Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64322

 "erősen felhasználás és igények függvénye, hogy egy ház klimatizálása milyen eszközöket igényel"

Anno egy lakótelepi lakó érdeklődött az iránt, hogy egy klímára van pénze. A fórumosoktól azt kérdezte, hogy a folyósóján hová tegye, hogy mindenhová sacperkábé jó legyen. A klímások azt mondták: egy nem elég. Jöttek olyan képek amit lakótelepi lakók osztottak meg, hogyan oldották meg a folyosójukról  a szobák hűtését. A klímások kiröhögték cikizték őket. El is tűntek a fórumról ...

A klímások ajánlották, hogy először a szülők szobájába kerüljön klíma (legyen a felnőttekben lelkiismeretfurdalás a melegben szenvedő gyerekek miatt), később a gyerekszobákba is kerüljön fel klíma(vállalják magukat túl akkor is, ha eredetileg csak egy klímára volt pénz. Klímánként szereléssel együtt átlagban 200e-et kell számolni). A kreativitás hiánya, a tökéletesség sugallata mindenek felett és a leendő üzlet reménye , számomra nem mindig szimpatikus ... 

  

Előzmény: Octi19 (64318)
MZ/Y Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64321

Éppen hétvégén volt szó erről a TC-n is. Ugyanerre a véleményre jutott.

Előzmény: Octi19 (64319)
MZ/Y Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64320

Nem akartam kicsinyelni. :) Nekem inkább azokkal a házakkal van bajom, amiket a 2 gyerek miatt 150-200 m2-esre építenek, hogy elférjen majd a családdal is, de persze a gyerekek húznak el, ahogy tudnak, az idős szülők meg ottmaradnak a böszme nagy, baromi drágán fenntartható házban. Igazán még a mi 115 m2-ünket is határesetnek érzem, de mi ennyibe tudtuk belerakni a nappalit meg a 3 hálót.

 

A folyosónélküliséget arra értettem, hogy nincs külön folyosó. Nálunk nappali, abból nyílik egy folyosó, a végén 2 szoba, nappaliból másik folyosó, végén 1 szoba. A 2 szoba ráadásul nyugati, nyáron déltől telibeveri a nap, ami hideg egy mondjuk 21 fokosra hűtött levegőjű nappaliból (hisz mégsem csinálhatok ott 17 fokot a többi szoba miatt) eljutna azokba, azt bőven-bőven übereli a nap hatása. Most így hirtelen 5 házat ismerek a mienkkel együtt az utcában, abból 3 "folyosós", 2 nappaliból közvetlenül nyíló szobás. Utóbbiaknál akár még jó is lehet az 1 klíma a nappaliban, de előbbi 2-nél halott ötlet.

 

Mondjuk én nem több klímában gondolkodnék, hanem össze kellene hozni egy hőcserélős szellőztetést és akkor már a rendelkezésre álló csövekbe fújná 1 nagyobb klíma a hideget nyáron. Csak nem kevés pénz, főleg, ha csináltatom. Nekem meg nincs affinitásom a fúrás-faragáshoz.

Előzmény: Octi19 (64318)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64319

Jól, bizony! Volt szerencsém ilyen olajleszívó masinával dolgozni, tehát pontosan tudom, hogy mennyit képes benne hagyni a régi olajból, méghozzá pont abból ami egy hagyományos olajcsere alkalmával először folyik ki az olajteknőből...

Előzmény: Csacsiterelő (64317)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64318

Egyszerű persze, de azért folyosó az van. Van egy nappali-étkező-konyha-folyosó egylégteres helyiség, a folyosóról nyílik egy vizesblokk, egy háló és két kis szoba...  74 m2 nem egy nagy, de kényelmes, jól gépesített és otthonos.

Ez egy szűk 28 cm-es falszerkezet egy 4 cm-es hőszigetelő rendszerrel és egy 10 cm-es hőszigetelő töltettel a falakban meg ugye technológiai légrések. A padlózat alatt egy 8 cm-es szigetelés és a födémben egy 2,5 cm-es légrés és 15 cm-es szigetelés.

Sokat jelent, hogy a falaknak a kiváló szigetelőképessége mellett gyakorlatilag nincs hőkapacitása, tehát nem kell sem lehűteni, sem felmelegíteni és persze a hőérzet is sokkal jobb, egy 20-21°C bőven kellemes.  A klimatizált házat árnyékolással meglepően sokáig lehet hűvösen tartani hűtés nélkül is!

 

Persze értettem én a lényeget, de az erősen felhasználás és igények függvénye, hogy egy ház klimatizálása milyen eszközöket igényel.

(nálam az udvaron van egy ásott kút amiben a legvadabb nyáron is 10°C körül van a víz hőmérséklete, ki s építettem egy 110-es alépítményt amiben a megfelelő csövekben oda tudom vezetni a vagy a vizet, vagy egy hőcserélőből a lehűtött folyadékot a beltérihez. Persze ez nem lesz olyan a teljesítménye mint a hagyományos klímának, de nagyságrendekkel kevesebbet fog fogyasztani, már persze ha megcsinálom...)

Előzmény: MZ/Y (64315)
Csacsiterelő Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64317

Jól teszed! 

Előzmény: Octi19 (64313)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64316

"nálam elég 1 klíma,

úgyhogy a klímások csak mind át akarják baszni a népet, ha többet mondanak. Pedig ez ugye nem igaz.

Ha félreértettem, akkor nem szóltam"

1. Igen és nem. Amikor tehettem vettem még + 2 klímát egy Ururu-sarra-t és egy Fujitsut, de nem a hűtés miatt ...

2. Kicsit igen, nem.

3. Igen.

Előzmény: MZ/Y (64315)
MZ/Y Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64315

Rögtön írtál is 2 dolgot, amire céloztam a speciális felállással:

(A méretből gondolom) "egyszerű" ház - nincsenek folyosók a nappali és a szobák között. (Feltételezem, a nappaliban van a klíma.)

És ami talán fontosabb, a jó hőszigetelés. (A mi házunk 44-es Ytong, 10 éve még jónak számított, de most a 115 m2-en december elejétől február elejéig bekajált 500 m3 gázt. Pedig a padlóban is az akkor szintén sokallt 7 cm *cell van. Cserébe azért csináltak hőhidat rendesen, meg a fűtési rendszeren is igazítani kellene, de látszik, sehol nincs a hőszigetelésünk a Te házadhoz képest. Ja, a főzőlap is villany, tehát a fűtés és a 4 ember hmv igénye vitt el ennyit.)

 

A reakcióm csupán annak szólt, hogy úgy tűnt a kolléga beírásából, eléggé leegyszerűsíti a dolgot: nálam elég 1 klíma, úgyhogy a klímások csak mind át akarják baszni a népet, ha többet mondanak. Pedig ez ugye nem igaz. Ha félreértettem, akkor nem szóltam.

Előzmény: Octi19 (64314)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.15 0 1 64314

Bocsika, de nálam is egy klíma van egy 2,5KW-os és egy nettó 74 m2-es könnyűszerkezetes házat simán behűt még a legvadabb hőségriadó esetén is!

Mondjuk a hőszigetelés sokat számít, most december közepétől január közepéig 108 m3 gáz fogyott a fűtésre, a használati meleg vízre és a főzésre. (a sütő elektromos...) Hozzáteszem, egy ilyen házban ha 20-21°C van, akkor az már simán elég 22-24°C már melegnek hat, mert a falak egyáltalán nem hidegek!

Előzmény: MZ/Y (64306)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64313

Olajleszívás... na ez az! Az ilyesmit inkább elkerülöm minél messzebb!

Előzmény: Törölt nick (64300)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64312

A házunknál létezik egyszerűbb és bonyolultabb belső elrendezésű lakótér is. Nyilván nem lesznek egyformák a tapasztalatok sem, de a dogmák sok esetben üzleti indíttatásúak. Meglepődnél, hogy sokkal több helyen működik a dolog, mint amennyi a fórumra felkerül, ui. vannak olyan klíma tulajok, akik inkább nem vitáznak nyilvánosan (privátban viszont megosztják meg a tapasztalatukat), hanem legyintenek egyet ...  

Előzmény: MZ/Y (64306)
nohab Creative Commons License 2016.02.15 0 1 64311

Ja, az igaz, szó nem volt ../100 km-ről :)

Az 1.6-os benzines Skodám fogyasztása mínuszokban az első 500 méteren nagyjából 15 liter, 1-2 km után már gyorsan megy lefelé. Van a családban egy benzines Astra, szerencsétlen többnyire 2-4 kilométert meg egy indításra, 13 körüli a fogyasztása (országúton normális, nincs baja).

Csodák nincsenek.

Előzmény: Törölt nick (64294)
SLX-350 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64310

" ... Ne azt nézd, hogy egy új kocsinál mekkora szervíköltséget számol fel egy márkaszervíz. Azt nézd, hogy x év alatt mit szednek ki a zsebedből a szemét autóikkal.  ... "

 

Mi 3-4 évig használjuk az autókat, az erre az időszakra eső szerviz költségeket tudom (minden autó esetében) összehasonlítani és kilométerre vetíteni. Ebben az értelemben a Skodák fenntartása bizony távolról sem olcsó.

 

Előzmény: Törölt nick (64308)
stevie-13 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 64309

Nem látod mennyi Skoda van az utakon?

 

 

Rudi,

 

én magam mindig érdeklődéssel olvasom a romániai autópiacról adott empirikus beszámolóidat. Viszont azt nem árt tudni, hogy az egy másik piac, teljesen más sajátosságokkal, mint a magyar. Amik nálatok igazak és érvényesek, azok nálunk egyszerűen irrelevánsak. (A kétszer akkora országban kb kétszer annyi kereskedő ad el és szervizel ugyanannyi autót, mint Magyarországon. Tavaly a 20 milliós Romániában 81 ezer új autót adtak el, Magyarországon 78 ezret.)

Előzmény: Törölt nick (64307)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64308

Most cseréltem le két fordot a gépparkunkból...

Az egyik egy 2oo7-es platós tranzit volt, amit egy márkaképviselettől vettem, 2o15-ben annyit költöttem rá, mind a többi 5 furgonra. Egyszer elvették a forgalmiját is olyan rozsdás. Asszem az ócskavasba viszem.

Ne azt nézd, hogy egy új kocsinál mekkora szervíköltséget számol fel egy márkaszervíz. Azt nézd, hogy x év alatt mit szednek ki a zsebedből a szemét autóikkal.  

A VW-nek köszönik szépen jól vannak. Olajcsere, gumik és egyébb apróságok. 

 

Előzmény: SLX-350 (64303)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64307

Kolozsvárra is járok, keddem reggelre be van jelentve a VW Crafter a olajcserére. A Tordai útira.

Nem drágák, de ha nem ismersz senkit szóba se állnak, annyi a munkájuk. Elhajtottak. Nem látod mennyi Skoda van az utakon? 

Előzmény: ralpar (64305)
MZ/Y Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64306

off

Azért annak az 1 klímával hűthető háznak elég speciális esetnek kell lennie, de, gondolom, nehéz lenne meggyőzni. :) Egyébként nem vagyok klímás.

on

Előzmény: Törölt nick (64302)
ralpar Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64305

Én a kolozsvári márkaképviselettől kértem az ajánlatot. Küldtek is szép kis táblázatot, hogy mi mennyibe kerül. Sepsiszentgyörgy végülis keletebbre van, úgyhogy még lehet helyes a megfigyelésed :)

Előzmény: Törölt nick (64304)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64304

Kitől..?  A tavaly cseréltem ezt a két tételt,  eredeti alkatrészekkel, Scoutnal  ami dragabb. Megnézése a szamlat holnap. De bruttó 4000 lejnel ne  volt több. Egy skoda bxe vezérlés a sepsiszentgyorgyi szervizbe 1300 lej, gyári, munkával egyūt. Miért fested az ördögöt a falra?

Előzmény: ralpar (64301)
SLX-350 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64303

" ... Olcsó a skoda szerviz. Ahogy nyugatról kelet felé haladunk egyre olcsóbb. Pl. a Ford 3x ennyit is elkér ugyanazért. ... "

 

Akkor lehet hogy többféle kelet van? Nálunk (Budapesten) a céges kocsik közül szervizköltségben a Ford és a Honda a legolcsóbb, a Skoda közel VW árszinten van.

Előzmény: Törölt nick (64300)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64302

"nem irta hogy 100kmen eszik 5.5 öt"

Így van! 100 Km alatt azért be szokott esni egy-egy hosszabb táv is mint 2x500 méter.

Amikor az autós műsorokat nézem(pl. Garázs) ott elszörnyülködtető számokat szoktak mondani átlagfogyasztásnak. Ha ingyen a seggem alá tolnának éveken keresztül, különböző (teljesítményű/méretű/tulajdonságú) autókat és azokat nem kellene saját zsebből rezsiznem, akkor valszeg nálam is kb. annyit fogyasztanának a kocsik, csakhogy ... én (és a feleségem) igyexem fogyasztás tudatosan közlekedni és nem élmény autózni(nagyon nehéz türtőztetni magam, ui. az oktinak nem esik nehezére elérni a 190-et. Ahogy járódik be, egyre fürgébb és dinamikusabb ...) . Lehetne élménykedni, de akkor az oktival sem volna az átlag fogyasztásom 4.8l körül, ami remélem idővel csak lejjebb fog menni(ez persze lehet valamekkora tévedés is, de számomra igen jól mutat a kijelzőn/a drágább 95-öst szoktam tankolni a Shellnél amivel tapasztalatom és az ismerősök tapasztalata szerint is kevesebbet fogyasztanak belőle a kocsik/).

Ezt tipusú a hitetlenkedést évekkel ezelőtt a klímás topikban is megéltem, hogy egy klímával nem lehet hűteni egy házat. Hiába tettem fel 1.5 méteres magasságon lévő hőmérős képeket a 1.5 fokos eltérésekről a klímások nem hitték el. Nem, mert a bizniszüknek ártalmas tény az, hogy a fránya hideg levegő képes rá és bemászik a nyitott ajtajú szobákba ...

Előzmény: Törölt nick (64294)
ralpar Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64301

Olcsó román márkaszervíz... Kértem árajánlatot, hogy mennyiért cserélnének kuplungot+vezérlést: 9500 RON (650000 huf) jött ki nekük. Az azért kicsit sok

Előzmény: Törölt nick (64300)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64300

47 euró 4.2 liter hordós mobil 1 és az eredeti olajszűrő + 10 eurò munkadíj.  Ebbe csak ez van, felülről szívja ki. 4,7 lejjebb számolva 55 liter ūa 57 euró.  Olcsó a skoda szerviz. Ahogy nyugatról kelet felé haladunk egyre olcsóbb. Pl. a Ford 3x ennyit is elkér ugyanazért. Az Opel is. Azért van annyi skoda a román utakon.

Előzmény: Octi19 (64288)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64299

Gyakorlatilag igen! ...persze azért a winni's és a tesco márkákat kerüld... ;-) Bár, azokat biztosan nem hamisítják...!

Előzmény: skoda octiii (64298)
skoda octiii Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64298

Igen van benne, tehát nekem mindenképpen olyan olaj kell ami részecskeszűrős motorokhoz készült.

A márka az mindegy csak arra kell figyeljek, hogy Volkswagen 507.00 minősítésű legyen?

Előzmény: Octi19 (64297)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64297

Most nézem, hogy a te autódba a MOBIL olaj nem jó! A tiedben már lennie kell részecskeszűrőnek, szóval neked mindenképpen VW 507.00 szabványú olaj kell!

Mobilból ilyen ez pl.: http://autoolaj.hu/olajok/mobil-1-esp-formula-5w-30-5-liter-motorolaj

de a Shell-nek is vannak ilyen olajai, amit én linkeltem az inkább csak a PdTDI -be ajánlottsága miatt használtam.

Előzmény: skoda octiii (64292)
molnarzso Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64296

Köszi Octi 19 !

Octi19 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64295

Ha az olaj megbízható helyről származik és rendelkezik a megfelelő minősítésekkel, akkor gyakorlatilag hit kérdése a dolog. Én Shell olajat használtam, de ennek szinte kizárólag az az oka, hogy a szervizben ahova garanciális időben hordtam ilyen olajat használtak. (na meg a Shell címke a zárhídon, meg a, hogy amikor megvettem Castrol volt benne és mintha túl hamar kért volna utántöltést, de ennyi. Azután megmaradtam a Shell mellett, az A2-ben meg Doni Mobil olajat használt és ott meg megmaradtam annál.)

Most a Passattal a tervek szerint nem akarok semmit sem vinni a szervizbe meg akarom nézni, hogy mibe fájnak ott a dolgok. Azután ki tudja...

Előzmény: skoda octiii (64292)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64294

nem irta hogy 100kmen eszik 5.5 öt..mondjuk 500 méterre sokallnám de 100 ra elég urban legend...az enyém feleségemé 3km etapokkal 9.7 littyó fed comp szerint. 1.4 vvti.

Előzmény: nohab (64287)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 64293

Hagyományos jobb menet van rajta, tehát az óramutatóval ellentétes irányban nyílik. (A meghúzáshoz erősen ajánlott egy NYOMATÉKKULCS!!!! Valamint egy új olajleeresztő csavar és tömítőkarika beszerzése is!)

Előzmény: molnarzso (64291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!