Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 18605
Hali,

az az anyós valamilyen nem tudom mije, a Tiéd éppen nem látszik a kép bal szélén - a csíkos - a másik meg a medi bal messze sarkán túl van.
A tégla szerintem szétfagyhat, és az egyik vidéki múzeumunkban, igaz árnyékos helyen, de ősszel rettentően csúszós. Még mindig a térkövet ajánlom...

A kandalló nekem is tetszene, ha nem tetőtérben laknék.
Előzmény: nyárimádó (18604)
nyárimádó Creative Commons License 2009.11.01 0 0 18604
Köszönöm srácok, legfeljebb majd leszedek a tetejéből kavicsot, ha nem válik be, és normálisan leburkolom térkővel vagy kéménytéglával ( szép a színe).
Amúgy is papucsban mászkálunk egészen a medence partjáig. Esetleg a lépcsőhöz rakhatok egy kis placcot.

Lac1!
Csak nem a postán küldött pampafüvem bokrosodik a fényképen bal oldalt???? Az nem nőhetett meg ennyire gyorsan. Biztos nem az!!
Bocs, hogy nem hívtalak, de vagy késő volt már, vagy a kandallót építettük. A kandalló készen van, majd teszek fel képet, amint a felső kúpot a haver lefesti. A munka 4 nap és 160 ezrébe fájt a havernek, de még mindig töredéke a "mesterek" által épített 500-800 ezresnek.


Előzmény: lac1 (18603)
lac1 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 18603
Ah,

te vagy a Duna-vizes...
Én meg:

kép
Előzmény: kod1111 (18602)
kod1111 Creative Commons License 2009.11.01 0 0 18602
Hát a medi már nálunk is téli álomba merült, de a helyét leköveztettem, akcióssal(Br:1299/m2) így nem kellett újra füvesíteni.

pajaci Creative Commons License 2009.10.31 0 0 18601
Ha nem a polcról akarja levenni az ember, akkor kijön a töredékéből.

60 ezer FT-ért nagyon jó tölgyfát lehet venni köbméterenként, ami biztosan kiszolgál egy emberöltőt.

Előzmény: tau ba (18594)
tau ba Creative Commons License 2009.10.31 0 0 18600
Az tetszett nekem is a legjobban, de a 14e FT/m2 (+természetesen a lerakás) ár nem nekem való. Nagyon kis területre esetleg valaki bevállalhatja, mert iszonyú mutatós:

Semmelrock-Bradstone
Előzmény: lac1 (18599)
lac1 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18599
Van olyan térkő betonból ami olyan, mint a vasúti talpfa, meg olyan is, mint bontott tégla...
Csak bírja a pénztárcád.
Előzmény: tau ba (18594)
lac1 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18598
Természetesen elfelejtettem a fényképet...
Amúgy én mindent gyémántkoronggal vágok, mert habár a helyi kölcsönzőben van daraboló, de egyrészt már életlen (egy kölcsönvevő mondta), másrészt meg amint írtam, délutánonként egy-egy sorra van időm.
Nekem sajna lejtett a terep, úgyhogy egyik kiterjedésben vízszintesre kell csinálnom, a másikban meg lejtősre, nem egyszerű a dolog.
Előzmény: nyárimádó (18591)
motinka Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18597
hali medisek,

Én a maradék bontott nagyméretű téglát raktam le 10 centis kavicsra, mezei homokkal, aztán azzal a homokkal be is söpörtem. Olcsó, felszedhető, könnyű vágni és még mutatós is. Még az sem baj ha egyik egyik félbetörik, úgy még hangulatosabb.





ennek ellenére én a tavasszal valószínű a medence körül kb 30 cm-t körbe fogom deszkázni, valahogy így:

dawn** Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18596
Nem lehet a kavicson rendesen lépkedni..
Utálni fogjátok..
A Horvát tengerparton van ilyen.. JÓÓÓÓ SOK..

Ha csak nem a talpát maszirozza az ember direkt akkor elég gáz rajta mezítláb mászkálni..
Előzmény: nyárimádó (18593)
dawn** Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18595
Ekkora felületen észre sem veszed a lejtést.. A baumaxban a legolcsóbb a térkő 39ft/nm. 50db/nm
Házilag tettük le a medence köré.. Főleg én:) aki ugye nem pasiból van.. Kézi döngölővel csak 1 max másfél centit lehet leütni a gépi 2,5cm-rel ellentétben.. Erre kell csak odafigyelni a szintezésnél..
A kavicsot utálni fogod.. Nálunk van kavicsos rész.. utálom.. Hacsak nem beton tetejébe szórod.. Akkor meg nem lehet bármikor felszedni :)
Előzmény: nyárimádó (18589)
tau ba Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18594
Mondjuk terkobol is ki lehet fogni mindig akciokat, meg felar alatt megmaradt koveket vateran teszveszen. Főleg ilyen relatíve kis területre. Mivel auto nem jár rajta nnyira még alá sem kell dolgozni, akár házilag is lerakható. Hosszabb távon érdemes inkább abban gondolkodni. Én nagyon szerettem volna inkább valamilyen fát, de irreálisan drága (10-15e/m2) és semmi garanci nincsen rá hosszú távon. Még a méregdrága trópusi fák sem bírják az itteni klímát.
nyárimádó Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18593
Igaz tau ba!
Reménykedem, hogy az osztályzott sóder elég kerek lesz, és nem lesznek élei. Ha mégsem lesz igazam, akkor cumizok.
Hjajjjj !!!!!
Előzmény: tau ba (18592)
tau ba Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18592
A zúzottkővel meg a kaviccsal is az a gond, hogy mezítláb nem túl kellemes járni rajta, és ki sem lehet feküdni rá. Térkő nyáron kellemesen felmelegedik, és egy törölközőt rádobva máris lehet napozni. Persze a térkő sajnos nem olcsó mulatság. :-(
nyárimádó Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18591
A szegélykő 20 db 15000 Ft volt ( 750/ db). Máshol 650 Ft, de ki is hozták házhoz, ill nem sok tüzép van nálunk.
A kavicsozásra azért szavaztam, mert ha a csöveknek vagy medencéknek bármi baja lenne, csak félre kell húznom a kavicsot és a medence kiemelhető ( szerelhető). A másik előnye számomra, hogy nem kell kínlódnom a vízszintel, az aládolgozással és a csapadékvíz is kiválóan elszivárog a kavicsok között.
Kinek a pap, .....
Én szeretem ezt a megoldást, a kocsibeállónk is kavics, ami "járható" esőben és eső után is. A cipőink meg "szárazok" maradnak.
A másik nagy problémám lenne a szegélykő szabása ( roppantás, vágás), és ára (2000-2500Ft /nm).
A kavics is szépen letömörödik, ha megdöngölöm, és lehet rá rakni napozóágyat stb...
Na üdv Lac1, majd este hívlak telefonon, úgyis rég nem beszéltünk.
Nyárimádó
Előzmény: lac1 (18590)
lac1 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18590
Szia,

nekem "csak" 16 négyzetmétert kell leraknom. Igen, a zúzottkő sem olcsó, meg a szegélykő sem... Mindegy, egyszer megcsinálom, és soha többé nem kell hozzányúlnom.
De Te se kavicsot rakjál alá, az elvileg elmozdulhat, mindenképp a zúzottkő ágy az ajánlatos, az valamivel drágább csak, mint a sóderkavics.
Előzmény: nyárimádó (18589)
nyárimádó Creative Commons License 2009.10.30 0 0 18589
Szeva Lac1!
Tegnap este már nem jött be a net. Sz@r mikrohullámú valami...
A térkő 24nm-re vetítve sem olcsó, a másik dolog az, hogy a telek lejtését követtem, így biztos hogy nem lenne valami sík a teteje. A kavics köbméteres ára meg valami 3500 Ft, ami jelenleg nincs a tüzépen:((
Majd jövőhéten befejezem, és rakok fel képeket.
Az aknám már üres, a fejszelep winter állásban, homok szárad. A medencém már üres volt, szépen ki volt takarítva ( vízkő nem), erre a sok eső tett bele vagy 250-300 litert.
Majd valami búvárt kérek, mert a befúvókat ellepi lassan, belepakolok a gyomrába, és lefedem télire.
Végre szabin voltam 1 hetet::))
Na üdv


Előzmény: lac1 (18588)
lac1 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 18588
Hali barát,

én is hasonlót csinálok, igaz én térkövet rakok le, minden este, munka után tudok EGY sort lerakni, mert eddig gyeprács volt, de féltető lett fölötte, kiment a fű, és csak sivatagi homok maradt belőle, az meg állandóan kijött a takarításnál.
Most a gyeprács elfelé... és a helyére zúzottkő meg az az igazítókavics, és hát a szürke térkő. Tavaszig talán nekem is elkészül.
Holnap teszek ide képet.
A szivattyúm még az aknában...
Előzmény: nyárimádó (18587)
nyárimádó Creative Commons License 2009.10.29 0 0 18587
Jaj de vacak a netem, lehet az antennát megint elfordította a múltkori vihar:(((
A medencémben sok- sok esővíz, a téli nylont még csak tegnapelőtt vettem meg.
A medence köré már régebben terveztem egy placcot, mely mára készen lett. A mérete: 4x6 m, megkönnyíti a fűnyírást ( napozóágyak stb. kerülgetése, emelgetése), szegélyvágáskor nem megy bele a fű a vízbe, esztétikus. A kavics még nincs benne, még csak nylonnal van letakarva a terület, így a gaz nem tud feljönni. Vasvillával a nylont sok helyen kilyukasztottam, mert a víz nem tudna lefolyni.
Ennyi történt velem, a 30 nap szabimból még így is van 24 nap. Szóval ennyi... ülhetek itthon télen, amit utálok.
Esti képek ( ha sikerül feltenni)
Üdv
Üdv Mindekinek: nyárimádó
lac1 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 18586
;-)
Előzmény: Kotkodaaa (18584)
futóék Creative Commons License 2009.10.25 0 0 18585
Ja igen a fúrógépes...nekünk is az volt, csak az 1990-es.Annyit is ért...tönkrement nyár végére, de amúgy tényleg ezzel porszívtunk. Hát ja, lehet tönkre fog menni a fólia....amúgy ki van több helyen szakadva, mert a macskosz beleugrott, meg megpróbált kimászni.Úgyhogy a karomnyom mutatja merre ment ki belőle a drágaszág. Be kék ragasztani...de erről már írtam , nem untatok senkit. Vagy mégis:  Vízzel együtt kéne teleltetni, de ahhoz ragasztani kell(kívül belül lenne jó), ehhez viszont el kellene bontanivázat, mert ugye pont a szkimmer és befúvó közelében lukasztott a cicus.Nem tom. Lustaság...hanyagság. Na meg ugye akkor már ki kellene tisztítani rendesen.Még jó hogy a felfújós pereműt beszedtem, tán az lesz jövőre is!
Előzmény: Kotkodaaa (18584)
Kotkodaaa Creative Commons License 2009.10.25 0 0 18584
Köszönöm a segítséget. Nekem olyan "szerkezetem" nincs, majd kitalálok valamit.

Nem tudom ki volt az az Isten, aki a fúrópisztolyra szerelhető szivattyút említette itt a fórumon, de ezúttal is szeretném újból megköszönni. Azzal ki tudjátok szivattyúzni a medencéből a vizet. Az OBI-ban 6 ezer forintért lehet kapni Gardénát.

Ha télre benne marad a fólia, az nem megy tönkre? Vagy nem jól értettem, amit írtál?
Előzmény: futóék (18581)
futóék Creative Commons License 2009.10.25 0 0 18583

A vízkő nekünk is maradt.Ráadásul nagyon makacs: először megpróbáltam  kisikálni dörzsivel, de nem jött. Nekünk főleg a medence alja vízköves, meg persze az oldalfal is, de az nem vészes. úgyhogy tavaszra marad a vegyszer vagy vmi.Esetleg, ha jönne még idén nyár.......

Előzmény: nyárimádó (18582)
nyárimádó Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18582
Szia Futóék!
Nekem a magasnyomású a vízkövet nem hozta le, csak az odaszáradt algát és a vízcsökkenés következtében odatapadt koszt. A vízkő tavasszal vegyszerrel lesz leoldva. Először azt hittem leszedte, de amint megszáradt a medence fala, szép fehér maradt és érdes.
Üdv
Előzmény: futóék (18581)
futóék Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18581

De azaz!!Szval mi is azzal tisztítottuk.Csak mindig elfelejtem a nevét( mert ugye én nem használom)

Egyébként ma mostuk vissza utoljára a homokszűrőt, és szépen eltettük jövőre ide be a házba szivattyústól. A medencébe 10 cm-es víz áll és sok falevél. Úgy döntöttünk tavaszig így marad.

Előzmény: tunderlala-3 (18579)
tau ba Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18580
Azért a nagynyomású mosókkal nagyon óvatosan bánjatok, nekem sikerült már kiszakítani vele a fóliát.
tunderlala-3 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18579

Nem magasnyomású mosót akartál írni esetleg??

Én inkább azzal tisztítanám...van gőztisztítónk is, de tartanék tőle, hogy a nagy hő nem árt-e neki. Párom a nagynyomásúval mosta ki a medit mielőtt elpakoltuk.

Előzmény: futóék (18574)
Makarska Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18578
Makarska Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18577
Makarska Creative Commons License 2009.10.24 0 0 18576

Sziasztok!

Na tavaly tényleg nem voltam felhőtlenül boldog, mikor így láttam a medencénket, és az

 

 

AZ ÉN KIS PARADICSOMOM...........!!!-at

 

 

Szerencsére a lakásbiztosítás tényleg fizetetett, és mivel egyénileg oldottuk meg a kár helyreállítását, még maradt is egy kicsi a továbbfejlesztésre. Na de azért ez nem csinálnám végig még egyszer!!!!!!

Most már sajnos csak ablakon keresztül nézegetem, és elég felelőtlen módon még nincs is letakarva!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!