Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3325

 

A 19-es monitoromat eddig 3x javítottam meg sajátkezüleg - mindig táphibával.

 

Kétszer elektrolit-kondik szálltak el (az egyik pukkant is) - egyszer meg a túlfeszültség-levezető varisztor robbant szét - de olyan ocsmányul, hogy összefosta az egész panelt.

 

Ezek tényleg "jó hibák" mert pákával javíthatók... de ha az alaplap szált volna el valamiért, hát akkor most új monitorom lenne.

.

Előzmény: nicko (3324)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3324

Ezt megelőzően csináltam a service menüben egy factory resetet

 

tutkó nem állítottál el semmit benne? mert ha nem ez akár lehet táp hiba is.

Előzmény: tom30 (3321)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3323

az még mindig router :)

venni kell egy újat kicsit áldozni rá és kiszolgál minden wifis eszközt.

nekem TP-Link 1043ND van, de van ettől újabb tipus is már.

Az fontos lenne tudni milyen netet használsz? Ha digiset akkor melyiket a 3 közül?

40 vagy 80 megás nethez wifis routerből  "N" tipus és 300Mbps tudót kell venni a stabil működéshez.

Előzmény: n.sanyi (3319)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3322

Lehet hülyeség amit írok, de én is jártam már úgy hogy bekapcsolás után se hang se kép nem jött be. Nyomtam egy csatornaváltást majd rendbejött. Próbáld meg hátha segít.

tom30 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3321

Sziasztok!
Samsung Ue37c5000 készülék ma kikapcsolás után többet nem kapcsol be csak a power led villog.
Ezt megelőzően csináltam a service menüben egy factory resetet, mert valamiért nem tudtam a mindig tv-t beprogramozni és gondoltam hátha el van állítva valami.
Nem tudom van e összefüggés, mert ezután még ment a tv és ki-be is volt kapcsolva, aztán egyszer csak már nem kapcsolt be többet.
Tudna valaki segíteni?

Köszi!
Tamás

GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3320

 

Uramatyám, pont most készülök kidobni az én Belkinemet. F5DTZ.

 

De a kukába, ám, nem csak úgy.

 

Képzeld, azt csinálja, hogy megjön a párom lánya az okostelójával, élő wifivel a routeremre (mert szokta használni néha, ha itt van) - erre fel azonnal lerohad a kapcsolat.

 

Vagyis agyilag túl sok neki, ha élő kábeles kapcsolat közben valaki rácsatlakozik wifi-n is.

Ilyenkor tápfesz le, boot - oszt megint megy egy darabig.

 

Oké, persze, ez egy régebbi és olcsó technika- na de akkor is :-))))

.

Előzmény: n.sanyi (3319)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3319

Megvan a Rúter tipusa :BELKIN F6D4230 . Közben a tévémmel átsétáltam a szomszédba ahol szintén a digi szolgáltat. Kipróbáltam az ő rúteréről és tökéletessen működött a net.  

Igy gyanítom, hogy a rúterem a hunyó..

Köszönöm a segitségeteket !!

Előzmény: nicko (3309)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3318

 

Ezt egy másik topikon linkelte be egy kolléga - hogy ezzel szemezget:

 

http://popcornhour.hu/?oldal=A-400

 

Csak úgy érdekességként tettem be - lazán idevág a témához.

.

GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3317

 

"...nem a TV-t felokosítani, hanem nagyobb kijelzővel adni az alább felsorolt monitorszámítógépeket."

 

Itt érzek azért egy kis ellentmondást.

 

Mert lassan megegyezünk abban, hogy a mai fullHD világban a 32 coll is karcsú már - sokkal inkább a 40 (vagy az afeletti) méret nyújtja az igazi élményt.

 

Ha a monitor-PC-k felmennek erre a méretre - akkor hol is tartunk? Feltaláltuk a Nagyon Smart TV-t?

 

Egy hasonlattal élve: az autóba is raknak ilyen-olyan HiFi berendezéseket. Működnek is.

 

 

- De ugye senki nem vár el az autóban sem koncert-termi hangzást... de még egy otthoni, komoly alkatrészekből szakszerűen telepített HiFi hangzást sem.

- És főleg nem az az irány, hogy az otthoni, príma HiFi berendezés alá kereket szereljünk.

 

Na, kb, így van ez a TV-k Smart-oskodásával is. 

 

Elsősorban kapunk egy príma TV-t (legyen ez egy jó autó a hasonlatban) - amihhez-amibe kapunk bónuszként némi internetes szolgáltatást is (legyen ez a gyárilag beépített autó-hifi).

 

Autót sem azért választ döntően az ember, mert valamelyik típusban milyen príma Hifi van - gondolom TV-nél sem az az elsődleges, hogy milyen gyorsan hozza be a Fuso-t.

 

Így látom én, legalábbis.

.

Előzmény: zlota (3315)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3316

már tavaly előtt is azt írtam itt az ilyen smart meg web dolgokra, "netezni is azon fogsz amin eddig"

 

Előzmény: zlota (3315)
zlota Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3315

27"ost láttam én is a legnagyobbat.Szerintem ez kell(ene) legyen a jövő, nem a TV-t felokosítani, hanem nagyobb kijelzővel adni az alább felsorolt monitorszámítógépeket.És akkor nem lesz csalódás....

Csak csorog a nyálam, hogy mik is vannak benne...

 

Mire ér el eddig a szintig a samsung smart?Soha napján kb...

200e felett vannak az újabb modellek, de akár millió körül is lehet TV-t kapni okos funkcióval.10%át sem tudja mint az egy normál I5ös gép,nem is beszélve arról, hogy semmi nincsen lekorlátozva egy PC alapú gépen.

Én is 250ért vettem ezt a butaTV-t...

nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3314

nem áll most szándékomban monitort venni, de az fix, hogy a következő nem TN paneles samsung lesz...ezt is csak a tunere és digikábel miatt vettem.

következő már dvb-c stb+IPS paneles Dell lesz.

Előzmény: GPS (3313)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3313

 

Húhhh, de pengecsávó vagyok, hogy megsaccoltam az árát, mi ? :-)))))

 

Na jóóó, hát a boxommal akár egy sima AV-s, vagy HDMI-s monitorral is tudok TV-zni, a PC-ügyet meg csak bízzák rám :-)))

 

Egyébként találtam én egy nagyon nagytudású, 27-es (!) monitort is - itt van ni:  http://www.uzletiajanlatok.hu/index.php?f=5&ua=112837

 

Megleptél, hogy mondtad, hogy nem lehet már olyan boxot kapni. Elfogyott nekik, vagy mi történhetett?

Kár, mert ez nagyon megérte ennyiért, naponta használom.

 

Ráadásul én meg buzgón akánlom is a barátaimnak, hogy "húhh, de príma, rendeljenek ők is" - még szerencse ezek szerint, hogy nem kattant rá még egyik sem :-).

Előzmény: nicko (3312)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3312

gondoltam kikeresed a honlapon ami a videóban látható és az árát rögtön megtudhatod.

http://www.radium.hu/lenovo-ideacentre-b540p-i5-3450-4gb-ddr3-1tb-win7hp-6824.html

 

hogy lesz ebből tv? tök egyszerűen..fogod azt a sbt-t amit vettél 10K-ért (már nem lehet kapni) abba beledugod a koaxot majd HDMI-n rákötöd erre az all in történetre és már ott is a tévéd meg webezel meg filmezel meg amit akarsz :)

nincs semmi fantáziád? :)

Előzmény: GPS (3311)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3311

 

Jó-jó, de hát hol TV-k (is) ezek? Mármint van ezekben C, vagy T tuner ?

 

Mert szoftverileg elfogadom, hogy vannak jó TV-s aplikációk... de hát az antennát (kábelt) is dugni kéne valahova, nem igaz?

.

Előzmény: nicko (3310)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3310

Fogalmam sincs mennyibe kerül egy ilyen készülék, de hadd saccoljak (legfeljebb técedek): én úgy  220... 250.000 környékére lőnném be az árát.

 

pont most raktak ki hírt ezzel kapcsolatban a fb-ra. :)

 

All in one PC

Előzmény: GPS (3302)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3309

nem lettünk okosabb nem véletlenül írtam a router pontos tipusa kellene wifis vagy vezetékes. ne kelljen már harapofogóval kihúzni mindent így csak találgatni lehet. :)

ugyanis ha régebbi tipus, egyszerűen alkalmatlan kiszolgálni a tv wifi éhségét.

wifisbe van G és két féle N tipus is...ha G verzió akkor csere érett.

Előzmény: n.sanyi (3307)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3308

 

Pedig lehet router-gond.

 

Eszméletlen kicseszéseket tudnak művelni a routerek... ha valami gebasz van velük.

 

 

Mondok egy példát, hogy mire képes egy kutyaütő router: képes egy 1 Mbit-re (!) lekorlátozott letöltés közben hazavágni a 40 Mbites netcsatlakozást.

 

Vagyis amig megy az 1 Mbit-es folyamatos letöltés... addig alig lehet böngészni, pedig (elméletileg) maradt még 39 Mbit sávszél... és mégse.

 

Természetesen, egy másik, korrekt routernek esze ágában sincs ilyen görénységeket művelni - ugyanarról a kapcsolatról, ugyanazzal a géppel.

 

Ez csak egy példa volt - de jellemző.

.

Előzmény: n.sanyi (3307)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3307

A rúter közvetlenül a TV mögött van és kb. 50cm vezetékkel csatlakozik a tévémhez. A rúter egy régebbi tipus sajna nem találom rajta.  A PC-n viszont tökéletessen jön a net.

nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3306

"pontos tipusa" ezt is írtam..

Előzmény: GPS (3305)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3305

 

"....a router milyen messze van a tv-től, pontos tipusa az épület amiben laksz beton vagy tégla?"

 

...feltéve, ha wifin megy.

 

Mert ha eddig router nélkül nyomult - feltehetően kábelezett - és ha már fekszik a kábel a fal mellett, mi értelme lenne wifizni, ugye?

.

Előzmény: nicko (3304)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3304

a router milyen messze van a tv-től, pontos tipusa az épület amiben laksz beton vagy tégla?

végeztél a routeren egy resetet? előfordul, hogy szolgáltató váltásnál megmaradnak bizonyos beállítások.

Előzmény: n.sanyi (3303)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3303

Sziasztok !  

5300-as Smart TV készülékem van. Tökéletessen ment rajta a net (rúter nélkül használtam). Majd szolgáltatót váltottam és átmentem a Digihez és rúteren keresztűl használom a tévét. Azóta a net nem működik rendesen. Bbizonyos oldalak hiányossan töltenek be (origó,citromail, stb). A PC-n viszont tökéletessen megy minden.  Mi lehet a probléma ill.megoldás.

 

GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3302

 

"Már megint rossz irányba indultam!Nem TV-t kellett volna venni számítógép funkciókkal, hanem számítógépet TV funkcióval!"

 

Fogalmam sincs mennyibe kerül egy ilyen készülék, de hadd saccoljak (legfeljebb técedek): én úgy  220... 250.000 környékére lőnném be az árát.

 

Vagyis olyan cirka 1000 dolcsira.

 

Ezzel még nem is lenne baj - mert értékes kütyüről beszélünk

 

- na de a 23 coll megoldja-e a család TV-zési élményét?

- van-e értelme 1080 pixelt egy mindössze 32 centi magas képernyőre besűríteni?

 

Megjegyzés: részemről 32-esem van. Amikor megvettem, (a régi crt-s után) azon agyaltam, hogy vajon megszokom-e majd azt a "marhanagy ólajtót"?

 

Mi van most?

 

Verem a fejem a falba, hogy nem 40-est vettem. Főleg azért, mert még annyi mentségem sincs, hogy "ennyi volt a lóvé" - mert nem igaz - pénzileg simán vehettem volna egyel nagyobbat.

 

4x5 méteres szobában használjuk - és kijelentem (és itt csatlakoznék nicko kolléga véleményéhez is): egy ekkora szobában, a 32-es: KICSI !

.

Előzmény: zlota (3294)
nicko Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3301

én vettem hozzá egy Pio 150 3D BD lejátszót és gond letudva.

Előzmény: Mur (3295)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3300

Hát...szerintem ez egy ritka jó párosítás.

 

Bár azt mondját a tapasztaltabbak, hogy egy ütős BD lejátszó a DVD anyagok felkonvertálásában jobb mint a Dune. Bár kérdés, hogy ez egyáltalán kijön e nálad.

Előzmény: Mur (3298)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3299

Fenntartással kell kezelni véleményemet, mert nincs BD lejátszóm.

 

De azért ide írom: ebben a szegmentben nem kultiválják a Samut.

Előzmény: Mur (3296)
Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3298

Aham, értem: biznisz az biznisz. :(

Most ismerkedek egy új Samuval. Dune HD Smart D1-et használok régóta hozzávaló Blu-Ray drive-val, gondoltam, hátha fel lehet számolni kiváltva 1 USB drive-val ("ahogy azt Móricka elképzeli...").

A Samu média lejátszója már mindent tud kivéve ugye a műsoros DVD-k lejátszását.

Előzmény: Törölt nick (3297)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3297

Komolyabb Samsung Smart TV-k sem jók igazán ebben.

 

Szerintem részben azért (iiletve nagyon-nagyon nagy részben), mert a jogvédők kipofozták belőlük: majd veszel egy médialejétszót, egy BD playert, és azokban újból megfizeted mind a jogdíjakat ( Pl. a DTS, a TV tudja, kifizeted; a BD lejátszó szintén, megint csorog a jogdíj; a MP -ha tudja- akkor megint csak jogdíj köteles).

 

Én inkább fordítva nézem, a Samu TV-k playere egy gyöngyszem, kategóriájában a legjobb. Elmentek a lehetséges határig.

De azért kell a médialejétszó mellé.

Előzmény: Mur (3291)
Mur Creative Commons License 2014.01.14 0 0 3296

Megtaláltam a megoldást:

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/blu-ray/blu-ray/BD-ES6000/EN

használ valaki ilyet, tapasztalat?

 

2 hibája van az ára és hogy túl okos...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!