Keresés

Részletes keresés

Ruby11 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 481

Konkrét megoldásod is van rá talán gyógyszeren kívül?

Előzmény: 'Quanon (479)
gombóc63 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 480

Nagyon képben lehetsz és biztos rengetegszer átéltél migrénes rohamot ha ez a véleményed:-(

Előzmény: 'Quanon (479)
'Quanon Creative Commons License 2020.10.01 -1 0 479

Mindenre van manapság gyógyszer, de a gyógyszer méreg, csak pillanatnyi megoldás. Hosszú távon többet árt mind használ. A panaszt nem felületesen, hanem a gyökereiben kellene kezelni, amíg még nem késõ. A gyulladásokat kellene kezelni természetes módszerekkel, gyógyszerek nélkül.

A fej és a legtöbb krónikus fájdalmat a gyulladások okozzák. Tízbõl hét halálos kimenetelü betegséget a gyulladások okoznak. Érdemes lenne komolyan venni és tenni ellene. Nagyon jól kezelhetõ hosszú távon, csak éppen akarat kell. A gyógyszer egész bíztosan nem megoldás.   

Előzmény: Paater Altenburg (477)
gombóc63 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 478

Bár nem engem kérdeztél, de elmondom, hogy a Flector pl. nekem cukorka. Mindenkinek ki kell tapasztalni mi hat. Nekem a világon semmi nem segített a migrénes rohamoldókon kívül. Ha te egy fél Saridonnal meg tudod előzni, akkor viszont érdemes kipróbálni a Flectort. De nem megelőzésre.

Előzmény: Paater Altenburg (477)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.09.30 0 0 477

Üdv. A Flectorról kérdezlek. Régebben, ritkán voltak erős migrén-szerú fejfájásaim. Ugye a rutinos páciens már az előjeleit érzi. Ezért megelőzésre majd minden reggel bekapok egy fél Sarydont. Ennek anyaga a paracetamol. Jó, ez, de nem a nagyon erős fejfájásra. A Flector anyaga a diclofenál - ami az izületi gyulladások fájdalomcsillapitója. Furcsa rokonság. Mindegy: a Flector valóban az erésnagyon erős fejfájásra is hat? Felkészülnék.

Előzmény: Ariel_500 (476)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.07.17 0 0 476

Jó napot! Sajna csatlakozom a fejfájósokhoz

Az életben nem fájt a fejem

Olvasom lejebb

"A migrént egy hosszan tartó arc és homloküreg gyulladás után állapították meg."

Márciusban elkapott valami virusos nyavalya, kis hőemelkedéssel ami engem nagyon meg tud gyötörni.

Röntgen homloküreg gyulladást irt le

Aztán kimásztam belőle, majd pár hét után megint láz levertség gyengeség, de hozzájöt a fejfájás

Ettem a Flectort és pár hét alatt a negyedik antibiotikumot ettem végig , eredmény nélkül

Ócskán éreztem a szivem, elugrottam a körzetihez aki EKG után mentő és kórház

Mit mondjak, beszartam a félelemtöl

Ott nem láttak olyan dolgot az EKG-n ami veszélyes lett volna

Koponya és mellkas CT volt. A koponyán gyulladást irtak le, mint utólag megfejtettem a latint rostasejt gyulladás

Kikérdezetek, mondtam hogy pár napja még lázas voltam és a fejfájás

Már be is dugtak a virus elkülönitőbe 3 napra. Reggel délben este vér, vérnyomás, cukorszint COVID teszt. Ez utóbbi negativ volt és fel is raktak a neurologiára

Ekkor már a fejfájás csökkenőben volt, de kaptam valami antipszichotikumot, hogy az jó fejfájásra is

amúgy sincs semmi gyulladásom. A labor szerint viszont emelkedett szintek amik gyulladásra utalnak

3 nap és mentem haza nem volt semmi bajom

Elolvastam a gyógyszer mellékhatásokat és láttam hogy nem nekem való. Ne szedje ha "cukorra gyógyszer, prosztata, vizelési nehézségek stb.

Mentem is vissza a neurologiára, lecserélték, most Citagent kezdtem szedni

Közben persze reggelente Flector, mert nagyon fáj a fejem. Ez használ, de elég "tompa" vagyok tőle

Időnként a vérnyomásom felugrik és megszédülök rendesen

Persze volt nekem pánikbetegségem, de az utóbbi sok évben nagyon is kezelhető volt

 

A héten volt megint labor és bizony a gyulladás ott bujkál valahol bennem

Ott tartok hogy nem merem elhagyni a házat :(

Végletekig kikészültem idegileg ez alatt az 5 hónap alatt, Nem tudom meddig bírom

Jobbakat nektek

Ligeti fényár Creative Commons License 2020.03.17 0 0 475

Hirtelen magas lázra plusz erős fejfájásra állítólag ALGOPYRIN. (egy ideje ismét recept nélkül.) Ha sokáig nem mulik, telefon a házirovosnak és=vagy Mentőknek, ügyeletnek.

Ligeti fényár Creative Commons License 2020.01.26 0 0 474

Lili budapesti?

Előzmény: lili.ollari (472)
padarcsaba94 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 473

Sziasztok!

 

Nekem nagyon sokat segített a gyömbér rendszeres fogyasztása migrén ellen. Természetesen nagyon sok minden másra is kiváló a gyömbér.

https://www.youtube.com/watch?v=d6fwAT1Wc2U

lili.ollari Creative Commons License 2019.12.20 0 0 472


Sziasztok! 

 

Ollári Lili vagyok, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem másodéves pszichológia mesterszakos hallgatója. Kutatásomban migrénes betegek életminőségét, egészséggel kapcsolatos aggodalmait, valamint kihívásokkal szembeni válaszkészségét vizsgálom azzal összefüggésben, ahogyan saját állapotukról vélekednek.

Ehhez olyan 18 és 60 év közötti résztvevőkre lenne szükségem, akik migrénjükről orvosi diagnózissal rendelkeznek, vagy fejfájásukat annak hiányában is migrénnek tekintik.

A vizsgálat önkéntes, a kapott információkat bizalmasan kezelem. A kérdőív kitöltése nagyjából 20 percet vesz igénybe, mely hatalmas segítséget nyújt kutatásomban.

Segítségüket előre is köszönöm!

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYQ3YIrJUI4gLWjiRFTN9rJRrGW2l38nzA_RszWvUriew_kg/viewform?usp=sf_link

lili.ollari Creative Commons License 2019.12.20 0 0 471


Sziasztok!

 

Ollári Lili vagyok, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem másodéves pszichológia mesterszakos hallgatója. Kutatásomban migrénes betegek életminőségét, egészséggel kapcsolatos aggodalmait, valamint kihívásokkal szembeni válaszkészségét vizsgálom azzal összefüggésben, ahogyan saját állapotukról vélekednek.

Ehhez olyan 18 és 60 év közötti résztvevőkre lenne szükségem, akik migrénjükről orvosi diagnózissal rendelkeznek, vagy fejfájásukat annak hiányában is migrénnek tekintik.

A vizsgálat önkéntes, a kapott információkat bizalmasan kezelem. A kérdőív kitöltése nagyjából 20 percet vesz igénybe, mely hatalmas segítséget nyújt kutatásomban.

Segítségüket előre is köszönöm!

pilk Creative Commons License 2019.11.18 0 0 470

Sziasztok! Az ELTÉ-n a fejfájás és a migrén pszichológiai hátterét kutatom. Ennek érdekében készítettem egy kérdőívet, melynek kitöltésére szeretnélek most invitálni titeket. A kérdőív 10-15 percet igényel és megválaszolásával jelentős mértékben hozzá tudtok járulni a kutatás eredményességéhez. Ezen a linken találjátok meg: https://kutatasmigren.wordpress.com/. Előre is köszönöm a részvételeteket!

L.Anikó67 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 469

1,5 évig szenvedtem aurás migréntől. A gyógyszerek és az infulziós kezelés csak egy-két hétig enyhítette a tüneteket. Az orvosom ajánlására kipróbáltam az aspirin protectet. Azóta tünetmentes vagyok.

 

gombóc63 Creative Commons License 2019.01.18 0 1 468

Fejfájásambulancián ha minden vizsgálat már megvolt semmi másra ne számítsatok, mint gyógyszer hegyekre, azok között is sok antidepresszánsra. Egy jó gyógymasszázs pedig tényleg hatásos lehet, de évek óta járok és az se mindenható.

Előzmény: RusZ (467)
RusZ Creative Commons License 2019.01.18 0 0 467

Fejfájás ambulanciát kellene megpróbálnia, ha ott még nem járt. A fejfájásnak több típusa van. https://www.webbeteg.hu/cikkek/fejfajas_migren/2611/a-legtobb-fejfajas-kezelheto  

A linkben szereplő migrénre vonatkozó gyógyszerfajta sok esetben segít. A migrén sem egyformán jelentkezik. És ahogy az előttem író is írta nem feltétlenül jár hányással.

Én próbáltam a Craniosacralis terápiát is, sajnos nekem nem azt az eredmény hozta amit vártam. Nem vártam, hogy teljesen megszűnjön, de nekem csak a migrén erősségét csökkentette és egy kicsit a gyakoriságát.

Esetleg ha van neki valamilyen ízületi problémája akkor érdemes lehet azon a vonalon is körülnéznie. Van, hogy a vállízület gyulladása kisugárzik a fejbe.

Kitartást.

Előzmény: mesziboszi (464)
gombóc63 Creative Commons License 2019.01.17 0 1 466

Ja, egyébként nem minden migrén jár hányással. Eleinte én sem hánytam, aztán igen, most megint nem.

Előzmény: mesziboszi (464)
gombóc63 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 465

Tensiós fejfájásom volt, mindennap, 8 évig. Ha minden lelete negatív gondolkodjon el azon, hogy nincs-e valami pszichés problémája. 8 év fejfájást szüntetett meg nálam egy rövid terápia, én is hárítottam, mert az ember nem is gondolná, hogy apróságok és azok halmaza mennyire kihat a fejünkre. Most a változókor hozta be az életembe a migrént.

Előzmény: mesziboszi (464)
mesziboszi Creative Commons License 2019.01.17 0 0 464

Kedves fejfájósok! Van itt tensios fejfájós? 

Egy nagyon kedves barátomnak szeretnék segíteni. Azt mondják hogy az van neki,  hónapok óta küzd fejfájással, nem migrén, mert nem hány...egész nap és minden nap tart nála....sírásig kínozza

Orvost , vizsgálatot mit ajánlotok...bár már mindenhol volt sajna....

Piri1979 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 463

A Youtube-csatornámon két videómban is beszélek a légzési apnoéról, és be is mutatom a készüléket:

 

1.

https://www.youtube.com/watch?v=uB5obc_QNpU&list=UUlCPKXYhaaotd0YiBe704ew&index=29

 

2.

https://www.youtube.com/watch?v=o2RUtskNAh8&list=UUlCPKXYhaaotd0YiBe704ew&index=27

 

Piri1979 Creative Commons License 2018.07.26 0 0 462

Nekem hosszú évekig fájt iszonyúan a fejem reggelente, szinte arra ébredtem. Sokáig megmozdulni se tudtam, hányingerem volt, gyógyszertől sem múlt el, csak egy idő után, magától. 

Aztán 2003-ban intenzív osztályra kerülte nagyon súlyos tüdőgyulladással. 3 hónapig feküdtem ott, gégemetszésre is sor került... Amikor hazamehettem, kaptam egy olyan BiPAP gépet, mint az alvási apnoésok, és többé nem fájt a fejem.

Tudni kell hozzá, hogy én nem horkoltam, nekem más jellegű dolog okozta ezt, mivel a kamaszkori gerincferdülésem miatt is jóval kisebb volt a tüdőkapacitásom, mint egy egészséges embernek. De a lényeg az volt, hogy én sem lélegeztem rendesen alvás közben, hiszen ilyenkor az ember nem tud odafigyelni, rendesen veszi-e a levegőt.

Szóval mindenkit bíztatok, hogy ha komoly fejfájással küzd, ne csak az ideggyógyászatot keresse fel, hanem menjen el más szakorvosokhoz is, pl. pulmonológushoz, ill. alvásvizsgálatra (gyakran egy helyen van a kettő). 

A géptől pedig ne féljen, mert ma már nagyon kényelmes, kis méretű, csöndes gépek vannak, nagyon pici orr- és szájmaszkok (ki lehet választani, melyik a legjobb), pontosan be lehet őket állítani, stb. Engem már egyáltalán nem zavar, és a páromat se.

Könnyű utazni vele, egy kis táskában elfér.

Egyébként az Elektro-oxigén Kft.-t ajánlom a készülék beszerzésére, nekem eddig velük volt a legjobb tapasztalatom. Nagyon rendesek, segítőkészek, mindent megoldanak! (Korábban egy cégnél pl. tízezreket fizettettek kölcsöngépért, amikor javíttatni kellett a sajátom.)

Arra viszont készüljetek fel, hogy sajnos nem olcsó egy ilyen gép, még támogatással együtt is borsos összeg. Általában van részletfizetési lehetőség, ill. érdemes utánanézni, lehet-e valakitől támogatást kérni (pl. önkormányzattól). 

Üdv! 

Ágica6105 Creative Commons License 2018.06.25 0 1 461

Nekem biztos nem a horkolás okozza, mert állitólag nem horkolok:) Ugy látszik, tényleg mindenki másra esküszik, mitől csökkent, vagy mult el neki. és van olyan is, hogy elmulik a pár napos migrén, és még utána napokig érzem a fejemben az utóhatását. Ti is vagytok igy?

Előzmény: _chillout_ (460)
_chillout_ Creative Commons License 2018.06.07 0 0 460

A férjemnek volt hosszú évek óta ilyen megmagyarázhatatlan fejfájása, főleg hosszú alvás után, hétvégén. Eleinte akkor, ha ivott, aztán már szinte mindig. Mivel mindig reggel kezdődött és hányásig fajult, migrénnel kezelték. Hosszas otthoni megfigyelés után kikövetkeztette, hogy az alvási apnoé okozza (mindig nagyon horkolt). Elment szakemberhez, kapott ilyen horkolásgátló valamilyen szájkosarat kipróbálásra azzal, hogy ha beválik, akkor megműtik. Eddig szuperül bevált, se horkolás, se fejfájás. Év végéig teszteli még és ha addig sem jelentkezik a fejfájás, akkor belevág a műtétbe.

Előzmény: Ágica6105 (449)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.22 -1 1 459

Ez így van, nem tudják mitől alakul ki.Valahol olvastam, hogy az erek kitágulásával magyarázható. A legtöbb migrénesnek egyáltalán nem az ételek okozzák. A magam részéről biztos, hogy a hormon változással függ össze, azóta vagyok migrénes amióta beléptem a változókorba. Előtte "csak" fejfájásom volt.

Előzmény: RusZ (457)
RusZ Creative Commons License 2018.05.22 0 0 458

Hétvégi migrénnek hívják. Állítólag a túl sok alvás (túlalvás) is előhozhatja. Vagy csak egyszerűen az, hogy nem a hétközbeni tempóban (gyors) éled az életedet és a a fejed ilyenkor engedi ki a gőzt, a felhalmozott feszültséget.

Előzmény: Ágica6105 (449)
RusZ Creative Commons License 2018.05.22 0 0 457

Az jó. Akkor talán van remény , hogy a változó korral csökkenni fog a gyakorisága. Esetleg meg is szűnik.

Sok helyen olvastam, hogy tulajdonképpen nem tudják , hogy mitől alakul ki. Van aki esküszik bizonyos ételek, italok elhagyására.

 

gombóc63 Creative Commons License 2018.05.22 -1 0 456

Azt én nem tapasztaltam, hogy egyre gyakrabban jönne a gyógyszertől.Legfeljebb azt, hogy már nem elég 50mg.  Az én életemben már nem hiszem, hogy kitalálják mitől is van a migrén és még reménykedek, hogy elmúlik a változókorral. Ahhoz képest, hogy volt hetente akár kettő is most eltelik 2-3 hét, hogy egy szer sem tőr rám.

Előzmény: RusZ (455)
RusZ Creative Commons License 2018.05.22 0 0 455

Hát engem most rendesen kiütött (haza kellett mennem a munkából). Csak szombaton délutánra a sokadik gyógyszer és sok pihenés után kerültem használható állapotba. Azért jó lenne, ha kitalálna az orvostudomány valamit. Annál is inkább mert minél gyakrabban kell beszedni a gyógyszert annál gyakrabban jön a migrénes roham, mivel újra generálja magát.

Próbáltam a  Craniosacralis kezelést is. Kicsit jobb lett, de nem hozta a várt eredmény. 

gombóc63 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 454

Nálam is alakul most:-( jövő héten megyek neurológushoz, akkor rákérdezek, hogy felírhatja-e házidoki. Évek óta a Triptagrammot szedem, tudom, hogy a hatóanyag ugyanaz. Sajnos nekem már nem elég a fél/50mg.

Előzmény: RusZ (453)
RusZ Creative Commons License 2018.05.18 0 0 453

Én akkor kaptam azt amikor hiánycikk volt a summatriptan. Hatóanyagban ugyanaz. Meg kell kérdezni. 

Nekem tegnap is, ma is volt/van migrénem.

gombóc63 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 452

A triptagrammot felírhatja háziorvos?

Előzmény: RusZ (451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!