Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Sintér Creative Commons License 2000.07.04 0 0 710
leto- !

Ha majd kész lessz az átépítés, írhatnál róla néhány keresetlen mondatot(költségek, buktatók, vizsgáztatás stb).

Sok sikert!
Sintér

Előzmény: leto- (707)
leto- Creative Commons License 2000.07.04 0 0 709
Alfred:
Legszuro, kipuffogo kemenyre. Utana a TD-lel beallhatok nyakig a banyatoba?
Előzmény: Alfred (708)
Alfred Creative Commons License 2000.07.04 0 0 708
leto-:
Ne szivjon vizet. A fölfröccsenéstől semmi baja.
Előzmény: leto- (707)
leto- Creative Commons License 2000.07.04 0 0 707
jpmster: udv :)

Mindenkik: ki mit tart, a turbodizel es a hideg patak kapcsolatarol? Nem reped szet elsore a turbofeltolto? Alfred, te, mint erintett?
Lassan el kellene dontsem szivo vagy turbo lesz a moci :)

jpmaster Creative Commons License 2000.07.04 0 0 706
udv mindenkinek Velencebol!

JP

Alfred Creative Commons License 2000.07.03 0 0 705
Vegyétek meg a 4X4 magazint, mert most nagyon jó!

Van benne gumi hirdetés, ez.
Aztán mindjárt a Land Rover Egyesület börze oldalára is teszek föl gumihirdetést.

elf Creative Commons License 2000.07.03 0 0 704
Pirelli Mud Track 30e Ft-ért?!?! Hmmmmm....
Remélem nem fogy el addigra amire legközelebb összejön annyi pénzem, hogy tudjak ennyit az autóra költeni. :)
leto- Creative Commons License 2000.07.03 0 0 703
Nezegetek terepgumikat az UAZra. Traktormintas, 80 ezer koruli, radial, van 260/80 R20, 300/70 R20, 320/70 R24, 380/70 R24 meretekben :)
Eleg impressziv...
NLQ Creative Commons License 2000.07.03 0 0 702
Hali!

egy erdekes info.... a pirelli MUD Track gumit 235/85 R16 meretben meg lehet szerezni 30e Ft/db aron....
ugyanis valakinek behoztak 100 garniturat, es kozben az a ceg tonkre ment...
ugyhogy mostansag 35e Ft os akcios arat 30ra le lehet alkudni :)) csak a 16" meretet!!!

Udv
nlq

elf Creative Commons License 2000.07.02 0 0 701
Azért gumiügyben nem mindig érdemes az internetre hagyatkozni. A különbőző gyártók más-más piacokon más-más kínálattal vannak jelen. Pl. a GoodYear Wrangler A/T Radial-t sok helyen (pl.Amerikában) nem árulják 205/80R16 méretben, pedig létezik. Szerintem ez egy csomó más, az adott országban "nem populáris" gumimérettel is lehet így.
elf Creative Commons License 2000.07.02 0 0 700
NLQ:Természetessen nem sértettél meg senkit. :)
NLQ Creative Commons License 2000.07.01 0 0 699
Hali!

nagyon sokan kerdezgetnek itt az SUV-krol nekik egy link:
http://popularmechanics.com/popmech/auto2/9711AUCTAM.html

Udv
nlq

NLQ Creative Commons License 2000.06.30 0 0 698
Hali!

JPmaster: Jaaaa en azt hittem a General Grabbler MT (31x10.50x15)-re mondod a 120 dolcsis arat

elf
oppssz azt hiszem tullottem a celon... inkabb trefas megjegyzes volt a korabbi hozzaszolasom... remelem nem sertettem meg senkit!

mindenki
http://www.tirerack.com mitmondjak rola.... ennyi gumit meg nem lattam egy helyen.....
(sajna(?) ez is amcsi oldal)

Udv
nlq

elf Creative Commons License 2000.06.30 0 0 697
NLQ: Hát ha láttad volna az autómat nem gyanusítgatnál holmi króm rácsokkal. :)
Most festettem ujra a lökháritókat szaténfekete Hammerite-al. Egyébként a krómozott cuccok valóban azoknak az embereknek való akiknek eszük ágában sincs lekanyarodni a kényelmes aszfaltútról a szép drága csillogó autójukkal. A legtöbb ilyen "vadrács" irtózatossan gyenge felépítésü.
Komoly terephasználatra nyilván a feketére műanyagozott, vagy a rozsdamentes acél alkalmas. Ez utóbbi elméletileg örök darab, bár kevébé illik a puritán terepjárós image-hez. A műanyagozott(nekem ilyen van, az előző tulaj által felszerelve) viszont nem karbantartásmentes, de olcsóbb. A karcolásokat, horzsolásokat célzerű lekenni valamilyen jóféle festékkel, különben elég hamar rohadni kezd (persze átlukadni csak kb. 1000 év mulva fog, de én nem szeretem a rozsdát az autón). Egyébként a műanyagozás alatt is elkezd itt-ott korrodálni, különösen a csavarozások, furatok környékén. Ezeken a helyeken műanyag levág+felcsiszol+lefest és meg van oldva a probléma.
jpmaster Creative Commons License 2000.06.30 0 0 696
NLQ!
Na most jött be az oldal.(gumis)

Én a BFG RADIAL MUD-TERRAIN RWL 31X10.50R-15LT/C-re irtam a 120-at.
És ez itt is $ 115.33 + Tax + egyebek....
Az amcsik nagyon rafkósak ebben (is).

Hali:

JP

Előzmény: NLQ (694)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.30 0 0 695
NLQ, Alfred!

A tavaly nyári LRO-kban többször hirdetett egy angliai cég Y. geol.-t FIGYELEM! 35 Ł + TAX ért!!!
A Landimex-ben megvan az ujság.

NLQ!
Van 4 10x15-ös acélfelnim Mitsura jó leosztással.
A Chevy Blaser-ből maradt, fehérre szinterezve, előtte homokfujva. Olcsón, ha kell valakinek.

Next Csüt leszek itt.

JP

Előzmény: NLQ (694)
NLQ Creative Commons License 2000.06.30 0 0 694
JPmaster!

ezen a cimen 97.23 dolcsiert adjak a gumid darabjat!
http://www.tyres1.com/webstore/
Udv
nlq

NLQ Creative Commons License 2000.06.29 0 0 693
Ránézésre igen :)))
Alfred Creative Commons License 2000.06.29 0 0 692
NLQ:
Amikor találkoztunk, akkor az autómon 750X16-os gumik voltak, a 235/85R16 az annak a váltómérete.
Valami kézikönyvben meg kellene nézned, hogy a Mitsubishinek befér-e a sárhányójába?
Előzmény: NLQ (691)
NLQ Creative Commons License 2000.06.29 0 0 691
ahogy nezem a 235/85 r16-os gumi eleg kellemes meret a 32" os atmerojevel... es ha jol latom azt meg fel lehet szerelni a 6" szeles felnire
kerdes, hogy erdemes-e

udv
nlq

Alfred Creative Commons License 2000.06.29 0 0 690
NLQ:
Nekem azt mondták, hogy gyors és erős autóra való gumi, a tied pont ilyen...
És te nem is dagonyáznál vele, inkább biztonságosan közlekednél, és marha jól is néz ki!
Előzmény: NLQ (689)
NLQ Creative Commons License 2000.06.29 0 0 689
hmmm nem rossz a szemem! nekem is a geolander teccett meg! :)
Alfred Creative Commons License 2000.06.29 0 0 688
jpmaster:
A Geolander baromi dögös, még én is meginogtam...
Előzmény: jpmaster (687)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.29 0 0 687
Skacok!

Nekem a jeep-en General Grabbler MT van kb:50k mile ota. (31x10.50x15)
Esőben csuszik mint minden gumi, az MT jellege miatt, kicsit jobban mint az átlagos gumi. Sose várjunk el olyan tapadást, mint az igazi esőgumitól (Uniroyal RTT-X)
viszont jelentősen hosszabb az élettartam.

A BF Goodrich AT-MT ill a Radial igen jó. vagy a Yokohama Geolander. Én inkább az Usa-ban veszem ezt is, az én méretemben ~120$+TAX, meg amig ige jön. De néha itthon is lehet elég jo áron venni.

Más
Az Öki bá'-t én se ismerem, a vasakat apámmal SK. gyártottuk. (na ez he króm...)

JP

PS.:
1 hétig nem vagyok.

NLQ Creative Commons License 2000.06.29 0 0 686
hali!

talaltam szep gumikat a neten : http://www.fourwheeler.com/gear/mudtires.html
erdemes megnezni van 1-2 brutalis
Udv
nlq

NLQ Creative Commons License 2000.06.29 0 0 685
Hali!
2 fele ember van aki nem ismeri Öki-t:
aki nem offroadozik es aki nem magyar (a masodikban nem vagyok olyan biztos :)
lattam mar jonehany munkajat uton szaladgalni, meg a muhelyeben is... mit mondjak rola.... megnezed amit csinalsz es nem akarsz mast az autodra :) profi munka jo aron... egy dolgot ne varj el tole: hogy valami króm cuccot rakjon az autodra :)
elerhetosege Öhler József okis@mail.matav.hu vagy 30/9346709

Udv
nlq

Előzmény: elf (684)
elf Creative Commons License 2000.06.29 0 0 684
NLQ: Hááát némely off-road fanatikus jár MT-s gumikkal aszfalton. SZVSZ nagy szívás lehet, csúszik stb.
Esetleg áthidaló megoldás lehet a Bf Goodrich Trac Edge, ez mintázatban valahol az MT és az AT közt van. Ára úgy 50eFt/db, de ez u.n. "commercial truck tire", vagyis keményeb "rugózású", de nagyobb futásteljesítményű. 205 R16-ban nincs, 235-ösben van, ha jol emlékszem.
Régebben én is gondolkoztam a gumiim lecserélésén, de úgy döntöttem, maradnak a GoodYear Wrangel AT-k aszfaltra, és terepezésre veszek egy garnitúra acélfelnit, olyan Pápai "nehéz terep" gumikkal amik leto Uazán is vannak.
Persze ez a megoldás csak akkor működik ha mindig tudod előre mikor mész terepezni, és van időd a kerekeket cserélgetni.

nézd meg: http://www.bfgoodrichtires.com/

Ki az az Öki mester? Milyen vasakat csinál, és milyen áron?

NLQ Creative Commons License 2000.06.29 0 0 683
Hali!

lassan gyulik a penz az egyeb cuccokra, igy pl egy uj garnitura gumira, mert ami fent van a gepen, az meg aszfaltra is kaki a 2mm es mintamelyseggel...
szoval gumivasarlas....
kerdeseim:
MT mintaju gumit szeretnek venni, de nem tom milyen lesz az aszfalton, mert azert tobbszor haszalom ott a gepet.
Milyen markat ajanlotok, ami nem aranyarban van, nem 10k km re szol, lehet menni vele 140-el es letezik belole 205-235/nemperes meret 16" os felnire
szivesen halgatok meg olyan velemenyt is, hogy mi mast tenne egy L200 -ra

10. en viszem a gepet Öki mesterhez felvasalni.
sokat gondolkodtam rajta, hogy fenyeztessem-e a tololapot amit ez elejere felrak, de lebeszeltem rola magam... sima fekete festes jo lesz ra, igy nem kell a fekeket koptatni ha valami bator ember elemcsortet az autojaval :)))
tavlati terv egy nagy emelo meg a hasonlo cuccok ilyeneket hol erdemes venni ??? esetleg hasznalt cuccok ???
valamint egy csorlo... mit javasoltok??
(alfred tudom tudom.... mile maker :)

Udv

nlq

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.29 0 0 682
Szia jpmaster!

Azt mondod, hogy ha a motorszámmal "gond" van, ("nincs" motorszám csak gyártási időpont, meg tipusjelzés)attól még meg lehet venni egy ilyen szuper-gépet? Nekem elég sok gondom volt, még anno, amikor megvettem egy ladát, motorszám nem stimmelt, de mondták a srácok, hogy no problemo, majd hoznak a motorról adásvételit, persze eltüntek a ködben, úgy hogy kellett vennem a végén egy blokkot, átszerelni a dugókat, feltuningolni, és hivatalosan a bontós papírral be kellett iratni a yardon az új számot. Ez akkor (10 éve) elég drága tanulópénz volt.
A jeep-nél tényleg ennyire "laza" a motorszámozás? Tényleg, egyrészt ez azért fontos, mert egy jeep-blokk ritkább, meg drágább mint egy lada, a meló is komolyabb, meg maga a pénz is több. Szóval tényleg csak a rossz emlékek miatt kérdezem a dolgot. Meg azért, hogy ha a jó sorsom odáig vet, hogy vehessek egy ilyen szuper gépet, akkor ne kezdődjön elölről a szívás.
Előre is kösz a választ, üdv:
Hunter

Előzmény: jpmaster (681)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.28 0 0 681
HI!

Mivel nekem is CJ-m van ('86, 4.2 lit.), ezért merek tanácsot adni.

Alvázszám:
Ugy kellene kezdődni, hogy 1JCCF.........
vezető előtt táblán. Ez eléggé látható, valószínű, hogy ez hiányzik, viszont ott a helye.
motoháztetőt felnyitod, az autónak szemben állva jobbra hátul a főfékhengertől is jobbra szintén popszegecselt táblán (több adat is van).
alvázban belül, de ahhoz száloptika kell.
Ha találtok valamit akkor az ucso előtti BETÜnek D-nek kellene lenni, az a '83. (A=80, B=81...)

Motor:
1.6-os NINCS (csak a Vám és Biztositás miatt) csak:
4 hengeres=2.5 lit. (2.46) 151 cid.
6 hengeres=4.2 lit. (4.24) 256 cid. (legelterjedtebb)
V8=5.7 lit. 350 cid. (legritkább)
Motorszám NINCS, ill. nem olyan, mint amit az EU használ. A motor jellegére és a gyártás időpontjára utal (Pl.: 1983, feb.,4 heng., 05. = 302b05)

http://www.jeepin.com/gallery/bbrewer.jpg

ŠJP

Előzmény: neutron (678)
neutron Creative Commons License 2000.06.27 0 0 680
Hi

Kosz az infot...motorszam miert nincs, amcsiknal nem divat az ilyesmi? Egyebkent 1.6-ra van vizsgaztatva, ami egy kicsit furcsa, hogy ugymondjam (persze ha nincs motorszam, akkor soha nem fog kiderulni hogy nem az). Nem lehet ebol gaz?

neu

Előzmény: leto- (679)
leto- Creative Commons License 2000.06.27 0 0 679
Probald keresni a vezetoules elott, kivulrol nezve, a szelvedo also szelenel
Motorszam meg miert lenne?
Egyebkint, elveszik. Aztan eljaras indul, miert hamis a torzskonyv (ha ez a helyzet valoban), es a megfelelo bunos megtalalasa utan AF-re kuldik a verdat

Leto

Előzmény: neutron (678)
neutron Creative Commons License 2000.06.27 0 0 678
Udv emberek!

Surgosen szuksegem lenne segitsegre. Egyik kollegam akar venni egy 83-as Jeep CJ7-et, amit tegnap le is foglaloztunk gyorben. A problema, hogy nem talaltak se motorszamot se alvazszamot, de van torzskonyve, mert kapott mindkettot. A kerdes az, hogy ha torzskonyvvel megveszi a verdat, es kiderul rola hogy gazos, akkor elveszik-e tole az autot? Mert ugye a torzskonyvet azert talaltak ki, hogy ne kelljen aggodni hasznaltauto vasarlasanal, tehat a torveny ved elmeletileg.

Tud errol valaki valamit?
neu

elf Creative Commons License 2000.06.26 0 0 677
Nem tud valaki olyan helyet, ahhol korrektül csinálnak alvázvédelmet?
elf Creative Commons License 2000.06.24 0 0 676
Leto: Gratulálok az UAZhoz. Kipróbáltad már úgy igazán terepen? Majd írd meg, hogy váltak be a pápai gumik.
Egy ismerősöm régebben erdészetben dolgozott, és egy 3000-es Merci motoros Uazzal járt. Nagyon meg volt elégedve a motorral, nagy terheléssel is bárhova fölment. Kisérleteztek még gázra átalakított Zuk motorral, de az nem vált be igazán.
jpmaster Creative Commons License 2000.06.22 0 0 675
LETO-

"Vagy, ha nem birom visszafogni magam, akkor 5.7-es v8 big block, hogy, hogy jpmaster is oruljon :)
"

Maradjunk annyiban, hogy ez a small block.
A big az ennél kissé nagyobb, ugy ~2 literrel és a "big" az a kiképzésétől nem a literszámtól kapja a nevet. És csak a szgk motoroknál használják, az OFF ROAD környezetben a Magnum kifejezés a találóbb. (Magnum=nagy palack)

De mivel te is lősz, tudod mi a különbség a .38spec. ill. .357Mag. között. :))

ŠJP

Előzmény: leto- (673)
Sintér Creative Commons License 2000.06.22 0 0 674
"tervezett egy 3000res dizel merci helyette"

És ezt milyen költséggel fogod tudni megoldani? Na persze nem fillérre, csak kb.

Előzmény: leto- (673)
leto- Creative Commons License 2000.06.22 0 0 673
Alfred: de. Nem mintha lenne errol kozelebbi elkepzelesem.
Iszonyat sok dolgot ossze kell meg legozni rajta :)

Maz: persze, aztan igyekszem rendes kepeket is csinalni valamikor

Sinter: moszkvics motor van benne jelenleg, tervezett egy 3000res dizel merci helyette
Vagy, ha nem birom visszafogni magam, akkor 5.7-es v8 big block, hogy, hogy jpmaster is oruljon :)
Azzal eleg morci trial versenyzo lenne!

Előzmény: Alfred (672)
Alfred Creative Commons License 2000.06.21 0 0 672
leto-:
Van stilusa!
Nem kéne kicsit megiveltetni a rugókat?
Előzmény: leto- (669)
Sintér Creative Commons License 2000.06.21 0 0 671
Csinos darab... A motor az eredeti ?
Előzmény: leto- (669)
Maz Creative Commons License 2000.06.21 0 0 670
Szép példány, gratulálok!
Képeket esetleg felrakhatom a honlapomra?
Előzmény: leto- (669)
leto- Creative Commons License 2000.06.21 0 0 669
leto- Creative Commons License 2000.06.21 0 0 668
Persze hogy elszurtam a linket, tehat megegyszer hibatlanul:

Belso
Brutalgumi

Előzmény: leto- (667)
leto- Creative Commons License 2000.06.21 0 0 667
Persze hogy folul nem fer el :) Egy fa van folotte, bar nem sokaig.
Ime a kepek a muszerrol:


UAZ belso

Elso hid, szinten alul a tengely

Előzmény: Gorcsev (666)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.21 0 0 666
OFF:
Hogyan nem fér be? Hosszába, ×be, magasságra? Mikor megvettem az Isuzu Troopert -má' nincs meg-, nekem is ki kellett vágnom a garázskapu keretét fölül, így maradt kb. fél centi. Ha kicsit gyorsabban jártam be, mindig fölütött a teteje :)))
ON
Előzmény: leto- (664)
elf Creative Commons License 2000.06.21 0 0 665
"KOMPLETT (4-6") Body Lift Kit-et kapni szinte minden kocsihoz." Ok. Hol? Nekem 2" elég lenne...
leto- Creative Commons License 2000.06.21 0 0 664
IGEEEEEN!
Mostantol vegre nalam van az UAZ!
Orulok is neki jooool :)) Mondjuk, a kocsibealloba nem fer be.. :)
Delutan kaptok fotokat.
Alfred Creative Commons License 2000.06.21 0 0 663
jpmaster:
"Én a lengéscsillapitó utólagos barkácsolását nem igazán tartom korrekt tuningnak, mert, ha van "gyári", akkor inkább azt kell használni."
Én éppen ebből indultam ki, és azt mondtam, hogy a gyárinál nincs jobb, de ha 45 mm-rel lejjebb megy a futómű, akkor a lengéscsillapítónak is lejjebb kell mennie. A legegyszerűbb tehát megtoldani a menetes szárat. Ezzel nem avatkozunk be a működésébe, viszont továbbra is az optimális hosszal dolgozik.
Előzmény: jpmaster (662)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.20 0 0 662
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Szabadna javasolnom, hogy térjünk vissza a a topic eredeti témaköréhez???

Tenkju!

Szoval:
A lengéscsillapitó-emelés témakörhöz:

Én a lengéscsillapitó utólagos barkácsolását nem igazán tartom korrekt tuningnak, mert, ha van "gyári", akkor inkább azt kell használni.
A drágább az olcsobb! (mondja az angol).
Tudjátok hogyan kell méretezni?
Ha vannak adatok, akkor kikereshetjük melyik másik modellé lehet jó az adott értékekhez.
Egyébként 1000$-ért KOMPLETT (4-6") Body Lift Kit-et kapni szinte minden kocsihoz. Old Man Emu-nál jobbat. 4 rugó+a 4 gátló és az ÖSSZES bizbaszt. A kissebb, 0-2" olcsóbb.

Hali:

ŠJP

elf Creative Commons License 2000.06.20 0 0 661
Alfred: He-he. Utánanéztem a gyári emelő kitnek. Old Man Emu-ban találtam ilyet, a Traubenhreiter(biztos nem így írják, nem tudok németül) Kft.-nál. Range Roverre a 4 rugó+a 4 gátló 280e Huf+Áfa. Ufffffff....
Holnap beszélek az esztergályossal...
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 660
meg egy pár cherokee kép:
http://www.chrysler.hu/jeep/cherokee/images/cherok03.jpg
http://www.chrysler.hu/jeep/cherokee/images/cherok01.jpg

Ez a http://www.chrysler.hu/ se kutya. Bár biztos ismeritek már ezeket az oldalakat.

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 659
Nna, látom, kezdünk tényleg off-ok lenni, hogy helyrehozzam a dolgot:
http://www.nissan.hu/download/Patrol/PAT6.JPG
http://www.nissan.hu/download/Patrol/PAT7.JPG
http://www.nissan.hu/download/Patrol/PAT8.JPG
http://www.nissan.hu/download/Patrol/PAT4.JPG
nem fogjátok kitalálni: Patrolok, igen. Gyönyörűek.
Van még egy csomó kép a nissan.hu-n, én csak a "legjobbakat" ragadtam ki.
Jó nézgelődést!
Előzmény: NLQ (658)
NLQ Creative Commons License 2000.06.20 0 0 658
hali!

kezdunk offtopic lenni de nagyon :) En is beszallok:
Nagymaroson ahol felnottem, volt egy eromuepitkezes amit a magyarok akartak megcsinalni (azt jottek az osztrakok de az mas teszta). Az egyik haver oda ment dolgozni egy dozerre. nem tom milyen nem vagyok dozer orult:) de jo nagy darab vas volt..
szoval elbontottak egy helyen eleg rendesen a partot, majd a viz apad es elotunt a resz amennyire lementek a markoloval anno. latvanyra eleg jol kiszaradt stb... a fonok bekuldte ot a dozerrel, hogy egyengesse el a talajt o meg mondta be nem megy oda, mert elsulyed a jargany. A fonok kirugassal fenyegetozott, tehat bement... munkaundor rulez, tehat nekilatott egyengetni max sebesseggel be a kozepebe a gep megsulyedt ugy hogy a lanctalp egyaltalan nem latszott...
mondanom se kell 3 dozer 4 kamaz (akkoriban (talan 1982) voltak eleg uj gepek csodajara jartunk :) probalta kirangatni a dozert.. egy teljes napi muszak ment ra, mire kiszedtek... volt ott minden... drotkotelszaggatas, ugy hogy az egyik dozernek majdnem levagta a fulkejet a kabelkoteg
vegul bezavartak egy lanctalpas markolot (de csak ovatosan) az korbepucolta a duzert, utana kirangattak a markolot es a dozert
szoval szep kis kaland volt ezt tizenevesen vegignezni :))

Udv
nlq

Előzmény: Gorcsev (657)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.20 0 0 657
Cseszheted, ott nem volt rakodógép, ahol billenteni kellett... Az a dzsuva meg olyan volt, hogy hiába pucoltad le teljesen a platót, akkor is beleragadt...
Húzkodásról: az se volt piskóta, mikor a hegybontó Nobas láncosnak kellett kihúzni a Tátrát... Le is tépte a fél elejét :))) Megjegyzem, az volt az igazi off-road, hogy mi a Skodákkal ugyanott dolgoztunk (derékig ért a keréknyom...) Igaz, a Tátrák póttal voltak, de még úgy is jobb volt a hajtásképletük...
Előzmény: Törölt nick (656)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 656
Mi minden forduló után mentunk a kanalas Poclain rakodógép alá "hátat vakartatni" :) A Rábák nem dobtak hátast, elég nagy dögök voltak, hogy kibírják a "vakargatást", hja, régi szép idők...
Volt olyan extrém helyzet, hogy beragadt a kamaz a mocsárba. Ment a kis Allis, hogy kihúzza. (lánctalpas munkagép) Az is beragadt. Ment a nagy Allis, mert a két gép elvesztése már nagy érvágás lett volna, így aztán, mint a répamesében egymást húzták ki a dzsúvából a gépek. Nem kicsit volt durva...
De a legdurvább a gördülő betonbunker volt, ez egy sacc 4 méter átmérőjű vasalt élű betonhenger volt, amit egy Kraznak kellett volna kirángatni a "harctérre". Mondanom sem kell, hogy a tábor kijáratánál belesüllyedt a földbe, aztán a gigantikus rángatások miatt szépen letört a sarka, és méltóságteljesen elhasalt a szántóföldön :) Igazi honvédségi logika. Gördülő betonház. Nna ez az igazi off-road karikatúra. A szomorú csak az volt, hogy tényleg vki kitalálta, kivitelezték, és kipróbálták. Szörnyű az emberi butaság...
Előzmény: Gorcsev (655)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.20 0 0 655
Már csak 1 kicsit hadd teherautózzak (nosztalgia rulez :)))!
A billentésről jutott eszembe: én is jártam úgy, hogy az egyik kerék "puhára futott", billent a gép, föl ugyan nem akart borulni, csak hirtelen útba lett a fölemelt platónak vmi faág vagy ilyesmi... (mármint nem tudtam leengedni :))
Meg az se volt rossz játék, mikor a jó kis agyagos, vizes -közvetlenül a tóból rakott- homok úgy összetömörödött, hogy nem ment bele a lapát -szakember amúgyse lapátolna :))-, és úgy ráragadt a platóra, hogy tolaztgatva-fékezve kellett "lelökdösni". Ha lement... ha nem, akkor jól emelgette a kocsi elejét. Volt, aki hanyattesett a Zillel :)))
Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 654
Off:
Azt hiszem, az. Olyan, amilyennel a váci cementesek rohangáltak, amíg az "átkosban" orba-szájba nyomták az építkezéseket. Hihetetlen gépezet. A fokozatok jó "hosszúak" a zsiguli féle klasszikus elrendezés 1-2-3-4 helyett a köv. képpen vannak (1 fokozat csak full terhelésen emelkedőn induláskor használva): 2-3-5-4, vagyis a harmadik fokozat után a váltóval úgy kell kapcsolnod, mintha a ladán 2-ből 4-be tennéd a gépet, az 5. pedig a lada 3. fokozata helyén van... Nem tudom milyen logikából indultak ki de ha kicsit nem figyeltél oda, lehetett ám vad dolgokat kihozni a gépből...
On:
A topic kezd teherautóssá válni. Én inkább visszatérnék a cherokee-patrol infoszerzésekhez. weboldalak címeit kérném továbbra is, esetleg mail-ben a Land Rover Club köv. összejöveteléről némi infót.
Tényleg láttátok tegnap (06/19) az automániában az Off Road Forma1 beszámolót? Azért azok a gépek már tudnak vmit :)

Üdv:
Hunter

Előzmény: Maz (642)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.20 0 0 653
"V12, 38800 ccm, ... A motor külső méreteit tekintve elég kicsi"
Hm. Azér' ez a "kicsi" elég viszonylagos. Emlékeim szerint kb. akkora, mint egy 600-as Merci :))

"hírek szerint valami 2. vh korábol származó amerikai (segélyként kapott) motor továbbfejlesztése. "
Na most mondd meg, melyik orosz motor nem így indult :))
"Volt az ezrednél egy harckocsi szálító tréler is (MAZ) ... egy három gangos automata kormányváltóval"
No, én ilyennel mentem. Csúcs az a 10 centis kis csutka... ide-oda lehet toszogatni, ahogy jólesik (majdnem...) Ja, és van hozzá 1 gomb a műszerfalon, az a felező.

Előzmény: Macimedve (637)
Alfred Creative Commons License 2000.06.20 0 0 652
elf:
Most utasokat szállít terepre, meg szervízt nyitott.
Előzmény: elf (651)
elf Creative Commons License 2000.06.20 0 0 651
Koszonom!
Ha jol ertelmeztem, akkor a toldas "farkanak" (ami belemegy hidon kialakitott helyebe), vastagabbnak kell lennie mint a gyari ertek, hogy ne szakadjon el.
Mas: mi a helyzet a Pocsikkal? Lattam a multkor a boltjan a "helyiseg berlete atado" tablat.
Alfred Creative Commons License 2000.06.19 0 0 650
elf:
Az én hátsóm is nagyjából olyan mint a tied, az a kis szög nem érdekes.
A toldás valóban úgy néz ki, a fontos az, hogy ahol még tart a belső luk, de kívül már a váll, onnantól a kicsi átmérő van, ott a gyűrű alakú anyag legalább másfél milliméter vastag legyen, azalatt elszakad! A gumigyűrűk fölmennek a vastagabb szárra, de a rájuk támaszkodó tányérokat föl kell tágítani.
Én élvezem, hogy lengedezik az autó, olyan a rugózása mint egy amerikai autónak... :-)
Már nem tudom mennyi volt a rugó, a Pócsik hozta mindet, a harmadik garnitúra lett jó előre, a hátsókból egy sem jött be - még van négy darabb gyűrött hátsó - , végül is visszaraktam az eredit, és kaptam hozzá ajándékba névnapomra két piskótát.
Előzmény: elf (649)
elf Creative Commons License 2000.06.19 0 0 649
Alfred: Kosz, a kovetkezo talakozoig valoszinu mar meglesznek a toldasok. En valami JOVASTAG, JOEROS megoldas hive lennek, meglassuk mit mond ra szerdan a szerelo. Az elso gatlo az sima ugy, annyival toldjuk meg amennyivel a piskota megemeli. De hatul nem McPherson rugostag van, a gatlo szoget zar be a rugoval (legalabbis a Range-en, a Defin is? Eleg ha geometrialilag kiszamolom mennyit kene hozzaadni, vagy meg valami extra dologra is szukseg lehet? Nem problem az hogy mas iranybol is hatnak erok a toldasra?
Tenyleg, te miert tettel hosszu rugokat elolre? Nem valtozott meg igy az auto rugozasa hatranyosan? Mennyi volt a par rugo? (nehogy azt valaszold hogy egy par rugo :) )

En valami olyan toldast tudnek elkepzelni, ami tulajdonkeppen egy henger, kb. a gatlo atmerojevel megegyezo nagysagu, benne menetes furat(ebbe jonne a lengescsilapito), es a vegen a gatlo "farkval" megegszezo meretu menetes csap.

Velemeny? A te toldasod milyen atmeroju? (persze nem mm pontosan,csak ugy kb)
Koszonom

Sintér Creative Commons License 2000.06.19 0 0 648
Kb 3 éve láttam, nameg laikus is vagyok csöppet... Jóatyámmal néztük a versenyt, s még meg is jegyeztük, hogy ezt vaj'h honnan szalasztották...
Előzmény: Maz (642)
Alfred Creative Commons License 2000.06.19 0 0 647
elf:
Igen, sikerült eltalálni a megfelelő méretezést.
A következő összejövetelre hozzál sublert és vegyük le a külső méreteket, a belső méretet meg a menethosszt legjobb az aktuális lengéscsillapítóhoz méretezni. Egyébként 45 mm van az enyém alatt, elől hosszú rugóm van, hátul az eredeti rugók 45-ös piskótával.
Előzmény: elf (639)
elf Creative Commons License 2000.06.19 0 0 646
J. Kriszti: Mail ment. Igy mar emlekszel?
Maz Creative Commons License 2000.06.19 0 0 645
jkrisztina@freemail.hu
Előzmény: elf (644)
elf Creative Commons License 2000.06.19 0 0 644
Nem, nem Janos, es semmikepp sem Antal.
Sandor, Molnar Sandor. :)
Ha irsz e-mail cimet, kuldok fenykepet, szerintem ugy konnyebb mint barkochbazni.
Maz Creative Commons License 2000.06.19 0 0 643
Se a farmer színére, se a szobára nem emlékszem. Folytassuk kizárásos alapon: keresztneved nem János és nem Antal. Ugye? Kérek még támpontokat!
Szia! J. Kriszti
Maz Creative Commons License 2000.06.19 0 0 642
OFF
Na végre visszaengedtek a géphez
ON
Na, akkor :
Köszi mindenkinek, aki infót adott a MAZ motorjáról. Ezek szerint jók a hivatalos adatok, csak arra gondoltam, hogy magyarok kicsit megbuherálták őket. Én úgyis a Kapos Javító Zászlóalj vontatójáról hallottam, ott pedig buheráltak mindent. Volt olyan dobozos uazuk, ami vitte a 120-at. Persze fogyasztást nem merték megnézni.

Sintér!
Kíváncsivá tettél, hogy milyen lehet, biztos,hogy az MAZ? A honlapomon elvileg minden MAZ szerepel.

Happy_Hunter!

Nem, soha nem történt velem ilyen. :-)
Igaz,hogy soha nem is vezettem MAZt. :-(
Amúgy az 500-as típusról beszélsz? 4 kerék, régifajta gömbölyded fülke?

elf Creative Commons License 2000.06.19 0 0 641
En en vagyok! :)
Szurke farmer volt rajtam, hatul osszefogott barna hajam van, barna szemem, es 25 eves vagyok(bar van aki szerint kevesebbnek latszom.. :) ). Harman voltunk, 2 fiu es egy lany, egy szurke 5 ajtos Range Roverrel. Valamelyik emeleti szobaban laktunk.
Maz Creative Commons License 2000.06.19 0 0 640
Most András nickjével válaszolok. Éppen itt ülök mellette. Te ki vagy?
Előzmény: elf (638)
elf Creative Commons License 2000.06.19 0 0 639
Alfred, ha jol tudom neked is meg van emelve az autod. Az enyemen meg valamelyik elozo tulajdonos(a Pocsik Laci asszem) csinalta meg az emelest. Beraktak a rugok fole egy-egy "pogacsat". Eddig stimm, csak a gatlokkal nem csinaltak semmit, igy azok az utolso harmad ban dolgoznak, es ez nem tul egeszseges. A szerelom azt javasolta megoldasnak hogy esztergaltassunk a lengescsillapitok vegebe egy toldast.
Ha jol tudom Neked is voltak hasonlo problemaid. Talatal megoldast?
elf Creative Commons License 2000.06.19 0 0 638
OFF:
Maz: A Kriszti nem az a rovidhaju, nagyszemu, csinos vekony lany volt, aki Sony digitalis kameraval maszkalt?
Macimedve Creative Commons License 2000.06.19 0 0 637
V12, 38800 ccm, 5ooakárhány LE ha jól emlékszem. Élettartam tankban pár ezer km. De állítólag éles helyzetben úgysem ér meg 100-nál többet.:-(((
A motor külső méreteit tekintve elég kicsi, hírek szerint valami 2. vh korábol származó amerikai (segélyként kapott) motor továbbfejlesztése.
Hidegen is indul elektromosan, ha jó a motor, de inkább a kombinált indítást (levegő+villany) preferálják. Nagy hidegben meg ott az előmelegítő. (Ettől szoktak leégni a vagonok.)
Nagy baja a rendszernek az, hogy a beépített csöves rádió(k) úgy 30 A körül zabálnak, egy éjszaka alatt 0-ra írják az aksikat. Akkor meg már az előmelegítő sem megy.
Volt az ezrednél egy harckocsi szálító tréler is (MAZ) abban ugyanaz a motor volt, egy három gangos automata kormányváltóval, a' la Jeep.
Ennek a V12 motornak a fele soros 6-os motorként is szerepel sok helyen, ilyen van pl. az UHK-ban és valamelyk BTR-ben is. (úszó HK)
Előzmény: NLQ (633)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.19 0 0 636
Szia jpmaster!

Tényleg elég nagy árkülönbözetek vannak... Pedig azt hittem, hogy a jeep baromi húzós, főleg "ami" miatt.
Van az Emil Frey-nél egy volt osztálytársam (autószerelő) hát, nézegettem még anno ilyen dögös gépeket a műhelyben, mesélte a srác, hogy egy krómcsőgarnitúráért majd fél millát kérnek (és még így is elmegy!) de az biztos, hogy fantasztikus dolgokat tudnak ezek a gépek... Ha látod (nyitott motorháztetővel) ahogy egy ilyen motor eldolgozgat, hát az a minimum, hogy "feláll a karodon a szőr" nagggyon szép bír lenni :)
Azt mindenestre tudom, hogy tényleg sokat tesznek az alkatrészre is, meg az új autók áraira is. pl (állítólag) egy itthon vásárolt "mezei" új jeep áráért megkapod a tavalyi full extrás modelt amiban, amit ha behajózol, az összköltséggel együtt is szép haszonnal túl bírsz adni rajta. (én még nem csináltam, de hallottam olyanról, aki ebből él)
Nekem nagyon tetszik a jeep, mindennap az ami nagykövetség előtt jövök dolgozni, hát nem semmi kis autók állnak ott...
Tényleg a legfontosabb ami érdekel, az a szervízköltség, a fenntarthatóság, az üzembiztonság.
Jó lenne többet tudni ezekről az autókról...
Szívesen elmennék egy Landrover Club találkozóra, ha tényleg benézhetnek outsider-ek is. Helyről, időpontokról van vmi konkrétum? Jöhet mail-címre is.
Előre is kösz.

Szia Pethor Donneck!
Az Y-ról tényleg nagy ugrás a Jeep, de nem félek, a honvédségnél ('86) nehézpóton voltam anyagbeszerző, meg terepes Rábákkal építettük a szocializmust :)
Azok voltak ám a kalandok, amikor diffizárral feltolattál a bunker tetejére, nekiáltál billenteni, aztán az első futómű kezdett belesűllyedni a puha, friss földbe, a gép meg kezdett borulni szépen :) Egyszer majdnem sikerült felborítani a gépet (többeknek tényleg sikerült) végül úgy úsztam meg, hogy balról egy "kis" Fiat Allis lánctalpas "tartotta a földet" jobról meg egy nagy "Fiat" húzott az alvázon keresztülvetett drótkötéllel, miközben az ikerkerekekről kezdtek "lefordulni" a gumik... durva volt, de sikerült billenteni, eztán diffizárral kimászni a süllyesztőből :)
A terepjárókat egyébként nem kedveltem, pont a divathullám miatt, ameddig egy ismerős csajszi el nem vitt a Pajero-ján. Az még csak hagyján volt, hogy olyan magasan ültem, mint egy Zsukban, de úgy gyorsultunk, mint a "golyó" :)

Szia MAZ!
Te nem szoktad összekeverni a 3. meg az 5. fokozatot? Amikor cementessel mászkáltam, "felkapcsoláskor" rendszeresen "visszatettem" 4. fokozatba, a jó kis U alakú váltokulissza miatt :(

Srácok!

Köszi minden infót, landi klubbal kapcsolatban fussunk össze vmikor, ha lehet, akkor írjatok időt, és köszi mindent!

Üdv:
Hunter

Szia Maz!

Előzmény: jpmaster (608)
Sintér Creative Commons License 2000.06.19 0 0 635
Nem, nem ilyen volt. 4 tengelyes, merev szerkezetü. Nem létraalváz+felépítmény, hanem egy vasteknő, kerekekkel szerelve. Ránézésre még azt is elhinném a forma alapján, hogy úszóképes. Hasonlított a Baz-135-ösre, de teljesen más kabinnal. A webhelyedet nézegetve a Maz-7310 a legjobban rá hasonlító.
Előzmény: Maz (630)
Sintér Creative Commons License 2000.06.19 0 0 634
Az http://w3.swi.hu/nagyvasak/magyar/-ban is volt róla két kép, csak arra voltam kíváncsi, miért nem szerepel a html-lapon.
Megnéztem a javasolt CSABA-gyüjteményt is. .....Minden bűnöd meg van bocsátva. :-)
"Persze csiszolgatás folyamatosan lesz."
Beraktalak a könyvjelzőim közé.... ;-)

Üdv:
Sintér

Előzmény: Maz (629)
NLQ Creative Commons License 2000.06.19 0 0 633
Hali!

a T55 ben V12 es motor van ez tutti... oninditot mar csereltem rajta :) akkora mint egy kisebb benzinmotor :(
egyebkent hidegen (is ) akkurol is el lehet inditani egy kis szerencsevel... 4db 140 Ah-s akksik vannak benne 2sorban/parhuzamosan azaz 24V 280 AH na ez arra eleg (ha ujak az aksik, hogy 3szor probalkozhatsz..
Mzarolt zaszloaljban voltam a karbantarto reszlegnel HK radiomuszeresz/akkumlatoros :)
El tudjatok kepzelni milyen szep az amikor a 14es villaskulcs izzik, mert a huje kopasz osszeheggesztette vele a ket sarut... persze azonnal tuz ki a hk bol es kivulrol hallgatni ahogyan durrognak a cellak :)

joejt
nlq

Előzmény: Gorcsev (631)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.18 0 0 632
OFF:
Alfred, emil ment suni-ugybe'!
Előzmény: Maz (630)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.18 0 0 631
1 db 525 lovas motor, ha jol tudom, a T55-ösé. Ugy emlékszem, V12-es, mindenesetre q>#&a nagy :))) Indítás hidegen sürített levegővel...
Előzmény: Maz (630)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 630
Sintér!
Ilyesmi volt?
Vagy pedig olyan, mint amilyet felraktam?

Gorcsev!
Nem tudod véletlenül, milyen és hány motor van benne?
Hivatalos források szerint egy db D12A típusú 525 Le-s motor.
Viszont akik vezették azok szerint 2 db T34-es motor, ami egyenként 500Le-s.

Előzmény: Sintér (626)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 629
Tegnap este csinálgattam, a csepelek már készen vannak, a rábák is már majdnem. Persze csiszolgatás folyamatosan lesz.
Vannak csabák, nézdd meg itt.
Bár szinte mindet a neten találtam.
Előzmény: Sintér (626)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 628
Aki a nagyvasat szereti, rossz ember nem lehet.
Előzmény: Gorcsev (627)
Gorcsev Creative Commons License 2000.06.18 0 0 627
Naná, hogy szereSSük! A legjobb cucc, amivel valaha is mentem! (Sajnos nem sokat, mer' én Krazos trélert húztam. Az se vót semmi, de a Maz 1 csúcs... Imádtam odaállni a kipufogó mellé, és hallgatni, ahogy alapjáraton "dörmög" - igaz, már attól is rezgett a fejem :)))
Más. Jövő hétvégén lesz vmi off-road motorverseny Győr környékén, tudtok róla vmit? 1 URL is elég lenne...
Előzmény: Maz (611)
Sintér Creative Commons License 2000.06.18 0 0 626
Az EuroSPORT-on a terepjáró-teherautók versenyében töbször láttam pedig MAZ-t, és nekem nehéz terepen esetlenebbnek tűnt, mint a Tatra. Mondjuk a Tatra sem volt egy Unimog...
Előzmény: Maz (617)
Sintér Creative Commons License 2000.06.18 0 0 625
Maz:
A weblapod egész jó. A keretrendszert mikor csináltad? Tegnap még csak ftp-szerű kalandozásokkal tudtam végignézni....Jól láttam, hogy nem láttam CSABA páncélautót ?
A MAZ-zal kapcsolatban meg bocs, laikusként ez jutott eszembe. ;-)
Előzmény: Maz (624)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 624
Kriszti a kastélyszállóban programszervező, mivel tudja, hogy megszállott vagyok elkérte nekem a képeket.
Előzmény: Alfred (623)
Alfred Creative Commons License 2000.06.18 0 0 623
Maz:
Aha. Mondjuk még úgy sem kézenfekvő, de működhet.
Előzmény: Maz (622)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 622
Hja, akinek a szobatársa olyan nőbe szerelmes, aki Királyréten dolgozik.
Előzmény: Alfred (621)
Alfred Creative Commons License 2000.06.18 0 0 621
Maz:
A három nagyméretű Land Roveres képet most csinálta a PannonGSM képviselője három hete a Találkozónkon. Hogy jutottál hozzá?
Előzmény: Maz (620)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 620
OK, bocsi, elfelejtettem, hogy nem mindenki a koliból netezik.
A honlapomon viszont lehet, hogy találtok érdekességeket.
Csepelekkel nagyjából elkészültem, van Landy is egy pár darab!!
Előzmény: Alfred (619)
Alfred Creative Commons License 2000.06.18 0 0 619
Maz:
Igazán nem akarlak megbántani, de nem lehetne, hogy csak linkeld ezeket a képeket?
Előzmény: Maz (618)
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 618
A 7916-os:

és a 7917-es:
ez az SS-25 topol
Maz Creative Commons License 2000.06.18 0 0 617
Nana, az SS-20-ast a MAZ-7916-os szállítja.
Az már 12 kerekes. De van nekik 14 kerekű is, az a 7917-es.
A tátránál, meg csak 38 centivel szélesebb, hosszabbnak se hinném, hogy sokkal hosszabb.
Amúgy versenyen nem nagyon indulnak vele.
Hja, Mo-n tán ha van 10-20 db.
Előzmény: Sintér (616)
Sintér Creative Commons License 2000.06.17 0 0 616
Szevasz MAZ !
Rég olvastam tőled... ;-)
Ha jól tévedek, ez az óriásbébi az oroszoknál sem szaladgál ezerszámra. Ballisztikus rakéták és egyéb csupa apró holmi szállításához használják, asszem az SS-20-as rakettyák is ilyen (önjáró) szállító-indítójárművel voltak felszerelve. Vagy fordítva... :-) Néha lehet az EuroSPORT-on látni terepverseny közben. Szerintem olyan nagy szegényem, hogy az már hátrányos - mármint az említett versenyeken a TATRA-hoz hasonlítva.
Előzmény: Maz (615)
Maz Creative Commons License 2000.06.17 0 0 615
MAZ=Minszki Auto gyár
Belorusz csoda, 100km-en 220 l dízel a mért érték, gyári adatok szerint 127 l.
Kerekek kb másfél méteresek, 525 Le.
Na szóval a TATRA Kolost simán odaverné, ha lenne olyan hülye, aki kamiontriálon elindulna vele.
Előzmény: elf (614)
elf Creative Commons License 2000.06.17 0 0 614
maz: Szep nagy darab allat! Csak nem vmi orosz csoda? Egyebkent asszem kb 1 honap mulva lesz Babodon kamiontrial, ott is lesznek ilyen sokkerekes szornyek, ha nem is ekkorak.
elf Creative Commons License 2000.06.17 0 0 613
Alfred: "én a legolcsóbb méterszámlálót mutattam be" Kivancsiva tettel, csak nem egy spurni meterenkent megcsomozott sparga? :) Egyebkent pont most szereltem vissza a Range-be a muszerfalat. Idegesitett ugyanis, hogy az idiota angolok nem csinaltak a napi szamlalohoz vilagitast. Biztos ugy gondoltak, azt ejjel ugy sem nezegeti senki. Mindenesetre nekem mar a LR talakozon, az itiner hasznalatakor bedurrant az agyam emiadt. Most beszereltem a szamlalo ala 4 zold LED-et. Igy mar egesz jol lehet latni. Sajnos a szamlalo fole mar nem fert egy sem, ott tul kicsi a hely. Kicsit felemas igy a feny, de a celnak megfelel.
jpmaster Creative Commons License 2000.06.17 0 0 612
"vízszintes redőny"
Van a Jeep-hez is természetesen!
Sőt csomaglekötő heveder konzol stb...

Foliát nem szabad se a hátsó, se a vezető- ill. utasoldalra sem.

JP

Előzmény: Törölt nick (610)
Maz Creative Commons License 2000.06.16 0 0 611
Az ilyen nagyvasakat is szeretitek?
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 610
Lancia Y-10ről átülni egy Cherokeebe (méginkább egy Patrolba... ), nem kis váltás !

Nálunk a Jeep rövidesen második autó lesz (ősztől val'szeg cégautó jön - remélem) és Donneckné megválik a család kedvencétől, egy '85-ös Opel Corsa GT-től (15 év alatt 95.000 km van benne (!) ezt senki nem hiszi el).

Azért a Corsa a családban marad (unokatesómnál), de addig még a nyáron jó szolgálatot tesz. A minap - egy hét után - átültem a kicsibe hogy leszaladjak a városba ügyeket intézni.

Hát komolyan mondom, olyan alacsonynak tűnt, mintha azt éreztem volna, hogy az aszfalt véresre súrolja a s....met :-)

más.
JP ! Te mit csinálsz hogy ne lássanak be a kocsi hátuljába. Kombiknál van egy vízszintes redőny, ami kellőképpen eltakarja a csomagteret, sőt ilyet láttam ma Exploreren is. A Cherokeeben azonbn ott a pótkerék.... Így még egy manikűrkészletet sem lehet az autóban hagyni, nemhogy egy táskát..

Tipp ?
Fólia ?
Állítólag ha a hátsó üvegre is tetetek (nem tgk), akkor a rendőr elveheti a forgalmit is.Igaz ez ?
Hol lehet fóliát huzatni az üvegre ?

Előzmény: Törölt nick (604)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 609
Isti bizi kb. 1-2 l a különbség!
Bár én fosok tőle, de gázosra is lehet gondolni.
+tudtál valami infót erről???

Ha 1x eljössz valamilyen találkozóra Pl. a LandRover Clubba akkor elviszem az én CJ-m alkatrészkatalógusát amiben árak is vannak, hát van 1-2 érdekes ár. Mármint kevés az Eu ill. japán kocsikhoz képest.
PL:Mitsu Pajero első fékbetét 180 DM
Jeep (all mod.) 19$ (->35 DM) by USA
Még DHL-lel is a fele.

Hali

JP

Előzmény: Törölt nick (604)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 608
Isti bizi kb. 1-2 l a különbség!

Ha 1x eljössz valamilyen találkozóra Pl. a LandRover Clubba akkor elviszem az én CJ-m alkatrészkatalógusát amiben árak is vannak, hát van 1-2 érdekes ár. Mármint kevés az Eu ill. japán kocsikhoz képest.
PL:Mitsu Pajero első fékbetét 180 DM
Jeep (all mod.) 19$ (->35 DM) by USA
Még DHL-lel is a fele.

Hali

JP

Előzmény: Törölt nick (604)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.16 0 0 607
OK, majd hivj!

JP

Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 606
nagyon fogsz utálni, ha némi műszaki és alkatrész infót kérek? főleg az alaktrész-ellátás, meg a szervízköltség a döntő.
vagy ha esetleg egy jó weboldallal tudnál szolgálni...

előre is köszi az infókat.

üdv:

Hunter

PS: Jó csapat van itt! :)

Előzmény: Alfred (605)
Alfred Creative Commons License 2000.06.16 0 0 605
Happy_Hunter:
Vegyél Patrolt! Szívós elnyűhetetlen darab, és nagyon lehet szeretni...
A soros hatos hangja pedig maga a menyország!
Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 604
Szia Pethor Donneck

jpmaster rendesen kedvet csinált az autóhoz, de elgondolkodtatott amit a 2,5-ös, és a 4,0 befecskendezős motorról írt. Ha tényleg alig van különbség a fogyasztás között, akkor jobb lenne egy 4 literes :)
Ami további vacilálásra késztet, az az alkatrészek elérhetősége, ára, ilySmi. Nagyon fel tudok háborodni, amikor madárnak nézik az embert a t. kereskedő urak. Mondok egy példát, van egy Y-10 -es Lanciam, (4WD, of course :) ehhez kerestem csillapítókat (kinézetre utca tucatautó), hát jöttek a tippek, hegyaljától, innen-onnan 80.000, 72.000, végül egy Monroe műhely 18.000/db áron cserélte, garancia, estébé.
Az Y-nal az a jó, hogy a Fiat cuccok jók bele, nagyrészt, (FIAT-bolt meg minden görbe fánál :) így az átverés nem olyan egyszerű. (Még WV-s koromból emléxem, amikor a pólóban toronycsapágyakat cseréltek 92!-ben a Hollár autónál 30 rúgót kértek, futóművet persze nem tudtak állítani, márkaszervíz...) Tiltakozásomra közölték, hogy NEM KÖTELEZŐ VW-t tartani...
Hát ezt nem akarom egy Cherokee tulajként újraélni.
Most súlythattok mindenféle megvetésekkel, azzal tisztában vagyok, hogy az autózás pénzbe kerül, de azt akarom, hogy az autó legyen értem, és ne én az autóért. (vagy legalább 50/50 :)
Úgy hogy most a következő típusok között megy a vacila:
Egy használt dögös darab (Cherokee, Patrol)
Egy jobb állapotú Lada Níva (terepezni szintén)
Vagy egy HF Integrale a maga kis 4WD-s viszkokuplungjával + a kis 200 lóerejével (nyihogjanak azok a lovak! :)
Bár tudom, hogy ez utóbbi messze áll az off-road-tól, (off-ért 1000 bocs :)
Bonyolult lélek az ember, meg sok mindent szeretne, de a lehetőségek korlátozottak, és az eszközt rá kell hangolni a feladatra, a feladat meg mindig más...
Ha végképp nem bírom, és beszerzek egy állatot, jövök, úgy sem bírom ki, hogy ne írjam meg, addig meg maradok lelkes olvasótok.

Üdv:

Hunter

Előzmény: Törölt nick (603)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.16 0 0 603
Kedves jpmaster !
Jelzem nem tűntem el, telcsiszámod is megvan, de val'szeg majd csak júli elején lesz időm rá, hogy elkérjem másolásra azt a Cherokee gépkönyvet :-)
Köszi !

Happy H !
Megvetted végül azt a gépet ?

luciferi Creative Commons License 2000.06.15 0 0 602
Köszi szépen
Előzmény: Alfred (601)
Alfred Creative Commons License 2000.06.14 0 0 601
luciferi:
Köszi, tudod, az offroad-sportnak néha pont Somogybabod árt a legjobban, főleg a szeszes balesetek.
Én pénteken éjjel beszéltem utoljára a főszervezővel, addig nem történt semmi érdemleges, legalábbis nekem nem mondott ilyet. Szombaton délelőtt volt egy baleset, hál'Istennek nem alkohol miatt, hanem trehányságból, egy triálozó autó az egyik szekció teljesitése után üresen - sebességbe kapcsolás és kézifék behúzása nélkül - legurult egy dombról, haláleset nem volt, de holnap még rákérdezek kollégáktól, hátha mégis.
Előzmény: luciferi (600)
luciferi Creative Commons License 2000.06.14 0 0 600
Sajnálom, de itt most egy unalmas indoklás következik, dehát Te kérdezted. Van egy alkalmazottam, tulajdonképpen az összes között ő az egyik legjobb, az az egyetlen nagy hibája, hogy teljesen megbizhatatlan és hazudos. Többször megcsinálta velem, hogy fontos időpontokban egyáltalán nem jött be dolgozni, telefont nem kaptam tőle, de utólag mindig megindokolta. (pl. meghalt a nagymamája sajna már vagy háromszor meg egyéb hasonló indokok) Nos a keddi nap is ilyen volt. Számítottunk rá mégsem jött dolgozni, azt mondtam nem érdekel mi történt kirugom. erre jött ezel a szöveggel. Szeretném tudni hogy igaz-e vagy megint hazudott mert ha igen az elég gusztustalan, és azt állította hogy a srác a legjobb barátja volt. Na csak ennyi.
Előzmény: Alfred (599)
Alfred Creative Commons License 2000.06.14 0 0 599
luciferi:
"....Fontos lenne."
Miért??
Előzmény: luciferi (598)
luciferi Creative Commons License 2000.06.14 0 0 598
Azt hallottam hogy volt egy halálos baleset a verseny utány. Állítólag egy 21 éves srácra ráborult a terepjáró és a bukócső pont a nyakánál fojtotta meg. Mit tudsz róla? Egyáltalán igaz? Fontos lenne.
Előzmény: gerito (589)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.14 0 0 597
Sziasztok!

A klubbal kapcsolatban kérdezném, hogy kirándulásokba, és más egyéb rendezvényekbe outsider-ként bekapcsolódhat-e kivülálló is, akinek pl. nincs "Landija", vagy kötöttek-e a szabályok annyira, mint a Harley klubban, ahol egy Harley a beugró.

(pl. Legutóbb a Linux Magyarország Egyesülettel voltunk visegrádi bringatúrán, ami baromi jól sikerült, holott ezen kívül semmi közünk nem volt a csapathoz.)

A választ előre is kösz:

Hunter

Előzmény: Alfred (595)
NLQ Creative Commons License 2000.06.14 0 0 596
ahogy olvasgatom a babodi hireket mindenfelol, egyre jobban sajnalom, hogy nem jutottam le :(
nem baj... lesz majd kovetkezo...
udv
nlq
Előzmény: gerito (589)
Alfred Creative Commons License 2000.06.13 0 0 595
elf:
Szityu vetitett, én a legolcsóbb méterszámlálót mutattam be, értékeltük a Találkozót, voltak új belépők, ettünk szendvicset, aztán vagy éjfélig beszélgettünk.
Lesz kirándulás is, de most nem tudom, hogy mikor, még mindig lehet jelentkezni a Billing2000-re, és lehetett jelentkezni egy bakonyi autóstúrára.
Előzmény: elf (594)
elf Creative Commons License 2000.06.13 0 0 594
Alfred: Nem volt ANNYIRA veszes. Nem mondom hogy rohanok es megveszem egesz Magyarorszagot, de ha valaki egy-egy tajegysegre kivancsi, az meg kifizetheto.

Mas: Mi volt a LandRoverKlub gyulesen?
Sajnos nem tudtam elmenni. Lesz valmikor terepezos buli?

Alfred Creative Commons License 2000.06.13 0 0 593
elf:
"Találtam egy boltot ahol arulnak katonai terkepeket."
És az árát is megtaláltad?
Előzmény: elf (592)
elf Creative Commons License 2000.06.13 0 0 592
Találtam egy boltot ahol arulnak katonai terkepeket.
Magyarorszag egesz terulete cellakra van osztva, es meg lehet rendelni a kulonbozo cellakat haromfele nagyitasban. Ezeken a terkepeken elvileg minden vakondturas, rokaluk, foldut rajta van...
A bolt kb. a Kalvin teren van. Ha elindulsz a Ferenc korut(Corvin mozi) fele, ott lesz mindjart a bal oldalon, a benzinkut elott. Azt hiszem, Terkepkiraly, vagy ilyesmi a neve.
Ugyanitt lehet kapni a nemet autoklub Europai Kemping kalauzat (u.n. CampigFührer-t arghhh).
leto- Creative Commons License 2000.06.13 0 0 591
Gyarilag a nivaban nincs se elol se hatul zar, meg a szabad magassaga is keves a babodi dagonya atveszelesehez
Azert mentek be zsugulival is :)))
Csak tipp: lehet a kolleganak nincsenek megfelelo vonoszemei / csorloje
Előzmény: Sintér (590)
Sintér Creative Commons License 2000.06.13 0 0 590
Sziasztok

Egy kérdésem lenne:

"egy lada nivaval mentunk , de a niva nyujtotta a legtobb elmenyt , nekimentunk a legtobb siratofalnak vele , olyan utakra vittuk amit eddig el se mertem kepzelni stb ;) egyedul a dagonyat nem vallaltuk be vele , csak egy kisebbet."

Miért nem vállaltátok ? Nem vízáló, vagy mert csak köztes diffizár van benne(ha jól 'tom) ?
Tudom, lamer kérdés, de hát....

Üdv: Sintér

Előzmény: gerito (589)
gerito Creative Commons License 2000.06.13 0 0 589
Nnna , tegnap jottem haza babodrol , hat mit ne mondjak igen igen jo volt. Eszmeletlen sok ember volt , s megtobb auto minden kategoriaban , uaz-tol kezdve a cherokee-ig. Volt minden , dagonya , siratofalak , vadregenyes utak az erdoben s korulotte hatalmas bukkanokkal. Mi egy nissan patrollal es egy lada nivaval mentunk , de a niva
nyujtotta a legtobb elmenyt , nekimentunk a legtobb siratofalnak vele , olyan utakra vittuk amit eddig el se mertem kepzelni stb ;) egyedul a
dagonyat nem vallaltuk be vele , csak egy kisebbet. A kemping jo volt , csak mivel egy tisztas adott otthont neki , a napi atlaghomerseklet jo 40 fok korul mozgott ( egy homerovel delutan5kor 47 fokot mertunk..) , igy a
satrakban csak ejjel2-7 kozott ment le a homerseklet. A levego portartalma ugy 95%-os lehetett :) amit a jo foldi homokretegnek koszonhettunk , de ezt hamar meg lehetett szokni , csak a ruhak nem neztek jo szemmel.
A legjobb siratofalnak egy kozepes meredeksegu volt , ami ejjel a kozeppontba kerult: alltal sorban az autok , a fal ketoldalan durvan 2-3ezer ember volt es a foldet is locsoltak , a jo kis nivaval eleg sokszor felkapaszkodtunk , egyszer majdnem borultunk de szerencsesen megusztuk. Az egyetlen serules a kipufogo leszakadasa volt , de azt megoldottuk azzal hogy le lett szerelve , ezek utan mar az auto hangja is atom lett ;)
Aludni ugyan nem aludtunk , ez az 5 napos online reszegsegnek is betudhato de nem szamitott , buli volt. Azthiszem egy szondaztato rendor megorult volna , s ha egy olyan vezetot is talalt volna aki tiszta akkor az bizony nagy csoda lett volna ;) egy rendor allt a kijartnal ugyan de csak
a nyugalom biztositasa vegett , ami pedig teljes volt , egy balasetet sem lattunk , mento egyszer sem jart ott , egyalltalan semmi balhe nem volt.
Talalkoztunk sokfele emberrel , de nekem szimpatikus volt mindenki , reg lattam ilyet : osszegyulve 20-30ezer ember es mindenki kedvesen es segitokeszen viszonyul a masikhoz , egyszoval "mindenki haver volt". Sok elmenyben volt reszunk , marha jol ereztuk magunkat , viva la off road ( ezt egy szalmakalpos total reszeg ember mondta amit behajolt az autoba ;) , de osztjuk a velemenyet , szal jovore ugyanitt ugyanekkor.

leto- Creative Commons License 2000.06.12 0 0 588
No voltam Babodon, jot rohogtem a sarban furdozo embereken :)
A Super Cup gyoztes egy rovid Range lett ha jol vettem ki, osztrak pilotaval. Azert a trial se egyszeru szakma.
A dagonyaba valaki bevitt egy kispolszkit, amin aztan mindenki mindennel athajtott
Erdekesen nezett ki delutanra.... :)

MGP: szetnezek hosszu frontera ugyben, esetleg ha gondolod, es pesti vagy, valamikor osszefuthatunk aztan megnezed a verdat

MGP Creative Commons License 2000.06.11 0 0 587
leto-!
Itt a környéken csak egy 5 ajtósról tudok, piros, nagyon szép állapotban.....csak rá van írva hogy Tűzoltóság. Nem hiszem, hogy eladnák... inkább Te vegyél és add el a 3-ast. Mennyit kérsz érte?
Előzmény: leto- (578)
BANAGA Creative Commons License 2000.06.09 0 0 586
leto- köszi!
Én csak szombaton érek rá sajna!
Ha valaki tud segítsen rajtam!PLEASE!
Csőváz!
leto- Creative Commons License 2000.06.09 0 0 585
BANAGA: en azt hiszem inkabb vasarnap.
Nepek, mindenki irany Babod:>
Program: http://www.siofok.com/rangers/sb2000.htm
Előzmény: BANAGA (584)
BANAGA Creative Commons License 2000.06.09 0 0 584
Sziasztok!
Szinte az elejétől olvasom már a fórumot és most egy kéréssel fordulok hozzátok. Megy-e valaki szombaton reggel Budapestről Somogybabodra és lenne-e lehetősége arra, hogy levigyen engem a fesztiválra? Nagyon hálás lennék érte és előre is megköszönöm ha valaki igent mond!
Köszi, halihó!
META TOM Creative Commons License 2000.06.09 0 0 583
Jogos, tényleg Grand Cherokee volt.
Előzmény: leto- (576)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.08 0 0 582
A HB-nek van valami konstrukciója 5-10 év közötti gépekre.
Terepjárók kizárva ?
Előzmény: leto- (581)
leto- Creative Commons License 2000.06.08 0 0 581
6 eves kor utan casco off ezekre
Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.08 0 0 580
Azt hogy érted, hogy casco "felejtő" ?
Előzmény: jpmaster (573)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.08 0 0 579
Sziasztok!

Találtam egy jó kis Cherokee képet :)

http://www.international.chrysler.com/europe/hungary/english/jeep/

...műszaki adatok keresése folyamatban...

leto- Creative Commons License 2000.06.08 0 0 578
MGP:

Tenyleg, en ugyis inkabb 5 ajtosat szeretnek, vegyel te egy hosszut (arban ugyanaz) es csereljuk el!

Előzmény: MGP (570)
leto- Creative Commons License 2000.06.08 0 0 577
Alfred:
Karosszerias gyerek visszarakta a helyere (le sem kellett venni teljesen), az egesz kocsit fololirozta, rakott fol a torott helyett masik indexlampat, es kert 7000Ft-ot. Korrekt.
Előzmény: Alfred (572)
leto- Creative Commons License 2000.06.08 0 0 576
Cherokee-t nem igazan gyartjak V8, amirol Te beszelsz, az a Grand Cherokee lehet, amit viszont tenyleg lopnak.
Előzmény: META TOM (574)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.08 0 0 575
Kedves JPMaster!

"Sajnos" :) kedvet csináltál nekem az autóhoz. Lehet, hogy nem egy 2.5 motoroshoz, de nagyon csábító dolgokat írtál a gépről. Az egyetlen ami problémásnak tűnhet, az a szervizköltség + alkatrészellátás. Amikre szükség lehet pl vezérműszíjj (-lánc?) fékpofák, tömítések (pl. motor) termosztát, ilySmi apróságok esetén mennyi az átfutás "ami"-ból? Tudod, ezek olyan dolgok, amikre gyorsan kell szert tenned, ha 1-szer kell...

A válaszodat mindenképpen köszönöm. Csak annyit tudtam a gépről, hogy a Chrysler átvette a gyártását, de vhogy a Chrysler nekem nem tűnt "eddig" túl bizalomgerjesztő márkának...

Még annyit kérnék tőled, hogy ha tudsz webcímeket, ahol a műszaki paramétereket meg lehet nézni ezekről a régebbi típusokról is, akkor légyszíves írd meg.

Mégegyszer kösz mindent.

Üdv:

Hunter

Előzmény: jpmaster (573)
META TOM Creative Commons License 2000.06.08 0 0 574
Én ugyan nem vagyok képben Cherokee ügyben, de eddig két embert ismertem, akinek volt és mindkettőt ellopták. (Az előző munkahelyem cégtulajdonosától egy V8-ast, a másik egy barátomé volt, de az kb 2 hét múlva meg lett, sértetlenül, csak kb 200 km-t mentek vele, az dízeles volt, 91-es évjárat. 2100-as, ha létezett ilyen. Ez után a kis intermezzo után még Iránt is megjárta, soha semmi baja nem volt, az tény)
Előzmény: jpmaster (573)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.08 0 0 573
Kedves Vidám Vadász!

A Cherokee-ról:

1, Kedvenc autóm (mármint a modell)
2, Én ezt (látatlanban) erős fenntartásokkal venném meg az alábbiak miatt:
(a gáz dologról nem tudok nyilatkozni, mert még az ismeretségi körömben sincs ilyen)

2.5l-es motor nem az amerikaiak sajátja, mert ott ilyen "helyes kis motorral" nemigazán foglalkoznak, inkább vesznek valakitől egy komplett motort, mint pl: volt ebbe a 2.8 V6-os GM, de nem vált be. A teljesitmény aránya igen zsenge, menettulajdonsága elhanyagolható, mert a ~110 Le/~1.5 tonna ... szal pont semmi nem történik gázadáaskor.
Nincs meg az a benzines filing, amit az ember elvárna az egyébként nagyon jólfelszerelt, kényelmes, stb. kasa verdától.
A fogyasztása 12-13 körül (közp.karburátoros) , viszont a 4.0l-es szinte ugyan ennyi, mivel az már hengerenkénti befecskendezős. És a 4.0l 175 lova rendesen +mozgatja ugyan azt a kasznit.
Egyébként '86-ig az AMC gyártotta, a Chrysler féle 87 utániak komolyabb változtatás nélkül kerültek piacra.
Ha 1x rendbe van rakva, utána sokáig üzembiztos.
Alkatrész:
Én már irtam, szinte mindent az USA-ból hozatok, igen rossz a magánvéleményem sok itthoni levevős helyről, viszont, ha azonnal kell valami, akkor muszály betérni....
Sok apróságot inkább itthon veszek, ha van, csapágyat pl: az SKF-től, mert azért nem kell mindent onnan.
Biztositás:
Kötelező adott dolog, Casco felejtő! (viszont nem lopják)
Légkondi:
A max. hűtésnél 0 fokos levegőt kellene befújnia. Ha jók a vezetékek, (nem ereszti a Freont) akkor a szárító csöpögése teljesen elfogadható.
Osztómű:
Valszeg ennél a modellnél 2H,4H,N,4L van kiirva (Command Track), szabadonfutós első kerékagy.
Riasztó:
Én cserélném.
Vonógömb:
Ha 50 mm-es akkor EU.
Ha 2"-os ~52 mm, akkor le lehet vetetni belőle.
Általában 3500 ill. 5000 Lbs (font) szokott lenni.

ÉVJÁRAT!!!
Vezető oldalon kívülről olvasható tábla. A sértetlen tábla sheriff csillagra emlékeztető, popszegeccsel van felrakva.
első tag: 1=USA
második tag: J= Jeep
stb..

utolsó előtti: ha F='85, ha G akkor 86-os!!! (A=1980, B=1981... angol ABC szerint, I és O nincs a félreérthetőség miatt!)
Utána még egy betű, és a 6 db szám.

Halihó:
ŠJP

Alfred Creative Commons License 2000.06.08 0 0 572
leto-:
Jobb első sárhányóddal végül mi lett?
Előzmény: leto- (571)
leto- Creative Commons License 2000.06.07 0 0 571
MGP:
Igeeeen. Nekem van egy, 95os. Jo gep, en szeretem, mondjuk offroad versenyen nem fogsz indulni vele, de turazni tokeletes. Kisse kicsi a csomagtarto, de egyebkent megbizhato jarmu. 20e km ota van meg, olajat csereltem, mast nem kellett semmihez nyulni
Vigyazat, van belole difizaras es zartlan verzio is, ha tobb palyazo van erdemes figyelembe venni!
Előzmény: MGP (570)
MGP Creative Commons License 2000.06.07 0 0 570
Hello!
Van itt valaki aki Frontera Sport (benzin 2000-es), tulajdonosa, vagy az volt. Érdekelne a véleménye, tapasztalatai (Nem új, hanem kb 92-94-es évjáratu gép lenne reális).
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 569
Köszi !
Gombos már rajta volt a listámon, de akkor most előreveszem... :-)

Előzmény: Törölt nick (568)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 568
Csomagtartó ügyben tudok segíteni:

Gombos, Lajos,
Ifj., csomagtartó készítő, 1135 Budapest, Jász utca 60. , (1) 330 6395

Nekem úgy rakták össze az Y 10-es gépemre, hogy az eleje Daewo, akkor az 12000 / 2 = 6000, a háta nagy vitara, az 11000 / 2 = 5500, össz: 11500, szerelés díj + 500. :)) A gyári húsz körül lett volna...
Ott a helyszínen összeválogatják az anyagot, felszerelik, és kiszámolják, miből mennyi kellett a cucchoz. A kerékpártartót 2500-ért adják, én egy bringásnál 2100-ért vettem, de a Tescoban most van 1489-ért. Ami egy családnál * 3, tehát nyerhetsz az ügyön némi benzinpénzt :)

Egyelőre ennyi, érdemes a Gombost felhívni, de úgy is azt mondja, hogy vidd ki a gépet. (Szrintem még gyárt is fület neked, ha kell, de az biztos drágább vmivel)

Üdv:

Hunter

Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 567
Nos én aztán igazán nem vagyok szakértő, de mintegy 3 hete egy Cherokee tulaja lettem. Holnap kapom kézhez a szerelő nagyrevíziója után.

A gép 9 éves, viszonylag jó állapotban van, úgyhogy komolyabb alkatrészekre nem volt szükség, (eddig) inkább az volt a fontos, hoyg átnézzék.

Néhány tájékoztató ár:
Ékszíj : 8.000 Ft
Műanyag hűtőrács : 100.000 Ft (nem vettem meg)
Ker. kardánteng.: 14.000 Ft/db
Pótkulcs : 4.000
tetőtcsomagtatró : csak szett rendelhető (ergo sok !)
Indexlámpa búra: 8.000 Ft
stb.

Ami szembetűnő, hogy nagyon kevés alkatrészkereskedés van és várni, rendelni, keresni kell azt amire szükséged van.

Az átírás cca 10 Ft/cm3

A többit én is jpmastertől kérdeztem meg :-)))

Előzmény: Törölt nick (562)
Alfred Creative Commons License 2000.06.07 0 0 566
Happy_Hunter:
Semmi baj, annak idején a nagyöregek azt javasolták nekem, hogy ha nagyon akarom, hogy válaszoljanak nekem, akkor valakinek címezzem személyesen a kérdést, mert ha csak úgy általában kérdezek, akkor mindenki a másikra vár a válasszal.
Ebben a Jeep-es témakörben ráadásul van szakértőnk is...
Előzmény: Törölt nick (564)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.07 0 0 565
Irni fogok még ma ha lehet, de veribizi vagyok.

JP
akinek volt, igaz 4.0 l-es

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 564
OK. Kösz a választ. Mint írtam, a szubjektív vélemények is érdekelnek. OK. Elnézést kérek, de tényleg tetszett a gép, és tényleg adok az itt egybegyültek véleményére, sz'al lecsúszni sem akartam a vásárról, ha jó üzlet, de feleslegesen sem akartam pénzt kidobni, a piac, az piac, és kellett az infó. Ha hiszed, ha nem ez a válasz is nagy segítség volt.

ÉS azért is muszáj volt "hisztizni" :) ,mert ha tovább megy a privi besz., akkor "lesűllyed" a kérdésem (igen, volt már ilyen).

Senkit nem akartam "cseszegetni" de van amikor nagyon él a topic, meg van amikor kevésbé, mostanában én is ritkán jutok ide, de akkor tényleg jó, ha tudtok némi (akár ennyi) infóval is segíteni.

Mégegyszer kösz.

Hunter

Előzmény: Alfred (563)
Alfred Creative Commons License 2000.06.07 0 0 563
Happy_Hunter:
Meg mentem a topic becsületetét, de nem te balhéztál már egy hónapja is, hogy nem válaszolnak neked azonnal?
Mindegy.
Szóval, én nem venném meg. Ennyi pénzért inkább egy fiatalabb nem amerikai autót vennék, főleg nem benzin-gáz özeműt. Szerintem a nem nagyon pici autókon kívül terepre a dízel való. Alkatrész árakban jpmaster a szakember, de mostanában ritkán tud netezni, maj valszeg tömbösítve válaszol.

Mégegyszer, hajlandóak vagyunk észrevenni, féltékenyek sem vagyunk rád, én pl egyszerűen fölöslegesnek tartom az olyan hozzászólást, hogy "Kedves Happy_Hunter fogalmam sincs.".

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.07 0 0 562
Bocs, hogy élek, de kértem tőletek infókat egy autóval kapcsolatban, hétfő reggel. Nehezen tudom elhinni, de a sok vérprofi off-road-os közül egy sem méltatott válaszra. Ennek vagy az az oka, hogy aki azóta felnézett a site-ra, annak 0 tapasztalata van ezzel a döggel, vagy az, hogy a jól kialakult beszélgetőtársak nem hajlandók észrevenni, ha vki segítséget kér. (Erre is volt már példa itt az off road topicban.)

Szóval megismételném. A morózus hangvitelért elnézést kérek. És ne aggódjatok, hogy bárkit le akarnék mosni Somogyban, CSAK a saját önző céljaimra venném meg a gépet.

Kérlek szépen benneteket, mondjatok vmit erről a gépről:

Jeep Cherokee 1986 2.5 benzin-gáz, riasztó, légkondi, szervok. 4x4 kapcsolható, vonóhorog 880eFt.

Érdekelne a szubjektív véleményetek is, vmint a köv-k: Alkatrészárak viszonylagos drágasága, fogyasztás, üzemeltetési ktg, biztosítás, szervizelhetőség, ilySmi.
0 tapasztalatom van ezzel a típussal, úgyhogy minden hozzászólásnak örülnék.

Előre is kösz.

Hunter

Sintér Creative Commons License 2000.06.07 0 0 561
Bocs, elb@sztam, ilyen a szenilitás ... :-|

http://www.celtia.hu/ladaklub/

oldal aljára kukkancs(az ott leírtakkal ellentétben már évek óta gyártják)
A Jóisten se mossa le rólam, hogy reklámozni akartam a site-okat... mégegyszer bocs.

Előzmény: META TOM (559)
Sintér Creative Commons License 2000.06.07 0 0 560
Nézd meg a

http://www.extra.hu/ladaniva

címet, ott találhatsz info-kat.

Előzmény: META TOM (559)
META TOM Creative Commons License 2000.06.07 0 0 559
Ma reggel, a cscsenföldi merénylethez készült fotón úgy látszik, mintha egy hosszú, 4 ajtós Lada Niva roncsa lenne...
Ezt tényleg gyártották vagy csak rosszul láttam így reggel?
Alfred Creative Commons License 2000.06.06 0 0 558
konor_:
Lehet. A Prielle Kornéliából szoktam ráfordulni és a Móriczig döngetek rajta. Tegnap is vagy háromszor jöttem így.
Előzmény: konor_ (555)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.06 0 0 557
Igen láttam, köszi.
Időpont ügyében írni fogok.

Előzmény: jpmaster (556)
jpmaster Creative Commons License 2000.06.06 0 0 556
Már aznap válaszoltam.

JP

Előzmény: Törölt nick (547)
konor_ Creative Commons License 2000.06.06 0 0 555
Alfred!
Elkepzelheto, hogy a Te geped utan mentem tegnap a Fehervarin?
Valahogy ismeros volt a rendszam...
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.06 0 0 554
Nem, aranymetál, és nem tudom hol. Csak telefonszám van. De a szín nem fontos. A műszaki paraméterek alapján érdekelne, hogy mennyire jó ez az autó hétköznapi használatra, külföldi utakra (autópályán sacc 100-120-at bír-e tartósan menni), mekkora a hasmagassága (csillagászkodáshoz, fényszennyezésmentes terep megközelítéséhez), építkezéshez, biztonságos autózáshoz (pl. alvázas-e, vagy egy karambolban összegyűrődik mint egy zsebkendő) mennyit eszik jó, tempós közlekedésnél városi gumikkal sacc ((téli+nyári üzem)/2)
Szeretnék egy terepjárót a fenti okokból, de csak akkor, ha a jó értelemben vett őrültség határán belül marad a fenntarthatósága.

Válaszokat köszi, jeep tulajdonosok ne kíméljetek!

Hunter

Előzmény: Törölt nick (553)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 553
bordó-fehér a Nagykőrösi úton ?
Előzmény: Törölt nick (552)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 552
Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek a köv. eladó autóról:

Jeep Cherokee 1986 2.5 benzin-gáz, riasztó, légkondi, szervok. 4x4 kapcsolható, vonóhorog 880eFt.

Érdekelne a szubjektív véleményetek is, vmint a köv-k: Alkatrészárak viszonylagos drágasága, fogyasztás, üzemeltetési ktg, biztosítás, szervizelhetőség, ilySmi.
0 tapasztalatom van ezzel a típussal, úgyhogy minden hozzászólásnak örülnék.

Előre is kösz.

Hunter

beitar Creative Commons License 2000.06.04 0 0 551
Hat az igaz ,hogy minden draga itthon es ez alol az autok sem kivetelek.Itt a lerobbantakat ugy ertettem inkabb ,hogy a tobbseguk tobb mint
10eves.Egyebkent meglehet bizni az ottani autok
eredeteben?
elf Creative Commons License 2000.06.02 0 0 550
"Nem olcsók a terepjárók"

Létezik egyátalán Magyarországon valami, ami autó val kapcsolatos és olcsó? :)

Alfred Creative Commons License 2000.06.01 0 0 549
beitar:
"...csak szoknom kell az 'uj' kozeget."
Igen, azok a lerobbantnaktűnő autók azok, amiket kifejezetten ütni-vágni vesznek a terepezők, a drágák pedig az itthoni ár-valóság. Nem olcsók a terepjárók.
Előzmény: beitar (548)
beitar Creative Commons License 2000.06.01 0 0 548
Hello mindenki,
Egy ev utan vegre itthon!Elso utam a budaorsi
offroadba vezetett de oszinten megvalva csalodast okozott.Nagyon gyanus alakok kozlekednek arra es eleg lerobbant jarganyok.
Ami kicsit jobban nezett ki az huzos aru de inkabb az aggasztott,hogy itt nem mernek autot venni mert felnek,hogy lopott az auto.Remelem megcafoljatok az elso tapasztalatomat es csak szoknom kell az 'uj' kozeget.
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.01 0 0 547
jp !
emil ment !
Előzmény: jpmaster (537)
Zeddar Creative Commons License 2000.05.31 0 0 546
Köszi JP!

A 10 cm-es emelés és a rugókeményítés után asszem nem lesz gond az átmérővel, de ez az imbolygás egy kicsit nyugtalanít, csakhát mennyi egy új acélfelni, 20k ? ... kell 5db ... :(((

Na mindegy, majd meglátjuk. Először is az emelést kell elintézni. Műszaki is lesz (4 új lengcsill. 10k/db, első+hátsó kipufogódob 16+19k, szimeringek /az összes/ ~30k, +még az apróságok -> kb. 200k.).

:((((

-=Z=-

Előzmény: jpmaster (527)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.30 0 0 545
Ha a Kormányról van szó, én már semmin nem csodálkozom... :-)))
Előzmény: elf (542)
elf Creative Commons License 2000.05.30 0 0 544
Nem kanyargok túl sokat. Nem kerülgetem a gödröket! :))
Alfred Creative Commons License 2000.05.30 0 0 543
elf:
Valószínűleg. Biztos túl sokat kanyarodtál...:-)
Előzmény: elf (542)
elf Creative Commons License 2000.05.30 0 0 542
Alfred: Ha a képek azok, amik a Land Rover Egyesület oldalin is fenn vannak, akkor kösz, azok megvannak. Ha mégsem, probáld meg az elf_kenguru@yahoo.com-ot. Köszönöm.

Más. Mostanában elég erösen visszaüt a kormány minden útegyenetlenségre, főleg nagyobb sebességnél (M7 Arghhh!!!). Pénteken megyek vele szerelőhöz. Szerintem a kormánylengéscsillapító lehet a bűnös. Szerintetek?

Alfred Creative Commons License 2000.05.30 0 0 541
elf:
A képek túl nagyok, nem férnek bele az egongyalolóhudba!
Előzmény: Alfred (536)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.29 0 0 540
Köszi jpmaster !
meg foglak keresni, csak kapjam vissza a gépet a szerelőtől mert fejből nem emléxem ilyen apróságokra, hogy milyen a kulcs. Úgy rémlik Chrysler feliratú és rombusz fejű, de az biztos, hogy csupa fém ! (no műanyag!)

Üdv

Donneck

Előzmény: jpmaster (537)
turbo2 Creative Commons License 2000.05.29 0 0 539
Alfred!

A Rover találkozón mint S.Csabi fahrere vettem részt . Elküldenéd a képeket ha vannak?

Előzmény: Alfred (536)
leto- Creative Commons License 2000.05.29 0 0 538
elf: nehez terep, 210 vagy 215/90 azt hiszem. epp most szerelodik fol :>
Előzmény: elf (535)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.29 0 0 537
Pethor Donneck !

2 kulcsos (régebbi változat):
ovális az ajtó (a kulcskarika nyilása egy körszelet), szögletes a gyujtás kulcs (kulcskarika nyilása egy nyujtott téglalap),
mindkettő bal oldalán a Chrysler embléma.
Fém a vége.

1 kulcsos:
háromszög szerű a vége, műanyag, bal oldalán a Chrysler embléma.

Mondom, hogy keress meg.

ŠJP
jpmaster1@yahoo.com

Előzmény: Törölt nick (533)
Alfred Creative Commons License 2000.05.28 0 0 536
elf:
Látszol két gyalog képen a Találkozón, holnap este átküldöm.
Előzmény: elf (535)
elf Creative Commons License 2000.05.28 0 0 535
leto: Milyen gumit vettél? Nehéz terep, traktor bagi?
NLQ Creative Commons License 2000.05.28 0 0 534
Hali!

Donnek lehet 1 kulcsal is Cascot kotni, DE! erdemes a casco szarzodeshez mellekelni a kulcsrol keszult fenymasolatot mellekelni, igy nem tud majd a biztosito belekotni, hogyha ellopjak a kocsidat, akkor milyen kulcs van eppen nalad...
egy ismeros jart ugy, hogy a casco bizositast amikor kototte, akkor 2 db eredeti kulcs lett a szerzodesbe irva (a biztositos kislany nem tudta megkulonboztetni a kulcsokat), aztan amikor elloptak az autot, akkor kertek tole a kulcsokat mikor leadta a kulcsot, akkor azt mondtak, hogy csak az egyik eredeti, a masik masolat... most pereskedik a srac
termeszetesen erdemes az eredeti kulcsokat szefbe stb zarni, es egy masolattal jarni :)
udv
nlq

Előzmény: Törölt nick (533)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.27 0 0 533
Kedves Jpmaster !
Bocs, de valamiért abban a hitben éltem, hogy Te az óceánon túlról írsz... Ehhez képest Zugló-Belváros nem is olyan nagy távolság :-)

Volna viszont egy kérdésem mindannyiotokhoz.
Talán ebben a topicban említettem, hogy a Cherokeehoz csak egyetlen garnitúra kulcsot kaptam.
Igaz-e, hogy másolt kulccsal nem lehet CASCO-t kötni ?
Nem szeretnék 80.000-ért zárgarnitúrát cserélni.

Na és hogy néz ki a Cherokee eredeti kulcsa ?
Ui. abban sem lehetek biztos, hogy amit kaptam, az már nem eleve egy másolt... :-(

NLQ Creative Commons License 2000.05.27 0 0 532
persze hogy nem jol irtam... szoval nem vizsgalat hanem meres....
Előzmény: NLQ (531)
NLQ Creative Commons License 2000.05.26 0 0 531
hali!

Leto a Dozsa Gy ut 128 ban nyitott egy uj autoszerviz (autonet kft asszem), es azzal hirdetik magukat, hogy ingyenes fek es lengescsillapito vizsgalat most a nyitas alkalmabol...

Udv

nlq

Előzmény: leto- (530)
leto- Creative Commons License 2000.05.26 0 0 530
UAZ bolt: Becsi ut 329. Tel.: 06/30-9449-089
Vettem fofekhengert, meg bal elsore also munkahengert
Holnap folurganak az uj gumik, aztan vizsga. Ha nem megy at ezzel a regi fekkel, akkor hetvegen legozas, es hetfon ujra probal:)
Lassan megrendelem a ket onzaro difimuvet is (jo draga:((( )
Előzmény: leto- (523)
beitar Creative Commons License 2000.05.25 0 0 529
Koszi az infokat jpmester!
jpmaster Creative Commons License 2000.05.25 0 0 528
beitar !

Diesel szgk.-t, ill. ilyen méretű autót az USA-ban csak 2-3 államban forgalmaznak (Texas és környéke) az emissziós törvények miatt. Ami ugye ott a legszigorubb. Még a SD Merci se éri el az értéket, hátmég a kaliforniait, ami még brutálisabb. (Ott '85 ota nem lehet uj D. forgalomba helyezni.) Maradnak a nagy truck-ok, de azok is valami eszement kis károsanyag kibocsátással.
Diesel ügyben Canada, Texas, Mexikó környékén keress, de ott sincs sok, mert a D. DRÁGÁBB mint a benzin, és sokkal kevesebb dolgot lehet kapni hozzájuk. (mármit tuning és ilyesmit)
Viszont az új GMC, Chevy és Hummerből van 6.5TD ill. a Fordból 7.4TD, ezek viszont very expenzivek!

A többletértékadó visszaigénylésére ill. ki nem fizetésére uj autónál van lehetőség, viszont ~5%-ot nyersz vele.
Alkudni többet lehet.
Az ár sose annyi amit a hirdetésben feltüntetnek, iszonytosan profik !!!!

JP

Előzmény: beitar (525)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.25 0 0 527
Z.!

Nagyon alsó határeset!
Iszonyatosan imbolyogni fog.
Kerékjáratban el fog férni???
Kanyarban, berugózáskor???
Kormányhatárolót beállitani!!!

Inkább felnit is szerezz!

JP

Előzmény: Zeddar (522)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.25 0 0 526
Pethor D.!

Mármint a munkahelyemről haza? (Belvárosból Zuglóba?)

Könyvem meg van, ill. a Cherokee-hez a havernak.
Ltd a tied? Hajtása milyen? => A terepváltón mik a feiratok?

JP

Előzmény: Törölt nick (515)
beitar Creative Commons License 2000.05.25 0 0 525
Jpmester,
Meg valami,ha az USA-bol kihozol autot,abbol
jon le valami vam vagy AFA fele?MArmint az arbol amit a kereskedo feltuntet.
beitar Creative Commons License 2000.05.25 0 0 524
JPmester,
Az USA-ban arulnak dieseleket is pl,toyotabol,landroverbol vagy izsuzu trooperbol?
Akarhol nezem csak a benzineseket talalom.
leto- Creative Commons License 2000.05.25 0 0 523
No

Vettem egy garnitura papai gumit az uazra. Mar csak egy fofekhenger kellene. Tud valaki UAZ boltot a fovarosban?

Zeddar Creative Commons License 2000.05.25 0 0 522
Hali!

Szerintetek rá lehet erőszakolni egy 33x9.5x15 -ös gumit az én kis 15x5.5 -ös felnimre? Esetleg 15x7 -es felnit kellene vennem? A saját számításaim szerint úgy 4,5 cm-rel nyúlna túl a felni mindkét oldalán. Ez nem fog túlságosan csúszkálni?

-=Z=-

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.24 0 0 521
:-)
Nem, nem baj.
Angol, spanyol, olasz jöhet... :-)
Előzmény: beitar (520)
beitar Creative Commons License 2000.05.24 0 0 520
Az a 25$ mar nem kiadas az auto mellett!
Sajnos adakozokat meg nem talaltam de ha igen
majd jelentkezem!:-)Egyebkent nem gond ha
angolul van?
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.24 0 0 519
nézem-nézem, de itt minden pénzér' van... :-)))
Előzmény: beitar (518)
beitar Creative Commons License 2000.05.24 0 0 518
Na talaltal szamodra erdekeset?
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.24 0 0 517
köszi, már megyek is olvasni... :-)
Előzmény: beitar (516)
beitar Creative Commons License 2000.05.24 0 0 516
P.D.,
Itt egy cim ahol belefulladhatsz akar a
jeeprol szolo konyvekbe ajavitastol a
bibliajaig minden van es arak is akar.
Esetleg elhozathatod jpmesterrel mert kulfoldre
nem szallitanak.En mar rendeltem toluk es
minden rendben volt.
http://4x4books.com/
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.24 0 0 515
Köszi jpmaster !
Mikortájt jössz haza ?
Addig megpróbálok kikupálódni jeep-tanból .. :-)

Utána tudnál nézni nekem, lehet-é szerezni gépkönyvet a Cherokeeról. ($ ?)
Ui. semmilyen leírásom nincs róla....

Előzmény: jpmaster (514)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.23 0 0 514
Kedves Érdeklődők!

A félreértések, és találgatások helyett leirom, én mennyiért hoztam a Jeep-et.

Los Angeles(Cal.)-Antverpen(B) 1274$, ami tartalmazta a szállitást, a 15k$! értékű szállitási biztositást, légmentesen zárt autószállitó konténert, ~10 kg silicagel-t, papirmunka stb...
Ehhez jött 555 DM kikötői illeték, 2 hétre érv. EU kötelező bizt.

Természetesen üres tankkal, viszont amerikai rendszámmal hajózták be.

beitar !
A 4x4-es kocsikra kukk ua. a vám, mint bármely kocsira.
Az USA-ban is van mindkétfajta Toyota.

Happy_Hunter !
Azok nem Willys-ek, hanem AMC MB3xx, ami a CJ katonai megfelelője.
Egyéb iránt a FREY nem az USA-ból hozza a kocsikat, ő európa legnagyobb Toyota dealere.
CH,A,D,F és már itthon is. Olyanokat is forgalmaz, amit a gyári képviselet nem akar, mert ahhoz kell a megfelelő háttér, és igény stb...
A szalonban álló 100-as pl. svájci.

Pethor Donneck !
El se hiszed, az a sok kis bindzsi mennyi lesz a végén. Ja, és nem az én bizniszem, ha kell valami.
Csak egy példa: 65$ ott => 60.000 HUF itt.
Csak akkor 165 volt egy dollár !!!!!!
A tetőcsomagtartó: Az THULE,

Nede inkább fussunk össze pesten...

Addig is:

Halihó!

ŠJP
jpmaster1@yahoo.com


elf Creative Commons License 2000.05.23 0 0 513
Azt hiszem, egy autó áthajózása (kikötőtől-kikötőig) az USA-ból Európába, olyan 5000 dollár körül volt ugy 2 éve, de erre nem esküszöm meg.
beitar Creative Commons License 2000.05.23 0 0 512
Koszi HAppy-Hunter!
Sajnos nem az USAban vagyok.Egyebkent van valakinek fogalma mennyibe kerul egy auto
athajozasa?Vam a 4*4-esekre?
Egyebkent szerintem nem egy landcruiserrol beszelunk mert ez nincs az allamokban csak
Europaban.De majd jovo heten lecheckelem.
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.23 0 0 511
Szia Beitar!

A Frey álltalában új autókat árul, de érdemes benézni hozzájuk, mert van a telephelyen pár használt autó is. Landcruisert pont nem garantálhatok, sőt 4WD-s gépek sem mindig vannak, de pl. sokáig volt kint 3 db eredeti Willys (nem tudom jól írtam-e) jeep :) (Én is ott vettem a kis 4WD-s Y-10-emet.) Egyébként meg próba cseresznye, aki a Frey-nél vesz autót, álltalában "jó" gépeket hagy ott helyette. (Ráadásul a telepen ki is lehet próbálni, be lehet állni emelőre, alá lehet nézni. Legalábbis pár éve még lehetett...) De nem a legolcsóbb hely, úgyhogy érdemes máshol is körülnézni. A Landcruiser, az biztos, hogy dögös darab, de ha most "Amiban" vagy, lehet, hogy érdemes kint körülnézned, mert az "Emil" sem csinál mást, mint "behajóztatja" kiglancolja a gépeket, lemossa a viaszt, ráteszi a haszonkulcsot (nem keveset) és átadja a megrendelőnek. 0 kockázat nagy haszon. Egy másik osztálytársam azzal foglalkozik, amivel az "Emil", csak maszekban, behozza a kocsikat "amiból" és átadja, csak kevesebbet kér. De az Ő elérhetősége nincs meg, nyomozni kéne utánna. Ha érdekel, rákérdezhetek itt-ott.
Én már nagyon szeretnék kipróbálni egy Samurait, vagy egy Nivát (lehet vigyorogni, "Nagyok" :) mert szeretnék egy komolyabb autót, mint a kis Lancia. Van tippetek, hol lehet kipróbálni ilyen gépeket "vásárlási kötelezettség" nélkül?

Üdv:
Hunter

Előzmény: beitar (509)
leto- Creative Commons License 2000.05.23 0 0 510
strnzizh!

Ugyan nem jpmaster vagyok, de azert valaszolnek. UAZba onzaro (nem limited slip, hanem kattogos mint az Alfrede:) ) komplett difimu van 80eFt/darab

Előzmény: strnzizh (502)
beitar Creative Commons License 2000.05.23 0 0 509
Happy-Hunter,
Elfelejtettem megkerdezni, hogy a Frei ujakat
arul a Landcruiserbol vagy van nala egy hasznalt?
Alfred Creative Commons License 2000.05.23 0 0 508
NLQ:
Tényleg, bocsi, hidegfront van, és felületes vagyok.
Előzmény: NLQ (506)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.23 0 0 507
Kedves Elf !
Elnézést. Valóban összekevertelek elffel.

Kedves jpmaster !
Nem hiányzik semmi komoly dolog, csak néhány olyan apróság után kezdek kutatni, mint díszléc, tetőcsomagtartó, jobboldali (vak)index búra, műanyag hűtőrács, belső világítás lámpabúrája, stb.

Szóval csupa olyan dolog ami mondjuk nem ér meg egy tengerentúli szállítást.

Más dolog.
Ma voltam a rendőrségen átíratni a kocsit. Fél óra alatt 1 évet öregedett a verda. Kiderült, hogy más a modell év (alvázszám szerint) és más a forgalombahelyezés dátuma. Nem nagyon érdekel, de azért nem örültem a hírnek. Méxerencse, hogy egy jó ideig nem akarok megválni tőle....

NLQ Creative Commons License 2000.05.23 0 0 506
Alfred tudom en azt, hogy az Oller Jozsi az ARB utan csinalja... o is igy mondta... es ezert volt jo sok mosoly a megjegyzesem utan

Udv
nlq (akinek szinten ilyen vas lesz a gepen:)

egyebkent akinek pickupja van es szep hard-topot akar a gepere ajanlom figyelmebe a http://carryboy.com cimet... de egyeb kiegeszito otlet is van ott, bar a 90%-a diszkoautora valo

Előzmény: Alfred (505)
Alfred Creative Commons License 2000.05.22 0 0 505
NLQ:
Láttam ott egy csomó új 4runnert is, nevével a fenekén. Megtaláltam viszont az újságban a típusát, HiLux Sport Rider és a felszereltsége szerint lehet Prerunner, SR5 vagy SR5 Limited.

Inkább fordítva, Öller Józsi csinálja az ARB-t, azthiszem azóta, hogy egy Landys kolléga olyat követelt az autójára.

Előzmény: NLQ (504)
NLQ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 504
Alfred ha ismered a 4 runnert, akkor ezt is, mert ez az, csak csinaltak rajta egy kis frissitest...
egyebkent a kepek kozul amit mutattal, csak az also lehet az... a felso mar atment egy mesterember kezen ld.: emeles, vas az elejen... (tisztara mintha öki-t koppintanak :))))

egyebkent iden az L200 is uj nevet kap.. PAJERO PICK-UP lesz a neve...

Udv
nlq

Előzmény: Alfred (501)
beitar Creative Commons License 2000.05.22 0 0 503
Koszi Happy-Hunter!
Most kulfoldon vagyok de nemsokara megyek haza es majd utananezek a dolognak.HA kell segitseg,jelentkezem!
strnzizh Creative Commons License 2000.05.22 0 0 502
jpmaster!
milyen difizárat lehet UAZ-ba építeni?
az új cc. 120.000 ft, úgyhogy valami
alternatív difizár érdekelne.

Alfred Creative Commons License 2000.05.22 0 0 501
NLQ:
A 4runnert ismerem, volt ismerősi körben. Vettem Thaiföldön OffRoad magazint, az tele van a fotóival, egyet beszkenneltem. Nézzétek meg, másmilyen a hátulja mint a 4runneré, és a pótkerékre az van írva, hogy HiLux Sport.
Előzmény: NLQ (499)
Alfred Creative Commons License 2000.05.22 0 0 500
NLQ:
A 4runnert ismerem, volt ismerősi körben. Vettem Thaiföldön OffRoad magazint, az tele van a fotóival, egyet beszkenneltem. Nézzétek meg, másmilyen a hátulja mint a 4runneré, és a pótkerékre az van írva, hogy HiLux Sport.
Előzmény: NLQ (499)
NLQ Creative Commons License 2000.05.22 0 0 499
Hali

Alfred irtad a toyota hilux rovid valtozatat zart kasznival... ugy hivjak Toyota 4 runner es eleg sok rohangaszik itt pesten is.. itt (XIII ker jasz u 5) is szokott alni egy, de most eppen felujittatja a haver

Udv

nlq

Előzmény: Alfred (490)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.22 0 0 498
Szia!

Ugyan nem tőlem kérdezted, de itt vannak a számok:

Emil Frey Toyota:

383 0703
363 5883
267 5635
383 0701

Van ott nagyon lelkiismeretes szerelő ismerősöm (régi osztálytárs) Ha esetleg kellene a neve, mélben elküldöm. Nem hiéna, és nem átverős.

Üdv:
Hunter

Előzmény: beitar (497)
beitar Creative Commons License 2000.05.21 0 0 497
Jpmester,
hol van a Frei es mi a cimuk,T.szamuk?
Komo2,
Honnan van Isuzu trooperetek?Hasznaltan vettetek?
Szerintem azert nem teljesen egyezik az opellel,
legalabbis belulrol es jobban is nez ki.
elf Creative Commons License 2000.05.21 0 0 496
Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat.
Egyébként a díjat a karékcsere versenyben nyertük. Mi voltunk a leglassabbak(mivel rossz volt az emelőnk) de megszavaztak nekünk egy díjat, mert egyedül mi használtunk kerékéket a manőverhez.
A landykon a kerékcsere "hivatalos" sorrendje ugyanis:
1---félegy, központi difizár be.
2---kézifék
3---kerek kiékel :))
4---kerékcsavarok meglazítása stb., innentől a szokásos.

Ezekre azért van szükség, mert a Range kézifékje egy nagy dobfék, ami a váltóból a hátsó tengelyhez menő tengelycsonkot fogja. Ha csak a kéziféket huzná be az ember, a megemelt autó kőnnyen elgurulhatna, ha a központi difi "lediferál". Ezt megakadályozandó kell beugrasztani a központi differenciálmü zárját. A kerekek kiékelése meg amolyan "securty first" biztonsági intézkedés.

Más. A Land Rover Találkozóról.

Én először vettem részt ilyesmin, és nagyon jól éreztem magam. Pénteken 2 körül idultunk Budáról, a Landimex szervíztől. Itiner alapján kellet eltalálnunk a királyréti kastélyszállóig. A navigátorom akkor látott először ilyesmit, mégis gond nélkül sikerült az utat megtalálnuk. Voltak akik eltévedtek, és csak 2-3 óra késéssel érkeztek meg. Egyebként kaptunk segélyhívó számokat, de a rádiótelefonok az erdőben nem nagyon müködtek.
Az út nagy részel laza kis erdei autózás volt, szép tájakon. Voltak speciál szakaszok, amiken mindenki próbára tehette a saját és gépe képességeit. Ezeket persze ki is lehetett kerülni, de teljesítésükért pont járt. Minden akadály mellett voltak tapasztalt segítők.
Pénteki speciálok:
-Patakátkelés néhány gerendából álló fahídon, vagy a medren kereszül
-Nagy sáros gödör
-Rókalukak
Ez utóbbi egy kijelölt szakaszon a fák közti autózást jelentette. Maga a feladat nem volt bonyolult, de a pálya egy domb tetején volt, ahová (az eső áztatta csúszós sár miadt) igen nehéz volt a feljutás, külössen az én A/T gumiaimmal. Na ekkor fogadtam meg hogy veszek, amint csak tudok, egy garnitúra Pápai gumit, meg 5 lemezfelnit. A legfontosabb terepjáró "extra" a jó sár(M/T)gumi. Bizony, bizony....

Péntek este jó kis vacsora várt minket a szállodában. Másnap volt reggeli, ebéd(a terepen gulyáságyubol), és záróakkordként finom, egézségtelen, magyaros vacsora.
Az ellátással teljessen elégedettek voltunk, a szálloda tiszta volt (amíg meg nem tőltőtte egy csomó sáros ruhás figura :) ) , és jókat főztek a konyhán.

Péntek este, vacsora után még volt éjszaki túra, ahol is egy hegyet kellett megmászni, ezúttal gyalog. Mi ezt kihagytuk mert fáradtak voltunk, pedig jó móka lehetett.

Szombat reggel kerékcsere versennyel indult a nap, reggeli után. Aki végzett, elindult a kapott térképpel az aznapi feladatok irányába.
Rőgtőn az elején volt a csőrlőzö verseny(természetesen nem saját csőrlővel), majd némi autós ügyeskedés után egy tó főlőtt kifeszített kőtél segítségével kellett áthúzni magunkat egy tutajon a túloldalra. Mindezt persze idöre.
Volt még aznap: -"Talált-meg-a-leggyorsabb-utat-egy-jó-kráteres-lőtéren" verseny, dagonyán való átkelés,és GPS-es tájékozódás is.
Ez utóbbi szintén gyalogos móka volt, egy GPS segítségével kelett az erdőben elrejtett kontroll pontokat megtalálni.

A versenyek kőzt persze autózás szép tájakon.
Este vacsora, és eredményhirdetés.
A szombati versenyeket egy-egy cég támogadta, és ök adták a gyöztesek nyereményeit is. A csörlőzési versenyen a legjobb pl. egy kis Superwinch csőrlőt kapott. A "tájékozódási futás" nyertese pedig egy GPS-t !!!!!
Ha ezt tudom elöre, még a tüdőmet is kifutottam volna! :)))

Mindet összevetve nagyon jó buli volt, szervezök igazán kitettek magukért, a verseny abszolút biztonságos(voltak készenlétben mentők :)) ), mégis élveztes volt. A részvétel olcsó volt, mégis értekes díjakat lehetett nyerni. Szóval jővőre én biztos megyek!

A vasárnapot autótisztogatással tőltőttem. Jó őreg Range-em különösebb baj nélkül megúszta a hétvégét. Csak a rendszám tőrt le már vagy harmadszorra.
Persze a hazafelé úton megállított egy rendőr. "Az első rendszám meg hol van" Hát vágott egy arcot amikor átnyujtottam neki a sáros-horpadt táblát.. :)))

A tovbbi problémákat megelőzendő felfúrtam a rendszámot feljebb, a galytörőre. Elég jóféle acélból lehet, mert 2 fúróm tőnkrement mire végeztem a 4 furattal.
Az alváz tisztogatása kőzben vettem észre, hogy a benzinszivattyú gumi tartóbütykei megadák magukat, igy az egész cucc a csőveken lógott. Főldrótoztam a helyére, a héten viszem szerelőhőz.

Na ennyi jutott most hirtelen eszembe.

Sziasztok

Peder D. : Nem keversz engem véletlenül az Elf-el? Ő nem én vagyok. Én elf vagyok. Igazábol nem tudtam hogy van már ilyen nick amikor a sajátomat létrehoztam.

jpmaster Creative Commons License 2000.05.21 0 0 495
strnzizh !

Mindig a gumi konstrukciója és a mérete meg az amire fel van szerelve meg a terepviszony adja meg az optimális keréknyomást.

Én a Jeep-pel amin 31x10.50x15(~265/75x15) MT gumi van 2.5 barral járok.... járnék, ha az a patkány vizsgabiztos is akarta volna, de ez hosszú...

A Perkins gyártott a az UAZ-ba motort (2.5TD)

A 123-as motorral kapcs. keresd meg, ha pesti vagy a XVI. Csömöri út vége felé a merciboltost, a tulajt (Gábor), Ö ilyennel ment vagy 8-10 éve.
Egyébként be kell a karterba rakni az olajpumpa szivokosara köré egy magasitógyűrűt (~5 cm), ez rövid ideig megtartja az olajat. Régen a H-s pálya Zsigákban is ez volt, de megoldás inkább a mélyebb karter, ha már megvan a motor.

Pethor Donneck !

Én MINDENT amerikából veszek.
Mi kellene?

komo2 !

Mindkettő a GM tulajdona (az Isuzu csak részben).
Az Astrákban is Isuzu T.Diesel motor van már vagy 10 éve.

beitar !

A Frei-nél lehet kapni ezt a Toyotát aminek HJ70 volt régebben a neve. A 100-asé meg HJ8.
Egyébként kimagaslóan a legjobb japán terepjáró a Toyota.
Van nála szebb, erősebb, olcsobb,... de összességében a legjobb a Toyota.

Alfred !

A multkori képek nálam nem jöttek le...
Szerintem itt van a bibi...

Elfnek GRATULA !!!

Hali:
ŠJP

strnzizh Creative Commons License 2000.05.21 0 0 494
sziasztok
volna egy igen kezdő kérdésem:
mekkora nyomást kell tenni
a 1500kg-os UAZ kerekébe, terepen
való közlekedéshez?
most 2,4bar-ral járok vele,
de elég keménynek érzem. egy ismerősöm
azt tanácsolta, hogy érdemes nagyon keményre
fújni mert akkor ellenállóbb lesz a gumi oldala a szúrásokkal szemben. Ha valamelyikőtők
tudna segíteni, nagyon szépen megköszönném :)
üdv: Dániel
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.21 0 0 493
Én is gratulálok elfnek.
Régebben élvezettel olvastam írásait a 'nettóban. Miért nem jár fel a netre ?

jpmaster !
Ami a szervót illeti igazad volt. Csak más egy picit, máris mexoktam.
Cherokee pillanatnyilag nagyszervízen van egy szerelő barátomnál. Átnézik töviről hegyire. Aki tud esetleg tippet adni alkatrészboltok ügyében azt megköszönném.

komo2 Creative Commons License 2000.05.21 0 0 492
Hi!
Nekunk Isuzu Trooperunk van. Nem hinnem, hogy jobb lenne, mint pl. egy Pajero, de ebben a kategoriaban szerintem nagyon megallja a helyet. Ezt mi sem bizonyitja jobban, hogy az Opel is gyart(att)ja Monterey neven. Tehat az Opel Monterey-ek mm-re megegyeznek az Isuzu Trooperrel. Nagyon sok Opel terepjaroban a motoron is az Isu felirat diszeleg.
Bocs, ha hosszu voltam.
Előzmény: beitar (491)
beitar Creative Commons License 2000.05.21 0 0 491
Alfred,
Ez egy pajero ellenlabas hasonlo kinezettel es
tudassal.Ha van kedved nezd meg a www.toyota.de
honlapon a Landcruiser90-nel.Nem sok futhat otthon ha van egyaltalan.Eleg draga es csak kintrol lehet behozni.Utananeztem amerikai honlapokon az isuzu troopernek es mindenhol kiemelik a kivalo terepezo kepesseget.A te ertekeleseid szerint nem ilyen jok a terepen.Van szemelyes tapasztalatod is veluk?
Alfred Creative Commons License 2000.05.21 0 0 490
beitar:
Toyota landcruiserből annyi féle van, fogalmam sincs melyikre gondolsz. A Toyota HiLux rövidebb tengelytávú öt ajtós zártkarosszériás változatát viszont eddig csak Thaiföldön láttam, itthon még nem, pedig nagyon tetszett.
Előzmény: beitar (488)
strnzizh Creative Commons License 2000.05.21 0 0 489
sziasztok!
hallottam, hogy a 123-as merci motorok
nem jók terepjáróba átépítve, mert ha
megdőlnek elmegy az olajozásuk. Nekem egy UAZ-om
van és szeretnék bele egy takarékosabb/megbízhatóbb, 2000-es dízelmotort.
tudtok valamilyen típust ajánlani?
beitar Creative Commons License 2000.05.21 0 0 488
Ertem,tehat itt mar nem csak landyk vannak.
Milyen markak gyakoriak meg?Egyszer kerdeztem,
hogy ismered-e a toyota landcruiser europai
valtozatat,a pradot?Latni ilyet otthon?
Alfred Creative Commons License 2000.05.21 0 0 487
beitar:
Kb. kéthetente van, nincs benne semmi kötelező, mi most kihagytunk két versenyt, mert a feleségem nem ért rá. Nem annyira kemény, illetve, mi nem a gyözelemre megyünk, hanem autózni, így a Landy sem kopik (annyira), és mi is jólérezzük magunkat.
Ezeket kifejezetten off-road klubok szervezik, a Land Rover Egyesület az nem versenyzésre alakult.
Előzmény: beitar (486)
beitar Creative Commons License 2000.05.21 0 0 486
Huha,ez eleg kemeny lehet!Milyen idokozonkent
sanyargatjatok magatok ilyen modon?Mindegyiken el kell indulni vagy tetszolegesen?Ezek a Landrover
klub szervezeseben vannak?
Alfred Creative Commons License 2000.05.21 0 0 485
beitar:
Ez most Land Rover Találkozó volt. Nem verseny, de sok trophy elemet tartalmazott. Én rendező voltam, pénteken a szobi komp budai oldalán egy homokbányában voltam, aztán tegnap egy apró dagonyánál voltam "telepítve". Ja, és a nagy élmény: én húztam a gulyáságyút! :-)

Magyarországon a trophy versenyek általában pénteken este kezdődnek. Általában kétpercenként sorsolás szerint rajtolunk, a rajtban kapjuk kezünkbe az itinert, és az alapján kell az éjszakában tájékozódni az autóba épített méterszámláló segítségével. Útközben kontroll pontokat kell megtalálni, és pecséttel, vagy lukasztóval a menetlevélen igazolni. Az éjszakai, vagy hajnali beérkezés sorrendje szokott lenni a másnap reggeli rajt sorrendje. Itt is rajtkor kapjuk az itinert. A nappali szakaszok általában hosszabbak, és vannak bennük "speciál szakaszok", ezek kihagyható, de pontozott ügyességi feladatok, sajnos újabban egyre nehezebb triálokká váltak. Délutánra, estére beérünk a célba, és ha még van erőnk megvárjuk az eredményhírdetést, aztán megyünk haza.

Előzmény: beitar (484)
beitar Creative Commons License 2000.05.20 0 0 484
Elf, gratulalunk !
Alfred neked,hogy ment?Tenyleg tonkeppen mi az amikor trophyztok?Milyen gyakran van az es mibol all?
Alfred Creative Commons License 2000.05.20 0 0 483
Most értem haza a Land Rover találkozóról, és gyorsan be kell számolnom róla, hogy elf tasztaltársunk díjat nyert ám, Range-ével!!!

elf!
Ezúton köszönöm meg részvételedet, gratulálok külön is a díjadhoz, de elvárom, hogy egy rövid beszámolót kerekíts ide az OFF ROAD topicba! :-)

beitar Creative Commons License 2000.05.19 0 0 482
MESTER,
KOsz a valaszt!Az az igazsag,hogy en hagyomanyos
autonal is jobban szeretem az automatat de valahogy
otthon mindenki idegenkedik tole.Nem is talalsz sok hasznalt autoban automatat.Igaz kulfoldon azt se tudjak mennyit eszik az autojuk de nalunk ez az elso kerdes meg 10milliosnal is.Es hat igaz,hogy szazon atlag egy literrel tobbet esznek.
jpmaster Creative Commons License 2000.05.19 0 0 481
beitar !

A szakértéstől messze vagyok, hivj 1xüen mesternek!
:)))))))))))

Na de komolyan:
Ha csak az autózás verseny ágazatát veszed alapul, ahol már igen csak elterjedtek a szekvenciális (léptető) fél-, ill. teljesen automata váltók, akkor épp itt az ideje, hogy az Off Road-os berkekben is meghonosodjon.
Ehhez hozzá kell tenni, hogy én előszőr 1989-ben láttam tök automata váltós Range Rover versenyautót, ami itt Mo.-n teszteltek a Paris-Dakarra az olaszok.
De ha belegondolsz, hogy a triál szakágban, ahol szinte mm-en mulnak dolgok az emelkedön, ott bohockodik a pasi a kormánnyal + a 3 pedállal és a kézifékkel, ott 1 automatát fékkel tartva centinként lehet vezetni.
Persze ide "jó motor és jó váltó" kell.
Na meg persze hűtés az olajnak.

SZVSZ több az előnye, mint a hátránya, ha üzemszerüen működik, kivéve az autó fogyasztása.
Ha beszarik akkor van baj.

JP

Előzmény: beitar (479)
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 480
beitar:
Lehet találni, de kevés van belőle, legalábbis ahhoz kevés, hogy válogass.

jpmaster:
Lejöttek a képek az oldalamról?
Jössz a LR Találkozóra hétvégén?

Előzmény: beitar (479)
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 479
Albert ,koszi a sok jotnacsot!
Egyebkent lehet otthon hasznalt discoveryt venni
vagy keves van belole?Tudsz valamit az arakrol?
Jpmester,korabban felmerult a neved mint automata
szakerto.Tudnal nekunk nehany dolgot irni az
elonyeirol es hatranyairol ,terepen?
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 478
beitar:
Van példa rá, hogy terepezzenek Discoval, de tényleg drága arra, hogy össze-vissza legyen karistolva.
Az alváz nagyvonalakban egyezik a Defivel, a hajtáslánc szinte ugyanaz. A Disconak lágyabb a rugózása, és nagyobb a hátsó túlnyúlása, azaz rosszabb a hátsó terepszöge. Mivel szépen föl van öltöztetve, terepen útba lehet néhány műanyag dekoráció (köténylemez, lökhárítóvégek stb).
A Discovery nem régi típus, ha jól emlékszem '83 óta létezik, viszont nem sokra rá ő lett a Camel Trophy autó, ami - ha azt nézzük, hogy nem nagyon tér el az utcaitól - sokat elárul képességeiről
Előzmény: beitar (470)
Fuel Creative Commons License 2000.05.18 0 0 477
Hello mindenkinek!

Most olvastam egy nagyon jo mondast , es ugy dontottem megosztom veletek, kivancsi lennek kinek mi a velemenye rola? A mondas igy szol:
"Minel jobb terepjarod van, annal nagyobb az eselyed, hogy olyan terepen akadsz el , amit mas nem tud megkozeliteni"

Udv:Fuel

jpmaster Creative Commons License 2000.05.18 0 0 476
lehet

JP

Előzmény: beitar (453)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.18 0 0 475
Nem biztos, hogy "késik", csak már mint az eddigi.

Megnézzem mielött túlköltenéd magad?

JP

Előzmény: Törölt nick (473)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.18 0 0 474
Pethor Donneck !

1,
Gratulálok!!!
De komolyan!
Nekem volt 1+2 db Jeep Ch. 4l hi outp.
Havernak most is megvan.

2,
Családi első kocsi lessz!

3,
Bátran kérdezz!

4,
Nem kell annyira félteni mint egy Gr. Ch-t, viszont vannak 5leteim, mivel én régota Jeep tul vagyok.

Hali:

JP
Š by jpmaster1@yahoo.com

Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.18 0 0 473
Köszi Alfréd !
Nagyon szívesen mennék, de adjatok még egy kis időt amíg hozzászokom a batárhoz. Tegnap úgy vezettem, mint 16 éves koromban amikor először ültem volán mögé.

Meg kell szokni ezt a kategóriát, egy Lancerből ültem át a Cherokee-ba...hát sokkal magasabb !
:-)

nota bene a kormányt kicsit bizonytalannak érzem. Olyan mintha "késne" a szervó, 60-80 km/h között van egy holtjátéka ami a pillanat töredékéig azt az érzetet kelti, hogy nem kormányozható az autó. Kissé leizzaszt. 7végén viszem a szerelő cimbihez, remélem nem komoly.

Előzmény: Alfred (467)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.18 0 0 472
Még nem tudom mennyi a biztosítás - szerencsére.

Cascót megpróbálok csak totálkár+lopásra kötni (a kis naív) a felelősségbiztosítást és a súlyadót sorscsapásként várom :-)

A lopásra elvileg garanciát kell, hogy adjon az eredetvizsga - ami ugyebár a rendőrségi átírás egyik alapfeltétele.

Más dolog, hogy ismerős útján lecsekkoltattam mi van a nyilvántartásban a kiszemelt kocsiról. Nem hiába. Korábban szemeztem egy 4 éves Isuzu Trooperrel de kiderült róla, hogy számos tulajdonosa közül volt olyan, aki 6 napig (!), volt aki 1 hónapig volt tulajdonos. A kereskedő meg azt is állította, hogy gyári színezés van rajta, a rendőrségi szerint pedig februárban jelentették be az új színt. Dobtam az alkut.

Ja ! és kiderült, hogy a kocsin hitel van !

Mindig nézzétek meg a forgalmi megjegyzés rovatába !!!

Előzmény: beitar (465)
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 471
vagy tul dragak nyuzni? a vege de lemaradt
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 470
Alfred,koszi es ha mar igy felbatoritottal.
A discoveryk tenyleg jok terepen vagy azert
nem egy kategoria a defenderekkel?Regebbiekre
gondolok.A kepek alapjan amit lattam rolatok nem
sok van a klubban.Miert mert nem olyan jok vagy
tul
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 469
beitar:
Mi általában trophyzni szoktunk hétvégéken, de ha a többiekkel megyünk terepezni, akkor az inkább családi kirándulás, ahol, ha van valami jó hely, akkor azt, akinek kedve van kipróbálja, a többiek pedig nézik és adják a tanácsokat.
A kirándulások jellemzően Buda-környékiek.
Terepen én vezetek, ő a mitfahrer. Viszont mikor csörlőzünk, akkor én kötök, és ő mászik a kormányhoz.
Nem nyaggatsz 8-)
Előzmény: beitar (468)
beitar Creative Commons License 2000.05.18 0 0 468
Alfred, remelem nem sertettelek meg!
HA akarod megadom a visa kartyam szamat es
legyel a vendegem!:-)
Egyebkent a hetvegi kirandulasok nem kemeny terepgyakorlatok?Mindenfele jartok az orszagban vagy inkabb Pest kornyeket tesztelitek?A nejed is vezet terepen vagy lelki tamasz csak?Hupsz,mar megint nyaggatlak!;-(
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 467
Pethor Donneck:
Gratulálok!!!!!!!
Finom lehet!
Itt az ideje a III. Tasztal-terepezésnek. Javasolnék egy Duna-Tisza közei karcmentes homokozást!
Előzmény: Törölt nick (461)
Alfred Creative Commons License 2000.05.18 0 0 466
beitar:
Felhívom a T. Úrak figyelmét, hogy amíg nem fizetős a tanácsadó szolgáltatásunk, addig ne cseszegessenek a válaszok sebessége miatt! ;-)

Hétvégi terepezés nálunk leginkább családi kirándulások szoktak lenni, én feleséggel és kutyával szoktam menni.
A trophy az más, oda Alfot nem visszük, ott ugye van éjjszakai, kevés alvás, veszélyek, aztán az egésznap stb., az nem mindíg sétagalopp.

Előzmény: beitar (464)
beitar Creative Commons License 2000.05.17 0 0 465
Pethor,
Mennyi a biztositasod?
Hogy ellenorizted,lopott-e?
beitar Creative Commons License 2000.05.17 0 0 464
Alfred,
Azt nagyon megkoszonnem.Egy pali mondta,hogy ment az uj discoveryvel es nagyon hangos volt,plane a toyota landcruiser90(Prado)-hoz hasonliva ami nema.Egyebkent nem valaszoltal egy alabbi kerdesemre ami a turak nehezsegere es csaladtagokra,esetleg gyerekekre vonatkozott!:(
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.17 0 0 463
:-OOO
hát akkor ?
Előzmény: leto- (462)
leto- Creative Commons License 2000.05.17 0 0 462
Cool :)

Valtozarat terepjaroba nem szokas ajanlani, tul konnyu alabujni, rudazatot leakasztani, betenni 2esbe :)

Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.17 0 0 461
No kérem.
Hosszas rágódás é csaknem egy évi tervezés/álmodozás után ma megvolt a konstelláció és délutántól egy használt, 4 literes Cherokee boldog tulajdonosa vagyok.

Nem igazán off-road célokra, hanem afféle családi második autó/hobby kocsinak vettem.

Kéretik nem lelohasztani lelkesedésemet. Erőssége, gyengéi ?
Bármilyen hasznos tanácsot, trükköt, boltot, alkatrészraktárat, v. technikát tudtok akkor ne kíméljetek !

Elsősorban a biztonsága érdekelne (anti-lopkovicz). Én amechanikus védelmet preferálom. Mi a véleményetek a Mul-T-ilockról vagy a TitanDipol rendszerről ?

A másik kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy hogyan lehet a városi fogyasztását 6 liter alatt tartani ? :-))))

Alfred Creative Commons License 2000.05.17 0 0 460
beitar:
Nekem megvan, majd beszkennelem, és elküldöm.
Nekem Td5-ös Defenderem van. Nem hangosabb, hanem más a hangja. Alapjáraton olyan, mintha ezerkétszázon pörögne és finom fémes csilingelést hallani, viszont a fordulatszám emelésével, nagy terhelésnél sem hangosodik jobban. Nagyon jó motor, kifejezetten terepjáróba tervezték, merem ajánlani!
Előzmény: beitar (459)
beitar Creative Commons License 2000.05.17 0 0 459
Megvan valakinek az offroad magazin marciusi szama,amiben a td discoveryrol van iras?Mit irnak rola,foleg a motor erdekelne mert azt hallottam tul hangos a ketyegese amit nehezen tudok elhinni?
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.17 0 0 458
Most már tényleg köszi. :))
Ha van vmi, majd megírom!

Üdv:
Hunter

Előzmény: Alfred (457)
Alfred Creative Commons License 2000.05.16 0 0 457
Happy_Hunter:
Mostanában kevesebbet vagyok itt, és tegnap elkerülte a figyelmemet az írásod.
A mostani terepjáró kínálat pont téged céloz meg. Ha van hatmillió Forintod több mint fél tucat típus közül válogathatsz.
Hirtelen terepváltóval:
Kia Sprtage
Suzuki Vitara hosszú, vagy a Grand Vitara
Mitsubishi Pinin
Váltó nélkül:
Freelander
Honda HRV, CRV
Daihatsu
Olcsóbban nagyobbat:
Mitsubishi L200, Nissan Pickup, Mazda Pickup

Ha kevesebb a pénzed, inkább rögtönözz, a 4x4 Magazin hirdetéseiből, illetve merem ajánlani a budaörsi Off Road Pro Centert.

Előzmény: Törölt nick (447)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.16 0 0 456
Köszönöm fiúk a részletes, mindenre kiterjedő segítséget.

Üdv:
Hunter

Előzmény: Törölt nick (447)
beitar Creative Commons License 2000.05.16 0 0 455
Leto,Igen arra gondoltam.Lehetseges meg venni
igy terepjarot?Milyet?
Alfred,a klub szervez olyan turakat is amin a
csalad is resztvehet vagy csak kemeny terepgyakorlatokat?Pl neha vannak gyerekek is?
leto- Creative Commons License 2000.05.16 0 0 454
Marmint, haszongepjarmu.
Előzmény: beitar (453)
beitar Creative Commons License 2000.05.16 0 0 453
Ahh ertem,meg lehet terepjarot tgk -kent venni?
Ugy tudom ez mar nem lehetseges bar defendert talan igen.
Alfred Creative Commons License 2000.05.16 0 0 452
beitar:
Neked sajna nem lesz jó az a biztositás ami nekünk van, mert mindkét autónk teherautó.
A Terrano is tgk, háromajtós, tudod, nem mindegy, hogy 4 vagy 9,5 millió... :-)
Előzmény: beitar (451)
beitar Creative Commons License 2000.05.16 0 0 451
Mennyi a terepjarokra a biztositas ma otthon?
Alfred a Terranora meg a defenderre mennyi?
A terranotok 3 vagy 5 ajtos?Diesel?
Alfred Creative Commons License 2000.05.16 0 0 450
beitar:
Ilyen nagy autónál én a dízel híve vagyok. Ráadásul, a modern dízelmotorok már nem rázzák a kasztnit, nem indulnak nehezen télen, nem büdösek, se benn, se mögötte, és feleannyiból gyorsulnak legalább úgy mint a benzinesek.
Előzmény: beitar (449)
beitar Creative Commons License 2000.05.15 0 0 449
Kosz Nlq a vedelmet de tenyleg nem vagyok otthon meg teljesen a temaban de majd figyelek es tanulok.Hol van JPmester aki adhatna valami
tapasztalati leirast az automata elonyeirol es hatranyairol?Egyebkent a diesel-benzines kerdesre
sem kaptam meg valaszt de ez nem panaszkodaskepp mondom csak erdekelne a velemenyetek!
Alfred Creative Commons License 2000.05.15 0 0 448
NLQ:
Sajna, még a feleségem is csak a parkolóig jöhet a Nissanjával:-(

"...ezen az oldalon is defendernek tuntetik fel a gepet..."
Tudom, és pont annyira hamis, mint mostanában a Fiat 500-asokat lazán Topolinónak hívják, ami különösen bosszant.
Egyébként az 1200-as Ladákat is hívhatnánk Samarának, végül is mindkettő VAZ gyártmány.

Előzmény: NLQ (446)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.15 0 0 447
4WD-s autót keresek. Amire használni akarom: Nyaranta Horvátország, Telente Ausztria, évközben csillagásztáborok, (Ágasvárra a kövek miatt emelt karosszéria kell), hétköznap peremkerületről bejárás metróig, hétvégén bringatúrák starthelykeresése, rokonlátogatás, anyagbeszerzés (építkezés). Szóval abszolút vegyeshasználat. Téli, és nyári üzemben. Jelenleg egy Lancia Y10 4WD-m van, elég pipec, gyorsul, keveset fogyaszt, jó állapotban van a kisautó, stb, de kéne egy kicsit nagyobb, erősebb, magasabb, nem mozdonymotorral, nem 20 literes fogyasztással, és nem japán alkatrészárakkal. Tippek?
Előre is köszi mindenkinek!

Üdv:
Hunter

NLQ Creative Commons License 2000.05.15 0 0 446
Hali!

beitar:
a defender ami SIII hirdetest olvastal, az a veszpremi offroad klub egyik tagjae, erdemes elolvasgatni a versenybeszamolokat, hogy mi szalt el benne a versenyeken :) ( http://www.nexus.hu/voffroad/ )
egyebkent a vedelmedre kelek, mert a ezen az oldalon is defendernek tuntetik fel a gepet :)

Alfred:
szerinted el lehet menni a majus 19-20.-i rendezvenyre markaidegen geppel ??? akar szallas nelkul is, mert szuleim kb 8 km re laknak onnan

Udv

nlq

Előzmény: beitar (439)
Alfred Creative Commons License 2000.05.14 0 0 445
beitar:
Köszönöm, hogy nem haragudtál meg.
Igen, akkor tényleg érdemes egy újat hozni. Nem nagyon tudok neked tanácsot adni, hogy melyik gyönyörűség a jobb. Azthiszem, egy bizonyos ár fölött mindegyik új autó jó autó (bár ez kicsit blőden hangzik...). Talán a német OffRoad cimű havilapban utána tudnál nézni teszteknek, és ott részletesen le is irják a gyakorlati tapasztalataikat.
Ha van kedved terepezni, tényleg megéri venni egy koptatni való autót, mi sem visszük terepre feleségem csodaszép Terranoját...
Én még soha nem vezettem terepen automatát, talán JPmesternek automata az autója, és ő tud mesélni amerikai tapasztalatokat is.
Előzmény: beitar (444)
beitar Creative Commons License 2000.05.14 0 0 444
Koszi Alfred.
Egyebkent vehetem akar kioktatasnak is mert
a jobbtol nem szegyen tanulni es az olvasottakbol
meg az elmenyeidbol ugy tunik van nemi tapasztalatod.Nekem meg semmi de majd szeretnek.
Igaz,hogy mind baromi draga de mivel kulfoldrol
jovok haza van vam meg AFA mentessegem amit celszeru uj auto celjara kihasznalni.Mivel a
karcmentes terepjarokrol szolo irasoddal maximalisan egyetertek es valoszinu egy ideig feltenem,gondoltam egy nem tul draga idosebbre amin kicsit lehet tanulni es persze hibazni.
Szoval igy mi a velemenyed az ujakrol?A toyota landcruser90-et,kint Prado,ismered?Automata vagy
nem?Mit veszitek terepen az automataval vagy nyerek?
Alfred Creative Commons License 2000.05.14 0 0 443
beitar:
"...egy defender hirdetest ami 82-es evjaratu..."
Rájöttem, hogy melyikre gondolsz. Ne vedd kioktatásnak, de a képen egy Széria hármast látsz. Defendernek csak a későbbi csavarrugós modelleket hivják. Kivülről többekközött a sárhányószélesitő gumilemezről, a magasabb ivelt szélvédőről és a nem beugró hűtőről tudod a Defendert megkülönböztetni a SIII-astól.
Előzmény: beitar (439)
Alfred Creative Commons License 2000.05.14 0 0 442
beitar:
Nyugodtan megveheted, ha nincs valami nagy baja, nincs nagyon lehasználva, akkor örök darab!
A cimet elküldhetnéd nekem emilben, hogy én is megnézzem!
Előzmény: beitar (439)
Alfred Creative Commons License 2000.05.14 0 0 441
elf:
Gyere pénteken, jó buli lesz! Nem annyira offroad, inkább természetbarát kirándulás játékos akadályokkal tuningolva. Lesz azért leküzdendő terepakadály is, de csak vállalkozószelleműeknek.

Szerintem ne vegyél használtat. Szinte minden része tönkretehető, és ha néhány alkatrészről csak élesben derül ki, hogy rossz, az nagyon kellemetlen...

Előzmény: elf (438)
Alfred Creative Commons License 2000.05.14 0 0 440
beitar:
A hat-hét fő kicsit behatárolja a lehetőségeket.
Hosszú Patrol, Pajero, Terrano, Galloper, LR Discovery, ezek bármelyike élből egy tizes... Nem nagyon fogod bevinni az akácosba, azon kivűl földúton mindegyik elmegy.
Előzmény: beitar (435)
beitar Creative Commons License 2000.05.14 0 0 439
Alfred,
Most lattam a LAndrover klub oldalan egy defender hirdetest ami 82-es evjaratu.Ilyet erdemes szerinted venni tanulgatni vagy a gatyam ramegy
az allando javitgatasokra?
elf Creative Commons License 2000.05.14 0 0 438
Nagyon leült mostanában a topic. No akkor itt egy kérdés:
Néha látni különböző újságokban eladó használt csörlőt ugy kb 150eHuf környékén. Szerintetek érdemes ilyet venni? Mennyire lehet egy(elektromos) csörlőt tönkretenni?(pl leégett motor, túlterhelt kötél stb) Drága a javítása? Mit érdemes figyelni rajta?

Alfred: Megyek pénteken. Ugy sejtem, jó buli lesz. Te voltál most hétvégén arra felé? Milyen a terep?

NLQ Creative Commons License 2000.05.13 0 0 437
Leto !

orult otletet akarsz ?? nesze: KRAZ hatso hid jol mutatna az uazodon :))

csutortokon megyunk ???
meghegesztettem az elektromos csatit... szerdan este fel kene proszalni az utanfutot! (elsosorban elektromosan :))

Udv

nlq

tenyleg 1 kerdes!! az autopalyan tudtommal mas matrica kell ha (2tengelyes)utanfutozunk mit tudtok rola ???

Előzmény: leto- (436)
leto- Creative Commons License 2000.05.13 0 0 436
Alfred

Ahogy mondod koma :))
Alvasz+kasztni marad, tobbi mind kuka.. Kellene tovabba ket kompett hid+kerekagy a kicsi unimogrol. Legozok, na. Minden orult otletet szivesen fogadok!! A lehetosegek hatartalanok:>
Szetnezek a teherauto-bontoban :)

Előzmény: Alfred (432)
beitar Creative Commons License 2000.05.13 0 0 435
Bocs Alfred,nem olvastam eleg figyelmesen.
En ujat szeretnek venni es a Nissan terrano,pajero,landcruiser90,diskovery,galloper
van a listamon.Szerinted diesel vagy benzines.
Gondolom nem mennek olyan kemeny terepekre mint te idonkent de a csaladdal azert kineznenk a szabadba.Ezert is kell 6-7 ferohelyes.Tudsz tippet adni?A lenti ertekelesedet olvastam de azok alapjan se konnyu donteni.
Alfred Creative Commons License 2000.05.13 0 0 434
beitar:
Idősebb autók?! Az én Landym februárban volt egy éves!
A feleségem másfél éve jár Terranoval, 2.7 Tdi, nagyon jó vezetni, közúton ktűnő autó és keveset fogyaszt. Terepen kicsit merev az eleje, de semmivel nem rosszabb az átlagnál. Terepen nagy Terranos tapasztalata a 4x4 Magazinos Góg úrnak van, irhatsz neki a 4x4@4x4.hu cimre.
Előzmény: beitar (433)
beitar Creative Commons License 2000.05.13 0 0 433
Udv mindenkinek,
Miert van az ,hogy csak idosebb autokrol van itt szo?Az ujabbak nem birjak a tempot?
Mi a velemenyetek pl,az uj Nissan terranorol?
Diesel vagy benzines?Nekem csaladi autonak is meg neha terepre is kellene amolyan szabadido autonak.
Alfred Creative Commons License 2000.05.12 0 0 432
leto-:
Most vettél egy UAZ-t és elkezdesz autót csinálni belőle?! :-)

Vannak új Landys képek, most nem az én autómról!

Előzmény: leto- (431)
leto- Creative Commons License 2000.05.12 0 0 431
Amennyiben nem bukik meg az eredetvizsgalaton, hetfotol egy UAZ boldog tulajdonosa leszek.
Veletlenul nem tudja valaki, milyen tarcsafeket szokas foltenni uazra?
No, azt hiszem lesz meg nehany uazos kerdesem a kozeljovoben :>

Leto

leto- Creative Commons License 2000.05.09 0 0 430
de, voltam
a terep konnyu volt, nem tul izgalmas, viszont a teherauto tetszettek :)
a nagy csepel lenyomott mindenkit, ot meg a gaz66(?)
a meleg iszonyu volt, a sor viszont stella, hideg es olcso :)
szokasos arcok es kocsik voltak kint, aztan elmosta az eso, ugyhogy hazajottem,

kepek:

http://www.siofok.com/rangers/album/toka0004/altaro.htmI

Előzmény: Fuel (428)
jpmaster Creative Commons License 2000.05.08 0 0 429
Na Jo, holnapra összeszedem az "emlékanyagot".

JP

Előzmény: Fuel (428)
Fuel Creative Commons License 2000.05.08 0 0 428
Hello all!

Emberek mi tortent a topiccal , kihalt mindenki, senki nem volt Tokodaltaron? Jpmaster mi van a Pajero teszt-el? napok ota semmi mozgas, vagy itt a jo ido :)))
Udv: Fuel

jpmaster Creative Commons License 2000.04.28 0 0 427
Szasztok!

Előljároban elnézést, hogy ily sokáig távolmaradtam a kedvenc topicomtol, de van ez az Áradás a tiszai vidékeken, és ezzel kapcsolatban 2 hétig (<2500 Km) kellett tesztelnem egy Mitsu. Pajero SWB 2.5 Td-t, amiről majd késöbb irok, ha akarjátok.

Szoval ET:

Szal elvileg az ET 0 felni középvonala megegyezik a rögzítési síkkal.
A minuszos kozépvonala kijjebb lóg annyi mm-rel.
(A plusszos meg igen ritka.)

Innen csak számtan.

JP

Előzmény: Macimedve (426)
Macimedve Creative Commons License 2000.04.27 0 0 426
Az ET szám a rögzítési sík és a kerék középsíkja közötti távolság.
A www.ppasztoy.hu-n van egy gumiakadémia vagy valami hasonló nevű segédlet, ott minden ilyesmit meg lehet találni.
Előzmény: style (424)
Alfred Creative Commons License 2000.04.27 0 0 425
style:
Úgy emlékszem, hogy a rögzítési síktól mért perem távolság milliméterben, de nem mernék rá megesküdni.
style Creative Commons License 2000.04.26 0 0 424
Hello!
Valaki meg tudná mondani,hogy az ET számból hogy lehet kiszámolni,hogy a felni külső pereme milyen távol van a kerékagytól?Konkrétan 8x15 ET-20 krómfelniről lenne szó amit kinéztem katalógusból de pont sárvédőperemig akarom kihozni ugyhogy jó lenne tudni ezt at ET-s dolgot.
Kösz és bocs az OFF-ért.
Zeddar Creative Commons License 2000.04.26 0 0 423
Thanx!
Előzmény: Fuel (400)
NLQ Creative Commons License 2000.04.22 0 0 422
:)
Előzmény: leto- (421)
leto- Creative Commons License 2000.04.22 0 0 421
No, megvolt a Konnyu Karcmentes Szombati Kirandulas II.
Most rengeteg karccal, folyamatos eltevedessel, es egy epp hogy csak nem borult fol L200-zal :)
NLQ mester kisse leizzadt, amikor egy jol szetmosott, kokemenyre szaradt foldutrol le akart kanyarodni, es a jobb hatso kereke ugy masfel meterre lett hirtelen a foldtol :))
Nem lett semmi baj, kasztni nem ert le, es szeen sikerul is a fronteraval lehuzni vissza az anyafoldre :>
Sajnos kepek nincsenek :((
Tobbszor is majdnem megtalaltuk a Kohegy oldalaban levo hasadek barlangot, de aztan megsem Utolag kiderul, voltunk 50 meterre is tole. Legkozelebb viszek terkepet.. :>
NLQ Creative Commons License 2000.04.21 0 0 420
Hali!

En megyek, de azert nam artana az alfred telefonszama, vagy egy traktor elerhetosege :)))

Udv
nlq

ja akkor nem a florinal hanem bekasmegyeren a mekkinel...
johet mas is aki olvassa es kiprobalna.... 1 ember elfer nalam nehezeknek :)

Előzmény: Alfred (419)
Alfred Creative Commons License 2000.04.21 0 0 419
leto-:
Sajnos én nem tudok menni, de
érezzétek jól magatokat, fényképezzetek, és majd fölrakom a képeket az előző után.
Vigyetek köteleket és ásót! ;-)
Előzmény: leto- (418)
leto- Creative Commons License 2000.04.21 0 0 418
NLQ, Alfred:
Holnap 10, McDonalds a Szentendrei uton, Bekasmegyernel?
elf Creative Commons License 2000.04.21 0 0 417
Sajnos nem tudok menni. Minden szombat reggelem foglalt Juliusig. No de aztan!!!
Egyebkent ma vegre sikerult bekotnom az auton a keresofenyt + megjavitani a sebessegmero vilagitast. De jo, mostmar mindig tudni fogom, meg ejszaka is, hogy mennyivel lepem tul az otvenet.
NLQ Creative Commons License 2000.04.21 0 0 416
Allia Boldog szulinapot...

a kifogas rossz, mert en 18 oras bika vagyok, es megis megyek :)))))

udv
nlq

Előzmény: Allia (415)
Allia Creative Commons License 2000.04.20 0 0 415
Boldogan mennék végre egy kis kirándulásra, de valami más dolgom akad mindig. Most szombaton pl. a nővéremmel közösen születésnapunk lesz, vasárnap meg barátoké, hiába, sok bika és kos van a köreimben. Ja, és Alfred, a májusi karcmentesre se tudok menni, mert akkor meg a nagynéném 80. fennálását ünnepeljük egész hétvégén. Azért bízom benne, hogy egyszer csak összejön valami kis off roadozás nekem is. Élménybeszámoló gyanánt elmesélném viszont, hogy most voltam Tunéziában, és résztvettünk a párommal egy olyan kiránduláson, ahol volt egy kis terepjárózás az Atlasz hegységben. Land Cruiserrel mentünk, és a sofőrön kívűl nyolcan ültünk a kocsiban, de azért egész klassz volt. Igaz, többnyire aszfaltozott utak voltak, bár némelyiken csak nyomokban volt ez a fajta borítás. Vezetni nem engedtek. Ja, és áthajtottunk valami patakon is. Ennyi. Azért vezetve biztosan sokkal jobb.

Üdv mindenkinek, és bocs, ha egy kicsit off voltam.

Allia

leto- Creative Commons License 2000.04.20 0 0 414
Kimehetunk kb oda mint a multkor, csak kicsit tul. Egyik nap maszkaltam Szentendre hataraban mindenfele dombokon, szantasokon, ugyes kis jatszoter. Esetleg valami egyeb otlet?
A 10 jo idopontnak tunik.
Előzmény: NLQ (413)
NLQ Creative Commons License 2000.04.20 0 0 413
Hali!

a szombat nekem is jo lenne, parocskam meg nem tudja akar e jonni, mondtam neki nem baj, de akkor egyedul megyek :)))
10 ora legyen ??? hol?? hova?? mennyi?? ennyi kerdes eleg ???

Udv
nlq

ui.:igerem nem kesek mint multkor!

Előzmény: leto- (410)
Fuel Creative Commons License 2000.04.20 0 0 412
Hello All!

Na szoval a server koltozes lezajlott , lehet nezni az oldalt ami mellesleg Magyarorszag legnagyobb Suzuki Samurai oldala
(csak kepek)
Az oldalon van chat is hasznaljatok nyugodtan mint off road chat.

ide klikk az oldalhoz!

Udv: Fuel

Előzmény: Fuel (411)
Fuel Creative Commons License 2000.04.19 0 0 411
Hello mindenki!

Megbocsatok NLQ , csak az a bibi hogy eppen ma koltozik a server es eppen jol nem mukodik a dolog de remelhetoleg holnapra menni fog a dolog de ahogy megy a dolog irok a topicba.

Udv: Fuel

Előzmény: NLQ (405)
leto- Creative Commons License 2000.04.19 0 0 410
Alfred
Vasarnap Erden piknikezunk, ugyhogy inkabb szombat, azt hiszem.
Előzmény: Alfred (409)
Alfred Creative Commons License 2000.04.19 0 0 409
leto-:
Ha más dolgunk nem lesz, akkor megyek. Sajnos csak az utólsó pillanatban fogom tudni megmondani, mi lesz a hétvégén. Melyik napra gondoltál egyéként?
Előzmény: leto- (408)
leto- Creative Commons License 2000.04.19 0 0 408
Hetvege

Konnyu Hetvegi Kirandulas II., jonne valaki most hetvegen?
Alfred, NLQ, Allia, elf, es ezen kivul mindenki?

leto- Creative Commons License 2000.04.19 0 0 407
elf:

Kicsit tenyleg sulyos az ARB ara. HA nem kellene attetelt valtoztassak, ES vakumos zarat szeretnek, akkor en is a Dioferr-t valasztanam. Ha lesz UAZom, akkor meg a bowdeneset :)))

UAZ: aknot kollega altal javasolt helyen talaltam egy honvedsegtol frissen megmentett peldanyt, rossz motorral. Holnap megnezem, igy kiraly is lenne, mivel van ember aki vallal mercidizel atepitest, kpm engedellyel, mindennel. Kozelit a koncepcio a traktorhoz lassan:>

Előzmény: elf (406)
elf Creative Commons License 2000.04.19 0 0 406
leto: En is ilyesminek lattam a dolgot, csakhogy az ARB kb 300eHuf ez meg csak 127e. Hat igen...
NLQ Creative Commons License 2000.04.19 0 0 405
Hali!

megelozom az oldal gazdajat, es leirom az oldalanak cimet :)
http://fuel.radak.org

Fuel bocs :)

Udv
nlq

leto- Creative Commons License 2000.04.19 0 0 404
elf

ha jol vettem ki, akkor az ARB peldaul teljes difimu belet ad, valaszthatoan tipushoz es attetelhez, ezek a dabasi nepek meg a meglevo kerekekhez hegesztenek valami bindzsit

Előzmény: elf (402)
Alfred Creative Commons License 2000.04.18 0 0 403
elf:
Néhányról már hallottam, ismerősi körben, de senki nem panaszkodott rá.
Előzmény: elf (402)
elf Creative Commons License 2000.04.18 0 0 402
Van valakinek tapasztalata a Sio-diferr Kft altal gyartott pneumatikus kapcsolasu difizarakkal? Regota hirdetik a dolgaikat a 4x4 magazinban.
Eleg barati arban vannak(CJ-re,LandRover-re kb 127e Ft). Sokkal olcsobb mint a Detroit Locker(300e) vagy az ARB. Jo lenne tudni hogy eleg kiforrott, ill. megbizhato-e.
leto- Creative Commons License 2000.04.18 0 0 401
elf: Koszi az ajanlast, komo2, gratula az oldalhoz!
Alfred: eegen, tenyleg macera. Legyen inkabb kicsit tobb az ara, de rendszamos.
Tud valaki elado (lehetoleg dizelre alakitott) UAZ-t?
Fuel Creative Commons License 2000.04.14 0 0 400
Hello!

Nekem az emeles miatt hatul Lada Niva hatsogatlok voltak benne, sajnos a hosszara mar nem emlexem, elol pedig az eredeti Suzy gatlok voltak csak a felso tartobaknal lejjebb bele lett hegesztve egy masik lapsvas es oda volt kotve a gatlo felso vege.

Udv: Fuel

Előzmény: komo2 (399)
komo2 Creative Commons License 2000.04.13 0 0 399
Hello Mindenki!

Ha mar igy felmerult ez a http://w3.swi.hu/off-road... (www.extra-hu/terep)
Ha van kedve valakinek kuldeni barmilyen cikket/tura beszamolot/kepet az oldalra, az ne habozzon...
Biztos vagyok benne, hogy kozuletek paran sokkal jobbak a temaban, mint En.
Igy meg tobb dolog jelenhetne meg havonta az oldalon, aminek esetleg sokan orulnenek.
Amugy meg jonak tartom ezt a forumot...
Bocs, ha senkit nem erdekelt

Udv a 'foszerkeszto bacsi'

Zeddar Creative Commons License 2000.04.13 0 0 398
Hello Fuel!

Sajnálom a gépet, de nem emlékszel, hogy milyen hosszú a leng.csill.?
Vagy esetleg milyen más stimmelne (nekem egy LJ80-asom van, de a gyári 30k hozzá, elméletileg a kettő egyforma) Lehet, hogy jó lenne valami hasonló rögzítési módú, de 55 cm hosszú :-)

-=Z=-

Előzmény: Fuel (382)
k_gabika Creative Commons License 2000.04.12 0 0 397
Kösz Alfred, azt mondják, hogy inkább csak Defenderhez van nekik, de megkérdezik Angliából.
Előzmény: Alfred (395)
elf Creative Commons License 2000.04.12 0 0 396
leto: Kerdezted a spring-over-axle conversion-t.
Itt van rola egy magyar leiras: http://w3.swi.hu/off-road/ 2000 marciusi szam
Alfred Creative Commons License 2000.04.12 0 0 395
k_gabika:
Próbáld meg itt, nekem sikerült: 30-9407681!
Előzmény: k_gabika (389)
Alfred Creative Commons License 2000.04.12 0 0 394
leto-:
Szerintem ne vegyél rendszám nélküli autót, pláne ne UAZt. Csak tréleren tudod mozgatni, kannából kell tankolni stb. Adásvételit bármiről lehet írni.
Előzmény: leto- (393)
leto- Creative Commons License 2000.04.12 0 0 393
ize

kisse off kerdes
gondoltam, vennek jatszani egy rendszam nelkuli uazt. hogy tudom azt egyaltalan hazaig elvinni? treler? utvonalengedely?
egyaltalan, mit mondok ha megallit a rendor? hogyan irok adasvetelit?:)))
esetleg, nincs valakinek elado roncs, de forgalmival rendelkezo uaza? max bejelentem, hogy alvazt es motort csereltem..

Alfred Creative Commons License 2000.04.10 0 0 392
NLQ:
Hosszú rugóim vannak, ezért meg van toldva a lengéscsillapító, de a toldat még nem egy kiforrott konstrukció, és délben leszakadt mindkét első. Pont annyi idő volt megcsinálni, hogy a teljes mezőny átment a dagonyás pályán, és jól szétvágták a patakokat. Mindegyik átkelésnél csörlőznöm kellett, és bizony térdig vízben csörlőztem, akkor nem fáztam, de este már nem bírtuk megvárni az eredményhírdetést, mert kezdtem átfagyni...
Előzmény: NLQ (391)
NLQ Creative Commons License 2000.04.10 0 0 391
Hali!

Alfred nagyon durva... jo hideg volt a viz legalabb ???

Udv

nlq

Előzmény: Alfred (390)
Alfred Creative Commons License 2000.04.10 0 0 390
A hétvégi Somogybabodról hat új kép, Leto lejött és fotózott!
k_gabika Creative Commons License 2000.04.09 0 0 389
Szevasztok !
Egy '93-as Opel Campo 4x4 autóra szeretnék un. önzáró hátsó difit szerelni a mostani "sima" helyére. Hol lehetne ezt viszonylag olcsón beszerezni ?
leto- Creative Commons License 2000.04.09 0 0 388
Kedves szornyeteg-auto tulajdonosok! :)

Mi a modszer, amikor lejar a gepetek muszakija? Gondolom, KPM-et nem sokat latott egyik szerkezet sem..

leto- Creative Commons License 2000.04.09 0 0 387
Babod Jeep: http://www.irisz.hu/~leto/jeep.jpg
JPmaster: ez gyarilag mozog ekkorat, mert tul sok emeles nem latszott rajta, 2-3" max

Tovabbi kepek hamarosan! (THX: Grafit Studio)

leto- Creative Commons License 2000.04.07 0 0 386
Ha valaki akar jonni Somogybabodra holnap (szombat) reggel, dobjon egy mailt!
10 korul indulunk Budarol.
Kocsiban hely az nincs sajnos.
jpmaster Creative Commons License 2000.04.07 0 0 385
leto-

Szombaton hittalak vóna.

1, Automata ügyben nem tudod mit hagysz ki.
2, Viszont nem tgk a Jeep, de nem is annyi az ára, hanem kevesebb. Na nem joval, de azért kevesebb.

JP

Előzmény: leto- (384)
leto- Creative Commons License 2000.04.07 0 0 384
Jeep fejlemenyek: nem sok. Piacon darab se, ujsagban keves. Megtudtam kie az Offroadban allo feher peldany, egybol 250nel kevesebb arat mondott mint amit rairtak :>
Ha 3M-ert ideadja, elviszem. Egyelore o meg 200zal tobbet gondol, boaa.
Van viszont lent egy szep 73style Landcruiser, dizel, csak azt sajnalnam osszesarazni.

JP: gondolkodtam, automata nem jatszik. Ilyen vagyok, na.

Leto, akinek mar majdnem van uj terepjaroja

META TOM Creative Commons License 2000.04.07 0 0 383
Off Topic

Alfred!

A múlt héten pénteken, 10.30 magasságában megbámultam egy Defendert, ami tisztára olyan volt mint a Tiéd, a belinkelt képeken. (Hidraulikus csörlő, tetőtartó, szín, egyebek...)

Nem te jártál a fenti időpontban az Üllői úton a Klinikák metrómegálló tájékán?

Annyira bámultam a kocsit, hogy elment anélkül, hogy megnéztem volna, ki ül benne...

On Topic

Fuel Creative Commons License 2000.04.07 0 0 382
Hello!

A valaszom kiabrandito lesz :))))
Most egy Suzuki Swiftem van es nincsen terepjarom.
De azert volt terepjaros vagyok meg sztem meg leszek is.
Az eddigi autoim nem sorrendben:
6 db Lada Niva
4 db Suzuki SJ 410
1 db Suzuki SJ 413
1 db Range Rover
1 db Nissan Patrol
Hat most igy nagy hirtelen ennyit.
Udv : Fuel

Előzmény: Alfred (380)
jpmaster Creative Commons License 2000.04.06 0 0 381
Szia Fuel!

1, A k... a... a tolvaj genyonak!
2, Viszont szivesen látunk akár volt akár leendő terepjárósokat.

JP

Előzmény: Fuel (377)
Alfred Creative Commons License 2000.04.06 0 0 380
elf:
Megnéztem, nem rossz...

Fuel:
És most milyen autód van? Csak nem Toyotád?!

Pénteken éjjel, és szombat egész nap trophy Somogybabodban!
Nem fesztivál, tehát nincs népünnepély, csak erdei autózás van. Akit érdekel az jöhet nézőnek!

Alfred Creative Commons License 2000.04.06 0 0 379
elf:
De igen! Én voltam!
Most jutott el az agyamig, te Range-es vagy, azonnal nézz el ide!
Előzmény: elf (378)
elf Creative Commons License 2000.04.06 0 0 378
Alfred!

Nem jartal te ma veletlenul az Ulloi uton a "Szarvas csarda" kornyeken? Integettunk egymasnak, en egy szurke Range-el voltam.

Elf

Fuel Creative Commons License 2000.04.06 0 0 377
Udv mindenkinek!

Csak hogy megkonnyitsem Tom autokeresesi akciojat, bescanneltem rola egy kepet, sajnos tobbet nem talaltam hirtelen rola ( az enyem volt regen az auto egyebkent).
A valtozas annyi a kephez kepest ha jol emlexem , hogy a matrica nem volt az oldalan mar,egyebkent minden stimmel.
Az URL ahova feltettem a kepet:
ITT A KEP A SUZYROL!
remelem sikerult a linkeles meg sosem irtam ide a forumba
UDV: FUEL

Előzmény: TOM (341)
elf Creative Commons License 2000.04.03 0 0 376
Hi Alfred!

Talatam erdekes LandRoveres oldalakat:
www.landroverclub.net/Frames/Frameset_Main.htm

www.geocities.com/%7Edefender110/
Itt vannak AVIk, egy spec. felfuggesztesu defenderrol. Naaaggggyon duuurvaaa!

Kincso Creative Commons License 2000.04.02 0 0 375
leto

sikerult vmit talalni a hetvegen???

jpmaster Creative Commons License 2000.04.02 0 0 374
leto-

Elöbb irtam, utána néztem meg a mélt :(

Figyelj!
Ahhoz, hogy a Hummer féle hajtás, legyen forditott osztóművet kell beépiteni, ugyhogy ez azért nem oly 1xü!

JP

Előzmény: leto- (373)
leto- Creative Commons License 2000.04.02 0 0 373
aha :))

csak tul tiszta es tul alacsony:>>
bezzeg atteteles kerekagyakkal mennyivel jobb lenne!!!

Előzmény: jpmaster (372)
jpmaster Creative Commons License 2000.04.02 0 0 372
leto-

Erre gondolsz?

http://www.jeepin.com/gallery/ratpatrol4x41.jpg

JP

Alfred Creative Commons License 2000.04.01 0 0 371
Előzmény: Allia (367)
NLQ Creative Commons License 2000.03.31 0 0 370
Leto!

en nem mondtam, hogy nem megy el ott a freelander...
de azt mondom, ha nem lettek volna a szeles gumiaid meg bennuk a levego, akkor te merulsz a legmelyebbre :))))

ja aranyos volt a tura... 50% mitsubishi 50% egyeb :))) csak ugy marka-sovinizmus nelkul! :)))

a majanal mosattam ki a kocsit, meg az ulest is kikefeltek.. igaz a kereket nem akarodzott levenni nekik, de ennek ellenere tokeletesen kimostak a feket meg mindent (kb 30 percig nyomatta a csavo az aljat ... megmondtam a csavonak, ha marad benne sar akkor o fogja megemelni (a hatara rakom az autot), amig en leveszem a kereket....
ehhez meg jott a kulso belso mosas... meg az ulesbol is kikefeltek a sarat :) mindezert 3rugacsot hagytam ott es kb 1 orat poszmotoltek vele osszesen

udv

nlq

Előzmény: leto- (369)
leto- Creative Commons License 2000.03.31 0 0 369
Allia

Ahol egy L200 elmegy, ott a Freelander is!
Jo, mondjuk NLQnak besegitett a kotel is a vegen, igaz kollega? Tenyleg, sikerult kimosni a verdat? :)
Na, azert a frontera kijott labon. (igaz, diff.zaras)
Mind aranyosak, jok voltatok, vegre egy kirandulas marka-sovinizmus nelkul! :>

NLQ Creative Commons License 2000.03.30 0 0 368
Hali!

Allia :) emlegettunk is, hogy mit szolt volna a freelander (meg te) a mocsarhoz :))))

Udv

nlq

Előzmény: Allia (367)
Allia Creative Commons License 2000.03.30 0 0 367
Alfred, nagyon jók a képek, és nagyon sajnálom, hogy nem értem rá. :-( DE, legközelebb én is szeretnék menni, de csak egy ilyen lájtos(?) kirándulásra. Azér szívesen kipróbálnám, hogy bírja-e a Freelander. Remélem igen.
Előzmény: Alfred (363)
META TOM Creative Commons License 2000.03.29 0 0 366
Alfred, NLQ, leto!

Igazán irigyellek benneteket a képes beszámolók alapján! Sajnos, nekem pillanatnyilag az autózás is gondot okoz, mert nem tudok elfogadható megoldást a gyerekülésre (nincs hátul biztiöv illetve hely a beszereléshez) így nemhogy terepre, de még egy kirándulásra sem futja a lehetőségeimből. (A gyerekek nélkül meg ugye olyan semmilyen az egész...)
Kérlek benneteket, hogy továbbra se hanyagoljátok a képeitek közzétételét!

Kösz,

META TOM

elf Creative Commons License 2000.03.28 0 0 365
Szivesen mennek en is, de sajnos a szombatjaim meg juniusig foglaltak.
aknot Creative Commons License 2000.03.27 0 0 364
Ha melexik picit az idô én is csatlakoznék valami hasonlóhoz SJ-410-esemmel (ha már leszóltam leto "kultúrterepjáróját"...) Mi Szentendre környékén szoktunk sarattúrni és beragadni, a melegedésre várásom oka, hogy hozzám befolyik a víz, és utálok térdig hidegvízben pedálozni és jégcsizmában hazamenni (mint egy hónapja)! :o)
Alfred Creative Commons License 2000.03.27 0 0 363
Szombaton délelőtt terepezni mentünk, leto-, NLQ, Alfred, és egy ismerősöm zöld L200-asával.
Koradélelőttig forgolódtunk, taléltunk egy lápos pocsolyát is, amibe végül sikerült úgy belemennem (majd én megmutatom mit tud a Landy...), hogy vagy két óra hosszat kerestük a megfelelő fogást. Végül letót beleállítottuk egy nagy gödörbe, és rákötve csörlőztem.
Első nekifutásra itt vannak a képek, a Landys képeket pedig a Land Rover képek oldalra fogom föltölteni, talán még ma.
jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 362
leto-, NLQ, Alfred!

Ha felébredek akkor oda megyek reggelizni,
ha nem akkor jó utat, és karcmentes megérkezést!

JP

(vasárnapra beszámoló!)

Előzmény: leto- (361)
leto- Creative Commons License 2000.03.24 0 0 361
Alfred, NLQ:

akkor meki parkolo, 10 magassagaban!
utvonalat meg megszuljuk

jpmaster: boaa :>

jpmaster Creative Commons License 2000.03.24 0 0 360
Skacok !

Részemröl dobva a progran :(((

Sajna szombatra szervezték a vasárnapit.

JP
:(((

Előzmény: NLQ (358)
Alfred Creative Commons License 2000.03.24 0 0 359
A szombat 9:50 nekem jó, jó a Meki is. A Szentendre felé eső lőtér is jó. Ami nem jó az a Lajos forrás és környéke. Az mind természetvédelmi terület, ami nem lenne baj, de hétvégén tele van emberrel, minden út behajtani tilos táblával van védve, és bár lehet oda kirándulást szervezni, volt is már rá példa, de előzetesen egyeztetni kell a Pilisi parkerdővel.
Ha szabadon akarok terepezni, akkor én általában a Biatorbágy körüli erdőkbe szoktam menni, de ősszel jártunk az M5-ös autópálya környékén, ott nagyon jó karcmentes terepautózásokat lehet művelni.
NLQ Creative Commons License 2000.03.24 0 0 358
leto Alfred jpmaster

akkor szombat reggel 9:50 de hol ??
a florian parkolojara gondoltam, de az kicsi szombat delelott meg raadasnak fizetos is :(
viszont van ott a vorosvari uton egy mc donalds... annak a kicsi parkolojat megszaljuk???
azt ha valaki elfelejtett reggelizni meg az is potolhato ott :)

Udv

nlq

NLQ Creative Commons License 2000.03.23 0 0 357
hogy 3-at csinalhass belole :))
jpmaster Creative Commons License 2000.03.23 0 0 356
Na ez most mérlett 2 ???
Előzmény: jpmaster (355)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.23 0 0 355
leto-

Objektiv okok miatt én csak potyautasként, szombaton, és úgy 10-18 (9-19max.) között.

Utána veribizi leszek :))))

JP

Előzmény: leto- (352)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.23 0 0 354
leto-

Objektiv okok miatt én csak potyautasként, szombaton, és úgy 10-18 (9-19max.) között.

Utána veribizi leszek :))))

JP

Előzmény: leto- (352)
NLQ Creative Commons License 2000.03.23 0 0 353
leto-
reszemrol jo a szombat (a vasarnap is) de csak az egyik :)

Udv

nlq

en is szoktam reggel 6 kor szamitogepezni, de akkor nem elvezetes a net, tul gyors :))

Előzmény: leto- (352)
leto- Creative Commons License 2000.03.23 0 0 352
Alfred, remes vagy ezekkel a hajnal 7 irasokkal, ez karos az egeszsegre:)
En is Sz.endre kornyekere gondoltam, csak ugy magunk maszkalni
Nezzuk meg a regi loteret, aztan esetleg folmehetunk Lajosforrashoz az erdobe

NLQ, jpmaster?
Nekem inkabb a szombat lenne jo.

Alfred Creative Commons License 2000.03.23 0 0 351
leto-:
Most úgy néz ki, hogy van. Hová mennénk, mert én most nem tudok szervezett dologról?
Két hete voltam Szentendre felé egy lőtéren a Duna árterében, olyan egydélelőttös, karcmentes, és nem is túl nehéz, nekem tetszett.
Előzmény: leto- (346)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.22 0 0 350
leto-

'Mit hivnak az amcsit track bar-nak?'
mive kapcs-ban volt?

"$12 a 4wheeler elofizetesi dija most"
Ha ide rendeled 26+ az apró!!!
3.75 a standon.

"spring-over-axle conversion"
A laprugó nem a hid alatt megy mint általában, hanem fel teszik fölé. Szegény ember vizzel főz alapú dolog.

Beüljek?

JP

Előzmény: leto- (348)
NLQ Creative Commons License 2000.03.22 0 0 349
leto-
melyik nap menjunk ??? szombat vagy vasarnap??
hol,mikor (9 elott neee) talalkoznank ?? kb merre mennenk?
asszonyka kerdezi mennyi idot vennénk el az eletebol ezzel a kirandulassal??

Udv

nlq

Előzmény: leto- (348)
leto- Creative Commons License 2000.03.22 0 0 348
NLQ: cool
okej, remek lesz
leto is zoldfulu, csak sokat okoskodik:>

Mit hivnak az amcsit track bar-nak?

ps: Offroad Centerben lattam ket jeepet, az egyik 1.1M-ert egy 82-es 2.5literes cj, a masik egy wrangler, 95bol, csomo bizbasz krom micsodaval 3.5millio
csak host kapni.. na nem baj, holnap jelenik meg ujsag

jpmaster: $12 a 4wheeler elofizetesi dija most, valami akcio van, mindjart szoltam is a noveremnek (kint lakik), kuldesse nekem is :>>
Masik, mit tudsz a YJ spring-over-axle conversion kitrol? Rubicon Exress arulja, allitolag ha nem cseszed el a finom beallitasokat az installnal, szepen hozza a formajat.

Altalanos helyzet: hetvegen merges lettem a muanyag autora, ugyhogu ne'mi toprenges utan ugy dontottem, cserelek Wranglerre.

NLQ Creative Commons License 2000.03.22 0 0 347
leto-

Alapbol benne vagyok a hetvégi kirandulasba, de asszonykat meg el kell csabitani :)
keszulj fel 1 zoldfulure, aki ber-en az aszfalton megcsuszott :) (igaz jo saros volt)
akacosokat elkeruljuk ugye ???

Udv

nlq

Előzmény: leto- (346)
leto- Creative Commons License 2000.03.22 0 0 346
Most hetvegen esetleg van kedve valakinek jonni kirandulni Pest kornyekere?
Alfred?
elf Creative Commons License 2000.03.22 0 0 345
Ha esetleg megis a sarga auto vitte volna el:383-0770. Ezen a szamon lehet erdeklodni (legalabbis itt pesten).
A K.... ANYJAT MINDEN TOLVAJNAK!!!!
jpmaster Creative Commons License 2000.03.21 0 0 344
TOM!!!

Maradjunk annyiban, hogy a K.... É...A.. a F... K... tojvajnak!

Utcán állt, fényes nappal?
Tuti, hogy nem a lopósok?

JP

Előzmény: TOM (341)
TOM Creative Commons License 2000.03.21 0 0 343
Kosz...
Onnan nem sarga vitte el,szabalyosan parkoltam...:-(((
T
Előzmény: NLQ (342)
NLQ Creative Commons License 2000.03.21 0 0 342
TOM!

eggyuterzek es vazze..... es a toke is szaradjon le
es meg asszondjak a japcsi kocsikat nem lopjak....

reszvetem
nlq

1 remenysugar (bar valoszinuleg mar megkerdezted) nem a sarga lopoauto vitte el

TOM Creative Commons License 2000.03.21 0 0 341
Hello!

Azt hiszem reszemrol tegnapig tartott az Offroadozas,mert elloptak kisautomat. Ha latjatok veletlenul (eleg egyedi), ertesitsetek rendorseget...
Suzuki Samurai SJ410
Bordo,feher ponyvaval,emelve,elol 2 kodfenylapmpa...
Ha meg rajta van a rendszam BIB 281

Szaradjon le a keze minden tolvajnak!

Tamas

jpmaster Creative Commons License 2000.03.20 0 0 340
leto-!

Általánosságban elmondható S.babodról, hogy mindig Pünkösdkor van, (idén 2000.06.09-12.) a Nagy miting.

Rá kell keresni az Altavista-n.

off:
Holnap???

JP

Előzmény: leto- (338)
NLQ Creative Commons License 2000.03.20 0 0 339
Leto

1 piros/ezust L200 voltam, vasalas nelkul probarendszammal

Udv

nlq

Előzmény: leto- (338)
leto- Creative Commons License 2000.03.20 0 0 338
Tudtok a neten Babod infokat? Lassan aktualis lesz! Hiaba, szezon van

Jo volt Ber, nezokent is lehetett kuzdeni hogy kijussak a specialokhoz :>>

NLQ: melyik l200 voltal? Jottel fol dombra egy UAZzal, egy Fronteraval es egy Nivaval karoltve?

Alfred Creative Commons License 2000.03.18 0 0 337
NLQ:
Sajnos tényleg korán abba kellett hagynunk. :-(
Feleségemnek, aki a navigátorom szokott lenni, közbejött egy fontos munka, és a hét közepén kellett keresnem valakit, aki beül mellém, és képes vagyok vele összezárva eltölteni egy hétvégét, plussz meg is bízom benne. Végül a hugom barátja vállalta a dolgot, de délutánra már föl kellett jönnie Pestre dolgozni. A lényeg, hogy egy nagyot autóztunk, mivel ő még az életben soha ilyesmit nem látott, most belekóstolt a terepezésbe, a Landyban kár nem esett, szóval legalább jó volt a hétvégénk. :-)
Előzmény: NLQ (334)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.18 0 0 336
NLQ!

OFF:
Jééézuss! Lebuktam?!

ps.: a hizás duzzadással is jár!
:))

JP

Előzmény: NLQ (334)
NLQ Creative Commons License 2000.03.18 0 0 335
uhh szanom banom bunomet elirtam a nevedet Alfred SORRY!!!!!
NLQ Creative Commons License 2000.03.18 0 0 334
Hali!

jpmaster:
a maj az hizik, vagy ha duzzad akkor alkoholista vagy :))

Alfonz
Koran elhuztal Bérről :( kartalnál lattunk szembejonni mi egy piros L200 as diszkoautoval voltunk :))

Udv

nlq

jpmaster Creative Commons License 2000.03.17 0 0 333
leto-!

{{Na mit mondtam !!! :))) (máj duzzad!) HM a mester...!}}

Átkötheted, ha akarod pl.: a hátsóablakfőűtésre, marad egy szabad kapcsolod a szúró refire (min. Hella Comet 550 Fern!)

Az a fólia amit én ismerek (németo.-beli) az elég vékony, gyengén öntapadó, hogy ne irritálja a festést, ergó könnyen sérül.
Ilyesmi, vagy ez lehet az idézett is.

"Uj tema: hol tudnek tereprally alapveteseket tanulmanyozni? Keveset talaltam weben, magyar viszonylatban meg egyenesen semmit. :( "
It mire gondolsz pontosan?

Jó szórakozást a hétvégér, én nyomom a melót.

JP

Előzmény: leto- (332)
leto- Creative Commons License 2000.03.17 0 0 332
jpmaster: szetszedtem a bigyot, kontakthibas tukorfutes:>

elf: folhivtam a Prosecutor bt, 20ezer/m^2 a folia, viszont ahogy jpmaster is irja, inkabb bogar ellen ajanljak, az akacos szetszedi.

Alfred megoldasa a nyer, suru karomkodas :>
Voltam ma az Offroad Pro Centerben, akit esetleg erdekel, van egy '94es Defender kereken 3millioert

Volt egy ismeretlen evjaratu LJ73 Landcruiser is, de sajnos a light duty kivitelben (konnyitett alvaz, es elol-hatul csavarrugo).

A masik csoda, egy kb 50cm szabad magassagu atalakitott UAZ, muszerfal nelkul, viszont kispolszki ajtokkal, citromsargara mazolva:)

Uj tema: hol tudnek tereprally alapveteseket tanulmanyozni? Keveset talaltam weben, magyar viszonylatban meg egyenesen semmit. :(

Outsider kerdes: ize, miert nem szoktak teszemazt Fronterabol versenyautot epiteni? Azaz, mitol fugg hogy egy alaptipusbol erdemes-e vagy sem?

ps: ha rajtam kivul is jonne valaki Be'rre holnap reggel, nem megyunk egyutt?

homaar Creative Commons License 2000.03.17 0 0 331
szilyasztok

nem tudom, volt-e már:
http://www.off-road.com/chevy/mm/

aranyos kis videók vannak itt, apu majnem elüti anyut meg iyenek

csákány

(jó a topik)

dom Creative Commons License 2000.03.17 0 0 330
Hali! Nem tudnátok kisegiteni? Nagyon
szeretnék egy csörlöt, de az ujat nem
tudom megfizetni! Esetleg van ötletetek
hogyan lehetne akár csinálni vagy venni
kézi csörlöt? Nivához kéne, csak önmentésre,
mert volt már egy-két kellemetlen kalandom.
Esetleg egy olcsó jack-et nem tud valaki?
Köszi...
http://www.extra.hu/bazis-trade (niva pix)
Alfred Creative Commons License 2000.03.16 0 0 329
Kollégák!

Holnap éjjel, és szombat napközben Béren off road trophy!

Aki jönne nézőnek, ne feledkezzen el róla!

jpmaster Creative Commons License 2000.03.16 0 0 328
Bár az emlitett cikk fölött átsuhanhatott a tekintetem, amit ebben a témában eddig láttam, az igazándiból kavics, ill. bogár ellen védett, és "szemből".

Off:
Mellesleg az Initium Bt. előre is köszöni a belévetett bizalmat az elkövetkező 18000 évre! :))))
Majd szólok a Laci haveromnak!
Bár az én cégemnek lenne ilyen jövője...

JP

Előzmény: elf (327)
elf Creative Commons License 2000.03.16 0 0 327
leto-

A 4x4 magazin 20000/1 szamaban volt egy ceg, ami autokarosszeriara keszit vedofoliat. Lehet ez a cucc segitene az autod karcmentesen tartasaban.

A nevuk Prosecutor kft 1117 Bp karinthy F. ut 17. T.:466-6950

jpmaster Creative Commons License 2000.03.14 0 0 326
leto-

Milyen ikon van rajta?
Gondolom nem a hátsóablak.
Bár van 1-2 olyan modell, ahol a hátsóablak fűtés időkorlátos.
(Nem lehet, hogy az előző tulaj valami bindzsit rakott bele?)
Biztosan valami fűtőszál féleség lehet SZVSZ.
Ha +van irjál.

JP

Előzmény: leto- (325)
leto- Creative Commons License 2000.03.13 0 0 325
Lemaradt:)
Masik, van a Fronteran a motoros tukrok kis kapcsolotablajan egy gomb, amirol fogalmam sincs mire jo. Ha megnyomom mellette egy led par percig vilagit, a kesztyutarto alatt kattan egy rele, aztan tovabb passz. Otletek?:)
Nem tukorfutes.
leto- Creative Commons License 2000.03.13 0 0 324
Tudja valaki, hogy meddig gyartottak a Landcruiser 70-es, illetve 73-as modellt?
NLQ Creative Commons License 2000.03.13 0 0 323
Szervusztok!

Irtatok korabban a hetvegi versenyrol asszonytmegfuztem, ha mar penteken atvesszuk az L200 at bun lenne kihagyni egy ilyen verseny megtekinteset ugyhogy szombaton kiugrunk Bérre megnezni

Alfred
irtal korabban a Landy-s es egyeb kocsikazasrol... ha elkerulitek az akacosokat akkor szivesen mennek mint amator zoldfulu! Mikor ??? Hol ???

Udv

nlq

rainforest Creative Commons License 2000.03.13 0 0 322
Megújult a Land Rover honlap.
TOM Creative Commons License 2000.03.13 0 0 321
Szervuztok!

sikerult kiprobalni tegnap a Samurai-t terepen ismet,bar kicsit tulvallaltam a dolgot. Ha valaki ismeri Pilisborosjeno utan az Egri var masa fele mentunk el egy baratom tanacsara...Hat mit mondjak megilletodtem es feltem nehanyszor mikor igen megdolt az auto,mert gondolom nem megfeleloen vettem 2 kerek koze a vizmosott utat...De tuleltuk! Igaz terepbejaras volt tobbszor...
Fogyasztas:
egyenlore igen tekintelyes 35.5 Liter 310 Km-re,igaz ebbol 1 ora terep volt,4 kerek,ill felezovel...
Meg meg nagy gazokkal indulok es a kipufofo is lyukas volt,igaz megcsinaltattam mar...
Mit gondoltok terepen az orankenti 10 literrel szamolhatok? Mert akkor csak 25,5 liter/300 km,ami mar jobban elfogadhato allando varosi forgalomban sok hideginditassal-szivatoval?

Ber: azt hiszem szombat reggel leruccanunk,de csak mint nezok.

Udv,Tamas

TOM Creative Commons License 2000.03.11 0 0 320
Bocs,sikerult elolvasni a szabalyzatot.
T
TOM Creative Commons License 2000.03.11 0 0 319
Hello'
Kosz az infot,de azt hiszem van gyari hasznalt is meg utangyartott is bar az allitolag csunya...
Kesz a kipufogom,most mar egesz jo csindes az auto...Holnap probalok terepezni egy kicsit...
Alfred:nem sikerult a trophy ket linkjet elerni,ha esetleg egy rovid osszefoglalot irnal azt megkoszonnem.
TOM
Előzmény: NLQ (318)
NLQ Creative Commons License 2000.03.11 0 0 318
Sziasztok

2 hete olvasom a listat nagyon sok jo info van itt kozkezen, kulon koszonet a menetleveles dologert

kb 3 honapja szuletett meg bennem az elhatarozas hogy legyen vegre 1 normalis autom nekem elsosorban olyan teherauto kelett amivel elhurcibalhatom a cuccokat emellet nem artott, ha 2 nel tobben beleulhetunk, ezert a duplafulkes pickupokat kezdtem el nezegetni..
ma lefoglaloztam egy mitsubitshi L200 at
ezzel vegre teljesul a nagy almom, egy normalis meretu auto.
Valoszinuleg nem sokat, de tereepzni is szertnek majd amugy hozza nem erto modjaram, meg hat szep az auto es feltem a fenyezest.

Ha tudtok barmilyen infot a tipussal kapcsolatban mire erdemes figyelni stb osszatok meg velem THX

TOM
kerdezted a hardtop-ot:
en is nyomoztam ezugyben talaltam 1 magyar gyartot, L200 hoz gyart, samurai-hoz kerdezd meg
kunhegyesiek ASV kft. tel:59/326-947 az L200-hoz fele aron gyartjak (127+fa), mint amennyiert az amcsit akartak adni

Udv

nlq

elf Creative Commons License 2000.03.11 0 0 317
Kbe: Szerintem 600e Ft eleg keves egy MEGBIZHATO 4x4-es autora. En ugy gondolom, lehet hogy Neked megerne inkabb a passatot felujitani.
A benzinkoltseg csokkentese megolhato esetleg gazuzemure alakitassal. Ez utobbit csak felve merem tanacsolni, mert nekem nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Masok elmondasa szerint az autogaz kb a felebe kerul mint a benzin (kutnal tankolva), de a fogyasztas is no 1-2 literrel.
kbe Creative Commons License 2000.03.11 0 0 316
Kedves Mindenki!

Nagyon szépen köszönöm a lebeszélést a Range Roverről, szerintem is csőd lett volna...

de így már biztos.

Amúgy most is összkerékhajtású kocsim van, de szeretném lecserélni, illetve hozzáértők véleményét kikérni ezt illetően:
a mostani egy 86 os passat variant syncro, öthengeres, a fogyasztása városban 11/13 liter, de tele van extrával, motoros ablakok, klíma, tetőablak, syncro. Soha sem ülnék vissza egy kétkerék hajtásúba, mert idén télen ez nagyon biztonságosnak tűnt, soha sem csúsztam meg, mindenhová felment, stb.
ellenben anyagi helyzetem úgy hozta, hogy jobb lenne cserélni egy kisebbre, illetve(annyira jó állapotban van a kaszni!!!) ezt felujítani, hogy megtartsam, mert minden nap használnom kell, és az extrákról sem szeretnék lemondani, ha nem muszáj...
Szinte az összes topicot elolvastam, de nincs épkézláb ötletem, hogy mit tegyek.
Kérem a segítségeteket, hogy tudomásotok szerint, milyen összkerekes kocsi létezik a fenti extrákkal elérhető(max 600,000 Ft), áron, ami mondjuk diesel, és nem költöm alkatrészre a gatyámat is.... előre is köszönöm!!!

ui: defender 110, és corrado Wr6 Syncro a vágyam, de...

Alfred Creative Commons License 2000.03.10 0 0 315
elf:
"Az a 3500 3528ccm. A 80-es evek vegetol(88) keszulnek 3900, a kilencvenesek elejetol(92) 4200ccm-esek."
Köszi, nem jól tudtam!

Előzmény: elf (314)
elf Creative Commons License 2000.03.10 0 0 314
"R. Rover 3500 motorral NETTÓ: 20 liter alatt nem áll meg."

De megall. Egy kicsivel 20 alatt, legalabbis az 1984-5 utani modellek. A korabbiak valoban nem.
Az enyem '85-os. Varosban 18-19-20l. Autopalyan 18-19l, orszaguton 15l is lehet. Karburatoros motorral. Az injektoros (ha nem automata) elvileg kb. 2l-el kevesebbet eszik. Az automata valto mar-mar "amerikai autos" fogyasztast produkal ('86 injektoros Aut. 23l varos)
DE! Kispenzu embernek egy oreg RR NEM ajanlott, hacsak nem hetvegi "gyurnivalo" autonak kell. Az alkatreszekbol van gyari es utangyartott is. Tobbnyire(!) nem dragabb mint mas nyugati auto.Pl utangyartott vizpumpa 25-tol 40e Huf evjarottol fuggoen.Vezermutengely 40e. Fektarcsa 10e(utangy.) gyari 25e. Kipuffogo rendszer(walker) kb 90e. Ez nem veszes.
De vannak egyes alkatreszek amelyek extrem dragak. Pl.: jobb elso (aluminium!) karosszeriaelem: kb 80e gyari, 60e utangy, 20e magyar muanyagbol. Vagy pl. a motorba hideg/meleg levegot szabalyozo szelep 100k!!!.Injektor vezerlo computer uj 400k!!!!( vigasztalasul: egy VW Passatba is ennyi), bontott 100k.

Tajekoztatasnak: http://lr.merseyworld.com/
LandRover supermarket. Az itteni arakat atszamolod Ft-ba, es megszorzod 2-vel, igy kijon a magyar bolti ar.

"Az a 3500 inkább 4000"

Az a 3500 3528ccm. A 80-es evek vegetol(88) keszulnek 3900, a kilencvenesek elejetol(92) 4200ccm-esek.

jpmaster Creative Commons License 2000.03.10 0 0 313
Hali!

R. Rover 3500 motorral NETTÓ: 20 liter alatt nem áll meg.

JP

Előzmény: kbe (306)
TOM Creative Commons License 2000.03.10 0 0 312
Hello!

Tudtok valami jo kis terepet nekem mint kezdonek? Hetvegere meg marc 15-n is el kellen ruccani valamerre ha jo az ido...
Udv,TOM

KRISZ Creative Commons License 2000.03.10 0 0 311
Hello!

rainforest:
Kösz, ezek szerint ha nyúznám, akkor állandóan simogatni kellene. Ez nem túl jó... Az elakadásod milyen súlyos volt, csak vontatókötél segített?

Alfred:
Kösz az infót, megnézek már egy ilyen nagy ARO-t közelebbről, ha látok egyet.

turbo2:
Kösz a megerősítést, lemondok az ARO 10-ről. Egyébként is nemrég megnéztem egyet és földig lóg az alja (bár a tulaj azt mondta, meg lehet emelni pár centivel).
A nagy ARO ezek alapján többet ér. Elég erős a motorja? Ha jól tudom, elég súlyos gép az.

Más:
Ismeri még itt valaki a LuAZ kisterepjárót? Nem tudtok eladót? Tudom, hogy nagyon ritka.

100%-os difizárat lehet csináltatni még akár Lada Nivára is, egy cég ezzel foglalkozik. Tel.: 06-30-9951-489 vagy 06-29-368-083. Nivára 115.000 Ft + ÁFA. Bámilyen merev hidas kocsira megcsinálják. Az ár nekem egy kicsit magas, de akinek ez kell, annak biztos megéri.

KRISZ

turbo2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 310
Helló
Alfred : A diffizár megoldásától függ, hogy merre zár.
Állandó összkerekeseknél a középső difi nagyon jó mert ha nem lenne akkor páldáil ha kiemeli valami az elejét vagy a hétulját akkor véged lenne
Van olyan megoldás is ami zárja a középsőt és a tengelyeket össze is . Ez a tuti de nagyon kevés autónál van ilyen.
Más :
ARO 10 az egy gagyi a fele DÁCIA olyan is az egész . Mindig a legnagyobb SZ-ban hagy majd ott.
ARO nagy :
Kb 150 ezret nyomtam le 3 db-al erdőn (favágás témakörben)
Ütni vágni nagyon lehetett de a motorja kényes volt szinte mindig volt vele baj. Az újak már nem a román ipar remekeit használják állítólag hanem Peugeot TD ami látatlanban is jobb.
Hengerfej állandó probléma de volt gyűrűtörés szeleptányér kettétörés Ha meghajtod olyan a kopás , hogy legközelebb nem látsz a kartergáztól. Izzítás nevetséges télen. Az első hajtás kapcsolásánál a stiftek biliből vannak és annyit is érnek. 2-3 havonta csere. Szóval a terep nagyon megviseli de a fogyasztás szinte soha nem ment 10 fölé. Még egy baja van "terepen": olyan széles mint a teherautók és a keréknyomba gyakran belecsúszik az ember utána vagy kijössz vagy fennakadsz mivel a te kerekeid legjobb esetben is csak 16"-ak (régi aró). Előny még ,hogy használhatóak az UAZ gumik is amik elég strapabírók Cdelano b CCCP.
Terepen eddig a CSEPEL D-566 volt a legjobb paraméterek:
Ömnsúly: 10 tonna , 10 literes 200 lovas 3 tengelyes, diffizár elöl hátul keresztben Középső diffi nincs kapcsolható elsőhajtás
Hasmagasság 45 cm .Sokan akik katonáskodtak csak MANCI-nak ismerik.
TOM Creative Commons License 2000.03.10 0 0 309
Hello!

Jartam Okis-nel es bekovetkezett amire mar szamitottam...
Ugye en mar Ot felhivtam mert talaltam az auton egy matricat Oki's felirattal es Alfred kartars is adott egy mobilszamot es nevet ami mint utolag kiderult ugyanhhoz az emberhez vezetett...Az igazi meglepetes akkor jott mikor meglatta az autot:"Jee visszahoztak a barnat..." Ugyanis az O autojuk volt a Samurai valaha...es most ismet megkerult kisebb kalandozas utan.nagyon dicserte a kis autot,remelem nekem is bevalik...Beszelgetes kozben meg bukkantunk nehany kozos ismerosre....
Olajcsere es csovezes lassan indul...
Ja gumim papai fenyomintas mint kiderult...
Sikerult is terepezni tegnap nappal es este is egy picit...Mit mondjak marha jo volt,azt hiszem szeretni fogom.
Udv,Tamas

Előzmény: Alfred (298)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 2000.03.10 0 0 308
Reggel lattam a Budaorsi uton kifele menet par kocsit...
Egy 10x szamu sarga Rovert, egy Falck feliratu Nivat es ami a forgalomban eleg brutal volt... egy eleg vaddiszno modra szaguldo, savot valot Audit. Valszinu csak a kaszni volt az, mert eleg nagy pacskerok voltak alatta.
Alaposan nem tudtam megnezni, mert eppen a masik oldalon, befele utaztam. :-(((
Alfred Creative Commons License 2000.03.10 0 0 307
kbe:
Nem! Lezabálja a gatyádat. Az a 3500 inkább 4000, és igen jó étvágyú, különösen, ha a gázpedált használod, ha meg terepre mész... :-)
Ha arra járok megnézem, hátha ismerősé volt.
Előzmény: kbe (306)
kbe Creative Commons License 2000.03.10 0 0 306
Sziasztok Kedves Tererpesek!

Szeretném megkérdezni a véleményeteket:

Kispénzű embernek érdemes-e megvásárolnia egy
84 es Range Rovert 3500 benzines, 3 ajtós.

Fogyasztása? Alkatrészek?

mert a 600.000 csábítónak tűnik...
esetleg, ha valaki ismeri a kocsit, a budaörsi
úti kereskedésben van, fehér.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

kbe

Alfred Creative Commons License 2000.03.09 0 0 305
KRISZ:
"Nagy ARO-t lehet szerintetek még szerezni valahol? Zárt kasznisat nem is tudom, mikor láttam utoljára."
Cegléden van az a cég akik mind a mai napig importálják is, a rövid zárt nettó 2,5 millió körül van. Bár a románok tömegével hordták haza, de vidéken van még sok.
"A hosszabb tengelytávja nem zavaró?"
Minél hosszabb? Neked a rövid kell, hosszú ötajtós talán már nincs is magyarországon.
"Nem tudom pontosan, mi a különbség, ha tgk-nak van vizsgáztatva, gondolom azért van 1-2 kötöttség ezzel. Jól gondolom?"
A különbségek:
személygépkocsi - tehergépkocsi
korától függően 3-2-1 évente vizsga - elöszőr 2, aztán évente vizsga
ahány utas a forgalmiban annyi az autóban - annyi utas a fülkében amennyi a forgalmiban, plusz a raktérben ha van ülés akkor a járművön összesen max 8 személy
kötelezőbiztosítás bónuszmálusz - fix összeg, a raksúlyból számítva
50-80-100-120 km/ó - 50-70-70-80 km/ó
Egyebek, ha tgk: a csak személy határátkelőknél nem mindenütt léphet ki, párhuzamos közlekedés esetén szélső sáv, 3, vagy több sáv esetén a szélső kettő használható, lakotterületen belül nem vonatkozik rá az 50 fölötti korlátozás, és végül a menetlevél.

Előzmény: KRISZ (303)
rainforest Creative Commons License 2000.03.09 0 0 304
Engem a Niva rendszeres karbantartás mellett hagyott cserben négyszer.Karbantartás nélkül ez min.4x4 lett volna.Én rendszeres terephasználat mellett kb. kéthavonta mosatom az alvázat és hetente alánézek.Ami gyanús azt rögtön javítani kell.
KRISZ Creative Commons License 2000.03.09 0 0 303
Pilis, rainforest:

Kösz a rengeteg infót a Niváról, egyre jobbnak látom az orosz ipar remekét...

Egyébként az öreg autók nem zavarnak, a keletiek sem. Kimondottan barkácsolós típus vagyok, szeretem magam rendbetenni az autókat, amennyire lehet. Jó pár éve van egy Fiat Pandám remek állapotban (sajnos nem 4x4) és még nem látott szervizt (kivéve újrafényezéskor), pedig néha elég komolyan hozzá kellett nyúlni. :-)

Alfred, jpmaster:

Nagy ARO-t lehet szerintetek még szerezni valahol? Zárt kasznisat nem is tudom, mikor láttam utoljára. A hosszabb tengelytávja nem zavaró?

Alfred:

Nem tudom pontosan, mi a különbség, ha tgk-nak van vizsgáztatva, gondolom azért van 1-2 kötöttség ezzel. Jól gondolom?

KRISZ

Zeddar Creative Commons License 2000.03.09 0 0 302
Alfred:
"A másik dolog, az állandó mosás, a terepjárók alja annyira zegzugos a személyautókhoz képest, hogy könnyebben beleül a sár, és kezdődik a korrózió."
Ez nagyon igaz, de lehet egy picit késleltetni, mondjuk egy "Hammerite"-os (!reklám! :-) ) precíz üregvédelemmel. Nálam egyelőre jól működik.
Előzmény: Alfred (301)
Alfred Creative Commons License 2000.03.09 0 0 301
rainforest:
"A Niva állandó törődést igényel,a leendő hibákat kell felderiteni és javítani ,ha nem akarsz az erdő közepén lerobbanni./nekem négyszer sikerült"
Aszthiszem, a terepen járó autók akármennyire kíméletesen is használják jóval nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, már csak az állandó csavaró, ütő erők miatt is. A másik dolog, az állandó mosás, a terepjárók alja annyira zegzugos a személyautókhoz képest, hogy könnyebben beleül a sár, és kezdődik a korrózió.
A Land Rovert is sokan megveszik, csak hajtják, hiszen "mindent kibír", karbantartás semmi, mondván "ez terepjáró, ezt nem kell félteni" aztán két-három év múlva ott állnak egy lepukkant roncs mellett, és mindenkinek fröcsögnek, hogy "na tessék, ez a híres Land Rover, annyit se bír mint az UAZ...". Szóval minden terepjáró állandó törődést igényel!
Előzmény: rainforest (300)
rainforest Creative Commons License 2000.03.09 0 0 300
Erdészként négy évig hajtottam egy Nivát,ezalatt kb. 70e.km.-t mentem vele,ebböl 40e. csak terepen.A javításról annyit,hogy a motor, váltó, hátsó híd kivételével mindent kellett javítani a négy év alatt.Terepjáróképessége viszont kiváló.Én csak gyári terepgumikkal használtam,ebből két garnitúra fogyott.Fő probléma volt még a korrózió, az autot évente hegeszteni kellett/köszöb,sárvédő,h.ajtó/
Ha nem riaszt el egy kis barkácsolás, a Niva jó lehet,de állandó terephasználatra nem javaslom.
A Niva állandó törődést igényel,a leendő hibákat kell felderiteni és javítani ,ha nem akarsz az erdő közepén lerobbanni./nekem négyszer sikerült/
Előzmény: KRISZ (296)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.08 0 0 299
Haho!

Tom:
Én is gratulálok!
Ponyvát megkérdezem (egyébként komplett, tartókkal együtt van + 3 db gumi)

KRISZ:
Én inkább a nagy Aro-t venném.

Hali:

JP

Alfred Creative Commons License 2000.03.08 0 0 298
TOM:
Gratulálok a kisautóhoz! Remélem jól szolgál majd, mint típus nem volt rossz döntés, a Samurai igazi vérbeli terepjáró!
Az a péntek két hét múlva egy verseny! Trophy lesz nem messze Budapesttől, a meghívóban benne van minden, a kezdők olvassák el a verseny szabályzatot.

Ezen a versenyen lesz amatőr kategória, amiben öt kötelező tartozék van csak: vontatókötél, vonószem elöl-hátul, iránytű, elsősegélydoboz, biztonsági öv.

(A két link, hogy olvasható legyen, jó lassan jön le, készüljetek rá!)

Mindenképpen keresd meg Öller Józsit, levélben okis@mail.matav.hu címen, illetve telefonon a 309346709 számon. Ő kizárólag terepjárókkal foglalkozik, nem is annyira a szervizelésükkel, mint inkább a tulajok igényei szerinti felszerelések, vasalások, csövezések készítésével. Nézd meg a munkáit, beszélgess vele, kérj árajánlatot, aztán majd döntesz. Hivatkozz rám!

Pilis:
"A difizár csak félig igaz, nem vagyok szakember ..., ha jól tudom, csak keresztbe zár és nem tengelyt, ezt ne felejtsd el a nagy sárban, bár a semminél sokkal jobb."
A Niva állandó összkerékhajtású, ezért, hogy aszfalton ne szoruljon össze a hajtás, az osztóműben is van egy diferenciálmű. Terepen ezt kell zárni, különben előfordulhat, hogy mondjuk az autó feneke benne áll egy patakban, a hátsó híd áll az első kerekek pedig csak pörögnek... Egyébként a Landy is állandó összkerekes, és ugyan úgy van egy " központi difizár".

KRISZ:
"...én is gondolkodtam dízel ARO-n, pl. 243D. Ezeknek mennyi az átlagfogyasztása közúton? Az ARO 10-es elég nehéz gépezet, a dízelek még nehezebbek? Van akkora hasmagassága, mint egy Nivának?"
Ha nekem kellene döntenem, én biztos a nagy Arót választanám, az Aro10-es egy borzalom. Ha mégis azt veszel, szerintem nagyot fogsz csalódni.
A dízel Aro strapabíró, tágas, viszonylag olcsó az alkatrész hozzá, csak nem túl divatos.

"A dízelt csak tehergk.-nak lehet vizsgáztatni?"
Miért félsz attól hogy tgk?

A terepjárózás már önmagában költséges hobbi, ha ráadásul még valami megbízhatatlan kocsit szerzel be hozzá, csak a pénzt fogja vinni, de örömet nem okoz egy cseppet sem. Ha veszel egy Aro tizest, átalakítod nagykerekűre, kiemeled, megerősíted a futóművet, folyamatos működésre alkalmassá teszed a motort, állandóan karbantartod a fékeket, annyit költesz rá, amennyiből vehetsz egy jó állapotú Samurait, ami ráadásul már gyárilag terepjáró.

Pilis Creative Commons License 2000.03.08 0 0 297
Szia Krisz!

Nivát nyúztam rendszeresen két évig, átlagban heti 1-1,5 alkalom terepen. Pápai fenyőmintás gumival meglepő helyeken is elment, ezt előtte nem néztem ki belőle. A difizár csak félig igaz, nem vagyok szakember (sőt tök hülye vagyok az autószereléshez), ha jól tudom, csak keresztbe zár és nem tengelyt, ezt ne felejtsd el a nagy sárban, bár a semminél sokkal jobb. Vezetve magasabbnak éreztem, mint ránézésre, és nagy előnye, hogy rövid, nehezebben fekszik fel. Ha keménykedsz vele, szervízigényes lehet, de olcsó a cucc hozzá. Én kis köbcentis (2300-2500 alatti) dízelben nem gondolkodnék, szerintem terepen (főleg hegyin) gyenge. A haveromnak volt ARO-ja, általában én húztam őt!

További jó gondolkodást!

Előzmény: KRISZ (296)
KRISZ Creative Commons License 2000.03.08 0 0 296
Sziasztok!

Van aki esetleg Nivát nyúz rendszeresen? Érdekelnének a tapasztalatok, mert lassan felemészt ez a választás Niva és ARO között.

Melyiket olcsóbb eltartani összességében?
A Niva tényleg annyira veri az ARO-t terepen?
Dízel Nivában érdemes gondolkodni?
Mit jelent a fogyasztáson kívül, hogy egy motor benzin-gáz üzemű? Az jó terepezésre? Esetleg nem használ a motornak?

Bocs az esetleg igen kezdő kérdésekért.

KRISZ

TOM Creative Commons License 2000.03.08 0 0 295
Sziasztok!

Megvan a Suzuki Samurai 410 85-os, kb 150ekm, ponyvas, bordo es emelt...(fellepo az nincs kicsit nehezkes most a beszallas...) terepgumikkal...
Amiket csinalni kell most az kipufogo lyukas a hatso dob,olajcsere stb...Aki tud jo es elfogadhato aru szerelot az ne habozzon...Ja es egy ket cso sem artana,ezugyben is varom tanacsotokat...fellepo,elso,oldalso cso,kartervedo esetleg...
Ja JPmaster erdekelne a ponyva mibe kerul??? hard top teto is jo lenne,gondolom csendesebb es melegebb lesz az auto...

Eddigi tapasztalatok:
1. nem egy erogep a 60 70 meg kellemes igaz most nagy a hangja....ja jo lenne egy 5. fokozat
2. eddig sohasem ertettem miert kerulgetik a terepjarosok a godroket,most mar ertem...erdekes ahogy vagy fel meterrel arreb jovok ki a godorbol oldaliranyban...
3.zajos picit....

Alfred!
Mi lesz pentek este es merre???Elvesztem a beirasok kozott...
Udv,Tamas

KRISZ Creative Commons License 2000.03.08 0 0 294
Szia Zeddar!

Nagyon köszönöm az infót, én is gondolkodtam dízel ARO-n, pl. 243D. Ezeknek mennyi az átlagfogyasztása közúton? Az ARO 10-es elég nehéz gépezet, a dízelek még nehezebbek? Van akkora hasmagassága, mint egy Nivának?

(Azt hallottam, hogy a benzinest is meg lehet kicsit emelni pár centivel.)

A dízelt csak tehergk.-nak lehet vizsgáztatni? Lehet még egyáltalán valahol zárt kasznis dízel ARO-t kapni az országban?

A Nivával az a probléma, hogy kb. 2x annyiba kerül, az étvágya is nagyobb és a biztosítása is sokkal több az 1.6 motor miatt. Szerelni pedig azt is jó sokat kell, ahogy ismerősöktől hallom.

Nekem az a célom, hogy kezdetnek egy olyan terepjáróm legyen, amit nagyon olcsón el lehet tartani. Szerinted jó erre egy ARO 10, vagy többet fogom a garázsban szerelgetni, mint járni vele? (Persze tudom, hogy ez típuson belül is változó.)

Ha más nem marad, rászánom magam egy Nivára. De ha egyszerűbb terepre az ARO is jó, akkor még mindig olcsóbb megoldásnak tűnik.

KRISZ

Zeddar Creative Commons License 2000.03.08 0 0 293
Szia KRISZ!

Bocsi, nem láttam a hozzászólásodat az előbb. A Niváról nincsenek tapasztalataim, de egy pár ARO megfordult már alattam :) A régi dízelesek nem olyan alacsonyak és a pénztárcádat is jobban kímélik üzemanyagilag. A benzines képes közúton 13-14 litert is megenni, és itt van a magasság problémája is: a szabad hasmagasság a hátsó difinél 17-18 cm.
Tapasztalataim alapján a rendszeres "terepezést" (földutak, vetés, szántás, tarló szárazon) a szilentek nem bírják; úgy 8000 kmenként kellett (kb.) cserélni. (évi 20000)
Ha van lehetőséged csináltass rá olyan kerékagyat amire 15-ös felni rámegy, így nagyobb gumit tudsz rátenni! Az alkatrészek olcsók, de viszonylag nehéz beszerezni. (Itt Békéscsabán van egy ember aki szokott behozni)

Összességében nem olyan rossz, de a Niva szerintem jobban bírja a terepet

Zeddar

Előzmény: KRISZ (289)
Zeddar Creative Commons License 2000.03.08 0 0 292
Köszi!

Egyébként az ARO nagyon jó autó lenne, ha nem a románok csinálnák :-)) , meg ha minőségi anyagból lenne.

Zeddar

Előzmény: elf (283)
elf Creative Commons License 2000.03.07 0 0 291
Van MÉG EGY gumikkal kapcsolatos kerdésem.
A veleményetekre volnék kiváncsi a Papp Gumi( magyar,futózott) abroncsaival kapcsolatban. Nem mindennapi használatra kellenének, hanem csak hétvégi terepezgetésre. Megéri ilyet venni? Ha igen, milyet? A "nehéz terep" fantázianevü csak 11400+ÁFA, de van kétféle traktormintájuk is.
Pilis Creative Commons License 2000.03.07 0 0 290
Alfred:

Köszi, most már biztosan beszámolok! (Most éppen szerelik a csapásmérőt, kicsit sok volt az 50 liter 100 km.-en)

Előzmény: Alfred (287)
KRISZ Creative Commons License 2000.03.07 0 0 289
Helló Mindenki!

Viszonylag kezdő terepes vagyok és saját járgányt szeretnék venni. Eddig Nivával és Haflingerrel próbálkoztam, de egyik sem volt saját.

A cél, hogy minél olcsóbban eltartható gép legyen (alkatrészár, fogyasztás), de azért ne legyen végzetes, ha lekanyarodok az aszfaltról. Az is fontos, hogy közúton is használható legyen és zárt kasznis. Nem igazából versenyzésre, inkább csak tereptúrákra kellene.

Hosszú márkaelemzések után a Niva és az ARO maradtak (sajnos, de most ennyit tudok rászánni).

Mivel úgy látom itt jóval tapasztaltabb terepesek vannak, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A Niváról már írtatok 1-2 dolgot, azt én is jobban ismerem, ARO-ról viszont még nem igazán esett szó (gondolom nem véletlenül :-).

Szóval a problémám az, hogy Nivát nem tudom, hol lehetne olcsón szerezni, elég drágának tűnnek a korukhoz képest. Pl. egy Niva árából majdnem 2 db ugyanolyan idős ARO-t vehetnék. Az ARO-t viszont senki nem isteníti a kis kerekei (ezáltal alacsony hasa) meg a minősége miatt. Mit gondoltok erről a két csodáról?

Bármilyen tanácsnak, segítségnek örülnék.

Köszönet:

KRISZ

elf Creative Commons License 2000.03.06 0 0 288
Most talaltam:
www.ppasztoy.hu/ pirelli gumik- terepjaro
A lap aljan vannak terepvezetesi tanacsok. Hasznosak az olyan kezdoknek mint en.
Alfred Creative Commons License 2000.03.06 0 0 287
Pilis:
"Áprilisban felszerelek egy parancsnoki UAZ-t 16-os felniken 8-10 cm. mintamélységű traktorgumival"
Aki ilyesmire vetemedik, az már nem amatőr! :-)
Előzmény: Pilis (286)
Pilis Creative Commons License 2000.03.06 0 0 286
Helló!

Volt egy 88-as Pajerom (TD), tavaly adtam el, 300-320 körül lehetett az órában, és semmi baja sem volt. Szakemberektől hallottam, hogy rendszeres szervíz mellett elmegy 350-500 ezret is komolyabb beavatkozás nélkül.Terepen és aszfalton is használtuk, nagyon meg voltunk vele elégedve. Másfél év használat alatt a legnagyobb gond egy váltó-fogaskerék (2. seb.) csere volt. Ez persze csak egy vélemény, minél többet szerezz be!

Más:
Áprilisban felszerelek egy parancsnoki UAZ-t 16-os felniken 8-10 cm. mintamélységű traktorgumival (valami lengyel kistraktor első kereke). Remélem durva lesz, ha érdekel valakit az eredmény, szívesen beszámolok.
Sziasztok:
1 féloffróódos amatőr!

Előzmény: Foxos (272)
Alfred Creative Commons License 2000.03.06 0 0 285
BANAGA:
"Kb mennyi terepjaró fog indulni? Mekkora az érdeklődés egy ilyen verseny után? Érdemes lesz-e ellátogatni?"
Beszéltem a rendezőkkel, az előnevezők száma meghaladta a negyvenet, helyszíni nevezésre is számítanak, olyan húsz körül, tehát hatvan autó biztos indul!
Pénteken este van az éjjeli rajtja. Ha kétpercenként indítják, akkor tízig rajt lesz, így valószínüleg reggelig fognak az erdőben autók kóvájogni...
A pontos menetrendet lejjebb belinkeltem, ha jöttök azt hozzátok magatokkal, hogy tudjátok mikor mi lesz.
Land Roveres kollégák voltak azon a környéken, és mondták, hogy jó verseny lesz, nem várható baleset, de sokat kell majd menni, szóval érdemes lesz kimenni nézőnek is!
Előzmény: BANAGA (264)
old biker Creative Commons License 2000.03.04 0 0 284
javallani tudom a BFGoodrich MT -t 50 ezer km. után is csak 4-5mm -t kopott a 12 ből és nagyon jó aszfalton is és terepen is..
Előzmény: elf (248)
elf Creative Commons License 2000.03.04 0 0 283
Zeddar keresett regebben 14-es felnire 205-os gumit. Epp most talaltam egyet. Itt van:
http://www.generaltire.com/catalog_tire.cfm?thetire=g-at
Ez ugyan csak A/T. De lehet hogy van M/T is ebben a meretben.
Nemtom lehet-e kapni nalunk ebben a meretben, de az biztos hogy eleg draga fajta. Persze mihez kepeset...
Egyebkent valami eszement tarsasag az USA-ba is importal ARO-kat. Felszerelik oket alufelnivel, bukocsovel es maris el lehet erte egy csomo penzt kerni. Orulet...
TOM Creative Commons License 2000.03.04 0 0 282
Kosz JPmaster.

Elolvastam,megprobalom megerteni,megjegyezni,feltetlen beszamolok a tortentekrol....
Kiegeszitok ugyeben majd ertekezunk...
Meg1szer kosz...
Tamas

Előzmény: jpmaster (281)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.04 0 0 281
A kritikus dolgok mint egy másik autónál:
Rozsda, kompresszió, kormány holtjáték, gömbfejek, fékek, stb...
Azután esetleges repedések az alvázon, szal jobb, ha autószerelő haverral mész, azak az általános, közforgalmi követelmények.

Felező:
1.
Első kerékagyat (szabadonfutó) zárni (ha nem automata)(lock v. 4x4).
2.
Lassú gurulásnál behuzni 4wd-be (4H)
3.
stop
4.
Áttólni 4L-be (ez a felező). Kicsit lehet, hogy "játszani kell a karral".
5.
Min. 2.-3.-ban indulj, óvatosan!, mert irtó meglepő, ha még nem mentél igy! Olyat ugrik mintha a vonat hátulról beléd menne. :)))
Az 5. "padlo" a fele a normálisnak, ~60kph.
Figyeld a "hangokat", kicsit "sirni" fog a difi, mert ugye nem fix 4kerékhajtású.
Kormány ide-oda, ha nem szervós akkor nem szabad ropognia (nagyon), de "lökdösni" fog, ha van benne sper(difizár). Ha szervos akkor a kormányvégértéken komolyan felsirhat, mert leszabályoz a határolószelep. (410-ben ritka a szervós)

Difizár:
1 kerék (hátsó) aszfalt, másik laza talaj (padka) gáz, azután elkapar vagy elindul. (nem egyszerű igy "utcán" tesztelni, mert attól függ milyen "zárásra" tervezték.

Van hozzá gyári komplett ponyvája a havernak, megmaradt az eladásból. + 3 gumi.
Ez a reklám helye volt.

Hali:

JP

Előzmény: TOM (280)
TOM Creative Commons License 2000.03.04 0 0 280
Hello Mindenki!

SOS!!!

Ma nezek meg egy SJ410-et,mondjatok mik a kritikus dolgok???? Felezot,difizarat hogy tudom ellenorizni hogy jo e????

Kosz elore is\1!!!!

Tamas

jpmaster Creative Commons License 2000.03.03 0 0 279
Innen elindulhatsz:

http://www.fleet.ford.com/get_started/alternative_fuel_vehicles/f-series_ded_ngv.asp

És nem 5,7 csak 5,4 :)))

Egyébként 5-7 hét a hajó.

JP

Előzmény: foozy (277)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.03 0 0 278
foozy!

F-150 az full size, 5,7 V8 benzines!
egyről beszélünk?

JP

Előzmény: foozy (277)
foozy Creative Commons License 2000.03.03 0 0 277
Mennyiért, mennyi idon belül lehet behozni egy Ford F-150-est.
Előzmény: jpmaster (276)
jpmaster Creative Commons License 2000.03.03 0 0 276
Hahó!

Itthon jobb a Mitsu., bár az Usa-ban 1999-ben 2,4 millió db-ot adtak el a F.Rangerből.(Igaz szinte ming benzines, ott az az olcsóbb, környezet védelem stb., Az amik nem jók a "kis" dieselekben.)

Én ebből a 3-ból a Ford F150(250,350)-et venném.
de ami jobb Szvsz, emelkedő sorrendben: Mazda, Mitsu., Nissan, Toyota.

Hali

JP

Előzmény: foozy (273)
elf Creative Commons License 2000.03.02 0 0 275
Koszonom a gumikkal kapcsolatos hozzaszolasokat.
Utanaolvastam a neten, es megis ugy dontottem, jo lesz nekem a 215/85-os Trac Edge is. A szelesebb gumi teljessen kitekert kormanynal jo esellyel hozzaerne a karosszeriahoz. Persze lehetne allitani a kormanymuvon de akkor meg jelentosen megnone a fordulokor. A magasabb gumi ugyan jol jonne terepen, de teljessen "benyomott" tengelyeknel hozzaerne a kerekdob tetejehez+ meg lomhabba is tenne az autot, es ezt nem szeretnem. A 215/85-os 2cm-el magasabb mint a 205R16, ez elfogadhato kompromisszum, es meg elfer, tekintetbe veve hogy az autom emelve van 5cm-el.
A mostani Wrangeler A/T-im meg elmennek egy darabon, de ha lecserem oket, megirom nektek hogy milyen a Trac Edge.
BANAGA Creative Commons License 2000.03.02 0 0 274
leto-!!!!
Köszi előre is a lehetőséget!
Jó lenne ha összejönne a dolog.
A verseny előtt küldök 1 emilt.
Hali!
foozy Creative Commons License 2000.03.01 0 0 273
Melyik éri meg jobban: Ford Ranger
Mitsubishi L200
Ford F150
Milyen Dízel Pick-upot vagy más haszongépjárművet ajánlotok?
Foxos Creative Commons License 2000.03.01 0 0 272
Sziasztok!
Én csak tanácsot szeretnék kérni a "Mitsubitshi Pajero-ról" pozitív és negatív dolgokat.Sajnos csak idősebbre van elég pénzem KB:86-88-as kiadásuakról.Mennyire bírják még ennyi idősen és milyen állapoúak lehetnek?Hány ezer km-ert tudnak elmenni ,hogy nem kell a motorhoz nyúlni?Ha valaki még tudna címet kereskedésről ahol szgk-it becserélnek használt terepjáróra.
rainforest Creative Commons License 2000.02.29 0 0 271
A terepjárókat azért szerelik belsővel, mert a tömlőnélküli gumiknál a gumi benyomódhat/kő,tuskó,stb/ és akkor a nyomás elszökhet.
Én Pneus Service /spec. trac/ gumit használok a Land Rover Def.90-re.
Előzmény: Alfred (262)
Alfred Creative Commons License 2000.02.29 0 0 270
leto-:
Erre már írtam neked, itt van:
"Alfred válasz erre | adatok | e-mail 1999-12-05 20:19:18 (158)

leto-:

Ha terepezni szeretnél, egyről le kell mondanod, a szép, karcmentes fényezésről. Az első akácos a legrosszabb, akármilyen óvatosan mész, hallod ahogy csikorognak a tüskék a lemezen, a lelki szemeid előtt látod amint az alapozó virít a mély árkok alján, közben elhatározod, hogy még ma este átpolírozod az autó oldalát, és még meg is győzöd magad arról, hogy ezt ezentúl minden este megteszed... Aztán az első adandó alkalommal kiugrasz, megnézed az autó oldalát, és kiver a víz, gyors kalkuláció, és kiderül, hogy az autó két perc, vagy nyolc méter alatt elvesztette értékének 10-12%-át. Este hazamész, és persze nem polírozod le, mert már ráér a következő hétvégéig, addigra meg megszokod a látványt.
Na erre föl kell készülnöd."

Előzmény: leto- (268)
jpmaster Creative Commons License 2000.02.29 0 0 269
Szasz leto- !

A festék:
"Jobb" kocsiknak van gyárilag (de egy esetleges átfényezéskor is megoldható) extra kemény lakk rétege ami nem keverhető össze a "mezei" lakkal. Ennek is van hibája (jóval drágább, nehezebben fújható, komolyabb sérüléskor nagyobb darab pattan ki) de jelentősen ellenáll a karcnak. Az olcsóbb +oldás, ha több réteggel a fényezés és polirozás után átfújják tiszta lakkal a kocsit és ujra polirozzák {ezt hivják clear coat-nak az USA-ban} pl.: a Mercedes, ezért van olyan csillogóan szép fénye. Az esetleges karcolódáskor-polirozáskor igy a lakkbol csiszol le a juzer, nem a festékből.

Csörlő:
Általános "szabály", hogy az adott kocsi összgördülő súlyának a 2x-esét vetik össze a csörlő terhelhetőségével. Szóval egy kissebb autónál, mint a Suzuki Samurai:
1000 kg az önsúly + 500 kg a terhelhetőség =1,5t x2 = 3t a minimum/+felelő.
Ez számít önmentő csörlőnek, ami ez alatt van, azzal inkább galyakat lehet huzogatni.
Pl. a Camel Trophy-n a LR110 Support Vehicle cirka 3,5 tonna volt, mit kezdett volna ezzel a csörlővel?
Jelentősen túlméretezni se kell, lehet, hogy a csörlő még bírná........
Marad 1/3 Suzuki csörlővel, 2/3 Suzuki vezetővel. :)))

Halihó:

JP

Előzmény: leto- (268)
leto- Creative Commons License 2000.02.29 0 0 268
Aruljatok el a titkot! :)
Atmentem az elso akacoson, persze a fel festeket elhagytam boaa
Hogyan szokas kezelni ezt a probelmat? (A suru karomkodasra mar rajottem, azon kivul lenne erdekes..)
leto- Creative Commons License 2000.02.29 0 0 267
jpmaster, de Alfred es BANAGA is!

jpmaster: irod lejjebb, csorlot meretezni kell a kocsihoz. mik a szempontok, kozelebbrol?

Alfred: lehet kinezek a be'ri jatek nappali szakaszara, osszefuthatnank
BANAGA: keress meg a verseny elotti napokban emailon, ha megyek kiviszlek szivesen

Leto

BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 266
Kösszi!!!

Csá csumi cső

Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 265
BANAGA:
25 vagy akár 70 bármennyi. Holnap jelentkezem, szállást foglalok és megkérdezem neked mennyi induló van már. Hogy érdemes-e? Ha szerencséd van látsz sirató falon hanyattesőt, vagy patakba fulladó milliós autót, ha peched van, csak gond nélkül patakátkelő versenyzőket nézhetsz.
Előzmény: BANAGA (264)
BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 264
Alfred!

Kössz a segítséget!
Kb mennyi terepjaró fog indulni? Mekkora az érdeklődés egy ilyen verseny után? Érdemes lesz-e ellátogatni?
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 263
BANAGA:
Mivel a rendezők ismerik jól a pályát, és folyamatosan mocorognak a versenyiroda és a terep között, ha odajössz a rajt körüli időben, és megkérsz egy rendezőt az kivezet egy elérhető speciálhoz. Aztán mindíg vannak nézők terepjáróval, némelyik helyismerettel is rendelkezik, így ha beférsz, átvisz másik ponthoz, szóval van lehetőség bámészkodni. De meleg ruhát vigyél!
Előzmény: BANAGA (260)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 262
elf:
Ez jól hangzik, logikus, lehet, hogy ezért. Amire én eddig tippeltem - mert az én új autóm is belső nélküli gumis,belsővel szerelve! - az az, hogy a Land Rover felnik lapos ágyazásúak, és emiatt kell belsővel szerelni. Azért csak tipp, mert eddíg senki nem tudta a valódi, gyári indokot.
Előzmény: elf (259)
BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 261
JA!

Köszi előre is!!!!
BANAGA Creative Commons License 2000.02.28 0 0 260
Sziasztok mindenkinek!

Alfred! Egy kérdés!

Azt szretném megkérdezni, hogy az általad említett béri TROPHY speciáljai, érdekesebb szakaszai a nézők számára mennyire közelithetőek meg személyautoval? Sajnos nekem nincs terepjáróm,csak kocsival tudnék elmenni erre versenyre. A fesztivál jellegű versenyek ilyen szempontból problémamentesek. Tudom, hogy az útvonal titkos, ezért ha nem tudsz pontosan válaszolni a feltett kérdésemre, kérlek írd le, hogy más versenyeken milyenek a "körülmények"?
Azért pár km-t tudunk gyalogolni!
elf Creative Commons License 2000.02.28 0 0 259
Kosz Alfred!
Lenne egy masik gumikkal kapcsolatos kerdesem is.
A mostani abroncsaim TUBELESS tipusuak, megis belsovel vannak fennt az auton.
Ez azert jo, mert ha terepen kis kereknyomasra van szukseg, igy jobban "benntmarad" a levego a gumiban?
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 258
elf:
Igen, a 235/80R16-os gumi átmérőben egyezik szélességben is csak kissé nagyobb a 750R16-nál, szóval akár váltóméretnek is tekinthető. A széria Range felnire nyugodtan fölteheted a 235-ös gumit. Dögösen fog állni az autónak!
Előzmény: elf (257)
elf Creative Commons License 2000.02.28 0 0 257
Kiderult hogy a Tarc Edge nincs 205/r16 (Range Rover) meretben. Grrrrrr
Helyette Long Trail javasoltak.
A gumis ceg embere szerint, ha a felni szelessege megvan 6 inch=125.24 cm (hogy ne lenne meg, 205-os gumihoz??), akkor felmegy ra 235-os Long Trail.
Most hogy van ez? Lehet kisseb felnire szelesebb/magasabb gumit szerelni?
Allia Creative Commons License 2000.02.28 0 0 256
Köszi. :-))))
Előzmény: Alfred (255)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 255
Allia:
Rendben van, távolmaradásodat igazoltnak tekintem. :-)
Hogy kipróbáltad, sőt használod is, annak örülök, mert a Freelander végülis nem terepakadályok leküzdésére készült, hanem olyan utakra, ahol egy személyautó esetleg megsérülhet, vagy veszélyes helyzetbe kerülhet.
Angliában egyébként már terepralliznak Freelanderrel, bár van benne egy kis csalás, ugyanis általában egy Range Rover alvázat és futóművet applikálnak a kaszni alá.
Ha nem felejtem el, a legközelebbi kirándulás előtt az ímélbe teszek képeket becsövezett Freelanderről, csakhogy mutogathasd azoknak akik kételkednek az autód komolyságában! ;-)
Előzmény: Allia (254)
Allia Creative Commons License 2000.02.28 0 0 254
Ami a be nem nézést illeti, arra van mentségem, mert beteg vagyok, és ritkán van kedvem gépezni.
Ami viszont a lejtmenetvezérlőt illeti, kipróbáltam már, hát hogy is ne tettem volna, amikor ott van a kocsiban, és tudni akartam, hogy mire jó. Elég érdekes élmény, hogy megyek lefele a lejtőn, nem kell pedálozni, és nem csúszik a kocsi. Határozottan biztonságosnak éreztem, amikor télen a lefagyott meredek utcán kellett lemenni. Komolyan jó.
A kirándulásra meg mégegyszer szívesen jelentkezem, de a vasárnap amúgy se lett volna jó. Legközelebb dobj egy mélt. Köszi. :-)))
Előzmény: Alfred (253)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 253
Allia:
Egyszerű kíváncsiságból. Nem mindenki rendelte/kapta ezzel a felszereléssel a Freelanderét, és egyben meg akartam kérdezni, hogy ki próbáltad-e már, mit tapasztaltál, mint - feltételezem - nem gyakorlott terepezőnek segített-e, vagy inkább pedálozol nagy lejtőn?

Másrészt írtad, hogy érdekelne szolíd kirándulás, erre jól be se nézel a topicba, pedig én mindíg szólok, ha tudok hétvégi autózásról.
A tegnapi direkt jó lett volna neked, képzeld, délelőtt még a feleségem is utánam jött az autójával, pedig arra nagyon vigyázunk nehogy karcos legyen.

Előzmény: Allia (252)
Allia Creative Commons License 2000.02.28 0 0 252
Kedves Alfred, elég régen jártam erre, azt hiszem, és nem igazán értem, hogy miért kérdezes, hogy van-e lejtmenet vezérlő a kocsimban, de a válaszom igen, van. Szóval miért is?
Előzmény: Alfred (237)
Alfred Creative Commons License 2000.02.28 0 0 251
leto-:
"...hogy tapasztaljam ki a pocsolyabol valo kijovetelt elakadas nelkul?"
Nagy szerencsével! :-)
Előzmény: leto- (250)
leto- Creative Commons License 2000.02.28 0 0 250
Folytattam tanulmanyaimat, a meredek emelkedok lekuzdesevel:)
kb 5-6 meteres 50+ fokos emelkedon siman foljutottam az uj gumikkal, a regivel nem sikerult.. parszor megcsusztam, de utana raereztem hogyan is kell, egybol ugyesebbnek erzem magam:>
rovid kerdes: hogy tapasztaljam ki a pocsolyabol valo kijovetelt elakadas nelkul?
Alfred Creative Commons License 2000.02.26 0 0 249
Kirándúúúúlás!
Vasárnap reggel 9-kor a budaörsi Metró előtti MOL kútnál találkozik a Toyota klub, és onnan indulunk kirándulni, semmi terepezés, csak erdő, mező, virágszedés, kombi Zsigulival is járható útvonal!
Akit érdekel jöjjön (menjen) oda!

elf:
Én is jókat hallottam róla, a Landyra is lehet rendelni gyárilag, és a mintázatát használta a feleségem szerkezet felújított angol gumin, közúton, földúton jó volt.

elf Creative Commons License 2000.02.25 0 0 248
Jokat olvastam a Bf Goodrich Trac(k?) Edge gumikrol. Megneztem egyet kozelebbrol, es eleg erdekes. A pereme fele nagy butykei vannak, a kozepe meg A/T jellegu. Vannak valakinek tapasztalatai errol a cuccrol?
leto- Creative Commons License 2000.02.25 0 0 247
Jelentem, font vannak az uj pirelli a/t mintaju gumik
Kivancsi leszek milyen valtozast hoz terepen...
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.24 0 0 246
Iszonyú klasszak a képek az oldalakon, az emberben felmegy az adrenalin egyből, micsoda kaland és romantika!!!

Minden elismerésem és tiszteletem a terepeseké!

Sajnos én csak maradok a külső szemlélődésnél :-(

Előzmény: Alfred (243)
Pilis Creative Commons License 2000.02.24 0 0 245
Alfred:

Kössz a tippet, ezt nem ismertem. Érdemes használt csörlőben gondolkodni, vagy marad a jó öreg "zsebbe nyúlás"?

Előzmény: Alfred (243)
Blindmouse Creative Commons License 2000.02.23 0 0 244
Boldog névnapot Alfréd ;)
Előzmény: Alfred (243)
Alfred Creative Commons License 2000.02.23 0 0 243
Pilis:
Én a hidraulikus csörlőre esküszöm. Az enyém 4,8 tonnát húz, ma egy elhanyagolt kertben fákat húzgáltam ki vele a földből. Kicsit drágább mint az elektromosok, de megbízhatóbban működik és tartósabb.
Előzmény: Pilis (242)
Pilis Creative Commons License 2000.02.23 0 0 242
Helló!

Két éve hajtok Pneus Service (Mud Track) gumit. Másfél év vegyes használat: város + 1-2x180 km autópálya/hét + 1-2x terepezés (vadászat) tényleg kemény, hegyi terepen/hét (kocka Pajero).
Utolsó fél év: csak terep (UAZ)
Nekem nagyon bevált, előtte két évig terepeztem pápai fenyőmintással, a Pneus sokkal jobb. Aszfalton nem túl hangos, nem húz 120-nál sem. Igaz, hogy kopik, bár nem vészesen, de -gondolom- minden durva terepgumi kopik a betonon. Szerintem középút van, de olyan nincs, ami igazán penge aszfalton és terepen is. Ez az utóbbi, én tudom ajánlani.
Érdekelnének tapasztalatok csörlőkről, van-e jó kézi, vagy zsebbe kell nyúlni, mert csak a motoros az igazi. (Nem dísznek kell diszkógumi mellé!) Köszi

Előzmény: leto- (224)
old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 241
Alred

Ha ténleg Alfred a neved akkor este iszom egy pohár sört az egészségedre de lehet hogy több pohár sört is iszom!

old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 240
március 10-11-12 terep rally lesz bp.

old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 239
nincs az az elektronika ami helyettesíthet egy tapasztalt profi sofőrt !!! pláne terepen
Előzmény: Alfred (237)
old biker Creative Commons License 2000.02.23 0 0 238
Gumiból tudom ajánlani a BFGoodrich MT -t
Alfred Creative Commons License 2000.02.22 0 0 237
Allia:
Van lejtmeneti elektronika az autódban? Tudod, az a sárga kapcsoló a sebességváltódon. Van?
Előzmény: Allia (220)
TOM Creative Commons License 2000.02.21 0 0 236
Sziasztok!

Ismet felmerult terepjarot kellene vasarolni,de Niva elvetve,helyette Suzuki Samurai jott kepbe...Ha tudnatok segiteni + es - tapasztalatokkal, kereskedes cimekkel,azt megkoszonnem!!!
Udv,Tamas
t_kardos@hotmail.com

Előzmény: Aknot (136)
Zeddar Creative Commons License 2000.02.21 0 0 235
Tud valaki OFF-ROAD szervizeket vidéken (Somogy/Békés megye)?
Amit meg lehet otthon csinálni azt megcsinálom, de van amit nem lehet :-(
elf Creative Commons License 2000.02.20 0 0 234
Szerintem joval nagyobb az esely arra hogy az auto oldalara borul, mint hogy "dob egy hatast".
Celszeru a jarganyt ugy kormanyozni, hogy minel kisebb legyen az oldaldoles. En meg zoldfulu terepezo vagyok, de ezt igy latom.

egy hasznos cim: http://www.offroadexperience.com/home.htm

itt vanak infok az offroad vezetesrol.

udv
elf

leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 233
Vilagos, kosznom :)
Tehat suspension meg body lift, es magas kerek.
Emekedore csak szembol jo folmenni? Lehetoseg szerint oldalrol inditani nem paktikus alkalomadtan? Annyival kevesbe borulna 'folfele' a kocsi, mint oldalra?
Alfred Creative Commons License 2000.02.19 0 0 232
leto-:
A terepszög az a vízsintessel bezárt legnagyobb szög, aminek a hegye az első kerék talajjal érintkező pontjában van, a szára pedig az autó elejének (illetve hátuljának) legmélyebb pontját érinti. A gyakorlatban ez úgy nézki, hogy sík úton odagurulsz mondjuk egy gát oldalához, és ha beleakad a lökhárítód, akkor az a partfal nagyobb terepszögű autóval küzdhető csak le.
Ez a terepszög.
Előzmény: leto- (231)
leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 231
Mi az a terepszo:g?
leto- Creative Commons License 2000.02.19 0 0 230
Alfred

Eegen, banatos is vagyok, 15. neztem a weben az elado gumidat, tetszetos. Ki akar velem felnit cserelni? 15os alut cserelnek 16osra;)

Leto

jpmaster Creative Commons License 2000.02.18 0 0 229
Hahó!

1,
A dolog szépséghibája, ha jol emlékszem, hogy a Pneus Service gumi az olasz, és FUTÓZOTT!
Mint a Colway is.

2,
A 14" felni nem terepjáró szabvány (DIN) ezért nehéz a gumi kérdés. Ha megtalálom otthon akkor
megnézem a Nagy német gumilexikonban van-e egyáltalán, ha nincs benne akkor maradhat a
"nemperes" téli szgk. gumi.

Allia!
Ne hagy magad heccelni, én speciel örülök, hogy
lány (asszony?) létedre normális autóval jársz.
Irtó derüs volt látni régebben egy ismert úr feleségét, amikor kiszállt a hosszú Nissan Patrol GR-ből a brutto 160 cm magas, törékeny hölgy.
:))

old biker!
Lásd Sir Lancelot(183) hozzászólását !!!
:))

csörlő felerősitési témához:
Magát a csörlőt méretezni kell még a vásárlás előtt a járműhöz és megfelelően rögziteni az alvázhoz vagy a főtartóhoz, mert ugye nem minden terepjáró alvázas.

Szasztok:

JP

Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 228
leto-:
Hányas felnid van? 15, vagy 16? Mert ha tizenhatos, van egy garnitúra eladó gumim, új, angol, futózott, AT.
Előzmény: leto- (227)
leto- Creative Commons License 2000.02.18 0 0 227
Nos, megneztem kozelebbrol, es tenyleg. Ficsornal van ~22ezer korul futozott nehez terepre valo gumi, meg rendelesre ~35 korul vadi uj. Tenyleg meggyozoen nez ki, gyufasdoboznyi butykok oklomnyi szunetekkel tarkitva :) Aszfaltra tenyleg inkabb nem, ranezesre is latszik. Az en szempontjaimnak nem felelt meg, marad 36ezerert scorpion a/t, kompromisszum.
Ez discogumi?:)

Leto

elf Creative Commons License 2000.02.18 0 0 226
A ficsornal arult Pneus Service gumikrol azt hallottam ogy terepen jok, de utcai hasznalatra nem ajanlottak, mert szfalton nagyon kopnak.
Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 225
leto-:
Én autóra szerelve láttam gumijait, nagyon dögös mintázattal, közelebbi tapasztalattal nem rendelkezem, sajnos.
Előzmény: leto- (224)
leto- Creative Commons License 2000.02.18 0 0 224
Hi!

Ficsornal arulnak Pneus terepgumikat, mit gondoltok rola? Nem is tul draga, tobbfele mintazat van, viszont a weben nem igazan talaltam semmit rola.
Ajanlott / nem ajanlott?

Leto

Alfred Creative Commons License 2000.02.18 0 0 223
Egy barátom eladja (gyermekáldás miatti anyagi nehézségek...) Mercedes G -jét.
Adatai, amiket tudok:
-1980-as kiadású
-1987-es motor, váltó
-3 ajtós
-2500 turbó dízel
-automata váltó
-diffizár
-kiemelés
-csörlő
-Öller-féle kémény
-Öller-féle gallytörő+csörlőtok
-Öller-féle küszöb oldalt és hátul
-taxi méterszámláló
-kiegészítő fényszórók
-CB rádió
-utcára MT nagygumik könnyűfém felnin
-terepre traktorgumik lemezfelnin
-2 millió Forint az ára

Akit árdekel, íméljen!

Zeddar:
Valami türelmes gumishoz kéne bemenned, aki előássa a katalógusait, és végig tudod böngészni, én is így vadásztam annak idején idétlen méretű gumikra.

Zeddar Creative Commons License 2000.02.18 0 0 222
A hulye Románok azt hiszik, hogy egy 175-ös gumi elég. így a szabad hasmagasság kb. 18 centi. egy 215-ös gumi vagy 6 centivel megemelné. Azért, ha valaki tud nézzen utána kérem!!!!
Előzmény: Alfred (218)
Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 221
Allia:
Semmi akadálya, majd kerüljük az akácosokat... :-)
Előzmény: Allia (220)
Allia Creative Commons License 2000.02.17 0 0 220
Alfred és old biker!

Köszi a biztatást, meg a magyarázkodást. Elfogadva, megköszönve. :-)
Ami Alfred képeit illeti, ez nekem egyre jobban tetszene, csak nem tudom, hogy egy ilyen, hogy is mondtad old biker, zsúrpubi? kocsival merhetek-e belemenni ilyesmibe. Majd egyszer megpróbálom. Legközelebb mikor mentek ilyen kis kirándulásra? Esteleg szívesen veletek tartanék + egy fő utassal, már ha neki is van kedve.

Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 219
Érdeklődőknek! Trophy lesz nem messze Budapesttől, a meghívóban benne van minden, a kezdők olvassák el a verseny szabályzatot.
Ezen a versenyen lesz amatőr kategória, amiben öt kötelező tartozék van csak: vontatókötél, vonószem elöl-hátul, iránytű, elsősegélydoboz, biztonsági öv.
Mondjuk hülyeség ez az amatőr-profi kategorizálás, mert Magyarországon csak amatőrök versenyeznek, inkább könnyített-nek kéne nevezni az amatőrt.

(A két link, hogy olvasható legyen, jó lassan jön le, készüljetek rá!)

Alfred Creative Commons License 2000.02.17 0 0 218
Zeddar:
"Letezik -e 14-es felnire 205-ös vagy 215-ös gumi? ARO 10.4-re" Biztos létezik. Gyárilag nem adtak hozzá?! :-)

Előzmény: Zeddar (217)
Zeddar Creative Commons License 2000.02.17 0 0 217
Udv!

Nem volt idom az egesz topicot atolvasni, tehat lehet, hogy mar elofordult:

Letezik -e 14-es felnire 205-ös vagy 215-ös gumi? ARO 10.4-re
Ugyanerre van olyan felni, amelyik belső mérete ua. es 6 csavaros?
Suzuki LJ80-hoz karosszériaelemeket lehet kapni? (Egy trabant megnézte belőlről)

Suzuli LJ80 forever!

Alfred Creative Commons License 2000.02.16 0 0 216
mittudoméneztet:
Persze, hogy nem látszik. Annyira élvezte az autózást a feleségem is, hogy nem akart kiszállni fényképezni! :-)
Előzmény: mittudoméneztet (213)
Alfred Creative Commons License 2000.02.16 0 0 215
Zak:
Igen, a klasszikus létra alváz kijön egészen egy kis arasszal a hűtőrács elé, és arra van felerősítve a csörlőtok.
Előzmény: Zak (212)
old biker Creative Commons License 2000.02.16 0 0 214
Ez a terepjárósok között megszoktott, hogy néha muszály egy kicsit cikizni egymás gagyi autóját .
az enyémet is szokták.
A frelandiról csak annyit, hogy szerintem egy igazi terepjáróba nem kell annyi elektronika, legyen diesel 3 pedál két váltó és egy kormány ... esetleg légszűrő toldás és csörlö és ennyi bőven elég ahhoz hogy te vezesd az autót és ne az elektronika.
a 2000 -es civil hummert és a range rover -t is elb...ták a sok istenverte elektronikával.
Előzmény: Allia (208)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.02.16 0 0 213
háát nagyon szupi lehetett az biztos, csak a képeken nem látszik semmi... :-)
Előzmény: Alfred (211)
Zak Creative Commons License 2000.02.16 0 0 212
Alfred,

pontosan hova és mivel van felerôsítve a csörlôd, hogy elbírja a 9 tonnás erôt a rögzítése? Kijön az alváz az orrig, és arra van csavarozva? vagy hogyan? [két napja ezen gondolkodom... :-) ]

Előzmény: Alfred (189)
Alfred Creative Commons License 2000.02.15 0 0 211
Nagyot akartam alkotni, erre jól nem működik, szóval, jót autóztunk, kellően nagy volt a sár, a végén
belehajtottam a pocsolyába, aztán kijöttem, majd belecsorogtam a következőbe, és hazajöttünk ebédelni. Ennyi volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!