Keresés

Részletes keresés

Zemanek Creative Commons License 2012.02.03 0 0 55941

Ciklus nélkül ehez profi kell- Inzulinod?

Előzmény: marchesa (55940)
marchesa Creative Commons License 2012.02.03 0 0 55940

Sziasztok, beírom a hormon értékeimet, valaki, aki ért hozá mondja meg légyszi, hogy ezek jók-e. A pcos honlapján bogarásztam, de nem igazodtam el. A gond az, hogy már másfél éve nem menstruálok, a vért tegnap vették le, de nem tudom ciklusnaphoz kötni, mert sajna jeleleg nincs :-(

 

FSH - 8 IU/L

LH - 6,7 IU/L

prolactin - 149 mIU/L

ösztaidol - 91 pmol/L

tesztoszteron - 0,69 nmol/L

 

Nagyon köszi előre is :-)

vikiviki Creative Commons License 2012.02.01 0 0 55939

Na de nekem nem volt olyan hú, de magas az inzulin soha. Az éhomi teljesen jó volt, a terhelt is csak egy kicsit volt magasabb (45 volt az egyórás, 16 a kétórás) Nekem simán csak a cukor volt magas, és most még magasabb...:-/

Előzmény: Zemanek (55933)
Kriszi83 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 55938

sziasztok, kicsit bepörögtem ezen, bár szerintem max évi 40.000. Ft-ról lehet szó nettóban. Viszont az sem mindegy....nekem sem... Ezek a hatályos jsz-k.:

 

- a súlyos fogyatékosség minősítéséről és igazolásáról szóló 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelet,

- az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló 335/2009. (XII. 29.),

 

ez utóbbinak a melléklete a lényeg:

I. típusú diabetes

 

E10

 

Inzulin-dependens cukorbetegség

 

 

E100

 

Inzulin-dependens cukorbetegség comával

 

 

E101

 

Inzulin-dependens cukorbetegség ketoacidosissal

 

 

E102

 

Inzulin-dependens cukorbetegség veseszövődményekkel

 

 

E103

 

Inzulin-dependens cukorbetegség szemszövődményekkel

 

 

E104

 

Inzulin-dependens cukorbetegség idegrendszeri szövődményekkel

 

 

E105

 

Inzulin-dependens cukorbetegség perifériás keringési szövődményekkel

 

 

E106

 

Inzulin-dependens cukorbetegség egyéb megnevezett szövődményekkel

 

 

E107

 

Inzulin-dependens cukorbetegség többszörös szövődménnyel

 

 

E108

 

Inzulin-dependens cukorbetegség k.m.n. szövődményekkel

 

 

E109

 

Inzulin-dependens cukorbetegség szövődmények nélkül

 

Szövődményekkel járó

 

E11

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség

 

II. típusú diabetes

 

E110

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség comával

 

 

E111

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség ketoacidosissal

 

 

E112

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség veseszövődményekkel

 

 

E113

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség szemszövődményekkel

 

 

E114

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség idegrendszeri szövődményekkel

 

 

 

 

 

E115

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség perifériás keringési szövődményekkel

 

 

E116

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség egyéb megnevezett szövődményekkel

 

 

E117

 

Nem-inzulin-dependens cukorbetegség többszörös szövődménnyel

 

 

Ezek léteznek a kormányrendeletben, szóval az IR sehogy. Távol áll tőlem a pattogás...sok baj van, mert szakorvos, kórházi főorvos, vagy szakorvosi vélemény alapján háziorvos állíthatná ki az igazolást. (az MM szerintem, nem, de ki tudja, ott is utánakérdezem, a gond, hogy nincs ilyen betegség a kr.-ben)  Ez van - bár van egy javaslatom...csak azzal sem érünk semmit

 

Zemanek Creative Commons License 2012.02.01 0 0 55937

IR-e elvileg nem jár, viszont szerintem az ir-nek nincs saját kódja sőt ir-e nem is szabad merckformint sem adni ezért szerintem cukorbeteg kódon kezelnek minket.

Előzmény: szkata25 (55936)
szkata25 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 55936

Nem mondom, h jobban tudom, mert én sem próbáltam még, de egy másik fórumon többen is mondták, h ők kaptak IR-re, meg tegnap elolvastam a jogszabályt, és a kódom alapján sztm nekem is jár. Talán más tud vmi biztosabbat...

Előzmény: Szeleszte (55935)
Szeleszte Creative Commons License 2012.02.01 0 0 55935

Amy

 

Szerencsére én a cukrászdiszkontban vettem egy kg-ot 800 ft-ért még tavaly nyáron, próbálom osztani szorozni, de még egy olyan negyed kilo biztos van belőle.

 

A pénzügyi dolgokat jól látod, nekem leszakadt az állam, amikor azt láttam, hogy akinek a bruttója 213 eft- alatt van az kevesebbet keres, akinek meg surolja a fél millát, annak emelnek a legtöbbet:S

 

Tankaranka:

 

Rengeteg ember dolgozik még rajtam kivül becsületesen, mégsincsenek előrébb, nem lehet eben az országban egyről a kettőre haladni:S

 

Szkata:

2009-ben én is olvasgattam ilyenekről, de sajnos csak 1-es és 2-es típusú cukorbetegségben jár az adókedvezmény, az IR meg a cukorbetegség előszobája, egyik helyre sem tartozik.

 

 

Zemanek Creative Commons License 2012.01.31 0 0 55933

A cukor eleinte romolhat ahogy javul az inzulin.

Előzmény: vikiviki (55932)
vikiviki Creative Commons License 2012.01.31 0 0 55932

Csajok, tanácsot kérnék!

Már négy hete diétázom, gyakorlatilag lassan, de folyamatosan fogyok, már vastagon (vagy vékonyan?:) a normál tartományban vagyok, 64 kg-t mértem tegnap. Mozogni is mozgok, amennyit a három gyerek mellett tudok. Kölcsönkértem apám vércukormérőjét, és tök szarokat mérek:( 7,2-7,7-es egy órás értékeket a diéta mellett, Aldis lisztes kenyérből készült szenyó (egy szelet kenyér + ezmegaz), meg tésztás vacsi és társai után. Mi a bánatom van? Ja, és érzem is, ha felmegy a francba, szédülök meg olyan általános rosszérzésem van. 

Mikor fogok meggyógyulni? Lehet az, hogy diéta mellett is rosszabbodik az állapotom? Mensmentisbe azt mondták, hogy amíg szoptatok, addig felesleges a dologgal foglalkozni. Jó, de mi lesz, ha szoptatás végére már komplett cukorbeteg leszek?

Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 55931

A diéta most már oké,a gyógyszer eddig is ment,de a mozgást én úgy gondolom,letudom a melóval.Nehéz fizikai munkát végzek,9600 kg-okat mozgatok meg 8-10-12-14 kg-osával 8 óra alatt.Ha hazaérek,sokszor arra sincs erőm,h elmosogassak. :(

Spontán nem hiszem,mert a páromnál komoly gondok vannak,és folyamatosan rpmlik.Azért is kezdtünk bele ilyen hamar,mert lehetséges,h jövőre már késő lenne.Mert nem lehetne saját... Ezt mondta  a doki.És tényleg,minden eredmény egyre rosszabb egy kicsivel :(

Előzmény: >>Amy>> (55929)
szkata25 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 55930

Sziasztok!

 

Én is csak olvasgattalak eddig titeket.

 

Szeleszte!

 

Nemrég hallottam, h jár nekünk havi 4000 Ft adójóváírás. Nem sok, de a pár havi kontrollokra vagy egyéb költségekre jó. Az ehhez szükséges igazolást a háziorvos is kiállíthatja, szakorvosi véleményre (erről általában nem tudnak, szóval fel kell készülni rá akár a formanyomtatvánnyal is). Kell hozzá egy BNO-kód is, ami elvileg rajta van az ott kapott papírodon (nekem nincs, de a receptemen E1190 van). 

http://cukorbeteg.blog.hu/2010/02/25/adokedvezmeny_cukorbetegeknek

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4udWuBgqVHYJ:drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/2879-adokedvezmeny-diabetes-betegeknek-8.html+&cd=1&hl=hu&ct=clnk

 

A gyógyszert meg én úgy tudom, h (szintén szakorvosi javaslatra) a háziorvos is felírhatja. Ha tényleg úgy érzed, h gyógyszerrel sokkal jobban voltál, akkor addig is, amíg eljutsz egy normális dokihoz, én a helyedben fognám a szakorvosi papíromat, amin rajta van az IR és a javasolt gyógyszer, és elmennék a házi orvosomhoz kiállíttatni az igazolást, és "ha már ott vagyok" feliratnám a gyógyszert is. (Gondolom ezzel nem mindenki ért egyet, de én azt hiszem, megpróbálnám.)

Előzmény: Szeleszte (55924)
>>Amy>> Creative Commons License 2012.01.31 0 0 55929

Nicky! drukkolok h sikerűljön a lombik! 

 

 

Én is azon a véleményen vagyok h lehet adnod kellene magadnak egy kis időt. Jó most már belekezdtél a lombikos procedúrába, de ha elsőre nem is sikerűlne akkor se keseredj el! mert ha betartod a diétát gyógyszert és mozogsz nagy eséllyes spontán is babásodhatsz. 

 

Sajnos ez egy ilyen betegség h sokszor a doki se tudják h mi van :( ha nem jó helyre irányatnak akkor éveket lehet veszíteni mire tényleg eredmény születik. Nekem is ez a fórum segített ha nem találok ide lehet a mai napig closty-t etetnek velem meg inszemet és lombikot ajánlanak. 

 

Drukkolok Neked! Nem vezetsz esetleg hőgörbét vagy nem vezettél ?

>>Amy>> Creative Commons License 2012.01.31 0 0 55928

Szele! sajna a gyümicukor is elég drága fél kg 600Ft nálunk. Bár nekem 1 adag elég sokáig jó.

 

Durva ami itt folyik ebben az országban. Mindent elvesznek tőlünk. Múltkor épp azon akadtam ki h a GYEDet is megrövidítik. Aki 80-90 bruttot keresett attól elvesznek kb. 8000Ft-ot aki viszont 200.000Ft körül keresett na annak növelik kb. 8000Ft-al. Hol ebben a ráció? :( Aki szegény legyen még szegényebb aki meg gazdag legyen méggazdagabb. 

 

Remélem vmikor könnyebb lesz a helyzet. 

Előzmény: Szeleszte (55924)
KicsiAndy Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55927

Szia!

 

Egy kis fáziskéséssel,de küldtem a választ!

Előzmény: Törölt nick (55926)
KicsiAndy Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55925

Szeleszte!

 

Küldöm a doki nevét nagyon szívesen :)) A részleteket magamról priviben leírom....

Előzmény: Szeleszte (55924)
Szeleszte Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55924

Amy

 

Három évig volt met, rendbe rakta a rendszeremet. Most egy éve vagyok met nélkül a vérzésem megjön 35 nap alatt, de a fiú hormonok, tesztoszteron dheas a plafont surolja, és persze a cukor terhelésem is mutatja az ábrát. A doki szerint életmóddal: étrend, mozgás karbantartható nem szükséges a gyógyszer, ő szerinte.... Aztán hogy mit él meg a szervezetem nap mint nap, amikor kiugrál az inzulinom, kihullik a hajam, kiszőrösödök na azt a kutyát nem érdekli....

 

Drágáság:

Na az ott kezdődik, hogy olyan szerencsésen beleugrottam egyedül egy lakáshitelbe, hogy havi 10 eft-om marad megélhetésre, úgy hogy ebben legyen benne minden. Apukám fizet nekem két kihordásos ebédet, amit négy napra osztok el hétköznap.

 

Amúgy a pofátlanság felső határa, hogy havi 50 eft-ot karcolnak le a fizumból, amiból én csak az egészségügyi szolgáltatást venném igénybe.

SZJA: 22 eft, azért fizetem, mert dolgozok. Nyugdíj: 14 eft, ha megérem hogy elmessek, ha nem akkor állambácsi lenyeli, mint a lefolyó, és EB: 12 eft, amit meg igénybe vennék ha ellátnának. Szóval az összes közül csak ezt szolgáltatást szeretném.... de még én kérjek bocsánatot az orvostól, ha röpke négy hónap alatt bejutok:S

 

KicsiAndy:

Érdekelne a szegedi orvos neve, megköszönném ha elküldenéd privátba, én már hármat elapítottam az öt év folyamán:S emailem: szeleszte22@freemail.hu Sajnálom, hogy átfordult az IR-ed cukorbetegséggé:( Megkérdezhetem hány éves vagy, és van e már gyerkőcöd?

 

TankARanka:

A nyírfacukor ára az egeket surolja....:((((( Így marad a gyümölcscukor, meg a szorbit... 1 doboz 300 db-os steviát megengedek magamnak, azt szoktam osztani szorozni a reggeli kávémba öt hónapig.

yoyo444 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55923

Azért, mert lusta veled foglalkozni, vagy nem ért hozzá, vagy nem törődik veled stb.

Én amikor felkerestem a helyi endodokit a panaszaimmal, lelet nélkül, simán fel akarta írni a metet. Én ragaszkodtam a terheléses vizsgálathoz. Aztán mikor meglettek az eredményeim, azt mondta ez nem IR (pedig egyértelműen az), de azért felírja a metet. Szerinted? :)

Sajnos nagyon meg kell válogatni az orvosunkat... anyagilag én sem állok fényesen, de szerintem hamar megtérül, ha a Mens Mentisbe mész, mert bár egyszerre sok az a 12 vagy 10 ezer forint konzultációnként, de lehet, ha elmész SZTK-s orvoshoz, vagy magánorvos(ok)hoz helyben + gyógyszerek, amivel teletömnek, akkor már rég többet kifizettél - az is előfordulhat, hogy a semmire, vagy félrekezelnek stb (mint pl engem is). És a kezelés esetleg sokkal tovább tart, nem a megfelelő, stb. nem beszélve a lélektani és egyéb részletekről. Nem akarlak rábeszélni, de én amióta oda járok úgy érzem jobb helyen nem lehetnék :)

Előzmény: Nicky1983 (55921)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55921

A külön nézetett TSH-ra azt mondta a doki,h így már jó.

Azért nem értem,h ha mégse jó,akkor miért mondja,h oké???

Előzmény: Nicky1983 (55920)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55920

Jajajaj...belekavarodtam.A 3.napos vérvételkor nézték ezeket :

LH 2,01

FSH 5,04 

Öszradiol 178,8

Prolaktin 299,2

TSH  3,35

 

És külön nézettem meg ezeket :

TSH 2,035

FT4 14,79

FT3 4,81

 

 

Előzmény: yoyo444 (55918)
Zemanek Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55919

Gondolom ez 3. napi vv. és az lh alatti tsh fsh akar lenni.

AZ lh-fsh aránynak 1:1hez kell lennie, bár az nem baj ha az fsh magasabb valamivel, de neked több mint 2szerese. Valamint a tsh-d is magas. 1 körül kell lennie.

Előzmény: Nicky1983 (55917)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55918

Nem elég, ha a referencia tartományba esik sajnos (Nekem pl a labor leleteimen nincs egyetlen + vagy - sem, mégis PCOS-m van, IR-em van, stb). Ezeket a 3. ciklusnapon mérték? Elég sok TSH-t írtál, nem lehet, hogy valamelyik FSH? :) Annyit tudok, hogy elvileg az lenne az ideális, ha FSH:LH arány 1:1 lenne. De mint mondtam, csak elkapott infóim vannak, esetleg olvass utána, meg remélhetően 1-2 napon belül jön valaki jobban hozzáértő.

Előzmény: Nicky1983 (55917)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55917

TSH 2,035 uU/ml

FT4 14,79 pmol/l

FT3 4,81 pmol/L

 

LH 2,01

TSH 5,04

Ösztradiol 178,8 

Prolaktin 299,2

TSH 3,35

 

Ezekre gondolsz?Én,mint hozzá nem értő személy a referencia értékeket kell nézzem,ugye?

Előzmény: yoyo444 (55916)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55916

És a többi? FSH, LH, stb? Biztos te is tudod, hogy ezek is nagyon fontosak nemcsak a teherbe eséshez, hanem, hogy megmaradjon a baba.

Előzmény: Nicky1983 (55915)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55915

A prolakitin kicsit magasabb volt,arra Bromocriptint szedek,de elég rosszul viselem a mellékhatások miatt.

Előzmény: yoyo444 (55913)
KicsiAndy Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55914

Sziasztok!

 

Én csak olvasó módban vagyok,de szeretnék segíteni,már mint ha szabad! Én szegedi vagyok...

 

Szeleszte!

 

Én tudnék ajánlani Neked egy nagyon jó szegedi endokrinologust,aki odafigyel az emberre és nem veszi semmibe az IR-es dolgokat,megcsináltatja az 5 pontos terheléáses cukrot és mindezt ingyen. Engem már inzulin beállításra kellett küldenie,mert sajna átfordult az IR-em cukorbetegséggé

Előzmény: Szeleszte (55891)
yoyo444 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55913

Nicky itt olvass utána: http://pco-szindroma.hu/index2.html

 

Amúgy met mellett nagyon fontos a diéta betartása, mert szörnyű hasfájást meg hasmenést okozhat! És nem tudom mennyire néztél utána, de nekünk spec. diéta kell.

Hormon eredményeid milyenek?

Előzmény: Nicky1983 (55909)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 55912

Nekem semmi panaszom nem volt.Rendeltem ma korpás kenyeret,mert csak rendelésre hoznak ide,ahol én lakom.Puffaztott búzát ettem reggelire.Csak ahogy elnézegettem,nem tudom,hogy fogom bírni majd a melót.Nekem 9600 kg-okat kell megmozgatni 8 óra alatt.Ennyi kajával menni fog?

Előzmény: Törölt nick (55910)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55909

Hát,majd minden kiderül.Odafigyelek a diétára.

Csak az a fura,ha simán lehetne babám,már simán terhes lettem volna,mire ez kiderül...mármint az IR.

Előzmény: korkis (55907)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55908

A prolaktinra Bromocriptint szedek.10-én meg kezdem az előkészítész Gonapeptyllel.

Előzmény: b.gina (55904)
korkis Creative Commons License 2012.01.29 0 0 55907

Bocs, most látom, hogy te ráadásul gyógyszert is kaptál.  Arról viszont a többiek tudnának meséllni, hogy a gyógyszer mellett mennyire fontos a diéta (mert ha jól értette, naghyobb szénhidrátmennyiség bevitele a gyógyszer mellett hasmenést eredményez?)

Előzmény: Nicky1983 (55903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!