Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 29439
Nem jó a hasonlat.
A Tanuban az Elvtárs diktál, jelen esetben pedig a piacgazdaság.
Az erdők elsősorban nem a természetjárásért vannak fenntartva, legalábbis addig nem, amíg annyit nem fizetnek a használatáért, amennyiből fenn lehet azt tartani.
Mi csak vendégek vagyunk ott.
Ez az én véleményem, de mivel ez már ezerszer lerágott csont ezen a fórumon is, így nem szeretném folytatni ezt a témát.
Előzmény: nagypapi (29438)
nagypapi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29438
Nekem erről inkább a Tanú c. film uszodás jelenete jut eszembe.
Előzmény: Törölt nick (29436)
andrew79 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29437

Sziasztok!

 

Két kérdést tettem fel a Pest Megye Teljesítménytúrázója mozgalom kiíróinak. A kérdéseket és a válaszokat bemásolom ide, mert közérdekűnek tartom:

 

1.

Ki fog dönteni abban a kérdésben, hogy egy túra melyik megye területén milyen hosszan halad? Ez a túratervem alapján az alábbi túrákat érintheti, ezek közül a börzsönyiek a kritikusak, mert 20 túra teljesítése a célom és pont 2 börzsönyi túrám lenne idén.

 

2010. február 6.

Téli sóút 35

32,6

52

Alföld

PMTT (?), Tápiószele-Szolnok

 

2010. március 27.

Magyarországi forrástúrák a Pilis-Visegrádi-hegységben

 

 

Pilis és Visegrádi-hg.

PMTT (?), (táv nem ismert)

 

2010. június 19-20.

Szent Iván éji sóút 30 (vagy 50)

31,2

86

Alföld

PMTT (?), Szolnok-Tápiószele

 

2010. július 4.

Foltán János emléktúra 25

26,9

1060

Börzsöny

PMTT (?) - Nagyoroszi – Királyrét

 

2010. szeptember 4.

Magyarországi forrástúrák a Börzsönyben (fél 8-as vagy 8-as)

 

 

Börzsöny

PMTT (?) (táv nem ismert) (helyette Szobi szuszogós 20?)

 

 

Végignéztem a felsorolt túrákat.

A következokre jutottam:

Téli sóút 35:

Sajnos ennek a túrának a nagyobb része Szolnok megye területén halad (ha jól néztem, akkor kb 20 km esik Szolnok megye területére), így ez a túra nem számítható be.

De ennek a túrának van egy 15 km-es változata Tápiógyörgye vá. céllal, ez a túra beszámítható.

Szent Iván éji sóút 30:

A 2010-es Szent Iván éji sóút 30 túráról nincs információm, de azt mondanám, hogy a Téli sóút túrához hasonlóan ez sem számítható be, viszont az 50 km-es táv igen.

Magyarországi forrástúrák a Pilis-Visegrádi-hegységben:

Sajnos ennek a túrának is a nagyobb része Komárom-Esztergom megyében halad, így nem része a túramozgalomnak.

Foltán János emléktúra 25:

Megpróbáltam végigkövetni a Börzsöny térképen a túra útvonalát figyelve a megyehatárra. Valószínu ennek a túrának a nagyobb része Nógrád megyében halad, de nem vagyok benne teljesen biztos, ezért úgy döntöttem, ennek a túrának a teljesítés beszámítható a PMTT-be.

Magyarországi Forrástúrák a Börzsönyben 8-as/Fél 8-as:

Errol a túráról semmilyen információval nem rendelkezem jelenleg, így nem tudok választ adni.

Szobi szuszogós 20:

Ez a túra beszámítható a PMTT-be.

 

Remélem, hogy válaszommal nem borítom fel jelentosen a 2010-es túratervét!

 

Amennyire lehetséges próbálom betartani a PMTT kiírását, de nem vagyok szorösszívu. Ha egy-két vitatható túra van a teljesített túrák között, ettol még elfogadom a PMTT teljesítését. Például ha valaki a Téli sóút 35 túrával teljesíti az Alföldi "kötelezo" 1 túrát és emellett a többi túra teljesen rendben van, akkor biztosan nem fogom megkérdojelezni azt, hogy az illeto jogosult a Pest Megye Teljesítménytúrázója cím viselésére és a díjazásra.

 

2. Hivatalosan nem, de a túramozgalom szempontjából Budapest Pest megyéhez tartozik? (Ha nem, eléggé beszűkülne a Budai-hg-re „érvényes” túrák száma).

 

A túramozgalom szempontjából a Budapesti túrák Pest megyéhez tartoznak.

 

Üdv

andrew79

 

(lehet, hogy szétesik a hozzászólás)

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29436
Talán mert a külföldről érkező vadászvendég éppen egy vasárnapi vadászat alkalmával szeretné nálunk hagyni a pénzét.....
Nem a vadásztársaság diktál, hanem a fizető vendég.
Egy hotelben sem szabják meg neked, hogy melyik napon vedd igénybe a szállást, ha neked a hétvége kedvezőbb, nem fogják azt mondani, hogy gyere kedden.
Előzmény: nagypapi (29435)
nagypapi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29435

Hogy őszinte legyek, nem nagyon értem, hogy miért kell egy turisztikailag ennyire frekventált helyen éppen hétvégére tenni a vadászatot.

A kirándulók 90%-a ott a helyszínen fog értesülni erről :(

Előzmény: ssimi (29433)
ssimi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29434
Bocs, nem tudom, miért lett ilyen nagy.
Előzmény: ssimi (29433)
ssimi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29433

A vasárnapi mátrai vadászat részletei

 

Vasárnap, január 10-én az alábbi területeken lesz a Mátrában társas hajtóvadászat:

Sástó -Muzsla-kilátó-Hanák-kilátó háromszög,

Peres-bérc,

Lajosháza - Szalajkaház közötti oldal.

 

Kérjük a kirándulókat, túrázókat, hogy szombaton kerüljék el a következő turistaút-szakaszokat:

Mátrafüred - Mátraháza közötti sárga sáv jelzés,

Máriácska - Sástó közötti sárga kereszt jelzés,

Mátrafüred - Rákóczi-forrás közötti piros kör jelzés,

Mátrafüred - Sástó közötti sárga kör jelzés,

Református üdülő alatt a Gyökeres-forráshoz vezető sárga kör jelzés,

Hanák kilátóhoz bekötő sárga rom jelzés,

Lajosháza - Üstök-fő közötti sárga négyszög jelzés,

Köves-bérc - Üvöltő-bérc közötti sárga sáv jelzés,

Árnyék-bérc - Üvöltő-bérc közötti sárga kereszt jelzés,

Üstök-fő - Árnyék-bérc közötti piros kereszt jelzés,

Mátraszentimre - Gyöngyössolymos közötti piros sáv jelzés.

 

Megértésüket köszönjük

Egererdő ZRt. Mátrafüredi Erdészet

Kékes Turista Egyesület

Jesper Olsen Creative Commons License 2010.01.08 0 0 29432

A sok felsorolás mellett kimaradt, hogy mindezt kiknek köszönhetem:

- a családomnak, akik elengedtek a túrákra,

- a velem túrázó társaknak,

- azoknak, akik közben vigyáztak a gyerekekre otthon (nagyszülők, rokonok),

- és édesapámnak, aki többször autóval segített, hogy eljuthassunk egy nap több szép helyre,

- ill. azoknak a sofőröknek, akik felvettek, amikor stoppoltam/-tunk.

 

Úgy vélem, nem árt néha átgondolni, hogy a mi kisebb-nagyobb teljesítményeink mögött milyen háttér van...

Előzmény: Jesper Olsen (29430)
ssimi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 29431
Újabb információk a hétvégi mátrai vadászatokról

 

Szombaton, január 9-én az alábbi területeken kell vadászat miatti korlátozásra számítani:

Kis-Henc, Nagy-Henc környéke

Jegyző-rét környéke

Kovács-rét – Egyházbükk-oldal

Nyesettvár – Tótok rétje

 

Kérjük a kirándulókat, túrázókat, hogy szombaton kerüljék el a következő turistaút-szakaszokat:

Mátraszentimre – Gyöngyössolymos közötti piros sáv jelzés,

Átal-kő-nyereg – Árnyék-bérc közötti piros kereszt jelzés,

Szalajkaház – Mátraszentimre közötti zöld négyszög jelzés,

Galyatető – Solymosi óvár közötti sárga sáv jelzés.

 

A vasárnapi vadászat programja pénteken alakul ki, ezért pontos tájékoztatást akkor tudunk róla adni. Az már most bizonyosnak látszik, hogy a Sástó – Rákóczi-forrás – Hanák-kilátó közötti frekventált részen is vadászat miatti turistaút-lezárásra lehet számítani.

 

Megértésüket köszönjük

Egererdő ZRt. Mátrafüredi Erdészet

Kékes Turista Egyesület
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.01.06 0 0 29430
Egy kis összegzést én is készítettem arról, hogy milyen mozgalmakat sikerült befejeznem az elmúlt évben.

 

- Börzsöny turistája. Ezüst fokozat (egy túra kellett már csak hozzá)

- Kós Károly emléktúra (egy szép őszi napon)

- Vértesi várak (2008-ban egy, 2009-ben két túra)

- 5 kápolna a Szt. György-hegyen

- Román kori templomok 1., 2., 3. fokozat (lendületből)

- Vártúrák 3. fokozat (lovag) (ezzel nehezebben haladok)

 

Befejeztem az Encián emlékeket is, a teljesítést elfogadták, de a jelvényt még nem kaptam meg.

 

Ezekből is látszik, hogy ritka „termékeny” év volt az előző. Idén nem várok hasonló eredményeket, de igyekszem haladni a folyamatban lévőkkel.

 

Elsőbbséget élvez a Román kori templomok mozgalom, mellette a Templomromok a Dunán túl első fokozata remélhetőleg összegyűjthető. Háromtagú túracsapatunkkal folytatjuk a KDP-zést és tervbe vettük a Börzsönyi kék teljesítését 3 túranappal. (Ha már a Börzsönyben járunk, akkor a csúcsok, az emlékhelyek és az arany fokozat „szembejövő” objektumait sem szeretném kihagyni…) Ez az év sem múlhat el OKT-zés nélkül (apró lépésekkel haladok előre). A Komárom-Esztergom megye természetjárójához nem hiányzik már sok, de nehéz lesz (logisztikailag).

Előzmény: jzp2107 (29382)
nagypapi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 29429

Még annyit fontos infóként, hogy a füzetben található tudnivalók között szerepel: "A régi típusú Körtúra füzetek 2003. december 31.-ig (sic!) használhatóak fel."

Az én füzetem borítóján a 2000-es évszám szerepel, tehát ez az "újabb". Aztán lehet, hogy azóta van még újabb...

Előzmény: nagypapi (29428)
nagypapi Creative Commons License 2010.01.06 0 0 29428

Szerintem ugyanolyan.

A középső lap a túra közepe táján kiesett, pedig azért vigyázni szoktam a füzetekre (műanyag bugyiban tárolom, nem gyűröm).

Azért elfogadták az MTSZ-ben. :-)

 

A Bajcsyn valszeg lehet kapni, de talán érdemesebb előtte odatelefonálni.

Előzmény: Törölt nick (29427)
asciimo Creative Commons License 2010.01.06 0 0 29426
Nem merek pénzt kérni érte, mert annyira gagyi. Úgy néz ki mintha valami egyetemista leszaladt volna a sarokra jegyzetet fénymásolni, és aztán összetűzte. :) De majd megbeszéljük.
Előzmény: Törölt nick (29423)
Joeyline Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29425
Nos, előkerült még 4 túramozgalmi túranap: 2 az OKT-n, 2 pedig a RP DDK-n (Geo-Kék), úgyhogy 10-re módosult a túramozgalmi túranapok száma, összesen pedig 75 túranapom volt 2009-ben.
Előzmény: Joeyline (29424)
Joeyline Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29424
Túra(mozgalmi)-statisztika 2009

Túrázás szempontjából összességében kifejezetten sikeres év volt a tavalyi: soxor és sok helyen megfordultam az országban, azonban a jelvényszerző túramozgalmak sajnos kissé háttérbe szorultak most...
(Hiába no, egyértelműen érezteti hatását, hogy hétköznap már nehezebben szabadulok el, hétvégén pedig most a ttúrák voltak általában preferáltak.)

Nick: Joeyline
Túranapok száma: 71
ebből
- teljesítménytúrán: 49
- teljesítménytúra-bejáráson (kiírt résztáv teljesítésével): 5
- teljesítménytúra-bejáráson (csak szalagozás vagy útmérés): 3
- túramozgalmi túrán: 6
- közösségi túrafutáson: 4
- egyéb kiránduláson: 4

2009-ben befejezett jelvényszerző túramozgalmak:
- Országos Kéktúra 4. teljesítés (a "Wass Albert emléktúra 44 km" teljesítménytúra során az utolsó 8,2 km-es szakasz behúzása még az év elején...)
- Partizán út (egy 4 napos túramozgalmi túra során)
- Mecseki barangolások háztól házig (a Mecsek 100 teljesítménytúra során az utolsó ház behúzása)
- Baranyai várak (egy túramozgalmi túranap során - több más mozgalmi igazolás begyűjtése mellett - az utolsó vár behúzása)
- (országos) VÁRTÚRÁK 4. fokozat (a Mátra 115 teljesítménytúra rajtjában az utolsó vár behúzása, de már megkezdtem az 5. fokozatot is azóta)

Teljesített teljesítménytúrázó kupák, elért teljesítménytúrázó minősítések:
- TTMR arany és – a tavalyival együtt – érdemes (várhatóan)
- Budapest Kupa (12 teljesítménytúrával)
- Barangolás a Dunazugban
- Nyugati végeken
- 4 tájegység 4 túra
- Útvonalak követője (erre nagyon büszke vagyok, mert egy elég szigorú kiírás, amit csak összesen 4-en teljesítettünk)

Ezen kívül haladtam a PMP-vel (1 túranap, Őrbottyán - Isaszeg), és a fentebb említett 4 napos túra során bejártam a Kohász Kék Salgótarján - Uppony szakaszát.


Idei tervek:
Érzem, hogy ez is teljesítménytúrás év lesz inkább, de e mellett szeretném befejezni az alábbiakat:
- RP DDK (3-4 túranap)
- Kohász Kék (1-2 túranap)
- PMP (3-4 túranap);
és haladni az alábbiakkal:
- VÁRTÚRÁK
- 9/99 (esetleg 10/100 is, de az még nagyon messze van a teljesítéstől);
ha sikerül eljutni az Őrség 50-re, akkor az ahhoz kapcsolódó péntek-vasárnapban befejezni:
- Szent Imre vándorút
- Őrvidék turistája;
teljesítménytúrákhoz kötődő kiírásokból (ezek szerintem nem igazi túramozgalmak a kötött időpontok miatt) beneveztem a Budapest Kupa 2010-be, a többi még kialakul.
asciimo Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29422
van OKK igazolo füzetem, oda tudom adni ha gondolod.
Előzmény: Törölt nick (29410)
nagypapi Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29421

Még egy gondolat erejéig visszatérve a témára.

Érdekes, és egyben jól mutatja az egész EU-s támogatási rendszer visszásságát, hogy míg az egyik pályázat esetében vélhetően a pluszpontok miatt behazudnak fűt-fát a Kéktúrával kapcsolatban, addig a másik pályázatnál nyugodtan beszánthatják az utat, és magasról tesznek a túrázók érdekeire.

Előzmény: Balla Go (29403)
nim69 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 29420
JÓ, ÉRTETTED ÚGYIS, CSAK ÍGY TUDTÁL MIÉRT ÍRNI. éN MÉG AZ IDÉN NEM ÍRTAM DÁTUMOT, NEM DOLGOZTAM, ÍGY NEHÉZ BELERÁZÓDNI, HOGY 2010 VAN
Előzmény: Joeyline (29418)
nagypapi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29419

Az OKK füzet azt hiszem a Bajcsyról van, de nem mernék rá megesküdni, holnap utánanézek.

Nem tudok róla, hogy letölthető lenne, de ez már egy komolyabb (papíron 3300 km-es) túra, számomra az ilyennek már komoly emlék a füzete, jó is, hogy nem egy agyonfénymásolt, lapokból álló pdf-re kell pecsételgetni.

 

Van viszont az OKK-nak egy 6., Fejér megyei szakasza, aminek letölthető az igazolólapja a netről.

2009-ben ez lett volna még cél befejezni, nagyrészt meg is lett, de sajnos a Sárbogárd-Nádasdladány-Fehérvár-Csókakő szakasz kimaradt, ráadásul decembertől már tekerhetünk vissza Fehérvárra, mert Csókakőnél (Bodajknál) is mexűnt a személy- és kerékpárszállítás. :(

Előzmény: Törölt nick (29410)
Joeyline Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29418
"Mi az idén kezdtük, a Dunántúlból már csak egy kis rész hiányzik"

Idén? 4 nap alatt azért jó sokat bejártatok :-)
Előzmény: nim69 (29417)
nim69 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29417
Mi az idén kezdtük, a Dunántúlból már csak egy kis rész hiányzik, aztán Nagyhidegtől távolodva a többi. Remélem az elkövetkező két évben sikerül bejárni. az idénre is sok ilyen túrát tervezünk.
Előzmény: Morcsi (29414)
Morcsi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29416
Szánom-bánom, nem sikerült év végéig megírni, a képfeltöltésekkel is hatalmas lemaradásban vagyok :( Nem felejtettük ám el, két napja már tervezzük, hogy ha lesz időnk, ennek is nekiülünk... Kárpótlásul viszont a teljes DDK képeit lehet a honlapomon nézegetni.
Előzmény: Joeyline (29415)
Joeyline Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29415
"Sok van még, úgyhogy idén az én OKT bejárásom kap prioritást."

Hajrá hozzá!
Azonban várom ám a beszámolót a DDP-ről, amiről elejtettél egy félmondatot korábban! :-)
Előzmény: Morcsi (29414)
Morcsi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29414
Igen, jól kimelegedtünk és még megtoldottuk egy kőfülke mászással is :) Sajnos ködös-párás idő volt, főleg a hegyek tetején ült felhő, így néha az orrunkig alig láttunk. A Kevély-nyeregben volt a legdurvább, szerencsére szinte átestünk a dobozkán, nem kellett keresgélni. Legalább pótoltuk ezt a "csúfos" hiányt, így nekem Vértestolnától Felsőpetényig végre egybefüggő a bejárt út. Sok van még, úgyhogy idén az én OKT bejárásom kap prioritást.
Előzmény: nim69 (29413)
nim69 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29413
Az jó kis út. Megizzasztott gondolom. De szép.
Előzmény: Morcsi (29412)
Morcsi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29412
Szintén, mi Újév napján pótoltunk egy kis OKT hiányosságot (Rozália téglagyár-Csobánka), de nem tudtam beírni. Én meg larzennek írtam.
Előzmény: gethe (29402)
olahtamas Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29411
Az előző fotó a szekérútról készült, mutatva, hogy felfesteni esélytelen.
Voltak fák, a legelő oldalán, ahol a festést a legelő felé nézve csinálták, de a szekérút felőli jelzések is megvoltak ugyan azon a fán.
Ha szavazásra vinnénk a dolgot, akkor én a szekérútra szavaznék.
Mind a tehenek, mind a kerítés kímélete szempontjából.
Persze ennek nem így kellene eldőlnie...
Láttunk egyéb érdekes jelzéseket is, amelyek nem vinnék el a szépségdíjat egy versenyen.
pl. a sárga jelzést a pirossal fonódva az alábbi módon követték el:
Előzmény: Törölt nick (29409)
ssimi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29408
A Mátrafüredi Erdészet január 7-én ismét hajtóvadászatot szervez, mely az alábbi területeket fogja érinteni:
Kalló-völgy és nyugati oldala (Rákóczi-forrás - Szanatórium között),
Lajosháza - Szalajkaház közötti fiatal erdőtömb,
Cseternás-bérc.

Kérjük a kirándulókat, túrázókat, hogy csütörtökön kerüljék el a következő turistaút-szakaszokat:
Rákóczi-forrás - Mátraháza közötti sárga sáv jelzés,
Máriácska - Mátraháza közötti piros sáv jelzés,
Református üdülő alatt a Gyökeres-forráshoz vezető sárga kör jelzés,
Máriácska - Sástó közötti sárga kereszt jelzés,
Mátrafüred - Rákóczi-forrás közötti piros kör jelzés,
Lajosháza - Üstök-fő közötti sárga négyszög jelzés,
Köves-bérc - Üvöltő-bérc közötti sárga sáv jelzés,
Árnyék-bérc - Üvöltő-bérc közötti sárga kereszt jelzés,
Üstök-fő - Árnyék-bérc közötti piros kereszt jelzés,
Szalajkaház - Mátraszentimre közötti zöld négyszög jelzés.

A hétvégi vadászatokról várhatóan szerda délután tudunk tájékoztatást adni.

Megértésüket köszönjük.
Egererdő ZRt. Mátrafüredi Erdészet
Kékes Turista Egyesület
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29407

Köszönöm a könyveket.

Csaba

Előzmény: tufi2 (29379)
olahtamas Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29406
Tegnap megnéztük az ominózus helyet Fairy-val.
A tény, hogy a szekérút mindkét oldalán láttunk jelzéseket, tehát régen biztosan ott vezetett az út.
Mi sem értettük a legelő oldalán felfestett jelzéseket.
Talán az lehetett az oka, hogy nem fért hozzá a festő, a megfelelő oldalról:

Előzmény: Törölt nick (23940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!