Keresés

Részletes keresés

xantikombi Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1199

Sziasztok! Először is mindenkinek békés,sikerekben gazdag boldog új évet kívánok! Lenne egy két kérdésem,melyekre szivesen venném a válaszokat.Tervezgetem,hogy kimegyek dolgozni(észak rajna vesztfália) az építőiparba szobafestőként. Németet nagyon alap szinten beszélem,de keményen tanulom addig is,nyelvtanár stb.Tulajdonképpen arra lennék igazándiból kíváncsi,hogy milyen eséllyel pályázhatok meg egy állást(arraféle sokat találtam a neten)így,hogy magyar vagyok?Befogadóak lennének velem? Ugyan annyit fizetnének nekem is,mint a németnek?Mennyit lehet kint keresni ilyen szakmában? azért kérdezem,mert még sosem dolgoztam kinnt,de muszály lesz mert itthon gáz a helyzet.Szállásom lenne,él kint egy idős rokonom,hozzá mehetnék,de ő már a kora miatt is nemigen tudna segíteni a munkakeresésben,ügyintézésben.Mi kell ahoz,hogy hivatalosan munkát vállaljak?Bejelentett lakcim,stb??Aki tud érdemi információkat,kérem írja le.Előre is nagyon szépen köszönöm neketek!

Donátkiss Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1198

Sziasztok!

Röviden leírom, hogy miért vagyok itt!

Nos, a mi kis családunkat is elérte a válság és tavaly novemberben kimentem dolgozni Neupharm-ba a DPD-hez. Nagyon tetszett a kinti élet! Tetszett, hogy a főnökeim emberként bánnak velem, tetszett hogy műszak kezdéskor (hajnali 3) mosolygó és vidám kollégákat láttam, és nem utolsó sorban nagyon tetszett hogy napi 8 órás munkával lehet annyit keresni hogy tisztességesen megéljen az ember. Egy nagyon nagy hátránya volt a kinti munkának! Kitaláljátok? IGEN a család!!!

Decemberben hazajöttem és a kicsi feleségemmel összedugtuk a fejünket és úgy döntöttünk, hogy feladunk itt mindent (ház, 6 éves vállalkozás www.tintahazpecs.hu) és kiköltözünk mindannyian Anya, Apa, Lili, Paszkál Németországba! (amúgy is szökőév van, ezért megszökünk ebből az országból) A szökés tervezett időpontja 2012, Június vége- július eleje!

Tudjuk, hogy komoly dologra vállalkozunk, de egyszerűen nem nagyon látjuk az alagút végét ebben az országban!

 

A lényegre térek! Olyan segítséget keresünk, aki tudna válaszolni a kb 8 témakörben felmerült, nagyjából 90 uszkve 130 kérdésünkre! J 

Ha valakinek van szabadideje, tapasztalata, és kedve válaszolni a sok-sok kérdésünkre akkor kérem, jelezze! Akár a facebookon is kapcsolatba léphetünk, vagy email, vagy skype, vagy postagalamb, vagy bármi! Előre is köszönjük!

Ízelítő a témakörökből:

- Iskola

- Óvoda

- családi pótlék

- lakástámogatás

- albérlet

- autó költségek

- kiskapuk

- minden ami a letelepedéshez szükséges

 

böjtiketike Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1197

Sziasztok! Január végén, február elején utazok dolgozni Essenbe, házi betegápolás, sok szabadidővel. Keresek kint élő magyarokat, akikkel esetleg felfedezhetem a várost, vagy legalábbis információkat kaphatok róla, mit érdemes megnézni helyben, vagy a környéken. Milyenek az árak, feltöltős internetre milyen lehetőségeim lesznek, kb. milyen költsége van. Szállásom, ellátásom lesz, viszonylag több szabadidőm, érdekel, van-e ott lehetőségem egy helyi nyelvkurzusra járnom, s kb. milyen árfekvésben. Kicsit beszélek németül,de erős fejlesztésre szorul. 45 éves független, rendkívül fiatalos mentalitású csajszi vagyok, esetleg ottani barátnőmet is keresem, akivel közösen eltölthetjük a szabadidőnket. Köszike előre is az infókat!

suptiti Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1196
Én itt dolgozom, igaz nem régóta, ha van kedved írj a következő email címre és meg küldöm a handy számom.
Attila
Előzmény: Bettivetti (1194)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1195

szia Betti

 

én január 20 körül utazom vissza és úgy néz ki Freisingbe költözök át(eddig Erdingtől nem messze éltem)

oda München 40km.

 

Attila

 

exxonvaldez@citromail.hu

Előzmény: Bettivetti (1194)
Bettivetti Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1194

Sziasztok! Azért írok, mert a hétvégén fogok Münchenbe utazni és au-pairként fogok dolgozni. Lesz sok szabadidőm és ha van valaki aki Münchenben él vagy a környékén, azzal szívesen megismerkednék.  

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1193

Feldberg-Ort környékén ismerős valaki?

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1192

sziasztok

 

Boldok uj evet minden nemetorszagi magyarnak

 

Kedves Dozerbike

 

2008 februari B6-os 2.0TD Passatom van,egyenlore meg also-szaszorszagi cloppenburgi rendszammal.augusztusban hoztam el a kereskedotol egy essen/oldenburgi VW kepviselettol.

 

fullcascom van,ami havi 135euro.matol csokkent 112 eurora.a reszcasco kb 60euro lett volna,de kb 3000euro onresszel.

a fullcasco all mindent,egyes szervizekre is vonatkozik.szo szerint ha a legy raszarik az autora azt is fizetik.

a casco dija sok dologtol fugg.hany eves vagy,hol laksz,benzines,dizel,loero,garazs vagy parkolo,lizinges vagy sajat,mennyi az eves futas.

a magyar bonuszt nem viheted at.Nemetorszagban elso biztositassal,A0-val indulsz 140%-rol.

tovabba Nemetorszagban a kotelezo nincs kulonvalasztva a cascotol.valaszthatsz havi,negyedeves 6havi es eves fizetest.

 

gepjarmuado.nekem a fenti autora evi 308euro az adom.ez az auto sulyatol,teljesitmenyetol fugg.a vasarlast kovetoen 2-3 honapon belul leszedi a Finanzamt a szamladrol a dijat,kecmec nincs.

 

szoval eredeti kerdesedre valaszolva azt lehetetlen megmondani hogy pont neked majd mennyi lesz a cascod.

leteznek online kalkulatorok,oda beirod az adataidat,a nemet lakcimed,a nemet rendszamod,a kocsi adatait es kb kidobja mennyi lesz a cascod.

 

a dijak amugy esnek,most novemberben volt biztositovaltas,a biztositok egymas ala igernek.elvileg ki lehet fogni 3000TD mercire amit 69000euroert hozol ki a szalonbol havi 89euros fullcascot.

Előzmény: Dózerbike (1190)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1191

A mi kocsinkra (11 éves dízel Ford Focus kombi) évi 290 eur a kötelező, félcascóval. De minden évben újra neki kell gyürkőzni, mert pofátlanok a biztosítók, és szépen kúszatják fel az árakat (nem lassan és nem kicsit). Hálistennek vannak okos kis árösszehasonlító oldalak!

Előzmény: Dózerbike (1190)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1190

Azt szeretném megkérdezni, Németországban mennyibe kerül a kötelező biztosítás, és a casco? Mondjuk egy 5-10 éves 1500-2000 cm3-es személyautóra?

Azt nem tudom, az itthoni bonus malus átvihető e, vagy valamilyen szinten foglalkoznak e vele. Nekem B 10 van.

 

a pénzt én itthon sem merném bankokban tartani. Várható, hogy bedől, vagy inkább bedöntenek bankokat, aminek a pénzéből az állam finanszírozhatja majd a kiadásokat. Szerintem ez lesz a következő pénzügyi trükk, hasonló, mint a nyugdíjpénztáras történet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1189

Mire elköltöd, addig romlik a forint

 

Vagy jon Matolcsy egy harisnyaval a fejen, es allamositja a devizadat, te szemet kulak :D

Akinek a jelen helyzetben lenne lehetosege kulfoldon tartania a penzet, es megis a magyar allam (kozvetett) fennhatosaga alatt levo penzintezethez ragaszkodik, nezesse meg magat elmeorvossal.

Előzmény: Törölt nick (1184)
böjtiketike Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1188

Minden kedves fórumozó társamnak szeretetben teljes, sikerekben és eredményekben gazdag Újévet kívánok!

Ambrusch Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1187

Hali, van itt valaki aki Deggendorf környékén lakik, dolgozik?

Én Bischofsmaisban lakom jelenleg.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1186

Az nem bonyolult neked? Akkor váltogathatsz mindig forintot.

De te tudod.

Egy német számlát nyitni nem kerül neked semmibe, idöben is csak 5 perc...

Előzmény: tutis (1185)
tutis Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1185
Devizaszámlára gondoltam,de amugy tényleg romlik itt minden :(
Előzmény: Törölt nick (1184)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1184

Nem. Hazautalják a pénzed, az átváltódik forintra. Mire elköltöd, addig romlik a forint, ezért kevesebbet ér, mint Euróban érne....

Előzmény: tutis (1183)
tutis Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1183

"Szerintem meg havi 10%-ot is simán bukhatsz havonta, ha gyengélkedik a forint. Erre pedig van esély!"

 

 

 

 

 

Akkor inkább több Ft-ot kapok az Euroért..Nem?

Előzmény: Törölt nick (1182)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1182

Szerintem meg havi 10%-ot is simán bukhatsz havonta, ha gyengélkedik a forint. Erre pedig van esély!

Előzmény: tutis (1172)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1180

mindegy,nekem kenyelmesebb az ING-s.ami meg havi koltsegeim vannak,lizing,casco,mobilnet azt atutalom a nemet szamlamra,onnan emelik le.

 

Girokontom van a Commerznel.

 

az elso pofaraesesem az mindjart a megnyitas utan 1honappal volt amikor szokas szerint netbankon keresztul akartam utalni forintszamlara  ahogy azt az ING-nel megszoktam.

hat csak nem akart legordulni az a franya nemzetkozi utalas menu DDDD

aztan benn a bankban elmondtak hogy az nem is fog,es a kezembe nyomtak egy SEPA csekket hogy toltsem ki es dobjam be a ladaba es akkor majd ugy fognak utalni...

 

hat ledobbentem DDDD

Előzmény: Törölt nick (1179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1179

Uszkve 10 eve letezik HBCI, termeszetesen SEPAt is tudsz intezni interneten keresztul, de azert hulyezd tovabb a bankot batran. Nyilvan ok a hibasak azert, mert te meg mindig a kokorszakban elsz, es a szamlavezetesi koltsegeket sem hasonlitottad ossze.

 

https://www.commerzbanking.de/P-Portal2/XML/IFILPortal/pgf.html?tab=12&doc=/de/gb/hauptnavigation/1/2/contentseite_zf__starmoney.htm

 

Wichtige Funktionen
Überweisungen, Terminüberweisungen und DaueraufträgeSammelüberweisungen und -lastschriftenEU-/ SEPA-ÜberweisungDTAUS-SchnittstelleVerwaltung der KontoumsätzeDepotbestand abrufenMultibankfähigDatenimport, - exportAutomatische DatensicherungKategorien, KostenstellenAdressbuchfunktionAuswertungen, Reports

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1174)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1177

szerintem egy szoval se irtam hogy ne ott nyissanak szamlat.

 

a sztory onnan indult hogy nemet munkaltato utal e kulfoldi szamlara.

en meg leirtam hogy utal.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1176)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1175

ismerem a Postbankot.nem veletlen nem ott nyitottam szamlat.

Előzmény: Törölt nick (1174)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1173

ugyanezert kertem a fizum a nemet szamlam helyett a hollandra.ket kattintas es a hollandrol barhova utalok a nemetrol meg csak akkor tudtam ha bementem a bankba.persze 5kor zarnak...

Előzmény: tutis (1172)
tutis Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1172

Egyszerübb lenne nekem Otp devizaszámlára utaltatni a lét mert igy neten keresztül eltudnám intézni minden "kötelezettségem".

Egy bank=egy probléma!Szerintem....:)

Előzmény: Törölt nick (1165)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1171

délen.északon nagyobb az esély a kurdokra.azoknak ne köszönj úgy hogy merhaba mert nem értik meg.

amúgy külsőre nehéz őket megkülönböztetni.

 

a töröknek azt mondod hogy Madjarstanból jöttél megpuszil.ha azt mondod neki az alma az elma a zseb az cseb akkor örül.

a kurdnak nem tudsz igy villogni.:DDDD

Előzmény: Dózerbike (1169)
Bayern73 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1170

Szerintetek egy német cég elfogadja az Otp-bankszámlát?Vagy csakis ott nyitott számlára utalja a lét?

 

miért ne fogadná el? október óta én se a német bankszámlámra kértem a fizetésem mert tele volt a hócipőm hogy a Commerzbanknál havi 8,50 a számlavezetési dij és 3,50 a készpénz felvét és ha külföldre akarok utalni akkor be kell slattyognom a bankba és kitöltenem egy ürlapot és igy megy a SEPA utalás.

 

munkáltatomnak leadtam a holland ING számlaszámomat,neten a világ összes valutájában utalhatok,neten intézhetek mindent,és a negyedéves dijam 3,50.

 

volt lakótársam OTP devizaszámlára kapja a fizetését,lengyel ismerősök lengyel zloty számlára.1nappal később megy át. 

 

Cloppenburgban teszteltük a Commerzbankot és a holland ING bankot.

leszaladtam a Nettoba 3 sörért,kártyás fizetéssel,Commerzbank kártyával.

utána leszaladtam a holland kártyámmal,szintén 3 sörért kártyás fizetéssel.

mindkét kártya chipes kártya.

 

eredmény:

 

a holland ING óra perc másodpercre azonnal könyvelte a 3 sör vásárlását,a netbankon ellenőriztük.nem volt jutalék,levonás,semmi

a német Commerzbank 2nap!!!! múlva vezette át az aktuális egyenlegen hogy kártyás fizetéssel vettem 3 doboz sört a Nettoban.

 

szóval szomorú de hanyagolom a német bankszámlámat.

Előzmény: tutis (1162)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.28 0 0 1169

Újabb kérdésem :-)  :  északon, vagy délen van több török?

 

És Ausztriában mi a helyzet? Mennyire vannak "egzotikus" bevándorlók?

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1168

De ha csak azt a 10 %-ot nézem, már az is elég nagy probléma.

 

...es innentol automatikusan adja magat a balhe a munkaltato es a munkavallalo kozott, hogy az aututalasi es konverzios koltsegeket ki viselje. Boritekolom, hogy egy ilyen otlettel barmelyik munkaltato csuklobol elhajt a francba (nyilvan nem szemelyesen rad ertem).

Előzmény: Dózerbike (1167)
Dózerbike Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1167

Nekünk többször utaltak már Németo.ból pénzt, itthoni Tak.szöv.-es számlánkra. De egyik az, hogy csak Ft-ban vehettük fel a pénzt, a másik meg, hogy kb. 10 %-al kevesebbet kaptunk, mint a hivatalos árfolyam. Az OTP sem a rugalmasságáról híres, ha meg még a német cég sem, az, akkor veszett ügy.

De ha csak azt a 10 %-ot nézem, már az is elég nagy probléma.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.27 0 0 1166

EU es SEPA ide vagy oda, nem fognak kulfoldi szamlaval szarakodni kulon a te kedvedert a berszamfejtesnel - arrol nem beszelve, hogy pl a kozuzemi szolgaltatoknak sem fogsz tudni bevonasi megbizast adni egy kulfoldi szamlara.

Nyitsz egy szamlat helyben, csokolom.

Előzmény: tutis (1162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!