Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3316

már tavaly előtt is azt írtam itt az ilyen smart meg web dolgokra, "netezni is azon fogsz amin eddig"

 

Előzmény: zlota (3315)
zlota Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3315

27"ost láttam én is a legnagyobbat.Szerintem ez kell(ene) legyen a jövő, nem a TV-t felokosítani, hanem nagyobb kijelzővel adni az alább felsorolt monitorszámítógépeket.És akkor nem lesz csalódás....

Csak csorog a nyálam, hogy mik is vannak benne...

 

Mire ér el eddig a szintig a samsung smart?Soha napján kb...

200e felett vannak az újabb modellek, de akár millió körül is lehet TV-t kapni okos funkcióval.10%át sem tudja mint az egy normál I5ös gép,nem is beszélve arról, hogy semmi nincsen lekorlátozva egy PC alapú gépen.

Én is 250ért vettem ezt a butaTV-t...

nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3314

nem áll most szándékomban monitort venni, de az fix, hogy a következő nem TN paneles samsung lesz...ezt is csak a tunere és digikábel miatt vettem.

következő már dvb-c stb+IPS paneles Dell lesz.

Előzmény: GPS (3313)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3313

 

Húhhh, de pengecsávó vagyok, hogy megsaccoltam az árát, mi ? :-)))))

 

Na jóóó, hát a boxommal akár egy sima AV-s, vagy HDMI-s monitorral is tudok TV-zni, a PC-ügyet meg csak bízzák rám :-)))

 

Egyébként találtam én egy nagyon nagytudású, 27-es (!) monitort is - itt van ni:  http://www.uzletiajanlatok.hu/index.php?f=5&ua=112837

 

Megleptél, hogy mondtad, hogy nem lehet már olyan boxot kapni. Elfogyott nekik, vagy mi történhetett?

Kár, mert ez nagyon megérte ennyiért, naponta használom.

 

Ráadásul én meg buzgón akánlom is a barátaimnak, hogy "húhh, de príma, rendeljenek ők is" - még szerencse ezek szerint, hogy nem kattant rá még egyik sem :-).

Előzmény: nicko (3312)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3312

gondoltam kikeresed a honlapon ami a videóban látható és az árát rögtön megtudhatod.

http://www.radium.hu/lenovo-ideacentre-b540p-i5-3450-4gb-ddr3-1tb-win7hp-6824.html

 

hogy lesz ebből tv? tök egyszerűen..fogod azt a sbt-t amit vettél 10K-ért (már nem lehet kapni) abba beledugod a koaxot majd HDMI-n rákötöd erre az all in történetre és már ott is a tévéd meg webezel meg filmezel meg amit akarsz :)

nincs semmi fantáziád? :)

Előzmény: GPS (3311)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3311

 

Jó-jó, de hát hol TV-k (is) ezek? Mármint van ezekben C, vagy T tuner ?

 

Mert szoftverileg elfogadom, hogy vannak jó TV-s aplikációk... de hát az antennát (kábelt) is dugni kéne valahova, nem igaz?

.

Előzmény: nicko (3310)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3310

Fogalmam sincs mennyibe kerül egy ilyen készülék, de hadd saccoljak (legfeljebb técedek): én úgy  220... 250.000 környékére lőnném be az árát.

 

pont most raktak ki hírt ezzel kapcsolatban a fb-ra. :)

 

All in one PC

Előzmény: GPS (3302)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3309

nem lettünk okosabb nem véletlenül írtam a router pontos tipusa kellene wifis vagy vezetékes. ne kelljen már harapofogóval kihúzni mindent így csak találgatni lehet. :)

ugyanis ha régebbi tipus, egyszerűen alkalmatlan kiszolgálni a tv wifi éhségét.

wifisbe van G és két féle N tipus is...ha G verzió akkor csere érett.

Előzmény: n.sanyi (3307)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3308

 

Pedig lehet router-gond.

 

Eszméletlen kicseszéseket tudnak művelni a routerek... ha valami gebasz van velük.

 

 

Mondok egy példát, hogy mire képes egy kutyaütő router: képes egy 1 Mbit-re (!) lekorlátozott letöltés közben hazavágni a 40 Mbites netcsatlakozást.

 

Vagyis amig megy az 1 Mbit-es folyamatos letöltés... addig alig lehet böngészni, pedig (elméletileg) maradt még 39 Mbit sávszél... és mégse.

 

Természetesen, egy másik, korrekt routernek esze ágában sincs ilyen görénységeket művelni - ugyanarról a kapcsolatról, ugyanazzal a géppel.

 

Ez csak egy példa volt - de jellemző.

.

Előzmény: n.sanyi (3307)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3307

A rúter közvetlenül a TV mögött van és kb. 50cm vezetékkel csatlakozik a tévémhez. A rúter egy régebbi tipus sajna nem találom rajta.  A PC-n viszont tökéletessen jön a net.

nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3306

"pontos tipusa" ezt is írtam..

Előzmény: GPS (3305)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3305

 

"....a router milyen messze van a tv-től, pontos tipusa az épület amiben laksz beton vagy tégla?"

 

...feltéve, ha wifin megy.

 

Mert ha eddig router nélkül nyomult - feltehetően kábelezett - és ha már fekszik a kábel a fal mellett, mi értelme lenne wifizni, ugye?

.

Előzmény: nicko (3304)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3304

a router milyen messze van a tv-től, pontos tipusa az épület amiben laksz beton vagy tégla?

végeztél a routeren egy resetet? előfordul, hogy szolgáltató váltásnál megmaradnak bizonyos beállítások.

Előzmény: n.sanyi (3303)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3303

Sziasztok !  

5300-as Smart TV készülékem van. Tökéletessen ment rajta a net (rúter nélkül használtam). Majd szolgáltatót váltottam és átmentem a Digihez és rúteren keresztűl használom a tévét. Azóta a net nem működik rendesen. Bbizonyos oldalak hiányossan töltenek be (origó,citromail, stb). A PC-n viszont tökéletessen megy minden.  Mi lehet a probléma ill.megoldás.

 

GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3302

 

"Már megint rossz irányba indultam!Nem TV-t kellett volna venni számítógép funkciókkal, hanem számítógépet TV funkcióval!"

 

Fogalmam sincs mennyibe kerül egy ilyen készülék, de hadd saccoljak (legfeljebb técedek): én úgy  220... 250.000 környékére lőnném be az árát.

 

Vagyis olyan cirka 1000 dolcsira.

 

Ezzel még nem is lenne baj - mert értékes kütyüről beszélünk

 

- na de a 23 coll megoldja-e a család TV-zési élményét?

- van-e értelme 1080 pixelt egy mindössze 32 centi magas képernyőre besűríteni?

 

Megjegyzés: részemről 32-esem van. Amikor megvettem, (a régi crt-s után) azon agyaltam, hogy vajon megszokom-e majd azt a "marhanagy ólajtót"?

 

Mi van most?

 

Verem a fejem a falba, hogy nem 40-est vettem. Főleg azért, mert még annyi mentségem sincs, hogy "ennyi volt a lóvé" - mert nem igaz - pénzileg simán vehettem volna egyel nagyobbat.

 

4x5 méteres szobában használjuk - és kijelentem (és itt csatlakoznék nicko kolléga véleményéhez is): egy ekkora szobában, a 32-es: KICSI !

.

Előzmény: zlota (3294)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3301

én vettem hozzá egy Pio 150 3D BD lejátszót és gond letudva.

Előzmény: Mur (3295)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3300

Hát...szerintem ez egy ritka jó párosítás.

 

Bár azt mondját a tapasztaltabbak, hogy egy ütős BD lejátszó a DVD anyagok felkonvertálásában jobb mint a Dune. Bár kérdés, hogy ez egyáltalán kijön e nálad.

Előzmény: Mur (3298)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3299

Fenntartással kell kezelni véleményemet, mert nincs BD lejátszóm.

 

De azért ide írom: ebben a szegmentben nem kultiválják a Samut.

Előzmény: Mur (3296)
Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3298

Aham, értem: biznisz az biznisz. :(

Most ismerkedek egy új Samuval. Dune HD Smart D1-et használok régóta hozzávaló Blu-Ray drive-val, gondoltam, hátha fel lehet számolni kiváltva 1 USB drive-val ("ahogy azt Móricka elképzeli...").

A Samu média lejátszója már mindent tud kivéve ugye a műsoros DVD-k lejátszását.

Előzmény: Törölt nick (3297)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3297

Komolyabb Samsung Smart TV-k sem jók igazán ebben.

 

Szerintem részben azért (iiletve nagyon-nagyon nagy részben), mert a jogvédők kipofozták belőlük: majd veszel egy médialejétszót, egy BD playert, és azokban újból megfizeted mind a jogdíjakat ( Pl. a DTS, a TV tudja, kifizeted; a BD lejátszó szintén, megint csorog a jogdíj; a MP -ha tudja- akkor megint csak jogdíj köteles).

 

Én inkább fordítva nézem, a Samu TV-k playere egy gyöngyszem, kategóriájában a legjobb. Elmentek a lehetséges határig.

De azért kell a médialejétszó mellé.

Előzmény: Mur (3291)
Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3296

Megtaláltam a megoldást:

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/blu-ray/blu-ray/BD-ES6000/EN

használ valaki ilyet, tapasztalat?

 

2 hibája van az ára és hogy túl okos...

Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3295

Kösz a megerősítést! :R :)

Előzmény: nicko (3293)
zlota Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3294

Akkora barom vagyok...

Már megint rossz irányba indultam!Nem TV-t kellett volna venni számítógép funkciókkal, hanem számítógépet TV funkcióval!

Az egyik cégnél kb 1,5 éve vett a tulaj egy számítógépet ami csak egy kijelző(monitorból) áll.

Ez a kijelző TV-ként is üzemelhet.Sőt érintőképernyős a cucc. Ha jól rémlik valami I szériás gép.

Mindent tud amit a számítógép-mivel számítógép az alap funkciója.Win7 van rajta gyárilag és van beleépítve egy TV tuner.

Kb 4cm széles lehet, de teljesen TV kinézetű.

Valami ilyesmi:

http://shop.lenovo.com/hu/hu/desktops/ideacentre/b-series/b540p/

 

TV-re is lehet használni meg teljes 100%os számítógép!Rögtön van teljes youtube,porthu, megy minden rajta....Meg azt raksz rá amit akarsz, nem amit telepítenek neked rá.TVként tudom, hogy használják othon.Nem kell fejleszteni egy ilyen számítógép évek múlva is bármilyen filmet le tud játszani.Blu ray is van benne!

És ajándékként lehet felfogni a billentyűt és az egeret

USB-n azt csatlakoztatsz hozzá amit csak akarsz!

Ha mindent eldugsz ugyanugy néz ki mint 1 TV.

 

Előzmény: nicko (3289)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3293

nem de magadnak megadtad a választ. 24p lejátszása sem lehetséges a saját lejátszóval csak külső forrásból.

Előzmény: Mur (3291)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3292

mint írtam nálam működik de nem használom.ha mem hozzátok szóba nem is tudok róla. :)EPG-t használom.

Előzmény: robee19 (3290)
Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3291

Sziasztok!

 

Komolyabb Samsung Smart TV-k (pl. új 8000-es sorozat) tudnak olyat, hogy ha csatlakoztatok rá egy kompatibilis külső Samsung Blu-Ray drive-ot (SE-506BB/TSBD) USB-n keresztül, akkor lejátszhatok vele bolti original Blu-Ray/DVD lemezeket?

A netet túrva gyanítom, hogy nem, de hátha van valakinek pontosabb infója.

A supportot kérdezve csak azt szajkózzák, hogy max. 4GB-os média file-okat tud játszani, de arra nem válaszolnak, hogy mi van a gyári DVD-kkel.

 

(bár ha ezt megoldották volna a TV-ben, akkor kutya sem venné az asztali Blu-Ray lejátszóikat :))

 

Thx!

Mur

robee19 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3290

A vicc az az egészben, hogy éppen az előbb mikor írtam, beléptem a smart-ba és írta, hogy frissült a port.hu. Az ikonja alatt is végigszaladt egy kis csík. Persze frissülés után sem működik, és frissítési dátumnak is 2011-et ír :D

Előzmény: nicko (3289)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3289

nálad semmi.

anál több az F szériával hidd el.

nálam és másoknál is tökéletesen mennek ezek D és E szérián.

a samsung széttárja a karját és azt mondja írj a port.hu-nak meg a többinek, hogy frissítsék az appot..

Előzmény: robee19 (3287)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3288

kb ez a helyzet.

 

amíg ilyen faszságopkkal foglalkozik a samsung addig a japánok (sony, panasonic) legalább szerződést kötnek az operával és mozillával, hogy az ő böngészőiket használják.

Előzmény: zlota (3285)
robee19 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3287

Kezd egy kicsit dühíteni a dolog. Nem megy ugye a port.hu app, amit már mondtam. Mindemelett nem működik a facebook és az MTVA alkalmazás sem. Mind a hálózati kapcsolatomra panaszkodik. A netet wifin kapom, tökéletes jelerősséggel. Nem értem mi lehet a baj.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!