Keresés

Részletes keresés

durkonorbi Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44234

Így igaz... én is emiatt csináltam így... marad felette gyep... bár az én tartályom gyárilag fekte is volt, az nem algásodott volna (max. megforr a napon... :) :) :) ... ) !

Előzmény: nopánick (44233)
nopánick Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44233

...és a  fagy se bántja már olyan mélyen, plusz  a kert/udvar is megmarad fölötte:-)

Előzmény: durkonorbi (44232)
durkonorbi Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44232

Le kell takarni, hogy ne kapjon napfényt, akkor nem lesz alga sem...

 

(én az enyém leástam kb. 0,8-1 méter mélyen van a teteje, az is jó megoldás... :) )

Előzmény: pámpi (44231)
pámpi Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44231

sziasztok,

műa. tartályból locsolok. (1m3) Mit ajánlotok algásodás ellen? Kérem, aki így öntöz és algátlanít, segítsen.

Köszönöm.

üdv.

kristof-25 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44230

Én a mult héten jártam így, hétfő du. vágtam a fübet és egy nagy nejlon zsákba tettem, gondolva ha elkezd csurogni a leve, ne maradjon utánna folt a térkövön. Csütörtökön el akartam vinni a gyüjtőhelyre de amikor meg akartam emelni a zsákot az megnyúlt. Akkor éreztem én is, bakker ez nagyon meleg. Olyan flugos vagyok, szeretem tudni mennyi az annyi, hőmérő bele a közepébe: nem akartam elhinni, de 58 fok volt!! És természetesen muslinca felhő, és olyan karcos "szaga" volt, hogy a náthám egyből elmúlt.

Előzmény: Fázisceruza (44228)
kristof-25 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44229

Nem vagyok még járatos ebben a fűápolásban. Ez a rugós szellőztető ki tudná "kaparni" a fűszálak közül a földre szinte rátapadt apró, levágott és elszíneződött fűmaradékot?

Tegnap néztem egy ilyen szerkezetet az itteni áruházban. A forgó henger palástján spirálrugók voltak az egyik rugószárnál rögzítve, a rugó másik szára meg derékszögben visszahajtva várta hogy kaparhassa a földet,füvet. Ez az a szerkezet? 

Előzmény: Catman (44224)
Fázisceruza Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44228

Szerintem a komposzt önmaga termeli a hőt. Nekem azt mondták itt a FŐKERT telepén, hogy 80fokra melegszik fel, ezért lesz csíramentes.

 

Egyébként, egyszer a trágyázás után, a lenyírt és bezsákolt füvet át akartam rakni egy másik zsákba, de annyira forró volt (gőzölgött), hogy kézzel meg se tudtam fogni.

Előzmény: sz_attila (44223)
kovacsl1976 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 44227

Hú! De szép! Nem adsz belőle kölcsön? :)

Előzmény: prospera (44222)
-Tsunami- Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44226

A sok kapirgálásnak látom megvan az eredménye:-)))

Előzmény: prospera (44222)
Catman Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44225

En csak a lenyirt fuvet boritom mindig bele, felek is kicsit, hogy nem lesz igy jo... Lehet, hogy legalabb egy kis foldet kellene mindig szornom az adagok koze. Ezt a gyorsitot viszont lehet, hogy kiprobalom.

Előzmény: rfamp (44211)
Catman Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44224

A rugos szellozteto valoszinuleg nem fog artani neki. Samuba szerint:

 

"A szellőzetetés rugós fogúval minden harmadik nyírás után mehet. A GARDENA pl így hirdeti az eszközét. Ne engedd tépni inkább csak fésüld át vele. Ha nem fogod annyira vissza akkor szépen dolgozik és nem tép. Így sűrű marad és nem jön a muhar, de át is szellőzeteted a tövét és nem gombásodik annyira."

Előzmény: kristof-25 (44218)
sz_attila Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44223

A komposzt sterilizált, azért nem nő benne a gyom, tudomásom szerint forró gőzzel sterilizálják, azért volt meleg, amikor hozattad.

Előzmény: goliware (44213)
prospera Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44222

 

Régóta nem jelentkeztem, mert elégedetten kapirgálok a kertemben!

Köszönet Tsunami mesternek! Király a HONDA fűnyíróm! :)

Regoske Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44221

Köszönet a gyors válaszodért!

Most csak ez van ithon, ezt akkor kinyomom most aztán majd az ajánlottakkal folytatom máskor.

Mégegyszer köszönöm!!!

Előzmény: wolf4ever (44220)
wolf4ever Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44220

Szerintem mehet rá a gombaölő, nem árt a friss fűnek sem! Végül is palántadőlés ellen is szoktak permetezni gombaölőket más növénykulturákban és ott sincs káros hatása a fiatal növényre, sőt. Szóval ne aggodj emiatt szerintem, viszont szerezz be még Amistar ill. Bumpert is és ezekkel felváltva/ keverve fújd, ha gombás a fű!

Előzmény: Regoske (44219)
Regoske Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44219

Kedves fűvesek! :)

 

Szeretnék gyorsat kérdezni!

Minden 2-3dik fűszálacska barnás elszineződést mutat.Dithane-t javasoltak a gazdaboltban.Van régi és új füvesítésű részem.Kifújhatom?Árthat, vagy használhat? :)

 

Az új fűves rész 5hetes.Most állnék neki este ezért aki tudja kérem írja meg a választ.

kristof-25 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44218

Tisztelt Szakértők, elnézést hogy így kérem, ha valaki ránézne a 44199-re, nagyon aggaszt mi lesz vele ha bejön a július-augusztusi meleg, meg egyébként is.

Még egy dolog jutott eszembe, talán ez is kis adalék a problémához: összel magvetés után nem tudtuk behengerezni, mert nyírkos - nedves volt a föld. Szakértő (?) szomszéd javasolta szórjam meg kókusz rost örleménnyel, az még azért is jót lesz, mert jobban tartja majd a vizet, nem könnyen szárad ki a felszín. Én mint absz.kezdő nem tudtam dönteni, hengerezni meg kellett, beszórtuk és valóban le tudtuk hengerzni.

Ez most  jutott eszembe, mert tegnap este nekihasaltam és kis kaparó eszközzel megkapargatva ezeket a barna foltokat olyan apró barnás micsodát tudtam még fölkaparni és alatta a szűz fekete föld. Tehát ott alatta fű sincs. Jól gondolom ezt a barna izét el kellene távolítanom? Olvastam itt a rugós szellőztetőről. Esetleg azzal  vagy mit javasolnátok? Ha megint ez az okoskodásom nem jó, akkor csak kínomban találtam ki. Kérem, nézzen rá valaki. Köszönöm!  

goliware Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44217

Itt egy kép közelről:

Nem állt össze, az állaga jó maradt. A növényi rost tartalmát jónak találom. De v.mi mégis gyanús, hogy nem nő benne gaz sem.

Val'szeg a dísznövény ágyásnál is be fogom ásni, vagy rotálni. Az a fűnek tetszett.

Előzmény: rfamp (44215)
goliware Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44216

Igen, annak idején én is olvastam a kálváriádat. Nálam is val'szeg túl trágyás, ill. még éretlen. Amikor hozták, nekem is nagy volt a bizodalmam, de aztán a rögök szétmorzsolásánál csökkent a lelkesedésem. Amikor meg kiderült, hogy tele van 1-2 mm-es apró kövekkel, akkor kezdtem csüggedni. Lehet, hogy jó, csak nem elég érett: amikor hozták még meleg volt.

Innen szerettem volna rendelni, de v.mi gondjuk volt a szállítással (most 5500/m3):

http://www.komposztmester.gportal.hu/  ez kevésbé sötét színű, viszont morzsalékos és rostált (15mm-es lyukmérettel).

Végül innen rendeltem: http://www.kovicsfuvar.hu/index.php/anyagismerteto/komposzt

Ha jól emlékszem 35e pénz volt az 5m3 szállítással együtt.

A füvesített terület kb. 120-130 m2.

Előzmény: rfamp (44214)
rfamp Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44215

Most nézem a képeidet...hűűű ha nekem ilyen gyepem (pázsitom ?..sosem tudom mi a különbség...) lehetne!! A srácaim kibújnának a bőrükből. Szegényeknek idén megint csak a strand marad mert itthon megint háborús övezetet csináltam a medencéjük helyéből...:

 

Gyönyörű szép..gratulálok..! Gpondolom, ezzel se volt kevés munka, ráadásul a terület is sokkal nagyobb lehet mint a miénk. Te honnét hozattál kész komposztot, és "mibe fájt" / m3 - e? (ha nem vagyok indiszkrét..)  Nagyon jól néz ki az első képen, gyönyörű fekete...Bár az én földem is ilyen szép fekete és morzsalékos volt mikor hozták, aztán olyan  kemény lett mint a márvány.

Előzmény: goliware (44213)
rfamp Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44214

Upppsz...Ebbe én is belefutottam, nálam is az a gond hogy még a gaz se nő ki. Erre itt a topicon feldobva a témát arra jutottak a hozzáértők hogy valószínűleg túlségosan trágyás a föld amit hozattam, így kiég a fű is meg a gyommag is. Illetve meg sem indul a csírázás. Kicsit olvass vissza (kb 2-3 hétre vissza) ott tárgyaltuk kb. az én gyűgjeimet. De gyanítom, (bár hangsúlyozom,  én nem vagyok hozzáértő csak gyanúsan hasonlít a Te problémád az enyémhez..) hogy Neked is ez lehet a hiba oka. Túl tömény a komposztod. Én olyan földet kaptam amiben istállótrágya volt, de nem kevés. Az ugyanígy kiégetett mindent, sőt a mai napig nem nő semmi abban a földben, két hónapja parlag és nincs rajta egy szál növénysem, se fű se gaz....A PH mérő felé én is elindultam (erre is találsz pár linket ha visszaolvasol..árak, beszerzési források..stb) ? de aztán hagyítam a fenébe, az árán inkább hozattam homokot...

 

Komposztálással kapcsolatban némi infoarzenál..:

 

http://www.google.hu/#hl=hu&cr=countryHU&tbs=ctr:countryHU&sclient=psy-ab&q=komposzt+%C3%A9r%C3%A9sgyors%C3%ADt%C3%B3&oq=kompost+%C3%A9r%C3%A9sgyo&aq=0lsK&aqi=g-lsK1&aql=&gs_l=serp.1.0.0i13i10i30.13969.19442.1.21095.17.16.1.0.0.0.272.2909.0j11j5.16.0...0.0.oltDLACTBsk&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=46c47c59a88e9cb&biw=1680&bih=907

Előzmény: goliware (44213)
goliware Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44213

Nem semmi, amit melózol vele. Nagyon drukkolok neked, hogy eredményes is legyen!!!

Nekem asz'em szerencsém volt a pont fordított keveréssel: A homokos talajhoz kellett komposztot keverni. Én kesztyűben kézzel morzsoltam szét a rögöket úgy, hogy a talicska falához dörzsölgettem őket. Nem 1-2 óra volt, de jó lett.

Viszont a hozatott komposzttal lehet valami gond, mert a virágágyásokba, ahol feljavítás céllal csak elszórtam berotálás nélkül, na ott még gaz sem nől. Most keresgélek talajvizsgálót/PH mérőt, hogy kiderítsem mi a baj.

Előzmény: rfamp (44204)
rfamp Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44212

"1 Ft "..:-) ...1000 Ft ot akartam írni, de makrancoskodik a billentyűzetem...sorry.

Előzmény: rfamp (44211)
rfamp Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44211

Óhhh...:-)) Hát én nem vagyok egy nagy "gardenman"..:-)) Vettem egy akciós 400 literes műenyag komposztálót a B stroban. Alulra tettem egy kis földet rá egy kis gyorsítót aztán fűnyesedék meg ami a ház körül marad..ételmaradékok (csak szerves anyagok) Kruimplihéj, zöldséglevél, egyéb szerves konyhai hulladék, rá egy kis érés gyorsító, majd föld..stb stbh és így tovább rétegenként. Mog sosem csináltam, remélem jó léesz. De kb így olvastam kertészeti oldalakon, így kell valahogy csinálni. Van pár dolog amit nem szabad belerakni, pl dióhéj meg levél, mogyoróhéj..ezek nagyon nehezn bomlanak le, a diófa levele állítólag mérgező is..olvass utána. Egyes vélemények szerint a citrusgyüümölcsök héja (citrom, narancs, grape..stb) nem való a komposztba, más források szerint gond nélkül bele lehet rakni. Én a középutat választottam, van benne egy kicsi..:-) Az érésgyorsítót ha jól emlékszem a Terrasan gyártja és komposzternek hívják, 1 ft körül volt 2.5 kg belőle. Hogy mennyivel lesz gyorsabb az érés nincs referenciám mert se vele se nélküle nem gyártottam komposztot. Azt írják általában 10 - 12 hét alatt érik meg, ekkor olyan föld szerű barna szinű mosrzsalékos állagánek kéne lennie...kíváncsi leszek. De esetleg várnám a hozzáértők véleményét is ez ügyben hogy kell ezt (is ) jól csinálni...:-)

 

Én ezt használtam:

 

http://www.terrasan.de/online/main/?p=1301041126&force_p=&id_prodotto=1276606800&force_title=Feststoffd%C3%BCnger%20-%20Komposter%20mit%20Guano

 

 

Előzmény: Catman (44210)
Catman Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44210

A komposztalast te hogy csinalod? Siman belehajigalod a levagott/kiszedett fuvet a komposztaloba? Vagy raksz hozza mast is? Mi ez a komposztalas gyorsito?

Előzmény: rfamp (44209)
rfamp Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44209

Nekem mondod...Sírva tudnék fakadni tőle...:-( Szomszédom mondta "miért nem hozol 3 "droidot", megcsinálnák pár ezerért 2 nap alatt...stb ? ". Nos, azért mert tuti szétcsesznék a letelepített öntözőt az ásásnál, valamint  mint tudjuk ha valamit "magának csinál" meg az ember akkor azt "magának csinálja"....és nem tudok állandóan a sarkukban koslatni hogy jól csinálják e...stb...No komment. Még így is félek hogy az öntőzőt én is megsértettem valahol, de majd öntözgetek vele hátha látom ha szivárog valahol vagy nincs nyomás valamelyik körön mert elvágtam a csövet..stb.

 

A hengerezésen én is gondolkodtam hogy érdemes e most! De a szintezés miatt hengerezem le. Az öntözőfejek mostani magasságához kell igazodnom, mert ha még azokat is feljebb lejjebb kell majd ásogatni akkor tényleg zokogni fogok. Elegyengetem lehengerezem szintbe, (kicsit "szint alá" a komposzt miatt, mert az még majd hozzájön ősszel ha megérett..)  aztén ha jön rá a komposzt akkor úgyis megint fel kell ásni addig legalább tömörödik az egész.

 

És persze kíváncsi leszek hogy egy nagyobb eső után ha jól átázik az egész mostt kevert rész, vissza fog e keményedni, szikesedni. Ha igen akkor semmit nem csináltam mert eredendően is ez volt a baj, túl tömör és levegőtlen volt a föld teteje, kisárgult kipusztult egy negyedév alatt az egész gyep.  Vagy hagyjam így a fenébe egyelőre? Vessem be próbából ezt a 15 m2 t?  Ez pont árnyékos részen van, talán nem égne ki a mostanra beígért 35 fokban sem ha locsolgatom rendesen.

 

Hogy csináljam hogy jó legyen..? Nem szeretnék 2X ( illetve most futok neki ennek kb. 6 odjára mint már írtam (és egyben utoljára..)  ) dolgozni...:-(

Előzmény: Deph (44208)
Deph Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44208

Na ez komoly meló! De szépen megcsinálod, az tuti.

Én most lehet, hogy nem hengerezném le, hanem hagynám lazán, öntözgetném és ha a gyomok szépen jönnek elő az öntözésre, akkor a fű kelésével sem lesz probléma.

Előzmény: rfamp (44204)
Norbi975 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44207
Norbi975 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44206

Sziasztok!

A gyepszellőztető gépemmel kapcsolatosan kérdeznék.

Van egy szerintem gagyi kétkerekes 2 in 1 Güde gépem. Tavasszal végigtoltam a késest, meg voltam elégedve az eredménnyel, sok nem odavaló került a gép zsákjába, így azt mondom nem bántam meg, hogy megvettem vadi újan 9e Ft-ért a bolhán. 

2 hete végigtoltam a rugóst, mert sok elszáradt fű volt a gyep alján. Hát nagy kínok árán tudtam csak végtolni, inkább úgy kellett sok helyen (a legtöbb helyen) rángatni. Gondolom, a kés stabilabb mint a rugó és megtámasztja a gépet és könnyebben "tolja" előre a gépet, úgy mint egy kapálógép. De ez a rugós kikészített és alig került bele a zsákba elhalt fűszál és rengeteg benne is maradt.

Mi tegyek? Vegyek 2 kerekű helyett négy kerekű gépet mert azt stabilan lehet tolni? Ezt meg eladnám valamelyikötöknek : ) Megoldás ez nekem? Arra gondoltam, hogy azért nem olyan tükörsima a terep és a rugós nem bírja a pici hepe-hupát.

 

durkonorbi Creative Commons License 2012.06.08 0 0 44205

A kedves gyepeseket kérdezném; a forgó -/vagy hengerkéses kézi, tológatós fűnyírokkal szépen karban lehet tartani egy kb. 100-120 nm-es gyepfelületet otthon? Illetve lehet-e ezzel végezni más a kezdő nyírásokat is?

Továbbá ezekből az AL-KO, Husquarna, Bosch stb. tipusok megfelelőek, vagy van ami ezekből gagyi, és más márkát javasoltok?!

 

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!