Keresés

Részletes keresés

perecespeti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 29289

Köszi! Minden tiszta!!!

Előzmény: ''csiga (29280)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.13 0 0 29288

Csiga,

 

Látom te komoly tapasztalatokkal bírsz e téren. Az egekig magasztalt kék Husqvarna XP olajról mi a véleményed?

 

Én jelenleg Shell fullszintit használok, de hamarosan elfogy. Ezzel sincs gondom, a sírból visszahozott, a télen, teljes felújításon átesett Stihl 018-as fűrészembe is ezt használtam. Új dugattyút, gyűrűt kapott, tehát még bejáratós. Az újraélesztés óta három tank benyát pöfögött el. Eddig 1:33-as turmixot kapott, tekintettel az új dugattyúra, most már járt annyit, hogy innentől 1:40-et keverek neki. Nekem az 1:33-as Shell-lel semmi füst, még hidegen se, szaga szinte semmi.

 

De ma jött el a nagy nap, az új szerzeményem a 323R-es Husqvarna fűkasza is elkészült (gyűrűtörésbe halt bele - gondolom olajhiány miatt).

Itt is totál felújítás volt, új henger, dugó, gyűrű, membránok, szöghajtás - gyakorlatilag minden. Ma este lesz a nagy Újraélesztő Show, remélem beindul. Mivel a kurva sok pénzembe került, szeretném a legjobbat adni neki, nehogy megint kifeküdjön. A Husi XP-t az egyik legjobbnak tartják.

Előzmény: ''csiga (29270)
zénó75 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 29287
Előzmény: zénó75 (29286)
zénó75 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 29286

így állítsd be a csavart 4,5 mm re :

Előzmény: Kersti (29274)
szta1982 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 29285

Köszönöm a válaszodat!

 

Ha kimegyek málnát vagdosni, az annyit tesz, napi 6-8 óra szinte egyhuzamban, kevés és rövid megállással.

A Stihl fs350 bírta a kiképzést, nem kellett leállni, pihentetni, stb.

 

 

Előzmény: FuxtecHu (29276)
zénó75 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 29284
jaj elnézést hülyeséget írtam ,nem a csavart hagytam el hanem az anyát.....
Előzmény: kriszbon (29283)
kriszbon Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29283

Parancsolj, valószínű 10x1,25-ös balos anya lehet rajta.

Hacsak nem csavar van hozzá, mert amit írtál abból az derül ki.

 

http://agrooroszi.hu/shop.php?p=2&k=147

Előzmény: zénó75 (29282)
zénó75 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29282
srácok elhagytam az al co -ról a késrögzítő fordítottmenetes csavart .megtudja valaki mondani,hogy mijen méretű ez az anya? Nem akarom cipelni az egész gépet a csavarboltba.előre is köszi
zénó75 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29281
szerintem kitekeredett az állítócsavar a karbin ,majd holnap rakok fel egy képet,hogy hová kell visszatekerni tolómérő segítségével. Nekem ugyanez volt a hibajelenség és egy vadiúj gépen mértem meg,hogy hová kell beállítani azt az egy csavart.azóta nincs vele gond
Előzmény: Kersti (29274)
''csiga Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29280
Előzmény: perecespeti (29273)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29279

Igen, persze, az jó szám. 

Előzmény: Donci62 (29278)
Donci62 Creative Commons License 2014.03.12 -1 0 29278

OK!

Ha hétvégéig megjön, be is üzemelem, ha az időjárás megengedi.

Keresni foglak.:-)

A Fuxtec honlapján megadott számon keresselek?

Ha nem azon, jöhet priviben.

Előzmény: FuxtecHu (29268)
Donci62 Creative Commons License 2014.03.12 -1 0 29277

Köszönöm a tippeket és tanácsokat.

 

Rahed Lee:  Köszönöm a jótanácsot, Én is utánaolvastam.

Nem akarom szétszedni az öreg Stihl-t. Szinte gyári állapotra hoztam külsőleg, úgy, hogy nem kellet a forgattyúsházat, hengert, hengerfejet megbontani.

Nehéz is lett volna tömítéseket szereznem hozzá.

Nálam valahogy a kora, a presztízse és a jelenlegi állapota, komoly elismerést váltott ki ezért inkább "nyugdíjaznám". csak finom munkákra, inkább amolyan "örömjáratásra" indítgatnám be. Már csak azért is, mert a damilfejet sajnos valamelyik előző tulaja kókányolta, így amikor elrövidül a damil, csak megállással és többperces ügyeskedéssel lehet újra megfelelő hosszra hozni.

Szóval nem túl hatékony a munkamenet, ha olyan a környezet, hogy zabálja a damilt.

Fokozatosan fogok átállni a szintetikusra, gyakran figyelve a kicsikére.

 

''csiga:  Kimerítő és megnyugtató volt az áttekintésed a motorolajjal kapcsolatosan.

Magam is régi motoros vagyok, bár a krossz távol áll tőlem, Én mindig inkább az "utcai", vagy "túramotorozás" híve voltam.

Volt már tucatnyi kisebb nagyobb vasam. Egy kerékpárra szerelt "Dongó" volt az első "robogóm", amit egy Riga követett, majd sorban sok-sok más, egyre nagyobb, gyorsabb és erősebb. Nemrég kellett megválnom egy újszerű, első pillanattól csak az Én tulajdonomat képező Yamaha TDM 900-tól, ami alaposan meg volt igazgatva a kényelem és a túrázás érdekében. Most pedig csak egy 50 cm3-es robogóm van.

Kenőanyagok kérdésébe nem nagyon mentem eddig bele, a motorkerékpárok és a kerti gépek viszonylatában. Vettem amit az ár/érték és gépkímélés alapján a legjobbnak gondoltam.

Nagyvasaknál adott volt a márkaszerviz ajánlata és kínálata, maradta azoknál.

 

FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29276

 

Ha csak őssze, és normálisan tudod használni, tehát nem az idő számit, akkor Fuxtec kasza 38500Ft. Késsel teljesen ok.

Előzmény: szta1982 (29275)
szta1982 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29275

Sziasztok!

 

 

Hektárnyi, ujjnyi vastag málna minden év őszi totális kiirtására kellene valami jó gép. Korábban kölcsön Stihl FS 350-nel és 3 ágú késsel gond nélkül tudtam vágni. Egyébként nincs tapasztalatom, milyen egy jó fűkasza, és nekem milyenre is lenne szükségem.

 

Az év nagy részében a gép kihasználatlanul állna....

 

Kérlek titeket, javasoljatok a fenti feladatra gépet. Limitnek max 150 ezer forintot érzem így első körben.....de nyílván minden megspórolt forintot tudnék máshova is tenni.

 

Köszönettel:

 

Szta1982

 

 

Kersti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29274

zénó75

 

Elindul, de utána le is fullad sajna :-(
Mi a probléma tárgya?

Köszi

Előzmény: zénó75 (29196)
perecespeti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29273
Előzmény: ''csiga (29270)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29272

Mondtam én, hogy átjönnek ide azok is, akik pontosan tudják ezt a témát :)))))))))))))))))))))))))

Előzmény: ''csiga (29271)
''csiga Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29271

 "A Repsol és a Castrol a kevesebb kormon túl még vastagabb olajfilmmel is megajándékozza felhasználóit. ( adatlap, kinematikai viszkozotás) "

 

Elírtam. A Repsol és az Elf a jobb. ( kb 20%-al) . A legvékonyabb olajrétege a három közül ( 100 C-on) a Castrolnak van.

Előzmény: ''csiga (29270)
''csiga Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29270

Motoros ( krossz) oldalakon olvasgattam én is vissza. ( amatőr krosszozók, gyakorláshoz, ill amatőr versenyeken,  a profik 7-8 ezer forintos olajakat használnak)
Az olcsóbb full szintetikus olajok terén megoszlanak a vélemények.


A Castrol Power1 Racingről ami rosszat írnak, hogy a power szelep hamarabb elkokszosodik, illetve a ’90-es évektől már nem igazán van nagyobb fejlesztés. Addig az volt a „király”, de szép lassan beérte, sőt meg is előzte néhány másik. Ettől függetlenül még jó, de van már jobb is.

 

 

A Repsol Moto Comteicion jobban kedvelt, kevésbé kormolja be a power szelepet, és még olcsóbb is.
A Repsol a mai napig fejleszt.

 

Az Elf moto 2 a legolcsóbb, de kedvelt olaj. Rosszat nem írtak róla.


Azt tudni kell, hogy a krosszosok gyakorláskor 1:33 körüli olajjal motoroznak, mert úgy valamelyest nő az üzemidő, üzemóra. Versenyeken 1:50, 1:60 körüli az arány, mert akkor nyernek vele 1-1,5 lóerőt, de sokkal nagyobb a kopás. Valamit valamiért, a dobogón nincs sok hely…

 

Saját tapasztalatom a legtöbb a Castrol Power1-el van. 1:40-be használom. ( 4 L ) Ott még nem füstöl, de nincs is jó szaga. A Repsol szag terén kétségtelenül jobb.
A legjobb illata az Elfnek van. Ráadásul erősen kékre festi a benzint, nem narancsosra.


A kupakja olyan kialakítású, hogy nagyon pontosan tudsz 5,10,15,20 ml-t tenni bele, így nagy biztonsággal a keverési arányt nem tolod el kisebb mennyiségnél sem.

Mindhárom full szint olaj, egetverő különbség nincs, csak kisebbek. Kisgépes környezetben mindegyik teljes biztonsággal használható, rettenetes nagy ( hő) tartalékkal, amit a teljesen szintetikus bázis olaj ad.


A Repsol és a Castrol a kevesebb kormon túl még vastagabb olajfilmmel is megajándékozza felhasználóit. ( adatlap, kinematikai viszkozotás)


Power szelep kisgépeinkben nincs, a Castrollal ( is) gyakorlatilag korom nélkül lehet használni.

 

Ami a Repsol, vagy Elf felé húzza az irányt, az az ára, és azokat jobban fejlesztik ( motorosok szerint) .


A krossz motoroknál jóval nagyobb fordulat, nyomaték, terhelés, hőteher van, mint a kisgépekben.
Ezeket ki kell bírnia a gépnek, olajnak, különben nem használhatóak.
Ezekben az olajokban akkora tartalék van, ha kisgépbe teszed, hogy olajzás elégtelenség miatt tönkre csak akkor tudod tenni, ha nem teszel bele, vagy nagyon  keveset teszel bele.


Az Elfre visszatérve nekem eddig a legszimpatikusabb, mert jól színez, jó szaga van, jó az adagoló kupakja, mindezt legolcsóbban. Amatőr krosszosok által tesztelve, kedvelve.

A krosszosokat olvasgatva én maradok az 1:40 aránynál, mert vastagabb olajfilm alakul ki a kenendő helyeken az 1:50-hez képest, de még nem füstöl a gépem. AZ 1:50, 1:60-at csak versenyekre használják. Nem véletlenül…

 

 

 

Előzmény: Donci62 (29265)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29269

Ha a géped eddig ásványival ment, akkor kockázatos dolog azonnal fullszintetikusra váltani!

 

A fullszinti oldja a lerakódott kokszot, egy nagyobb darab leválása kárt tehet a motorban. Van aki fokozatosan áll át, egyre nagyobb arányba keveri a szintetikust az ásványival. Bár az eltérő bázisra épülő olajak keverése sem igazán javallt. Én mindig úgy csinálom, hogy szétszedem a motort, és mechanikusan eltávolítom a kokszot. A hengerfejről, a dugó tetejéről és a gyűrűk alól. Utána azonnal mehet neki a fullszintetikus, nincs neki mit leoldani. A szintivel pedig nem képződik újra, mert nem kormol, nem füstöl, nem ég rá a felületekre. Én már minden gépemet szintetikussal használom.

Előzmény: Donci62 (29265)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.12 0 0 29268

Rendben, ma fel is adjuk :) Ha megérkezik a gép, telefonon szivesen elmondok pár dolgot, ami fontos lehet% :)

Előzmény: Donci62 (29267)
Donci62 Creative Commons License 2014.03.12 -1 0 29267

Köszönöm!

Úgy gondolom megfelelő lesz.

Intézem a megrendelést.:-)

Előzmény: FuxtecHu (29266)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.11 0 0 29266

 

helo

 

Szerintem árban és minőségben is magasan a többi olaj felett áll. A láncfűrészesben kérdezz rá, sokan megvizsgálták és használják is. 

 

Full szintetikus, 220fokon ég el! Szag és füstmentes.  Szerintem a legjobb választás.

 

Rengeteg motoros, fórumon is olvashatsz róla. Ha nekik 12-15ezres fordulatra megfelelt, nem gondolom, hogy egy keti gépbe ne lenne jó,. 

 

Ami minőségben jó lehet még, az a castrol, a Repsol. + ugye a nagyok, de ne tévedjünk el, a 3700ft os Stihl adalék félszintetikus, mint a HQ. A full szintetikus Husi és stihl is 5000Ft - felett van.

 

Előzmény: Donci62 (29265)
Donci62 Creative Commons License 2014.03.11 -1 0 29265

Az általad kínált 2T ELF MOTO 2 TECH (XT) 1L Motorolaj, milyen minőséget képvisel?

Rendelni szeretnék egy fűkaszát, amit a későbbiekben szintetikus motorolajjal használnék.

Van egy öreg Stihl FS 80 is, amibe szintén szintetikust tennék, ha újra beindítom.

Tavaly szedtem rendbe, de inkább nyugdíjaznám.

Nem akarok külön olajért mászkálni, ezért gondoltam, hogy egy kalappal azt is tőled rendelném, ha a minősége megfelel márkásabb gépekhez is.

Mielőbb kérem a választ, hogy lezárhassam a megrendelést.

Előzmény: FuxtecHu (29262)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.09 0 0 29264

52cc a kétütemű, nem a 4. 

 

Szerintem félrenéztél valamit. 

Előzmény: Putyika007 (29263)
Putyika007 Creative Commons License 2014.03.09 -2 0 29263

Ez miben más, mint a régebbi?

Annak az adatlapját olvasva kicsit eltérőnek tűnnek az információk!

Előszőr azt olvasom: 

    1,5 LE 31,5ccm ³ erő - 4-ütemű, motor

majd egy komplett adatlapon azt, hogy 52 cm3

 

Most akkor melyik?

Előzmény: FuxtecHu (29260)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.09 0 0 29262

:) igen, más végett.

 

De ezt tényleg könnyű . Nem gondoltam volna. A régihez képest, fele erő kell.  Kb, mint a kétüteműt a könnyitett berántóval.

Előzmény: kriszbon (29261)
kriszbon Creative Commons License 2014.03.09 0 0 29261

Az nem ügy hogy 2 újjal be lehet rántani, mert melóhelyen is van egy Stihl FS 120-as, és azt is be lehet rántani úgy. :-D

Na persze azt más végett. :-D

Előzmény: FuxtecHu (29260)
FuxtecHu Creative Commons License 2014.03.09 0 0 29260

Megérkeztek a legujabb FUXTEC 4ütemű fákaszák. A kétütemű felszereléséve, tehát ezekre is csatlakoztatható minden adapter.

A motor első próba alatt kicsit gyengébbnek tűnik a réginél, de cserébe igen kifinomult inditási technikát találhatunk, mondhatom , két ujjal be lehet inditani. 

 

  

 

  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!