Keresés

Részletes keresés

veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2307
Pcsffy!aranyos a kis kutya, élőbe is , meg a képen is. Kedvenc kutya fajta, de a szivem csücske a németjuhász.
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2306
Rece-fice!Köszönjük a gratulát, én is megnéztem a régi csipkéket, szépek de én igazán nemértek hozzá. Terv van már hogy horgolok" majd", de hogy mikor azt még nem tudom. Most még el vagyok, de ha megkezdödik az igazi munka, még olvasni sem lesz idöm.
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2305

A párna így is gyönyörű.

Nekem annyiból szerencsés a helyzetem, hogy a terítőt a nagynénémtől kaptam, aki szintén kapta...szóval már a kontúrok-vagy a minta(ezt nem tudom minek nevezik) ki vannak hímezve nekem csak be kell töltögetnem, ami szerintem legalább 1 év. Nagyon nagy a terítő, ráadásul nálunk nem terítő lesz, hanem az egy fölé dekoráció.

Előzmény: Rece-fice (2304)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2304
Pcsiffy!

Szóval ez kutyaportré? "Állati jó"?
.... egy kelim terítő következik: ez izgalmas! Én is csinálni szeretnék a zongoraszékre egy kerek kelim-párnát... retró lenne - nagyika régi párnája nagyon romos:-((
Revival-változatot megérdemelne...
Következő ötéves terv:-)


Veronka!

Szuperek a gobelinek... most megint megnéztem őket!

Brávó mindkettőtöknek!

Itt a régi párna!
Előzmény: Pcsiffy (2302)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2303
Jól van akkor megnyugodtam, azt hittem nem teljesített restanciám van! Igen én általában nagyon sokáig fent vagyok, de reggel későn kelek viszont:)))
Örülök, hogy elkezdted a sálat, ha valamiben meg akadsz szólj szivesen segítek, már a végén tartok.
Előzmény: veramami1 (2296)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2302

Megtaláltam. Ha előbb olvasok, és csak utánna válaszolnék, nem kellene ennyit dumálnom.

Nagyon szépek a munkáid, nagyon tetszenek. A xszemes kutyus itt még jobban látszik, mint amit ide beillesztettél. Nagyon aranyos. Látom te is szereted a kutyákat.

Most találtam két leszámolható mintát, nekem wesztijeim vannak. Tervezem majd egyszer elkészíteni. De most nagyon az órára koncentrálok, mert Julianna napra kész kell, hogy legyen. Utánna pedig egy kelim terítő következik.

Előzmény: veramami1 (2299)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2301

Ebből is látszik, hogy bénázok még elég sokat.

Tegnap este már túl késő volt, és ügyesen begépeltem, naezt nem kellett volna.

Úgy csináltam, hogy bejelentkeztem a fórumra, oldalt van több link adatlap, majd beállítások és oda be lehet illeszteni az előzőleg kimásolt címet. Így végre aktív az adatlapomon a képtár-a tvn.

Azt hiszem így csináltam.

Előzmény: veramami1 (2291)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2300
Hahó Rece-fice!Nagy nehezen de sikerült az adatlapra felrakni a web cimemet. Köszönöm a segitséget.Most legalább nagy siker élmény ért
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2299
Sziasztok! Na akkor probálunk egyet
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2298
Pcsiffy!
Te is a weboldal címe sorba uúgy az album nevét tegyed be, és már könnyedén megtalálunk!

Tehát jelen esetben a WEBOLDAL CÍME = képtár linkje (kattintsd be a képtárból, mert billentyűzettel kiírva más jelenik meg azt hiszem: az egyik nekem http://rece-fice.xfree.hu, de belinkelve másként jelenik meg: http://xfree.hu/keptar.tvn?f=rece-fice)...
Előzmény: Pcsiffy (2289)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2297
Bocs, közben elbocsátottam 5 hónapra a lekfisebb fiókámat. Brühühühü... Amsterdam...

Ügyes vagy Veronka! Hogy sikerült a képtár, meg maguk a munkák is...


Látom, Te profi gobelinező vagy...

Az itteni, fórumos adatlapodra úgy teheted föl a képtár címét, hogy amikor be vagy jelentkezve(pl. hozzászólsz), akkornbalra az Index felírat alatt él a saját szerkeszthető lapod a beceneved alatt. Ott utolsó előtti az adatlap - az tartozik a fórumhoz, ami a képtárban szerepel, az egy másik(ott van is egy tvn-es emil címed, de azt nem kell feltétlen használnod, hisz a jól bevált Gmailos szerepel itt, és úgyis oda írunk Neked).
Tehát a saját szerkeszthető felületeden, ahol szerepel pár szó magadról, oda a képtár címet is beírod - így megtalálunk:-))
Előzmény: veramami1 (2296)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2296
Ildikó!Nem Rád vártam, már rég megkaptam, sikerült is minden, csak nem tudjuk az adat lapra felvinni a cimet. Láttam Te sem aludtál az éjjel, levelezhetünk volna.Tudom nem ide valo téma, de egy mondat:addig néztem a sálatokat, mig elkeztem én is......
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2295
Jujúj, ugye nem rám vártál Vera?-, mert ha igen bocsi elfelejtettem. Te is kértél meghívót a képtár készítéshez? Akkor szóljál légyszi, máris küldöm, ha igen jó?! Bocsánat, ha elfelejtettem mégegyszer, tudod kis elefánt szindróma van nálam:))
Előzmény: veramami1 (2291)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2294
Ne gondolkozz rajta, kérj meghívót és küldünk, hogy el tudd készíteni. :)) Lássuk egybe mi is a szép munkáidat. Nem baj, ha nemcsak keresztszemes, mindegyiket el tudod különíteni, külön mappákba.
Előzmény: lliann (2290)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2293
Kivarrt kép
Leszámolható minta
Azért hivatkozások, mert egyenként 500 kilo méretűek (Igen, 0,5 mega méretű)
363*324 x méretű, tehát elég nagy (8 színből áll)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2292
De most látom, megnézni még nem lehetett, a többiekét meg lehet nézni
veramami1 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2291
Pcsiffy! Hogy csináltad hogy az adatlapodon megjelent? Én privátba vártam valakire, azért hallgatok mélyeket.
lliann Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2290
Szerintem meg nagyon jó a kép, mindjárt itt a Valentin nap pont aktuális is, várom a leszámolható mintáját.
A képtáron én is gondolkodom volna egy pár jó kis feltöltendő képem:-)
Előzmény: Törölt nick (2285)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2289

Van tvn-em. Úgy csináltam ahogy írtátok, szépen "ügyesen" töltögetem fel a képeket.

Köszönöm a meghívót, az ötletet és a biztatást.

Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2288

Nekem is tetszik!!

Előzmény: Törölt nick (2285)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2287
Nekem tetszik.:))
Előzmény: Törölt nick (2285)
Hilda1972 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2286
Köszönöm Laci, a számolási segédletet és a biztatást is, ami a melírozott fonalat illeti.
Előzmény: Törölt nick (2279)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2285
Elkészült az első keresztszemes mintám. Valójában csak a rajz, mert nem vagyok vele elégedett...
Ilyen lett:
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2284
Hidd el edzett vagyok ilyen téren...
A gondot inkább az szokta okozni, ha nem értem miben kellene segítenem :-)))
Előzmény: Pcsiffy (2281)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2283

 

Lehet, h. alig találsz benne színátmenetest, de akkkor is érdemes megnézni... Talán nem is nála láttam ilyet - blogokon gyakori - most 'trendi"... jó értelemben:-)Ő most elsősorban rececsipke mintákat készít keresztszemezve:-) Azért olyan szépek!!!

Előzmény: Rece-fice (2282)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2282

Hilda, kedves, én kicsit kibic vagyok a xszemezésben.

 

Csak másokra tudok hivatkozni. A Kézimunka fórumról van egy barátnő, aki sok ilyen foltszerűen hímzett munkát készített már(úgy értem, nem tölti ki a textil  egészét, mint a gobelinnél)...

Nála érdemes megnézned: úgy emlékszem, ő is használ árnyalatos fonalat - sikerrel:-)))

Kereszt_szem a beceneve, és itt balra a Keresésből is megtalálhatod, de előszedem Neked, és a köv. hsz-ben beszúrom a képtárát:-)

 

Előzmény: Hilda1972 (2275)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2281

A telefonnal tudok fényképezni csak az a baj, hogy áttölteni nem tudom, mert bedöglött az az "átvivő szerkezet".

Szerintem Laci ezektől a megnevezéseimtől minden alkalommal frászt kap.

Előzmény: szaboildiko (2280)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2280
Meghívót elküldtem, annyi a dolgod, hogy a tvn-es oldalra regisztrálnod kell és azután, ha beléptél elolvasod a fejléceket, úgymint levelek, stb. képtár oda belépsz és követve az utasításokat a gépedben lévő dolgaidat le tudod tölteni megnevezve azokat és rendszerezve, ahogyan tetszik. Úgy, ahogyan rece-fice is mondta majd belejössz meglátod.
A fényképezésről eszembe jutott, hogy a telefonoddal nem tudsz fényképezni, mert most az enyém is a lányomnál van és a telefonommal készítem a fotókat. Igaz, nem olyan szépek, de elfogadhatók.
Előzmény: Pcsiffy (2276)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2279
Szia!

Nyugodtan használhatsz melírozott fonalat. Szerintem szép lesz, de inkább nézz körül különböző blogokban. Mostanában több helyen láttam (főleg népi motívumoknál), hogy melírozottal készítették.
Fonalmennyiség:
Kb 18-s Aida (vagy sűrűbb) esetén elég 1 motring (2 szállal számolva).
Kb 10-s Aida-ig elég (tehát 10-18-ig) a két motring (3 szállal számolva).
Ezek persze nagyrészt becsült adatok...
Előzmény: Hilda1972 (2275)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.22 0 0 2278

A félkész rózsás képből óra lesz a Tesóm névnapjára. A kicsikből pedig valószínű, hogy táska, de ez még nem biztos. Már van goblenes táskám az nagyon tetszik, a családban a csajoknak is így lehet, hogy ajándék lesz belőle. Tudod munkanélküli vagyok így készítünk ajándékot, és nem veszünk.

A lila árvácskás 13,5x13 a kicsi rózsás11x12

Előzmény: taptapo (2277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!