Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105707

Nem, tul tudja lepni a maximum sebesseget egy elozeshez, rovid tavon. De hosszu tavon (km-eken keresztul) nem tudsz 130 helyett 160-nal menni vele. Intelligens cucc lesz, ami figyelembe veszi a sebessegkorlatozasokat es forgalmi helyzetet (pl elozes).

Előzmény: Caitlin (105705)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105706

Akkor engedjék meg max 15 másodpercre pl. 150-ig. De kerüljön fel a nyilvántartásba a hatóságoknál. 5 db ilyen 200 Font bünti. Lehiggadnának a vadak ha x darab után pihenő fél év.

Előzmény: Caitlin (105705)
Caitlin Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105705

azert mar mindannyiunknak valszeg volt olyan elmenye ahol igenis az mentette meg a kis hatsonkat, h tudott gyorsulni az auto a megengedett sebesseg fole. Ez most nem lesz. 

En nagyon nem partolom az automata seb.korlatozast, pedig az esetek 99%ban az emlitett nemet markas autommal :) betartom azt. De igenis lehetnek helyzetek, elozesek pl. amikor kell a plusz ero.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105704)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105704

Nekem egyebkent tetszik ez a sebessegkorlatozos dolog, ha sikerul megoldani rendesen... Hocipom tele a (foleg nemet premiummarkat vezeto es foleg ferfi, bocs az altalanositasert es elnezest azon ferfi nemet autos olvtarsaktol akik nem ilyenek) autostarsakkal akik jonnek a lokharitomon 1 meterre hiaba megyek a maximum megengedett sebesseggel es magukat/engem/masokat veszelyeztetve elozgetnek. El kell fogadni hogy a KRESZ / Highway Code / sebesseghatarok nem ajanlasok, hanem KOTELEZOK. Ha az embernek nem tetszik, ha hulyesegnek tartja, akkor is. (Mint ahogy adot is be kell fizetni, meg ha nem is tetszik...) Aki volan moge ul, az elfogadja hogy betartja a KRESZ-t / vonatkozo eloirasokat / sebesseghatarokat. Aki nem akarja elfogadni, az menjen vonattal, repulovel stb. Aki szaguldozni akar, irany a palya, berel egy Porsche-t/Ferrari-t aztan kielheti ilyen vagyait biztonsagosan es legalisan. A vegso megoldas majd a kormany es pedalok nelkuli onvezeto autok lesznek, beul az ember, megmondja a gepnek hova megy, aztan bekesen olvasgat vagy alszik mig celhoz er vele az auto. Nagyon varom mar hogy az utok 100%-a ilyen legyen. Talán elek meg eleg ideig hogy meglassam ezt...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105703)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105703

Smart menni Kina: https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/03/28/kinaba_koltoztetik_a_smartot/

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/03/27/jon_a_kotelezo_sebessegkorlatozo_es_soforfigyelo/

"kötelezővé tennék az intelligens sebességkorlátozót, a sofőr figyelmét ellenőrző berendezést, a sávtartó rendszert, az automata vészféket, a továbbfejlesztett biztonsági öveket, a tolatási segítséget és a baleseti adatgyűjtőt."

 

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2019/03/28/elet_a_130_km_ora_vegsebessegu_autok_vilagaban/

 

Élet a 130 km/óra végsebességű autók világában

 

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/03/29/tovabbra_is_sorra_egnek_ki_a_bmw-k_magyarorszagon/

 

Tovabbra is égnek ki a BMW-k

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/03/28/vizbe_fojtottak_a_fustolgo_villany-bmw-t/

 

Villanyauto tuzoltas.

tzh Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105702

Persze. Csak arra akartam celozni, hogy attol meg matematikai nyelvezet marad, mert a konvergal szot irjuk le. Elofordult mar a tart szo versenypeldaban is.

 

TM lehet, hogy lemond, de a kerdes az, hogy ki a legeselyesebb a helyere? A radioban este elhangzott-jol ismert (tul jol) nevek kevesse biztatoak.

 

Előzmény: seci (105701)
seci Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105701

Az, hogy nullahoz tart vagy nullahoz konvergal ekvivales fogalom :P

-seci

Előzmény: tzh (105699)
seci Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105700
Előzmény: VeraVictoria (105681)
tzh Creative Commons License 2019.03.29 0 0 105699

En meg talalkoztam a konvergalo mellett a tart/tarto megfogalmazassal is, a lenyegen nem valtoztat :) A brexit eseteben sem :(

Előzmény: Caitlin (105692)
jwdo07 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105698

Egy az egyben az es a bangolok is tudjak jol. Brajen elete... meg a minisztri of do szili volking...

 

 

Semi gond, megbocsajtva  :-)

Előzmény: XANTIi (105696)
jwdo07 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105697

:-))) ez pedig nekem illet volna tudni. Ma is tanultam egy kis tortenelmet.

 

Koszi Mr Cam,

 

jwdo

Előzmény: cam aro (105690)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105696

Ha nem volna egyben tragikus is, azt mondanám innen Magyarországról, hogy az angol parlament már teljesen egy Monty Python epizód lesz.

Bocsánat.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105695)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105695

Nem is tudom, milyen jelzovel szoktak illetni azt az egyént, aki ujra es ujra ugyanazt csinálja, és mindig más eredményt vár, aztán meglepodik hogy ugyanaz a cselekedet ugyanarra az eredmenyre vezet harmadszorra/sokadszorra is :-)

Egyebkent Parlament tiszta kozepkor :-) Ez a "ebbe a lobby-ba menjenek a tamogatok es amabba a lobby-ba az ellenzok", meg hogy "ide a kiralyno nem johet be", meg hogy a "black rod"-dal kell utlegelni az ajtot bebocsatasert stb... háááát gáz. Oké pár száz éve, de 21. században még mindig ez menjen csak mert "így szoktuk" :-)

Előzmény: tzh (105688)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105694

A P30 Pro utokartyaja hogy jelenleg ez az egyetlen ami 5x optikai es "10x minosegromlas nelkuli hibrid" zoom-ot tud. Most még. Mert most hogy egy gyartonak van ilyen csucsmodelje, a tobbieknek is gyorsan kell hogy legyen, szoval nem lepodnek meg ha ev vegere / uj ev elejere minden nagyobb gyartonak lenne hasonlo kameras csucsmodelje (kiveve persze az Apple, ok tojnak ra, o cuccaikat igy is ugy is megveszik akarmennyiert :-)).

Előzmény: KawaBazsy (105687)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105693

Nekem is ilyen erzesem volt. Beirt valamit Google-be hogy "online database", "software like SAP", "data mining" vagy hasonlok, aztan bemasolta ami feljott :-)

Előzmény: Pomber Béla (105686)
Caitlin Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105692

ha mar ilyen szepen es matematikaiul fogalmaztal legyen az nullahoz konvergalo :)

Milyen boldog voltam amikor huszonevesen megtanultam mernok ferjemtol! Ezt es a szukcessziv approximaciot. PErsze leirni meg mindig nem tudom, de sebaj...

Előzmény: tzh (105688)
Dorka 57 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105691

El lehet gondolkodni, hogy a gyerek miért az anya vallását "örökli"

 

 

Előzmény: KawaBazsy (105682)
cam aro Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105690
Előzmény: seci (105656)
cam aro Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105689

bocsi, felreertettem. :s 

Előzmény: ocso79 (105643)
tzh Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105688

Holnap nekifut TM harmadjara is, sikernek csekely az eselye (ha fuggvenykent le lehetne irni, akkor ugy fogalmaznek nullahoz tarto). Tegnap tanultam valamit, ami nekem legalabbis uj volt, ezt eddig nem is tudtam, a uk kormanyban csak a kormany terjeszthet elo "legally binding" torveny tervezetet, azaz itt az ellenzek az esetek tulnyomo reszeben tulajdonkeppen disznek van (illetve itt is). A jelenlegi egy erdekes helyzet, mert a kormanypartnak egyreszt mar nincs meg a tobbsege, es ehhez egy tizfos brigad kell (akik ezt a helyzetet durvan kihasznaljak sajat erdekukre), masreszt parton belul es ket reszre szakadt uk - eu kapcsolat fuggvenyeben. A merleg valodi nyelve itt most pont az ellenzek, az pedig nem szavaz a deal-re, TM pedig a kezdetektol fogva kihagyta oket a szamitasbol, ami szerintem hiba volt, es ami nekem furcsa, hogy senki nem is beszel rola. Mindenutt csak azt hallom/ olvasom, hogy vajon TM meg tudja-e gyozni az igen minimalis tobbsegu koaliciojat, az ellenzekkel meg se probal kommunikalni.

(Corbyn egy kulon tortenet, az is megerne egy miset, hogy o mennyire kompromisszum kepes)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105685)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105687

Pitont már láttam az állatkertben.. :-)

Megnéztem a Mediamarktban az új Huawei P30 Pro-t, nagy lapát sajna. A 20 Pro viszont 190E brutto, az igen yo ár. Illetve meglepődtem, hogy a legkisebb Samsung S10e majdnem pont akkora, mint a Sonym, csak a kijelző nagyobb. De 260E-t nem adok telefonért..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105684)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105686

Összeollózta 30 CV-ből a kulcsszavakat és azt írta le. Ez így baromság, vegyesen van benne szerver/desktop kompetencia továbbá Linux/UNIX/M$vindóz is. Ezek egyenként is akkor területek, hogy még tovább hasítva ügyfél supportálással és fejlesztéssel, képtelenség egy rakáson ennyit tudni.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105684)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105685

LOL ismét, ICO most kuldte emailben:

Vote Leave fined £40,000 for sending unlawful text messages during the EU referendum
An investigation found that Vote Leave sent 196,154 text messages promoting the aims of the Leave campaign with the majority containing a link to its website.
The investigation also found that Vote Leave was unable to provide evidence that the people who received the messages had given their consent.
Steve Eckersley, Director of Investigations, said: "Spam texts are a real nuisance for millions of people and we will take action against organisations who disregard the law."

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105684

LOL. Ezért birom nagyon az IT-s / Data Management allasajanlatokat... Most kuldott valami fejvadasz egyet, az elvaras "mindossze" az alabbi, a felerol nem is hallottam, must be a joke... Oszinten van elo ember aki ezeket mint tudja/hasznalja/gyakorlott bennuk? ...

- Unix/Linux
- Cloudera
- Pentaho PDI
- HQL/SQL
- mSQL/mySQL
- Microsoft SQL Server
- Advanced SharePoint
- mongoDB
- Java
- JavaScript
- Python
- AWS
- CRON
- Berlin Scheduler
- Operational support experience
- JIRA/Confluence
- Assyst
- Gitlab/Bitbucket
- SAP ECC and S/4HANA
- Advanced Excel and Access
- Advanced DBMS
- Oracle
- VBA

Bmrenault Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105683

Após a lányán keresztül próbálkozott hogy lehetnénk olyan kedvesek hogy az ő neve legyen a gyerekén. Mivel a vagyon ne más néven fusson.

A vicc az hogy én mondtam neki, erre ő mondta a házzal kapcsolatba hogy írunk papirt meg oda adja a fiának a részét. Na ez ő már módositotta. Meg menjünk haza majd megbeszéljük, a lényeg hogy haza költözzünk. Én kötöm az ebet hogy csak ha átíratta azt ami kell nem fogok itt felszámolni puszira mindent. Ő nem akar vele többet foglalkozni oda adja az önkormányzatnak ha mi nem csináljuk, de át se akarja íratni.

Másik elég nagy a porta nem akarunk vele egy fedél alatt élni, zavarja az életvitelünk. Csinálok neki lakást. Nem tetszik neki.

Ha elkezdjük kell állomány ami milliós tétel, azokat ettetni kell nem játszik az hogy valaki elvigye a fele földet vagy az egészet mert hátunk mögött eladja. Ugyan ez hogy a házba se költözön be egy cgány család mert annak adta el valaki a felét pl.

Én nem azért fogom a pénzemet és az időmet bele fektetni hogy majd más üljön a készbe. 

Apósnak 10 éve mondom mért nem vesz egy ráülős fünyirót /6000nm/ inkább tolja a 30 éves szarát. Van pénze, de nehogy költse mert megharagszik rá.

 

 

 

Előzmény: VeraVictoria (105681)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105682

Én jól szórakoznék. :-)

Nálunk mindkét gyerek hasonlít, különben már én is néztem volna vmi teszet.. :-)

Előzmény: VeraVictoria (105680)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105681

Anyunak  lehetosege lett magyarazkodni...hehehe...

Azert persze nem ilyen egyszeru a dolog mert ismeretsegi korben is volt egy csalad ahol az apa meddo volt es megis szuletett egy gyerek aki vizsgalat utan is az ove volt. Gondolom akadt az alig letezo ivarsejtek kozott egy-egy kosza csodabogar aki celbafutott. 9 gyereknel persze ez egyenlo lett volna a szeplotelen fogantatas mesejevel.

Gyanusitas persze volt de nem lett igaz.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105677)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.03.28 0 1 105680

Varjal csak, meg tegedet is meg megkereshetnek hogy szia apu, anyu elfelejtett szolni rolam amikor egyutt jartatok.

De mennyi ilyet mutatnak!

Nem rosszindulatbol csak a moka kedveert, oriasi lenne ha valaki megtalalna ezzel a szoveggel, gondolom itt mindenki nagyon jot szorakozna/ nem kinevetve/ hogy lam csak sas apa lett, anelkul hogy nem akarta.

Oszinten szolva en felkeszultem ra hogy a ferjemet egyszer valaki megkeresi igy, eleg sok novel jart.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105677)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105679

Persze, tudom hogy nagy a keveredes az orszagban mas nepekkel, persze -persze, de a csaladja  elajult volna ha megerhettek volna latni a vizsgalat eredmenyet....napokig ezen szorakoztam de csak magamban. Bennem 51 szazalek kelet europa, huszonvalahany nemet es francia, van bennem kicsi finn, british, olasz, roman, nehany szazalek zsido is, 0.04 vagyis kicsi, amikor uj es uj rokonokat jelez a DNA tarsulat akkor mindig kajan mosollyal nezem azokat az embereket akik zsidok es 99%-ban azok sokszaz eve, nem keveredtek senkivel. Elhinni alig lehet.  En az 1 %-ekhoz tartozhatok akik elkezdtek felhigitani a veruket mas nepekkel ugy hogy mara csak nyomokban  maradt. Mar gondoltam hogy egyiknek-masiknak megeresztek egy emailt hogy hello, hogysmint? csaladrol nem is lenne erdemes erdeklodni mert azok mar csak tenyleg nyomokban leteznek, valojaban nem, szerintem le sem allnanak velem dumalni sem mert a hitehagyott valahai osokre emlekeztetnem.

 Na tuntem a dolgomra,. ez a tavasz hozott napfenyt csak eppen meg lehet fagynio olyan hideg van..

Előzmény: seci (105674)
ocso79 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 105678
Nem az En anyosomal nincs baj lol
Előzmény: VeraVictoria (105668)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!