Keresés

Részletes keresés

Stock#12 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39134

A luppai bányatavakon ennél nem nagyon szoktak nagyobb hullámok lenni :))) Amúgy a Kape hajókat pofátlanul túlárazza a gyártó jó magyar szokás szerint. 

Előzmény: jana_86 (39123)
Stock#12 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39133

"Akkor vannak ezek a 20.000 körüli lapátok ..." Ezt tartom a legelkeserítőbbnek, mert ebbe tartozik bele ez a Swing szétszedhető... ://  Ilyen minőségért még ezt is sokallom...

Sajnos egy minőségi lapátért bele kell nyúlni a pénztárcába és nem itthon venni. Vagy pedig Kajner... De itthon az sem az olcsó kategória már. Viszont hosszú távon meghálálja a belefeccölt pénz és nincs vele bosszankodás. Ezek az olcsó dolgok egészen addig jónak tűnnek, amíg nem kell bizonyítaniuk egy elés, necces szituációban... Ott fognak törni, hajlani stb... 

Előzmény: Arza (39132)
Arza Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39132

Az a baj, hogy 8-12.000-ért lehet venni az alunyeles lapátokat (nehezek, tartalék lapátnak jók)

 

Akkor vannak ezek a 20.000 körüli lapátok ...

 

És utána minden drága...

 

Nincs valami nagy kínálat, vagy csak én nem látom jól (?)

Előzmény: Stock#12 (39131)
Stock#12 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39131

A Swing szétszedhető nem egy óriási lapát. Egyik téli medencézésnél kölcsön adtam valakinek és mivel nem sikerült sokadikra sem az eszkimója, a medence aljára támaszkodva tolva vissza magát. Nem bírta a nyele a toldásnál, eldeformálódott, szétszedtem, de soha többet nem tudtam összerakni :) Szóval csak másodlagos lapátnak jó nyugodt vagy enyhén szeles vízre. Viharos szélben és rátámaszkodok beszálláskor opciók felejtősek.

Előzmény: Arza (39130)
Arza Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39130

Esetleg még itt nézz körül: http://www.decathlon.co.hu/2435-evezlapat-es-kiegeszitk

 

Pl. ez: http://www.decathlon.co.hu/swing-szetszedheto-evezo-id_8271514.html

 

nem eveztem vele, csak néztem, hogy milyen árban gondolkodsz.

 

Robsont sajnos már nem (tudtommal) nem lehet venni Magyarországon.

Előzmény: nickjames (39124)
nickjames Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39129

Néztem már a Kajnert is, elég prémium terméknek tűnik, és a használt verzióik is drágábbak, mint amit szánok rá (25, max 30 k)

Előzmény: Pepin (39126)
nickjames Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39128

A kajak.hu-t néztem, meg is kerestem őket mailben, készleten nincs, amit keresek, de megnézik mikorra és mennyiért lehet beszerezni. Ezért is írtam ide, hátha van alternatív javaslat.

 

Én most vágok bele az evezésbe, eddig csak rövideket eveztünk a Balatonon, Adrián, tatai Öreg Tavon (kvázi strandi móka). Tudom, hogy más kategória, de a mobilitás/tárolás miatt egy Advanced Elements - Advancedframe a hajó, amihez keresem a lapátot. Az alapok elsajátítása után folyóvizekre is tervezek kimerészkedni.  Alacsony szögű evezőt keresek. Aztán ha "barátok leszünk" a vízzel, akkor el fogok gondolkozni egy komolyabb hajón is.

 

Köszi

nj

Előzmény: T-omti (39127)
T-omti Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39127

Hali

 

Én itt rendeltem.

http://kajak.hu/shop

 

CSAK 72 fajta tnp lapát rendelhető.

A weboldal nem működik, de telefonon, vagy személyesen gondolom megoldható.

1-2-3 részesek üveg ,karbon stb minden megoldás.

Light (könnyített) megoldás

Előzmény: nickjames (39124)
Pepin Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39126

Kicsit macerás a beszerzése, de ár/érték arányban ezeket javaslom. (Persze nem tudom, milyen árra gondoltál.)

Előzmény: nickjames (39124)
nk74 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39125

A kezdő lapát szerintem nem különbözik a haladótól (max annyiban, hogy ált kevesebbet szán rá). Ha csak a "túra" lapátokat nézzük az is több féle van. Ugyanannyi, mint a nem túrázós csak ált kissebb felülettel. Vagyis wing, grönlandi és euró (ebből is van alacsony vagy magas szögű evezéshez). Hol túrázol? Mert ahol esetleg kavics kotrás is van oda jól jöhet a massívabb tollas lapát. Hogy milyen hosszú legyen a nyél (nem a teljes lapát, mert nem mindegy abból mennyi a toll, aminek a helye a víz alatt van), az főleg az evezési stilustól (alacsony esetén hosszabb, magas esetén rövidebb), és egy kicsit a hajó szélességétől, meg az ülés magasságától függ. Vannak magyar gyártók is:

http://www.kajner.hu/

http://paddles.braca-sport.com/

Ha tudsz elötte próbáljál párat ki. Grönlandit meg magad is csinálhatsz (-:

Előzmény: nickjames (39124)
nickjames Creative Commons License 2015.07.27 0 0 39124

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek evező vásárlás témában!

 

Gugliztam nem keveset a magyar webet beszerzési források és után, de igazából nem találtam meg, amit keresek. Olvastam ezt a topikot is, szóba is kerültek pl. a Robson lapátjai, de nem találtam olyan boltot, aki forgalmazza. Néztem a TNP és a Gumotex lapátjait is, de ott is korlátozott a választék. Én egy 230 cm-es, a kajakozással ismerkedő ember számára is használható túralapátot keresek karbon vagy üvegszálas nyéllel. Két részes lapátot keresek, mert egyselőre a "jelszó" a mobilitás. Hol érdemes körülnéznem?

 

Segítségeteket előre köszönöm!

 

nj

jana_86 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 39123

Azért egy tengeri kajak promó filmjében nem ártana, ha legalább egy kis részben hullámok is lennének.

Előzmény: JéEs (39119)
glbtech Creative Commons License 2015.07.26 0 0 39122

Tudja fene, majd kiderül mit csinált, lehet ő azt a helyet gondolja jobbnak, kevesebb cső kell vagy ki tudja. Mindenesetre kizártnak tartom hogy szennyvizet eresztett le, Tahiban lakik, mindenki ismeri őt is az autóját, és nem bolond. Na meg a szigeten van csatorna, abba ereszteni sokkal könnyebb is volna ha már ilyet akarna tenni.

Biztos ellenőrzés alá fogják vonni, nagyon helyesen, de előbb kérdezni kell nem anyázni.

Előzmény: SzeZo (39121)
SzeZo Creative Commons License 2015.07.26 0 0 39121

Nem lehet túl gazdaságos a vizet Tahitótfaluról hordani Tahiba annak tükrében, hogy akár a hajóállomás melletti utcán is el lehet érni a Dunát, míg a szigeten lévő (már nem legális) strandhoz nagy kerülővel lehet eljutni.

---

Tegnap majdnem elütöttem egy kiscsajt. Szentendrén, a Postás strandnál rohant elém a vízbe. Ott, ahol a límány már elég jó sebességtöbbletet ad. Éppen ki tudtam kerülni. A szülők semmit nem vettek észre...

Előzmény: glbtech (39120)
glbtech Creative Commons License 2015.07.26 0 0 39120

Nem védendő a szippantóst, mert biztosan csak ő tudhatja hogy mit csinált, de Tahiban most építik a csatornát több helyen, aminek a nyomáspróbáihoz ez a vállalkozó hordja a vizet. Gyanítom ez alkalommal is éppen vizet szívatott. Jellemző módon azonban senki nem ment oda megkérdezni vagy megnézni mit is csinál, hanem egyből megy a feljelentésesdi. Ez az ami igazán gusztustalan, nem a látvány.

JéEs Creative Commons License 2015.07.26 0 0 39119

Üdv Uraim, az alábbi linken látahó egy video a Kape Arctic 585 hajóról, a gyártójának Kabai Gyurinak köszönhetően. Ha valaki hosszú hajót szeretne magának érdemes elgondolkozni ezen a modellen is.

 

https://youtu.be/sFDdqo0vWSI

SzeZo Creative Commons License 2015.07.24 0 0 39118

Vagy van még a nagyüzemi terhelés. Nem tudom, mennyire hatékony a szentendrei derítő, de éppen alatta olyan szagú és állapotú a víz, hogy inkább át szoktam evezni a túloldalra.

Előzmény: Arza (39117)
Arza Creative Commons License 2015.07.24 0 0 39117

És mennyi ilyen lehet, amit titokban csinálnak, olyan helyen ahol nem látja senki?

 

:(

Előzmény: Stock#12 (39115)
SzeZo Creative Commons License 2015.07.24 0 0 39116

Elég nehéz lapáttal járok, lehet, alatta is maradna a fazon.

Előzmény: Stock#12 (39115)
Stock#12 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 39115

Sokan járunk Tahi felé is... Ha találkoztok az illetővel, minimum a lapáttal alaposan fejbeb@**ni az ürgét!!!!

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/07/23/valami_egeszen_undoritot_muvelt_egy_szippantos_auto_tahitotfalunal/

Baresz 4 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39114

méghozzá elég közel hozzád... :) a Gubacsin többször találkoztam már vele.

Előzmény: Arza (39113)
Arza Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39113

http://kajakkenusport.hu/hir/pet-kaloznak-allt-vereckei-akos/

 

 

Örülök hogy Vereckei Ákos ismét itt van ...

nk74 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39112

Szél nem csak ott lehet.

Előzmény: Emdzsí (39111)
Emdzsí Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39111

Hát igen Anglia az valami egészen más:) Ott sok mindent meg kell tanulni. Majd gyakorolunk:)

Előzmény: nk74 (39110)
nk74 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39110

Ezzel nem egészen értek egyet. Meg lehet tanulni, hogy kell csinálni, mert jól jöhet. A szigetet megkerülni, meg kitötőt találni, azért függ a sziget méretétől, a széltől meg a kikötőktöl is (-:. Idén pl Skóciában nem volt opció a vízen maradni sem, mert akárhogy akartad, nem ment (-: (a part pedig sziklás volt). De akár a sikeres megkerülésre is rá lehet faragni. Pl az East Mouse sziget csak 250m-re van a parttól, elég csábító erős offshore szélben is, de sokan ráfaragtak, mert aztán nem lehet visszajönni (erős evezősnek sem). Így kerüléskor azért le lehet maradni a szigetről (-:. A jelzett kikötők sem mindig életbiztosítások (pl Porthleven), és van ahol kapuzárás van vihar esetén.

Előzmény: Emdzsí (39109)
Emdzsí Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39109

Ilyen helyre PE kajakkal se merészkedek. Minden azon múlik hogy szervezed meg a kikötést, az Adrián nem kötök ki ilyen kitett helyen még PE kajakkal sem, ha meg baj van akkor is megpróbálok szélárnyékba kerülni a sziget mögött és ott kikötőt találni, ilyen helyen sérülésveszélyes kiszállni, semmi se indokolja hogy itt kelljen kikötnöm:)

Előzmény: Arza (39086)
Emdzsí Creative Commons License 2015.07.23 0 0 39108

Bár én kardoskodtam a legjobban, hogy Adriára csak PE kajak, de már 6 éve járom a Hunterrel az Adriát, és nem okozott gondot. Amióta üvegszálra váltottam pár PE hajó azonban megrepedt elsüllyedt, de a Hunterem még úszik:))A PE kajakot se ütöttem vágtam,viharban még Pe hajóval se illdomos sziklák közelébe vetődni.

Előzmény: Arza (39082)
Baresz 4 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 39107

nem, nem.. ezt igazából nem is neked céloztam.... csak valamiért a tiédre írtam :)

de egyetértek azzal, amit írsz.... így már jó? :)

Előzmény: Arza (39106)
Arza Creative Commons License 2015.07.21 0 0 39106

Jaj Baresz, Te folyamatosan félreérted, amit mondani szeretnék.
Én nem a szabályozás mellett vagyok. Nem szeretnék még "durvább" szabályozást...

Szerintem a legjobb az lenne, ha lenne egy AJÁNLOTT felszerelés csomag, amivel mentést, önmentést tud a kajakos véghezvinni. Este látni és látszani, ... stb

Csak: mivel már van egy szabályozás, és mivel azt dacból vagy hanyagságból, vagy más okból sokan nem tartják be, amiatt szigorúbb az ellenőrzés. Ha mindenki vinné magával, ami elő van írva, és az ellenőrzések alkalmával előbb-utóbb rájön az ellenőrző hatóság, hogy bárkit is állítanak meg, mindenkinél ott a felszerelés, akkor talán elhiszik, hogy tudjuk mit csinálunk, tudunk magunkra és egymásra vigyázni...

Előzmény: Baresz 4 (39105)
Baresz 4 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 39105

szerintem nem a felszerelés hiánya a gond, hanem az egyéni képességek felmérésének a hiánya... ha valaki nem tud úszni, nem menjen el kajakozni mélyvízbe... szerintem.... nem azért kell "durvább" szabályozást létrehozni, mert vannak "egyszerűbb" emberek, akik úszás tudás nélkül kvázi fejest ugranak mély vízbe.... ez ugyanolyan, hogy aki nem tud repülni, ne ugorjon le magas épületről.... és azért, mert valaki megteszi, még nem kell mindenkire ejtőernyőt aggatni... :)

Előzmény: Arza (39101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!