Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3340

 

"Ezek az LCD tévék meg 4-5 év és utána csere."

 

Na, pont ezért nem csinálok belőle én sem különösebb kultuszt. Nyárára úgy viszem le a lakókocsiba, hogy csak néznek.

 

Ott úgy van, hogy az egyik ablak alatt van egy asztal (a konyha, amit ott belül soha nem használunk).

 

Azon van most is a TV (igaz, egy 55 centis CRT) - úgy, hogy a képernyője kifelé néz az ablakon  - mi meg a tágas elősátorban TV-zünk, fotelből.

 

Már most hüledeznek itt, hogy

 

- És te képes vagy levinni az új TV-t a lakókocsiba?

- Mint a vihar!

 

:-)))

Előzmény: nicko (3339)
nicko Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3339

4K tv-ket nem terveznek 50" alatt gyártani..csak szólok. :)

Ezek az LCD tévék meg 4-5 év és utána csere.

Előzmény: Törölt nick (3338)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3338

Igen, igen.

Lecserélem a 32"-os tv-t egy 48"-os tv-re; azután rádöbbenek, hogy mivel a 32-es is épp elfért a szekrénysorban, az új nem fér el.

Semmi gond, veszek egy nagyobb szekrénysort is. Azután pedig rádöbbenek, hogy a nagyobb szekrénysor nem fér el a lakásban; sebaj lakásból is veszek nagyobbat.

Csak az a baj, hogy a nagy lakásban kicsi lesz a 48-as tv. :-)

Előzmény: nicko (3336)
robee19 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3337

40F6400-on kishazánkban nem elérhető az On TV alkalmazás? Mert a specifikációjában csak az van, hogy 17 EU országban elérhető, viszont listát nem találtam róla, hogy mi közte vagyunk e. A beállításokban nem találom a menüjét, így gondolom nem, viszont akkor nem értem mi a rákfenéért nem írják oda a samsung magyar felületére , hogy nálad nem fog menni ? :)

nicko Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3336

akkor már nem sok választ el attól, hogy ráébredj..de kicsi ez a 40" legközelebb 46" alatt nem veszek tv-t :))

ill. 48" mert 46" gyártásával leáll a samsung.

Előzmény: Törölt nick (3335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3335

"részemről 32-esem van. Amikor megvettem, (a régi crt-s után) azon agyaltam, hogy vajon megszokom-e majd azt a "marhanagy ólajtót"?

 Mi van most?"

 

Akkor nem csak én voltam ezzel így. :-D

Az 51 cm-es régi tv-m után egyszerűen "nem láttam be", akkora volt a kép a 32"-os Samsungon. Ma már mosolygok rajta.

 

A családban nemrégiben tv csere volt és tanácsot kértek tőlem. Mondtam, hogy csak a 40", az lesz az igazi, higgyék el. Megkértek, rendeljem meg nekik. Amikor meglátták, döbbenet, hogy mekkora tv, Úristen... szintén 51-es volt nekik korábban. Mikor megláttam, egyből azt mondtam, hogy "ezigen, ez a tévé!". :-DD

Nekem nem volt már sokkoló, sőt, igazi élményt nyújt a 102 cm. De az 51 cm-es után elhiszem és értem a megdöbbenést. Jelenleg a "jól döntöttünk? nem is tudjuk" stádiumban vannak. 2 hét múlva jön a "nem is olyan rossz ez", 1 hónap múlva "micsoda, senki nem mondta, hogy nem jó ez - egyszerűen imádjuk" szakasz.

Előzmény: GPS (3302)
nicko Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3334

És ez még nem is a 300 Mbites verzió - és lám-lám ez is mekkorát lendített a dolgon.

 

viszont nem derült ki milyen nete van azon kívűl, hogy digi ;) 20-hoz elég

20-40-80 megás?

Előzmény: GPS (3332)
nicko Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3333

hidd el az még mindig router  és nem rúter :)

Előzmény: n.sanyi (3331)
GPS Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3332

 

És ez még nem is a 300 Mbites verzió - és lám-lám ez is mekkorát lendített a dolgon.

 

(Valahogy így jártam én a fényképezőgépmhez kapott (egyébként jófajta, Sandisk, ám régebbi) CF kártyaolvasóval.

 

Évekig kínlódtam vele, hogy lassú, mint a dög - de mindenki azt mondta, hogy "Hát a CF már csak ilyen, régi technika, el kell fogadni ilyennek."

 

Erre pár hete vettem egy olvasót a fűszerüzletben (konkrétan a Penny-ben, 995 Ft-ért) - pusztán azért, mert van pár SD kártyám, azokat is akartam használni.

 

Akkor jött a döbbenet: betettem a CF-emet, erre a 40-50 darab full-felbontású képemet másodpercek alatt beolvasta - ami hosszú percekig tartott a régi olvasóval.

 

Első körben azt hittem, hogy valami gond van az olvasással - mert ennyi idő alatt képtelenség ennyi képet beolvasni - de nem: ezt jelenti egy korszerűbb hardver!

.

Előzmény: n.sanyi (3331)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3331

Lecseréltem a rúteremet igy már tökéletessen jön a net. 

Új rúterem TP-LINK TL-WR741NDD

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: nicko (3323)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3330

 

Köszi szépen.

 

A baj csak az, hogy az lutri, hogy pont milyen sticket kap az ember a digitől - mert tavasszal örül ha kap, válogatásnak helye nincs.

 

Legutóbb ZTE-m volt (a típust nem tudom) - működni jól működött (a 7-8 megabitet mindig tudta) - de az a jövő zenéje, hogy összedolgozik-e a majdani routerrel is.

.

Előzmény: nicko (3329)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3329

közben kikerestem neked stickről mi van ott:)

link

Előzmény: GPS (3328)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3328

 

Tudod mi lesz?

 

Tavaszig elkínlódok ezzel az ótvar Belkinnel - oszt ha majd a kezembe lesz a stick, azzal beballagok a kereskedésbe és kipróbáljuk.

 

Ha működik - hurrá - ha nem, akkor még átmehetek a BestByte -ba (ezek most nemrég nyitottak itt) - és kipróbálom az övékkel is.

 

Ők valamilyen más vonalat árulnak (rohadtul dizájnosat, tényleg szépek, de hát hol fontos ez?) szóval esetleg kipróbálom náluk is, hát ha szerencsém van.

.

Előzmény: nicko (3327)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3327

pasz.

hivatalosan HDD és nyomtatót képes kezelni a stickről egy betű sincs.

esetleg a vargalex fw tudhat ilyet.

Előzmény: GPS (3326)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3326

 

Én is nézegettem ezt a routert, ami neked van - csak azt nem tudom, hogy támogatja-e azt a mobil-sticket, ami tavasztól esedékes nekem, amikor leköltözök a Balatonra?

 

A digitől veszem a sticket (ami gyakorlatilag telenor) - viszont óriási a köd a téren, hogy melyik stick megy egy routerrel és melyik nem.

 

Volt egy egész teszt-folyam erről - aminek az volt a konkluziója, hogy szart sem ér a gyári lista, mert sok nem-támogatott stick simán ment egy-egy routerrel... és sok ajánlott kombináció meg meg se mukkant, fel sem ismerte.

.

Előzmény: nicko (3323)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3325

 

A 19-es monitoromat eddig 3x javítottam meg sajátkezüleg - mindig táphibával.

 

Kétszer elektrolit-kondik szálltak el (az egyik pukkant is) - egyszer meg a túlfeszültség-levezető varisztor robbant szét - de olyan ocsmányul, hogy összefosta az egész panelt.

 

Ezek tényleg "jó hibák" mert pákával javíthatók... de ha az alaplap szált volna el valamiért, hát akkor most új monitorom lenne.

.

Előzmény: nicko (3324)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3324

Ezt megelőzően csináltam a service menüben egy factory resetet

 

tutkó nem állítottál el semmit benne? mert ha nem ez akár lehet táp hiba is.

Előzmény: tom30 (3321)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3323

az még mindig router :)

venni kell egy újat kicsit áldozni rá és kiszolgál minden wifis eszközt.

nekem TP-Link 1043ND van, de van ettől újabb tipus is már.

Az fontos lenne tudni milyen netet használsz? Ha digiset akkor melyiket a 3 közül?

40 vagy 80 megás nethez wifis routerből  "N" tipus és 300Mbps tudót kell venni a stabil működéshez.

Előzmény: n.sanyi (3319)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3322

Lehet hülyeség amit írok, de én is jártam már úgy hogy bekapcsolás után se hang se kép nem jött be. Nyomtam egy csatornaváltást majd rendbejött. Próbáld meg hátha segít.

tom30 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3321

Sziasztok!
Samsung Ue37c5000 készülék ma kikapcsolás után többet nem kapcsol be csak a power led villog.
Ezt megelőzően csináltam a service menüben egy factory resetet, mert valamiért nem tudtam a mindig tv-t beprogramozni és gondoltam hátha el van állítva valami.
Nem tudom van e összefüggés, mert ezután még ment a tv és ki-be is volt kapcsolva, aztán egyszer csak már nem kapcsolt be többet.
Tudna valaki segíteni?

Köszi!
Tamás

GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3320

 

Uramatyám, pont most készülök kidobni az én Belkinemet. F5DTZ.

 

De a kukába, ám, nem csak úgy.

 

Képzeld, azt csinálja, hogy megjön a párom lánya az okostelójával, élő wifivel a routeremre (mert szokta használni néha, ha itt van) - erre fel azonnal lerohad a kapcsolat.

 

Vagyis agyilag túl sok neki, ha élő kábeles kapcsolat közben valaki rácsatlakozik wifi-n is.

Ilyenkor tápfesz le, boot - oszt megint megy egy darabig.

 

Oké, persze, ez egy régebbi és olcsó technika- na de akkor is :-))))

.

Előzmény: n.sanyi (3319)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3319

Megvan a Rúter tipusa :BELKIN F6D4230 . Közben a tévémmel átsétáltam a szomszédba ahol szintén a digi szolgáltat. Kipróbáltam az ő rúteréről és tökéletessen működött a net.  

Igy gyanítom, hogy a rúterem a hunyó..

Köszönöm a segitségeteket !!

Előzmény: nicko (3309)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3318

 

Ezt egy másik topikon linkelte be egy kolléga - hogy ezzel szemezget:

 

http://popcornhour.hu/?oldal=A-400

 

Csak úgy érdekességként tettem be - lazán idevág a témához.

.

GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3317

 

"...nem a TV-t felokosítani, hanem nagyobb kijelzővel adni az alább felsorolt monitorszámítógépeket."

 

Itt érzek azért egy kis ellentmondást.

 

Mert lassan megegyezünk abban, hogy a mai fullHD világban a 32 coll is karcsú már - sokkal inkább a 40 (vagy az afeletti) méret nyújtja az igazi élményt.

 

Ha a monitor-PC-k felmennek erre a méretre - akkor hol is tartunk? Feltaláltuk a Nagyon Smart TV-t?

 

Egy hasonlattal élve: az autóba is raknak ilyen-olyan HiFi berendezéseket. Működnek is.

 

 

- De ugye senki nem vár el az autóban sem koncert-termi hangzást... de még egy otthoni, komoly alkatrészekből szakszerűen telepített HiFi hangzást sem.

- És főleg nem az az irány, hogy az otthoni, príma HiFi berendezés alá kereket szereljünk.

 

Na, kb, így van ez a TV-k Smart-oskodásával is. 

 

Elsősorban kapunk egy príma TV-t (legyen ez egy jó autó a hasonlatban) - amihhez-amibe kapunk bónuszként némi internetes szolgáltatást is (legyen ez a gyárilag beépített autó-hifi).

 

Autót sem azért választ döntően az ember, mert valamelyik típusban milyen príma Hifi van - gondolom TV-nél sem az az elsődleges, hogy milyen gyorsan hozza be a Fuso-t.

 

Így látom én, legalábbis.

.

Előzmény: zlota (3315)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3316

már tavaly előtt is azt írtam itt az ilyen smart meg web dolgokra, "netezni is azon fogsz amin eddig"

 

Előzmény: zlota (3315)
zlota Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3315

27"ost láttam én is a legnagyobbat.Szerintem ez kell(ene) legyen a jövő, nem a TV-t felokosítani, hanem nagyobb kijelzővel adni az alább felsorolt monitorszámítógépeket.És akkor nem lesz csalódás....

Csak csorog a nyálam, hogy mik is vannak benne...

 

Mire ér el eddig a szintig a samsung smart?Soha napján kb...

200e felett vannak az újabb modellek, de akár millió körül is lehet TV-t kapni okos funkcióval.10%át sem tudja mint az egy normál I5ös gép,nem is beszélve arról, hogy semmi nincsen lekorlátozva egy PC alapú gépen.

Én is 250ért vettem ezt a butaTV-t...

nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3314

nem áll most szándékomban monitort venni, de az fix, hogy a következő nem TN paneles samsung lesz...ezt is csak a tunere és digikábel miatt vettem.

következő már dvb-c stb+IPS paneles Dell lesz.

Előzmény: GPS (3313)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3313

 

Húhhh, de pengecsávó vagyok, hogy megsaccoltam az árát, mi ? :-)))))

 

Na jóóó, hát a boxommal akár egy sima AV-s, vagy HDMI-s monitorral is tudok TV-zni, a PC-ügyet meg csak bízzák rám :-)))

 

Egyébként találtam én egy nagyon nagytudású, 27-es (!) monitort is - itt van ni:  http://www.uzletiajanlatok.hu/index.php?f=5&ua=112837

 

Megleptél, hogy mondtad, hogy nem lehet már olyan boxot kapni. Elfogyott nekik, vagy mi történhetett?

Kár, mert ez nagyon megérte ennyiért, naponta használom.

 

Ráadásul én meg buzgón akánlom is a barátaimnak, hogy "húhh, de príma, rendeljenek ők is" - még szerencse ezek szerint, hogy nem kattant rá még egyik sem :-).

Előzmény: nicko (3312)
nicko Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3312

gondoltam kikeresed a honlapon ami a videóban látható és az árát rögtön megtudhatod.

http://www.radium.hu/lenovo-ideacentre-b540p-i5-3450-4gb-ddr3-1tb-win7hp-6824.html

 

hogy lesz ebből tv? tök egyszerűen..fogod azt a sbt-t amit vettél 10K-ért (már nem lehet kapni) abba beledugod a koaxot majd HDMI-n rákötöd erre az all in történetre és már ott is a tévéd meg webezel meg filmezel meg amit akarsz :)

nincs semmi fantáziád? :)

Előzmény: GPS (3311)
GPS Creative Commons License 2014.01.15 0 0 3311

 

Jó-jó, de hát hol TV-k (is) ezek? Mármint van ezekben C, vagy T tuner ?

 

Mert szoftverileg elfogadom, hogy vannak jó TV-s aplikációk... de hát az antennát (kábelt) is dugni kéne valahova, nem igaz?

.

Előzmény: nicko (3310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!