Keresés

Részletes keresés

nettka87 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1215

Sajna már nem tudok kihez fordulni,és csak azért kérdezem mert azért ő jobban tudja ,ezt a cikket sajnos már akkor találtam mikor elment.és lassan már 2 hete ott van nem dolgozik és csak vár

Előzmény: Törölt nick (1214)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1214

Miért nem a lottószámokat kérdezed?

lehet elöbb kitalálja :-)

Előzmény: nettka87 (1213)
nettka87 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1213

Csak a véleményedre lennék kiváncsi hogy fog e egyáltalán dolgozni?

Előzmény: Bayern73 (1212)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1212

jó Nettka és akkor most én ezzel mit csináljak? nem tudom nem éppen a férjednek irtam le ide kb 2hete hogy felejtős az a cég?

Előzmény: nettka87 (1211)
nettka87 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1211

A prima hus kft.nél van a férjem.dec.27.én ment ki 5en vannak egy lakásban ő az egyik barátjával meg 3 idegen fiú.mind a 3 fiú dolgozik csk ők ketten nem.Minden nap mást igérnek nekik tegnap azt mondták elfelejtkeztek róluk!Majd hétfőn.de se szerződés se semmi nincs egyedül egy cipőt kaptak tegnap!

Előzmény: Bayern73 (1210)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 1210

Kérdezz Nettka

Előzmény: nettka87 (1207)
nosztalgika02 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1209

"Egy országban minél több a kiskapu, annál nagyobb a szegénység".

 

Most valaki mondja már meg nekem (de nem fogja, csak költöi a kérdés), hogy miért tudja ezt ilyen jól egy egyszerü kétkezi munkás, és miért nem tudják azok, akik okosok(nak hiszik magukat)? Ehh, mindegy, belefáradtam.

 

Szörnyü honvágyam van (ha megengedem, hogy rágondoljak), olyan jó lenne csodás anyanyelvemen beszélhetni a mindennapokban, élvezni az otthoni csípös humort, Jókait, Rejtöt meg Romhányit idézgetni, József Attilát szavalni, "én szöke városom"-ban sétálgatni, tiszteletteljes (!) tömeggel ünnepelni a március 15-öt, ....... de ez reménytelen, most és még 50-100 évig - számomra véglegesen. A gyerekeim meg már itt vannak itthon, nekem  csak annyi marad, hogy megpróbáljak annyi magyar nyelvet oltani beléjük, hogy egy nap majd kicsurranjon a könnyük, mikor a Hetedik eclogát olvassák (és ez a feladat momentán nem könnyü, de a nagyobbik nem reménytelen, és a Kicsi is tanul majd talán).

 

Mikor kijöttem külföldre (elöször 1990-ben), kaland íze volt, könnyen lélegeztem, mert mindig azt mondtam-gondoltam, hogy hát ha nem tetszik, kapom magam, hazamegyek, otthon fényesen megélek a tudásomból. Ma is megélnék, mégsem érzem már, hogy bármikor hazamehetnék. Otthon olyan mentalitások törtek felszínre, amiktöl irtózom, tudom, csak szenvednék. Szóval már mint elméleti lehetöség sem létezik a hazamenetel - igy lettem földönfutó. A magyar útlevelem még megvan, azt nem adom.

 

Na, bocs, hogy lelkiztem, csak ez most kibukott.

Előzmény: Dózerbike (1208)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1208

Én pont emiatt a "kiskaputlanság" miatt akarok Németo.ba menni. Ismerem a dörgést, de belefáradtam. 

 

 

Ahogy a Biblia is mondja: "Add meg a császárnak, ami a császáré, és add meg az Istennek, ami az Istené!"

 

Ha belegondolok, egy országban minél több a kiskapu, annál nagyobb a szegénység. Vannak,akiknek jő lehet kiskapukon közlekedni, de a tömegeknek max az marad, hogy egy húszezressel elitézhető a rendőr...

Előzmény: DeRosa (1206)
nettka87 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1207

Szia!Szeretnék tőled kérdezni nagyon fontos

 

Előzmény: Bayern73 (1204)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.06 0 0 1206

Szia,

 

gratulalok a dontesetekhez, azt azonban csak remelni tudom, hogy a junius nem lesz tul keso... (Mar ami a varhato otthoni torteneseket illeti. :-( )

 

Igy a a nagy altalanossagban csak 2 megjegyzesem lenne, de az egyiket mar megirtak.

A masik az az, hogy ne a kiskapukat keresd! Ez az orszag alapvetoen nem igy mukodik, es akik szeretnek itt, azok pont ezt (is) szeretik. Termeszesen itt is esznel kell lenni, oda kell figyelni, de az otthoni modon valo ugyeskedes itt nem OK.

 

De mint irtad, normalis munkabol normalisan elve, normalisan viselkedve normalisan meg lehet elni.

 

Ha a visszaolvasassal vegeztel es meg vannak kerdeseid, szivesen valaszolunk, ha tudunk!

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Donátkiss (1198)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1204

nem igazán volt még itt téma,okmányhitelesités.nem olcsó mulattság...

 

erkölcsi bizonyitvány....

 

3100Forint+postaköltség

6845Forint a német forditás+felülhitelesités

5500Forint az Apostille hitelesités a külügynél

 

járulékos költségek:

 

2x utazás Veszprémbe OFFI-hoz 3000Forint üzemanyag

2x utazás Budapestre külügyhöz 12000Forint üzemanyag

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1203

szia

 

mi a helyzet? indulsz?

remélem adtam valami hasznos infot mailben.

 

Attila

Előzmény: Bettivetti (1202)
Bettivetti Creative Commons License 2012.01.05 0 0 1202

Attila! E-mail címet, nem látok, de ha leírnád, írnék neked! Köszi 

Előzmény: suptiti (1196)
Donátkiss Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1201

:-)

Tied a pont!

Ez igazán frappáns válasz volt! Teljes joggal!

Azért ha esetleg más is segítene, szeretettel várom!

Előzmény: egerszegi (1200)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1200

szerintem olvasd vissza ezt a ~1000 hozzaszolast itt, es a maradek 17 kerdest ird ide, szivesen segitunk:)

Előzmény: Donátkiss (1198)
xantikombi Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1199

Sziasztok! Először is mindenkinek békés,sikerekben gazdag boldog új évet kívánok! Lenne egy két kérdésem,melyekre szivesen venném a válaszokat.Tervezgetem,hogy kimegyek dolgozni(észak rajna vesztfália) az építőiparba szobafestőként. Németet nagyon alap szinten beszélem,de keményen tanulom addig is,nyelvtanár stb.Tulajdonképpen arra lennék igazándiból kíváncsi,hogy milyen eséllyel pályázhatok meg egy állást(arraféle sokat találtam a neten)így,hogy magyar vagyok?Befogadóak lennének velem? Ugyan annyit fizetnének nekem is,mint a németnek?Mennyit lehet kint keresni ilyen szakmában? azért kérdezem,mert még sosem dolgoztam kinnt,de muszály lesz mert itthon gáz a helyzet.Szállásom lenne,él kint egy idős rokonom,hozzá mehetnék,de ő már a kora miatt is nemigen tudna segíteni a munkakeresésben,ügyintézésben.Mi kell ahoz,hogy hivatalosan munkát vállaljak?Bejelentett lakcim,stb??Aki tud érdemi információkat,kérem írja le.Előre is nagyon szépen köszönöm neketek!

Donátkiss Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1198

Sziasztok!

Röviden leírom, hogy miért vagyok itt!

Nos, a mi kis családunkat is elérte a válság és tavaly novemberben kimentem dolgozni Neupharm-ba a DPD-hez. Nagyon tetszett a kinti élet! Tetszett, hogy a főnökeim emberként bánnak velem, tetszett hogy műszak kezdéskor (hajnali 3) mosolygó és vidám kollégákat láttam, és nem utolsó sorban nagyon tetszett hogy napi 8 órás munkával lehet annyit keresni hogy tisztességesen megéljen az ember. Egy nagyon nagy hátránya volt a kinti munkának! Kitaláljátok? IGEN a család!!!

Decemberben hazajöttem és a kicsi feleségemmel összedugtuk a fejünket és úgy döntöttünk, hogy feladunk itt mindent (ház, 6 éves vállalkozás www.tintahazpecs.hu) és kiköltözünk mindannyian Anya, Apa, Lili, Paszkál Németországba! (amúgy is szökőév van, ezért megszökünk ebből az országból) A szökés tervezett időpontja 2012, Június vége- július eleje!

Tudjuk, hogy komoly dologra vállalkozunk, de egyszerűen nem nagyon látjuk az alagút végét ebben az országban!

 

A lényegre térek! Olyan segítséget keresünk, aki tudna válaszolni a kb 8 témakörben felmerült, nagyjából 90 uszkve 130 kérdésünkre! J 

Ha valakinek van szabadideje, tapasztalata, és kedve válaszolni a sok-sok kérdésünkre akkor kérem, jelezze! Akár a facebookon is kapcsolatba léphetünk, vagy email, vagy skype, vagy postagalamb, vagy bármi! Előre is köszönjük!

Ízelítő a témakörökből:

- Iskola

- Óvoda

- családi pótlék

- lakástámogatás

- albérlet

- autó költségek

- kiskapuk

- minden ami a letelepedéshez szükséges

 

böjtiketike Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1197

Sziasztok! Január végén, február elején utazok dolgozni Essenbe, házi betegápolás, sok szabadidővel. Keresek kint élő magyarokat, akikkel esetleg felfedezhetem a várost, vagy legalábbis információkat kaphatok róla, mit érdemes megnézni helyben, vagy a környéken. Milyenek az árak, feltöltős internetre milyen lehetőségeim lesznek, kb. milyen költsége van. Szállásom, ellátásom lesz, viszonylag több szabadidőm, érdekel, van-e ott lehetőségem egy helyi nyelvkurzusra járnom, s kb. milyen árfekvésben. Kicsit beszélek németül,de erős fejlesztésre szorul. 45 éves független, rendkívül fiatalos mentalitású csajszi vagyok, esetleg ottani barátnőmet is keresem, akivel közösen eltölthetjük a szabadidőnket. Köszike előre is az infókat!

suptiti Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1196
Én itt dolgozom, igaz nem régóta, ha van kedved írj a következő email címre és meg küldöm a handy számom.
Attila
Előzmény: Bettivetti (1194)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1195

szia Betti

 

én január 20 körül utazom vissza és úgy néz ki Freisingbe költözök át(eddig Erdingtől nem messze éltem)

oda München 40km.

 

Attila

 

exxonvaldez@citromail.hu

Előzmény: Bettivetti (1194)
Bettivetti Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1194

Sziasztok! Azért írok, mert a hétvégén fogok Münchenbe utazni és au-pairként fogok dolgozni. Lesz sok szabadidőm és ha van valaki aki Münchenben él vagy a környékén, azzal szívesen megismerkednék.  

Eleonoora Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1193

Feldberg-Ort környékén ismerős valaki?

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1192

sziasztok

 

Boldok uj evet minden nemetorszagi magyarnak

 

Kedves Dozerbike

 

2008 februari B6-os 2.0TD Passatom van,egyenlore meg also-szaszorszagi cloppenburgi rendszammal.augusztusban hoztam el a kereskedotol egy essen/oldenburgi VW kepviselettol.

 

fullcascom van,ami havi 135euro.matol csokkent 112 eurora.a reszcasco kb 60euro lett volna,de kb 3000euro onresszel.

a fullcasco all mindent,egyes szervizekre is vonatkozik.szo szerint ha a legy raszarik az autora azt is fizetik.

a casco dija sok dologtol fugg.hany eves vagy,hol laksz,benzines,dizel,loero,garazs vagy parkolo,lizinges vagy sajat,mennyi az eves futas.

a magyar bonuszt nem viheted at.Nemetorszagban elso biztositassal,A0-val indulsz 140%-rol.

tovabba Nemetorszagban a kotelezo nincs kulonvalasztva a cascotol.valaszthatsz havi,negyedeves 6havi es eves fizetest.

 

gepjarmuado.nekem a fenti autora evi 308euro az adom.ez az auto sulyatol,teljesitmenyetol fugg.a vasarlast kovetoen 2-3 honapon belul leszedi a Finanzamt a szamladrol a dijat,kecmec nincs.

 

szoval eredeti kerdesedre valaszolva azt lehetetlen megmondani hogy pont neked majd mennyi lesz a cascod.

leteznek online kalkulatorok,oda beirod az adataidat,a nemet lakcimed,a nemet rendszamod,a kocsi adatait es kb kidobja mennyi lesz a cascod.

 

a dijak amugy esnek,most novemberben volt biztositovaltas,a biztositok egymas ala igernek.elvileg ki lehet fogni 3000TD mercire amit 69000euroert hozol ki a szalonbol havi 89euros fullcascot.

Előzmény: Dózerbike (1190)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1191

A mi kocsinkra (11 éves dízel Ford Focus kombi) évi 290 eur a kötelező, félcascóval. De minden évben újra neki kell gyürkőzni, mert pofátlanok a biztosítók, és szépen kúszatják fel az árakat (nem lassan és nem kicsit). Hálistennek vannak okos kis árösszehasonlító oldalak!

Előzmény: Dózerbike (1190)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1190

Azt szeretném megkérdezni, Németországban mennyibe kerül a kötelező biztosítás, és a casco? Mondjuk egy 5-10 éves 1500-2000 cm3-es személyautóra?

Azt nem tudom, az itthoni bonus malus átvihető e, vagy valamilyen szinten foglalkoznak e vele. Nekem B 10 van.

 

a pénzt én itthon sem merném bankokban tartani. Várható, hogy bedől, vagy inkább bedöntenek bankokat, aminek a pénzéből az állam finanszírozhatja majd a kiadásokat. Szerintem ez lesz a következő pénzügyi trükk, hasonló, mint a nyugdíjpénztáras történet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1189

Mire elköltöd, addig romlik a forint

 

Vagy jon Matolcsy egy harisnyaval a fejen, es allamositja a devizadat, te szemet kulak :D

Akinek a jelen helyzetben lenne lehetosege kulfoldon tartania a penzet, es megis a magyar allam (kozvetett) fennhatosaga alatt levo penzintezethez ragaszkodik, nezesse meg magat elmeorvossal.

Előzmény: Törölt nick (1184)
böjtiketike Creative Commons License 2012.01.01 0 0 1188

Minden kedves fórumozó társamnak szeretetben teljes, sikerekben és eredményekben gazdag Újévet kívánok!

Ambrusch Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1187

Hali, van itt valaki aki Deggendorf környékén lakik, dolgozik?

Én Bischofsmaisban lakom jelenleg.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1186

Az nem bonyolult neked? Akkor váltogathatsz mindig forintot.

De te tudod.

Egy német számlát nyitni nem kerül neked semmibe, idöben is csak 5 perc...

Előzmény: tutis (1185)
tutis Creative Commons License 2011.12.29 0 0 1185
Devizaszámlára gondoltam,de amugy tényleg romlik itt minden :(
Előzmény: Törölt nick (1184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!