Keresés

Részletes keresés

Herr X Creative Commons License 2006.06.28 0 0 653
itt nekem valami gondolati hiba van.

üzem közben is kb. ez a nyomási viszony, csak éppen a vízszállítás nagyobb, így a "kalapács hiába üt, ha közben távolodik".

leálláskor a mágnesszelep is zár, viszont ha lassú a zárási karakterisztika, akkor nem hirtelen zár el, hanem a nyomás csökkenésével fokozatosan. így a vízkalapács effekt sem tud fellépni.

vagy rossz a gondolatmenetem?
Előzmény: fassenkugel (651)
_nyunyuka Creative Commons License 2006.06.28 0 0 652

Köszi, listáztam a hozzászólásaidat, megtaláltam.

 

Egyébként ezt a jószágot néztem ki a régi helyett. Méretre, felépítésre, teljesítményre hasonló, nem kell se a vízrendszert, se az áramellátó rendszert kicserélnem. Meg nincs a szivattyúrészben műanyag! :-)

Előzmény: GuMiSZu (648)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.28 0 0 651

azellen nem ved...

 

mert amikor leall a szivattyu akkor elotte 0 bar koruli mogotte meg 3..5 bar. az mint a kalapacs csak bele a szivocsobe.

Előzmény: Herr X (647)
búvárnyúl Creative Commons License 2006.06.28 0 0 650
Szia Ati62!

Tegnap beszéltem Ádámmal, a kút homokolásával kapcsolatban.
Igen csak hümmögött és jövő hét végéig kért gondolkodási időt.

Állítólag azt a (mezőkövesdi?) csöveket használták, amit te is mondtál.
Szerinte a vízadó rétegek összenyitása nem probléma és irónikusan azt mondta, hogy szívesen meghallgatja a véleményeket, hogy miért homokol a kút. :-)

A jövő hét végén mondaná meg, hogy mikor jönnének ki felmérni a helyzetet.
Bizony attól félek, hogy ebből sem lesz júliusi tiszta víz :-(
Előzmény: ati62 (576)
moonshadow Creative Commons License 2006.06.28 0 0 649

Hipertér kolega a múltkor írta, hogy "Europa" visszacsapó szelepet ajánl a szivornya elé. Az megoldaná a rezegtetés problémát?

Mert akkor rendelek tőle egyet.

Kár hogy nem találtam képet arról a szelepről, nehogy ugyanolyat vegyek mint amilyen most van.

 

Előzmény: Herr X (647)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 648

vlbt: > teljesen korrektek!! A srác (főnök fia eléggé keni vágja a szakmát. Saját fejlesztésű szivattyúik is vannak. Érdemes meglátogatni őket (Üllő) bár asszem már van partner cégük is pár...

 

asszem ide már 1* felraktam a linküket.  ÓCSÓ ÉS FINOM!!

Előzmény: _nyunyuka (642)
Herr X Creative Commons License 2006.06.28 0 0 647
itt jön elő a locsolórendszereknél alkalmazott mágnesszelepeknél a lassú zárási karakterisztika előnye....
Előzmény: fassenkugel (645)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.28 0 0 646
azokat ismerem, van olyan ami 10x eve megy akvariumban. de imho ezek nem tudnak 6m-rol felszivni a vizet, a csobe pedig nem fernek be.
Előzmény: moonshadow (641)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.28 0 0 645

probald ki, hogy az ures szivocsovet feljujod szajjal es hirtelen kiengeded a levegot 1..2 masodpercig fog kattognbi a szelep ahogy lkeng a levego a csoben :D

 

egyebketn a kpe cso tagul es amiatt indul be a lenges. persze a tartaly is bejatszik.

moonshadow Creative Commons License 2006.06.28 0 0 644

Na azt hiszem ma találkoztam azzal a jelenséggel amit írtál.

 

Beindítottam a szivattyút és miután leállítottam, elkezdett rezegni a visszacsapó szelep (amit még a lábszelepből csináltam úgy, hogy letekertem róla a szűrő kosárkát.)

 

Miért lengett be a víz amikor a szivattyú végén ott van a presscontroll, abban van egy szelep, illetve a szivattyú előtt még a kút oldalán van a visszacsapó szelep.

 

Gondolom azzal függ össze, hogy a frissen betett tartályban van levegő ami tágulni képes és mondjuk így rezonálni tud a rendszer.

Nade úgy tudom a tartályba kell valamennyi levegő és ezért van fektetve, mert automatikusan fél tartálynyi levegőt összenyom, mivel a tartály felénél van a víz csatlakozó.

 

Nem lenne jó, ha ez a rezegtetés megmaradna, mert akkor egy idő után elfárad valamelyik alkatrész és elreped.

Előzmény: fassenkugel (614)
teslery Creative Commons License 2006.06.27 0 0 643
Sziasztok!

Jó locsolást mindenkinek!
Nem jártam még erre, és egy kis segítségkéréssel kezdeném:

Földházak építését kezdjük, és szeretnénk kútból ellátni a családjainkat ivóvízzel. Tufa a terep amíg a szem ellát, és nem tudom milyen messze van az ivóvíz szintje. Magyarázzák, hogy kis átmérő is elég(40mm) mert a nyugvó szint úgyis fent lesz, vagy hogy nagy átmérő kell, hogy leférjen a merülő szivattyú, de ez nekem nem jelent semmit. Kis költségvetésből hogyan csinálnátok.

Előre is köszönöm.
_nyunyuka Creative Commons License 2006.06.27 0 0 642

Sziasztok!

 

Ebben a topikban még nem jártam, szükségem van egy kis tanácsra. A kb. 30 éves bajai vízszivattyúnk a jelek szerint végleg kilehelte lelkét. Kerestem több céget, a legjobb ár/érték arányt ők adták: http://www.vlbt.hu. A honlap nagyon korrekt, adatlapokkal, jeleggörbékkel, letölthető árlistákkal.

 

Ismeri valaki őket? Tapasztalatok?

moonshadow Creative Commons License 2006.06.27 0 0 641

Kisméretű szivornyát különböző méretekben és kapacitással akvarisztikai szaküzletben tudsz szerezni. De ezek is 220 V-osak, de úgy vannak elkészítve, hogy a forgórészben nincs áram, hanem valami mágnesféle ha jól tudom.

Az állórész pedig műanyagba van öntve és elméletileg soha nem tud zárlatot okozni, hacsak nem éri mechanikai sérülés.

 

HUNYOR Creative Commons License 2006.06.27 0 0 640
...bocs, a lakatfogó az jó tanács, mert a jelzett érték az a max méréshatár,és mivel digitális, megmutatja, ha 3 A-el megy a szivattyú...
a csávó okosakat mond, érdemes megfogadni( műszert lehet kölcsönkérni egy mérésre) még én is kölcsönadom, vagy megmérem szívesen..
Előzmény: rferi (629)
Fehérpárduc Creative Commons License 2006.06.27 0 0 639
Köszönöm a gyors válaszokat és a segítséget. Beszámolok az eredményről....
Előzmény: Herr X (638)
Herr X Creative Commons License 2006.06.27 0 0 638

szerintem két dolog miatt nem szívhat a szivattyú, ha nem ment tönkre benne valami:

 

az önfelszívó szivattyú házát fel kell tölteni vízzel beüzemeléskor, hogy keletkezzen szívó hatás. Ha ezt nem teszed meg, akkor a levegőt keveri csak a lapát és nem fogja felszívni. Ha nagyon gázos a kútvized, akkor lehet, hogy a szivattyúházban hosszú állás után már túl sok levegő lesz és nem tudja felszívni. (Ezt ellenőrizni a feltöltő csavarnál lehet)

 

a másik, hogy a szívó ágnál van tömítési elégtelenség.

 

(bár én inkább az elsőre tippelek)

 

A felpumpálással a tartályban levő víznyomást lehet beállítani. (A membrán két oldalán meg kell, hogy egyezzen a nyomás, különben a membrán elmozdul a kisebb nyomás irányába, amíg ki nem egyenlítődik a nyomás a két oldalon.)

Előzmény: Fehérpárduc (636)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.27 0 0 637
az a szelep a tagulasi tartaly membranjanak levegos reszehez van. ha jol ertem akkor ez valami hidrofor fele lehet. en elso korben egy szivattyu cseret javasolnek, pedrolo vagy grundfoss.  ezek a teszko gazdasagu cuccok nem igazan birjak hosszabb tavon.
Előzmény: Fehérpárduc (636)
Fehérpárduc Creative Commons License 2006.06.27 0 0 636
Ez egy huszonezer forintos szivattyú, hogy milyen van benne azt megnézem. Ezt a levegősödést hogyan lehet ellenőrizni/megszüntetni stb... Van még egy dolog amit nem értek. Található rajta egy szelep amin 1-2 bar közötti értékre fel kell "pumpálni". Az mi célt szolgál?
Herr X Creative Commons License 2006.06.27 0 0 635
nem levegősödik le a szivattyúház? (milyen szivattyú dolgozik?)
Előzmény: Fehérpárduc (634)
Fehérpárduc Creative Commons License 2006.06.27 0 0 634

Sziasztok,

 

Egy picit OFF.

 

Adott egy házi vízellátó szivattyú. Néhány órás állás után bekapcsoláskor nem kezd el nyomást produkálni, csak "üresen" jár. A szívó ágában nincs levegő, tele van vízzel, a kifelé menő ágában megvan a bekapcsolási szint alatti nyomás, de hát ott elvileg akár üres is lehetne a cső, hiszen abba az irányba szivattyúzza a vízet. Ha ki- be kapcsolgatjuk a szivattyút akkor egyszer csak elindul és elkezd működni rendesen. Ötlet hogy mi lehet a baj?

 

FP

 

ON

fassenkugel Creative Commons License 2006.06.27 0 0 633

ebben igazad van. viz+aram veszelyes uzem.

 

mas.

 

tud valaki kis meretu akar 12V-os szivattyut ami par 100L tud oranket szivni egy ~6m-es vizu cso kutbol, kb 0 nyomassal? egy kerti tavat szeretnek igy szinten tartani illetve huteni. auto ablak moso motort mar neztem de nem hinem, hogy hosszu ideig birna...

 

 

Előzmény: Herr X (632)
Herr X Creative Commons License 2006.06.27 0 0 632

nem akadékoskodásból írtam, csak éppen a fórumokon soha nem lehet tudni, hogy ki mennyire jártas az elektromosságban...és nem szerencsés, ha rögtön a 230-cal és nagy árammal kezdi az ismerkedést...

(csak megjegyzem, hogy nem minden multiméter tud 20A-t AC-ben mérni)

Előzmény: fassenkugel (630)
rferi Creative Commons License 2006.06.27 0 0 631
Ezt ne nekem, hanem az akadékoskodóknak válaszold! :)))))
Előzmény: fassenkugel (630)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.27 0 0 630

akarmelyik multimeter tud 20A-ig merni. egy 230-as, par kW-os, egyfazisu szivattyu 4..8A korul eszik.

 

Előzmény: rferi (629)
rferi Creative Commons License 2006.06.27 0 0 629

Piacokon 3000 forintért lehet kapni lakatfogót, 70-300 amperes méréshatárral.

Ilyen mérésre teljesen kiváló!

(lakatfogó = barkácsáruházak kínálatában : műszer akasztóval! :)))))))

Előzmény: Herr X (626)
moonshadow Creative Commons License 2006.06.26 0 0 628

Nem hinném, hogy megteszem, mert nincs hozzá műszerem.

 

Inkább vettem egy tartályt és bekötöttem.

 

Jól elvoltam vele, kb 3 X raktam össze:

 

Szivattyúház nem túl nagy:

 

-Alul tartály, fölül szivornya, nem fog elférni a presscontroll.

 

-Belül tartály, kívül szivornya, nem tudom meghúzni a kútcsatlakozó hollandert, mert felém fordul kissé a szivattyú.

 

-Végül belül szivornya, kívül tartály, fölötte elmegy a presscontroll és most ez így jó.

 

Közben kötögettem ki-be a a presscontroll-t a szivattyúra és variáltam a különböző rendelkezésemre álló könyök szerelvényeket, hogy ne vegyen nagyon éles kanyarokat a vaz, mert az lassítja a vízhozamot.

 

 

Ha valami szerencsétlen tolvajnak sikerülne éjjel lefűrészelnie a bazi nagy lakatot, először ki kéne szerelnie a tartályt, hogy ellophassa a pedrollo-t.

 

Ha meg nem visz vagy három csőfogót akkor esélye sincs. :) 

Előzmény: rferi (624)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.26 0 0 627
a szivattayu akkor vegez munkat ha vizet szallit, ha nincs vizszallitas akkor nagyon kis teljesitmenyt vesz fel. ez persze csak a centrifugal szivattyukra igaz.
Előzmény: moonshadow (623)
Herr X Creative Commons License 2006.06.26 0 0 626
na ja, de azért nem árt, ha nem hobbi multiméterrel áll neki a dolognak. 10A AC-s méréshatár nem árt....
Előzmény: rferi (624)
HUNYOR Creative Commons License 2006.06.26 0 0 625
...érdemes megfogadni a tanácsot, mert okos...
Előzmény: rferi (624)
rferi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 624

Kisérleti úton oldd meg a kérdést!

TEgyél fel a motorra egy árammérőt, és mérd meg az üzemi, majd a lezárt áramot.

Ha a lezárt nagyobb --> túlterhelődik.

Ha kisebb --> akkor nem

Előzmény: moonshadow (623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!