Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21564

mennyi volt és merre kis hazánkban? 

Előzmény: _kip_ (21563)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21563

Tetőcserét cimboráméknál 4 nap alatt szeptemberben megcsinálták a szakik.

Igaz volt vagy 10 ember.

Régi cserép le, szarufák, székállás le, új fa szerkezet, fólia, léc, betoncserép.

12x12 kocka házon.

Tokoláshoz nem nyúltak, mert kívül már 10cm hungarocel voltszinezve + régi tokolás lambériázva és festve.

 

Mivel a felújítás alatt nem laknánk az épületet, ha ázik nem gond, később lenne belső festés stb.

 

 

Előzmény: KömKel (21560)
KömKel Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21562

Az okos ember mások kárából tanul, nem a sajátjából :)

 

Viszont van egy olyan ügyfelem, akinek a tetőterét 6 éve beépitették, kihagyva a rendes besüritést és lépéshanggátlást, és gyakorlatilag lakhatatlan a tetőtéri szint, sosem használták lomtároláson kivül másra.

Most bontjuk a teljes épületet, mert a felújitása/rendbehozatala feneketlen kútba töltött vizhez hasonlitana.

 

Eladni abszolút reménytelen, mert aki felmegy a tetőtérbe, azonnal rájön miért nem használható.

 

Szóval a félpénzen végzett félmegoldások mindig drágábbak a végén, ráadásul a közbenső időszakban meg kompromisszumokat követelnek, amihez képest viszont a félmegoldás félára túl sok pénz.

Előzmény: qwertz77 (21561)
qwertz77 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21561

na most akkor pont Te mondod? ;-)

Egyébként ezt írtam

"ha nagyon nincs pénz és nagyon kell a hely"

És nézze (hallgassa) meg előbb!

 

Utólag mindig drágább kijavítani, de ha nincs pénz, hitel meg sokaknak kockázatos (és akinek kockázatos felvennie, annak drágább is) felvenni, akkor néha ez marad.

Ez az apránként felújítom hozzáállás se sok jóra vezet általában, mert sose lesz jó.

Az ablak helye függ a fal szigeteléstől, a tetőt ha végére hagyod, akkor ahogy írod egy vihar tönkreteheti a korábbi felújításokat stb.

Na de ha nincs hiteled, és nem tudod mennyi pénzed lesz, akkor nehéz másképpen haladni. Ezt is el kell fogadni.

 

 

Előzmény: KömKel (21559)
KömKel Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21560

Én alapvetően vályog ellen vagyok, mivel az élethosszig tartó folyamatos karbantartást igényel.

Ha van viszigetelése és rendes alapja, akkor kicsit nő az ázsiója, de rendesen (hőhidmentesen) hőszigetelni kvázi lehetetlen egy ilyet. Tetőterét beépiteni pedig hivatalosan nem lehet.

 

A tetőcserét egyébként hogyan képzeled el? Mert alsó hangon is 1.5-2 hétig tető nélkül lesz az épület, és ha a falak megáznak, akkor aztán megugranak a felújitási költségek... szóval vagy legyen jó kontaktod az égiekhez, vagy kalkuláld be az ázás okozta költségeket.

Előzmény: _kip_ (21558)
KömKel Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21559

"Ez a spórolós megoldás, ha nagyon nincs pénz és nagyon kell a hely, végül is nem hal bele az ember."

 

Ne biztassuk már hülyeségre az embereket... Az ilyen megoldások miatt fél mindenki a fafödémes épületektől, mondván, hogy azt nem lehet kopogásmentesre megcsinálni.

 

Nálunk utólag lett kitalálva, hogy a szülői háló feletti kis padlástér ne lomtár legyen, hanem nyitott galéria a nappali felé. Mivel igencsak pénzünk szűkében jártunk ekkor, úgy döntöttünk, hogy nem sűritem be a fafödémet, és az OSB-re elég egy vastagabb palószőnyeg, hiszen egy galériára minek lépéshanggátlás?

Aztán az élet úgy hozta, hogy most a galérián dolgozok, és éjjelente lábujjhegyen lopakodok, hogy fel ne ébresszem az alattam alvókat. A lépéshanggátlás utólagos kialakitásához szét kell szednem az OSB-zést, besüriteni UTÓLAG a fafödémet, és a lépéshanggátló rétegrendet kiépiteni, ami miatt a galéria szegélyezését is szét kell szednem, valamint a felmenő lépcsőt is át kell alakitani, mivel máshol lesz az érkezési szintje.

Szerinted mennyire anyázok most? Ha akkor nem spórolom ki azt a 200-250e Ft-ot, akkor most nyugodtan ellennék. Most egy belakott, berendezett lakásban kell átalakitást végezni, és örülhetek majd annak, ha a szülői háló függesztett gipszkarton mennyezete nem sérül meg...

Előzmény: qwertz77 (21557)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21558

Ok értem.

De vályog kocka ház, stabil alappal, víz szigeteléssel, lábazattal felújítási célra?

Mondjuk tartó falak maradnak, födém is (ha jó állapotú), tető csere, nyílászárók csere.

 

Akkor már megfelelő áron, megfelelő alap lehet egy felújításhoz?

 

Pl felénk vályog kocka 8-9mFt-tól kapható. Most egy szilikát "nagy"kocka ment el 12mFt-t, de egy hétre rá egy vályog "kis" kockát bontásra vettek meg szintén 12mFt-t.

Igazából szilikát vagy B30 tégla "nagy kockát" keresek felújításra. Ebből van kevesebb, főleg vályog van ezért kérdezem.

Az említett szilikát ház 14mFt-t volt hirdetve,

szerkezetileg ok, tető kétkampós cerép ok, fa szerkezet ok, stabil kőpor ok, régi nyílászárók, de felújított (csempe) fűrdő és konyha, laminált parketta mndenhol, új kombi kazán stb.

Azért nem alkudoztam rá, mert még 12mFt-t is túl drága lett volna egy felújítási alapnak.

 

Felújítás = nem kell elektronikus építési napló, ha okosan csináljuk (olcsóbb mint építkezni)

És ugye nem egyszerre kell kiadni mindenre a pénzt, időben elhúzható akár 5 évig is. (van hol lakni most)

 

 

"kis kocka"= 2 utcai szoba, középen nincs folyosó

"nagy kocka" = 2 utcai szoba, 1 udvari szoba,  középen folyosó

 

 

Előzmény: KömKel (21554)
qwertz77 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21557

Tegyél hajópadlót a gerendákra és kész. Ezt úgy is hívják: galéria. Ha még nem néztél ilyet, érdemes keresni egy galériázott lakást az ismeretségi körben, és meghallgatni milyen ha feletted mászkálnak a galérián. Az OSB lap+ szőnyeg csak annyiban más, hogy tompább (kevésbé kopogós) hangot hallasz: tegyél szőnyeget a galériára kipróbálni az kb ugyan az lesz.

Ez a spórolós megoldás, ha nagyon nincs pénz és nagyon kell a hely, végül is nem hal bele az ember. Egyébként érdemes a javasolt gyári megoldások egyikét alkalmazni, mégpedig szakszerűen.

 

 

Előzmény: vation (21555)
KömKel Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21556

A szárazpadlós rétegrend:

- tűzgátló gipszkarton álmennyezet

- besűritett, kiszintezett fafödém

- OSB 22 mm

- lépésHANGGÁTLÓ eps 23/20

- szárazpadló 2x10 mm vagy 2x15

- burkolat

 

Az OSB-re közvetlenül rakott burkolat azt eredményezi, hogy a födém dübögni fog, azaz teljesen élhetetlenné válik tőle a ház. A laminált parketta alatti polifoam nem alkalmas ennek kiváltására, még csekély mértékben sem.

A fenti rétegrend szerint megcsinált fafödém garantáltan jó lesz, elég sokat csináltunk az utóbbi években, és meg nem mondod, hogy nem vasbeton födém van a lábad alatt.

 

(én épitész vagyok, csak az általam tervezett épületek kivitelezését is felügyelem, és tudok ajánlani kivitelezőket)

Előzmény: vation (21555)
vation Creative Commons License 2015.05.06 0 0 21555

Födém sűrítés érthető, köszönöm.

Ok, menne rá egy 22mm OSB. Miért nem mehet arra rá a szőnyeg v polifoam-lam.parketta stb egyből, miért kell ez a száraz padló?

 

Te amúgy generál kivitelező vagy, vagy szakosodott valamire?

Bp, vagy környéke, vagy máshol?

 

Köszönöm

Előzmény: KömKel (21553)
KömKel Creative Commons License 2015.05.05 0 0 21554

A vályogot szinte lehetetlen megfeleltetni a most szükséges földrengésvizsgálatra, ha rá akarsz épiteni egy emelt tetőteret. Kellenek vasbeton pillérek, stb, nagyon macerás és költséges az egész.

Előzmény: _kip_ (21551)
KömKel Creative Commons License 2015.05.05 0 0 21553

A jelenlegi fafödémed gerendáinak osztásköze 80-100 cm lesz, eközé kell még egy pluszot berakni úgy, hogy a max osztásköz 50 cm legyen.

Valamint a szárazpadló tökéletesen kisíkolt felületet kiván, igy a fagerendákra kerülő 22 mm-es OSB-t már teljesen vizszintbe kell kihozni. Ez a régi girbegurba gerendáknál érdekes, vagy meg kell oldalról pallóval pofázni, vagy más módon megoldani az OSB teljes feltámaszkodását.

 

Szárazpadló két gyártmány fut a piacon: Rigips és Knauf. Mindkettőnél lehet greslap is a burkolat, de max 30x30-as méretűt irnak rá.

 

A betonfödém sokkal drágább (15-18e Ft/m2, és ez csak a födém), és nem biztos, hogy a falak és alapozás elbirja.

Előzmény: vation (21552)
vation Creative Commons License 2015.05.05 0 0 21552

Köszönöm szépen a választ.

A födém süritese hogy néz ki gyakorlatban? A száraz padló akkor gondolom csak fa lehet, parketta szonyeg stb.

 

Viszont ha a tető le lesz szedve es a födém is meg van piszkálva aókor mar nem lenne mar jobb egy teljes beton fodemre cserélni??

Azaz gondolom jobb, de nyilván jelentősen megdrágítja az egeszet ha jól selytem.

 

koszonom 

N

Előzmény: KömKel (21550)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.05 0 0 21551

Mivel én  is kocka vásárlás-felújításban gondolkozom:

 

Előny még lehet:

-meglévő közművek (küzdelmes manapság ilyeneket intézni)

-nem egyszerre kell kifizetned a költségeket, ahogy van pénzed felújítasz bent, kint stb. (ok födém és tető egy nagy lélegzetvételre)

 

 

A vályog miért nem játszik?

 

Előzmény: KömKel (21532)
KömKel Creative Commons License 2015.05.05 0 0 21550

Be kell süriteni a fafödémet, és teljesen jól használható tetőteret lehet kialakitani belőle. Ha rendesen meg van csinálva, akkor nem dübörög.

Hátránya, hogy szárazpadlós megoldás jöhet csak szóba, ami drágább mint a sima betonozás. 

 

A térdfal kb 10-12e Ft/fm, a tető új anyagokból 12-14e Ft/m2.

Nálad a cserép visszarakható, és a tetőanyag egy része is. Azt azonban ne hidd, hogy ugyanazt a tetőanyagot ugyanoda visszarakják, csak feljebb... A fele, kétharmada felhasználásra kerül, a többi nem.

Igy cserép nélkül, fél tetőanyaggal, viszont óvatos bontással számolva szerintem 8-10e Ft/m2 körül jön ki a tető (alapterület m2 + eresztúlnyúlás)

 

A födém besüritése 7-8e Ft/m2, plusz alsó gipszkartonozás (~5000 Ft/m2), mert a nádazás+vakolat le fog ázni a munkálatok során. A tetőtéri szárazpadló rétegrend 10e Ft/m2.

 

A tervzeésnél számolni kell azzal, hogy a hatóságok a bentmaradó fák miatt kérnek faanyagvédelmi tervet, ami 120-150e Ft.

Előzmény: vation (21549)
vation Creative Commons License 2015.05.04 0 0 21549

Üdv Mindenkinek,

 

Házvásárlás előtt állunk és szükségem lenne egy kis tanácsra.

Én jobban preferálom a körbejárható, illetve oldalsó telekhatárra épült házakat, de most egy olyanban látunk fantáziát, ami sajnos oldalhatáron össze van építve a szomszéd házzal.
A szomszéd már megemelte a tetőt és beépítette, ha ezt válasszuk mi is hasonlóképpen tennénk.

A tető jó állapotú, 4 éve kapott teljes tetőt, cserép, gerendák stb, az egész felületen, azaz a házikó 75nm-es.
Ami nekem nem annyira teszik az az, hogy fa szerkezet födém van, tehát fa gerendák, alul a régebbi nád+malter kombó.

 

Kérdésem az lenne, hogy egy ilyen szerkezetre lehet e, emeletet csinálni, illetve a fa födémnek itt milyen hátránya jelentkezhet?

 

Második kérdésem az lenne, hogy a 75nm-en ház tetőterének szerkezeti megépítése kb mennyibe kerülne, ha pl a meglévő cserepeket illetve a használható gerendákkal dolgoznánk? Nyilván nem hajszál pontos árajánlatot várok, egy megközelítőleges árra lennénk kíváncsi, hogy tudjunk kalkulálni.

 

Egy kép az említett tetőről

 

Köszönöm szépen a segítséget

Norbert

LandCruiser Creative Commons License 2015.05.03 0 0 21548

Az engedély nélküli építmény bruttó vagy nettó 50 m3 ? 

Ehhez gondolom, mivel engedély sem szükséges, E-napló sem ? 

Valami fesztáv korlátozás nem tartozik ehhez az 50 m3-hez ?

Előzmény: KömKel (21536)
RedNeck79 Creative Commons License 2015.04.28 0 0 21547

Hidd el Kömkel-nek van igaza. Mi is bedőltünk ezeknek az internetes áraknak, keserű csalódás lett a vége. Mivel az építkezésről azért nem tettünk le, kezdhettük előről az egész, az első terv kuka ( és kidobott pénz lett )

 

Teljesen átlagos ház 180.000+ÁFA/nettó nm-től indul... E-napló miatt már a saját kivitelezés se nagyon játszik :(

Előzmény: t.i.t.a (21541)
KömKel Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21546

A kivitelezőnek van igaza, az Ytongnak jelentősen kisebb a nyomószilárdsága, mint a kerámia falazóelemé.

Pár éve elég sok ház épült igy, és nem volt velük gond.

 

Viszont mióta az EUROCODE életbe lépett, az új szabványokat ez a megoldás nem elégiti ki.

Én Porotherm 44T Profit szoktam alulra rakatni, keresztbe forditva. A statikai számitások szerint azzal nincs semmi baj, még kétszintes, monolit födémes épületnél sem.

Előzmény: pajaca (21545)
pajaca Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21545

A Műszaki Vezető mondta, hogy gondolkodjunk el azon, hogy az alsó sorban tégla helyett inkább ytonggal falaztassunk. 

Beszéltem a kivitelezővel és azt mondta hogy ő nem ajánlja, mert annak nyomószilárdsága.  És a beton födémmel nem tanácsos ezt alkalmazni.  (biztonság kedvéért másik kivitelezővel is beszéltem és ő sem ajánlja az alsó sor ytongot)

 

Tudom van az habüveg vagy mi de szinte aranyárban adják! 

 

Most akkor kinek van igaza a FEMÜ-nek vagy a kivitelezőknek?

KömKel Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21544

"ami a 200 ezres bejárati ajtót illeti ugye vicc még egy barkácsboltban is kapni biztonsági acélajtótbennek negyedéért."

Ja, bocsánat, azt hittem HÁZAT akarsz épiteni, de úgy látom egy rozoga viskó lesz belőle...

Nekem nem volt pénzem normális bejárati ajtóra, "csak" 74.000 Ft-ért (/db) vettünk fa barkácsboltosat, kettőt. Az egyiknél konkrétan az ujjam kifér felül, annyira megvetemedett (garázs felé van berakva, se nap, se eső nem éri), a másikat meg állandóan állitgatni kell, mert szorul. 5 évesek.

 

"a tetőnél a honlapon az árban volt a hőszigetelés is azzal kalkuláltam."

"minden árat szakhonlapról munkadíjal néztem"

Ne haragudj, de ez egyszerűen képtelenség.

 

Nézzük csak a tető anyagárakat:

- 1 m2 legolcsóbb cserép 1800 Ft/m2

- tetőfólia 200 Ft/m2

- tetőléc+ellenléc 5 fm/m2=550 Ft/m2

- hőszigetelés a szarufák közé: 1500 Ft/15 cm (mert a tekercses gyapot nem jó ide)

- hőszigetelés a szarufán belül még minimum 5 cm (mert a minimál előirást a minimum 20 cm teljesiti csak): 500 Ft/m2

- párazáró fólia belül: 200 Ft/m2

- tűzgátló gipszkarton lécvázon: ~1200 Ft/m2

- bádogozás 1200 Ft/fm

 

Mindezek 1 m2 tetőfelületre vonatkoznak, és 45 fokos tetőnél az alapterületre vetitett tetőfelület 1.41 m2.

 

"térdfalat nem vettem külön a főfalaknál kalkuláltam ezt is."

Nagy hiba. Térdfalnál kétméterenként van vasbeton pillér (beton+vas+hőszigetelés), valamint még egy koszorú a fal tetején.

 

Tudom, hogy kurvára fájó tud lenni amikor valaki ellibbenti a rózsaszin ködöt, de hidd el, hogy nekem van igazam, nem pedig neked. 

 

 

 

Előzmény: t.i.t.a (21541)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21543

Régi, de már többször leírt bölcsesség. Egy ház építése lehet olcsó, lehet gyors, lehet a megépült ház jó. A háromból bármelyik KETTŐ lehet egyszerre, HÁROM soha.

halaloszto Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21542

van itt egy kis ellentmondás:

 

    "minél tartósabb minőségibb házat min a, a+ kategóriásat"

 

      ehhez képest: 

 

    "barkácsboltban is kapni biztonsági acélajtót"

 

 

ugye nem hiszed hogy mindenből a kapható legolcsóbbat választva tartós és minőségi házad lesz?

 

Vajk

 

Előzmény: t.i.t.a (21541)
t.i.t.a Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21541

természetesen a tetőnél számoltam túllógást, ill azt h nagyobb eleve a területe hisz nem sík, még 12-14 ezres árakkal is kijönne annyiból mint írtam.

 

oké a födém kb 1millió ez kimaradt ezzel 80 ezerre kúszott a nm ár kulcsrakészen

 

térdfalat nem vettem külön a főfalaknál kalkuláltam ezt is.

 

ami a 200 ezres bejárati ajtót illeti ugye vicc még egy barkácsboltban is kapni biztonsági acélajtótbennek negyedéért.

 

a tetőnél a honlapon az árban volt a hőszigetelés is azzal kalkuláltam.

 

 a többit amit írt pedig a kulcsrakész tartalmazza csak és ott számoltam is.

 

 

minden árat szakhonlapról munkadíjal néztem tehát számla enapló stb nyilván nem gond. bár nyilván elég macerás meg utánajárós minden munkára a legolcsóbbat (de persze olyat akibgaranciát ad, tehát jól dolgozik) de úgy tűnik sokat lehet vele spórolni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (21540)
KömKel Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21540

Tetőre lehet számolni 12-14e Ft/m2 árat, ennyi a minimum (faanyag, fólia, cserép, lécek, bádogozás). És itt nem az alapterületet kell számolni, hanem az eresztúlnyúlással együtt.

Födém hol marad? Sima padlástérnél a fafödém a legolcsóbb, ami 7-8e Ft/m2, de ha tetőtérbeépités lesz, akkor inkább vb gerendás födém kell, ami 15-18e Ft/m2.

Amennyiben lesz térdfalmagasitás, annak métere 11-12e Ft (folyóméterről beszélünk, nem m2).

Nyilászárókra kevés a 1.5 millió, amikor egy normális bejárati ajtó 200e Ft. És ebben nincs benne a redőny/szúnyogháló.

 

Hol vannak a belső padlórétegrendek? A szerelőbeton feletti rendesen hőszigetelt rétegrend a végső aljzatbetonnal bezárólag szintén 10-12e Ft/m2, plusz ha lesz padlófűtés, az még 8000 Ft/m2.

Hol van a belső vakolás? 2000 Ft/m2

Hol van a födém/tető hőszigetelés? 

Hol a villanyszerelés? 6000 Ft/m2

 

Évente több új házam, illetve átalakitásom épül meg úgy, hogy van RÉSZLETES kiviteli tervi költségvetési kiirás, és végig látom a folyamatokat, én tudom, milyen árak a reálisak.

Pláne manapság, amikor e-naplózás van (ami a saját munkát gyakorlatilag ki is zárja), illetve EKEÁR, ami miatt mindent csak számlásan lehet megvenni már.

Előzmény: t.i.t.a (21539)
t.i.t.a Creative Commons License 2015.04.27 0 0 21539

kedves kömkel.

az után amit leírt számoltam kicsit...

és nem értem miért gondolja kevésnek a 80 ezer körüli árat.

külső fal az ön áraival bőven számolva teli fallal (nem vontam ki a nyílászárók területét) max 2000000

(már szinezve  amit az alap ajánlat amit én kaptam nem tartalmaz)

alapozásra 17 ezres nm árat kaptam, terasszal is kijön 1500000ből

tetőre láttam már 5000es nm árat is egy honlapon, de ennek duplájával is max 2000000

belső fal 1-1,5 millió maximum (gipszkartonból mégolcsóbb)

eddig 70 ezres nm árnál vagyunk és az alapba fektetett pár cső ill vezeték kivételével minden benne van.

 

ezek az árak munkadíjjal vannak, és igaz nem értek hozzá de nekem reálisnak tűnnek

 

ami a kulcsrakész árakat illeti nyilván burkolatok ára nagyon eltérhet, de azért  a festések burkolások  kb 3 millióból kijönnek közepes árú 3000/nm burkolattal

nyílászárók max 1,5 millió

szerelvényezés (fűtés nem számítva külön terveztetjük) 2millióból kijön. kivéve az extra masszázs kád de az külön kiadás....

 

ezeken lehet spórolni de lehetnek drágábbak is nyilván

 

 

nagyon durva számítás sok ráhagyással a különböző honlapokon feltüntetett ill kalkulátrokban írt házakhoz, de így is kijön 150 alatt nm-e ebbe már a fűtést is beleszámoltam....

 

mit rontok el? életemelső háza ezért nem akarom elkapkodni de felesleges dolgokra költeni se.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: KömKel (21538)
KömKel Creative Commons License 2015.04.26 0 0 21538

Én most csinálok egy EPS-zsalus házat, és nem értem, hogy a fenébe gondolják az emberek, hogy ez olcsó?

 

A falszerkezet /m2:

- ~12.000 Ft a falazóelem

- ~10.000 Ft a beton, és a betonozás munkadija, és a vasszerelés

- 2.500 Ft szinezés, hálózás, glettelés kivülről

 

Normál Porotherm 30N+F falazatnál, 20 cm EPS-el szigetelve:

- 9.000 Ft (anyag+munkadij) tégla falazat

- 8.000 Ft (anyag+munkadij) hőszigetelés szinezve

 

Mindemellett KELL térbeli statikai kiviteli terv az EPS zsalus házhoz, ami önmagában 2-300e Ft.

 

A kulcsrakész normál falazatú épületet manapság 180-200e Ft/m2 áron lehet felépiteni (nettó m2, nettó ár). Ebből a büdös életben nem fog kijönni még egy szerkezetkész épület sem 83.000 Ft/m2-ből.

 

Tudomásul kellene venni, hogy a honlapokon szereplő feltüntetett árak mind csak vevőcsalogatásra szolgálnak, és menet közben derülnek ki, hogy mi a valós műszaki tartalom.

 

---

"megbízhatóság, garancia és relatív gyorsaság fontos."

 

Saját példámból indulok ki.

Megbizható vagyok, és garanciát vállalok arra, hogy amit tervezek és épités közben ellenőrzök, az jó is. Ennek viszont két vonzata van: rengeteg a megrendelésem, és nem vagyok olcsó.

Tehát a klasszikus vicc érvényesül, nem lehet egyszerre gyors is, olcsó is, és jó is valami. ÉS TÉNYLEG NEM!

Előzmény: t.i.t.a (21537)
t.i.t.a Creative Commons License 2015.04.26 0 0 21537

sziasztok.

 

abban szeretnék segítséget kérni, hogy most tervezünk építkezni de nem tudjuk ár érték arányban melyik technika volna a legjobb.

eddig az isoeq áll nyerésre, de örömmel hallanánk apasztaltabbak véleményét, pro-contra érvelést.

szeretnénk minél olcsóbban minél tartósabb minőségibb házat min a, a+ kategóriásat.

inkább az emeltebb szintű szerkezetkész változatot támogatjuk alegtöbb kulcsrakész elgondolás eltér a mi elgondolásunktól.

100nm körüli 3háló nappali 2fürdő lenne terveben, valószínű tetőteres azok általában kedvezőbb árban vannak.

eddig a legjobb ajánlat egy honlapon 83ezer nm ár volt bár nem írtákh ez tartalmazza-e az áfát. viszont a szerelvényezés burkolás és nyílászárók kivételével kb minden benne van.

akieseteleg ismer jobb ajánlatot vagy megbízhaó kivitelezőt akivel érdemmes csináltatni jelezze.

megbízhatóság, garancia és relatív gyorsaság fontos.

 

 

 

 

 

 

 

 

KömKel Creative Commons License 2015.04.26 0 0 21536

Mekkora épület építhető engedély nélkül? 50m3, és 3m gerinc?

IGEN

 

fél év múlva építhető újabb 50m3?

EGY ÉPITÉSHATÓSÁGON AZT MONDTÁK, HOGY INGATLANONKÉNT 1 DB LEHET, MÁSIKON AZT MONDTÁK, HOGY HA NINCS ÖSSZEÉPITVE A MÁSIKKAL, AKKOR LEHET. SZÓVAL ÉPHATÓSÁGONKNT MÁS LEHET A JOGÉRTELMEZÉS.

 

be kell jelenteni az 50m3 alatti építményeket, vagy csak építem?

HA A HELYI RENDELET ELŐIRJA, AKKOR BE KELL, VAGY KÉRHETNEK TELEPÜLÉSKÉPI VÉLEMÉNYEZÉST IS.

 

Miből épülhet?

 

KVÁZI BÁRMIBŐL.

 

Milyen szabályoknak kell megfelelni, ha nem kell engedély?

 

ÉPITÉSI VONALON BELÜLRE ESSEN, ÉS A TELEK BEÉPITÉSI MUTATÓIT NEM LÉPHETED TÚL.

 

rendes új ház esetén milyen milyen készültségnél kaphatok használatbavételit?

 

1 WC, 1 KÉZMOSÁSI LEHETŐSÉG, MOSHATÓ ALJZATBURKOLATTAL. KONYHÁBAN MOSOGATÓ ÉS CSAP.

VAKOLT ÉS MESZELT FALAK MINDENHOL, MINIMUM VÉGSŐ ALJZATBETON, DE ÁLTALÁBAN VALAMILYEN BURKOLATOT AZ EGYIK SZOBÁBAN KÉRNEK. 

NAGYON SOK HELYEN MÁR KÉRIK A KÜLSŐ SZIGETELÉST ÉS SZINEZÉST IS, NEM TOLHATÓ KÉSŐBBRE.

 

megcsinálhatom magam a glettelést, festést, mázolást, burkolást, víz szerelvényezést, ha nem szakmám?

HA AZ E-NAPLÓBAN LE TUDOD PAPIROZNI, AKKOR CSINÁLHATOD. ELMÉLETI SZINTEN NEM, DE HA TALÁLSZ OLYAN VÁLLALKOZÓT AKI SEGIT BENNE, AKKOR MEGOLDHATÓ.

 

Az építészt, tervezőt, műszaki ellenőrt ki ellenőrzi, hogy naprakész előírások szerint építik a házat?

ÉS AKI ŐKET ELLENŐRZI, AZT KI ELLENŐRZI? EZ IGY A VÉGTELENSÉGIG FOKOZHATÓ... JÓL KELL KIVÁLASZTANI AZ ÉPITÉSZT, ENNYI. 

 

a használatbavételi engedélyt a fenti egyének dokumentumai alapján adja ki az önkormányzati építésfelügyelet a lakhatásit?

 

1. NEM AZ ÉPITÉSFELÜGYELET, HANEM AZ ÉPHATÓSÁG.

2. LEZÁRT ÉPITÉSI NAPLÓ KELL, AMIT A FEMÜ/MŰSZAKI ELLENŐR TUD LEZÁRNI, HA RENDBEN MENT MINDEN.

3. OÉNYBE FELTÖLTÖTT VÁLTOZÁSI VÁZRAJZ KELL HOZZÁ

4. KELLENEK A KÖZMŰNYILATKOZATOK (SOK HELYEN MÁR KÉRNEK EHHEZ BELSŐ KÖZMŰTERVEKET IS, TEHÁT KIVITELI TERVET)

5. ÉTDR-EN KELL IGÉNYELNI, UTÁNA KIJÖNNEK HELYSZINI SZEMLÉRE, ÉS MEGKAPOD.

 

 

Előzmény: taresz2 (21535)
taresz2 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 21535

Néhány kérdés:

Mekkora épület építhető engedély nélkül? 50m3, és 3m gerinc?

fél év múlva építhető újabb 50m3?

be kell jelenteni az 50m3 alatti építményeket, vagy csak építem?

Miből épülhet?

Milyen szabályoknak kell megfelelni, ha nem kell engedély?

 

más:

rendes új ház esetén milyen milyen készültségnél kaphatok használatbavételit?

megcsinálhatom magam a glettelést, festést, mázolást, burkolást, víz szerelvényezést, ha nem szakmám?

Az építészt, tervezőt, műszaki ellenőrt ki ellenőrzi, hogy naprakész előírások szerint építik a házat?

a használatbavételi engedélyt a fenti egyének dokumentumai alapján adja ki az önkormányzati építésfelügyelet a lakhatásit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!