Keresés

Részletes keresés

mentalist_ Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3919

A sorstársak segítségét kérném.

 

10 napja műtöttek, miniplasztikával, helyi érzéstelenítésben, hálóval. Nagyjából minden úgy zajlott a műtét után, mint ahogy várható is volt. Napról napra javultam, 3-4 nap után már nem voltak komolyabb fájdalmaim mozgáskor. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az első 3-4 napban 80-90%-ban feküdtem, az 5 naptól viszont egész nap talpon voltam, jöttem-mentem, ügyeket intéztem, ültem néha órákat. Azóta is ez van. Miután a fájdalmak megszüntek (3 nap után), főleg délutánra, estére a heg 5 cm sugarú körben megduzzadt rendesen, és éjszaka se megy le jelentősen. Ez természetes? Emellett nagyon megkeménykedett a heg, olyan, mintha egy közepes alma lenne a bőröm alatt. Ez is rendben van? Hozzávetőlegesen meddig lesz így, napok vagy hetek, esetleg... hónapok?

 

A segítséget előre is köszönöm!

fórumlakó Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3918

Nekem már letelt a 6 hét. A heget még érzem de már vékonyodik. Viszont a vágás felöli golyóm még mindig érzékeny és nagyobb is mint a másik. Ez természetes a műtét után ennyivel vagy menjek orvoshoz? Olvasom, hogy itt sokan kaptak otthonra is vérhígítót, én csak a korházban egyszer. Ennek mi lehet az oka?

kemencés Lui Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3917

Szia climbz!

 

Gratulálok a kisfiadnak! Pontosabban nem csak neki, de lelkes, törődő szüleinek, rokonainak is!
Manapság egyre ritkább az ilyen teljesítmény. Véleményem az, hogy az iskolai eredmény nem igazán arra születés kérdése,

inkább a szülők, a családi környezet hatása. Hiszen melyik gyerkőcben ne lenne meg a kiváncsiság, az érdeklődés és

a lelkesedés - születésétől fogva?! No persze ezen nem csak a szülő, de a pedagógus is ronthat, ha nem tudja megkedveltetni a

tanulást, a tudás örömét.
Nekem már nagyok a lányaim (egyetemisták), de mind a mai napig együtt örül a család minden elért sikernek. És ők sem voltak soha

rossz tanulók, most is négyfél felett van az átlaguk.

Amikor még tanítottam, gyakran tapasztaltam, hogy nem sikk a jól tanulás, az iskola csupán egy szükséges rossz...
Pedig az én diákéveimben mindenki akart tanulni, teljesíteni - még a gyengébb képességűek is. És bizony szakmunkásként ők is vitték

valamire... Na de ebbe nem megyek jobban bele, mert előbb-utóbb az utóbbi bő 20 év elcseszett dolgaihoz jukadunk ki - az meg sajna csak

egy hatalmas gumicsont. :(

Szóval ezen terjedelmesre sikerült bevezetőm után még sok-sok sikert és örömöt kívánok a fiatokhoz, Neki pedig a tanuláshoz!
Kíváncsi lennék a véleményedre, hogy mennyire szimpatikus szülőként a mostanában szokásos szöveges értékelés a biziben?

 

A szuri, amiből 30-at nyomtam be a combjaimba: Fraxiparine. Hogy miért ennyi, arra azt mondta a főorvos úr, hogy nagyok a sebek, ezért biztos ami biztos... Ő tudja, ő a szaki! :)

 

A sportolásos javaslataidat nyugtázom! Egy kérdés: van esetleg javaslat gimnasztikai gyakorlatokra a fokozatos terhelés érdekében?

 

Üdv Mindenkinek! Lui

Előzmény: climbz (3916)
climbz Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3916

Sziasztok!

 

Lui:nagyon ügyes vagy, hogy kivetted a cérnát. Látod mondtam én, hogy menni fog:DDD A sportolást óvatosan kezd. Futás+bicaj. A súlyzózást még hanyagold egy-két hétig. Én már mindent mozgok amit szoktam. Minek szúrattak ilyen sokáig???? Én kombinált thrombophyliás vagyok (értsd: kb 30x nagyobb a rizikóm thrombosisra mint másnak) és csak egy hétig adtam a Clexane-t. A haematológiai társaság ajánlása szeritnt elég ennyi ideig adni.

 

A kisfiam ma megkapta az első bizonyítványát. Nagyon jó lett, kiválóan teljesített mindenből és magyar irodalomból tantárgyi dícsértetet kapott. Olyan büszke vagyok rá!

 

További szép estét!

tristen Creative Commons License 2013.01.16 0 0 3915

Sziasztok!

 

Örömmel olvastam a hozzászólásaitokat!

 

Én most nem tudok mit írni ide! :))

 

KITARTÁS! :)

kemencés Lui Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3914

Sziasztok!

 

Szia climbz! Igen, kioperáltam! :D Egy határozott mozdulattal kihúztam, a kb. 3 cm hosszú metálkék damilkát. :)
(persze előtte kicsit húzgáltam jobbról-balról... :) Simán, minden kellemetlenség nélkül ki jött!
Az igazi kellemetlenség ma ért!:


Fel kellett utaznom a Róbert Károly Krt-ra, a KK-ba. Nem akarták hagyni, hogy 6 hétig gyógyulgassak itthon.

A rossz szívű (vagy inkább indulatú) bácsi amikor meglátta a sebeimet, mégis csak adott még 2 hetet.
(kicsit lapítanak, mert tavaly, amikor kiengedtek Afganisztánba, akkor még makk egészséges voltam!)

 

Aztán majd itt helyben még 1 hónapig megkímélnek az erős fizikai igénybevételtől... de utána!
Teljes erővel a fizikai alkalmasság felé! Futás, fekvőtámasz, felülés... csak gőzöm sincs hogyan, amikor jelenleg még

egy erős orfújás is nehezen megy. :( De majd kialakul!
A TECSÓ-ban péntektől féláron lehet majd venni egykezes súlyzókat... azt hiszem belevágok! :D
Addig meg mehet a bringázás... még csak bő négy hetes vagyok! Ma jár le a 30. szurim (vérhígító)

 

Legyetek jók, és érezzétek magatokat kellemesen!

Előzmény: climbz (3913)
climbz Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3913

Sziasztok!

 

Tényleg leállt a fórum :(((

 

Fórumlakó vigyázz magadra. A laparoscopia után másfél héttel dolgoztam de még nem kellett volna. Igaz nem végzek nehéz fizikai munkát de nálunk 12 órában rohanás van. A műtét után mondta a sebész, hogy ne tévesszem meg a három pici heg mert belül ugyanannyi idő kell a gyógyulásnak tehát kb 6-8 hét. Kellett is.

 

Pont ma két hónapja, hogy operáltak. Végre megszűntek az évek óta megmagyarázhatatlan bizonytalan, itt-ott jelentkező hasfájásaim:))) A sportolás is nagyon jól megy, már 50 percet bírok futni a padon 10-11 km/h-val. A karatéval kivártam a két hónapot úgy ahogy az orvosom javasolta. Ma megyek először.

 

Remélem mindenki jól van.

 

Lui: kivetetted a cérnáidat vagy kiestek maguktól?

 

Nálunk minden rendben. Dolgozunk ezerrel, műszak-műszak után, bár ez a január nem olyan rossz. Jövő hét végén négy napot itthon leszek egyben. A kisfiam csütörtökön kapja az első bizijét.... Sztem jó lesz neki. A magyar felmérői 100 %-osak lett. A matek se megy neki rosszul csak eleinte nem értette a relációs feladatokat (azt hittem, hogy érti aztán kiderült, hogy mégse) de mióta elmagyaráztam azóta tudja. Fiú létére olyan jó gyerek, a suliban is. A házit is megcsinálja magától nem kell noszogatni. Persze azért le kell ülni vele tanulni.

 

További szép napot!

tristen Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3912

Szia!

 

Én úgy gondolom, hogy jól döntöttél.

 

Gyógyulj meg mielőbb! és KITARTÁS! :)

Előzmény: fórumlakó (3911)
fórumlakó Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3911

A Doki azt mondta 6 hétig nem emelhetek. Ezt közöltem a cégnél ahol dolgozom, azt mondták nem gond. Visszamentem dolgozni 4 hétre, ugyanúgy kell ténykednem és emelnem mint máskor, és másnak, ha nem akarok akkor meg cikiznek, legyen benne részük ilyenkor azt kívánom. Tanács: 6 hétíg táppénz, igaz kevés a pénz, de legalább az egészség talán megmarad.

tristen Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3910

Szia!

 

Nagyon kedves vagy! :))))

 

hali :)

Előzmény: Teextinna (3909)
Teextinna Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3909

Szia!

Viszont kívánom én is Neked!:)☺☺☺

Előzmény: tristen (3908)
tristen Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3908

Sziasztok!

 

Látom a fórum leállt, sebaj! :)

 

Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok!

 

üdv és KITARTÁS!

tristen Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3907

Szia!

 

Viszont kívánok én is!

 

hali :)

Előzmény: zekkkk (3906)
zekkkk Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3906

Boldog új évet kívánok minden fórumtársamnak !

tristen Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3905

Szia!

 

A sérvkötőt szerintem sebész írhatja csak fel, ... .

 

És szerintem nem lehet sehogyan sem védekezni sérvkötő nélkül, ha fizikai munkát végzel..

 

Szóval menj el mielőbb egy sebészhez, átmenetileg a sérvkötő megoldhatja a gondodat.. De a műtétet nem lehet elkerülni..

 

Kitartás!

Előzmény: forme (3901)
tristen Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3904

Sziasztok!

 

Én is Boldog Új Évet Kívánok Nektek! Szebbet, jobbat, eredményesebbet, talán egészségesebbet és így tovább!

 

 

:-)

Teextinna Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3903

Sziasztok!:-) Boldog új évet kívánok nektek!:-)☺☺☺



dalmata13 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3902

nos, akkor BÚÉK minden fórumozónak,jöhet a táncoló kutyus :-)

forme Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3901
Köszönöm a sérvkötős tanácsokat! Azért biztonság kedvéért veszek egyet. Vajon a körzeti orvos írhat róla vényt? Egyébként a leendő műtétemet végző doki vajon miért ellenzi a sérvkötőt? Hogyan lehet vigyázni, illetve elkerülni a kizáródást, ha fizikai munkát végzek?

Boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!
kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3900

Szia Climbz!

 

Igen, minden tökéletesen átjött. Köszi a megnyugtató infókat! :)

Az egyik hurkocska mintha gyengébb anyag lenne, a másik meg inkább fémesebb - de simán lehetséges hogy csak damilok, és én reagálom túl.

Minden esetre nem piszkálom...majd a dokimmal egyeztetek.

 

Még egyszer vidám, egészségben gazdag boldog újesztendőt kívánok kedves mindannyiótoknak!

 

Üdv! Lui

 

(kemencék, kályhák építése rögtön a felépülésem után! :D )

Előzmény: climbz (3899)
climbz Creative Commons License 2012.12.31 0 0 3899

Sziasztok!

 

Remélem most átmegy amit írok!

 

Lui: ami a hegedben van az sima varróanyag (megkonzultáltuk a férjemmel, tudod ő is orvos). Olyan mintha damil lenne ugye? Ha nemm ered kihúzni magadnak akkor kiesik magától. A bőr kidobja. Nekem a kézműtétem után még hónapok múlva is voltak itt-ott kilógó cérnák, kihuzigáltam. Ne izgulj miatta!

 

Forme:

 

Én műtétig aktívan sportoltam kivéve a futást mert attól fájt a hasam. Sztem kis sérvnél nincs értelme a sérvkötőnek. Azért vigyázz ki ne záródjon. A zacsiba lógó nagy sérvekről csak annyit, hogy nagyapám se engedte operálni, sőt nem is szólt. Most 82 éves, akkora sérve van hogy nem tud normálisan pisilni csak pelenkába pedig amúgy nem lenne inkontinens. Falusi parasztember aki végig dolgozta az életét hallani se akar műtétről pedig még mindíg meg lehetne operálni. Szóval nem érdemes halogatni. Minnél kisebb a sérv annál jobban gyógyul!

 

Tristen!

 

Jót nevettem a piercin-ges hsz-on:))))

 

Ez úton szeretnék Boldog és sérvmentes Újévet kívánni mindenkinek!

 

kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3898

Szia Tristen!

 

Köszi! :D
Amúgy ez a hasfali vágásnál van.

A lágyék műtésnél nem látok efféle "ékszert". :)

Bár ez utóbbi még mindíg eléggé duzzadt seb. Van még pár varr is  ahegeken - lehet valamelyik szintén ilyesmi...

...nem is látom jól még ott lent. :) (a lágyéki beavatkozásomnál is tettek hálót!)

 

Amúgy naná, hogy szólni fogok a dokinak - csak hát meg kellene várnom az újév elejét. Mivel jan. 29.-én kell

visszamennem kontrollra, addig azért nem fog kitartani a türelmem! :)

 

Csaó! Lui

 

UI: az egyik barátom szerint ha bütykölnék egy kis láncot a két hurok közé, egész egyedi és szexi lenne.

Képzeld el, amint ott lobog a szőrös melkasom alatt az éppen serkenőben lévő szőrszálak között egy csini kis lánc! :D

Előzmény: tristen (3895)
kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3897

Szia Forme!

 

Azt hiszem én töröm meg a jeget - de nincs olyan infóm, ami számodra biztató lenne.

(talán ezért sem szívesen fognak bele a "sorstársak" a válaszba.

 

Szóval itt olvastam én is, hogy hasi sérvre van sérvkötő (én is vehettem kedvezményesen a doki receptkére),

de itt tudtam meg azt is, hogy a lágyéksérvre nincs ilyen termék.

Ha mégis, akkor viszont jobb a helyzet, mint ahogy azt én lefestem! :)

A kezdődő lágyéksérv mit jelent? Teljesen tünetmentes? Mért nekem is az volt - de a sebész szakorvos azonnal

kiszemelte a problémát. Amikor meg az ujját felnyomtam a combtövemnél, na az fájt rendesen. Utána már éreztem

én is a tünetét: a köhögéskor egy kis helyen ott lent ki akart ugrani valami. De még akkor is csak inkább éreztem,

mint sem fájdalom lett volna... Szóval én csak az miatt simán elodáztam volna a beavatkozást.

(Valaki mesélte, hogy a régi öregek se sűrűn mentek dokihoz anno efféle kisebb kellemetlenségek miatt.

Volt, akinek már a térdét verte a zacsija, mert annyira belecsúszott a belszerve...

 

De hogy jót is mondjak: a kórházban akiket "csak" lágyéksérvvel műtöttek körülöttem, már másnap egész jól

mászkáltak - nem úgy, mint én a hasi műtétemmel (is)! :D

 

Szóval köhögést kerülni, és mielőbb erőssíttesd meg magad. nehogy kizáródjon!

 

Amúgy minden egyéb híreszteléssel ellentétben annyira azért már fejlődött az orvostudomány, hogy a lágyéksérv

korrekciót, a megerősítést hálóval egész kis metszéssel is el tudják végezni.

 

SZÓVAL FEL A FEJJEL! és BUÉK!

 

Lui

 

Előzmény: forme (3896)
forme Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3896

Szia Mindenki!

 

Új vagyok itt. Társulnom kell hozzátok... sajnos! A sajnos arra vonatkozik, hogy nyilván okkal írok ide! Remélem senkit nem sértettem meg vele! Pár napja diagnosztizáltak kezdődő lágyéksérvet. Hááát, marhára nem örülök neki, de kit tesz egy betegség boldoggá? :) Szóval, egyéb okok végett nyár előtt nem tudok kés alá feküdni, csak ha nagyon muszáj lesz (NE LEGYEN!). Mivel fizikai melót végzek, gondoltam a sérvkötős megoldásra, de a dokim le akar róla beszélni. Mit gondoltok a sérvkötőről? Vegyek, ne vegyek? Én nagyon vennék, mert biztonságot nyújtana (agyban mindenképp), csak félek, hogy rosszabítanék az állapotomon és talán az orvos nem véletlenül ellenzi a sérvkötő használatát. Pár nap alatt sikerült úgy túlparáznom a dolgot, hogy már köhögni sem merek! :(

tristen Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3895

Szia!

 

A hozzászólásodból eszembe jutott, a van benne valami televíziós játék Vágó Istvánnal, évekkel ezelőtt ment, szerettem.

 

Ami a testékszered illeti, vannak nyelv piercingek és vannak már ilyen jó kis farok piercingek is, csak említeném, hogy máskor inkább oda tetess, ne a lágyékrészedbe. :)))))))))))) Annak legalább van értelme, bár a kép láttán ez sem semmi, sőt valami, amit nem tudunk, hogy mi is lenne, mi a funkciója.

 

Nem hiszem, hogy nagy jelentősége lenne, de azért a helyedben majd megmutatnám az orvosnak. Semmiképpen sem tanácsolom, hogy kivedd, mert lehet, hogy ez valami hálórögzítésre való dolog, mert ugyebár ilyen hálót tesznek be ilyen műtéteknél.. Szóval egyelőre viseld el, azt gondolom.

 

Neked is B.U.É.K. és Kitartás!  

Előzmény: kemencés Lui (3893)
tristen Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3894

Szia!

 

Teljesen természetes, hogy érzékenyebb a nemi szerved azon része. :)

 

Nekem a műtét után sokáig szexuális késztetéseim sem voltak, mert megakartam halni a fájdalomtól, nyilvánvalóan eltúloztam egy kicsit a dolgot. Köztünk legyen szólva, amikor szexre adtam a fejem, rettegtem, hogy mi lesz, majd amikor "elmegyek".. :) Hát azt is bevallom töredelmesen, hogy nem volt annyira jó érzés, mert amikor elsültem. (nevezzük nevén a dolgot) tényleg fájt egy kicsit.. Na mindegy, ez a múlt.

 

Szóval szerintem természetes az érzékenység..

 

KITARTÁS!

Előzmény: fórumlakó (3891)
kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3893

SEGÍTSÉG, VALAMI VAN BENNEM!
Hozzáértő(k) segytségét kérem. A mellékelt képen remélhetőleg kivehető az a két csini kis fémhurok, ami kikandikál a hasi sérvem
legfelső (gyomorszáj felőli) részén.
A doki már vagy 1 hete kiszedte a varratokat, de ezt tegnap este fedeztem fel, hogy ez "itt maradt". :(

Ha megérintem, mereven billeg bennem, hasonlít egy erősebb feketeszínű horgászdamilhoz - de akár még drótnak is kinézem.

Ilyenkor mi van?

Amúgy nem fáj, csak zavar, hogy mindig beleakadok. (test ékszernek sem utolsó!):)

 

BUÉK! Lui

 

kemencés Lui Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3892

Szia Fórumlakó!

Engem 2 nap híján 3 hete műtöttek. A jobb oldali lágyék sérvemnél a műtét óta van egy szokatlan érzékenységem ott, ahol írásod szerint Neked is.
Az első pár napban még a szomszédos combom is "zsibbadt", a mai napig is érzékeny, mintha ki lenne dörzsölődve. A seb felőli golyszlim még most is érzékeny érintésre, enyhe nyomásra is. A dokim szerint ez így szokott lenni, majd elmúlik. :)
Mielőbbi javulást kívánok neked - no és BUÉK!

 

Lui

Előzmény: fórumlakó (3891)
fórumlakó Creative Commons License 2012.12.30 0 0 3891

BUÉK!

Köszönöm a bíztatásokat. Szeretném tudni természetes-e, hogy amelyik felemen műtöttek ott a "golyóm" eléggé érzékeny? Műtét óta viselem a szoros alsónadrágot, bár nem tudom miért kell, azt mondták valami bevérzés miatt. Ennek mi az oka?

tristen Creative Commons License 2012.12.28 0 0 3890

Szia!

 

Még belefér az üzeneted, így utólag is! :)

 

hali :)

Előzmény: climbz (3889)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!