Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2014.07.14 0 0 16036

Milyen kenőcs?

Előzmény: Ficzek Úr (16034)
ötfelezős Creative Commons License 2014.07.14 0 0 16035

Én már többször írtam itt, hogy egyes szerzők úgy találják, hogy a sömör/ekcéma az asztma/allergiával sűrűn jár együtt.

Előzmény: B.GY (16033)
Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.13 0 0 16034

Sziasztok! Egy 3 hetes kezelésről szeretnék beszámolni. Elkezdtem szedni a kurkumát,egy tv műsor miatt ahol állítólag sömörösök beszéltek magukról. Elmondták hogy erős gyulladáscsökkentő zöldségeket,gyümölcsöket ettek,és attól javultak. Nekem beugrott a kurkuma,és elkezdtem napi 1 teáskanállal szedni. Az íze egy borzalom. De egyenlőre úgy néz ki hogy megéri a heti 109 Ft befektetés. 3 hét alatt jelentősen csökkent a nagy plakkok képződése,még a térdemen lévő vastagodás sem jött vissza miután leszedtem.  A foltok halványultak,a lábfejemen néhány szinte el is tűnt. Ahonnan a kenőcs eltüntette a foltot,oda nem is jött vissza. A kenőcsöm elfogyott és még legalább egy hónapig nem is lesz,de ha a kurkuma hatása marad,akkor sokat nem veszítek. Elmaradtak a foltok kirepedései amik nagy fájdalommal jártak. Tehát a szer nekem jó,meggyógyítani nem fog de elviselhetőbbé teszi az egészet. Talán ha lesz kenőcs is akkor már komolyabb eredményt tudok majd elérni. Kérdés persze hogy ezzel lehet-e "telítődni",és ha igen mennyi idő után? Mert akkor baj lesz ha igen. Úgyhogy egyenlőre szerény javulás,elviselhetőbb nyavaja. Ha lesz időm,pár hét múlva újra jelentkezem az akkori helyzettel. Üdv: Ficzek

B.GY Creative Commons License 2014.07.11 0 0 16033

Nekem lassan az összes fogam bolti.Egy van ami néha begyullad meg levan törve.Azt kellene kibányászni.Bár régebben mikor több fogam rossz volt,akkor sem volt rajtam sömör. A vérsüllyedésem 4-szerese a normál értéknek valami gyulladás miatt.Állítólag az asztma miatt folyamatos gyulladásban van a tüdőm.Bár azt nem értem,hogy miért az asztma után 10 évvel lettem sömörös.Az orvosok ráadásul nem látnak összefüggést a 2 dolog között,csak én :)

Előzmény: tiborunk (16032)
tiborunk Creative Commons License 2014.07.11 0 0 16032

Sajnálom, nálam a doki panoráma röntgent csináltatott és az alapján tudta hol vannak a gyulladások amiknek egy része valóban fájt vagy legalább érzékeny volt, az amalgámos soha nem fájt még mégis a legnehezebb volt elviselni amíg kifúrta a fogamból a higanyt, meg is mutatta a gyökér körül a gyulladások jeleit. Mondjuk a biopszia a bőrminta elemzése állítólag megmondja az okot is.

Habár a felsorolásban ott van az "ismeretlen ok " is, na meg a streptococcus fertőzés is.

babboo Creative Commons License 2014.07.10 0 0 16031

Én kicseréltettem anno az összes tömésemet. Sömör maradt, viszont elveszetettem néhány fogamat a bolygatás miatt. Amíg az amalgám volt benne, minden rendben volt. Ráköltöttem egy rakás pénzt, implantátumok, koronák. Nagyon megbántam a tömések cseréjét. Teljesen felesleges volt, mert a sömörre nem volt hatása.

Előzmény: tiborunk (16030)
tiborunk Creative Commons License 2014.07.10 0 0 16030

Sziasztok!
Nekem nem pikkelyeim vannak hanem zuzmóim (lichen=zuzmó/ruber=vörös/planus=lapos) régi nevét talán természetgyógyászok még használják "csomós sömör"-ként találtam említeni.
Nem is túl régen jelentkezett ezév elején néhány (7-8) csípésszerű az alkarjaimon bactrobant kaptam rá, közben neurologusnál jártam a vadiúj lumbágómmal Ő szólt h ezek szerinte nem elfertőzött csípések hanem valami más.
Menjek inkább bőrgyógyászhoz aki azonnal ezt a lichen planus-t diagnosztizálta.

Tabularium dermatologiae (tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/tabularium-dermatologiae/ch09.html)
Dobozy Attila dr. "
DEfiníció:Ismeretlen etiológiájú, eltérő pathogenesisű, papula és squama képződéssel járó bőrbetegségek heterogén csoportja.
A papulosquamosus bőrbetegségek

Psoriasis                      Lichen ruber planus
Pityriasis rosea            Pityriasis rubra pilaris
Parapsoriasis csoport  Erythrodermák              "

Dermovate +hidratáló krém góckutatás elkezdése csak a fogaimnál volt tennivaló, az utolsó az amalgám kicserélése, az kicsit húzós volt (alig lehetett BELEFÚRNI) gondoltam ez könnyen lehet az a bizonyos gyulladt góc, de múlt hét csütörtökön voltam fogdokinál (1 hete) talán még várhatok hátha így meg is gyógyul, de ha nem van még egy kérdőjeles fogam ami nem 100% hogy gyulladt de gyanús csakhogy koronán át kell belefúrni inkább most várnék pár hetet hátha már csak szépen elmúlik minden ijesztő bőrelváltozás:
közben 1 dbz neotigasont beszedtem de az utolsó 4-5 szemnél már nagyon rossz volt a gyomrom, a vérkép pedig a májenzimek duplázódását mutatja
ja és egy elocom+nizoral+ureum krémet kaptam a dermovate helyett .
Egy hónappal ezelőtt úgy látszott h terjedni készűl a talp/boka-csukló/tenyér területen kívűl is elsősorban a hajlatokban jelentkezett égő fájó viszkető (bárányhimlő-szerű pöttyökkel) de talán megállt.

Most reménykedem információt gyűjtök. Jövő héten a bőrgyógyászt megkérem csinálja meg a biopsziát legyünk biztosak benne mit kell kezelni.

babboo Creative Commons License 2014.07.09 0 0 16029

De csak addig használ, amíg iszod.

Előzmény: babboo (16028)
babboo Creative Commons License 2014.07.08 0 0 16028

Egy másik fórumon olvastam, láttam, hogy hatalmas eredményt lehet elérni articsóka teával. Lehet kapni gyógynövényboltban. Állítólag nagyon keserű. Inni és lemosásra is használják. Láttam a fotókat, tényleg nagyon jónak tűnik. Ez nem drága, érdemes kipróbálni. Megszünteti a gyulladást.

tiborunk Creative Commons License 2014.07.02 0 0 16027

 

"2008.01.10 16:25:13 ©  

Sziasztok!

Nálam 4 éve diagnosztizálták a lichen sclerosus et atrophicus-t (biopsziás mintavétellel). A mintavételt megelőzően egy "hivatása csúcsán álló" bőrgyógyász a mellkasomon lévő barna foltjaimba kenalog injekciót adott,"

 

Sziasztok!

Elfelejtettem hozzátenni h ez a beírás 6 éve született!

Ő legalább megírta mitől lett tünetmentes!

Az index lichen fórumán.

zoliee81 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 16026

Ismét egy csodaszer.

vcsilla Creative Commons License 2014.06.30 0 0 16025

Biztos, hogy jó ötlet az amúgy is gyorsabban termelődő szöveteket még erősíteni is ebben?

Előzmény: tiborunk (16024)
tiborunk Creative Commons License 2014.06.30 0 0 16024

Sziasztok!

Lichen r. planussal kerültem pár hónapja közvetlen kapcsolatba, ezek a "lichen"-ek is speciális sömörök, belefogtam felkutatni ami elérhető elolvasható a témában így találtam volt LSA-s (lichen sclerosus et atrophicus) nagyon drágán de valszeg végleg megoldotta ( hat éve és azóta nem írt a fórumba) az Ő módszerét idézem egy másik fórumról .

"

Nálam 4 éve diagnosztizálták a lichen sclerosus et atrophicus-t (biopsziás mintavétellel). A mintavételt megelőzően egy "hivatása csúcsán álló" bőrgyógyász a mellkasomon lévő barna foltjaimba kenalog injekciót adott, amitől azután már nem barna foltos lettem, hanem az injekcióadás helyén egy helyes kis heggel is rendelkeztem, majd két hónapra rá az addig barna területek elkezdtek beplakkosodni - fehér foltokká váltak - és úgy elvékonyodott a bőröm, hogy minden kis ér kivehető volt rajta. Fizikai fájdalmat okozott még az is, ha egy kicsit melegebb vízben zuhanyoztam, annyira vékony volt a bőröm. A bőrgyógyászok azt mondták, hogy ezt helyrehozni max. már csak bőrátültetéssel lehet, azt is csak akkor, ha az egész folyamat egyszer majd megáll - ugyanis a barna foltok nem hagyták abba a szaporodásukat - .

Summa summarum egy csomó pénzt elköltöttem természetgyógyászokra és bőrgyógyászokra - nulla eredménnyel + sokkal rosszabb állapotban.

Elkeseredésemben az interneten kezdtem keresgélni.

A tabletta, amit találtam - VIVIDA -   egy évnyi szedés után - sajnos elég drága: 15 eFt egy hónapra -kiszállítással együtt - teljesen tünetmentessé tett. Először a bőr felhámja vastagodott meg, eltűntek az injekció okozta hegek, a fehér plakkok, s most ott tartok, hogy a barna foltok is teljesen eltűntek, és nem terjednek tovább. Az interneten úgy találtam rá - a már tényleges fizikai fájdalmak miatt -, hogy az elvékonyodott bőr problémájára kerestem valamit. Ezt ugyanis eredetileg a mellékvese hormonnal (pl.: kenalog) kezelt betegek elvékonyodott bőrére fejlesztették ki, s később az elöregedett bőrű nők problémáira került ténylegesen forgalomba (előszeretettel ajánlják a köztudottan szteroidokat szedő testépítőknek is, akiknek szintén egy idő után elvékonyodik a bőrük.)

Ajánlom mindenkinek, nekem segített, pedig aztán engem tényleg elintéztek a dokik. Címük: www.llogo.hu Próbáljátok ki! Jobbulást mindenkinek!   

  "

B.GY Creative Commons License 2014.06.29 0 0 16023

Én már úgy vagyok vele,hogyha iszok akkor k..va nem érdekel ez az egész.Így múlik is ha nem törődök vele:)

babboo Creative Commons License 2014.06.28 0 0 16022

Nagyon sokszor leírtam már. Minden évben ez történik nyárra. Április, május környékén csinálok egy 4-5 éjszakás szteroid kúrát folpackkal. A kúra után egy sorozat szolárium jön. Nyáron sokat napozom. Így tünetmentes vagyok egész nyáron, aztán októberben kezdődik az egész elölről. Nekem is egyre több jön elő és egyre nagyobbak. Szerencsés vagyok a nyárral.

Előzmény: Sfakutya (16021)
Sfakutya Creative Commons License 2014.06.28 0 0 16021

Babboo! Hogy csináltad?

 

B.GY Creative Commons License 2014.06.27 0 0 16020

Mindenki meggyógyult vagy wellnesszfitnesszbe van :) Nekem mindegy hogy nyár van vagy tél.Ugyanúgy nem múlik.

Előzmény: Törölt nick (16018)
babboo Creative Commons License 2014.06.27 0 0 16019

Én azért nem nyüzsgök, mert a nyár a boldog tünetmentességgel telik.

Előzmény: Törölt nick (16018)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.27 0 0 16018

Mi ez a nagy csönd....?

kulindamani Creative Commons License 2014.06.21 0 0 16016

A HUSZ melegpartner-kereső topicjai máshol találhatóak.

 

Előzmény: Törölt nick (16015)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.21 0 0 16015

Nem kell "megbocsájtanod",szimplán bekaphatod. :)

Előzmény: eukariota (16011)
Nessi55 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 16012

Kedves eukariota!

Miért tiltakozol a helyesírási szabályok ellen?

Előzmény: eukariota (16011)
eukariota Creative Commons License 2014.06.16 0 0 16011

Kedves addaz75!

 

Én mindent "megbocsájtok", de a szép MAGYAR NYELV tiltakozik, és nekem is tiltakoznom kell a helyesírási szabályok ellen..a "változót." helyett nyilván azt akartad írni, hogy változott.. 

Előzmény: Törölt nick (16001)
ugrabugra Creative Commons License 2014.06.12 0 0 16010

Kedves Eta!

 

"van e mellékhatása?" minden gyógyszernek van, mert a gyógyszereket az jellemzi, h gyógyhatással és mellékhatással rendelkeznek..A biológiai kezelést akkor szokták alkalmazni, amikor már más kezelések nem adnak a várakozásnak megfelelő eredményt..

Előzmény: Forgács Zoltánné Eta (16008)
zoliee81 Creative Commons License 2014.06.12 0 0 16009
Előzmény: Forgács Zoltánné Eta (16008)
Forgács Zoltánné Eta Creative Commons License 2014.06.11 0 0 16008

Úgy néz ki ,hogy kapom majd az új biológiai kezelést a psorimra.Azt szeretném kérdezni hogy kapott e már valaki és van e mellékhtása?

ötfelezős Creative Commons License 2014.06.10 0 0 16006

Szedek egy gyógyszert.

Ja, szedsz? Viszanézve a hozzászólásaidat, igen sokat kérdeztél, amikre általában választ is kaptál, te vajon miért titkolózol? Cserébe? :)

Előzmény: Törölt nick (15933)
zoliee81 Creative Commons License 2014.06.09 0 0 16005
Félreértettél... Eukariota nem beteg. Sose volt psorija.
Előzmény: Törölt nick (16003)
ugrabugra Creative Commons License 2014.06.09 0 0 16004
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.09 0 0 16003

Rosszul fogalmazol sajnos még mindig beteg csak már tünetmentes.Életvidám,jókedvű,éli a régi egészséges életét.Csak azért nem tudok képet feltölteni az előtte utána képről mert amikor tele voltam sebbel szégyelltem és az összes képet töröltem ahol látszik.

Előzmény: zoliee81 (16002)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!