Keresés

Részletes keresés

Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105570

Valakinek a bunere nem mentseg, hogy mas is csinalja / csinalta.

 

Még mindig másik csatornát nézünk a tévén...

 

Nem mentségről van szó hanem arról, hogy vastagon demagógig azzal érvelni, hogy a Fidesz lop, ugyanis mindegyik ezt csinálja ahogy a kondér közelébe kerül. Innentől kezdve ez nem szempont valamiféle választásnál, amikor el kéne dönteni, hogy melyik gazember kerüljön kormányra. Ehelyett az az argumentálás megy, hogy itt 2010 óta lopnak...

 

Mindössze csak ennyiről van szó.

 

 

Előzmény: Zlot (105562)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105569

Ha van hol... Haz elott az utcan nem fogok ilyesmit csinalni.

Előzmény: KawaBazsy (105568)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105568

Én meg alámászok, kitekerem az 1 db csavart, s kicserélem az olajat.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105567)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105567

Hogy mennek fel az arak... Ot eve ugyanoda hordom az autot szervizbe, ot eve £44 volt egy olajcsere, most meg £73... Csak a fizetesem is igy menne fel, nem morognek sose...

Zlot Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105566

Ha kulserelmi nyom (azaz ajto / ablakbetores) miatt tortenik betores, akkor a biztosito nem fog fizetni. Mondvan, felelotlenek voltak. Szoval ezzel nem ernek el semmit

Előzmény: VeraVictoria (105564)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105565

Hat lehet hogy ilyesmi van mogotte... Egyebkent a 2008-as lakastuz is valami hasonlo lehetett alattunk lako szomszedeknal, tuti hogy nem a 2.5 eve kislany gyujtotta fel mint ahogy allitottak...

Előzmény: VeraVictoria (105564)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105564

Nem arra megy ki az ajto nyitva felejtese hogy egy szep napon kihivhassak a rendorseget azzal hogy betortek hozzajuk, elloptak a ezt es ezt a draga kutyut/ ket pont mindegyik u beture/, azonkivul a nagyszuloktol orokolt ilyen meg ilyen ekszert, penz is volt, szoval ellenorizhetetlen dolgot.  Ha van lakasbiztositasuk akkor meg is lesz teritve.

Baratnomekhez betortek vagy 15 evvel ezelott, igaz hogy valoban elvittek penzt meg az osszes ekszert amibol csak nehanyat tudtak a haziak  fotorol felmutatni de biztosito kifizetett 7 ezer dollart. Ezek nem hazudtak hogy milyuk volt, valoban voltak ekszerek, lattam. Az alakot sosem talaltak meg, / latnad csak most a kamerak vilagaban milyen hatalmas aranyban kapjak el a betorot mert azok meg mindig eleg primitivek ahhoz hogy fel tudjak fogni hogy teljes fotot tudnak roluk felmutatni, akar a szomszed kamerajarol/.

Szoval ne lepodj meg ha majd egyszer "betores" lesz, pont naluk!

Regen voltak itt is affele al betoresek.

 

Had mondjak errol egy mulattatot, szinten regen tortent.

Egy magyar hazaspar valakivel felgyujtatta a biztositasi penz miatt a hazat, nem ertem igy visszagondolva hogy miert nem adtak el inkabb. Akkor gyujtattak fel amikor ok Magyarorszagra utaztak nyaralni, igy volt alibi,  minden komolyabb butort elozoleg kivittek onnan es raktarba helyeztek. A rendorseg pillanatokon belul rajott hogy ures a haz, illetve csak ocskasagok vannak benne, az is szetszorva, affele koltozkodes hangulata van. A felgyujtot is megtalaltak, a tulajt is leultettek nehany evre. Elozoleg kocsilopasok miatt is volt baja a rendorseggel, o vette meg oket es bontatta szet.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105559)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105563

Sztem a Fidesz már többet lopott, ha a módszerváltás kezdetétől nézzük. Sztem is szemétdombra való mind. Csak a hülye birkák rájuk húzzák az X-et.

Előzmény: Zlot (105562)
Zlot Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105562

Valamit nem ertek. Nem teljesen mindegy? Marmint hogy a szocik mennyit loptak az elotte levo idoszakban? Privat velemenyem szerint meglehet hogy loptak ennyit - bizonyitani nem tudom - viszont ez a szervezett agymosas es naci propaganda nem volt legalabb. Nem volt ekkora uszitas. 

 

Valakinek a bunere nem mentseg, hogy mas is csinalja / csinalta. Meg ha nagysagrendekkel is tobbet (amit nem hiszek)

 

En ruhelltem azt a rendszert is, ruhellem a mostanit is. Gyurcsanynak, Bajnainak, es tarsainak mar nem szabadna a politikaban lennie. Nem hiszem el, hogy ilyen birka nemzet ez a magyar, hogy nem tud ennek megalljt parancsolni. 

 

Amugy meg mivel ezek a "ki mennyit lopott" dolgok igazandibol nem 100%-ban tenyekkel bizonyitott dolgok, igy igen nehez eldonteni a vegeredmenyt. 

 

Erdekes modon, minden egyes Fideszes a mostani lopassal kapcsolatban csak ujjal tud mutogatni, hogy "regebben tobbet loptak", mintha ez barmit is javitana a dolgokon.

Előzmény: Pomber Béla (105551)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105561
Bmrenault Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105560

hasonló szin lehet. Be van jegyezve. Viszont a pirost rózsaszínre festeni nem szabàlyos, de ezzek leszarják. Fűvet elfelejtetted. Nálunk meg űvöltözbek hol a pénz lakbérfizetéskor

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105559)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105559

Szerintem hivatalosan be van jegyezve az szin is, es nem lehet csak ugy atfesteni. Igen, falfestekkel, kifestettek a konyhajukat rozsaszinre, aztan a maradekkal lefestettek az autot, sok ész...

Most mar negy pohar kavejuk van a lepcsohazban szanaszet, van amelyik mar harom hetes es benotte a penesz. Minap ugy mentek el egy orara valahova, hogy a lakasuk bejarati ajtajat tiz centire nyitva hagytak es persze a lepcsohaz ajtot is kitamasztottak mert olyan nagyon nehez beutni az otjegyu kodot vagy odaerinteni a key fob-ot. Nem tudom milyen vedoangyaluk lehet hogy meg nem raboltak ki oket. Van amikor az ablakaikat (foldszint) hagyjak tarva nyitva egesz napra amikor nincsenek otthon, siman at lehetne lepni rajta... Ilyen igenytelen, rendetlen, piszkos tarsasagot meg nem lattam. Illetve ok maguk nagyon posh-nak neznek ki, festett haj, muszempilla, mukorom, szolarium, designer-nak kinezo ruhak, faszinak szinten valami designer ruhakollekcio meg puccos-fodrasz-haj, stb (jo hogy telik a segelybol), de minden mas meg koszos, piszkos, rendetlen, szanaszet hagyott stb. Multkor kiesett az egyik autojuk kereke (de van muszakija! ...), ugy volt harom hetig mire csinaltak vele valamit (nem gond, van tobb masik).

Előzmény: VeraVictoria (105558)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105558

Mond csak, az autohoz nem kell bejegyezni hivatalosan a szint is? Marmint pl. ezustszinu toyota. Itt azt hiszem hogy kell, azert majd megkerdezem a ferjemet holnap. Ez a kocsi piros meg rozsaszinu.

Falfestekkel kentek le ? Nem viccelsz? Ez komoly?

Micsoda redneck tarsasag lehet!

 

Kellemetlen szomszedsag de en azt mondom neked, a multkor mar irni akartam csak nem volt idom ra amikor kifejtetted hogy mibe kerulne elkoltozni, magasabb lakber, koltozteto ceg, letet, mittudomen micsoda, vagyis jo parezer dollar hogy maradjatok csak egyelore ott ahol vagytok, ha eddig kibirtatok egy darabig meg erdemes, kepzeld azt hogy elkoltoztetek. Tedd felre egy kulon konyvre azt az osszeget amit muszaj lett volna kifizetni es minden honapba tedd ra a lakber kulonbozetet, egesz szepen fog hizni egy-ket ev alatt es csak akkor lepjetek tovabb ha meglesz a beugro egy hazra. Nem hiszed el hogy milyen gyorsan meglesz.

Annak nem sok ertelme van hogy most tobbet fizessetek mert meg tavolabb kerul a hazvetel. Hazat mindenkeppen erdemes venni minel hamarabb mert az aruk lemenni soha nem fog, csak felfele, ha egyszer Spanyolorszagba akartok koltozni mint irtad, szep penzt ki lehet belole venni.

A szomszedsagot meg probald meg egy kicsit lenyelni. Az sem biztos hogy a masik helyen nem-e lesz valamifele zur.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105543)
VeraVictoria Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105557

Tudod hogy kulfoldon elek, ha hazakoltozni akarnek akkor igazan szivesen lettem volna szomszedod, es szamithattatok volna ram. Az egyik rokonom lakott Pesten panelban, volt egy szomszedja egy idos hazaspar, gyerek nelkuli, igy aztan unoka sem volt, par ev alatt nagymama lett belole mig eltek, ugy jartak at egymashoz mint rokonhoz szokas/ na nem ratelepedve egyik sem/, segitettek egymasnak mindenben, a ket kolyoknek nagymami, nagypapi volt, az igazi nagyszulok fel is hergeltek magukat rajta, ahelyett hogy orultek volna hogy mennyi segitseget kaptak a fiatalok. Egyutt karacsonyoztak, nyaralni is voltak.

Nem elnek mar, en is szerettem oket, meg innen az Usabol is szoktam nekik csomagot kuldeni meg kis penz kiegeszitest amikor Olaszorszagba mentek/ evente, imadtak/ utazni mert akkoriban csak 70 dollart adtak mindenre.

Gondolom ha elkoltoztok akkor a gyerekeket gyakran viszitek a nagyszulokhoz, azoknak is fog majd hianyozni.

Szep ez a kiskolok is a kepen. A komolysagat itt is megorizte mint latom.

Előzmény: KawaBazsy (105525)
cam aro Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105556
A rohadt kis szarhaziak visszautnek.
Ugye..elozmeny az nuku..
Mennyma a faszomba a segghulye ervelesedel.

Szelekcios szempont bazmeh.
Orrodra ugyelj!.
Előzmény: Pomber Béla (105555)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.26 0 0 105555

mas is lop. 

ez is teny. 

..de akkor ez innentol elfogadott mert mind azt csinalja ?

 

Nem, de innentől ez nem szelekciós szempont.

 

miert itt tolod  -a migrancsok kozt -  a partpropagandat ?

 

Már megint félrebeszélsz.:-)

 

Vissza is olvashatsz, ameddig csak mordorozás meg efféle ment, az nem zavart, valamiféle kompenzációnak gondoltam. Először akkor szólaltam meg, amikor tényszerűen hülyeséget beszélt valaki. Onnantól meg már mindenki csak visszaütött.

Előzmény: cam aro (105552)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105554

Nettó és bruttó hazudozás.

Előzmény: Pomber Béla (105551)
cam aro Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105553

battya figyu.. 

a kor egy allapot, nem pedig ereny. 

 

" nagyságrenddel haladják meg a Fidesz bármely módon összesített ténykedését.  .. < ok /

/..> okozat.  ..  itt akik nercsicskáznak engem,

 

szep ellentmondas  ez egy mondatban.. :) 

...miert nincsenek bortonben ? 

 

nem vagy te ner csicska. 

csak egy hulye fidesz fan. 

========

ja varj. 

 X 

Előzmény: Pomber Béla (105551)
cam aro Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105552

innentől számít valamit a mérlegelésben, hogy lop a politikus? ""

 

milyen tenyt kozolsz akkor amikor a balvanyod lopasal van vadolva, 

' de bezzeg masok is lopnak ' jelszoval probalod tompitani ezt a 'tényközlést' ? 

 

erted te ennek a tenynek a lenyeget ? 

lop. 

teny. 

mas is lop. 

ez is teny. 

..de akkor ez innentol elfogadott mert mind azt csinalja ? 

hat lofaszt babam. 

 

a teny az hogy az osszeset lampavasra koll huzni.

jo. oke, XXI. szazad. .akkor vagjuk le az orrukat.  

(halkan,..a partoloket is. ) 

===============================

egy kerdes maradt. 

a valasz fuggvenye a piros ixed. 

 

miert itt tolod  -a migrancsok kozt -  a partpropagandat ? 

Előzmény: Pomber Béla (105549)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105551

A maga idejében, kontextusában kell értékelni a nagyságrendeket.

 

A komplett energiaipar elkótyavetyélése, telekommunikáció, a közművek, az élelmiszer alapanyagipar szétdobálása, amiben nem az a baj, hogy szaré-hugyé, hanem az utána következő lépések, lásd cukoripar. A teljes építőanyag ipar, egyéb iparágak. A maga idejében a gyurcsibohóc kezére átjátszott alumíniumipari értékesebb részek voltak akkora fogás mint ami fölött most a Mészáros diszponál.

 

A szoci barmok (élénk szadeszos helyesléssel) már Paks eladását is komolyan elkezdték fontolóra venni.

 

Az adósságráta 2002-2010 közt 51%-ról felment 82%-ra, ennek devizakitettsége majdnem 100% volt. 8 év alatt 14.000 mrd forinttal nőtt az adósság, a pénznek még a látványa sem nagyon van meg. A gazdaság 2008-2009-ben összesen 9,5%-ot esett vissza, azaz mínuszos volt a "növekedés", ez gyakorlatilag 2 év alatt kinullázta az előző évek 2-3%-os növekedéseit, miközben a szomszéd országok amelyek addig mögöttünk kullogtak, évi 10%-kal elsöpörtek mellettünk és a 2008-as válság sem térdeltette meg őket.

 

Ezek a károkozások lopások, korrupciók még mindig nagyságrenddel haladják meg a Fidesz bármely módon összesített ténykedését. Nekem csak az a dermesztő, hogy ezt te is felnőtt fejjel nézted végig, míg ezek a csikók itt akik nercsicskáznak engem, még rövidnadrágban szaladgáltak amikor a szoclib például "privatizálta" a vízműveket (törvényt sértve, mert másik állami cégnek adták azokat el) és amely tevékenységük alapjaiban járult hozzá ahhoz, hogy ők külföldön sokkal jobban érezzék magukat mint itthon.

Előzmény: XANTIi (105550)
XANTIi Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105550

Itt mostanra már nem lopás folyik. Komoly maffia épült ki. MINŐSÉGI a változás.

Előzmény: Pomber Béla (105549)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105549

az hogy mas is lopott nem felmentes a patasnak. pont.

 

Áruld már el, hogy ezt hol olvastad tőlem, mert nagyon érdekel!

 

egyformak, tudom. 

 

Na végre!

 

de ez nem vedekezes, ez mentegetes.

 

Se nem védekezés, se nem mentegetés, ez tényközlés.

 

 

Szóval megkérdezném, hogy akkor innentől számít valamit a mérlegelésben, hogy lop a politikus? Mert ugye mindegyik azt teszi, képességei szerint.

Előzmény: cam aro (105548)
cam aro Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105548

fejezd mar be ezt a hulyeseget. 

eddig sem mondtam mast. de neked ez tok mindegy. 

 

az hogy mas is lopott nem felmentes a patasnak. pont. 

de sot halmozom.. 

ha elotte mas is lopott,  -amit nem vitattam soha - miert nem ulteti le a patas a tolvajokat ? 

szvsz lop is, meg el is nez.. :O1G

 

ja, es hat megint melle beszelsz. 

megint a szar dobalod masokra, hogy egyformanak tunjenek. 

egyformak, tudom. 

de ez nem vedekezes, ez mentegetes. 

=================

 

Előzmény: Pomber Béla (105547)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105547

belam.. > a patasorban IS.

 

Na végre... alakulsz, mint púpos gyerek a prés alatt.

 

Azt ugye elmondhatjuk, hogy eddig az összes galeri, hétköznapi ember számára felfoghatatlan összegekkel rabolta le az országot. Még az is, amelyik kevesebbet lopott mint az átlag nagypolitikus.

 

Idáig oké?

Előzmény: cam aro (105544)
cam aro Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105546

nem semmi, van izlesuk. 

 

egy volt kollegam huganak volt hasonlo, teli pimpelve mindenel egy lerohadt 

szutyok.

echte angol volt. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (105543)
cam aro Creative Commons License 2019.03.25 0 1 105545

ugyan tiz eve lattalak, de megerositem. 

ez a ket gyerek a tied. :D 

Előzmény: KawaBazsy (105525)
cam aro Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105544

 hogy de a patásorbán lopik...""

 

belam.. > a patasorban IS. 

mindig ezt mondtam, csak hat ugye szelektiv az ertelmezesed. 

Előzmény: Pomber Béla (105521)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105543

Szomszedek egyik autoja egyre "szebb es szebb". Hogy egy ilyen hogy kaphat muszakit, az rejtely. Mert van neki muszakija... Csodalkoznak biztos, hogy je, a falfestek lehamlik az autorol (merthogy falfestekkel festettek le, es ecsettel, aztan megprobaltak levakarni, de az se jott ossze)... 


AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105542

Éves szinten újabb £100-al megy fel a council tax. Mintha nem lenne már eddig is jó magas. Kell a ház az ingyenéloknek...

Pomber Béla Creative Commons License 2019.03.25 0 0 105541

Ja... bekopogtam egyszer az erdészházba, mert eltévedtünk az erdőben és mondtam, hogy partizánok vagyunk. Megkérdezte az erdész, hogy hányan vagyunk? Mondtam, hogy fünf! Oszt jól nem engedett be...

Előzmény: jwdo07 (105538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!