmény: Caitlin (105177)
kiskutya1070 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105180

Csak nem Orbanisztánban autóztál? Amennyi frontális ilyen van itt, már lassan a népi folklór része. Minden héten egy ilyen kis országban 6-8 ember így végzi. A héten 7-en égtek benn 2 autóban egy barom előző miatt. Meg a többi árokban, fán befejeződött erőszakos előzés közbeni halál. A Darwin-díjat megérdemli a barom, csak sajnos a fele legalább ártatlan normális közlekedő!!!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105178)
Bmrenault Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105179

Ez köcsögség de itt arra is játszhatott yhogy esetleg megtörik. Én húztam már rá ilyen köcsögökre párszor a kormányt. Saját életével szórakozon ne máséval.

Nem kell olajcsere. Vannak kameráid tudtommal szépen mentsd le és töltsd fel a rendőrségnek

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105178)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105178

Cam, lehet baja attol az autonak ha rovid ideig (nehany mp) elforgatjak abszolute leszabalyzasig? Olajcsere legyen?

 

Ma volt szerencsem egyszerre ket vadbarom vezetohoz... Ritkan van hogy azt kivanom hogy erosebb lenne az autom, talan evente 1x, de most nem bantam volna ha ezres helyett az ezerkettes motor van benne plusz huszon-egynehany loerovel... Megy egy furgon (Audi/BMW mellett a furgon vezetok egy resze meg egy erdekes allatfaj, mint az alabbi pelda is illusztralja) elottem hatvanas zonaban komotos 45-tel, merfoldeken at, elso marhasag, miert lassitja be indokolatlanul a forgalmat. Mogottem egy audis nezelodik kifele de nem tud elozni, jonnek folyamatosan szembol. Aztan egy kisebb kanyar utan egy egyenes szakasz es a legkozelebbi szembejovo jo sok szaz meterre van. Varok par mp-t, hogy elkezd-e elozni az audis, de nem. Ez a masodik hulyeseg, eddig annyira menni akart, most akkor miert nem... Na oke, akkor megyek en, index ki, elozes megkezd. Erre jon a harmadik hulyeseg: latom am hogy kapcsolt az audis is, latja hogy elozok, o is kijon mogem (index nelkul persze, hiszen audis, es persze hogy kijon hiszen ha mas eloz akkor neki is kotelezo, hiszen audis), raragad a lokharitomra (hiszen audis, a logo kotelez a lokhariton autozasra!). Idiotaja nem latott meg eleg horror YouTube videot, ahol ketten (vagy tobben) eloznek valamit, es az elso auto meg vissza tud sorolni a megelozott ele, de a kovetkezo mar nem es frontalisan utkozik a szembejovovel (vagy megy le az utrol a szantofoldre utkozes elkerulese vegett)? Eszembe nem jutna valaki mogott elozest megkezdeni, plane ha latom hogy (oke meg messze, de) jonnek szembe. Nyomom neki, de ekkor jon a kovetkezo idiotasag: a furgonos eszreveszi hogy elozom (ekkor mar nagyjabol mellette vagyok), es nehogy mar egy nala kisebb auto megelozze lapadlozza a gazt (visszapillantoban szep fekete fustfelho - "tiszta" dizel...). Normalisan ilyenkor elvennem a gazt, hagynam hadd menjen az istenbarma akinek eddig nem volt surgos de most hiretelen az lett, es besorolnek vissza moge, de nem tudok, mert ott lihet fel meterre mogottem az audis. Vegul harmasban kihuzatom szerencsetlen automat a leszabalyzasig, ekkor mar 70-el megyunk (ertitek: elotte 45-tel ment km-eken at a furgonos, de most hirtelen 65-tel kell neki mennie), nagynehezen sikerul ugy 8 meterrel ele besorolnom, a szembejovo meg nincs nagyon kozel, de azert jo hogy mar visszaertem a savomba. Nezem mogottem az audis tovabbra is nyomul, es a leheto legnagyobb baromsagot csinalja: ahelyett hogy padlogazzal megelozne engemet is, vagy lefekzene es visszamenne a furgon moge (de hat audis, milyen szegyen lenne felbeszakitani az elozest, megkisebbedne az egoja, az nem lehet!), megprobal bemenni kettonk koze. Ujabb, immar nagyonsokadik baromsag: a furgonos latja ezt es meg jobban nyomja neki! Van koztem meg a furgon kozott kb 6 meter, es guess what, az audis nagynehezen beteszi kettonk koze a 4.5 meteres jarganyat. 70-es temponal. Szembejovo mar villog. Barom! Furgonos is vadbarom, mert latja hogy az audis ha a fene fenet eszik is be fog jonni, de csak nem lassit. Aztan a kovetkezo koforgalonal mindenki masfele megy, senki nem nyert tobbet hat meternel... 

 

Mikor lesz mar minden auto onvezeto... Annyira varom... Az emberek egy nagy reszenek egyszeruen nem valo a vezetes. Tul idotak. Tul agresszivek. Nem szabadna oket vezetni hagyni... :-(

Caitlin Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105177

mi kis ceg vagyunk. 2 fo dolgozik benne. Most adtam arajanlatot EUs orszagba. Bele kellett irnom, h nem tudom kell-e majd 20%VAT-t szamlaznom. Megkerdeztek, h tenyleg innen bentrol is ennyire kaotikus. Mert akkor lehet, h inkabb sajat orszagukbol folytatjak a keresest. :( Nem is merek belegondolni, h ez az oskaosz rendes cegeknel mit okoz. Szerintem a gyomorfekelyes managerek szama drasztikusan emelkedni fog.

Egyre inkabb azt gondolom, h lehet abban vmi, h van 20-100 (tokmingey a 60 milliohoz kepest) ember aki csakis azert gerjesztette ezt az egeszet, h ne kelljen bevezetni a money laundering act-et (5-ost). Jobban megkapirgalva csomo ERG-s es hardline brexiteer nagyon vagyon ember akiknel elobb utobb megjelenik a kutatas soran vmilyen Jersey/Guernsey ceg/holding a neve alatt.

 

Mas forumon megy a beszelgetes az NZ terrorista cselekmenyrol es sokan fel vannak haborodva, h "komoly" ujsagok lekozlik a gopros fps videot. Az egyik kommentbol: "........It’s not as if it’s some obscure Russian website".... Es nem sokkal elotte a Standard neve is felmerult. Amit -mily meglepo- pont az oroszok finansziroznak. 

A felhaborodas jogos egyebkent. 

 

Meg napokkal ezelott a guardian-en olvastam egy kommentet, h liberalis, sorosberenc (soros funded) elemek teszik tonkre a brexitet.... Ez csak ugy vicceskent eszembe jutott.

 

(Yup, going now ....to get a life....)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105175)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105176
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105175

Felesegem cegenel megy a panik, aprilisban ket hetre 50%-os leallas (egyik heten a csapat egyik fele dolgozik a masik kotelezo szabadsagon, masik heten forditva), es a szokasos 2 hetnyi nyesanyag tartalek helyett bevasaroltak fel evnyit a csak az EU-bol beszerezheto nyersanyagokbol, padasig all minden, hogy lepni alig lehet. Felvettek valakit temp-kent aki vamugyekben segit majd. Ujabb megrendeloik mondtak le rendelesuket, mar csak 60%-a a rendelesuk a tavaly ilyenkorinak (ami meg mar eleve alacsonyabb volt vagy 20%-kal mint az egy evvel korabbi)... :-(

tzh Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105174

Kivancsi leszek ezekre a szigorubb szabvanyokra. 2025? akkor mindossze 5 evvel lesz a fuj-fuj Eu mogott, csak aztan, amikor felmerulnek a piszkos anyagiak, nehogy valaki majd elovegye, hogy ezt is az Eu-tol orokoltek meg, mint redtape -et.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105172)
seci Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105173

"It's my way of saying thanks for lubing your SUV with my dead ancestors."

https://dilbert.com/strip/2010-11-26 ;)

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105172)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105172

http://www.ma.hu/uzlet/327258/Tilos_lehet_a_gazfutes_2025tol_az_uj_epitesu_hazakban_NagyBritanniaban

Tilos lehet a gázfűtés 2025-től az új építésű házakban Nagy-Britanniában, a gáz főzőlapok azonban maradhatnak - számolt be a BBC hírportálja a brit pénzügyminiszter terveiről. 
Philip Hammond tavaszi parlamenti beszámolójában vázolta fel a fosszilis tüzelőanyagok használatának megtiltását az új otthonok esetében. 
Az új házak fűtését más módokon, többek között hőszivattyúval és szigorú hőszigetelési szabványok bevezetésével oldanák meg. 
A gázfűtés tilalma annak a tervnek a része, amellyel a pénzügyminiszter a globális felmelegedés miatt demonstráló fiatalok aggodalmaira akar választ adni. 

Bmrenault Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105171

Trustpilotot nêztem, meg egy másikat mindkettőnél 4 es feletti értékelése volt. ezt igazából csak ma találtam.

Előzmény: seci (105167)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105170

Ezt senki nem tudja

Előzmény: Pomber Béla (105168)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105169

http://www.stuartandco.co.uk/

Oket nagyon tudom ajanlani, eszmeletlen jo auto biztositasokat talalnak/ajanlanak minden evben. 2006 ota oket hasznaluk (gocompare, comparethemarket stb. keresesek utan is).

Előzmény: seci (105167)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105168

Mi lesz 29-én?

 

A kilépésben biztos vagyok, de milyen módon?

seci Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105167

1.1 / 5 review :) Gondolom amikor kototted a biztositast nem lattad ezt a remek customer satisfaction erteket.

-seci

Előzmény: Bmrenault (105166)
Bmrenault Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105166
Előzmény: seci (105165)
seci Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105165

Ez melyik "remek" tarsasag? Mar csak hogy nehogy veletlenul arra vigyen a sors.

-seci

Előzmény: Bmrenault (105164)
Bmrenault Creative Commons License 2019.03.15 0 0 105164

Hát ilyet még én nem pipáltam.

Autóbiztosítás

Tavaly fizettünk 400 at egy évre egyben. Volt egy módosítás másik kocsi került bele 60 font plusz.

Megjött a hosszabbításra a lehetőség de közöltük hogy havi fizetést szeretnénk./Brexit aztán ha esetleg megyünk a biztosító nehezen adná vissza/

Ok 491 egy évre, 45 font havonta. Drágábbakat dobott ki az összehasonlító is.

Ja havit akarunk? Akkor küldi az újat. Mivan!? 56 font Hát már árban vagyunk felesleges átmenni másikhoz.

Különbözet magyarázata a havi fizetés és a megújítási díj/65 font/ összege.

Kérdésre hogy miért is mikor ott van a papíron hogy havi fizetés. Hibázott a kolléga. Telefonos beszélgetés és emailben küldték az ajánlatot.

Ok.

Erre 14 dikén ahol ugye lejárna a 14 napos díj nélküli kilépés. Tájékoztatnak hogy kiadtak egy 3 dik félnek/finanszírozó cégnek/ aki majd beszedi a pénzt direct debittel tőlünk.

Már húztam a szemöldököm.

Regisztráció

Kérnek igazolt bejövő jövedelmet?! Nem küldöd le nekik nem léphetsz tovább. 

Mondom itt valami gáz van szerződési feltételek: 120 fonté módosítanak ha nem tudják levenni a pénzt 50 font alkalmanként.

Én ilyet nem kértem de nézzük csak mit vettek le mint kiderült 66 fontot/56 helyett/  mivel hogy a finanszírozó cég díja is rákerült, de még voltak olyan nyalánkságok hogy havidíj meg stb....

Telefonálás hogy mi újság, a rendszer szerint nagy a kockázat hogy nem fizetünk és ezért lett kiadva a finanszírozónak aki fizet a biztosítónak mi meg neki...

Ezt a második megkezdett évvel nyögik be.

 

Hát igy lett volna a 491 es ajánlatból  egy 616 os aztán meg  a csillagos ég.

Szóval a kocsi sornra került, biztosítást pedig lemondtuk.

Másik kocsinál megkaptam a tájékoztatót mennyi lesz és annyit is fizetek.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.14 0 0 105163

Ez jónak néz ki, hozzáadva a listához, thx.

Előzmény: Caitlin (105162)
Caitlin Creative Commons License 2019.03.14 0 0 105162

meg egy a listadra: the fringe 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105159)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.14 0 0 105161

Es ugye a Cromwell Green kapu ott van a Parliament Square szomszedsagaban...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105160)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.14 0 0 105160

LOL most nezem hogy a People's Vote marcius 23-an nagyjabol akkor er a Parliament Square-re amikorra nekunk Parliament Tour jegyeink vannak. Azert gondolom beengednek, ha egyszer van jegyunk... Csak mondjuk 1 millio emberen atverekedni magunkat...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.14 0 0 105159

Thx, elobbre veszem a listaban. Igy Netflix/Amazon Prime/Now TV révén a boseg totalis zavara van, valami 21 sorozat van ami erdekel, meg tovabbi 15 ami jo lehet... Es kb. heti osszesen 3 epizod megnezesere van idom atlagban... Konyvekbol is 100+ van a listamon amit nagyon olvasnek, es kb a harmada-fele konyvsorozat vagy minimum trilogia... Plusz mellette a gyaloglas, ezdes, meditacio, spanyol... Meg kéne nyerni az EuroMillions jackpotot, felmondhatnank mindketten, lenne napi plusz 9 oranki :-)(

Előzmény: Caitlin (105156)
cam aro Creative Commons License 2019.03.14 0 0 105158

kiwi vagyok erre a hosszabitasra, amihez a 27 tagallam jovahagyasa kell. 

kulonosen a csutira vagyok kivancsi,. 

Előzmény: cam aro (105157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!