Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1220
" Ha kijön a repedés, az a mennyi idő múlva mutatkozik meg? "
Szerintem azonnal, mert ha " nem jön ki " akkor ugye nincs is.
Előzmény: NeomatiK (1219)
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1219
Ha kijön a repedés, az a mennyi idő múlva mutatkozik meg? És vakolatlan fal esetén is észrevehető? Maga az Ytong reped vagy a habarcs?
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1218
Ezt meg én nem értem: "Viszont a koszorú úgy készült, hogy két ötös ytong lett ragasztva kívül belül, és rá két nappal lett kiöntve betonnal a koszorú. " mi az, hogy kívül belül. Egy E gerendás födémnél hova raktátok a belső 5 cm-es ytongot? Vagy készült először egy koszorú és arra készült a födém?
" Illetve másfél éve volt egy nagy belvizünk (lejtős kukorica föld alatt van a házunk közvetlen onnan folyt be a víz) onnantól kezdve lett aggasztó a repedés " Az alapnál látható hajszálrepedés? Ha az alap aljáig leszivárgott a víz, az okozhat problémát laza talaj esetén. Repedés csak mozgás hatására keletkezik ami megfelelő vasalással a 0-ra csökkenthető.
" Statikus szerint nem kellett vasalni, bátyám építész és ő is megerősitette. Vasalást parapetek alá nem tettünk, de ott egy repedés sincs "
Ezek szerint mégsem volt igazuk?
Előzmény: Emi2 (1216)
Emi2 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1217

Egy szintes a ház 2.70 belmagasságal.

 

Előzmény: nagy ivó (1215)
Emi2 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1216

Szia!

Alap 60 cm széles 1-1.2m mély nincs vasalva. Statikus szerint nem kellett vasalni, bátyám építész és ő is megerősitette. Vasalást parapetek alá nem tettünk, de ott egy repedés sincs. gerendák ki lettek emelve úgy 3-5 cm -et. Koszorú szigetelés vastagságát nem értem. Viszont a koszorú úgy készült, hogy két ötös ytong lett ragasztva kívül belül, és rá két nappal lett kiöntve betonnal a koszorú. Báttyám szerint ez is lehet az oka a repedéseknek. Illetve másfél éve volt egy nagy belvizünk (lejtős kukorica föld alatt van a házunk közvetlen onnan folyt be a víz) onnantól kezdve lett aggasztó a repedés. Érdekes azon a sarkon minimális, ahhol a terasz van. Járda ház mellett idén lesz.

Előzmény: nagy ivó (1215)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1215
Több infó kellene. Pl alapvasalás? tettetek-e betonvasat a parapettek utolsó sora alá? A gerendák a falra kerültek, vagy ki lettek emelve 5-10 cm-t? koszorú szigetelés vastagsága?
Előzmény: Emi2 (1214)
Emi2 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1214

Sziasztok!

Mi 30-as Ytongból húztuk fel a házat 2005 telén.E gerendás födém van kiépítve. Falazáshoz mindenhez a saját anyagát használtuk. 2006 őszén költöztünk be a házba. Ez alatt a  2 és fél év alatt igen sok repedés keletkezett, főleg a ház négy sarkában koncentrálva. Sehol máshol csak a ház négy sarkán, máshol semmi.Főleg a koszorú mentén jelentős ez a repedés a mennyezettől 20 cm-re. Egy két helyen már kezd kis részen a vakolat is kifordulni a helyéről. Azért mintha az utóbbi 4-5 hónapban megált volna a folyamat.Vagyis remélem. Sajnos a vakolásnál Dryvit hálot nem használtunk, talán a repedések nagy részét kivédtük volna vele. Kérdésem az lenne, hogy mit szóltok ezekhez a repedésekhez, és mi lehet a kijavításának a módja?

Holnap tudok képeket is feltenni.

NeomatiK Creative Commons License 2009.01.20 0 0 1213
Mikor gipszkartonoznak? Várom a fejleményeket.
Előzmény: muecsa (1212)
muecsa Creative Commons License 2009.01.19 0 0 1212

Köszönöm a válaszokat az ytong gipszkartonozás ügyében.

A javaslatok alapján úgy döntöttem, mehet a gipszkarton burkolat. Ha elkészült és lesz tapapsztalatom, itt közzéteszem.

Üdv mindenkinek!

 

muttymutty Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1211
Nekem az Ytong alkalmzástechnikai (vagy micsoda) szakembere a Rigips 100 DLP-t ajánlotta
Előzmény: memorix (1203)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1210
Pl, de az is baj, amikor az ytong a falban szárad ki, ( mert szállításkor nedves,) ha száradás elött le nem vakolják vagy glettelik.
Előzmény: muttymutty (1209)
muttymutty Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1209
Főleg olyankor, amikor fafödémnél a koszorú nincs lehorgonyozva az alaphoz.
Előzmény: nagy ivó (1207)
muttymutty Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1208

1. Ytong portalanitás- Rikontakt alapozó- Rifix ragasztó  ( termékleirásnak megfelelően). Ezt még tovább lehet erősiteni a ragasztó megszáradása után mintha profilra csavaroznál 55-ös ritkamenetű vagy 4.2*70 gipszkartoncsavarral vagy hosszú műanyag tiplivel.

2.Ytong portalanitás-sűrű Ytong vékonyágyazatú ragasztó+ az előbb leirt csavarozás ill.dűbelezés

3. Mint egy régebbi hozzászóló csinálta : dryvitragasztó

 

Szerintem szinte bármilyen cementkötésű ragasztó használható csak lassabban köt, mint a Rigips Rifix ragasztója. Mi mindig megerősitjük dübellel vagy csavarral.

Na ez nem hogy magától nem jön le,hanem volt, hogy magunk után bontottunk.... Na az egy élmény volt  

Előzmény: muecsa (1204)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1207
Az ytong fal 30 nf 8360/ m2, téglafal 30-as 5148/ m a maradék 3212 Ft ból extra vastag szigetelés és nincs belső repedés. 5 házból 3 reped, ami csak az alap és a koszorú között jeéentkezik.
Előzmény: arpi76 (1196)
arpi76 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1206
sziasztok!

egy picit elternek a tematol de meg mindig az ytonghoz tartozik.Tudja -e valaki hogy mi az ytong R-valume/cm.Mennyi az R-ja a 37-es nek? Koszi!
NeomatiK Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1205
Szia! Nem ismerem ezt a párosítást, de az a gyanűm, hogy a leválós esetben a fal nem lett jól előkészítve. Azaz le kell söpörni a falat, az ytong oldala morzsalékos.
Előzmény: muecsa (1204)
muecsa Creative Commons License 2009.01.11 0 0 1204

Sziasztok!

 

Most építek házat ytongból, és a falak belső burkolását gipszkartonnal tervezem megpldani. A kivitelezőm elvállalta a munkát és szerinte nem lesz gond. Egy szárazépítéssel foglalkozó cégtől szakembere viszont azt mondta, hogy nem vállalja a munkát, mert egy ismerősének egyszer fél év után levált a falról. Tehát nem elsőkézből származik az információ, ezért inkább több embert is megkérdezek.

Van valakinek hosszabb távú tapasztalata ez ügyben. Milyen ragasztót használjak?

 

Köszönöm a segítséget.

memorix Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1203

Az Ytong -t lehet glettelni. De csak akkor ha habarcsteritő szánkóval lettek az Ytong téglák összehabarcsolva.

 

Különben egy vékony vakolatba érdemes vékony rabic hálót rakni:

 

A repedések általában a helytelen fúga kitöltés miatt, vagy a megváltozott tehethordás miatt alakúl ki. Pl a beton megsülyed , a tető jobban ráterhel a falra.

Nagyon szokszor az Ytong tégla friss.

 

 Tudni kell, hogy az Ytong 0,3 mm tud zsugorodni...(benne van a prospektusban is.)

Igy ahol nem flexi vagy saját anyagokkal történt a hiányzó részek pótlása pl fúga, hiányzó darabok, stb ott a zsugorodás miatt a bele rakott keményebb anyag eltörik, megreped.

 

A gipszből is van többféle, külön rimanó gipszet kell használni a hornyok visszatöltéséhez. (Ytonghoz ezt ajálják). Ha mást használnak pl mint a téglánál akkor problémás lesz...a gipsz árában nincs különbbség. Csak az ismeretek hiányosak...de nagyon sok információ fent van a www.ytong.hu oldalon letöltés rovatban.

 

A legtöbb kivitelezőt nem érdekli mit használ, amit egyszer megszokott azzal dolgozik. Prospektust pedig ritkán olvas...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gefin (1202)
gefin Creative Commons License 2009.01.07 0 0 1202

Ha az Ytong falat csak glettelni szokták hálóval, akkor miért van hozzá direkt belső zsákos vakolatanyag?

Lakik valaki csak glettelt falú Ytong házban? Mi a tapasztalat?

A gépészeti és villamos vezetékek hornyai mivel és hogyan lettek eltakarva a glettelés előtt? Ott sem reped meg a glett? Egyébként mennyivel olcsóbb hálóval glettelni, mint zsákos vakolattal vakolni?

Kérnék tapasztalatokat, akinek van. 

Zagon Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1201

Köszi a választ!

 

Sajna a vakolatban nem vagyok biztos hogy megfelelő volt. Én is üvegszövet tapétára gondoltam csak nem vagyok benne biztos hogy elég erős a további repedések elkerülésére.

 

Feltételezem hogy csak a vakolat repedt meg ami biztos hogy a villamos hálózatról kár volt fényképeket és rajzot készíteni mert a huzalozás mentén végig megrepedt.

 

Elképzelhető hogy a vezetékek gipsszel való megtapasztása az egyik problémaforrás? Vhol azt olvastam hogy az YTONGnál ügyelni kell a vele homogén anyagok alaklmazására különben repedések alakulnak ki.

Persze nem ez a fő hibaforrás mert a villamos huzalozásokon kívül rengeteg függöleges irányú repedés van.

 

NeomatiK Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1200

Szia.

A megfelelő anyaggal lett vakolva a fal?

Vakolaterősítő háló alkalmazásával szokás belül vakolni. Érdemes lenne valahogy kideríteni, hogy csak a vakolat repedt-e meg vagy az ytong közti habarcs is.

Szerencsés esetben, csak esztétikai problémával állsz szemben. Ha tapétázni akarod, akkor üvegszövet tapétát tegyél fel, az nagyon erős, nem fog átrepedni(nekem nincs vele még tapasztalatom), ha a faladdal egyébként minden rendben. 300Ft/m2 ártól van ilyen tapéta. Ezt még le kell festeni.

 

 

Előzmény: Zagon (1199)
Zagon Creative Commons License 2009.01.05 0 0 1199

Sziasztok!

 

3 éve építettük Ytong 37,5 N+F-es falazóelemből a házunkat. A válaszfal ha jól tom 10 v.12-es.

 

Ha jól tudom hagyomásnyos vakolással történt meg a válaszfalak bepucolása. Eleninte 4-5 repedés jeletkezett a falakon  majd a fűtés ( gáz + cserépkályha) elindításával gyakorlatilag több falon pókhálószerű hajszálrepedések jelentkeztek. Kb. 2-3 fal kompletten átrepedt.

 

A baj az hogy az idő előrehaladtával a repedések száma nem hogy stagnálna hanem inkább nő. Kezdek aggódni hogy mi lesz ennek a vége.

 

Jelenleg azt tervezem hogy letapéztátatjuk a falakat így elkerülendő a további repedéseket és a nem éppen jó esztétitkai látványt.

 

Ha valaki már tapasztalt hasonló problémát kérem írja meg ill. az estleges teendő(ket).

 

Előre is köszi a választ.

memorix Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1198
Van Hs38 vagy HS 44 -s tégla is ha nem karsz hőszigetelni...ha akarsz akkor pedig olcsó 31,38 N+F tégla + 12-25 cm hőszigetelés kell...
Előzmény: memorix (1197)
memorix Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1197

A falfűtést Ytongba nem ajánlom...egyrészt a vakolás díja elég drága. Másrészt vakolaterősítő hállóval lehet megcsinálni...Az Ytong elönye, hogy elég glettelni ..innét kezdve drágább lenne mint a tégla...csak a saját anyagával lehet belső vakolatot kialakítani...drágább mint a meszes..és nem szeretik használni a köművesek, mert lasabban haladnak vele és marja a kezüket...

 

Ha falfűtés a cél akkor téglában kezdjél el gondolkodni...azonban a falfűtés miatt vastagabban kell vakolnod....ami majd az árban jelentkezik...

 

A legolcsobb a radiátoros, utánna a padló, legvégül a falfűtés...

 

 

Előzmény: arpi76 (1196)
arpi76 Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1196
Hello mindenki!
nekem volna pár kérdésem az ytong fallal kapcsolatban.Hamarossan én is dontés ellott állok de hajlok ay ytong ra mégpedig a 37 es fal vastagságra.De szeretnék majd falfütésre csöveket vésni az ytongba .a kérdés hogy volt e már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata.miután a csövek bent vannak a falban és be van a fal pucolva jelentkeznek e repedések a csovek korül a hülés és melegedések miatt.Szükséges e extra radiátorok beszerelése vagy a falfütés elég őnmagában.Ugyancsak keresem a legjobb árat az ytongra csongrád megyében tapasztalatok.

előre is kősz'
legirepa Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1195

Ha jó minőségű a felület akor 2-3mm-nél nem kell több rés. Ytong válaszfalat nem illik amúgysem összevissza rakni. Én dryvit ragasztóval ragasztottam gipszkartont most a házamban, szinte mindenre 150 táblával, és erősebbre kötött mindt mondjuk a flexibilis csemperagasztó. No meg olcsóbb is (1500Ft/zsák).

A táblákat függőlegesen állítva tettük, és szintén függőlegesen 4 sorban kentük meg fánglival a táblát (kb 40cm). Utána egy nagyobb kb 15x30x5 cm-es fadarabbal ütögettük a helyére.

NeomatiK Creative Commons License 2008.11.05 0 0 1194
Az alkalmazási útmutató azt írja, hogy nagy pacnikra kell rakni a gipszkartont. Illetve fordítva, a gipszakartonra rakod a nagy (vastag) pacnit és úgy nyomod neki a falnak. Tehát lesz ott 1-2 cm légrés mögötte.
Előzmény: frmusr (1192)
decsibalint Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1193

A kétoldali gipszkarton borítás nagyon megerősíti a falat, és könnyű lesz a festőnek a dolga. Kicsit olyan ágyuval verébre megoldás. A glettelés, hálózás, sima ügy, még vakolatkapirgálással is. Ha egy erősebb falat akarsz, akkor jöhet a karton, de nem szükséges. Leírom az én házamnál kapott friss árakat tájékoztatóul, ezek csak munkadíjak:

 

Dryvit glettelés hálóval 2 rétegben: 1000 Ft

Glettelés, festés: 1500Ft

 

Gipszkarton ragasztás: 1300Ft

Gipszkarton glettelés festés: 1000 Ft

 

 

A gipszkarton nm ára kb 400Ft, a ragsztó ára is hasonló, de az mindenképpen kell. Neked kell eldönteni, mennyit szánsz rá.

 

Végülis ilyen árakon alig van különbség (100Ft) és a gipszkartonos megoldás sokkal jobb, de kérdés, hogy te milyen árakkal tudod ezt megcsináltatni.

 

Én vettem hungarocell csiszolót (2500Ft) és mindent azzal csiszoltunk a házban. Igaz, hogy tönkre is ment, de ennyit megér. Szerintem simán viszi a kifolyt ragasztót, ill. az ytong fal egyenetlenségeit. Könnyű vele dolgozni, és nagyon látványos. Még a végén az aljzatbetonról a glettet is ezzel szedtük fel.

Előzmény: frmusr (1192)
frmusr Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1192
Sziasztok,

Mi a velemenyetek az ytong valaszfalra glett helyett gipszkarton megoldasrol?
A fal egeszen egyenes, de a helyenkent kifolyt ragasztot le kelle csiszolni, majd uveghalo, gletteles 1x, 2x (3x). Egyszerubbnek tunik fogazott glettvassal gipszkartonra ragasztot huzni es nekinyomni a falnak...
NeomatiK Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1191
Más egy bevasalt, egybe kiöntött prokoncept fal, mint egy ytong falra koszorúként ezt használni.
Előzmény: decsibalint (1186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!