Keresés

Részletes keresés

Lós József Creative Commons License 2016.10.03 0 0 1037

Szép napot kivánok mindenkinek.

A segitségeteket szeretném kérni Textima 8332/3405 ipari

varrógépről hol találok valami gépkönyvet,vagy leirást,,

Tisztelettel,várom a segitségeteket.

Blamy Creative Commons License 2016.10.01 0 0 1036

Ok, köszönöm!

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1035)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.10.01 0 0 1035

Egy jó tanács a vásárláshoz.
Vigyél magaddal sztreccs anyagot. Az a lényeg, hogy vékony és nyúlós legyen. Ezen próbáld ki nagy sebességgel. Ha kihagy akár egy öltést is, ne vedd meg. Ne dőlj be annak a dumának, "csak be kell állítani". Akkor állítsa be az eladó...

Előzmény: Blamy (1034)
Blamy Creative Commons License 2016.10.01 0 0 1034

Rendben köszönöm! Most találtam egy felújított Rimoldit, elég jó áron is van, tetszik, de őszintén szólva nem tudom mit jelent az, hogy "felújított". Nem szeretném, ha silány alkatrészekre lenne cserélve belül :)

Kívülről megnyerő és szépen is varr.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1033)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.30 0 0 1033

Igen, a Sirubát ajánlom, mert elérhető áron van, és csak varr és varr és varr. 75-ben találkoztam először ezzel a géppel, Pegazus néven. A lényeg azóta sem változott, csak a köret. Nálunk ma ez az egyetlen újonnan elérhető áru inter.
A Rimoldi is nagyon jó gép az 50-es évektől nyomják a jobbnál jobb intereket. Használtan is meg lehet venni bármelyik tipust, ha jó állapotban van.
A Brother japán, ez sok mindent elmond. A tűrúd perselye viszonylag gyorsan kopik, de nincs vele különösebb gond. (a Yamato, vagy a Juki nekem jobban bejön)
A Singer sokféle intert gyártott, mindegyik jó. Úgy tudom ma már nincs ilyen nevű gyártó, csak a nevet teszik rá. Az alkatrész ellátása miatt nem ajánlom.


Előzmény: Blamy (1032)
Blamy Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1032

Szia! :)

Tudom, hogy a Siruba ipari interlockot ajánlottad, de elmondanád a véleményedet esetleg a Rimoldi, Brother és Singer márkákról? Tudom, hogy a Singer jó, de interlockban is? Köszi! :)

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1031)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1031

hogy melyik gép lenne megfelelőbb hosszútávú befektetésnek?

Befektetésnek nem jó egyik sem. :-)
Ha sok és profi gomblyukat akarsz varrni, vegyél ipari lyukazót. 150-től már lehet találni. Az hosszútávú örömforrás lesz.
Hímzésre sok és drága gép létezik. Persze aki tud hímezni, az sokkal olcsóbban megússza egy ipari hímzőgéppel. Igen, ez is egy szakma, régen 3 évig tanították. Amiket ma árulnak, programozható "valamik".  Sokmindent tudnak, de nem sokáig. Ezekhez nem kell szaktudás, csak a megfelelő programok.

Előzmény: MiluMilu (1030)
MiluMilu Creative Commons License 2016.09.29 0 0 1030

Kedves Varrós csoport!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van esetleg valakinek Bernette Milan 7-es (E82e) vagy Sew&Go 8-as varrógépe? A Sew&Go 8-ról nem sok információt találtam, YouTube-on sincs túl sok video fent, de amiket néztem ott nem látszik jól, hogy mennyire szép a gomblyuk illetve a hímzése. Tanácstalan vagyok, hogy melyik gép lenne megfelelőbb hosszútávú befektetésnek. Minden tapasztalatnak örülnék. Köszönöm előre is. :)

Előzmény: barcadrukker (1029)
barcadrukker Creative Commons License 2016.09.25 0 0 1029

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Bernina sew and go 8-as varrógéppel kapcsolatban? Hasonló paraméterekkel rendelkezik, mint a Milán8, ezért gondoltam, hogy ezt választanám!

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1028

Bőr és bőr között óriási különbség lehet.
Van olyan bőr, amit meg lehet varrni háztartási géppel is. Azomban ez nem jelenti azt, hogy van olyan házt.gép, amivel minden bőr varrható.
A Textima sem bőrvarró, de ezzel már sokkal nagyobbak a lehetőségek. Vékony, esetleg közepes bőrt lehet vele varrni hosszabb távon is. Ilyenkor kis módosítás szükséges a gépen. (nagyobb furatú tűlap, nagyobb talpszorítás, esetleg kerekes talp, a greifert sem árt kicsit odébb, és előrébb állítani)
A Csepel 111 egy régi, de jó kis gép. Bőrvarrásra ugyanúgy alkalmas mint a Textima.

László Andó Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1027

Szerbusztok!
Hasonló a Kérdésem
Kipécéztem egy Textima Altin ipari varrógépet a környéken 380v-os
a kérdésem, hogy ezzel lehetne-e bőrt is varrni ? Persze hosszútávon károsodás nélkül...
Ha esetleg mégsem, találtam egy Csepel 111 tipusút is aminél a leírásban is megemlitették hogy tud...
Esetleg érdeklődés képp azt is feldobnám, hogy a kettő közül meiket ajánlanátok jobban?
Köszönettel
László

msek Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1026

Üdvözletem.

Ha esetleg valaki tudna segíteni: ismertek-e olyan hordozható (nem ipari) varrógépet, amivel bőrt lehet varrni?

Köszönöm.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.09.10 0 0 1025

Hát csak szólj, majd jövünk.

Előzmény: sickamic (1024)
sickamic Creative Commons License 2016.09.06 0 0 1024

Jó hogy vagytok, van három régi üzemképes Naumann-om.

Egy csupa fém, ami 40 éve az enyém.

És kettőt örököltem, egy "újabb" 30 évest és egy elektronikust.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1019)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.19 0 0 1023

Orsó:jó hozzá pl: Lucznik, régi Singer, szinte bármelyik mai félfordulatos gépé. A lényeg, hogy az orsózó tengelyére illeszkedjen, ebben vannak eltérések. A bobbinról is ugyanez igaz, bár némelyik Singernek fordított a szarvacskája.

Előzmény: hierholczandi (1022)
hierholczandi Creative Commons License 2016.08.19 0 0 1022

Üdvözletem!

 

Csepel 103 -as géphez keresek orsót, illetve orsótokot.

Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.18 0 0 1021

Elküldtem, de ez jött válaszul:


This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

jason65@freemail.hu

Előzmény: jason0 (1006)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1020

Én Szentendre környékén mozgok. Nekem még van 5.5 év a nyuggersághoz.

Előzmény: zulu52 (1018)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1019

Igen rólad tudtam, akkor már hárman vagyunk itt. :-)

Előzmény: Imre# (1017)
zulu52 Creative Commons License 2016.08.13 0 0 1018

Bp XI-ker. Gazdagrét. Már mint friss nyugger.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1016)
Imre# Creative Commons License 2016.08.12 0 0 1017

Még én sem hűltem ki teljesen, pedig az éjjel lehűlt az idő rendesen. :)

 

 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1013)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.12 0 0 1016

Hála az égnek. 
Sajnos nem sokan vagyunk már, talán nincs is nagyobb igény. Merrefelé ténykedsz?

Előzmény: zulu52 (1014)
Bugyi81 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 1015

Köszönöm a választ, igen ilyen tipusú gép. Akkor megpróbáljuk meghirdetni aztán reméljük hamar rátalál új tulajdonosa :-) 

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1012)
zulu52 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 1014

Azért még nem haltam ki :)

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1013)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1013

Nem annyira a gép, mint inkább a szakma van kihalófélben.
Tizenezer Ft-ért már kapható új gép. (az más kérdés, hogy 20-30 éve börtön járt volna azoknak, akik ilyenért pénzt kérnek)
Nézzük a Naumann-t. Akkoriban egy havi fizetés volt az ára, mégis megvette aki vágyott rá. Ha ma azt mondom valakinek, hogy áldozzon 100ezret egy gépre, levegő után kapkod. 
Na akkor gondolkozzunk...

Előzmény: remete004 (1010)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1012

Ha egy Textima 8332 tip. gépről van szó, akkor mindenképpen.
Állapottól függően 20-50 ezer körül van a reális ára.
Az értéke meg annyi, amennyit adnak érte...

Előzmény: Bugyi81 (1011)
Bugyi81 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1011

Sziasztok, szerintetek érdemes ipari varrógépet (altina) meghirdetni eladásra valahol? Vagy már senki nem varr ilyennel otthon? Anyósomnak van egy amit rendszeresen használ, de most helyhiány miatt nem tudja mit kezdjen vele....Köszönöm ha segitetek, hogy van e értelme  vagy hol hirdessem meg esetleg. Szép napot!

remete004 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1010

Régen sok háztartásban fellelhető volt a varrógép. Mára kihaló félben van, evvel együtt a v.gép

szerelő szakma is. Anno mekkora becsben volt. Én sem vagyok v.gép műszerész, de az élet odasodort, hogy a lányom gépébe bele kellett nyúlnom. Egy-két napom ráment a dologra, mert egy "komolyabb" beavatkozásra volt szükség, ami miatt az egész gép működési elvét át kellett

tanulmányoznom. Mit mondjak? Nem tartom olyan "mágikus" dolognak az egész v.gép műszerész témát. Persze, az alkatrészek, szerszámok hozzá azok precizitást igényelnek. Ami a lényeg, hogy

használt gépként lett véve is (singer futura 2000). A hiba (hurokfogó meghajtó fogaskerék csere) szerintem a régebbi "javításból" eredő volt. Amit én tapasztaltam, hogy a gépet "v.gép szakember" javíthatta, mert a hurokfogót visszatenni a helyére nem próbálgatás kérdése. (ha egy foggal elrakod, a hurokfogás nem 100%-os) Szóval, a kis fogaskerék zsugor illesztésű a tengelyen. A fogaskerék bakelit, az agyrésze fém. Ezt rátenni a tengelyre óvatosságot igényel! (nem ütögetést, hanem sajtolást, mert a bakelitben a dinamikus hatás miatt repedés alakulhat ki és a használat során egyszerűen széttörik.) Így járt a mi gépünk is. Ja, és még három kis "barkács" dolgot tettem helyre. Most már a gép "gyári" szerintem. Úgyhogy, igaz a megállapítás a műszerész kőrökben forgó kontárok jelenlétével kapcsolatban.

njozso Creative Commons License 2016.08.09 0 0 1009

Én s úgy gondoltam.

ok.

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (1008)
Órarugógerincűfelpatanó Creative Commons License 2016.08.08 0 0 1008

Ez nem túl biztató, valami nem OK. Amíg működik így is, használd, de nézzél körül műszerész-ügyben is.
A szerelőktől óvakodj!

Előzmény: njozso (1007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!