Keresés

Részletes keresés

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2465

zkovaxxx tallózása nem hangzik rosszul.Debrecenben van egy olyan eljárás,ahol összetörik a meglévő porc állományt,és azt valamilyen anyaggal dúsítják.Ettől lesz eredeti méretű  a  porc térfogata. Nem tudom pontosan,hol olvastam de utána nézek majd.

Mint írod, milyen praktikákat alkalmaznak már a gyógyszeriparban.Az én dokim,még azt sem mondta meg,hogy milyen porcerősítőt szedjek.Azt igen ,hogy melyiket ne. Úgy látszik Ő nem egy pénzéhes ember.Egy becsületes doki nem adja el magát az gyógyszerügynököknek.Én ezt nagyon etikátlan dolognak tartom.Ebből kis látszik ki az sebész aki nem megy rá a paraszolvenciára sem.Mert T.A. soha egy pillanatra sem tett ráutaló magatartást,hogy adjak neki borravalót.És ,ha nem adtam volna neki (utólag) akkor is tökéletes munkát végzett volna.

Na jó... remélem,most ezt olvassa és megemeli a jutalékomat:)

 

 

Most megyek futok helyettetek/helyeted is.

Előzmény: Nikke (2456)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2464

még nem voltam a sportkórházban.. hol van ott a nyalókás?

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2463

nem lesz gond, anyukámmal megyek

de ha esetleg anyu nem ér rá, akkor nem merek elmenni

Előzmény: pom-pom57 (2458)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2462

Amennyiben nekimegy a táblának (ahogy írod) már nem is kell a várólistára tenni.Azonnal műtik.Két legyet egy csapásra.

Előzmény: zkovaxxx (2460)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2461

Érdekel!  kekeckedo@citromail.hu köszi előre is

Előzmény: zkovaxxx (2453)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2460

Mikor bemegy a portán profi útbaigazító táblának megy neki, de ha jól emlékszem jobbra max 50m az 5-ös épület:))

 

Előzmény: pom-pom57 (2458)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2459

Ezt pont tegnap kaptam, de nem biztos, hogy erre gondolsz.

 

A hazánkban újdonságnak számító Chondrotissue beültetést 2013. május 7-én végezte el Dr. Szikora Gyula ortopéd főorvos a Vörösvári úti szakrendelő Egynapos sebészeti műtőjében.

Az újdonságnak számító eljárás lényege, hogy a kopott ízületi porcfelszín területét csontvelő indukciót követően speciális anyaggal (Chondrotissue) fedik, mely a vér őssejtjeiből az ízületi üvegporc felszínhez hasonló regenerációs porcot képez. A szövettani vizsgálatok csaknem teljes egyezést mutatnak az eredeti porc és az újdon képződött regenerációs porc között.

A műtét artroszkópos (ízületi feltárás nélküli) technikával történt, ezzel az eljárással korábban Magyarországon még nem végeztek beavatkozást. Nyugat-Európában is csak néhány éve alkalmazzák ezt a technikát és a tapasztalatok egytől-egyig kedvezőek.

 

 

Előzmény: Nikke (2456)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2458

zkovaxxx  nagyon precízen megadta. A portán kérdezd meg bátran (ha már nagyfiú vagy és nem anyuci  szoknyáját húzogatod,hogy útközben nyalókát vegyen neked) ,merre van az 5-ös épület.Ott van  a betegfelvételi  is.Beutalót  és az összes leletet ne felejtsd el magaddal vinni.

Előzmény: Arzeen03 (2454)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2457

A Gyori uton parkolj, fizetos ovezet, de ott mindig van hely, mert kevesen ismerik. A korhaz mogott van, parhuzamos az Alkotas utcaval.

 

Sajnos a gyomrom mar elegge faj a sok gyogyszertol, dehat nem csoda, lassan 3 honapja szedem. Majd elmulik az is :-))

Előzmény: Arzeen03 (2454)
Nikke Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2456

Az egyik porcerősítőnél, az egyik webáruházban találkoztam olyannal, hogy ha megadtam az orvos pecsétszámát (talán még a nevét is), akkor kedvezményt kaptam.

Gondolom, a kedvezmény nem csak nekem járt ebben az esetben.... aztán ezt tovább lehet gondolni.

 

MÁS:

 

Most olyan kérdést teszek fel, amit csak halvány körvonalakban tudok megmagyarázni, vagy més úgysem, de ha létezik ilyen, és van itt valaki, aki átesett ezen, az biztos tudja. Én magam semmilyen információt sehol nem találtam róla, és igazán kíváncsi lennék rá, mert határozott kétségeim vannak a dolog valóságosságát illetően.

 

Egy távoli ismerősöm ismerősének szintén porcproblémái vannak a térdében (közvetett elmondásból apró porcdarabok váltak le), állítólag hetekig kapta az injekciókat a térdébe (már ezt sem értem, mert ezeket a fertőzésveszély elkerülésére minimalizálják 3-5 alkalomban).

Aztán, amikor ez sem használt és "szétcsúszott" a térde, akkor egy hétfői nap előjegyezték műtétre, és 3 nap múlva (!) meg is műtötték, de kedden még megkapta azt az injekciót, ami úgy egyébként nem is használt, és ami miatt elvileg sor került a műtétre.

Állítólag szilikonnal töltötték fel a térdét, és nem 1 cm-es lyuk van, hanem kb. 5 cm-es (információim szerint tényleg ott van a műtét helye). Pár nap múlva - igaz kíméletesen - de dolgozhatott. Állítólag ezt évente meg kell ismételni.

 

Tele vagyok kérdőjelekkel, feltöltést eddig még csak injekció formájában hallottam, abból is a hylauronsavasat, akárhol keresek a porcpótlásra, ilyen fajta eljárást nem ír sehol.

Mi a véleményetek, létezik ilyen eljárás, igaz lehet a történet?

 

 

Előzmény: pom-pom57 (2450)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2455

Ezen minden infót megtalálsz.

 

http://www.osei.hu/szakrendeleseink/121-szakrendeleseink.html

 

Az oldal alján térkép link is van. A Győri úton a parkolás fizetős, de általában van hely.

Az épület ki van táblázva és minden épületen van szám.

Előzmény: Arzeen03 (2454)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2454

az, hogy mikor voltam reumatológusnál, kapásból felirt vényre egy porcerősitőt..

mikor ki akartam váltani, több mint 5000 forint lett volna, de mondta a gyógyszerésznő, hogy ilyen pont nincs, de van fele annyiért hasonló minőségű.. na azt vettem meg.

 

chilli, te aztán nyomod rendesen a sok fájdalomchillit, már elég régóta, nem? nem okoz gondot? na és milyen szinű tapet kaptál és milyen célból ragasztottak?

 

pompom, leirnátok hol érdemes a sportkórháznál parkolni? és hol van TA rendelője?

 

Előzmény: pom-pom57 (2450)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2453

Természetesen, de erre nem ez a platform a megfelelő hely. Privátba nagyon szívesen.

Előzmény: pom-pom57 (2450)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2452

Éreztem,hogy neki is ez a véleménye.

Előzmény: L0riana (2449)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2451

Kaptam ma tape-et. Háát... Nem lesz a kedvencem :-)

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2450

Elgondolkodtató.Csak még azt magyarázd meg,hogy a porcerősítő (nem vényre adják) mi az üzlet a dokiknak?

Előzmény: zkovaxxx (2433)
L0riana Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2449

Én anno rákérdeztem a tape-re T.A-nál, és akkor nem volt pozitív.

Pár éve, még korábban, a gyógytornászom - ingyen - feltette nekem is párszor, be akarta bizonyítani, hogy használ... 4-5 napot bírt, annál többet sosem, és kb. 1,5 hónapig próbálkoztunk. Én semmit nem éreztem. De legalább nem is fizettem érte.

Előzmény: zkovaxxx (2444)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2448

meglesz, megkérdezem, majd felirom :)

 

elvileg pénteken megyek hozzá, de még nem biztos

 

annyira elfoglalt, sokszor a telefont sem tudja felvenni

 

megpróbálom addig emailban megkérdezni

Előzmény: zkovaxxx (2444)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2447

Ezt eltaláltad)) A normál gipsz ingyenes, de a könnyített gipszért fizetni kell aminek valójában egy alap gipszként kellene funkcionálni.

Gondolom éltél itt sokáig, ezért nem kell bemutatnom a rendszert.  Rám is furcsán néznek mikor külföldön elmesélem a hazai modellt:))) A piacgazdaság az megint egy olyan fogalom ami a kicsiny országunk biztosítási szerkezetét tervezők is ismernek csak annak bevezetése hátrányos lenne számunkra: ))))

Tényleg messzire vezet ezért elkezdeni sem érdemes, de az tisztán látszik, hogy akik tudnak számolni azok ezt a rendszert már áthidalták:)))

 

Előzmény: _chillout_ (2446)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2446

OFF

Siman lehet, hogy otthon penzert csinaljak, de ilyen alapon penzert is gipszelnek? Mert en a vilag egyik legdragabb orszagaban elek es ezek a dolgok itt ingyen vannak. Betegbiztositas szinte semmit nem fedez, de a balesetbiztositas mindent, ha az ember dolgozik: az MR-tol kezdve a mankon at az osszes gyogyaszati segedeszkozig es ellatasig mindent. A fajdalomcsillapitot, az alvadasgatlot, mindent ingyen biztositanak, pedig ha valahol, itt aztan kokemeny piacgazdasag van. Talan epp az a logika, hogy a munkaero minel elobb ujra munkakepes legyen, nem tudom, mindenesetre nagyszeruen mukodik. De ez messzire visz, szoval be is fejezem.

Előzmény: zkovaxxx (2441)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2445

(Egy hét nem sok? Nekem 2-3 napot mondtak, és hogy ahogy alakul, ugy kell a ragasztas iranyat is valtoztatni.)

Előzmény: Arzeen03 (2443)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2444

Akkor tőle igazán szakmai véleményt lehetne kapni.

Megkérdeznéd számomra a következőt:

Javasolja-e az alábbi műtét után a szalagot a rehabilitáció folyamatában?

Keresztszalag pótlás leszakadt meniscus visszavarrással. A műtét 2 hónapja volt, egy hónapja zajlik a valós gyógytorna. Tünet mentes, az időszaknak megfelelően gyógyul. A tornát minden probléma nélkül végzi.

 

Amennyiben javasolja , milyen időtávon  kell alkalmaznia tape terápiát és mindez mennyibe kerül?

Köszönöm előre is.

Előzmény: Arzeen03 (2443)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2443

első gyógytornászom akihez csoportos tornára jártam, ingyen tette fel a szalagokat..

 

a pesti gyógytornász lány régi gimis osztálytársam, szivességből és szakmai érdeklődésképpen foglalkozik velem, igy a ragasztások is "vannak" és semmi több :)

amerikában volt kint évekig az Adidasnál, ahol a cipők talpának kialakitásában vett részt, hogy a cipőtalp milyen kialakitású legyen, hogy a legkedvezőbb hatást gyakoroljon a térd és egyéb izületekre

 

de majd akkor azt is megkérdezem, ezeket a ragasztások egyébként milyen árban vannak

 

de véleményem, hogy a saját kezelésük kiegészitéseként alkalmazzák, mivel teljesen hisznek benne és igy teljes a gyógymódjuk

 

egy ragasztás akár egy hétig is fent marad.. 

Előzmény: zkovaxxx (2441)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2442

Arzeen ne érts félre, én nem kételkedem. Jelenleg az információkat gyűjtöm. Megkérdeztem orvosok véleményét, meghallgatom a gyógytornászok véleményét és számomra nagyon fontosak az ilyen vélemények mint a tied is aki ezt gyakorlatban használta. Ezért is tettem fel a kérdést itt mert itt vélhetőleg több ember már használta és ez még sem egy fanatikusoknak indított tape fórum:))

 

Ismernél, tudnád, hogy nekem speciálisan jó véleményem van a gyógytornászokról és az igazán jó masszőrökről ( ezt már talán itt is kifejtettem) mert jómagam rehabilitációs idejét is sokszor lerövidítették és még olyan is volt mikor elkerültem az orvosi beavatkozást.

 

Alapvetően  racionális gondolkodású vagyok és az , hogy nem hiszek a hókusz-pókuszokban az már csak így marad, mert sajnos túl sokat láttam már az üzleti világból ahhoz, hogy tudjam, hogy az ingyen ebéd fogalma nem létezik és a csodák mindig odaát vannak. :)))

Előzmény: Arzeen03 (2439)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2441

Azt nem gondolom, hogy az ismereteim teljesen mélyek a tárgykörben mert és is az információ gyűjtés szakaszában vagyok, de amit látok az tény.

 Az ingyen ebéd fogalma nem létezik sehol a világon:)) Csak a piacgazdaság ahol valaki egyszer mindig kifizeti a számlát valahol, valamikor.

El tudom képzelni azt, hogy pár országban az ottani OEP megfelelője téríti ezért a betegnek ingyenes, de nálunk jelenleg nem.

 

Beírod a google-ba és magyar nyelven is több száz helyet találsz ahol kiskereskedelmi forgalomba megvásárolható bárki számára , bármikor. ( az nemzetközi találatok számát nem is említeném)

Oktató videók tömkelege van hozzá, de az hogy ez milyen káros az megint egy más kávézó:))

 

Értem, hogy az Arzeen pesti gyógytornásza ingyen tette fel, de gondolom ez egy magán gyógytornász ahol kifizette a nem alacsony óra díjat térítésként, abba meg pont belefér a szalag egyszeri ára.

Arzeen ezt a részét kifejtenéd? THX.

 

Még azt is el tudom képzelni, hogy egy OEP alapon meglátogatott gyógytornász egyszer felteszi ingyen mert pont kap annyi termékmintát a forgalmazóktól, hogy ez neki beleférjen, de azt hogy kúra szerűen ezt valaki ingyen csinálja azt nem tudom elképzeli.

 

 

Előzmény: _chillout_ (2437)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2440

vagyis akartam irni, logikus dolgok és miért kellene ebben kételkedni :)

a helyesirási hibáimról nem is beszélve :)

 

gyógytornász lány több mint 20 éve gyógytornász

felettébb azért érdeklem, mivel több mint 20 éves pályafutása során nem találkozott olyan térddel, mint az enyém.. :) ez sem túl biztató :)

 

kérdéseket.. és megkérdezem

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2439

a tapet a kezelés kiegészitéseként kell tekinteni, nem ettől fog az ember meggyógyulni és csodát sem kell tőle várni

sok gyógytornász nem is alkalmazza

 

a pesti gyógytornász lány viszont igen, tehát ha van kérdésetek konkrétan, irjátok meg és megkérdezem tőle

jár ezzel kapcsolatos tanfolyamokra, továbbképzésekre is, tulajdonképpen a munkája a hobija, imádja..

elvileg a héten találkozom vele

 

izom.. lehet olyat is ragasztani, ami a combizom megerősitését segiti, a mozgást tereli olyan irányba, hogy a combizom tevőlegesebben vegyen rész benne

szerintem ezek logikus dolgok, nem értem, miért nem lehet ebben kételkedni

 

a tape egyébként is jól néz ki :) 

 

Előzmény: zkovaxxx (2436)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2438

Gratula!!! :-))

Előzmény: pom-pom57 (2423)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2437

A tape teljesen ingyenes, olyannyira, hogy - tudtommal - patikaban nem is kaphato, mert iszonyu karokat lehet okozni a szakszerutlen felragasztassal, tehat csak szakember ragaszthatja fel.

Előzmény: zkovaxxx (2433)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.22 0 0 2436

Az ízületi tartást logikusnak látom. Én azt kérdeztem az orvosoktól, hogy segíti a rehabilitáció folyamát a gyógytorna szakaszában vagy feleslegesen gondolkodunk benne. Főleg abban gondolkodtam, hogy az izom visszaépüléshez segítséget nyújt a szalag az izom anyagcserében. Mielőtt feltettem a kérdést előtte elég sokat olvastam róla, de engem a valós reklám mentes tapasztalatok győznek meg igazán.

 

 

Előzmény: Arzeen03 (2434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!