Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12543
Elrontottam! Azt akartam írni, hogy nekem sincs jó tapasztalatom a körzeti orvoslásról.
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12542
Sziasztok!

Megvettem a fehérjémet, majd meglátjuk miben segít.

A tramadol és a contramal egykutya. Szerencsére elég egy zaldiár naponta és nem rossz tőle a közérzetem.
Ami viszont nagyon furcsa, hogy egy valami az, ami szinte teljes mértékben megszabadít a fájdalomtól, az a xanax.
Teljesen ellazítja az izomzatom. (Ami meg azt feltételezi, hogy az izmom fáj).
Elmondtam akkoriban ezt az idegsebésznek, csak annyi volt a válasza, hogy ebből is látszik, hogy nincs komoly baja, mert akkor nem használna a xanax.
De mindenkit lebeszélnék róla, mert úgy tapasztalom, hogy rossz hatással van a pszichére.A depis hangulat, a stressz pedig fokozza a fájdalmat. Úgy, hogy most fokozatosan szoktatom le magam a xanaxról.

Gombóc!
Nekem jó tapasztalatom a körzeti orvoslásról.
Nem tudom, hogy a térded enged-e mozogni?
Nem tudom pontosan mi is a baj az ágyéki gerinceddel.
Azt viszont tudom, hogy az orvosok nem gyógyítanak meg.
Operálnak vagy gyógyszert adnak.
Milyen állapotban vagy? Tudsz mozogni?

gombóc63 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12541

Hát köszönöm a vigasztalást, tudod alig jutottam túl a térdműtétemen most jött a derekam:-( kicsit magam alatt vagyok. Most meg még a fájdalomcsillapító sem hat, várhatok egy hetet mire orvos lát.

Előzmény: porcika88 (12540)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12540

Ez tök normális ebben a szakaszban . A világvége hangulat a félelem a rettegés, minden . Az hogy reggel még mielött kinyitod a szemed óvatosan megmozdulsz hogy most fáj-e vagy nem, majd erőt gyűjtesz a felkelésre mert tudod hogy az első fél óra a legszarabb. De majd jobb lesz . 

Igen, álomút volt, mert évek óta vártam rá, és mikor jött a baj már minden le volt szervezve . De feltankoltam gyógyszerrel, megkötöttem az utasbiztositast és elMentem 5 napra hollandiába . Autoval, barátokkal . Vitték csomagjaimat, megálltunk ha tornázni kellett stb. De rákényszeritettek hogy ne kuckózzak be hanem 4 napig mentünk folyamatosan mindenfelé. A sok gyaloglás nagyon jó volt. Még ha néha lassan is mentem . Doki nem tartott vissza, azt mondta menjek csak . Csinálj te is valami programot, akár itthon bármerre . Lényeg hogy ne a megszokott lakás legyen . 

Előzmény: gombóc63 (12539)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12539

Ez igen, ilyen "állapotban" álomutazás:-) tudtam , hogy csak én vagyok rosszul összerakva, mert én tologatom. Gondolom ti is nap mint nap azzal éltek, hogy vajon a következő mozdulat milyen fájdalmat hoz. Ezt kellene valahogy legyőznöm. Mert csak ezen kattogok egész nap. Talvosile a gyógyszerem neve, nyomi vagyok tőle és szorít a torkom. És nem mondhatnám, hogy teljesen elmúlt a fájdalmam.

Előzmény: porcika88 (12538)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12538

Nekem konkrétan világvége hangulatom volt . Már a doki a papiromra felirta a kineziológus konzultációt is, hogy kell. De szerencsére jött egy álomutazás ami kizökkentett a letargiából. Meg azt ettem amihez kedvem volt meg nem maradtam otthon, bementem dolgozni . Jót tett hogy ott nem ezen kattigtam egész nap . Inkább állva dolgoztam meg labdán. De kellett a gyógyszer mert zsibbadt jobb lábam nagyon, nyomta a gyulladás az ideget . Meg a rettenet fájdalom tüsszentéskor vagy hányingerkor ( ami ilyen gyógyszereknél naponta volt ) 

Előzmény: gombóc63 (12537)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12537

Utána néztem...szóval a paracetamol és tramadol elsősorban amit kaptatok, kaptok. A tramadolt nem tolerálom jól, ezért paracetamol-kodein párosítást kaptam, az utóbbi szintén az opioidok csoportjába tartozik, így nem csoda, hogy ettől se derűs a kedvem. Tegnap nem is csillapította a fájdalmamat, ma talán.

Előzmény: gombóc63 (12536)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12536

Köszönöm, az általatok említett Zaldiart nem ismertem. Az ügyeletről ugyanez a véleményem, azt hittem csak én vagyok ilyen "szerencsés", hogy csak a mi kerületünkben ilyen kedvesek és odaadóak:-(

Előzmény: porcika88 (12534)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12535

Hú bocs, mydeton mexalen tramadol kombo volt ami bevált . Amit elöbb irtam az a háziorvos kombója volt . Amit most irtam az a gerincdokié. Elvesztettem a fonalat már annyi szart szedtem . Mire végre utolsó használt . A fastum gélt csak szagositonak hivtam mert kb testápoló hatása volt, a tapaszoknak meg nuku. 

Előzmény: gombóc63 (12530)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12534

Voltaren75 tabletta szuper, de receptes . Egy felbontatlan Diclac 75 van még otthon, ehhez nem nyúltam, ügyelet irta mikor azzal riogatott hogy kiszakadt sérvem van. Vésztartaláknak tartom, hátha beüt megint és szokásos módon hétvégén mikor nincs orvos csak a rettegett horror ügyelet . Csak oda ne kelljen menni mert az a megalázás és lecseszés magasiskolája . A fájdalomtól félájzltan még én kértem elnézést hogy mertem zavarni . Bár ők mikor elajultam vesekő miatt és földön fekve telefonaltam azt mondták menjek el a patikába nospáért

Előzmény: Törölt nick (12532)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12533

Én sokfélét sajna, de az alábbi kombo szüntette meg a gyulladást fájdalmat : zaldiar+ sirdalud+xefo . Ezt egyszerre kellett 3 hétig. Az ügyelet voltaren 75 injekciót nyomott a hátamba, diprophost a doki a gerincembe , csodadoki gunát nyomatta . Most nem szedek semmit több mint 2,5 hónapja . Max fejfájásra ha nagyon fáj cataflam dolo-t. 

Előzmény: gombóc63 (12530)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12532
A terápia előtt nem szedtem fájdalomcsillapítót, mert ami a patikában vény nélkül kapható nem nagyon használt.
Jelenleg kénytelen vagyok szedni a beavatkozás miatt a zaldiárt. De a paracetamol tartalma miatt hosszú távon nem ajánlanám. Gyulladáscsökkentő hatása minimális.
Előzmény: gombóc63 (12530)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12531
Egy, egy ilyen sikertelen beavatkozás jól visszaveti az embert, lehet kezdeni mindent elölről.

A doktornő a terápia miatt a fehérje bevitelre bíztat. A gyorsabb regeneráció érdekében. Mivel kajával ez nálam nem megy, utána néztem a napokban, melyik a legértékesebb fehérje. Profi testépítő honlapját böngészgettem. A tejsavó fehérje sok értékes aminosavat tartalmaz. Nagyon jókat írnak róla. Úgy döntöttem kipróbálom.
Valaki próbálta?
Előzmény: porcika88 (12529)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 12530

Nektek melyik fájdalomcsillapító használt?

porcika88 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 12529

Nekem sajna volt, hogy a híres szuperdoki kezelése után másnap még szarabbul voltam. És tele véraláfutásokkal. Amit az egyik kezelőeszköz csinált. Majd mikor két nap mulva mondtam, hogy sajna nem jobb, hanem sokkal rosszabb, akkor néztek rám hitetlen fejjel, hogy de hát használni szokott mindenkinek. Mondom nekem nem, én tuti kivétel vagyok. Aztán utána a rendes gerinc doki mondta, hogy ilyen gyulladás esetén mint ami nekem volt, először azt kell megszüntetni, utána lehet bármit csinálni. Vagyis nem szabad nekiesni mint tót az anyjának. Sajnos bemutatni nem tudtam , hogy milyen kezelést kaptam, mert kórlapot se kaptam azon a magánklinikán. Max a gépek kinézetét tudtam elmesélni. De az tény, hogy sokáig nem felejtettem el. Bár mondták mielött mentem, hogy készüljek fel, olyan lesz , mintha darabokra törne majd újra összerak. Rendesen fájt 

Előzmény: Törölt nick (12528)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 12528
Egy biztos, hogy nagyon körbe kell járni annak a szakmaiságát, akire rábízod magad.
Szerencsésnek tartom azt az embert, aki elsőre rátalál a gyógyítóra, illetve arra a terápiára, ami neki használ.
Elismerem, hogy nem minden a gyógyíton múlik, hisz egy, egy kezelés nem mindenkinek használ. De azt minimum elvárom, hogy ne ártson.
Előzmény: porcika88 (12526)
poroly2 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 12527

Hello!

 

http://kereso.eekh.hu 

 

Egészségügyi Nyilvántartási és Képzési Központ alap-és működési kereső

 

Szerintem itt erdemes megnezni, hogy adott esetben kirol van szo, mielott felkeresned.

 

Előzmény: porcika88 (12526)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 12526

Én pl olyanhoz nem mentem mikor a legjobban fájt, aki olyan volt, hogy " ismerős ismerőse aki csontkovács vagy masszőr vagy egyéb, otthon csinálja ". Csakis olyan helyre mentem ami hivatalos és kint fityegtek az engedélyek. Mert ezeknek kell biztositottnak is lenniük. Ahol még számlát se adnak vagy korlapot vagy bármit ami igazolja hogy hozzámértek , oda nem . Lehet hajat engedek vágatni  , de gerincemhez meg csontjaimhoz ne nyúljon Olyan aki nem tanulta ki a szakmát max ért hozzá. Mellesleg  ha biztositási ügy kerekedne belőle mert mondjuk rossz mozdulat vagy roppantás  miatt lebénulok akkor saját életbiztositásom is csak kezét tárja szét. 

Előzmény: Törölt nick (12525)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12525
Bocs! Te nyilván másra gondoltál.Én nem tudok ilyenről.
Biztosítás, garancia? Szerintem annyi, ha kárt okozott lehet pereskedni.
Előzmény: porcika88 (12522)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12524
Biztosan van módja.
Az egyik ismerősöm lánya bíró, tőle hallottam, hogy rengeteg a műhiba per. Tehát lehet. De ki a fenének van ehhez kedve? Persze, ha muszáj.....
De gondolom, körbe veszik magukat ügyvédekkel.
A múltkor olvastam egy orvos szakmai oldalt, amely arról értekezett, hogy kiszolgáltatták jogilag magukat a betegeknek azzal, hogy a kezükbe adják a betegnek a cd-t. Mert később bizonyítható, ha valamit nem vettek észre.......pl.nézték a gerincét, de nem vették észre a vese tumort....
Merthogy egy mr-nek majd ezer melléklete van, nincs idő végignézni......
Ez akkor is borzalmas, ha ismerjük a magyar eü. nehézségeit. :(
Előzmény: porcika88 (12522)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12523
A tapasztalataimat akkor is megosztom,ha ez valakinek nem tetszik. A rosszat meg még inkább, nehogy más is úgy járjon, mint én.
Azt hiszem ez a fórum lényege.
Előzmény: 1323333 (12521)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.23 0 1 12522

Én is elégedett vagyok a dokimmal, de nem szajkózom a nevét minden egyes emberkének. Sőt nem megyek ölre érte. Meg milyen személyiségi jogok? Egy szolgáltatásnál? Egy szolgáltatást elemeztünk ki. Én örültem volna anno, ha valaki elriaszt attól a dokitól akihez betévedtem kezelésre. Most gazdagabb lennék. Nem csak egy rossz tapasztalattal. mondjuk nem ismerem az emlitett dokit, de akinek az elérhetősége nem nyilvános hanem megszerezhető mailcím megadasa alapján, az nekem rizikós. Elvégre saját testünket adjuk a kezébe. Ilyen titkos fegyver dokinál egyáltalán van beleegyezési nyilatkozat vagy biztosítás, ami az esetlegesen fellépő sérülés esetén az ember kárát fedezi? Lehet ezért én leszek most kitíltva, de érdekelne. Úgy mindenféle csodadokira meg természetgyógyászra Stb kivetitve. Lehet fordulni valahova ha kárt okoznak?

Előzmény: Törölt nick (12520)
1323333 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12521

Ez szőrnyű.Azt hittem csak a munkahelyen vannak ilyen emberek! én meg üzenem a moderátornak,hog Brigi egy csomó hasznos és segítő tanácsot adott.Szerintem a doki assziszensnője ez a bizonyos személy....(vagy mi😃)..Brigi szerintem úgy se foglalkozol vele,hiszen csak a tapasztalataid oaztottad meg😃

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12520
Nagyon köszönöm a tájékoztatót Ex- Petike.:)
Annyira nem értek ehhez a felülethez, hogy fogalmam sincs hol lehet ilyen "csemegéket" találni.

Nagyon hasznos volt Geri infója is. Tanácsára le is gyűjtöttem a profról szóló hozzászólásokat.
Nekem volt igazam, mert bizony nem három éve írja a hozzászólásait az említett profról és nem két bejegyzést írt, ahogyan állítja.
Igazából csak a profról láttam tőle bejegyzést. Hát nem fura?
2009-ben már össszekapott a egy fórumozóval, aki bírálta a dokit. (Törölt nicként van ott a bejegyzés,de a végén ott van a neve.Tehát a törölt nick is őt takarja).

Először hátbaszúr,majd másnap megírja, hogy örül, hogy összehozott bennünket a sors. :) Majd még barátságosan cseverészik egy kicsit velem....

Köszönöm a fyi-t. Nagyon tanulságos volt. :)

Üdv.
Igen, amúgy hogy vagy?
Előzmény: ex-petike23 (12518)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12519

Na bravo. Szeretem az ilyen " megmondalak a bácsinak" embereket...ez akkor is egy fórum, ahol nyíltan lehet véleményt mondani. Brigit nem engedjük!! 

 

Amúgy hogy vagy?

Előzmény: ex-petike23 (12518)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 12518

fyi

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136682133&t=9122986

 

"Tisztelt Moderátor!

A Porc Gerinc témában sziiveskedjél megnézni a mai napon bejegyzett brigi57 icket használó 12498 és 12503 bejegyzéseit. Másnak a sértő véleményét továbbította. Megsértette Kiem professzor személyességi jogait. Megérdemli, hogy ilyen közleményekért tartósan kitiltsátok. Engem is megvádolt azzal, hogy többször alaptalanul dicsértem a profot. Nem voltam szekértolója. az ilyen stlusban irt közleménxekért jogosan büntetni kell.

Tisztelettel: umea"

Előzmény: Törölt nick (12514)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 12517

Köszönöm, egyenlőre reumatológus kezel.

Előzmény: umea.. (12516)
umea.. Creative Commons License 2015.09.18 0 0 12516

Jó pár évvel ezelőtt a kispesti stadion közelében üzemelő kinai gyógyitó központban  kaptam akupunkturás kezelést. Később Bp-en a József köruton rendelő ukrán orvosnőnél kaptam ilyen kezelést. Csak átmenetileg használt . Javasolom, hogy a leírt elváltozások miatt konzultálj idegsebésszel.

Előzmény: gombóc63 (12515)
gombóc63 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 12515

Egy jó ideje veletek vagyok, olvaslak benneteket, de visszaolvasni nem szeretnék. Kérdésem az lenne, hogy valaki járt-e akupunktúrás kezelésre és segített-e. valamint mi a véleményetek a trakciós kezelésről? Össze vannak lapulva a csigolyáim lumbális részen, körkörös kitüremkedéssel.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.15 0 0 12514
Szia Umea!

A lumbalis szakaszra hátvarázsló néven lehet megvenni.kb.15 e.
De tapasztalatom nincs vele.

Üdv.
Előzmény: umea.. (12513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!