Keresés

Részletes keresés

aamen Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80298

"2011sbs az szivatós, mert csak a premium add-on -nal lehet (egy másik win2008-ra) ts kiszolgáló szerepkört feltenni"

 

az alternativak kozul a thinstuff-ot meg az xpunlimitedet probalgatom, mindketto elmegy sima windows7-en is, de az elobbinek a jogosultsagkezelese kliens oldalon allitgatando:-), utobbinak normalisan szerver oldalon megfelelo jogosultsagok birtokaban, meg hasznos opcionak tunik benne az ssl gateway.

a windows7-es tortenet azert gaz mert bar technikailag korrektnek latszik, jogilag a ms eppen mogyorozza az xpunlimitedet amiert desktop oprencerre szervert adnak el ami hmm nem pontosan kompatibilis a win7 eula-val, viszont szerverekre tovabbra is aruljak, most eppen a masik ablakban egy sbs2011essentials megy terminalszerverkent, lassukabb mint a windows7-en, de vegulis nem sokkal dragabb, es vegulis talan legalis is. nagyjabol.

 

Előzmény: pgyafi (80296)
aamen Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80297

"RDS cal alá kell sima cal is."

 

hat, igy cseppet se versenykepes:-(

az hol van leirva, hogy az osszes juzerre kell vegyek ofiszt, es nem csak annyi peldanyt amennyi juzernek az ofiszt a terminal szerveren elerhetove teszem?

Előzmény: pgyafi (80295)
pgyafi Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80296

2011sbs az szivatós, mert csak a premium add-on -nal lehet (egy másik win2008-ra) ts kiszolgáló szerepkört feltenni. És akkor már sbs premium szerver cal-ok is kellenek hozzá, + a TS calok.

Előzmény: aamen (80294)
pgyafi Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80295

RDS cal alá kell sima cal is.

Tehát veszel 1db w2008r2-t, ehhez 10 user cal, 10 rds user cal, meg ha kell akkor 10 office olp nl-t.  Vagy w2008r2 foundation (ebben ugye benne van 15 server cal) ha a célnak megfelel;  +rds cal +office.

Előzmény: aamen (80294)
aamen Creative Commons License 2012.08.16 0 0 80294

van itten valaki aki ert a vindoz licenszeleshez?

terminal szervert csinalok, a gazdasagos megoldasokat mar kisakkoztam, de azert erdekelne hogy monnyuk tiz juzerre mennyibe is kerulne a full ms megoldas. bizonyara kell hozza valamilyen (2008, 2011 sbs, mindegy) szerver, kellenek hozza a rds cal-ok, de nemtom hogy kellenek-e a sima uzer cal-ok, tekintettel arra hogy a szerver _csak_ terminal szerverkent fog mukodni, es semmi maskent....

 

giovanni54 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 80293
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80292

itten vannak performancia adatok is :

 

http://hashcat.net/oclhashcat-plus/

Előzmény: hokuszpk (80291)
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80291

nem is sajathoz kell probalni.

most eppen valami 1500 koruli passwd filem van, mar csak 345 van vissza. besegitek egy security auditba :D)

az elejen kopte szepen sorba, sok jelszot az usernevbol ugyesen kitalalt ;  aztan lelassult, de bruteforcera inkabb a gpu-s verziokat javallom,  oclhashcat egy jo videokartyaval még mindig jelentosen gyorsabb.  

nalam  ( freebsd sozott md5 sebessegek : ):

 

john 4 mag = ~80000 c/s 

hashcat 4 mag = ~35000 c/s

oclhashcat/radeon 5570 = ~320000 c/s

oclhashcat/radeon 5830 = ~1.5M c/s

 

raadasul ocl/cudahashcatot lehet akar 8 GPU-s konfigban is hasznalni.

 

Előzmény: Jahno (80289)
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80290

arra akartam reagalni, irtam oda kommentet, hogy namost majd jol osszenezem, a hashcattal szemben mennyire fejlodott fel, es ketten is visszaszoltak, hogy aruljam mar el, mi a konkluzio.

 

nos az van, hogy az ocl supportja még picit hianyos. de igeretes. amugymeg john az utolso verziohoz kepest ( 1.9.1-Jumbo ) , amit neztem, ketszeresere gyorsult,  es vegre nem kell trukkozni ha van tobb magos procim. john-omp frankon hasznalja. mondjuk 3 magos phenom van a gepemben, nos 3 szalon lerohad. viszont ketton tutti, es ha feloldom a negyedik magot ( most egesz ejjel ugy ment ) akkor is tutti.

csak epp a 3 az ugytunik nem kettohatvany, viszont prim.

 

de buherahoz nem birok kommentelni, annak ellenere be kene jelentkeznem, hogy be vagyok jelentkezve.  vagy ez benne a kihivas ? hackeljem meg, ha irni akarok valamit ?

 

Előzmény: Meister (80288)
Jahno Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80289

Egyszer próbáltam itt saját jelszón a Johnt, aztán sok hónap után meguntam.

Előzmény: hokuszpk (80287)
Meister Creative Commons License 2012.07.13 0 0 80288
Előzmény: hokuszpk (80287)
hokuszpk Creative Commons License 2012.07.12 0 0 80287

ha valaki a buherablog fele jar, uzenem, hogy John sokat gyorsult. 2 maggal jobb, mint a hashcat 3-al. az ocl-es verzio sajnos nem tudja a nekem epp szukseges hasht, szoval azzal nem tortent osszevetes.

 

nem enged odakommentelni ez a hulladek indapass / blog.hu  ize.

allandoan belepest ker, persze be vagyok jelentkezve. indapassos kozpontban van a blog.hu -hoz 'uj nev regisztralasa'  linkem, persze ez a nick mar letezik, szerintem az is envagyok valamilyen uton modon, mittomen egy hete meg asszem envoltam en.

 

 

lildiko Creative Commons License 2012.07.10 0 0 80286

Köszi, így már jó.

Előzmény: Meister (80285)
Meister Creative Commons License 2012.07.08 0 0 80285

A fenti menüben lévő bejelentkezés megjegyzi, azt kell használni. A másikat az elmúlt 5 év alatt nem tudták megjavítani.

Előzmény: lildiko (80284)
lildiko Creative Commons License 2012.07.08 0 0 80284

Nekem meg most kell mindig újra beírnom, pedig ott a pipa a jegyezz meg mellett. 

Előzmény: B Pali (80274)
giovanni54 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80283

Hallottam olyant is, hogy a fizikai vezetővel  összekötött ismert sugárzók, és a velük szinkronizált  ismert helyű vevők megfelelő adatfeldolgozás alkalmazásával teljesen alkalmatlanok a nem hagyományos visszaverődést produkáló repülő testek észlelésére, elméletileg. Különösen a GSM hálózatok alkalmatlanok. Minél nagyobb kiterjedésűek, annál kevésbé. Ezért nem számít, hogy milyen gyártású kapcsolók vannnak a hálózatban.

Előzmény: Jahno (80279)
giovanni54 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80282

Nem is tudom, hogy volt-e egyáltalán olyan, hogy hadgyakorlatilag az országban tartótzkodó spec repgépek mobilos infói alapján ideiglenesen hazánkban tartózkodó pénzváltók durrogós megfegyelmezésére sor került.

Szerintem hivatalosan ilyen nem történt.

Előzmény: Jahno (80279)
giovanni54 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80281

Nekem 30 éve tanították azt, hogy ami sugároz, az nyilvános és közzétett.

Ez szerintem nem változott :)

 

Előzmény: Jahno (80279)
Jahno Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80280
Jahno Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80279

Ja, ha meg már műszer és NMHH, egyik műszakisuk kint volt, mondja is, hogy ott a második emeleten a sarok felé lehet egy cucc, ami nem engedélyezett rádiófrekvencián üzemel, így mást zavar, meg kellene oldani. Olyan jó cuccaik voltak, hogy csak pislogtam, utcán rá tudott mutatni kinek csörög abban a pillanatban a mobilja, meg ilyenek.

 

Ezzel jött körben az irodában, jókat dumáltunk a dolgokról, tetszett a vas is:

 

Előzmény: giovanni54 (80277)
Jahno Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80278

Nem tudom az új NMHH mennyire hatékony, ráadásul a magyar spammerek alulra odarakják, hogy ha nyilvános helyről származik, akkor küldhetnek rá mailt. Én meg már azt sem tudom, hogy az előző vackukról leirakoztam, vagy csak akartam, vagy nem működött, de egyre több ilyen van.

 

Előzőleg volt egy kretén, kérdeztem honnan van a cím, mert ezt a címem sehol nem adtam meg, nincs publikálva, ésatöbbi. Erre mondja, hogy googléból, ha rákeres, a címre, akkor valóban meg lehete találni, egy olyan weboldalon, amit a kutya sem néz és azért található meg, mert el van írva :-) Innentől nem bírtam a buta fejével, hogy a weboldalt nem találhatta meg, és érdekes úgy címet keresni a kuglival, hogy ha létezik, akkor majd használjuk, tehát sejtem, ez biza közkézen forgó listából van, csak akkor mondja azt. Faszkivan.

Előzmény: giovanni54 (80277)
giovanni54 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80277

Válaszoltam:

T. Veres Ágnes.

A vonatkozó magyar törvények szerint az oldalukon való regisztráláskor engedélyeznem kellett volna a marketing célú levelek, hírlevelek fogadását. Ezt nem tettem.
Valamint, ha ezt megtettem volna, akkor is biztosítani kellett volna a leíratkozásra egy linket.
Az Ön cége egyik tételre sem fordított figyelmet, sőt, a birtokukba törvénytelenül került címlistát külföldi spammernek adták át, a magyar szabályozás teljes semmibevételével.
Nem kell engem levenni a terjesztési listáról, ennél sokkal hatékonyabb eszközökkel rendelkezem a kéretlen szemét ellen.
Az önök által külföldi közvetítővel küldött kéretlen reklámlevél ténye önmagáért beszél, többféle felügyeleti szerv általi vizsgálat alapjául szolgálhat.
A szükséges bejelentéseket meg fogom tenni.

Javaslom, vegyék fel a kapcsolatot a hatályos Magyar szabályozást alaposan ismerő szakosodott ügyvédi irodával.

Üdvözlettel:
giovanni54

 

....

 

Bármilyen segítő észrevételt szívesen fogadok. Szopjanak a spammerek!

Előzmény: giovanni54 (80276)
giovanni54 Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80276

A lényeget én is értelmezgetem, csak a csekély érrtelmű micimackóknak írtam a postost.

A közvetlen elérésre szolgáló linkre írtam morcosat, erre ezt a választ kaptam:

 

Veres Ágnes Veres.Agnes@medicinapenztar.hu 13:44 (4 órája)
címzett: giovanni54

Kedves Pénztártagunk,

 

sajnáljuk, ha hírlevelünkkel kapcsolatban problémája adódott. Bár nem gondolom, hogy okot szolgáltattunk volna erre a hangnemre, és stílusra, természetesen gondoskodtam róla, hogy a jövőben ilyen, és hasonló tárgyú levelekkel ne zavarjuk Önt.

 

További szép napot kívánok! Üdvözlettel,

 

Veres Ágnes

Ügyfélszolgálati vezető

Medicina Egészségpénztár

1037 Budapest, Montevideo u. 5.

Telefon: (06 1) 248-2270

Fax: (06 1) 319-5333

 

A megszólalásom kissé morcos, és ideges volt.

Ezek a probléma felszínét sem kapirgálják, nem értik, hogy mekkora baromságba nyúltak bele, és nem értik, hogy ez mivel járhat rájuk nézve.

Előzmény: Lassú Nyíl (80271)
Jahno Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80275

Nekem is ez volt ja. Mobilon megjegyezte, leeht régebben itt is mailcímmel kellett volna próbálkozni, de ezt sosem fogjuk megtudni.

Előzmény: B Pali (80274)
B Pali Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80274

A régiben is kipipáltam és mégis be kellett mindig írnom.

 

Előzmény: Lassú Nyíl (80273)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80273

Nem csak azért nem kéri, mert a "Legyezz meg" ki van pipálva, és a kukidat se törlöd?

Előzmény: B Pali (80272)
B Pali Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80272

Én regeltem rá mer megfenyetettek, hogy anélkül nix fórumbelépés.

Azóta viszont nem kéri belépéskor a nevet/jelszót és ez jó :)

Előzmény: Lassú Nyíl (80267)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.07.04 0 0 80271

Vannak naaagy külföldi bankok (amik annyira külföldiek, hogy Agyarhonban esetleg képviselettel se rendelkeznek) is kiadják gebinbe az emilküldést, a hozzá kapcsolódó teljes online hirdetés-kiszolgálással karöltve, ráadásul gyakran váltogatják is ezeket. Ebben az az érthetetlen, hogy ezek a naaagy cégek egy szaros saját domain-fenntartáson spórolnak, és az a határtalan baromság, hogy lassan már csak a levél pofája az, ami alapján az ügyfél sejtheti, hogy a levél eredeti e é e, az pedig tudjuk, hogy mennyire biztos - a HackGyverek korában. Én már egyetlen linkre se vagyok hajlandó kattintani, szemrevételezés nélkül. Ha nincs a progagálni akart cucc leírva magában a levélben, akkor az illető úgy járt. És / de / továbbá: ez a paranoyám mindaddig lesz, amíg a levelek is nem lesznek hitelesítve (vagy amíg a dinók sorsára nem jutok:-)

Előzmény: giovanni54 (80270)
giovanni54 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 80270

K&H Medicina Egészségpénztár spammolt meg emailsparkle.com-on keresztül.

Ez megszokott lenne, de az emilben egészségpénztárosnak feltüntetett linkek mind az emailsparkle saját domainjére mutatnak, némi trückkel.

Érintettek számára javallott óvatosan kattogtatni.

Lassú Nyíl Creative Commons License 2012.07.02 0 0 80269

Én nem akartam megkockázni, hogy valaki lenyúlja a nickemet... meraszmá végképp nem élném túl, ha még csupa kisbetűvel is írná :-)

Előzmény: Pitrinkó (80268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!