Keresés

Részletes keresés

ufkee Creative Commons License 2009.11.15 0 0 29068
Bocs, elfelejtettem nicket váltani..
Előzmény: akarkivalaki (29067)
akarkivalaki Creative Commons License 2009.11.15 0 0 29067

Köszi, igazad van, a képeket az útvonalon és a kéktúra útvonalat erintő oldalakról gyüjtöttem.. a megjegyzések rovatban feltütettem, de valahogy ez nem olvasható..

megprobálom pótolni, láthatóvá tenni..

Köszönöm..

Előzmény: jzp2107 (29066)
jzp2107 Creative Commons License 2009.11.15 0 0 29066
nekem egy dolog hiányzik belőle: a szintábra meg a kölcsönvett fényképek forrása(i) nem lett(ek) feltüntetve..
Előzmény: ufkee (29065)
ufkee Creative Commons License 2009.11.15 0 0 29065

Sziasztok, üdvözlök Mindenkit!

A Kéktúra útvonalán lakom (Városlőd-Úrkút-Nagyvázsony)  a Google segitségével készítettem egy kis videót amit felraktam a YuTube-ra..

Talán használható ? Kiváncsi lennék véleményetke, kritikáitokra..

Üdv:ufke

http://www.youtube.com/watch?v=1cvI0bwUwNY

kvte Creative Commons License 2009.11.15 0 0 29064
A válasz: mostmár bejön nálam is, de korábban (kb. szombaton) nem jött be másnál sem egy darabig, némszerver problémák miatt.
Előzmény: kvte (29063)
kvte Creative Commons License 2009.11.15 0 0 29063

Csak nálam nem jön be a turistautak.hu , vagy másnál sem?

Morcsi Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29062
Elolvastam. A leírásodhoz képest most a jelzések sokkal jobbak voltak, benőtt, bozótos szakaszokkal sem találkoztunk, térképet, GPS-t max. bővebb áttekintésre használtuk, tájékozódni nem nagyon kellett.
Előzmény: olahtamas (29052)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29061

Happy end.

Kár volt feleslegesen aggódnom, hiszen mikor hazaértem, már várt az elismerés!

A tanulságokat levontam.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Előzmény: Jesper Olsen (29060)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29060
Hálás köszönetem!
Előzmény: asciimo (29058)
asciimo Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29059
csak tudni kell fejből, hogy melyik tturát rendezi :)
Előzmény: Jesper Olsen (29057)
asciimo Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29058
http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=2229

:)
Előzmény: Jesper Olsen (29057)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29057
Köszönöm, hogy leírtad, de ezt már tudtam.
Akkor röviden vázolom a helyzetet. 10 napja elsőbbségivel küldtem el neki az igazolásunkat, azzal a megjegyzéssel, hogy mivel a kilátó romjainál nem találtunk kódot, az ott készült igazolófényképekkel igazolnánk ottlétünket. Azt kértem, hogy adja meg az e-mail-címét, hogy a képeket átküldhessem. Ezt szeretném most is.
Előzmény: asciimo (29056)
asciimo Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29056
turabazis/turamozgalmak

A jelvény odaítélése
A kész és kitöltött igazolófüzetet és vele együtt 200Ft-ot, el kell küldeni a: Kreicsi Gábor, 3100 Salgótarján, Béke krt. 22-es címre. Az értékelés után a túrázó postai úton megkapja a kitűzőt.

Egyéb tudnivalók
A túra csak egy nap alatti teljesítését értékeljük. Előzetes bejelentés és egyeztetés esetén a teljesítéshez túravezetőt biztosítunk.

Előzmény: Jesper Olsen (29053)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29055
Béna vagyok, nem találom. :-((
kocsi Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29054
Ha nem lenne publikus, akkor nem lenne benne a google első találatában.
Előzmény: Jesper Olsen (29053)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29053

Tud-e valaki Múzsláról vagy az elérhetőségéről? Ha jól tudom, ő a Kós Károly emléktúra "felelőse" és ezügyben kellene beszélnem/leveleznem vele.

Köszönöm a segítséget (lehetőleg levélben küldjétek a címét, ha már egyszer nem publikus).

Jesper

olahtamas Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29052
Nem véletlen talán, de nekünk is ez volt az utolsó szakasz.
Mi egy nap alatt húztuk be, igaz nem is maradtunk fittek a végére :)
Autóval Dombóvárra, onnan Kaposváron át Gálosfa.
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=47345647&t=9012640
Előzmény: Morcsi (29049)
andrew79 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 29050

Szia!

 

Egyetértek: nekem is életem eddigi legrosszabb útja volt a Szarvas - Mezőberény szakasz. A fotó megvan, pecsételni még fogok. Én törekszem az autónélküliségre, ezért még csak néhány malom van meg. Békéscsabán október 24-én zárva volt a múzeum, talán a kolbászfesztivál miattm így csak fotó készült, plusz blokk a Plázából :-).

 

 

Előzmény: Törölt nick (29035)
Morcsi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 29049

DDK-Gálosfa-Abaliget vá. 2009.10.23.

 

Ez a szakasz volt számunkra a DDK mumusa. Viszonylag hosszú táv és a két vége különböző tájegységekhez tartozik, így közlekedésileg szinte egyáltalán nincs közös kapcsolódási pontjuk. Addig nyűglődtünk vele hogy hogyan szervezzük meg, míg végül ez maradt utolsónak. A múltkori mecseki túránk során kiötlöttük, hogy pécsi bázissal egész jól kilogisztikázható, így pénteken Pécsnek vettük az irányt. A munkám miatt csak későn tudtunk indulni, ezért negyed 10 tájban, szemerkélő esőben érkeztünk a MÁV-szállóhoz, pont egyidőben a Budapestről jövő IC-vel, a nagy felfordulásban alig bírtunk kipakolni az autóból. A szállás elfoglalása rutinosan ment, gyorsan összekészültünk másnapra és nyugovóra tértünk.

 

Reggel 6-kor már trappoltunk a buszállomásra, hogy elérjük a Kaposvár felé induló járatot. Eleinte még sötétben haladtunk, majd mikor világosodni kezdett, végre nézelődhettünk is. Volt mit! A reggeli köd csodás dolgokat művelt, beült a völgyekbe, foszlányai patakként körbefolyták a dombokat, fákat. Volt olyan falu, amit teljes ködpaplan fedett, csak a templomtorony állt ki belőle! Sokáig nem tartott a látványosság, Szentbalázson le kellett szállnunk. Itt volt negyed óránk, éppen elég, hogy elolvassuk az információs táblákat és megcsodáljuk a szelektív konténerek mellé, a villanyoszlopra szerelt palackprést. Hamarosan jött a szembe járat, amivel továbbzötykölődtünk.

 

Alig 3 óra alatt már ott is voltunk Gálosfán. Itt még sűrűbb köd fogadott, így nem is nézelődtünk, egyenesen a "faluközepi" italbolthoz tartottunk. Ugyanúgy, mint májusban, a reggeli ital mellé készségesen adták a bélyegzést. Nem időztünk sokat, máris nekivágtunk. A falu szélén a volt vasútállomást alig láttuk a ködben, ahogy elhaladtunk mellette, majd átvágtunk egy (valószínűleg) réten. Ezután egy szép gyertyánosban erős kaptató következett, ami így az elején elég ütős volt, a dobtetőre érve mindjárt vetkőztünk.

 

A síkon jó tempóban haladtunk, főleg erdei dózerutakon, olyannyira, hogy sem a Csepegőkút-felé leágazást, sem a térképen Nagytótvárosnak jelölt helyet nem vettük észre. Már Cigány-dombnál (6 km-nél) játunk, mikor egy szimpatikus farakásnál megpihentünk. Tovább haladva rövidesen kiértünk az erdőből, jobbra szép kilátás nyílt a Csebény feletti rétekre, színesedő fákra és a legelésző birkákra. Ezután nemsokára Szabásra érkeztünk, ahol egy kutya jól megugatott, de szerencsére a gazdája visszahívta. Itt szép új útbaigazító táblát láttunk, mely a felirata szerint 1%-os felajánlásokból készült.

 

Innen enyhe ereszkedő következett, majd egy patakon átkelve mélyútban kaptattunk fölfelé, mire kifáradtunk volna, meg is érkeztünk Felsőkövesdre. A buszfordulónál a Fekete István emlékút tájékoztató tábláit láttuk, melyek innen Nagymátéig kísérték útunkat. Felsőkövesd érdekes hely, 6-8 házból áll, ebből kettőn is éppen tetőt cseréltek, jól meg is bámultak bennünket. A település végén a hírdetőtáblán megleltük a dobozt, de sajnos üres volt. A közeli padokon megpihentünk és közben megpróbáltunk a TTT fórumban leírt esőházban is kóbor nyalókákat keresni, de sajnos eredménytelenül. Közben egy helybéli lányka le-föl mászkált körülöttünk, bámult, de nem szólt, a végén már eléggé idegesítő volt. Kissé csalódottan indultunk tovább az aszfalton. Elhaladtunk egy éppen kipucolás alatt levő irtás, majd az Alsókövesdet képviselő egyetlen épület mellett. Ez egy kisebb kúria, ahogy néztük, magántulajdonban levő nyaraló lehet.

 

Itt letértünk az aszfaltról, majd egy dózerúton kaptatni kezdtünk. Elhaladtunk több Fekete Istvános tábla mellett, majd az elég furán festett K+ elágazásához értünk, ahol rövid pihenő után jobbra indultunk tovább a kéken. Nagymátéig folyamatosan eereszkedtünk, ismét egy erdőirtást láttunk, majd elértük a vaddisznóskertet. Itt búcsút intettünk a Fekete István emlékútnak és balra indultunk a kerítés mentén. Rengeteg jel utalt arra, hogy a kerítésen belül sok vaddisznó él, de élő állatot nem sikerült megpillantanunk. A Hollófészek csúcsát most kihagytuk, egy irtáshoz érve a K kör jobbra el, mi balra fordultunk. Itt FeLaZso ránézett a műszerre, hirtelen elvigyorodott, gyorsan húzott egy vonalat és ráírta, hogy neki már csak 10 km van hátra a DDKból. Néhány vidám fotó is készült.

 

Fellelkesülve gyorsan fogytak a kilométerek. Abaliget felé közeledve egyszercsak nyílt terepen találtuk magunkat, ahonnan sokáig váltakozó, szép kilátás tárult elénk. Az utolsó néhány száz méteren kicsit jobban oda kellett figyelni, egy alig látható ösvényen, fától-fáig bukdácsoltunk. Egy romos ház mellett értünk ki az aszfaltra, ahonnan már csak néhány lépés volt a vasútállomás, ahol az utolsó pecsét is bekerült a füzetbe, ezzel FeLaZso végére ért a DDK bejárásának. Bő két óra alatt keveredtünk visza Pécsre, ahol a befejezés örömére azonnal a másnapi DDP megkezdését tervezgettük :))

 

Napi táv: 27,5 km

Morcsi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 29048
Mármint okt. 23, keverem ezeket a hosszú hétvégéket :)
Előzmény: Morcsi (29047)
Morcsi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 29047
Kis lemaradásban vagyunk még az aug. 20-i szakasszal is, de igyekszünk belehúzni és a héten feltenni a maradékot.
Előzmény: hörpölin (29046)
hörpölin Creative Commons License 2009.11.12 0 0 29046

Jé!! A régi, kedves ismerősöm! Csak nem Őriszentpéter és Szalafő között jártatok? :-))

Leírások mikor lesznek? Én száraz lábbal keltem át a Zalán több helyen is, most milyenek voltak a "gázlóviszonyok" a folyón? :-D

Előzmény: Morcsi (29045)
Morcsi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29045
hörpölin: Ismerős? ;)

Előzmény: hörpölin (29041)
G(Dzsí) Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29044
Bélyegzés ruhaboltban? :)
Előzmény: Törölt nick (29035)
Güsziológus Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29043

Köszönöm.

 

Hét végén, otthon, meg tudom nézni de sajnos, most dolgozni kell:-)))

Előzmény: Jesper Olsen (29042)
Jesper Olsen Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29042

Hernádcéce OFF

Güszi ON

 

Szia Güszi!

 

Összegyűlt egy 59 tételes listám azokról a "gyanús" román kori templomokról, romokról, amelyek sem Nálad, sem a cserkészek listáján nem szerepelnek, de pl. a műemlékem.hu vagy a Genthon-könyv alapján a kategóriába tartozók lehetnének. Tudom, hogy most nincs sok időd, de azért megkérdezem: átküldjem e listát?

 

Jesper

 

Güszi OFF

Hernádcéce ON

hörpölin Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29041

"Bár azt is meg tudom érteni, ha nem szeretne az MTSZ ilyen irányban sem precedenst teremteni, hiszen akkor más önkori is jöhetne ilyen igényekkel."

 

Hát igen! Most képzeljétek el, ha engednek itt, akkor aztán csőstől jönnének a módosítások: aki szeretné a falujába a kéktúrát, az felfestené oda a jeleket - mindenfajta egyeztetés nélkül, aki meg nem, az meg a falu megkerülésével festené fel hasonló módon! Na, ez lenne aztán a felfordulás!

Előzmény: nagypapi (29038)
nagypapi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29039

"amikor Boldogkőváralja vmh-nak olyan a megközelitése amilyen. "

 

Az Abaújszántó-Hidasnémeti mellékvonal is rajta van a bezárandó vonalak listáján, úgyhogy nemsokára még körülményesebb lesz a mh megközelítése. :-(

 

Előzmény: asciimo (29037)
nagypapi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29038

"Egyébként nem lehetne a hídon átkelve a túloldalon a gáton menni Gibártra a vízműig? "

 

kvte és a képek szerint már a híd lépcsői is az ártérben vannak, szerintem nem szerencsés ilyen irányban kijelölni (módosítani) az útvonalat, hiszen nem járható egész évben. A töltés a másik oldalon Gibártig a guglimepszen jól látszik, valszeg járható lenne, kicsit hosszabb, mint a hivatalos út, viszont nincs benne szint.

Nem tudom, mennyire fogékony az MTSZ az ilyen változtatásokra, de talán megoldható lenne a probléma alternatív útvonalként (Céce-Újhíd-Gibárt), mint az AK Hajós és Császárkörtés között.

Bár azt is meg tudom érteni, ha nem szeretne az MTSZ ilyen irányban sem precedenst teremteni, hiszen akkor más önkori is jöhetne ilyen igényekkel.

 

Amúgy tényleg ekkora látványosság az a híd, amiért érdemes levinni arra az OKT-t?

Így látatlanban azt is megkérdőjelezném, hogy a helyiek használják-e azt a hidat... 

Előzmény: Törölt nick (29031)
asciimo Creative Commons License 2009.11.11 0 0 29037
Azért ne legyél ennyire önellentmondásos.

"Most az új "jel" a semmiben keresztezi pl a vasutat, tájegységhatáron"

A tájegységhatár Boldogkőváralján van. Legalábbis az MTSZ kiirása szerint.
Most lehetne piszkálódni, hogy miért is nem ENcs-en van a határ, amikor Boldogkőváralja vmh-nak olyan a megközelitése amilyen.

Értem én a dühödet, de ha most ugy megy oda az MTSZ hogy nyomja a hivatalos szöveget, akkor igenis az MTSZ egy hivatal. És erre majd a Hernádcéce tuloldalán lévő földtulajdonosok szántják be az utat, aztán Akrától Abaujdevecserig lehet aszfaltozni.
Előzmény: kvte (29030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!