Keresés

Részletes keresés

piaggioape Creative Commons License 2014.08.02 0 0 425

Olvasgatom a próbálkozásaitokat vízteres kandalló ügyben. Egyszerű a dolog, előre kell számításokat végezni, nem utólag sopánkodni, hogy kevés hőenergiát tudunk kivenni a kályhából. A szűk keresztmetszet mindíg a levegőoldalon van. Azt kell jól méretezni. Vizoldalt nem kell, ő bivaly erős hőelvételben. A mérőszám 6-20 W ig négyzetméterenként és kelvinenként. Ezzel érdemes kalkulálni. Bizonyos körülmények miatt inkább a 6-hoz közel, mint a 20-hoz. Ez az érték gravitáció esetére érvényes.

Előzmény: 1413 (424)
1413 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 424

Sziasztok!


Egy üvegajtós szabadon álló kandallóba szeretnék újabb vízteret építeni.

A mostani kb.6 literes,4 radiátort visz,de csak max.45-50 fokos vizet tudok vele előállítani.

Egy vaslemezből készített L alakú "doboz",mely a kályha bal oldalán és a tetején helyezkedik el.

Arra gondoltam,hogy az egész tűzteret körbeépítem tartállyal.A samott helyén.

 

 

Az első oldalon olvastam arról,hogy "nem kátránygyárat akarunk......"ez érdekelne mert az enyém eléggé az.

Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

 

Üdv!

sur5al Creative Commons License 2014.07.24 0 0 423

Túl sok információt nem osztottál meg velünk.:(

 

A topik első részében volt egy topiktárs, aki épített vízteres kemencét a palást becsövezésével. Olvass vissza, elég jópofa.

Előzmény: kicsikyra (421)
Beer_ci Creative Commons License 2014.07.21 0 0 422

Gondolom a kemencét nem szeretnétek vissza bontani....Tegyél fel képet hogy hol, mekkora hely van.

Egyelőre csak annyi  esélyt látok, hogy valószínűleg cső hőcserélő kerülhet bele.                                                                                        

Előzmény: kicsikyra (421)
kicsikyra Creative Commons License 2014.07.21 0 0 421

Tavaly építettünk egy kemencét és most odáig jutottunk.hogy szeretnénk egy vizteres

fűtőtestet bele tenni mert  akkor a radiátorokban  is meleg viz lenne. Az a kérdésem,hogy milyen anyagból és  milyen nagyságút formájút kell  készíteni mi lenne a legcélravezetőbb?

Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 420

Hajnalba elmegyek este vissza jövök, ha meg csavargunk a világba az több nap.

Előzmény: mosogep-szerelo (419)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.05.18 0 0 419

Azt csinálsz, amit akarsz! De nem értelek, vagy ugratsz! Azt mondtad sokat vagy távol, ez nem a munkába járást jelenti, hanem a több napos-hetes utakat! Ha meg úgyis mindig van otthon családtag, akkor nem kell neked gáz, meg kérdezősködnöd se kell! :(

Előzmény: Ambzso (417)
Beer_ci Creative Commons License 2014.05.18 0 0 418

Létezik. Nekem is ilyen házam van, de a szigetelés a legfontosabb.

Előzmény: Ambzso (411)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 417

Több állat van otthon ja meg egy sárkány :) 13 órát kell kibírnia a háznak nélkülem...

Előzmény: mosogep-szerelo (416)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.05.18 0 0 416

Drága a bevezetés? Igen, drága. Meg minden drága! Mi nemrég cseréltettünk cirkót, az is drága! De ha sokat vagy távol, szükséged van a gázra!

Előzmény: Ambzso (415)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 415

Alapvetően az tart vissza a gáztól, hogy nincs bent az ingatlanba.....drága a bevezetés. A rendszer amiről írtam az elején egy kollegámnál működik kifogástalanul... Sokat vagyok távol így rá segítésképp jó lenne a gáz, hogy ne hűljön ki a ház.

Előzmény: mosogep-szerelo (414)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.05.18 0 0 414

Létezik. Csak macerás! A gáz (automatikus) kényelmét semmi sem pótolja!

Ügyfelem pellet-kazánt vett (sok millió) két éve rendszeresen jönnek Szlovéniából javítani, a szerelők lassan beköltöznek hozzá, de még nem sikerült rendesen megcsinálniuk! Én sok évig raktam szénnel a kazánt, előtte olajkályhák büdösítettek a szobákban, én ma már ott tartok, hogy inkább kifizetem a gázt!

Előzmény: Ambzso (411)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 413

Ytongból épült 2001-ben még a hőszigeteléssel várni akarok , nem rég vettem kell 1 év míg anyagilag rendbe jövök :)

Előzmény: joevagyok68 (412)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.18 0 0 412

Első körben , ha még nincs - akkor hőszigetelj..

majd olvasgass.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9173884&la=130349646

 

Előzmény: Ambzso (411)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.18 0 0 411

Én , mint mondottam Gáz-os házba nőttem fel, most az új szitu miatt keresek alternatív megoldást vagy véleményt , hogy létezik e téli meleg gáz nélkül :) 

Előzmény: mosogep-szerelo (410)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2014.05.18 0 0 410

Nálunk, és a környéken mindenkinél, így van vagy 25 éve.

Előzmény: Ambzso (404)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.17 0 0 409

Építeni nem szeretnék, max így hagyom a köv tél lesz a próba mit.ad...Szülői ház gázzal volt fűtve - radiátor- most ez új lesz nekem  kíváncsi vagyok a költség megtakarításra... ha egyáltalán lesz :)

Előzmény: Beer_ci (408)
Beer_ci Creative Commons License 2014.05.16 0 0 408

Felesleges kiadás. Hagyd úgy ahogy ahogy van, vagy olvasd el a topikot, és építs egy új kályhát. Van itt infó bőven!!

Előzmény: Ambzso (406)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.05.16 0 0 407

"Ezt hogy lehet megvalósítani?"

Úgy, hogy rákötöd - ízé a szerelő ráköti a gázkazánt a rendszer előremenő és visszatérő csövére..

Persze visszacsapókkal..hogy ne "fűtsék" egymást !

 

DE ez

"Láttam egy ismerősnél olyan rendszert hogy a vegyestüzelésű kazánnak a fűtéskörére rá dolgozik egy gáz kazán is"

miért is olyan furcsa ??

Én még olyat nem láttam, ahol a gázkazánnak és a vegyesnek KÜLÖN fűtőköre(hőleadói) lettek volna kiépítve !

Előzmény: Ambzso (404)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.15 0 0 406

Vettem egy házat ami vegyestüzelésűvel üzemel és gondolkozom az átalakításon...

Előzmény: Beer_ci (405)
Beer_ci Creative Commons License 2014.05.15 0 0 405

Minek?------

Előzmény: Ambzso (404)
Ambzso Creative Commons License 2014.05.15 0 0 404

 

Láttam egy ismerősnél olyan rendszert hogy a vegyestüzelésű kazánnak a fűtéskörére rá dolgozik egy gáz kazán is.Ezt hogy lehet megvalósítani?

sur5al Creative Commons License 2014.05.06 0 0 403

Ja jól van, csak azt hittem nem olvastad az előzményeket.:D

 

Köszi, kedves tőled. Már kacérkodtam a gondolattal, hogy veszek egyet. Két dolog tart vissza. Az egyik az ára, a másik, hogy megint szét kellene vágnom a rendszert.:D Ez ugye egy bérelt ház, így is sokat invesztáltam már. Pusztán azért, hogy elmondhassam, itt leírhassam, hogy 15 vagy 25kW a teljesítménye szerintem nem éri meg a pénzt és a fáradtságot.

Előzmény: Ybasc02 (402)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.05.04 0 0 402

Igaz, a felső része nem volt meg "improvizáltam"... azért mindent én se rajzolok bele ha meg is lenne, hadd agyaljanak mások is hátha valami más variáció is születik :-)  Köszi.

 

Azért kíváncsi lettem volna hogy mennyit lehet levenni a hőcserélőről ebben a formában. Ha közelbe lettél volna kölcsön adtam volna a hőmennyiség merőmet.

 

Előzmény: sur5al (401)
sur5al Creative Commons License 2014.05.03 0 0 401

Még jó, hogy ismerek ilyen ügyes kezű grafikusokat.:DDD

 

Jó a modell. Annyi eltéréssel, hogy az alsó vízcsöves hőcserélő függőleges része van csak falazva, fölötte még van két sor 6/4"-os réteg vízszintesen. Ezek felett van a kupola alatt egy tartály, ami viszont vizes és 12 db füstcső bújik át rajta. Aztán pillangó, érzékelő, kémény... Itt látható részletesen a "bele".

 

Az össz. vizes vas felület több, mint 4m2, amiből a közvetlen füst-vas-víz felület 2,5m2. A teljesítményét nem tudom, de 130m2 szigeteletlen kőházat napi 2-3 vödör fenyőfával jól kifűt + HMV is erről megy.

Előzmény: Ybasc02 (398)
sur5al Creative Commons License 2014.05.03 0 0 400

Köszi. Persze, nem hagy nyugodni, de nem akarom szétverni a mostanit. Leginkább az a gond, hogy a meglévő két hőcserélőt kinek passzoljam el. Jók egyébként, csak nem illeszkednének a koncepcióhoz.

Előzmény: Ybasc02 (397)
Beer_ci Creative Commons License 2014.04.30 0 0 399

Mint ha az enyémet látnám...:) Nagyon hasonlít!!

Előzmény: Ybasc02 (398)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.30 0 0 398

Remélem nem gond...végül is befejeztem a rajzot a megvalósított koncepciódról :)

 

Előzmény: Ybasc02 (397)
Ybasc02 Creative Commons License 2014.04.28 0 0 397

Látom jól muzsikált, gratula ! 

 

Jövő szezonra átalakítod fordított égésűre mert látom nem hagy nyugodni a gondolat... :)

Előzmény: sur5al (396)
sur5al Creative Commons License 2014.04.22 0 0 396

Hopp, kicsit elmaradtam.:( Az előző hozzászólásban már említettem, hogy működik a tercier. Ez így is volt, de akkor még adagoló nélkül. Közben az is elkészült, március elején össze is hegesztettük. A lemez vékony volt (2-es), saválló, szóval nem sikerült túl jól, de azért mutatja a tervet:

 

 

Próbák is voltak, bár már nem kellett nagyon tüzelni. Itt látható egy videócska is róla.

 

Ez meg itt két fotó, utóbbin kiemelve az érdekes részleteket:

 

 

 

Az ott nem lenne, ha zárva a tercier. Hogy miért nem oldalt nyomja az utánégetést (a lyukakon, ott is nyomja egyébként, csak nem olyan látványos, mert fenn nagyon húz a kémény), arra talán magyarázat a következő fotó, amin látszik kicsit összetaknyolta a hegesztő, a felső él elég "szellős":

 

 

Na, majd kijavítjuk őszre!:D Azért rendesen adtunk neki, olyan 10-15 begyújtás után egészen elszíneződött a szép saválló cucc:

 

Ilyen volt:  Ilyen lett: 

 

A szürkébb a belső oldal. Kicsit poros. Remélem nem fog hamar elégni.

 

Összességében hozta az elvárásokat, elégedett vagyok vele. Az ablak tiszta, a gázok elégnek, nincs korom (fenyővel tüzelek!). Ennél jobb már csak fordított égéssel lenne.:D

 

Csak azt nem tudom mit fejlesszek rajta jövőre?:DDD

Előzmény: sur5al (362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!